Qui rijnboulevard Zaterdag 20 maart van 11.00-14.00 uur riant wonen in het groen. Filtns in de pjirn-rojei’ kopersinformatiemarkt poppen- en berenbeurs in ie lent La Sala succesvol Willem II komt naar de wijk Willem II stadion Tilburg tat Kinde»' agenda Kleren maken de (man) pop Tijdens deze informatiemarkt zijn de projectmakelaars aanwezig om u uitvoerig te informeren over Quirijnboulevard: Alle woningtypen worden gepresenteerd en er is een driedimensionale presentatie van het park met daaromheen de woningen. ■L Jeugd TNT SPIO succesvol in Dordrecht SiBr4* Poppentheater De witte Lelie ’004 - PAGINA 4 ■DONDERDAG 18 MAART 2004 - PAGINA 5 DE TILBURGSE KOERIER i Poppen- en Speelgoedmuseum opent nieuwe tentoonstelling uppenmc atrice Cindy de Zondag poppen en beren in Baarle-Nassau. Ook de aspriranten van T.N.T./SP1O vielen ruimschoots in de prijzen. fessor Zonnet aait de film Zt (parkeren kunt u voor het stadion) ling iaat, tur [Willenni; van trai- hele zeven mochten Cinema Heuvelp^» 14.00 uur-Schoolt Dinsdag 23 maart Cinema Heuvelpoort 14.00 uur-School of Rock Maandag 22 maart looiof Rock Donderdag 18 maart Cinema Heuvelpoort 14.00 uur-School Of Rock De l maken Oktobe Telef' burg. op wot dag 16.0 De pupill coach De Deze middag komen twee Willem Il-spelers met een leuke prijs. Na dit spannende spel, ver- naar de wijk om kennis te maken met de kinde- delen alle kinderen zich over vier groepen. Elke ren. Eerst wordt er een Willem II Quiz gespeeld, groep mag vragen aan de Willem Il-spelers stel- Hierbij kunnen de leerlingen in een ja- of nee- len. Ook hier wint diegene met de beste vraag vak gaan staan, net zo lang tot er nog maar een een leuke prijs. De middag wordt afgesloten winnaar over is. Deze winnaar wordt beloond met een sportieve voetbal-clinic. rillen van T.N.T./SPIO met links coach David Buter en rechts Dennis Mallet. Buurtsport - onderdeel van stichting Bots - organiseert, in samenwerking met Coca Cola en Willem II, op woensdag 24 maart van 14.15 tot 16.30 uur een Willem II in de Wijk. Deze activiteit is bedoeld voor leerlingen uit groep 8 en vindt plaats in de stadsdelen Reeshof, West, Noord, Oud Noord en Zuid. r Meer ink ssoires. fax 0578-621 beren- sjewc Zondag 21 maart 15.00 uur-Suske en Wiske 13.00 uur - Kuifje en de Zonnetempel - va. 6 j. 15.00 n^u”1 Brother Bear, Ned. gespr. Vrijdag 19 maart Apollo Theater 18.00 uur-Spy Kids 3D 18.00 uur-Suske en Wiske Cinema Heuvelpoort 14.00 18.45 uur - School of Rock Zaterdag 20 maart 13.30 15.45 uur - Brother Bear, Ned. gespr. Woensdag 24 maart 15.00 uur-Suske en Wiske S 15.00 uur - De Stunteltovenaar - v.a. 4 j. reserveren: 013-5285934 van Cindy de n acts hadden de te bereiken via i een halve finale, tschrijvers moch- icts auditie doen, was het uiteinde- e die *de meeste lopdejuiyalsop jker thuis die via tmers mee moch- 'eede eindigde de Michael Pfeiffer. Sanne v.d. Dunge en Kimberly Nieuwenhuizen. Brons werd gewonnen door Janek van Oirschot, Manon de Bell, Jelisavetta Djurdje- vic en Jovanna Djurdjevic. Volgens coach Dennis Mollet, bijgestaan door oud-kampioen David Buter, werd hetgeen in de training geoe- r— J goed in de praktijk uitge was er een goede inzet T deren. Voor de meeste kinderen was het de eerste keer dat ze aan een toernooi meededen. oude póppen vanaf eendaagse - eren. En uil lankementen n bestaan. ikste stand is die van de taxateur, le poppen op hun waarde schat. hebt u zelf geen oude pop of -i, het is interessant om het ver- toren over hoe oud de pop of beer is, uit welk land het komt, over de fabriek waar het gemaakt is en hoe de huidige eigenares in het bezit ervan gekomen is. De taxatie is gratis voor de bezoekers van de beurs. lopen vrijdag de bptalent. In een idelijk onder de ler, een gitaar en Petra Bochove behandelt de Bdag, oude póppen vanaf 1880 tot de hedendaagse plastic poppen voor kinderen. En uiteraard teddybe ren, die mankementen hebben opge lopen in hunv- De drukste die oude - Ook al hei beer bij u, I Bij de teddyberen zijn er verschillende haal te hoi uitvoeringen, iedere ontwerpster heeft beer is, uit haar eigen visie. Materiaalstands o.a. met berenstoffen, pruikjes, jurkjes, kleisoorten zijn aanwezig, evenals patronen, boeken, magazines over deze hobby's. Vele demonstraties ver levendigen de beurs. Raakt u in de ban van de pop of beer en wilt u ze zelf gaan maken, ter plaatse worden ook cursisten ingeschreven. Voor de verzamelaars van antieke pop pen zijn er stands aanwezig met goed kope tot zeer kostbare exemplaren, met de daarbij horende access Een zeer kundige poppen- en t Met vier pupillen en negen aspiran ten heeft T.N.T./SPIO uit Tilburg afgelopen zondag deelgenomen aan het Open Windmills kampioen schap Taekwondo in Dordrecht. Het was een succesvol toernooi voor Tilburg Noord Taekwondo. Met tien prijzen eindigde T.N.T./SPIO als derde in het club- fend was, klassement. Goud werd behaald voerd en was er door Lindsey Douwes en Janneke door alle kinderen v.d. Dunge. Zilver was er voor Daniel Cathalina, Erdal Caran, Apollo Theater Peperstraat 25 Kaatsheuvel Bosrestaurant Groot Speijck Van Tienhovenlaan 4 Oisterwijk - reserveren: 013- 5284008 Cinema Heuvelpoort Heuvelpoort 365 Tilburg Filmfoyer Schouwburgring Tilburg Midi Theater Heuvelring 108 Tilburg Poppentheater De Bonte Engel Enschotsestraat 136a Tilburg - reserveren:06-55398503 Poppentheater De Dwerg Afrikalaan 96 Drunen - reserveren: 0416-383913 Poppentheater De Witte Lelie Gemullehoekenweg 147 Oisterwijk - reserveren: 013-5285934 Vlak na de oorlog was er aan poppenkleren nagenoeg niets te koop. Je moest zelf in de weer gaan om je lievelingspop een nieuwe garderobe te geven. In die tijd was het bovendien moei lijk om aan leuke lapjes komen. Sc- kleine verset aan elkaar genaaid nog een poppenjurkje van te Afgelopen zondag namen liefst 14 jeugdta- ekwondoka’s van La Sala uit Tilburg deel aan het 3e open windmills championship in Dordrecht. Onder bezielende leiding trainer/coach Ben de Fretes en assistent ner Claire Lijs hebben zij allemaal mooie resultaten behaald. Maar liefst z deelnemers vielen in de prijzen en r plaats nemen op het erepodium. Jasper vap Deze poppen- en berenbeurs wordt Berkel (7 jaar, C klasse), Joost van Berkel georganiseerd door Niesje Wolters-van 10 jaar, B klasse), Joop Damen 11 jaar, A Bemmel op Landgoed Schaluinen", klasse) en Joey van Leeuwen (11 jaar, B Schaluinen Ha in Baarle-Nassau. klasse) behaalden een derde plaats. Guidó Geopend van 10.30 tot 16.30 uur. van Gisbergen (10 jaar, C klasse) en Wesley van Weert 10 jaar, C klasse) behaalden een dichtingen: tel. 0578-620502, prachtige tweede plaats. Stephan de Groot (9. ..78-621477, internet: www.nie- jaar, B klasse) mocht op het hoogste plat- volters.nl form van het erepodium plaatsnemen. Het Poppen- en Speelgoedmuseum heeft een nieuwe tentoonstelling geopend; Kleren maken de (man) pop. Er zijn verschillende kledingstukken te zien, van de van oudsher bekende poppen kledingmerken, waaronder Mona, Gemsy, Elcee Haly en Anjo. Maar, ook de tentoongestelde zelfgemaakte jurkjes, jasjes, broekjes, hoedjes en pyjamaatjes zullen bij jong en oud veel herin neringen oproepen. stonden de mooiste modelletjes om zelf te maken. In de Mona- fabriek, die van 1950 tot 1960 in Amsterdam was gevestigd, wer den patronen voor poppenkle ding gemaakt. Enkele van deze originele patronen zijn tentr— tentoonstelling 'Kleren ?n de (man) pop' is tot 24 dober te zien in het Poppen- Speelgoedmuseum aan de lefoonstraat 13-15 in Til- rg. Het museum is geopend woensdag, donderdag, vrij- ig en zondag van 13.00 tot 5.00 uur. In de Filmfoyer draaien zondag 21 maart weer twee leuke kinderfilms. Om 13.00 uur begint de film Kuifje en de Zonnetempel. Deze film is voor kinderen vanaf zes jaar. Professor Zonnebloem maakt een domme fout: hij doet een heilige Inca- armband om. De indianen zien dat als heiligschennis en ontvoeren de professor naar de Andes. Uiteraard gaan Kuifje en zijn vrienden Haddock, Jansen Jan sens en Bobby de professor achterna. Na een barre tocht bereiken ze de Zonne tempel, waar professor Zonnebloem gevangen zit. Om 15.00 uur draait de film Zulaika. Zulaika is de eerste speelfilm die helemaal ip het Papiamento is gesproken. Deze film is voor kinderen vanaf negen'jaar of vanaf zeven jaar als je Papiamento verstaat. De film gaat over de tienjarige Zulaika die bij haar opa en oma in Curasao woont. Samen met haar oma heeft Zulaika een levensmiddelenwinkeltje aan huis. Haar oma is veel te lief en laat iedereen op de pof kopen. En daarom heeft Zulaika te weinig geld om haar schoolgeld en schooluniform te betalen. Ze verbiedt haar oma om mensen nog krediet te geven. Ondertussen verzint ze van alles om aan geld te komen, zoals het opvoeren van toneelstukjes voor toeristen op het strand. kunnen maken. De toewijding waarmee poppenkleertjes destijds gemaakt werden, was vaak onvoorstelbaar groot. In het begin van de jaren vijftig startten verschillende fabrieken aan leuke lapjes te met de fabricage van poppen- originele patronen zijn tentoon- 5oms werden dan ook kleding. Ook kwam er een Duits gesteld, evenals de kleertjes die rschillende stukjes stof tijdschrift op de markt met van deze patronen gemaakt zijn, ir genaaid om er toch alleen poppenkleding, genaamd poppenjurkje van te 'Burda Puppenmoden’. Hierin Jaren zestig en zeventig -7- De zestiger jaren kenmerkten zich door de opkomst van de Barbie- of tienerpop. Originele Barbie-kleertjes waren erg duur, daarom werden de meeste kleer tjes door oma's en mama's zelf gemaakt. In de zeventiger jaren zien we de poppenkleding totaal veranderen. Lieve zachte kleu ren werden vervangen door harde kleuren, zoals oranje, donkerbruin en groen. Het waren de modekleuren van die tijd en ook de poppenmodewe reld paste zich aan deze trend aan. Vervolgens brak het tijd perk van jeans of spijkerstoffen aan. Ook van deze stijve stof werden poppenkleertjes genaa id. Op den duur werd de spijker- stof vervangen door hippe stof die in laagjes over elkaar werd gedragen. Op zondag 21 maart wordt er op dokter, P Landgoed Schaluinen in Baarle- gehele da Nassau een schitterende beurs gehouden. Dertig deelnemers expo seren en verkopen hun zelfgemaakte teddyberen en poppen, waaronder babypoppen, meisjespoppen, karak- terpoppen, feeërieke figuren en heksachtige creaties.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2004 | | pagina 5