Willem II vervult sportieve plicht m Hor Nac I CQ TO I Qt SPOREL SP0HTPRV2EN Zeurpiet fanshopaanbieiling Uitslagenreeks Drie EK-s OOK TOE AAN EEN NIEUWE GEVEL? g Vi3^ Oontour Hesemringsformulier seizoenkaart DE TILBURGSI I' ut I ILBURGSE KOERIER Hoofdsponsor Stadionmarkt Kaartverkoop FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN steunpilaren bij Bel: 013-4638286/06-53183624 Job van Dijk Bierland Willem II - Vitesse Thuis Uit 3-0 Harrie Verhoeven "Stad ion krant Willem II ■DONDERDAG 15 APRIL 2004 - PAGINA 16 I bedankt Sport F aan we Huis Til Mede i sponso prachti smakkelijker j blessures var 29 6 3 20 32-63 3-2 1- 5 0-1 2- 0 2-0 in ire spijtig dat er dan niets meer spel staat. Gelukkig werpt het i Verzor Voor het van diver gers gezocht. Willem ll-tattoo voor €1,95 5-3 0-1 2- 1 3- 1 3-1 0-1 1-0 0-5 2- 1 1- 0 3- 5 0-4 2- 2 0-2 1-2 1- 0 6-0 2- 0 2- 0 0-1 3- 1 2- 0 3- 1 3-2 4-2 2-0 2-2 Kapelmeesterlaan 112 5049 NL Tilburg Thuis 28 8 9 0-2 0-0 3-1 0-0 2-4 0-3 worden de ene keer met andere keer met rood. Als iri- iben, irmitteren. i. Er is i’m lovin’ if Heb je gezelschap is die van Fessem. Van Fessem zoek naar een andere club ;n Vitesse wegens financiële ngingscentrum de Eikelaar it bezorgen van maaltijden en het ondersteunen erse activiteiten worden enthousiaste vrijwilli- naam in dit Jimmy van moet op aangezier r Nieuwe club De noodscenario's bij Vitesse zijn uit de kast gehaald. Eerste divisie-voet- bal hoeft niet per se het einde van de jkenen, maar moeilijk spe- ekre- Gel. Verl. Doelsal. 36-49 1957-1958 1967- 1968 1968- 1969 1969- 1970 1970- 1971 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1979-1980 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 2000- 2001 2001- 2002 2002- 2003 2003- 2004 n E 5 1- to s TO Uit Totaal 57 14 12 31 68-112 P. RDksli igavond. Ook voor p zijn enthousiaste vrij- Deze inloop elijke handicap i. Tijdens deze ichapr-*ir- Aan de start ki van eerdere Nac Rieks Haan (20 Roovere (2002), maal winnaar) e maar liefst tien conto heeft staar khoven, Frans L gen zijn dit jaar Fien van Gompc Bij de dames w< r De Tilburgse ve. Lourens, Tommy Willem II RBC Hooseodaal op zaterdag 1 mei Kaartverkoop via Ticketbox. Vrije kaartverkoop, geen seizoen- of clubkaartverplichting. De kassa's zijn op de dag van de wedstrijd geopend vanaf 18.00 uur. Tel. 013-45611 99 Fax 013-455 08 01 E-mail: sporel@planet.nl "De keetze van tuin naars Op zondag 18 april a.s. vindt rond het Willem ll-stadion de 16e editie van de Stadionmarkt plaats. Een lang lint van meer dan 230 kramen slingert zich I van 9.00 uur tot 16.00 uur rond het stadion. De toegangsprijs is 2,- voor volwassenen en kinderen tot 12 jaar betalen er in het weekend vonden de Ope pioenschappen ■Eindhoven. Dit Nederlanders hi nooi voor opnai Aan de uitputti van Loon op sportief' wande deel in het dor weekend zeker mee uit Neder Brittannië en IJ tie gaat om 21. mannen loper vrouwen minst finish is zondag Stichting Prisma Elke woensdagmiddag zwemmen met twee cliënten en begeleider van Kievitsvlucht bij Amarant. Iets voor jou? André Wetzel stond voor de lastige taak om het werk van Wotte bij diens vertrek naar Feyenoord over te nemen. 'Als je bij je goede verstand de zaken op een rij zet, dan denk ik dat ik dit normaal gesproken niet had moeten doen', bekende Tilburgs nieuwbakken hoofdtrainer meteen in Voetbal International. Toch deed hij het en met wisselend succes. Zeker, er waren twee stevige nederlagen respectievelijk tegen Roda JC en NEC maar daar stond een opzienbarend succes tegenover in de thuiswed strijd tegen PSV die met 3-1 werd gewonnen. Ambitie Sommigen dachten dat Wetzel geen ambitie had maar dat klopt niet. Hij is moedig maar was ook realist genoeg om te beseffen dat het verlies van Landzaat en het aanstaande vertrek van een handvol spelers het er voor hem niet gemakkelijker op zou maken. Ook de blessures van Quinn, Victoria, Shoukov en het gedrag van Sektioui bezorgden hem koppijn. Tel alles bij elkaar op en Wetzels ver moeden klopte: zijn eerste half jaar als hoofdtrainer was niet makkelijk, al werden van de dertien gespeelde wedstrijden er slechts vier verloren. Trouwens, de onder zijn leiding behaalde zeventien punten zijn, reke ning houdend met de den, zeker geen slecht resultaat. Met nog vijf wedstrijden te gaan, lij- tege.. ken de vele ups en downs in de Wil- bezig c lem ll-soap nu wel verleden tijd. Wat strijd 1 rest zijn wedstrijden om de eer maar stoeler Veelbelovend Voor de fanatieke Willem ll-fan is het op het nieuwe seizoen zijn schaduw vooruit. Robert Maaskant zal blij zijn dat hij in juli met een schone lei mag beginnen en prijst zich waarschijnlijk gelukkig met een scout als Gerard Wielaert, die hard aan de weg timmert. De eerste Willem II dag io Six flags Holland Op zoek naar een leuk dagje uit in de meivakantie? Op don derdag 6 mei organiseert Wil lem II in samenwerking met SixFIags Holland een Willem ll-dag. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Lees meer over de actievoor- waarden op www.willem-ii.nl. Voor Tilburger T.N.T./SPIO wei afsluiting van de vijf gewonnen p student Bedrijfsc tale media in de gen voor de Spi goud op de Nede Open Belgische verstevigde Tom positie in de lich I met 72 kilo. Gevel reinigen kalkzandsteen "JT Gevel impregneren kalkzandsteen Ind. 10-jarig garantiecertifkaat Frans Schollen jr. problemen niet met Jevric én Van Fessem wil doorgaan. Van Fessem: st gehaald. Eerste divisie-voet- 'Door de financiële ruimte is er jeft niet per se het einde van de slechts plek voor één van ons, met club te betekenen, maar moeilijk een jeugdkeeper daarachter. Vitesse wordt het wel. Een batterij aan spe- vertelde me dat ze liever met mij Iers heeft inmiddels te horen gekre- doorgaan dan met Jevric, maar Jev- gen dat hun contract in Arnhem niet ric staat nog een seizoen onder wordt verlengd. Een opmerkelijke contract. En zolang hij niet is ver- kocht, gaat Vitesse niet met mij pra ten.' Van Fessem wil er niet op wach ten, en zoekt een nieuwe club. Een mooie uitgangspositie heeft hij in elk geval. Hij is transfervrij en kan zich wekelijks in de kijker spelen bij moge lijk geïnteresseerde clubs. Bijvoor beeld vrijdagavond in 'zijn' Tilburg. dé organisatie voor vrijwilligerswerk I VRIJWILLIGERSWERK Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Zoekt handige vrijwilligers voor het beheer en mede toezicht houden op de accommodatie op dinsdag-, donderdag- en vrijdag3’"' de JEECEE zondagmiddaginloop „u. willigere nodig (1 x per 2 weken), is voor mensen met een verstandelijke handicap die vrij zelfstandig functioneren. Tijdens deze inloop wordt gedart, gedanst en gezelschapspellen gespeeld. transfers zijn in elk geval veelbelo vend. Albert van der Haar is een doorgewinterde verdediger en een van de steunpilaren bij FC Zwolle. Met Kevin Bobson krijgt Willem II weer een typische linksbuiten. Een voormalig Ajax-pupil die zich als een vis in het water voelt in een 4-3-3 systeem. De 33-jarige Michel Kreek heeft prijzen gewonnen met Ajax, was jarenlang aanvoerder van Vites se en is nu een bepalende speler in de hete Griekse competitie. Een echte leider, waarnaar Willem II al lang op zoek was. Talent is er vol gend jaar ook genoeg. Danny Mathijssen, eigenlijk al nauwelijks meer een talent te noemen, verleng de zijn contract tot 2007, net als Frank van Mosselveld die tot 2008 bijtekende. Huurling Rob Oomens komt terug van Helmond Sport en Marcel Meeuwis, dit jaar de beste speler van VVV Venlo, keert ook terug op het oude nest. Enig opti misme is dus op zijn plaats! Afgelopen weken hebben de sei- zoenkaarthouders van Willem II hun reserveringsformulier voor het nieuwe seizoen ontvangen. Wij vragen u vriendelijke deze ingevuld bij Willem II in te leve ren vóór 7 mei. Na die datum ver valt het recht op behoud van uw huidige plaats. Een consequente lijn valt er namelijk niet in te ontdekken. Na het aanschouwen van alle samenvattingen uit de eredivisie, kun je er vaak geen touw meer aan vastknopen. Iden tieke overtredingen geel bestraft en de t je geluk hebt kom je er zelfs met een repr mande af. Spelers die al geel op zak hebt, kunnen zich in de regel wat meer perr Regels zijn regels zou je toch denken, zelfs een scheidsrechter die er een geheel eigen spelregelboekje op nahoudt: Dick Jol. Hij krijgt vooral wedstrijden van de topclubs, waarin hij smerige overtredingen glimla chend afdoet met een simpele vrije trap. "Ik ben zo goed, dat ik deze wedstrijd wel tot een goed einde breng zonder kaarten zie je hem dan denken. De pers prijst zijn manier van fluiten bij toppers dan ook nog eens onder verwijzing naar de grote belangen die er op het spel staan. Enkele kilometers verderop vallen bij een duel met veel minder pittige overtredingen op hetzelfde moment weer zes gele kaarten. Kennelijk wegen de belangen van de ene club zwaarder dan de belangen van de andere club. Onze internet-arbiter, Jaap Uilenberg, is na het uitdelen van de tra ditionele instructies aan het begin van het sei zoen ook weer in zijn schulp gekropen. Mis schien kan hij zijn mannen via de e-mail nog eens gewoon de spelregels van het voetbal- Vincentius Zoekt een vrijwilliger die het leuk vindt om samen met een of meerdere mensen met een verstandelijke beper king in de tuin te werken op woensdagmiddag. Op maandagavond speelt tafeltennisvereniging "White Balls' te Loon op Zand. Deze vereniging is op zoek naar een enthousiaste vrijwilliger die de begeleiding van deze vereniging op zich wil hemen. Ook zoekt Vincentius vrijwilligers die begeleiding willen bieden aan de gym- en tafeltennisclub. Voor het geven van (individuele) begeleiding aan cliënten tijdens paardrij lessen wordt eveneens een enthousiaste vrijwilliger gezocht. Voor kaartverkoop, seizoen- en clubkaarten kunt u van maan dag tot en met vrijdag tussen 9.00 uur en 16.30 uur terecht bij de administratie van Willem II. Informatie over buskaartver- koop van de supportersclub vind je op teletekst (pag. 845) of www.willem2.org. Peuterspeelzaal Duimelotje Is op zoek naar een assistent peuterleidster. De werktijden zijn van 08,30 tot 11.30 uur en op maandag-, dinsdag- en donderdagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur. spelletje bezorgen. Daarnaast wacht ik op de dag dat Jack van Gelder of Wilfred Genee erin slaagt hem te laten uitleggen, wanneer er nu sprake is van hinderlijk buitenspel. Nie mand begrijpt nog hoe het zit. Je staat twin tig meter buitenspel, loopt een paar pasjes terug en laat de bal aan een medespeler, die handig gebruik maakt van algehele verwar ring bij de tegenpartij. Vervolgens draai je je om, je kiest positie voor het doel en scoort beheerst. Hoezo niet aan het spel deelnemen. Doe mij maar de oude regel: buitenspel is buitenspel. Dat is al moeilijk genoeg voor de in de regel alleen maar onzekerheid uitstra lende assistent-scheidsrechters, die deze laat ste titel eigenlijk niet verdienen. Een uitzonde ring daargelaten zijn het gewoon ouderwetse grensjagers. Ze mogen wat langer nadenken voor ze vlaggen. De grensrechter bij Ajax - FC Groningen hoefde niet lang na te denken. Nog voordat de bal tegen het net viel, had hij zijn sprintje richting middellijn al in gezet: doelpunt! Het scheelde niet veel of hij had er een vreugdesprongetje bij gemaakt en zijn shirt over het hoofd getrokken. Nee, het is droevig gesteld met het Nederlandse arbiter- korps. Ik zag bij de thuiswedstrijden van Wil lem II in ieder geval maar één positieve uit schieter en dat was nog een Belg. Gratis entree bij Holland Casino Als echte voetbalfan loop je gra tis binnen bij Holland Casino. Je hoeft alleen maar je seizoen- of clubkaart mee te nemen en een geldige legitimatie. Ga dus op snelheid naar een van de vesti gingen want deze actie loopt nog tot 31 juli 2004. Voor Willem II werd dit seizoen een jaargang vol angels en voet- klemmen. André Wetzel kreeg i de winterstop de ondankbai taak om de klus van Mark Wotte af te maken. Een hele toer, want Willem II leefde - daar was ieder een het wel over eens - boven zijn stand. En zie daar, met nog vijf wedstrijden voor de boeg ligt de zesde plaats nog altijd in het verschiet. Om die veilig te stellen zullen de Tricolores aanstaande vrijdag het in degradatiegevaar verkerende Vitesse moeten ver slaan. Het zal een lastig karwei worden. Als je klaagt over de arbitrage in de Neder landse voetbalcompetitie, word je al gauw een zeurpiet genoemd. "Het valt allemaal wel mee", krijg je te horen. "Over de hele compe titie gerekend kun je de mee- en tegenvallers tegen elkaar wegstrepen. Wel, beste voetbal liefhebbers, als de arbitrage van een abomi nabel niveau is, kan ik met deze zoethouder tjes niet leven. Vrijwel wekelijks zijn we getui ge van grove arbitrale missers. Vorige week was het weer raak. Ajax pakte tegen FC Gro ningen weer eens de volle winst via een dui delijk buitenspeldoelpunt. Ook scheidsrech ters mogen fouten maken. Niets menselijks is hen immers vreemd. Maar wat is er op tegen om achteraf je fout toe te geven. Zelfs dat kon scheids Oskam niet opbrengen, toen op een stilstaand beeld duidelijk te zien was dat zijn assistent had moeten vlaggen. Die had echter weer eens last van de vooral in de Arena, de Kuip en het Philips-stadion heersende onge neselijke armverlamming, door medici inmiddels 'syndroom van Kloeg' genoemd. Eén ding staat voor mij dan ook vast: bij de topclubs zijn de meevallers en tegenvallers niet tegen elkaar weg te strepen. Ook de Tri colores hadden weer reden tot klagen. In Nij megen was de ene handsbal de andere niet, zoals de verslaggever van Studio Sport zo mooi zei. En daarmee zijn we aanbeland bij mijn belangrijkste ergernis over de arbitrage. ook het vervullen van de sportieve omstandighe- plicht zoals afgelopen zaterdag tegen Volendam en aanstaande vrijdag “jen Vitesse. De club uit Arnhem is oezig aan een dramatisch seizoen. De ‘trijd tegen degradatie is een ware mdans geworden. Samen met ADO Den Haag, FC Volendam en FC Zwolle strijden de Arnhemmers om de laatste veilige plaats. De druk voor trainer Edward Sturing is groot, want tussentijds werden dit jaar nog enke le spelers aangetrokkén. Aleksandar llic kwam de defensie versterken, de Braziliaanse Duitser Paulo Rink moest voor meer doelpunten zorgen. Een aantal weken geleden werd zelfs good-old Peter van Vossen nog aan de selectie toegevoegd. De Zeeuw heeft bij De Graafschap eerder met het degradatiebijltje gehakt en moet de Vitesse-selectie een nieuwe impuls geven. Vooral nieuweling Rink heeft nog niet gebracht wat van hem verwacht werd. Twee weken geleden werd de spits wegens gebrek aan trai- ningsinzet zelfs even uit de selectie verwijderd. In de Vacaturebank zijn honderden verschillende vrijurilligersbanen opgenomen. 013 -543 45 72 SLAnnapleinZl, 5038 TV Tilburg - www.contourtilburg.nl - infoOcontourtilburg.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 16