tiwos nieuws I uis I o tiwos HAMERS Prisma Colors U I I I BOUWERS U VERBOUWERS I In de werpers Bereikbaarheid Tiwos Studenten: zoek je naar een kamer? uis Tiwos zet zich in voor energiebesparing Lakspuiterij Prisma Colors voor bedrijf en particulier rrhn ff DONDERDAG 13 MEI 2004 - PAGINA 9 4EI 2004 - PAGINA 8 DE TILBURGSE KOERIER 1 1 lakspuiterij CANDOOR MATMVRU&6,D0WZA95 tel.: 013 - 533 98 60 Roel van Gurp tilburgse woonstichting 54 90 890 54 90 777 faxnummer 54 26 500 www.tiwos.nl internet e-mail email@tiwos.nl reparatie@tiwos.nl inschrijvingen@tiwos.nl bezoekadres Tiwos 5038 ED Tilburg Stationsstraat 24 Gewijzigde openingstijden Volgende trekking: 10 juni. De winnaars hebben inmiddels bericht gekregen. IN SERVICE EN KWALITE Energiebesparende maatregelen in Uitvinders- en Zeeheldenbuurt Bent u nieuwsgierig geworden? Neem dan contact op met Peter Vermeulen of Paulus Persoon van lakspuiterij Prisma Colors te Udenhout. reparatieverzoeken 54 90 700 na kantooruren alleen spoedeisende klachten! ENIGE VERDELER IN DE KEMPEN Meer informatie? Neem gerust contact op met Edward Steendam, tel: 54 90 841. Volgens onze klanten zijn wij de beste in de regio!! Voor o.a. renovatie van uw interieur, zoals keuken, badkamer, meubilair e.d. Wij verzorgen hoog kwalitatief lakwerk op hout, kunststof, glas en metalen ondergronden. "Ik ben ruim 8 jaar wethouder geweest van volkshuisvesting. Vanuit die hoek had ik natuurlijk veel met Tiwos te maken gehad. Daarnaast had ik via het Stedelijk Bewoners Overleg contact met de bewonersvertegen- woordiging van Tiwos. Op een gegeven moment heeft een van deze leden mij gebeld met de vraag of ik deel wilde nemen aan de Raad van Toezicht”, vertelt van Gurp. De oud-wethouder heeft de functie toen enthousiast geaccepteerd. "Via de Raad van Toezicht kun je heel aardig meepraten en mee denken over‘goed wonen, tegen een redelijke prijs in een goede buurt'. Dit vind ik belangrijk. Ik voelde me uiteraard vereerd omdat ik vanuit het bewonersplatform het vertrouwen heb gekregen om deze taak uit te voeren." Taken Van Gurp:“De Raad van Toezicht houdt als het ware controle op de organisatie: welke Aanvankelijk besloot Tiwos om de verhuur van haar kamerpanden af te bouwen en de panden in te zetten voor een andere doel groep. Onlangs is echter besloten, enerzijds op verzoek van huidige bewoners en anderzijds om een bijdrage te leveren aan de kamernood onder studenten, om leeg gekomen kamers wederom (tijdelijk) te gaan verhuren. Hier kun jij wellicht van pro fiteren! De kamers, veelal gelegen in monu mentale panden, zijn bestemd voor alle huidige en aanstormende eerstejaarsstu- koers vaart Tiwos en welke financiële gevol gen heeft dit. De Raad van Toezicht zit daar bij niet op de stoel van bestuurders. We kij ken naar de hoofdlijnen, geven richting en toetsen het beleid”. Zaken als huurverho ging, leefbaarheid, sloop en nieuwbouw pas seren de revue. Van Gurp kan zich vinden in de manier van werken bij Tiwos.“Het sociale profiel spreekt mij erg aan. Er zijn al genoeg corporaties die commercieel zijn geworden. Gelukkig heeft Tiwos dat niet, evenals de andere corporaties in Tilburg.” denten van de UvT of de Fontys Hogeschool. De kale huur ligt tussen 140,- en 230,-. De exacte huurprijs is vooral afhankelijk van de omvang van de kamer. Qua servicekosten (gas, water licht, etc) betaal je maandelijks een voorschot van ongeveer 90,-. Jaarlijks vindt er een eindafrekening plaats op basis van het werkelijke verbruik per pand. Ben je geïnteresseerd? Kijk dan op onze website (www.tiwos.nl) voor meer informa tie. Let op: inschrijven kan tot en met 17 mei. ontwikkelingen doorpraten. En bij bijzondere gelegenheden ben ik als toehoorder aanwe zig, bijvoorbeeld bij de informatiebijeen komst van de toekomstige huurdersbelan- genorganisatie.Tussendoor kan men mij natuurlijk ook altijd benaderen om iets aan te kaarten.”Van Gurp wil het volgende mee geven aan alle Tiwos-huurders:“Het doet er wel degelijk toe om je stem te laten horen. Ik hoop van harte dat een heleboel mensen dit de komende jaren ook zullen doen, want dat is heel belangrijk!” Tiwos is op dit moment bezig met het verbeteren en verfraaien van 122 woningen in en rondom de Van Speijkstraat. De woningen zijn onderdeel van een grootschalig herstructureringsproject in de Uitvinders- en Zeeheldenbuurt. Er worden diverse zaken aangepakt, waaronder de gevel en het dak.de kozijnen en aan de binnenkant het keukenblok en het tegel werk. Tiwos kijkt echter verder dan deze bouwkundige zaken. Wij hebben in de betreffende woningen door een gecertificeerd adviesbureau laten beoordelen of het mogelijk is om efficiënt om te gaan met energie. Dit bureau heeft vervolgens een Energie Prestatie Advies (EPA) uitgebracht. In een dergelijk advies wordt aangegeven waar de knelpunten liggen en wor den mogelijke oplossingen voorgesteld zoals het uitvoeren van dakisolatie of het plaatsen van dubbelglas. TOONZAAL: Koeistraat 41 - 2370 Arendonk Tel. 0032 14 67 84 81 - Fax (014) 670725 info@tegels-vanbergen.be - www.tegels-vanbergen.be OPENINGSUREN: werkdagen 10 tot 19 uur - zaterdag 10 tot 16 uur Het kantoor van Tiwos is gesloten op 20 en 21 mei (Hemelvaart) en op 4 juni (Pinksteren). Stem laten horen Omdat Van Gurp vanuit de bewoners is voor gedragen, heeft hij een bijzondere verant woordelijkheid richting deze groep. Dat bete kent onder andere dat hij goed in de gaten houdt wat er zoal speelt. "Ik heb met de voormalige Klankbordgroep van huurders afgesproken dat we 1 a 2 keer per jaar de Tiwos vindt het belangrijk om vooruitstrevend en verantwoord om te gaan met het milieu, het energieverbruik en duurzaam bouwen. Bij de herstructurering in de Uitvinders- en Zeeheldenbuurt krijgt duurzaamheid ook ruime aandacht. Er worden diverse energiebesparende maatregelen uitgevoerd die zelfs verder gaan dan de maatregelen uit het zogenaamde ‘Energie Prestatie Advies’. Hoger kwalitéts- en uitvoeringsnrveau Het kwaliteits- en uitvoeringsniveau van het groot onderhoud- en renova tieproject bleek goed te zijn en is op een aantal punten zélfs hoger dan de eisen waarmee een EPA wordt opgesteld. Tiwos laat bijvoorbeeld ook klei ne milieubesparende voorzieningen aanbrengen zoals een waterbesparen de douchekop, radiatorfolie in de woonkamer en een klokthermostaat op de CV. Alle zaken die niet in het EPA worden genoemd. De kwalitatieve aanpak die Tiwos heeft gevolgd in dit project wordt voortgezet bij andere woningen die een onderhoudsbeurt of renovatie krijgen. Bewustwordingsproces We willen graag meedenken en meepraten over de manier waarop onze bewoners en wijzelf verstandiger om kunnen gaan met energie. Deze gedachte komt onder andere terug in het energieconvenant dat Tiwos met de gemeente, Essent en andere Tilburgse corporaties heeft gesloten. Hierin wordt beschreven op welke manier de deelnemers het energieverbruik van henzelf en hun klanten willen verminderen. Tiwos hoopt dat projecten zoals in de Van Speijkstraat, in combinatie met bijvoorbeeld de energiebro- chure die u ook in de bus heeft ontvangen, het bewustwordingsproces bij bewoners onder de aandacht brengt en vergroot. Immers, zowel u als wij zelf he bben de verantwoordelijkheid om het energieverbruik te verminde ren en milieubewust te leven. vloer - wandtegels - natuursteen Tegels Van Bergen n.v. Voor de doehetzelver of met plaatsingdienst algemeen nummer informatienummer reparatieverzoeken info over inschrijvingen Binnendeuren Om maar meteen met de deur in huis te vallen... U koopt nu al onze binnendeuren taxfree dus zonder 19% BTW. Dit geldt ook voor de diverse glassets. Dus... heb je eigenlijk in no-time een ander huis! ook taxfree. Uw opdracht ligt bij ons in vertrouwde vakkundige handen! In het Besluit Beheer Sociale Huursector (BBSH) wordt beschreven aan welke regels woning corporaties zich moeten houden. Zo wordt bijvoorbeeld gesteld dat de vertegenwoordiging van huurders het recht heeft om een bindende voordracht te doen voor de benoeming van twee leden van de Raad van Toezicht. Bij Tiwos was één zetel reeds vervuld. De tweede zetel wordt sinds 8 maart j.l. officieel bezet door Roel van Gurp, oud-wethouder van de gemeente Tilburg. TILBURG 'Centrum' Prinsenhoeven 5 tel.: 013-5426245 Deurbeslag En, omdat wij geen half werk leveren, kunt u ook al ons deurbeslag zonder 19 BTW kopen. Dus Is dat even voordelig. actie geldig t/m Zaterdag 22 me 'i j voor bedrijven en particulieren Wij houden u graag op de hoogte! Op deze nieuwspagina vindt u elke maand (met uitzondering van juli en augustus) informatie omtrent zaken die voor u van belang kunnen zijn. Heeft u vragen of suggesties? Neem gerust contact op met Saskia Smets (013 - 54 90 884) Prisma Colors wordt vanaf 1 januari 2003 gerund door de heren Vermeulen en Persoon, die kunnen bogen op een jaren lange ervaring als allround-spuiter. Deze ervaring hebben zij opgedaan in de caros- seriebouw (touringcars en auto's), inte rieur- en standbouw en in de kunststof- verwerking. Dat betekent dat zij over een behoorlijke know-how beschikken betref fende het spuiten op metaal/aluminium-, hout- en houtafgeleide- en kunststof ondergronden. automatische incasso loterij Iedere maand verloot TlWOS drie maal 50,- onder haar huurders die hun huur automatisch laten incasseren. M. Schenkel l. Leijten-Kutsch incassomachtiging opvragen. Nijverheidsweg 4b, 5071 NK Udenhout e-mail: info@prismacolors.nl Dit zijn de gelukkigen in deze maand: H. van Lieshout Als u ook kans wilt maken op 50,- kunt u via telefoonnummer 54 90 777 een Prisma Colors is vooral gespecialiseerd op het gebied van winkel-, kantoor-, en horeca-interieurs, glas, meubels, keukens, badkamers en allerlei ander industrieel spuitwerk. In deze tijd van economische teruggang is het niet voor iedereen financieel haalbaar om een nieuw interieur (keuken, badka mer, meubilair) aan te schaffen. Prisma Colors biedt een goedkopere oplossing d.m.v. het overlakken in moderne of klas sieke kleurstellingen, zodat men hiervan weer jarenlang plezier kan hebben. Pris ma Colors gebruikt hiervoor zogenaamde twee-componentenlakken, die een hoge kras- en kleurvastheid garanderen. Omdat het bedrijf beschikt over twee kleurmengmachines, kan men in principe elke kleur maken uit de diverse kleur- waaiers. Ook kan men glas voor binnen- toepassing voorzien van een laklaag in allerlei kleur- en straaleffekten. Denk hierbij o.a. aan glazen tafel- en barbladen en glazen deuren. Nadat het lakwerk is gecontroleerd op de gewenste kwaliteit, wordt het vervolgens netjes verpakt in foam en voorzien van een laktipmonster. R jsERVrCE bouwmarkt| n

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 9