lÜGemeentefi ieuws Paif Politie gaat fouilleren in omgeving Reeshofdijk I li TILBURG RvA ienblok T\ Lentekriebels bij Stads-VVV isten lijssen ockey Gebruikt 'ubiïair Nieuwe fietsenstalling in binnenstad Tilburg toe/en t voor Tv w DONDERDAG 1 APRIL 2004 - PAGINA 9 L 2004 - PAGINA 8 DE TILBURGSE KOERIER De Reeshofdijk (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) •eed netwerk in de Adressen, openingstijden luziek- uitpro- ontwerpbeschikking inbrengen. Beschikkingen Vrijdag 2 april om 15.00 uur in de paleiszaal, Paleis Raadhuis. Ontwerpbeschikkingen Op de agenda onder meer: Op de agenda onder meer: len Op de agenda onder meer: Op de agenda onder meer: De fietsenstalling in de City Center Passage. (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) Bestemmingsplannen Werken aan de weg Commissies Wet milieubeheer Algemene Wet Bestuursrecht De informatrices van de Stads-VW. (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) I excl. btw tkleuren Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg De politie gaat tussen 1 5 april en 1 5 juni een aantal keren preventief fouilleren in de omgeving van de Reeshofdijk. Doel van deze maatregel is het terugdringen van de criminaliteit in het gebied. Tilburg wil die hard aanpakken. Gemeente, Openbaar Ministerie en politie werken daarbij nauw samen. De informatrices van de Stads-VVV maakten onlangs een fietstocht door de landelijke omgeving van Tilburg. Zij gaven daarmee het start sein voor het nieuwe fiets- en wandelseizoen. Iedereen met lentekrie bels kan bij de Stads-VVV terecht voor een groot aantal routebeschrij vingen. ssluit en ruimte- in aar S1 ting I Meerir, onder Uit Wandeler leend voor: Stichting n wijzi- ideopslag inische cedure bin sen aparte ilijke ge"' Na afwco, ingen wordt Stadswinkel Berl Generaal Eisenhow stijden maandag van 13.00 dinsdag tot en met dondert tot 12.00 uur, vrijdag van 1 uur. rkel-Enschot swerweg 2, opening- -13.00 tot 18.00 rdag van IC 13.00 tot 20.00 Ad van der icitde het besluit sdrijven milieube- Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van: Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, donderdag van 13.00 tot 20.00 uur. 'ten tel. 542 89 72 Commissie voor de bezwaarschrift Info aanvangstijden: te - Cont - Effectrai Perspecth - Wet Wer - Maatree van de g 5000 LH, ‘Inspraak I jstbus 90155, nelding van - Concept Welstandsnota; - Concernmarap 2003-3; - Effectrapportage; - Perspectiefnota 2005 - 2008. rating van alweg en 054). jn geen chikking Buitenstraat Tot begin mei herbestrating vanaf Min. Sonstraat tot Min. Mutsaersstraat. Donderdag 8 april vanaf 09.00 uur in kamer 305 van stadskan toor 3. Harlingendreef Aanleg bushaltes. In Hillegomlaan en Lombardijenlaan worden verwij derde bussluizen 6 april terugge plaatst. - Peuterspeelzaal Duimelotje, inzake subsidietoekenning 2004; - Argument Vertoningsruimte, inzake afwijzing subsidieverzoek IKA beeldende kunst. rd and iting Plattegrond Het gebied waar” worden, staat op Het gaat om de Rt Taxandriabaan van en met eerste rotor. Powelllaan, Langen; Powelllaan tot B.B. x Maandag 5 april om 09.00 uur in de raadzaal. Maandag 5 april om 19.00 uur in de raadzaal. In de City Center Passage aan de Tuinstraat is afgelopen zaterdag een nieuwe fietsenstalling geopend. Deze komt in de plaats van de stalling bij het Pieter Vreedeplein, die een aantal maanden geleden is gesloten. Dat was nodig in verband met de omvangrijke bouwwerk zaamheden op het plein. Verhulstlaan e.o. Tot half juli bouwrijp maken van zuidelijk deel Quirijnboulevard. Voorzitter: J. Robben Secretaris: J. Hamer (hans.hamers@tilbi tel. 542 84 12) I Pieter Vreedeplein Nieuwbouw. Verkeer wordt geleid via Heuvelring en Telegraaf straat. Maandag 5 april om 16.00 uur in de raadzaal. informatie: www.vvvtilburg - Uitgaan, Sport, Fietsen 'en. ïre huurbijdrage el een bijdrage MHC Berkel- e voorbereiding Door werkzaamheden is een aantal wegen geheel of gedeeltelijk afge sloten. Bel voor meer informatie tel. 549 55 67. Zie ook Internet: http://openbarewerken.tilburg.nl Slecht weer kan leiden tot wijzi gingen. (CDA) :rs, Raadsgriffie rurg.nl Hultensepad Tot eind mei aanleg van twee bruggen over Dongevallei. Voorstweg, B.B. van Voorst tot Voorstweg van Langendijk tot spoorlijn en het gebied dat door genoemde straten wordt omsloten, het bosgebied ten zuiden van de Reeshofdijk en begrensd door de spoorlijn, het fietspad parallel aan de spoorlijn tussen de Reeshofdijk en de Vijverlaan, winkelcentrum Heyhoef, Heyhoefdreef, Huibevendreef en Kasterenlaar (beide tussen Heyhoefdreef en Heyhoefpromenade), Heyhoefpromenade, Kerkenbosplaats, Klundertplein, De stalling zal een jaar open zijn. Daarna wordt het City Center gesloopt. De gemeente zoekt nog naar een alternatief voor de periode 2005 - 2006. Het nieuwbouwproject Pieter Vreedeplein voorziet in een fietsenstalling met achthonderd plaatsen. De oplevering van deze stalling is eind 2006 of begin 2007. Kapitein Nemostraat Tot begin mei herbestrating parkeerplaatsen. Nadere eisen meldingen AMvB Ten aanzien van de volgende melding zijn BenW voornemens om nadere eisen op te leggen: Besluit opslag en transport bedrijven milieubeheer voor Koeltransport Tilburg B.V., Jules Verneweg 76 te Tilburg (2003/1147). De ontwerpbeschikking ligt met bijbeho rende stukken vanaf 5 april 2004 ter inzage. Tot en met 20 april 2004 kan men schriftelijk bedenkingen tegen de Jellinghausstraat Tot 16 april tussen 07.30 en 16.00 uur afgesloten i.v.m. werkzaam heden watervoorziening. Adres Publiekszaken Stadskantoor 2, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. Openingstijden: werkdage- 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. (op afspraak) tevens van 17.00-20.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bel de afdeling Bedrijven en Milieu telefoon 013-5429074. Melding AMvB (artikel 8.41) De volgende meldingen zijn ontvangen van bedrijven, die onder de werkings sfeer van een AMvB milieubeheer vallen: 1. Lijnsheike 11 te Tilburg, Ruco Sport, betreffende het besluit vuurwerk milieubeheer. 1. De Schans te Tilburg, Avoort V.O.F., betreffend inslag- en transportbec omgeving al de straatverlichting verbeterd en het bosgebied gesnoeid. Er is buurtregie ingesteld en er is een bewonersplatform opgericht. De politie heeft het toezicht aangepast. trin gefouilleerd kan jp de plattegrond. Reeshofdijk, n Reeshofdijk tot jnde, Baden tan, Langendijk van Baden van Voorst tot Laarstraat Tot eind juni in fasen vernieuwing riolering, herbestrating en aanleg fietsstroken. Tot half april tussen Gen. Winkelmanstraat en nummer 59. Doelenstraat Tot begin april inrichting rondom nieuwbouwplan. Stappegoorweg Tot eind april herbestra fietspaden tussen Oeral Eifelweg. - Concernmarap 2003-3; - Effectrapportage; - Perspectiefnota 2005-2008; - Distussie alcoholverbod; - Project Aanpak boventalligheid en bovenformativiteit; - Deelname gemeente Tilburg in Stichting Dataland. )nes aan het werk lit Spanje en Indra Minection hebben sbasis. Intematio- ing zijn de bands -icorice and Lem- am verraadt al dat van The Shadows t zullen zijn. Als i namelijk Brian i Rick Hardy aan- :hillende muziek leven en uitpro- bent u ruim in de aten zien wat u 1 gebied. bezoeken op vrij- /ening) van 20.30 rdag 3 en zondag 1.00 tot 23.00 uur. 103; 15-2008; bedrijven Algemeen De procedures voor het nemen van beschikkingen in het kader van de Wet milieubeheer (Wm) bestaan uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning of nadere eisen (de ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van de beschikking. Tegen de ontwerpbeschikking kunnen met redenen omklede bedenkingen worden ingebracht bij burgemeester en wethou ders van Tilburg (zie adres Publiekszaken). Dit moet afhankelijk van de procedure binnen 2 of 4 weken. Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Na afweging van alle ingebrachte bedenkingen wordt de uiteindelijke beschikking opgesteld en vervolgens gepubliceerd. Beroep tegen de defini tieve beschikking staat alleen open voor: - degenen die bedenkingen hebben ingé bracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen t.o.v. de ontwerpbeschik king; - belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Beroep tegen de definitieve beschikking kan worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van zal haar mede- van het veld uit je geplande ver- «stemmingsplan er worden goed- Jiting zal daarna taand begonnen van het nieuwe anvang van het ikbaar is. Onderstaande zaken (vergunningen Wet State, Postbus 20019, 2500 EA milieubeheer, het opleggen van nadere ‘s-Gravenhage. eisen en meldingen 8.19) liggen ter inzage bij Publiekszaken. Commissie Economie Voorzitter: A. van Zijl (AB) Secretaris: M. van de Loo, Raadsgriffie (marjo.van.de.loo@>tilburg.nl tel. 542 82 84) Onderstaande beschikking ligt vanaf 5 april 2004 ter inzage. Tegen de beschik king kan tot en met 18 mei 2004 beroep worden ingesteld. De beschikking wordt de dag daarna van kracht tenzij binnen de termijn beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (voor adres zie algemeen). Aanvraag om Wm-vergunning BenW hebben vergunning verle Brugstraat 10 te Tilburg aan Stichtir Dr.Verbeeten Instituut voor een gingsvergunning voor een koude in de bodem, ventilatie en techm persluchtinstallatie t.b.v. de klimaatbe heersing in het gebouw (M/03/005 Tegen de ontwerpbeschikking zijr bedenkingen ingebracht. De besch is niet inhoudelijk gewijzigd t.o.v. de ontwerpbeschikking. opsla; heer. De meldingen liggen ter inzage van 1 april 2004 tot en met 29 april 2004 bij Gebiedsontwikkeling, afdeling Handhaving. Adres Handhaving, Schouwburgring 107-111, 5038 TK Tilburg. Openingstijden: 9.00 tot 16.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bel de afdeling Handhaving, tel. 013- 464 71 03. Commissie Modern Bestuur Voorzitter: M. Frenk (GL) Secretaris: J. Oosterhuis, Raadsgriffie (janneke.oosterhuis@tilburg.nl tel. 542 99 77) Klundertpad, Kalenbergplaats, Kalenbergpad en het Reeshofpar De officier van justitie bepaalt in overleg met de burgemeester' wanneer de politie fouilleert. Er wordt geen geen onderscheid gemaakt op basis van uiterlijke kenmerken. In Tilburg zijn momen teel nog twee andere veiligheidsrisi- cogebieden: een deel van de binnen stad en de omgeving van de Gasthuisring. De ervaringen met preventief fouilleren zijn daar positief. In de nieuwe bewaakte stalling is plaats voor ongeveer driehonderd fietsen. De openingstijden zijn: maandag t/m woensdag en vrijdag 8.30 tot 18.00 uur, donderdag 8.30 tot 21.00 uur en zaterdag 8.30 tot 17.00 uur. De fietsenstalling is ook open op koopzondagen en extra koopavonden. Het tarief is 0,35 per dag. Fietsers Voor de fietsers liggen er diverse Knooppuntenkaarten in de winkel. In deze serie verschijnt naar verwachting in september een editie voor Midden-Brabant. Het zeer ruime aanbod omvat verder Voor de liefhebbers van wandel tochten heeft de Stads-VVV onder meer de volgende routes te koop. Land van de Hilver, De zes van Tilburg, Midden-Brabant en Grensstreek, Wat Hoe Brabant, Welkom bij de Boswachter, Natuurmonumenten, Tilburg-West, Tilburg-Centrum, Nieuwlandstraat en de Gezinsspeurtocht. Verder zijn diverse tochten in andere delen van het land verkrijgbaar zoals het Pelgrimspad, Pieterpad en het Landelijk Wandelprogramma 2004. inleg van een randeren van i een derde binnen de Stadswinkels Reeshof, Noord Reeshof (Kerkenbosplaats 2) en Noo (Brucknerlaan 20a), openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Bij het fouilleren mag de politie iedereen onderzoeken aan de kleding en alle voertuigen door zoeken. Loco-burgemeester Els Aarts-Engbers heeft de omgeving van de Reeshofdijk aangewezen als zogeheten veiligheidsrisicogebied. Aanleiding zijn een aantal geweld dadige gebeurtenissen in het afge lopen jaar. Veel buurtbewoners voelen zich onveilig. Verder speelt bij het besluit van de loco-burge meester een rol dat veel fietsers gebruikmaken van de Reeshofdijk en de Langendijk. Eerder is in deze Duifstraat Tot april vernieuwing riolering, rijbaan en trottoirs. 5e van Burgemeester en wethouders 1 gemeente Tilburg, pos -H, Tilburg onder vermt mk Klaproosstraat 33’. Commissie Fysiek Voorzitter E. van Griensven (PvdA) Secretaris: H. Vos, Raadsgriffie (hans.vos@tilburg.nl tel. 542 82 99) Dalem-Noord Tot eind september woonrijp maken van gebied de Ster. Langendijk is tijdens werkzaam heden afgesloten voor fietsers. Ringbaan Oost Bij goed weer komend weekend van vrijdagavond zeven uur tot zondag avond acht uur afgesloten tussen Bosscheweg en Enschotsestraat inclusief kruising met Enschotsestraat. Aanleg stil asfalt. 1 Fietsen met Kinderen, Boerderijenroute, Molentocht, Klaverbladroutes, Rijke Roomsche Rijwielroute, Regte Heide en nog veel meer. Wie buiten de regio wil fietsen, kan gidsen als het Fietsrouteboek Nederland, de Ronde van Nederland en de Tien Provinciënroute goed gebruiken. Op zaterdag 8 mei is de Landelijke Fietsdag. Tilburg is dan weer provinciaal startpunt. Net als vorig jaar gaat de Stads-VVV van deze dag een groot feest maken. - Concernmarap; - Effectrapportage 200?- - Perspectiefnota 2005-^ - Voortgangsrapportage terreinen 2004; - Gemeentegarantie bouwfinancie ring P. Vreedeplein; - Termijnagenda Economie 2004; - Bijeenkomst totstandkoming Beleidskader 2005-2008. Klaproosstraat 33, Berkel-Enschot De heer De Vet heeft bij de gemeente een bouwplan ingediend voor het uitbreiden van zijn garage aan de Klaproosstraat 33 te Berkel-Enschot, zodat deze gebruikt kan worden als kapsalon. Het bouwplan betreft de uitbreiding van een bestaande garage van ongeveer 20 m2 naar ongeveer 37 m2. In de zijgevel wordt een extra deur aangebracht en de garagedeur wordt vervangen door een pui met raam en deur. De bouwhoogte wordt verhoogd naar 2,92 meter. Het bouwplan past niet binnen de bestemmingsplannen die gelden voor de Klaproosstraat 33. In die plannen heeft de locatie de bestemmingen ‘vrijstaande en dubbele woningen’ en ‘tuin of erf’. De garage past weliswaar c-- binnen die plannen, maar het geb behoeve van ‘beroep aan huis’ (kapsalon) is riiet toegestaan. Toch wil de gemeente medewerking verlenen aan het plan, omdat de manier waarop de heer De Vet de garage wil gaan gebruiken past binnen de regeling voor ‘beroep aan huis’ die voor de hele gemeente is vastgesteld. De bouw- aanvraag betreft namelijk een zeer klein schalige kapsalon. Slechts één persoon zal ter plekke gaan knippen. De voorziening heeft een kleine omvang en zal geen hinder voor de omgeving veroorzaken. Bewoners kunnen parkeren op de inrit voor de kapsalon. Verder is er ook in het openbaar gebied voldoende ruimte om te parkeren. Het college van burgemeester en wethouders heeft op 24 maart jl. in principe ingestemd met het doorlopen van de vrijstellingsprocedure op grond van artikel 19 lid I juncto lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voordat de procedure wordt voortgezet, wil het college eerst inzicht krijgen in de inspraakreacties op het principebes het bouwplan. Het bouwplan en de 1 lijke onderbouwing liggen daarom van 1 april 2004 tot en met 15 april 2004 ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bouwen en Wonen in Stadswinkel Berkel-Enschot. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk zijn inspraakreactie over het voeren van de voornoemde vrijstel lingsprocedure kenbaar maken aan het Servicepunt Udenhout Openbare Bibliotheek Tongerloplein 15, openingstijden maandag, woensdag, donderdag 14.00 tot 16.00 uur, dinsdag 10.00 tot 12.00 uur en vrijdag van 17.30 tot 19.30 uur. Besluit Gedeputeerde Staten Op 9 maart 2004 hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant een limitatieve lijst van gevallen als bedoeld in artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vastgesteld. Daarbij hebben Gedeputeerde Staten bepaald dat het college van burgemeester en wethouders zonder voorafgaande verklaring van geen bezwaar vrijstelling kan verlenen van het bestemmingsplan voor projecten die voor komen op deze lijst, mits wordt voldaan qua afmetingen aan de daarbiJ gestelde voorwaarden. Dit besluit is op 17 maart 2004 in werking getreden en ligt vanaf 2 april 2004 ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum. icernmarap 2003-3; rapportage 2003 rtiefnota 2005-2008; erk en Bijstand; ïgelen Antilliaanse risico groepen; - beleidsplan ‘Topsport in Tilburg’; - integratie SBT en BOTS; - Aanleg kunstgrasveld t.b.v Mixed Hockey Club Berkel-Enschot; - Implementatie actief in de wijk Plan van aanpak W&B-werk Reeshof. Aanvraag om Wm-vergunning rr,,8 Aanvragen zijn ingediend voor: werkdagen Kreitenmolenstraat 64-66 te ir, dinsdag Udenhout door Top 1 Toys Lucielle van >0-20.00 Balkom voor een wijzigingsvergunning voor het uitbreiden/wijzigen van een bufferbewaarplaats voor consumenten vuurwerk (M/04/0002). Kreitenmolenstraat 151 te Udenhout door Boerenbond Udenhout voor een wijzigingsvergunning voor het uitbreiden van de opslag voor consu mentenvuurwerk (M/04/0006) Kapitein Rondairestraat 10 te Tilburg door Timber Handforceerbedrijf voor een oprichtingsvergunning voor een inrichting voor het vormen van metalt sier- en gebruiksvoorwerpen (M/03/0061) BenW willen de gevraagde vergunningen verlenen. De ontwerpbe schikkingen liggen met bijbehorende stukken vanaf 5 april 2004 ter inzage. Tot en met 4 mei 2004 kan men schrifte lijk bedenkingen tegen de ontwerpbe schikkingen inbrengen. Op verzoek wordt op maandag 26 april 2004 om 15.00 uur de mogelijkheid geboden tot gedachtewisseling en tot het indienen van mondelinge bedenkingen, waar de aanvrager bij kan zijn. Een verzoek hiervoor moet minstens een week van tevoren worden ingediend (telefoon 5429074). Mangrovestraat, Limbastraat Tot eind mei onderhoudswerkzaam heden. werkt samen met om uitkeringsge- naar werk te hel le organisatie 200 >rt en intensief tra gere baan. Cardan onderdeel uit van ardan Groep biedt an op het gebied atie, werving enden, detacheren lent. T -VfpWK

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 9