I I Wie let er op uw huis? ^ursussen Palliatieve zorg; nu en in de toekomst 1 jaar Hospice De Sporen tbvRfflfflSfl u k’est nu zelf uw energieleverancier Switchen of niet? 1PIWS1 DE TILBURGSE DONDERDAG 1 JULI 2004 - PAGINA 8 DE TILBURGSE KOERIER Geef uw vakantie door aan de politie tevreden met voor de Cursusaankondigingen ^2 het gebie financiert. Het hospice ligt in een bosrijke omgeving FOTO STUDIO VAN DUSSELOORP Een blik in de meterkast Uitgave: Realisatie: Fotografie: De gezamelijke woonkamer Well als Internet: www.tbvwonen.nl E-mail: info@tbvwonen nl Technische storingen via huismeester RONDOM HART VAN BRABANT verse sp over uc Nell Schi TOP Frans Pi Tilburgs Marcel C Algemee Raads het dr tijd vr aanpal Correspondentieadres Postbus 356 5000 AJ Tilburg Voor spoedgevallen buiten kantooruren Telefoon 013-594 05 55 Marlies CDA Driek va PvdA Geert Na VVD Woningzoekendenlijn Dagelijks telefonisch van 09.00 -17.00 uur. Telefoon 013-5940500 Willem B D66 l na- <was. Hing uw is i woning- De middag werd e drankje waarbij de tuurlijk het onderv stad. St. Martin trok zich het leed van de zieke man aan en scheurde (pallium=latijn) in tweeën i man met zijn mantel. Op c Wat zi "Opent heel be het dar I afgesloten met een Je palliatieve zorg r srwerp van gesprek Anja van GroenLii Switchen? Onder switchen verstaan we de overgang naar een andere energiele verancier. Vanaf vandaag gas of elektriciteit. De tarie overheid en er zijn al veel nieuv overstappen, meldt zich bij I geit het verder met de oude vuldige vergelijking bent natuurlijk niet v leverancier. U moi “Ik krijt Die sta ik ben saties t zo goei stad ke Er zijn verschillende redenen denkbaar om over te stappen naar een andere energieleverancier. U kunt de overstap maken om goedkoper uit te zijn, omdat u niet tevreden bent met uw huidige leverancier of, als het gaat om elektriciteit, om te kiezen voor groene stroom. Verhuizen Bij verhuizing neemt u uw energieleverancier mee naar het nieuwe adres, ongeacht naar welke plaats u verhuist. U moet hierin wel zelf actie ondernemen! U staat er waarschijnlijk ni televisie aandoet of de kac uw rekening voor c kijken. Maar vanaf turn wordt de energiemarkt i zelf uw energieleverancier k Hoe v "De sta de ken een ko een off vond h g kunt u zelf uw leverancier kiezen voor uw leven zijn niet langer vastgesteld door de jwe leveranciers bijgekomen. Wie wil ■ij het nieuw gekozen energiebedrijf. Die ra te leverancier. TBV Wonen Spooriaan430 5038 CG Tilburg Telefoon 013-594 05 94 Fax 013 - 594 05 99 men. Op www.politiemwb.nl vindt onder de knop 'preventie' nuttige tips. i hospice De Sporen, vertelde over het en de zorg die daar ge- I welke leverancier u het goedkoopste uit bent, kan alleen een zorg- van de nieuwe aanbiedingen duidelijk maken. U juriijk niet verplicht om de overstap te maken naar een andere ier. U kunt ook gewoon klant blijven bij uw huidige leverancier. De politie biedt ook dit jaai 'vakantiekaarten 'service. FOTO: BART VAN HATTEM Symposium Ter ere van het éénjarig bestaan werd een symposium georganiseerd waar di- se sprekers hun licht lieten schijnen ir de zorg zoals die in een hospice mandala tekenen www.kijkopmandala.nl een hobby voor en door iedereen: erg rustgevend. yogalessen in de vakantie Yogacentrum De Blikopener organise- rt voor hen die thuisblijven in de grote vakantie doorgaande yogalessen (hatha/rajayoga) op de dinsdagavonden. Aanvang dinsdag 20 julli, verder 27 juli, 3 - 10 - 17 - 24 en 31 augüstus. Lestijd: van 19.00 tot ongev. 20.15 uur. Kosten voor het geheel: 56,- Je kunt ook inschrijven voor minder lessen in die periode. Voor opgave en aanmel ding: bellen 013-5350760 of 5356137 I voor 15 juli. Plaats: De Blikopener Leo I Xftlstraat 55 5046 KH Tilburg. Het hospice heeft zes ruime eenper soonskamers voorzien van douche en toilet,een eigen kitchenette en een lo geermogelijkheid. Johan Vi SP DE SPOREN I After Care Borstkanker Vereniging Nederla werkgroep 'After-care' Tilburg, houuu dinsdag 6 juli van 10.00 tot 12.00 uur in conferentiekamer 5 van het Twee- Steden ziekenhuis te Tilburg. Er niet-commerciële voorlichting ven over borstprothesen. Nouviv m.vi- matie: tel. 013-5715852. hij de zieke zorg en genegenheid. Dit is ook wat palliatieve zorg beoogt te zijn; aandacht voor de mens en het bieden van verzachtende zorg. woning hebt toevertrouwd (sleutelhou- der). Uiteraard blijft u zelf verantwoor delijk voor het op de juiste manier achterlaten van de woning en het aan wijzen van een sleutelhouder. Leegstand Wat als een woning d< nieuwe huurder beker 4dant bekend is, sluit de net Collecte voor aidszorg Mozambique ADRA, Adventist Development and Relief Agency, is een onafhankelijke, internationaal erkende organisatie met kantoren in ruim 120 landen. Deze week collecteren vrijwilligers van de ADRA-werkgroep Tilburg voor een hiv/aids zorgproject in Mozambique. Bij I door de oude huurder is verlaten en er nog geen rand is? Op het moment dat er op een adres geen it ds netwerkbeheerder de aansluiting af. Dat zou betekenen dat een nieuwe huurder opnieuw aansluitkosten moet beta len. Uiteraard zal TBV Wonen dit proberen te voorkomen door bijvoor beeld bij werkzaamheden zelf tijdelijk het contract af te sluiten. Computerdag Zaterdag 3 juli van 10.00 tot 16.00 uur is er een clubdag van de Computer Club Oosterhout in De Pannehoef aan de Wilhelminalaan 59 te Oosterhout. Deze dag staat in het teken algemene informatie voor begitu. computergebruikers, maar ook a‘ derde gebruikers kunnen I Geïnteresseerden krijgen u o.a. internet, e-mail en di.viov gramma's. Iedereen is van harte kom, ook niet-leden. Toegang is gratis. Voor meer infor: http://cco.iscool.net. Scholen krijgen verkeersveiligheidslabel De beoordelingscommissie van het Brabants Verkeersveiligheidslabel (BVL) heeft op 23 juni besloten dat nog eens dertien basisscholen in Noord-Brabant voldoen aan de kwali teitseisen van dit Brabants label. In totaal zijn dan 167 scholen in het bezit van het Brabants Verkeersveiligheids label Dit houdt in dat al deze scholen trendy zelfmaakmode In september start er weer een begin nerscursus "Zelf kleding maken".De bedoeling is om wat basiskennis te leren, dit dan op een eenvoudige manier in de praktijk brengen, en ervaren dat naaien een waanzinnige leuke bezig heid kan zijn. Zoals kleding maken voor jezelf en de kinderen. Kleine accessoires voor in huis, kussentjes, tafellopers, gordijnen, maar ook aan dacht voor reparatie van kleding o.a. ritssluitingen vervangen, zomen korter of juist langer maken.Er wordt indivi dueel gewerkt ,op ieders eigen tempo. U kunt zich nu al opgeven voor deze cursus. Aanvang vanaf Maandag 6 - en begeleiders’ Woensdag 8 september om 20.00 - t Bezoekers- 22 30 uur 'n Wijkcentrum Heyhoef, en dinsdag 7 september in de Kubus. Plaatsing gaat op volgorde van inschrij- vihg. Max. 10 personen per groep.Voor info, en aanmelding bel Marijke van Eijk tel.5422159, die deze cursus gaat verzorgen, of mail: kiri.mareijke@ 12move.nl Aandacht voor soa's bij drogist Het is slecht gesteld met de seksuele gezondheid in Nederland. Naast het aantal ongewenste zwangerschappen nemen ook seksueel overdraagbare aandoeningen (soa’s) toe. In juli vra gen de verenigde drogisterijen in Nederland daarom in samenwerking met SOA Aids Nederland op de win kelvloer aandacht voor veilig vrijen. Door middel van unieke raamposters laat de drogist zien dat hij op de hoog te is van de gevolgen van een soa en weet hoe je een soa het beste kunt voorkomen. Je kunt altijd dicht bij huis drogisterij binnenlopen, een drogist nspreken en met de juiste bescher- tegen soa naar buiten lopen: een condooms. digitale fotografie in franse ardennen Ook een nieuwe digitale camera gekocht? Wilt u dan op een leuke manier in de praktijk leren om uw eigen foto’s te bewerken en af te drukken? Dit kan nu onder professionele begeleiding in het schilderachtige Wasigny. De cur sus wordt van 9 tot en met 15 augustus gegeven door de Tilburgse fotograaf en ontwerper Henk van Mierlo. Voor meer informatie: 013 544 74 64 of kijk op www.noregt.com/cursus maandag tot en met vrijdag van 09.00-17.00 uur. Kunstwerk Tenslotte werd een maquette van een kunstwerk van glas aangeboden. Dit kunstwerk, gemaakt door de Tilburgse kunstenaars Marie-Jose Eijkemans en Monique Klaassens, verbeeldt op allerlei manieren sporen. Dit kunstwerk wordt bij de entree van het hospice geplaatst, want immers het thema van het hospice is: “Nog belangrijker dan de weg die je gaat, is het spoor dat je achterlaat”. Stap 2 Op de dag dat u de woning verlaat, neemt u de meterstanden op. Deze meterstanden geeft u zo snel mogelijk door aan uw energieleveran cier. Hetzelfde geldt voor uw nieuwe adres. Ook daar noteert u de me terstanden en geeft deze door aan uw energieleverancier. In de oude situatie zorgden we als corporatie ervoor dat de meterstanden opge nomen werden en aan de juiste instantie doorgegeven werden. Vanaf nu moet u zelf actie ondernemen. zomervakantie? Bogaers Taleninstituut heeft een te gekke zomeraanbieding voor u! de ‘Zomer-opfris-kaart’ van 20 uur in ons Talenpracticum te Tilburg. Deze aan bieding is geldig van 17 mei tot 17 juli 2004. U betaalt voor 20 uur slechts €125,- (i.p.v. het normale tarief, 350,- voor 30 uur!!!!) (excl. inschrijfgeld 15,-) Voor meer informatie of voor een gratis proefles (om samen met de docent uw niveau te bepalen): 013- 5362101 ofwww.bogaerstalen.nl niet bij stil als u een kopje koffie zet, de v. de kachel omhoog draait. U betaalt gewoon - gas en licht en verder hoeft u er niet naar om te if 1 juli 2004 gaat er iets veranderen. Op die da- 1 geliberaliseerd. Dit betekent dat u kunt kiezen. Deze vrijgave van de energiemarkt zou moeten leiden tot grotere concurrentie, betere dienstverlening en lagere prijzen. Singles en vakantie missenkring, serviceoiganisatie liging Til- v00r alleenstaanden/singles, werkt met dag 4 juli regi°nale contactnetwerken. Deelne mers kunnen die gebruiken om contact te zoeken met mensen, die ook liever in gezelschap van een of meer anderen op vakantie gaan. Meer informatie: tel. 0164-259334 of www.kennissen- kring.nl. Laagdrempelig De 'vakantiekaart' is het hele jaar gebruiken. De enige twee voo waarden zijn dat u minimaal zev< aaneengesloten dagen weg bent en d u de kaart minimaal een week voor u vakantie indient. U kunt de vakanti kaart invullen op www.politiemwb.nl. Ook kunt u uw vakantiegegevens tele fonisch doorgeven via 0900-8844. Zorg er in dat geval wel voor, dat u alles bij de hand hebt. Tot slot kunt u ook terecht bij het politiebureau. Stadswandeling Oisterwijk Zondag 4 juli vindt in Oisterwijk opnieuw een stadswandeling plaats. Aanvang om 10.30 uur bij Tiliander (ingang Lindeplein). Gidsen zijn Enny van Helden en Gé Peters van heem kundekring De Kleine Meijerij. uw leven Op Zaterdag 9 en Zondag 10 Oktober organiseren wij wederom een workshop Enneagram. Het Enneagram is een psychologisch model dat mensen beschrijft aan de hand van hun onbe wuste maar altijd actieve drijfveren. U kunt uzelf beter leren begrijpen en accepteren zoals u bent. U kunt op zoek gaan naar een nieuwe levenshouding die negatieve levenspatronen corrigee- rt.U kunt o.a. antwoord krijgen op de vragen: wie ben ikwaarom gedraag ik me zoals ik me gedraagwaarom heb ik een bepaalde emotie en iemand anders een andere waarom loop ik vast in mijn leven. Het is een wonderlijke erva ring om uzelf tegen te komen èn vooral om tegenstrijdigheden en eigenaardig heden van uw eigen karakter in kaart gebracht te zien. Aanmelden kan tot 10 September. Voor meer informatie en aanmeldingen: Erica Loijens telefoon 013 505 4620. Of via www.loijens- coaching.nl structureel aandacht geven aan het ver- keersonderwijs in en om de school: van de Aan de dertien nieuwe scholen zal het ginnende label binnenkort feestelijk worden uit- r ook gevor- gereikt. Scholen die ook bij willen dra- hier terecht, gen aan een veiliger Brabant voor uitleg over jeugdige verkeersdeelnemers kunnen diverse pro- vrijblijvend een informatiepakket aan- hiv/aids-z wel- vragen. Voor meer informatie over het door het ‘is. BVL-project kunt u contact opnemen met het BVL-team, telefoon/fax: 073- 6808146, of kijk op internet: www.bvlbrabant.nl. Prijswinnaars Mortelenboerendag De Mortelenboeren kunnen weer terugkijken op een geslaagde Morte lenboerendag. De zes deelnemende bedrijven zijn zeer tevreden over de belangstelling die ze deze dag hebben gekregen. Ondanks het slechtere weer waren er toch nog volop bezoekers. Dit jaar was er een extraatje voor de deelnemers. Men kon gratis deelne men aan een prijsvraag. Over ieder bedrijf was er een vraag. Als men deze goed ingevuld had, kon men meedin gen naar een Mortelenmand met daar in producten van de deelnemende bedrijven. Op vrijdag 18 juni hebben de prijswinaars bij Sub Umbra hun Mortelenmand in.ontvangst genomen. De familie Kuijpers uit Tilburg, fami lie de Bresser uit Oisterwijk en familie Jacobs uit Veldhoven namen hun prijs gretig in ontvangst uit handen van Jeanne Dingemans van de Spoordonk- se Watermolen. Voor meer informatie over het hospice kunt u een folder aanvragen bij Zorgcentrum Tilburg zuid, telefoon 013-5831000 of via de e-mail Hospicedesporen ©hotmail .com. Rekening Ook al besluit u bij uw huidige leverancier te blijven, toch verandert er iets. Door de nieuwe regels komt er namelijk een scheiding tussen het bedrijf dat het netwerk regelt voor energie (netwerkbeheerder) en het bedrijf dat ervoor zorgt dat de energie bij u komt (energieleverancier) De energieleverancier kunt u dus zelf kiezen maar het netbeheer blijft in handen van het lokale energiebedrijf. Voor Tilburg en omstreken is het Essent die zorgdraagt voor het onderhoud en de aanleg van ka bels, buizen en aansluitingen. De kosten hiervoor worden of rechtst reeks of via de energieleverancier aan u in rekening gebracht. Een jaar geleden opende Hospice De Sporen haar deuren aan de Bredaseweg in Tilburg. Om terug te blikken op dit jaar werd donderdag middag 10 juni jl. een informatieve bij eenkomst gehouden. De gasten ver zamelden zich in de ontmoetingsruimte van Mariahof. Onder hen velen die beroepsmatig betrokken zijn bij het hospice, zoals huisartsen, verwijzers uit de zieken huizen, medewerkers van het hospice en het RIO. Een aantal sprekers gaf deze middag hun visie op palliatieve zorg; hoe kijken zij aan tegen deze zorg nu en in de toekomst? Sprekers Vooraanstaande gastsprekers gaven hun visie. Een van de sprekers, Dr. Zylics van Hospice Rozenheuvel uit Roozendaal bij Arnhem sprak over het ontstaan van de hospicezorg in Nederland. Mevrouw dr. Francke, onder zoekster bij het instituut Nivel bracht de huidige zorgvraag van cliënten en hun fa milieleden in kaart. De teamleidster van mevrouw Vernooy, v Tilburgse hospice er boden wordt. Surveillance Het invullen van een 'vakantiekaart' ekent niet dat uw woning permanent it bewaakt. De woning wordt in surveillance™’."'™ jaar zagen agenten tij- veel woningen, indruk maakten. polariteitsmassage basiscursus Op woensdag 13 oktober a.s. start er in De Blikopener een basiscursus polari teitsmassage. De cursus omvat 10 woensdagavonden van 19.30 u tot 22.30 uur. Polariteitsmassage is een totale lichaamsmassage en een simpele effektieve methode tot diepe genezende ontspanning. Essentieel hierin is het geven en ontvangen van energie. De cursus wordt begeleid door Tineke Jonkers, polariteitsterapeute en yogado- cente, en is er een keer per 14 dagen. Voor opgave tel.: 013-5350760 of 5356137 Plaats: Leo Xlllstraat 55 5046 KH Tilburg Rolstoelwandeling met IVN De natuur is er voor iedereen. Toch kan diezelfde natuur wel eens een belemmering zijn voor mensen die minder goed ter been zijn: de meeste bospaadjes zijn van nature niet alle maal even goed begaanbaar. Natuur monumenten heeft daar iets aan gedaan, door een mooi natuurpad aan te leggen dat goed toegankelijk is voor rolstoelers. Op dinsdag 6 juli zijn zij, samen met hun eventuele begeleiders, van harte welkom bij het ia.ux.xui- centrum van Natuurmonumenten in Oisterwijk. Er wordt vertrokken om 14.00 uur. Deelname is gratis. Meer informatie: www.ivnoisterwijk.nl Fiets-bridge-tocht in Helvoirt Bridgeclub Helvoirt organiseert dins dag 7 september van 9.30 tot 17.00 uur weer de jaarlijkse fiets-bridge-tocht, waarbij op vijf locaties rond Helvoirt bridge wordt gespeeld. Zowel club- als I thuisbridgers kunnen meedoen. Start en finish zijn in Gemeenschapshuis Gastenbosch in Helvoirt. De kosten voor deelname bedragen vijftien euro per persoon, inclusief de ontvangst met koffie en de lunch. Aanmelding en betaling vooraf zijn noodzakelijk. De inschrijving sluit als het maximum aantal deelnemers van 80 paren is bereikt. Wees er snel bij, want door het succes van de afgelopen jaren hebben al meer dan de helft van de paren inge schreven. Meer informatie bij Betsy I van Berkel, telefoon (0411) 64 19 19, email info@vanberkelbv.nl. i zijn mantel i en bedekte de i die manier bood Laat u voorlichten Neem geen overhaaste beslissing om te wisselen van leverancier. Laat u goed voorlichten en neem rustig de tijd om meerdere aanbiedin gen naast elkaar te zetten. Voor informatie over prijsvergelijkingen, kunnen we u verwijzen naar de site www.energiebond.nl. U kunt met vragen natuurlijk ook altijd contact opnemen met TBV Wonen op telefoonnummer 013 - 594 05 94 of u kunt een bezoek bren gen aan onze Woonwinkel. Onze medewerkers helpen u graag verder. de d._ van aanspi asla- ming pakje i Aandacht voor jeugd en natuur Bij een groot gedeelte van de jeugd vormt natuur geen vanzelfsprekend ‘erdeel van hun leven, in tegenstel- tot de jeugd die bijvoorbeeld veer tig jaar geleden opgroeide. Staatsbosbe heer wil graag de jeugd weer in contact laten komen met de natuur. Daarom heeft deze organisatie in het jaarverslag over 2003 onder de titel 'Buiten, dat moet je ontdekken' een essay aan jeugd en natuur gewijd. In dit essay komen zeven mensen aan het woord die zich De kop van maximaal 40 karakters extra. Karakters zijn ook: spaties, pun ten, komma’s e.d. Het gebruik van het woord cursus /workshop in de kop is niet toegestaan. Een cursusaankon diging is niet hetzelfde als een adver tentie en draagt een redactioneel karak ter. Dit betekent dat alleen officiëlè afkortingen in de Nederlandse taal wor- De redactie behoudt altijd het recht tot het aanbrengen van wijzigingen of het weigeren van aangeleverd materiaal. In een cursusaankondiging worden in beginsel geen tussenkoppen geplaatst. Indien men toch tussenkoppen wil, wordt voor elke tussenkop opnieuw 12,50 in rekening gebracht. Alle prijzen zijn exclusief btw. Cursusaankondigingen dienen uiterlijk vrijdag voor plaatsing om 12.00 uur in dit project is Odavia Moneedi werk zaam, een Zuid-Afrikaanse die jaren in Tilburg actief was, onder meer als acti- veringsmedewerker bij het Katholieke Centrum voor Welzijnsbehartiging en het jongerenproject De Wegwijzer. Moneedi zal drie jaar werken in een -zorgprogramma: enerzijds t maatschappelijk werk voor families die de zorg hebben voor een patiënt te coördineren, anderzijds door gezondheidsvoorlichting te geven. De nadruk ligt op dit moment op scholing van vrouwen, kinderen en jongeren. Meer informatie: www.adra.nl, e-mail info@adra.nl., tel 030-6917584 of ADRA-werkgroep Tilburg (Frensly Panneflek), tel. 06-29008411. ADRA- Nederland voert het keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie geen collectant aan de deur krijgt kan een bijdrage storten op giro 17797 tn.v. Stichting ADRA te Zeist. Stapl Als u gaat verhuizen moet u dit zelf uiterlijk veertien dagen voor de ver huisdatum doorgeven aan uw energieleverancier. Deze heeft dan nog voldoende tijd om de gegevens te verwerken en te zorgen dat u op uw nieuwe adres ook tijdig energie heeft. Doet u dit niet dan blijft u langer verantwoordelijk voor de energielevering op uw oude adres en dan maakt u onnodige kosten. De energieleverancier stuurt u een verhuis- formulier dat u nodig heeft voor het doorgeven van de meterstanden van de elektriciteits- en gasmeter. Niet voor iedereen De keuzevrijheid geldt echter niet voor iedereen. Alleen be woners die op dit mo ment recht streeks een factuur van Essent ontvan gen voor de levering van elektriciteit, gas, of beide kunnen zelf kiezen voor een an dere leverancier. Voor huurders die ge bruik maken van stadsverwarming, blokverwarming of collectieve gas- en elektriciteitslevering is de vrijgave voor particulieren niet van toepas sing. In dit geval kiest TBV Wonen als verhuurder een energieleve rancier. Hospice De Sporen Het hospice is een zorgvoorziening waar terminaal zieken zich met hun naasten kunnen voorbereiden op het levensein de. De wensen van de cliënt vormen het uitgangspunt. Ook voor familie en vrien den die bij het stervensproces betrokken zijn, biedt het hospice een zorgzame en gastvrije plek. Een plek die mogelijk werd gemaakt door Stichting Woonzorgcentrum Joannes Zwijsen, Zorgcentrum Tilburg zuid en de stichtf— Hospice Midden-Brabant. Het gebouw eigendom van TBV Wonen. Als u corporatie zorgen wij ook voor het be heer ervan. Hengeldag gehandicapte sportvissers Kem De Gehandicapten Visverenig t burg (GVT) organiseert zondag 4 juli voor de dertiende maal de Nationale Hengeldag voor gehandicapte sport vissers. De wedstrijd begint om 10.00 uur en eindigt om 14.00 uur. Er wordt onder meer deelgenomen door een aantal mensen van Amarant uit Uden- hóut. De wedstrijd vindt plaats in het Quirijnstokpark aan de Sweelincklaan in Tilburg-Noord. Lid worden van de GVT is ook mogelijk voor 65-plussers. Paranormale avond Het Keltisch Kruis organiseert op woensdag 7 juli een paranormale avond met mevrouw K. Wout, die van uw handafdruk in zand (zandlezen) en spontaan vanuit de zaal helderziende waarnemingen zal doen. Plaats: café Den Eik, Bredaseweg 177, Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Informatie: Joop en Maria Smit, tel. 5351436. Opbrengst Roparun De deelname van de teams van Stich ting de Wever aan de Roparun heeft netto 48.680 euro opgeleverd. Op 31 mei van dit jaar werd met twee teams deelgenomen aan de langste non-stop estafette ter wereld, van Parijs naar zeven mensen aan net wooro ute z.cn dubbeld ,en °P^h,e van het voor- 2Ïde uitkomsten van een ondltJk gaa"de.jaar'. 06 teaP?s. brach,ten bet and; dat onderzoeksintituut Altera heeft ëeld blJ«n door middel van donaties 10udt gehouden onder 420 scholieren naar en allerlei ac ies waaronder sponsordi- biodiversiteit en jeugd. Staatsbosbeheer "f’ veiling’ de ve*°°P “XE wordt verleend. Deze zorg noemen we palliatieve zorg, een term die ontleend is aan de legende van St. Martin. Deze hei lige trof eens een ernstig zieke man aan bij de poorten van een Middeleeuwse Vrijwilligersavond Stichting MWVM Stichting Mensen Werken Voor Men sen geeft hulp aan slachtoffers v™ oorlogsgeweld in voormalig JoegosL vië. De stichting wil haar activiteiten gaan uitbreiden om mensen in het gebied middelen te geven om een zelf standig bestaan op te bouwen. Daar voor zijn extra vrijwilligers nodig, met name mensen die verstand hebben van educatie, bestuurlijke vernieuwing en marketing. Om nieuwe vrijwilligers onder aan te trekken houdt de stichting op 2 bng t( juli van 18.00 tot 21.00 uur een infor- h" ra<’ matiebijeenkomst. Potentiële kandida ten krijgen een maaltijd aangeboden en kunnen een videofilm zien die tij dens een werkbezoek is opgenomen. Geïnteresseerden kunnen bellen naar Cor van der Ven op telefoonnummer 013-5421982 of 06-13427769 De vakanties staan weer voor de deur. Heerlijk om er even lekker tus senuit te gaan. Natuurlijk zorgt u zelf voor de nodige voorzorgsmaatrege len zodat uw huis niet aantrekkelijk is voor inbrekers. Maar wist u dat de politie ook een 'vakantiekaartenser- vice'biedt? Vorig jaar maakten dui- zenden inwoners van de regio betekc Midden en West Brabant gebruik wordt van deze service van de politie. het gebruikelijke betrokken. Vorig ja dens hun surveillance veel woningen, die een onbewoonde indruk maakten. De 'vakantiekaart' is een formulier Bijvoorbeeld omdat de gordijnen op waarop u aangeeft, wanneer u op ongebruikelijke tijdstippen dicht waren vakantie bent en wie de sleutel van de of de verzamelde post van buitenaf te woning heeft. Dit stelt de politie in zien was. Keurig gesorteerd in stapel- staat om bij een melding van brand, tjes: post, kranten en reclame of een inbraak of andere calamiteiten de per- hele betg achter de voordeur. Neem soon te benaderen aan wie u de vooraf maatregelen om dit te voorko- permanent _.g wordt iii llancepatroon 'n noAnfen tij- ir”

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 8