rst- ieuwjaarsconcerte^ 9 Nieuwjaarsconcert in Concertzaal Tilburg rstcircus Kerstconcert met Nederlandse en Duitse kerstliederen 4F? op evenemententerrein 't Laar Kerststal in Heikese kerk kt; •WOENSDAG 24 DECEMBER 2003 - PAGINA 10 PE TILBURGSE KOERIER DE TILBUR Met glansrollen voor piano en klarinet Nieuwjaarsconcert op het kasteel FOTO: BEN DE HOOGEN L'Echo des Montagnes irigent van Beca- algehele muzikale icert. De entree is De Elckerlijc-speellieden. Dameskoor De Vlaspit en gemengd koor Resurrexit De stads die 15.C De ingang r r Kerstkoffieconcert met jiddische jazz Niei stat Nieuwjaarsconcert in provinciehuis Gemengd koor Resurrexit en Dameskoor De Vlaspit een kerstconcert in De Baselaer. Kerstconcert door Becadans Kerststal in Thornerbeek Kerstconcert in Hilvarenbeek Maandag donderd Service) (Openbai Maandag donderd. Zelfde oi __r o.a. "Grote ;nen werd de eik in Buurtbew' Ottergraaf gedaan er een sf maken. Een mooi deling na het kerst. genoemde ope- kerstdag kerst- brengen bij de i ook ouders en len van harte Maandag vrijdag 1 van le en 2e kerstdag i Open Kerk kinder nen nen ment) om tijc De artiesten weten kwaliteit en originaliteit in een wervelend circusspek takel om te zetten. Stadswi (Bruckne Maandag vrijdag 1 Italië en Canada, internationale faam Dameskoor De Vlaspit en gemengd koor Resurrexit presenteren op zondag 28 december een kerstconcert in wijkcentrum De Baselaer, Hoefstraat 175 in Tilburg. Op het relatief 'lichte' programma staan met name Nederlandse en Duitse kerstliederen. Het concert duurt van 14.00-16.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal. Die kosten slechts 2 euro, waarbij een kopje koffie of thee is inbegrepen. Kerst-in het Zand Kerstliedjes in Hasseltse kapel Voorstellingen in Sint Janskerk Kerstconcert in doren van de Sint Janskerk in Goirle worden zaterdag 3 tspel, verhalen en zang gepresenteerd. De voorstellingen 142C 15.0C De toegang is gratis. ver ver- geest i n het de ge 1 speelt zich ruim 400 jaar geleden af op de plek waar nu Goirle ligt. Daarna wordt u ■itgenodigd door het jongerenkoor vjotiko dat rondom de kerststal enkele 'erstliederen zal zing ia een wer staat al ruim dertig delende leiding van jöore. De dirigent is een van de men en die aan de basis staan van het koor. Samen met het bestuur van het koor heeft hij ervoor gezorgd, dat Resurr exit uitstekend draait en anno 2003 een i Vermeulen- :iding van orga- bekende kerst- ngen. Verder zal tor L. Bijl een grote- L rader kame- bulIcl len, lamas en dromedarissen ver- rie v overt de piste onder leiding van Vla- door dimir Ivanov. De rode draad door de voorstelling wordt gevormd door Trio Caveagnas, dat op een grappige, Xe werkgroep Open Kerk van 't Heike zaterda jforgt tijdens de kerstdagen wederom Sr tor opstelling van de Dekenale kerk aan het Stadhuisstraat in Tilburg, zodat iedereen die wil de neo-barokke kerst stal (uit de tijd van de neogotiek) kan gaan bekijken. In 2003 is door de gul heid van de parochianen de gehele kerstgroep gerestaureerd en in de oor spronkelijke kleuren teruggebracht. •iA 11e beelden zijn schenkingen van parochianen. De kerk is speciaal geo- p.nd op le en 2e kerstdag alsmede op lijkse audities worden geselec- tien de reputatie van het iirigent, behoeft het Fanfare Orkest naux .Jubileumconcert Liederenkring Zangvereniging De Liederenkring uit Udenhout bestaat dit jaar 25 jaar. Het jubileum wordt onder meer gevierd met een kerstconcert, waarbij het Weihnachtsoratorium van Muller wordt uitgevoerd.. De Liederenkring wordt begeleid door strijkersgroep het Leydal Ensemble. De uitvoering in de kapel van het Jan van Besouwhuis in Goirle is op zaterdag 27 december van 19.30 tot 20.30 uur. De toegang is gra tis; na afloop wordt met de pet rondge gaan. Het circus geeft verschillende voor stellingen op evenemententerrein 't Laar in Tilburg. Dat zal zijn in' de periode van eerste kerstdag, 25 december, tot en met zondag 4 janu ari. Er zijn dagelijks voorstellingen om 13.30 en 16.30 uur met uitzon dering van vrijdag en zaterdag. Op J:e dagen zijn er voorstellingen om ■5.00 en 20.00 uur. Bel voor ticket info 06-10170910. De voorverkoop aan de circuskassa is vanaf 22 december alle dagen vanaf 11.00 uur. Het circus brengt meer dan twee uur topspektakel in een prachtige tent met 1500 zitplaatsen. Deze tent zorgt voor een goede zichtbaarheid en een goede verwarming. De tournee van dit circus, die reeds in oktober 2002 in Frankrijk van start ging, staat niet toevallig in het teken van de vrede. Het circus is al meer dan twee eeu wen de plaats bij uitstek, waar ver schillende culturen samen werken aan een gemeenschappelijk doel: het amuseren van jong en oud. - Nationaal Jeugd Fanfare Orkest Na de pauze zal de welbekende en alom geprezen dirigent Danny Ooster- man het Nationaal Jeugd Fanfare Orkest leiden in een schitterend pro gramma. Dit muziekgezelschap bestaat uit de jongemus rdag 27 en zondag 28 december 14.00 tot 16.00 uur. Speciaal voor roept de werkgroep jren en/of volwasse- i op die een muziekinstrument kun- i bespelen (snaar- of blaasinstru- :t) om tijdens de ger ningsuren op le en 2e ke nummers ten gehore te breng kerststal. Uiteraard zijn ook ouders en andere belangstellende welkom. Het Groot Kerstcircus x land Tilburg aan deze geschiedenis van rondrei Clowns, koordacrobaten, k sensatie uit de Oekraïne. Op eerste kerstdag is er van 14.00 tot 17.00 uur een Kerst-In in het jeugd huis SJB aan de Beneluxlaan 76 (naast het wijkcentrum). De toegang is gratis. Op deze middag is iedereen welkom, jong en oud, man en vrouw, alle nationaliteiten. Het wordt een sfeervolle middag met muziek zang. De kinderen kunnen o versieren en knutselen. Voor alle de Hasseltse Kapel een specia gasten zijn er koffie, thee, drankjes, 'programma plaatsvinden. kerstbrood en andere lekkernijen. Wie De bekende sopraan Thea slecht ter been is, kan gebruik maken Peek zal onder begeleidinj van een vervoersdienst (tel. 4682525). nist Frans Trimbach bek. De middag wordt georganiseerd door liedjes ten gehore breng™ de parochies Heilig Kruis en St. Maar- tijdens de pauze pastor ten-'t Zand en de protestante gemeen- kerstverhaal voordragen, te Tilburg. De toegang is gratis. Byzantijnse Café 't Rijens Vat spreid leefden over de hele wereid bij Driekoningen 112 in Rijen. De huwelijken, religieuze bijeenkomsten ijen heeft, na het en ceremonies. De muziek is vaak Een groep van het Tilburgs Byzantijns i i-ïi i-ujt de Koor bezoekt met Driekoningen om 19.00 uur het Generalaat van de Fra ters van Tilburg aan de Gasthuisring 54. Gedurende een half uur zullen zij in de kapel een aantal Russische en Oekralnse Driekoningen-liederen ver tolken. Ook in Oost-Europa kent men rijke Driekoningen-traditie, waar- kinderen zingend langs de huizen trekken. Over het algemeen zijn deze gezangen qua opbouw eenvoudig, gemakkelijk toegankelijk en snel mee te zingen. Drie groepen koningen uit het koor bezoeken particulieren en instellingen in Tilburg en omstreken melen voor i Stichting tp van waar ningenliedjes en -muziekskes uit Vlaanderen en de Brabantse Kempen- ïleiden zichzelf op vele zoals klarinet, hobo, harmonica, accordeon, doedelzak, draailier, midwinterhoorn en gita— Dea gang is gratis. met de hoed rondj Dit jaar staat voor de 14e keer de kerst stal met beelden en echte dieren onder de eik in de Thornerbeek in de Blaak, iwoners uit Thornerbeek en taf hebben hun uiterste best sfeervol geheel van te I ii doel voor een wan- stdiner. Op zondag 4 januari om 13.00 uur verzorgt het Brabants Orkest het jaar lijkse nieuwjaarsconcert in dé hal van het provinciehuis in Den Bosch. Het orkest voert onder meer werken uit Geduld van Haydn, Strauss en Tsjaikovski. Resurrexit t Zoals gebruikelijk is de toegang voor onder bezie dit concert gratis. Kaarten, maximaal Joore. De di vier per persoon en zolang de voor- ser raad strekt, zijn onder meer af te halen Sai bij de Stads-VVV in Tilburg. De entreekaart is tevens het programma. Visitatie (Bis- staat weer de' i het klooster ngroep dateert uit ïntiende eeuw en i bijenwas en papier en tweede kerstdag Jdags van 14.00 tot geopend. Berkel-Enschot Evenals vorig jaar zal het gemengd koor St. Caecilia ook dit jaar een kerst concert verzorgen in de St. Caecilia kerk. Op zondag 28 december om 14.30 uur zal het koor, naast het Ker storatorium van Heinrich Fidelis Mul ler, diverse kerstliederen zingen. Er zullen weer bekende liederen, zoals "Away in a manger" van David Willr cocks, alsook wat onbekende liederen, zoals "Le petit Jesus, sauver adorable" van F.A. Gevaert en "Pastorella" van Ignaz Holzbauer vertolkt worden Het koor wordt ondersteund door vier solisten. De muzikale leiding is in han den van dirigent Wim van Zantvoort en het orgel wordt bespeeld door orga nist Rene Barten. De toegang is gratis. jaarlijkse audities worden geselee- behaald-, teerd. Gezien de reputatie van het van de ir. orkest en dirigent, behoeft het Natio- orkest. Gregsons Concertante voor piano en naai Jeugd Fanfare Orkest nauwelijks Onder leiding van Danny Oosterman fanfareorkest. Het nieuwjaarsconcert introductie. opent het NJFO met de Ouverture to 2004 wordt besloten met Hymn of the -iekgezelschap De vele succesvolle tournee's naar o.a. Candide van Leonard Berstein. Als Highlands van Philip Spark waarin de uit de meest getalenteerde de USA, Oostenrijk -waar de "Grote tweede werk staat het prachtige volle pracht van het Nationaal Jeugd usici van ons land die middels prijs" van de stad Wenen werd Romeo en Julia van Serge Prokofieff Fanfare te beluisteren is. Het Koninklijk Harmoniekorps 'L'Echo des Montagnes uit Til burg en het Nationaal Jeugd Fanfare Orkest openen op zon dag 4 januari het nieuwe jaar in Concertzaal Tilburg met een aansprekend programma met glansrollen voor Marjolein Fischer, klarinet, en de bekende pianist Martien Maas. Aanvang om 14.30 uur. Na de nieuwjaarstoespraak door cul tuurwethouder Hugo Backx opent L'E cho des Montagnes o.l.v. Jack Otten het nieuwjaarconcert 2004. Na de pauze concerteert het Nationaal Jeugd Fanfare Orkest. Op vrijdag 26 december zal in de Petruskerk in Hilvarenbeek een kerst concert plaatsvinden. Het dameskoor 'Hosanna' uit Boskoop onder leiding van Nico D. Blom brengt een gevari eerd programma, dat bestaat uit beken de en minder vaak gehoorde kerstlie deren. De kerstliederen worden afge wisseld met noëls op het orgel door de Japanse organiste Kazue Goto. Zij stu deert momenteel oigel bij Bram Beek man aan het Brabants Conservatorium en is verbonden aan verschillende ker ken in Tilburg en Eindhoven. Zij speelt noëls van Lefébure-Wély, Lebeque en Dupré. Toegangskaarten zijn te koop aan de ingang van de kerk. Het concert begint om 15.00 uur en zalv ongeveer een uur duren. Kerststal kapel Visitatie In de kapel O.L. Vrouw schop Zwijsenstraat 7) mooie kerstgroep van opgesteld. De beeldeng het einde van de negen is vervaardigd van bijc maché. Op eerste e is de kapel 's midc 16.00 uur g-J Het kerstconcert wor_. o__r Dameskoor De Vlaspit met begeL. ding door pianist Ad van Oosterhout. Dit koor o.l.v. Will van Leysen bestaat uit 12 tot 15 dames, die vooral in de kerk zingen tijdens trouwplechtighe den en uitvaartdiensten. Een groot deel van dit koor is ook lid van gemengd alleer koor Resurrexit. Dameskoor De Vlas- make pit zingt in een periode van zo'n drie kwartier met name Nederlandse kerst- Brabants liederen. Gemengd kc Na de pauze volgt de bijdrage van regelmatig gemengd koor Resurrexit o.l.v. Cor Daarnaast h~~ Joore. De pianobegeleiding is nu in handen van Ellen Walschots. Resurr exit brengt vooral Duitse kerstliederen ten gehore. Na de bijdrage van Resurr exit volgt als gezamenlijke slotzang het bekende Stille Nacht, Heilige Nacht. Enkele titels uit het programma zijn; Noel, sing Noel - Stille nacht, heilige nacht - Good King Wënceslaus - All things bright and beautiful. Traditio neel is ook de bijdrage van het Hilva- renbeeks Koper Ensemble onder lei ding van Jan van den Eijnden. Marie ke Kanters begeleidt het koor van ach ter de piano en zal hier en daar vocale ondersteuning verlenen. De solozang wordt uit eigen gelederen verzorgd door de sopranen Miriam Wiercx en Marijke Schoutens. Marijke Schou- tens verzorgt als dirigent van P— dans bovendien de alg leiding van dit concert. „.mw zoals elk jaar gratis. Bij binnenkomst bent u gast van ver- Midde het historische verhaal 'De halenverteller Hein Quinten. Hij ver- geest in de peperbus' speelt. Hier waart telt een verhaal over het zilver van het de geest rond van een protestantse Sint Jorisgilde. Dit verhaal speelt zich onderwijzer, die eeuwen geleden /ln0 jaar geleden af op de plek bescherming zocht in de kerktoren, Goirle ligt. Daarna wordt u omdat hij door de katholieken verguisd uitgenodigd door het jongerenkoor en verjaagd werd. De wenteltrap Gotiko dat rondom de kerststal enkele beklimmen is spannend én inspannend kerstliederen zal zingen. Vervolgens en daarom alleen mogelijk als je ten- beklimt u via een wenteltrap de kerk- minste acht jaar oud én goed ter been toren waar poppenspeelster Jeanne van bent. Nieuwjaarsconcert in provinciehuis Op zondag 4 januari om 13.00 uur verzorgt het Brabants Orkest het jaar lijkse nieuwjaarsconcert in de hal van het provinciehuis in Den Bosch. Het orkest voert onder meer werken uit van Haydn, Strauss en Tsjaikovski. Zoals gebruikelijk is de toegang voor dit concert gratis. Kaarten, maximaal vier per persoon en zolang de voor raad strekt, zijn onder meer af te halen bij de Stads-VVV in Tilburg. De entreekaart is tevens het programma. L'Echo des Montagnes (in de volks mond L'Echo) is als harmonie-orkest aangesloten bij de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziekvereni gingen (KNFM). Deze Tilburgse har monie speelt sinds haar promotie op 25 november 2001 op het niveau van de Superieur- of Vaandelafdeling en telt momenteel zo'n 65 leden. De vereni ging bestaat sinds 8 september 1867, en heeft van oudsher haar domicilie in de woonwijk Korvel, een van de oud- ste wijken van de gemeente Tilburg. •Met de feestelijke mars Crown Imperi al van William Walton wordt het pro gramma geopend. Vervolgens is klari- nettiste Marjolein Fischer het glanzend middelpunt in Virtuoso van de Belgi sche componist Andre Waignein. Het programma vermeldt verder The Eighth Candle van Steve Reisteter en Morning Song van Philip Sparke. Banja Luka van Jan de Haan vormt het sluitstuk van het debuut van 'L'Echo des Montagnes in de serie "Verrassen de Ontmoetingen". Onder de titel 'Noel, we sing...' ver zorgt Becadans op vrijdag 26 december, tweede kerstdag om 13.00 uur een kerstconcert in zaal Gouden Carolus aan de Gelder- straat in Hilvarenbeek. Het wordt een traditioneel en sfeervol concert voor een breed publiek. Het pro gramma bevat liederen en muziek stukken over kerst. Muziek rond de jaarwisseling kunt u horen op zondag 4 januari in de middeleeuwse kelders van kasteel streek. Zij begel Nemerlaer in Haaren. De Elckerlijc- instrumenten, i speellieden; bestaande uit Ria, Colette, Nico Haneveld en Trinette Repriels zullen met hun programma beginnen met het schone lied "'t Is met dees koude winterse dagen". Daarna kunt u genieten van een bont palet van aller hande kerst-, nieuwjaars- en Drieko- wtinengd koor Resurrexit luistert Imatig Eucharistievieringen op. ■^■«ui.aaDi heeft het koor een reputatie op te houden als het gaat om de pre sentatie van Brabantse avonden of middagen in met name bejaardenhui zen en -instellingen. De koorleden zin gen dan uitgedost in Brabantse stijl bekende liederen uit stad en streek. Veel liederen van weleer die zorgen voor een feest van herkenning. Mensen die meer willen weten over jaar gemengd koor Resurrexit en/of de Cor mogelijkheden voor het organiseren van een Brabantse avond of middag of een ander concert van dit koor kunnen telefonisch contact opnemen met voor zitter TausCh via nummer 013- 5353050. Zondagmiddag 28 december vanaf 12.30 uur speelt het Tilburgse Klezi rensemble TRAD in C aan de Juhanastraat 1u Stichting Jazz in Rijen heeft, na het en ceremonies. De iuuh^ enorme succes vorig jaar, dit gezel- gebaseerd op poëtische passages uit de schap opnieuw naar Rijen gehaald, bijbel. Het was vooral de joodse klari- Klezmermuziek is helemaal 'in' en nettist Giora Feidman, die midden muziekliefhebbers wordt dan ook aan- jaren zeventig van de vorige eeuw, geraden op tijd entreekaarten a 2 te deze muziek in New York weer kopen, omdat het aantal plaatsen opnieuw tot bloei heeft gebracht. De beperkt is. De entreeprijs is inclusief muziek heeft een geheel eigen klank- tolken een kop koffie. kleur en juist dat is de reden dat klez- een Klezmermuziek is al oud. Het woord mermuziek muziekliefhebbers van 1 klezmer betekent in het jiddisch muzi- allerlei pluimage zo boeit. In en onder de kerkt januari een poppenspel, verhalen en zang gepr beginnen om 14.00,14.30 en om 15.00 uur. De van Oost-Europa doet als eerste stad in Neder- onhandige manier de toeschouwers winter. Het spektakel in de piste verhaalt de telkens verrast met een ander inter- eizende kunstenmakers uit Oost-Europa. mezzo. Echte clowns met rode neu- komische luchtacrobatie en een springstok- zen, die voor veel plezier zorgen. Voor jong en oud. Lachen wordt het zeker ook met de chimpansees, die met hun dolkomische apenstreken Het Groot Kerstcircus van Oost- mante jongedames. Zij jongleren de piste binnen tuimelen en de boel Europa brengt traditioneel circus, zowel met de handen als met de voe- op zijn kop zetten Dat paarden aan met veel kleuren, veel dieren en wer- ten en weten op de toppen van de de oorsprong van de klassieke cir- velende acts in de piste en in de vingers en tenen Chinese tapijten te cuskunst liggen wordt bewezen lucht. Dit alles onder leiding van laten ronddraaien. Een grote kudde door Emiliano Jarz, die als een ware spreekstalmeester Remo Jarz. exotische dieren waaronder kame- balletmeester een prachtige cavale- Een prachtig wit Andalusisch paard len, lama's en dromedarissen ver- de van Andalusische volbloeden danst op heerlijke muziek en springt overt de piste onder leiding van Vla- door Prachtiee oefeningen leidt, en Stapt daarbij Over en door allerlei Himir Tvannv De rnde draad Hnnr dp hoepels; Catchorro het Spaanse wonderpaard. Verder zijn er char- groepen koningen eken particulieren instellingen in Tilburg en oi met als doel geld in te zame de projecten van de eigen I TBK Projecten Fonds. Na afloof het optreden in het Generalaat, iedereen welkom is, zal er hiervoor dan ook gecollecteerd worden. De gif ten zijn dit maal van harte welkom --voor de aanschaf van studiemateriaal taiher, mtdwinteihoom en gitaar voor in Kalmu. aanvang is om 15.00 uur en de toe- k- ig is gratis. De speellieden zullen met de hoed rondgaan voor een bijdra ge aan de restauratie van dit eeuwen oude kasteel. Dit is een muziekacti- viteit van muziekcentrum De Voorste Stroom uit Oisterwijk. umem tonica Tijdens de kerstdagen zal de Hasseltse Kapel van 9.00 tot 19.00 uur geopend zijn. Voor de bezoekers staat een kerstgroep opgesteld van in Oosten- iziek en rijk vervaardigd houtsnijwerk. Op 2e koekjes kerstdag zal van 15.00 tot 16.00 uur in oor alle de Hasseltse Kapel een speciaal kerst- nkjes, 'programma pl I en andere lekkernijen. Wie De bekende sc teen is, kan gebruik maken Peek rvoersdienst (tel. 4682525). nist I ;ordt geopend door gezond 'bedrijf is, dat 38 leden telt, laspit met begelei- Joore staat erom bekend dat hij o.a. tij- Ad van Oosterhout. dens de repetities eig veel geduld op in Leysen bestaat kan brengen met ouderen. Een grote J' deugd voor een musicus in hart en nie ren, die een koor als Resurrexit draagt Maar het koor bestaat overigens niet en uit senioren. Ook veertigers een deel uit van Resurrexit. voor; iwplec isten. Een groot getuigen op het programma. Martien Maas zal Het programma wordt luchtig en van het vervolgens schitteren in Edward informatief gepresenteerd door Ineke Gregsons Concertante voor piano en van der Aa. De Concertzender neemt fanfareorkest. Het nieuwjaarsconcert het nieuwjaarsconcert 2004 op voor 2004 wordt besloten met Hymn of the uitzending op Radio 4. Inlichtingen kaartverkoop: Thea- tershop' Theaters Tilburg, tel: 013- 5432220. Highl volle ’hilip Spark waarin c a het Nationaal Jeuj

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 10