HCemeente nieuws 1 Bi Toi Minder lawaai Ringbaan Oost dankzij stil asfalt W - L Nieuwe voegen in bestrating centrum Samenscholingsverbod Vossenberg vanaf 22 mei Ver 1ES» -•- DE TILBURGSE Meldingen tegen ik- De situatie op de Ringbaan Oost voor en na (rechts) de asfaltering. (Foto’s Beeldveld Wilfried Scholtes) Beschikkingen gaat kunner esluit I dergelijk' i nadat eer Adressen, openingstijden E Hemelvaart en Pinksteren (igen, lor 1 j staan voor de deur. Voor de liefhebbers betekent dat meer ircht: dicht. Reeshof: dicht. Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg. Wet milieubeheer Algemene Mkief Bestuursrecht O Dat nl Werken aan de weg Bestemmingsplannen Sportbedrijf Tilburg 532 60 00 Sportinfolijn www.sportinti Aanvragen leerlingenvervoer voor schooljaar 2004 - 2005 tijd om te zwemmen. De Tilburgse zwembaden hebben tijdens de komende feestdagen aangepaste openingstijden. Delen van de bestrating in de Heuvelstraat en de Korte Heuvel krijgen momenteel nieuwe voegen. Er wordt een steenmengsel geveegd in de spleten tussen de Chinese graniettegels. Door intensief gebruik zijn de voegen uitgesleten. De gemeente wil met de werkzaamheden voor komen dat de bestrating los gaat liggen. De gemeente stelt een samenscholingsverbod in op bedrijventerrein Vossenberg. De afgelopen jaren waren er tijdens de zomermaanden geregeld illegale straatraces in het gebied. Die veroorzaakten veel overlast. Het verbod gaat in op 22 mei en is een halfjaar van kracht. Ouders en verzorgers van leerlingen tot en met het voortgezet onder wijs kunnen een aanvraag indienen voor een vervoersvoorziening naar school voor het schooljaar 2004 - 2005. Een vervoersvoorziening is een financiële vergoeding voor het gebruik van de fiets, openbaar vervoer, personenauto of taxivervoer in opdracht van de gemeente en soms in opdracht van een schoolbestuur. Er gelden een aantal voor waarden. Woningcorp gaan een pli Hoefstraat, 2005 moet toekomst o| Het Europet lidstaten. D 732 vertegt 10 juni mog Hultensej Tot eind ju bruggen o’ Masc=“ T0tt.o geving. gunning ingen verleend staat de Dep open. lat /erkzaamheden. DE TILBURGSE KOERIERWOENSDAG 19 MEI 2004 - PAGINA 10 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg i voor een tot en met juni aanleg van twee iggen over Dongevallei. van alle in' i ue uiteinde teld en verve sp tegen de i taat alleen o. ikingen hebt ergunningen Wet ggen van nadere 19) liggen ter Hoevenst Tot eind tr van Longa) Festh Voor f Mundi K 8 en Kindei Er tre< artiesi Beef, 1 (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) Door Onderstaande beschikkingen vanaf 24 mei 2004 ter inze beschikking afzonderlijk l 6 juli 2004 beroep worden beschikking wordt de dag c kracht tenz ingesteld er i en vast- tot en met je in het leden aan oklaan en Heme Op do VW g winke uur. itussen landag- Lekke ïnVnt Deze i uitgaa baar b we Lel weer gebrei Dat Ti üiK honde gratis VVV. I mooie reserv Lands Tilbur kilomi meerd Mingersbergstr Tot half juli tusst Marles' verbot Mear Openingstijden zwembaden De nieuwe asfaltlaag op een deel van de Ringbaan Oost heeft geleid tot een geluidsreductie van 4,7 decibel. Dat blijkt uit metingen van de gemeente. Omwonenden hebben aangegeven het verschil duidelijk te kunnen merken. Groep Er zijr van le Ze zijl VVV. E Het Brab; huisvuil zaterdag en papiei milieusti zijn op hi www.tilb werkzaamheden is een aantal wegen geheel of gedeeltelijk afge sloten. Bel voor meer informatie telf.549 55 67. Zieook Internet: http://openbarewerken.tilburg.nl Slécht weer kan leiden tot wijzi- g®en. gemeente Tilburg rloplein 15, lensdag, iinsdag ■Waar blijven zolgende eveegd. in Stolberg- llem II- lefoon- Ringbaan Noord Tot begin juni werkzaamhe ventweg tussen Quirijnstol Frans Mannaertsstraat. bouwplannen mogelijk te maken die niet zonder meer binnen het geldende bestem mingsplan zijn toegestaan. Tegen het vastge stelde wtjzigtngsplan kunnen belangheb benden beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Indien het wljzigingsplan geen goedkeuring van Cedeputeerde Staten behoeft dient er echter eerst een bezwaarschrift gestuurd te worden naar het bestuursorgaan dat het wljzigingsplan heeft vastgesteld. Hemelvaartsdag <20 mei) Recreatiebad Stappegoor: 10-17.30 uur. Driebprcht: dicht. Reeshof: dicht. Vrijdag 21 mei Stappegoor: reguliere tijden. Drieburcht: 12.30-16 uur (sportbad), 14-16 uur(instructiebad). Reeshof: 13-17 uur spelletjes. Eerste pinksterdag (30 mei) Stappegoor: 10-17.30 uur. Driebui Tweede pinksterdag (31 mei) Stappegoor: 10-17.30 uur. Drieburcht: dicht. Reeshof: dicht. In een bestemmingsplan kan zijn bepaald dat de raad of het college van burgemeester en wethouders een bepaalde bestemming die is opgenomen in een bestemmingsplan mag wijzigen. Dit gebeurt om toch vestigingen of Europa word meeren mei worden in Br gelden voor Europese Un 10 juni open acht tot ‘s av oproepingsk stembureau - Wie geen o[ ontvangen, 1 013 - 542 88 - Het is mogt stembureau kiezerspas. 1 pingskaart t worden aang winkels. Sch uiterlijk 27 r Servicepunt Udenhout Openbare Bibliotheek Tongerli openingstijden maandag, woetisu donderdag 14.00 tot 16.00 uur, dinsdag 10.00 tot 12.00 uur en vrijdag van 17.30 tot 19.30 uur. Wijkorganisa de belangen zogenoemde maatregelen staan. Het ga Pietersbuurt Rosmolen, S( terrein Bissci Bart van Pelt op 11 mei de analyse Groe Arke Noëstraat Tot eind mei herbestrating tussen H. de Keijserstraat en Keldermans- straat. vinden dat zij door de brieven voldoende op de hoogte zijn gehouden. Bijna alle ondervraagden hebben de bouwborden gezien die tijdens de werkzaamheden langs de weg stonden. Ze werden informatief gevonden, de helft van de respon denten heeft de publicaties in de Tilburgse Koerier en het Brabants Dagblad gelezen. Meer dan de helft vond de publicaties en artikelen informatief. Vrijwel alle bedrijven hebben last gehad van de slechte bereikbaarheid. Ook hebben de meeste bedrijven verkeersoverlast ondervonden. Trouwlaan Tot half juli aanleg overstortriool tussen Nieuwstraat en Hesperenzijstraat. verstandelijke handicap die langer dan drie maanden duurt, is geen kilometercriterium van toepassing. Het aanvraagformulier is verkrijg baar bij de stadswinkelS en Servicepunt Udenhout. Wie in het schooljaar 2003 - 2004 een eenja rige vervoersvoorziening heeft ontvangen, moet de aanvraag dit jaar voor 1 juni indienen. Nieuwe aanvragen moeten voor 23 juli 2004 binnen zijn. Bij een lichamelijke of zintuiglijke handicap moet een afschrift van een medisch rapport van na 31 maart 2004 zijn bijge voegd. Meer informatie via e-mail: leerlingenvervoer@tilburg.nl traat jsen Meddostraat en istraat afgesloten i.v.m. bouwing van basisschool inder. se Kanaaldijk tnei is oostzijde (ter hoogte i) afgesloten. een onderzoek gehouden over de communicatie en het verloop van de werkzaamheden. Van de 117 aange schreven ondernemers reageerden er 30. Bewonersbrieven blijken een goed communicatiemiddel te zijn voor informatie over de onder houdswerkzaamheden. Vrijwel alle bedrijven hebben ze gelezen. Zij Puccinilaan Tot eind juni onderhoudswerk zaamheden aan fietspad en trot toirs. desbetreffende straten zes weken niet machinaal maar handmatig schoongemaakt. Dit is nodig om het steenmengsel hard te laten worden. In de herfst worden alle straten met Chinees graniet in het centrum opnieuw gevoegd. De Heuvelstraat en de Korte Heuvel komen dan nog een keer aan de beurt. Door een "voorbereidingsbesluit te nemen geeft de raad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voor- bereidingsbesluit heeft tot doel: - bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan: - realisering mogelijk te maken van bouw plannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. Dalem-Noord Tot eind september woonrijp maken van gebied de Ster. Langendijk is tijdens werkzaam heden afgesloten voor fietsers. Vopral opzondagavonden vèrza- mêiden zich grote groepen automo- bijisten op Vossenberg. Zij produ ceerden veel afval op openbaar en particulier terrein. Ook waren er vernielingen en ontstonden onvei- 1 ige verkeerssituaties. De politie heeft hiertegen streng opgetreden. In£2003 waren er diverse acties z^als afzettingen, bekeuren en in<orderen van rijbewijzen en atflo’s. Nu het beter weer wordt, néémt de overlast weer toe. DeJjurgermeester heeft besloten o iff ter bescherming van de opjfenbare orde op het bedrijventer- repi Vossenberg een samenscho lingsverbod in te stellen op basis van artikel 78 APV. Dit artikel luidt al^volgt. ‘Het is verboden op of aan wegen, die door de burgemeester zijn aangewezen omdat het belang van de bescherming van de openbare orde dit naar zijn oordeel nodig maakt in verband met het gebruik van en of de handel in harddrugs, of herhaaldelijk aange toonde overlast, deel te nemen aan een verzameling van meer dan drie personen, waarvan redelijkerwijs kan worden aangenomen, dat deze verzameling een bedreiging van de openbare orde met zich meebrengt.’ Het samenscholingsverbod geldt voor bedrijventerrein Vossenberg en de directe omgeving op de volgende tijdstippen: maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 21.00 uur tot de volgende dag 7.00 uur en 1 zaterdag 18.00 uur en mat morgen 7.00 uur. scagnihof begin juli verbetering woonom Parkeerterrein afgesloten. Onderstaande zaken (ver milieubeheer, hetoplegg eisen en meldingen 8.19) inzage bij Publiekszaken. Melding (artikel 8.19 Wm) Indien een bedrijf met een milieuvergun ning een wijziging wil laten plaatsvinden en deze wijziging is niet in overeenstem ming met de vergunning, maar de veran dering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen dan door de milieuver gunning worden toegestaan, hoeft hiervoor geen nieuwe vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding ‘verandering inrichting’ aan het bevoegd gezag (artikel 8.19 Wet milieubeheer). Door het college van burgemeester en wethouders wordt vervolgens een akkoordverklaring opge steld. De akkoordverklaring is een besluit waarin staat of de melding wel of niet wordt geaccepteerd. Onderstaande melding is geaccepteerd en ligt vanaf 24 mei 2004 ter inzage. Heieinde 1 te Tilburg door Agristo: het betreft een wijziging en vergroting van de decanterafdeling van de afvalwater zuivering (20041107). Tegen de akkoord verklaringen) kan tot en met 6 juli 2004 bezwaar worden gemaakt. De bezwaar schriften moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg, per adres directeur Publiekszaken, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. In een aparte brief kunt u verzoeken om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. De melding/ akkoordverklaring wordt de dag daarna van kracht tenzij binnen de termijn bezwaar is gemaakt en een verzoek tot In de afgelopen twaalf maanden heeft de Ringbaan Oost een grote onderhoudsbeurt gehad tussen de Bosscheweg en de Gelrebaan. Het geluidsarme asfalt is mede gefinan cierd uit de stimuleringsregeling stille wegdekken van het ministerie van VROM. De gemeente heeft onder bedrijven aan de Ringbaan Gelrebaan Tot 18 juni onderhoudswerkzaam heden tussen Ringbaan Oost en Wilhelminakanaal. Er zijn omlei dingen. Bedrijven bereikbaar via Bosscheweg en Lovense Kanaaldijk. Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128, openingstijden maar van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag, woens en vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, donderdag van 13.00 tot 20.00 uur. Adres Publiekszaken Stadskantoor 2, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. Openingstijden: werkdagen 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur, dinsdag (op afspraak) tevens van 17.00-20.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bel de afdeling Bedrijven en Milieu telefoon 013-5429074. Stadswinkel Berkel-Enschot Generaal Eisenhowerweg 2, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Goirkestraat 22 Het college van burgemeester en wethou ders maakt, ingevolge het bepaalde in art. 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat zij op 27 april 2004 het wijzi- gingsplan bestemmingsplan Goirkestraat perceel Goirkestraat 22 hebben vastgesteld. Het wljzigingsplan is een wijziging van een gedeelte van het bestemmingsplan Goirkestraat en heeft betrekking op een horecabestemming voor het perceel Goirkestraat 22. Het wljzigingsplan e stellingsbesluit liggen van 21 mei tot 1 juli 2004 voor een ieder ter inzage i Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bouwen en Wonen in Stadswinkel Noord. Gedurende de termijn van terinzageligging kunnen ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht belanghebbenden schriftelijk bezwaar maken bij college van burgemeester en wethouders Postbus 717, 5000 AS Tilburg. Het indienen van het bezwaarschrift schort het genomen vaststellingsbesluit met op. Bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Breda, sector Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda kan eventueel een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Laarstraat Tqt.eind juni in fasen vernieuwing riolering, herbestrating en aanleg fietsstroken. Tot begin juni tussen begraafplaats en Berkdijksestraat. Aanvraag om Wm-vergi BenW hebben vergunnir Kapt. Rondairestr 14 te Tilburg aan Hydro Vasli V.o.F. voor het oprichten en in werking hebben van een groothandel, van en een reparatie van hydraulische componenten en het vervaardigen van hydraulische slangen (M/03/0043). Bosscheweg 242 te Tilburg aan Gemeente Tilburg, Beleidsontwikkeling, Milieu voor het oprichten en inwerking hebben van een grondwaterreinigingsin- stallatie (M04/0003). Reuselpad 9 te Tilburg aan Pensionstal Berghof voor een revisievergunning voor een pensionstalling met huisgebonden dierenartspraktijk (M/03/0035). Tegen de ontwerpbeschikkingen met zaaknum mers M/03/0043 en M/03/0035 zijn bedenkingen ingebracht. De beschikking met zaaknummer M/03/0043 is wel, die met zaaknummers (M/03/0035) (M04/0003) zijn niet inhoudelijk gewij zigd t.o.v. de ontwerpbeschikkingen. Nadat een bestemmingsplan door de raad al dan niet gewijzigd is vastgesteld, gaat het naar Gedeputeerde Staten. Die kunnen het plan geheel of gedeeltelijk goedkeuren dan wel goedkeuring onthouden. Gedeputeerde Staten geven daarbij aan of en aan welke plandelen goedkeuring is onthouden. Vervolgens kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Die doet een onherroepelijke uitspraak. Indien er geen beroep wordt inge steld, wordt het plan daags na de beroepster mijn onherroepelijk. Stadswinkels Reeshof, Noord Reeshof (Kerkenbosplaats 2) en Noord (Brucknerlaan 20a), openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Sinds half mei worden de vc kruisingen opnieuw ingev®' HÖivelstraat - Juliana van j straat; Heuvelstraat - Willen. straat; Heuvelstraat - Telefoon- straat; Heuvelstraat - Oude Markt en hét rijgedeelte van de Korte Heuvel (dus niet de terrassen). Als de vpiegen zijn aangebracht, worden de liggen tage. Tegen elke ;king afzonderlijk kan tot en met )04 beroep worden ingesteld. De ing wordt de dag daarna van nzij binnen de termijn beroep is :n verzoek tot het treffen Een vervoersvoorziening is mogelijk als de afstand naar de dichtstbijzijnde school tenminste twee kilometer bedraagt. Deze afstand geldt voor het speciaal basis onderwijs (SBO), het speciaal onderwijs (SO) en het voortgezet speciaal onderwijs (VSO). De minimale afstand moet vier kilo meter zijn bij taxivervoer en bij een leeftijd vanaf 10 jaar voor het SBO, het onderwijs aan langdurig zieken en het onderwijs aan zeer moeilijk opvoedbare kinderen. Voor het basisonderwijs geldt zes kilometer als minimum. Voor leerlingen tot en met het voortgezet onderwijs met een lichamelijke, zintuiglijke of Algemeen De procedures voor het nemen van beschikkingen in het kader van de Wet milieubeheer (Wm) bestaan uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning of nadere eisen (de ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van de beschikking. Tegen de ontwerpbeschikking kunnen met redenen omklede bedenkingen worden ingebracht bij burgemeester en wethou ders van Tilburg (zie adres Publiekszaken). Dit moet afhankelijk van de procedure binnen 2 of 4 weken. Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Na afweging van alle ingebrachte bedenkingen wordt de uiteindelijke beschikking opgesteld en vervolgens gepubliceerd. Beroep tegen de defini tieve beschikking staat alleen open voor: - degenen die bedenkingen hebben ingé bracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen t.o.v. de ontwerpbeschik king; - belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Beroep tegen de definitieve beschikking kan worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. :n gericht aan itspraak van de 20019, 2500 EA Den 't geen schor- iat, ondanks rringsbesluit istermijn in Groenewoud I Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt ingevolge het bepaalde in art 28, zesde lid, van de Wet Ruimtelijke Ordening, bekend dat Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant op 26 april 2004 het bestemmingsplan ‘Groenewoud I, 3e gedeeltelijke herziening’ hebben goedgekeurd. Dit plan is op 26 januari 2004 door de raad vastgesteld. Het bestemmingsplan omvat de locatie van de voormalige Lagere Technische School ‘Leijendaal’ gelegen aan de Jan Truijenlaan/ Ringbaan Zuid. Het plan heeft betrekking op woningbouw met een beperkte kantoor functie. Het goedkeuringsbesluit met de daarbij horende stukken liggen ieder van vrijdag 21 mei 2004 to donderdag 1 juli 2004 ter inzage in 1 Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bouwen en Wonen in de Stadswinkels Centrum, Noord, Reeshof, Berkel-Enschot en Servicepunt Udenhout. Tegen dit goedkeu ringsbesluit kan, gedurende de termijn van terinzagelegging, beroep worden ingesteld door - degene die tijdig tegen het vastgestelde bestemmingsplan bedenkingen heeft ingé bracht bij Gedeputeerde Staten, - een ieder die tijdig bedenkingen heeft ingé bracht bij Gedeputeerde Staten tegen de wijzigingen die de raad ten opzichte van het ontwerp plan heeft aangebracht, - een belanghebbende die aantoont dat hij hiertoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. Het beroepschrift moet worder de Afdeling Bestuursrechtspra Raad van State, Postbus 20019 Haag. Het beroepschrift heeft sende werking. Dit betekent da het beroepschrift, het goedkeur daags na afloop van de beroepstel un werking treedt, tenzij gedurende de beroepstermijn een verzoek om een voorlo pige voorziening bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak is ingediend. In dat geval treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 21 garageboxen; d) een perceel op de hoek Veestraat-Van Riebeeckstraat, ten behoeve van de bouw van 24 appartementen en 4 woningen. De tloorbereidingsbesluiten bedoeld onder a), c) en d) tredein in werking met ingang van vrijdag 21 mei 2004 en gelden voor de termijn van 2 Jaar. Het voorbereidingsbe- sluit onder b) treedt in werking met ingang van vrijdag 21 tnei 2004 en geldt voor de termijn van 1 jaar. De voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende tekeningen liggen met ingang van 21 mei 2004 voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bouwen en Wonen in de Stadswinkels Centrum, Noord, Reeshof, Berkel-Enschot en Servicepunt Udenhout. Tegen een voorbereidingsbesluit st mogelijkheid van bezwaar en beroe Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan iedereen wiens belang rechtstreeks bij het besluit is betrokken hiertegen een met redenen omkleed bezwaarschrift indienen. Binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt dient het bezwaarschrift aan de gemeenteraad van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg te zijn toegezonden. Het indienen van het bezwaarschrift schort het genomen voorbereidingsbesluit niet op. Bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda kan eventueel een verzoek om een voorlopige voorzieningen worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaarschrift is ingediend. Een kopie van het bestreden besluit dient te worden meegezonden. egen aan ue i kel-Enschot, iding van de hort ershoeve; i de Van Lennepstra Ledeboerstraa Tot eind mei we Diverse locaties Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt, ingevolge art. 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad in zijn vergadering van 10 mei 2004 heeft verklaard dat bestem mingsplannen worden voorbereid voor: a) een perceel gelegen aan de Hendrik van Tulderstraat 3, ten behoeve van de ontwik keling van een appartementencomplex; b) een perceel gelegen aan de Kerkstraat-’t Zwaantje 1 te Berkel-Enschot, ten behoeve van de uitbreiding van de horecagelegen heid De Riddershoeve; c) een perceel aan de Van Lennepstraat 5, ten behoeve van de bouw van 6 woningen en t mini heeft Werk voor uitkering Meteen aan de slag als u een uitkering aanvraagt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 10