Gemeente lieuws c IRI1NIM» ho Langdurigheidstoeslag Langdurigheidstoeslag Interesse? 4 15 eengezinswoningen óók cö De gemeente Gemeente verstuurt aanslagen belasting i voor Somalische vrouwen Telel haall HI I Zwemdiploma 1 LyL Somalische vr< IjTiTjl DE TILBURGSE KOERIER DE TILBURGSE •DONDERDAG 18 MAART 2004 - PAGINA 8 werp voort Beschikkingen de Onderstaande beschikking ligt vanaf Ontwerpbeschikkingen gaar n woi Inhoud: ca 425 m3 Kavels: vanaf ca 185 m2 Architect: Cepezed te Delft Deze zeer royale en moderne eengezinswonin gen aan de Obrechtstraat hebben twee bouwla gen. Het bijzondere aan deze woningen is dat het toilet, de badkamer en de berging zich in het Meeüs Makelaars: midden van de woning bevinden. Rondom deze telefoon: (013) 549 06 90 ruimten liggen de woonvertrekken. Op de bega ne grond vindt u aan de voorzijde van de woning een aparte keuken, aan de achterzijde de woon kamer met een open trap naar de verdieping. Via de overloop bereikt u de 3 slaapkamers en de badkamer. De woning heeft aan de achterzijde Bel een van de makelaars! een ruime tuin met een losstaande berging. Adressen, openingstijden Cursus bij Regionaal Archief >ord Bestemmingsplannen Wet milieubeheer Algemene Wet Bestuursrecht www.sportintilburg.nl r Kapvei De aanslagen gemeentelijke belastingen vallen binnenkort weer bij alle Tilburgers in de brievenbus. Wie het niet eens is met de aanslag, kan schriftelijk bezwaar indienen. Mensen met heel weinig geld kunnen kwijtschelding aanvragen. Laureijssen Broeken Van den Berg Makelaars: telefoon: (013) 590 11 00 De gemeen voor de be' een onderz over zo’n s in de wachi Info Verkoop: WonenBreburg Makelaardij: telefoon: (013) 539 97 00 In Zwembad Drieburcht haalden twee Somalische vrouwen (Mako en Halima) op 10 maart hun A-diploma en de Somalische Amina zwom af voor haar B-diploma. Zij had sinds vorig jaar al een A-diploma. Volgens de instruc- trice voldeden de vrouwen ruim aan alle eisen. Prijs: vanaf €217.000 de OZB for- icht ihebben ontwerp- en in het kader van de eheer (Wm) besta t opstellen t /ergunning pbeschikkir emen van d. -vergunning iend voor: restraat 14 te http://www.tilburg.nl/bezwaar- belastingen. Via e-mail: belastingen@tilburg.nl gemeente Tilburg Sportbedrijf Tilburg weken na dagtekening aanslag. Het is belangt duidelijk te vermelder welke heffi" gemaakt en Bezwaren kunnen manieren worden brief: Publiekszaket Belastingen, LA Tilburg. P Publiekszake Belastingen, 542 84 90. V1 (OZBE en OZBG), '—nsluitrecht eij o. voerrecht gebri afvalstoffenheffi tueel de hondent de afkorting lastenverlich dng krijgen. Dat sinds 1 januari wordt de langdu iken bekijkt wie Site bed De Stads een aant www.bec het Tilbt water’ Ti voor per water’ is Sportbec Kleine at landelijk dag de a www.bec heeft inr arranger groepen. Het Regionaal Archief Tilburg organiseert zaterdag 27 maart een workshop onder de titel ‘Werken in het Onderzoekerscentrum’. In een halfuur maakt de bezoeker kennis met de verschillende bronnen en zoeksystemen. De cursus begint om elf uur en om half drie. Per keer kunnen acht personen deelnemen. abseilen we editie bevat tal geslaagd parken t< allemaal Wijziging voorschriften Het bevoegd gezag kan de aan een vergunning verbonden voorschriften en beperkingen wijzigen, aanvullen of intrekken als dit in het belang van bescherming van het milieu noodza- Onderstaande zaken (vergunningen Wet milieubeheer, het opleggen van nadere eisen en meldingen 8.19) liggen ter inzage bij Publiekszaken. TILBURG 1. Zellerstraat i Heikant-Quirijns 5098/04. 2. Ringbaan Zu achtertuin (voor 5099/04. 3. Kasteel Dooi voortuin; vergur **Sportinfolijn (013) 532 60 00 instructrice van het zwembac voor Somalische bezoekers. Die krijgen hun eigen taal. Het is de bedoeling dat z* enthousiasme over gaan brengen op ar.uc.. landse vrouwen. De vrouwen zwemmen in zonderd bad waar ze geen last hebben van kijkers'. Dat is heel belangrijk omdat het Islamitische geloof het niet toelaat dat mannen de vrouwen in zwemkleding zien. ‘Als je hier woont, moetje gewoon kunnen zwemmen, er is overal zoveel water’, aldus de drie vrouwen. Meer informatie over zwemles voor buitenlandse vrouwen: zwembad Drieburcht, tel. 013 - 455 74 79. van zage tijdens :n, bel de ilieu telefoon Vakantie In Neder doen, zo Vrije Tijc telt honc leuks wil een beze of film t< ervaring. Openinc De winki 9 april v op 12 er De website is vaak het startpunt voor het zoeken van gegevens. Een presentatie van de site http://regionaalarchief.tilburg.nl is dan ook onderdeel van het programma. Er zijn geen kosten verbonden aan de workshop. Opgeven kan telefonisch: 013-542 94 70. Het Onderzoekerscentrum van het Regionaal Archief Tilburg is elke zaterdag tussen tien en vier uur open (met uitzondering van de maanden juli en augustus). Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, donderdag van 13.00 tot 20.00 uur. Stadswinkels Reeshof, Noord Reeshof (Kerkenbosplaats 2) en Noord (Brucknerlaan 20a), openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. Servicepunt Udenhout Openbare Bibliotheek Tongerloplein 15, openingstijden maandag, woensdag, donderdag 14.00 tot 16.00 uur, dinsdag 10.00 tot 12.00 uur en vrijdag van 17.30 tot 19.30 uur. Op het aanslagbiljet staan vermeld de onroerende-zaakbe- lasting voor eigenaar en gebruiker (OZBE en OZBG), de rioolrechten (aansluitrecht eigenaar RIOE, afvoerrecht gebruiker RIOG), de Ting (AFV) en even- ibelasting. Onder j KORT staat de lokale zhting vermeld, voorheen was dat de ‘Zalmsnip’. Deze is overigens alleen van toepassing op woningen en wordt in mindering gebracht op dt voor de gebruiker. Meer infc matie staat in de brochure die bij de aanslag is gevoegd. Telefonische informatie is verkrijgbaar via (013) 2 13 13 13. Nederla De Nede 8,50) maar lie1 musea, dierentu Steeds meer mensen raken geïnte resseerd in hun persoonlijke geschiedenis. Het Regionaal Archief Tilburg ‘beheert’ de historie van de stad Tilburg en zijn omgeving. In het Onderzoekers centrum aan de Kazernehof 75 kan iedereen zelf aan de slag om infor matie te vinden. Veel mensen weten niet wat een archiefdienst te bieden heeft. Het vinden van de juiste informatie is lang niet altijd gemakkelijk. Daarom organiseert het Regionaal Archief Tilburg een kennismakingsworkshop. Stadswinkel Berkel-Enschot Generaal Eisenhowerweg 2, opening stijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur. ikking ehorende ter 2004 kan men schriftelijk bedenkingen tegen de ontwerpbeschikking inbrengen. Voor het grondgebied van de gemeente gelden verschillende bestemmingsplannen. Als een initiatief wordt voorgesteld dat afwijkt van een bestemmingsplan, is het onder voor waarden mogelijk om een vrijstel- lingsprocedure (artikel 19 lid 1 Wet op de Ruimtelijke Ordening) te voeren, die leidt tot vrijstelling van het betreffende bestemmingsplan. Wanneer de vrijstelling wordt verleend, kan tevens een eventuele bouw- en/of aanlegvergunning worden verleend. id bij de zwemlessen Die krijgen dan les in indere buiten- een afge- i ‘potten- Adres Publiekszaken Stadskantoor 2, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. Openingstijden: werk dagen 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur, dinsdag (op afspraak) tevens 17.00-20.00 uur. Voor inzag» avonduren, of voor vrager afdeling Bedrijven en Mil 013-5429074. Ongeveer ti Nederland 1 stadspas. D te krijgen o bibliotheek toeristische hand van ch het onderzi gemeente ii ook in Tilbt komt. Die z februari vo verkrijgbaa Tilburg ken aanbod aan eft - om tot ing van het te irrein Loven voornemen een 1 leiding van te leggen. Deze i het geldende Algemeen De procedures voor het nemen van beschikkinget Wet milieubeheer (Wm) bestaan uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning of nadere eisen (de ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van de beschik king. Tegen de ontwerpbeschikking kunnen met redenen omklede beden kingen worden ingebracht bij burge meester en wethouders van Tilburg (zie adres Publiekszaken). Dit moet afhankelijk van de procedure binnen 2 of 4 weken. Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Na afweging van alle ingebrachte bedenkingen wordt de uiteindelijke beschikking opgesteld en vervolgens gepubli ceerd. Beroep tegen de definitieve staat alleen open voor: bedenkingen hebben itwerpbeschik- ledere woensdagavond komen de drie Somalische vrouwen naar zwembad Drieburcht. Tot de zomer vakantie gaan de vrouwen door met hun zwem lessen en worden ze voorbereid om zelf instructie te geven. Vanaf september begeleiden zij de Kwijtschelding Mensen die onvoldoende geld hebben, komen mogelijk in aanmerking voor kwijtschelding. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de stadswinkels, servicepunt Udenhout en via de internetsite www.tilburg.nl. Het kwijtscheldingsverzoek moet binnen vijf maanden na de dagte kening worden ingediend. Voor hulp bij het invullen van het formulier kan de aanvrager terecht bij de stadswinkels. Meer informatie kwijtschelding: tel. 013 - 542 94 13. De aanslag kan worden betaald met de acceptgirokaart of via automatische incasso. Met de acceptgiro wordt in twee termijnen betaald. De eerste termijn moet binnen twee maanden na de dagtekening voldaan zijn. Daarna stuurt de gemeente een vervolg-acceptgiro voor de tweede termijn. Bij auto matische incasso wordt het bedrag in maximaal twaalf maan delijkse termijnen betaald. Wie nog niet per automatische incasso betaalt maar dat wel wil, kan de machtigingskaart invullen die bij de aanslag is ingesloten. Naftaleiding De gemeente Tilburg heef een gunstigere verkayelin ontwikkelen bedrijventer Noord I te komen - het 5 gedeelte van een Nafta Sabie Pipelines bv. om te leggen. Deze omlegging past niet in het geldende bestemmingsplan Nieuwe Warande Fase I. De leiding loopt momenteel vanuit zuidoostelijke richting diago naal over het te ontwikkelen gebied. In de toekomst moet de leiding aan de zuid- en westzijde van het ontwikke lingsgebied komen te liggen. Het initiatief kan niet gerealiseerd worden zonder dat er vrijstelling wordt verleend van een aantal in het gebied geldende bestemmingsplannen. Het college mag na het doorlopen van een vrijstellingsprocedure vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan. Hiertoe is het principebesluit genomen om aan een dergelijke procedure mee te werken. Voordat het college definitief besluit om de vrij stellingsprocedure te doorlopen, wil ze eerst inzicht krijgen in de inspraakreacties op het principebe sluit. De stukken liggen, behoudens de bijlagen, van 19 maart 2004 tot en met 1 april 2004 ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bouwen en Wonen in de Stadswinkels Centrum, Noord, Reeshof, Berkel- Enschot en Servicepunt Udenhout. De bijlagen kunt u in dezelfde periode inzien in Stadswinkel Centrum. Gedurende de termijn van ter inzage- legging kunt u schriftelijk uw reacties ten aanzien van het voeren van een vrijstellingsprocedure kenbaar maken. Uw reactie kunt u richten aan het college, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg onder vermelding van ‘Omleggen Sabic-Naftaleiding’. Rioolpersleiding Door het waterschap is een initiatief ingediend om een rioolwaterperslei- ding aan te leggen tussen rioolwater zuiveringsinstallatie (rwzi) Tilburg Oost en rwzi Tilburg Noord. De riool- waterpersleiding is noodzakelijk omdat de rwzi Tilburg Oost technisch sterk verouderd is, onvoldoende capaciteit heeft en ontoereikende zuiveringsprestaties levert. De riool- waterpersleiding heeft een breedte die varieert van 80 tot 90 centimeter en zal worden aangelegd over een lengte van ca. 8 kilometer. Ten behoeve van de feitelijke aanleg wordt een werkstrook van 40 meter gereserveerd. Het tracé van de leiding zal globaal lopen vanaf rwzi Oost over een zo kort mogelijke afstand richting de spoorlijn Tilburg- Eindhoven waarna de leiding langs het spoor in de richting van de Noordoosttangent haar weg zal vervolgen. Tot het gebied Loven gaat de leiding de tangent volgen. Vanaf Loven zal de leiding naast de Sabic Naftaleiding worden gelegd en wordt het tracé van de tangent in noord- waartse richting verlaten. In het gebied Quirijnstok komen beidé leidingen samen met de Rotterdam- Rijnpijpleiding en vervolgt het tracé zich in westelijke richting. Vanaf de Quirijnstokstraat wordt de leiding weer in de nabijheid van de tangent gelegd om uiteindelijk rwzi Noord te bereiken. Het initiatief kan piet gere aliseerd worden zonder dat er vrij stelling wordt verleend van een aantal in het gebied geldende bestemmings plannen. Het college mag na het door lopen van een vrijstellingsprocedure vrijstelling verlenen van het bestem mingsplan. Hiertoe is het principebe sluit genomen om aan een dergelijke procedure mee te werken. Voordat het college definitief besluit om de vrij stellingsprocedure te doorlopen, wil ze eerst inzicht krijgen in de inspraakreacties op het principebe sluit. De stukken liggen, behoudens de bijlagen, van 19 maart 2004 tot en! met 1 april 2004 ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum en bij de balie Bouwen en Wonen in de Stadswinkels Centrum, Noord, Reeshof, Berkel- Enschot en Servicepunt Udenhout. De bijlagen kunt u in dezelfde periode inzien in Stadswinkel Centrum. Gedurende de termijn van ter inzage- legging kunt u schriftelijk uw reacties ten aanzien van het voeren van een vrijstellingsprocedure kenbaar maken. Uw reactie kunt u richteruaan het college, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg onder vermelding van ‘pers leiding rwzi’. Mensen die vijf jaar of langer een uitkering hebben, kunnen een financiële tegemoetkomii staat in de nieuwe bijstandswet die si. van kracht is. Deze tegemoetkoming righeidstoeslag genoemd. Sociale Zal ervoor in aanmerking komt. In de folder Langdurigheidstoeslag staat voor welke uitkeringen de toeslag geldt en welke voorwaarden eraan verbonden zijn. Folders en aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de Stadswinkel Noord, Brucknerlaan 2OA, de Stadswinkel Centrum, Stadhuisplein 128 en de publiekshal van Sociale Zaken aan het Koningsplein. Meer informatie: tel. 013 - 542 97 72. Bezwaar Wie het niet eens is met de aanslag, kan schriftelijk bezwaar maken. Dat moet binnen zes na dagtekening van de g. Het is belangrijk om lijk te vermelden tegen heffingen bezwaar wordt in de reden hiervoor. i op vier ingediend. Per .en, hoofd sector .1, postbus 90118, 5000 Per fax: .ken, hoofd sector n, faxnummer: 013 - Via internet: kelijk is, als technische ontwikke lingen op milieugebied daartoe aanléiding geven of als er ontwikke lingen zijn met betrekking tot de kwaliteit van het milieu. Op eigen initiatief zijn BenW voornemens over te gaan tot wijziging van de voor schriften danwel beperkingen, behorend bij: Jellinghausstraat 38 te Tilburg betreffende een inrichting ten behoeve van het produceren van ther moplastische kunststofproducten van Technoplast B.V. (2003/1211). Daartoe is een ontwerpbeschikl opgesteld. Deze ligt met bijbel stukken vanaf 22 maart 2004 t inzage. Tot en met 6 april men schriftelijk bedenking Aanvraag om Wm-v Aanvraag is ingedie Kapitein Rondairc Tilburg door Hydro Vasil V.O.F. voor een oprichtingsvergunning voor een inrichting voor groothandel in en reparatie van hydraulische compo- steld en verve Beroep beschikking st - degenen die 1 ingebracht tegen de ont king; - de adviseurs die advies uitgebrac hebben over de ontwerpbeschikkir - degenen die bedenkingen tegen wijzigingen t.o.v. de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Beroep tegen de definitieve beschik king kan worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA‘s-Gravenhage. 22 maart 2004 ter inzage. Tegen de beschikking kan tot en met 4 mei 2004 beroep worden ingesteld. De beschikking wordt de dag daarna van kracht tenzij binnen de termijn beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (voor adres zie algemeen). Aanvraag om Wm-vergunning BenW hebben vergunning verleend voor: Zevenheuvelenweg 45 te Tilburg aan Van der Breggen voor een wijzi- gingsvergunning voor het uitbreiden met een negerzoenenlijn en de opslag van koolzuur, chocolade en glucose in een tank (M/03/0059). Tegen de ontwerpbeschikking zijn geen beden kingen ingebracht. De beschikking is niet inhoudelijk gewijzigd t.o.v. de ontwerpbeschikking. Inweek 12 hebbi ders de volgend. nenten en vervaardiging van hydrauli sche slangen (M/03/0043). BenW willen de gevraagde vergunning verlenen. De ontwerpbeschikking ligt met bijbehorende stukken vanaf 22 maart 2004 ter inzage. Tot en met 20 april 2004 kan men schriftelijk beden kingen tegen de ontwerpbeschikking inbrengen. Op verzoek wordt op dinsdag 13 april 2004 om 15.00 uur de mogelijkheid geboden totgedach- tewisseling en tot het indienen van mondelinge bedenkingen, waar de aanvrager bij kan zijn. Een verzoek hiervoor moet minstens een week van tevoren worden ingediend (telefoon 5429074).

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 8