El Ge meen tel ff ie u ws ff 333^ Kunstwerk van de maand len rjaar M ERS 2004 5,50 6,25 7,751 8,50 9,75 13,25 drank laten staan Afvalzak vuurwerk moet ongelukken voorkomen Vu u rwer kaf valzak niet de auto gaan 2003 - PAGINA 14 19) in Chatten met wethouder Hamming Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg. Ontwerpbeschikkingen besluit rel of Adres Pt Stadskan Meldingen Beschikkingen tm Werkzaamheden in de Diepenstraat. (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) Onteigeningsplannen Wet milieubeheer Algemene Wet Bestuursrecht Werken aan de weg 2002’ ning het Surf hiervoor naar www.tilburg.nl/hamming De vuurwerkafvalzak is een nieuw wapen in de strijd tegen niet ontploft vuurwerk na de jaarwisseling. De zakken zijn verkrijgbaar bij de verkooppunten van vuurwerk, de stadswinkels, bibliotheken en de politiebureaus. Bewoners die vuurwerkresten opruimen, vermin deren het risico dat kinderen dit afval aansteken na afloop van de nieuwjaarsnacht. Plaats deze zak (evt. met kerstboom) naast uw duobak in de periode van 7 t/m 1 3 januari. Maak eerst de vuurwerkresten vochtig! zie ook www.tilburg.nl Dat kan iedere dinsdagavond tussen zeven en acht uur. In de rubriek Kunstwerk van de maand worden geen voorwerpen uiteen museum belicht. Het gaat hier om objecten die gewoon op straat staan en kunstwerken die voortkomen uit het KORT, het Kunstenplan Openbare Ruimte Tilburg. IÏÏ1" ihebben ontwerp- jn loopt en met Veeg mee, ruim op en voorkom nieuwe vuurwerkslachtoffers Stille ’lijk ltst. De taar jn- er met ingen Meer informatie: Alcohol Infolijn, telefoon 0900 - 500 2021. splein iad heeft )03 beslote nW beslote eggen: Bes lotorvoertuigen Onderstaande beschikkingen liggen vanaf 22 december 2003 ter inzage. inge- en wethou- Duifstraat Vernieuwen riolering, rijbaan en trottoirs tot half februari 2004. MU N U E n U AU I U E U E M R fe K ZOU J - r AU HM A Dit is een publicatie van het gemeentebestuur1 van Tilburg irs die advies uitge- ien over de ontwerp Diepenstraat Aanpassen riolering bij nieuwbouw- appartementen. Bestraten Haverhof en aanleg 21 nieuwe parkeer plaatsen. Publiekszaken ^^uo^antoor 2, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. Openingstijden: werkdagen 9.00-12.00 en 14.00- 16.00 uur, dinsdag (op afspraak) tevens van 17.00-20.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bel de afdeling Bedrijven en Milieu telefoon 013-5429074. Volgens dit plan hoeven kunst werken in de openbare ruimte niet altijd meer een tastbaar beeld te zijn. Ze kunnen in allerlei vormen en op vele momenten ontstaan. Meer informatie staat op internet: www.tilburg.nl/kort. Nadere eisen meldingen AMvB Ten aanzien van de volgende melding hebben BenW besloten on nadere eisen op te leggen: Besluit inrichtingen voor me moeten bewonprs dit zelf doen. Op de internetsite www.tilburg.nl staat uitgebreide informatie over vuurwerk. Deze site bevat onder meer leuke links naar HALT en de brandweer. Kinderen kunnen met spelletjes ervaren wat er gebeurt als iemand niet voorzichtig is bij het afsteken van vuurwerk. Betuwestraat Herbestraten tussen Caspar Houbenstraat en Havendijk tot half februari. Onderstaande zaken (vergunningen Wet milieubeheer, het opleggen van nadere eisen en meldingen 8.19) liggen ter inzage bij Publiekszaken. Door werkzaamheden is een aantal wegen geheel of gedeeltelijk afge sloten. Bel voor meer informatie tel. 549 55 67. Zie ook Internet: http://openbarewerken.tilburg.nl Slecht weer kan leiden tot wijzi gingen. Algemeen De procedures voor het nemen van beschikkingen in het kader van de Wet milieubeheer (Wm) bestaan uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning of nadere eisen (de ontwerpbeschik king) en vervolgens het nemen van de beschikking. Tegen de ontwerp beschikking kunnen met redenen omklede bedenkingen worden bracht bij burgemeester en wet ders van Tilburg (zie adres Ringbaan Oost Tot 6 februari auto’s tussen Bosscheweg en Enschotsestrat twee richtingen over westelijk rijbaan. Aansluitingen met zijstraten dicht. Fietsers in twee richtingen over fietspad aan west zijde. Insulindestraat afgesloten, op Insulindeplein eenrichtingsverkeer vanaf Ringbaan tot Bataviaplein. Auto’s kunnen linksaf Bosscheweg inrijden, vrachtverkeer wordt omgeleid via Gelrebaan. Publiekszaken). Dit moet afhanke lijk van de procedure binnen 2 of 4 weken. Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Na afweging alle ingebrachte bedenkingen wc de uiteindelijke beschikking o~ steld en ver Beroer king - degi ingei: schik - de 2 In de wet staat dat verkeers deelnemers niet meer dan 0,5 promille alcohol in het bloed mogen hebben. Dit geldt dus ook voor fietsers. De grens van 0,5 promille wordt bereikt na ongeveer twee glazen alcohol. Maar zelfs na één glas is het reactievermogen al verminderd. Daarom kun je beter helemaal niet drinken als je nog gaat rijden. Alcohol heeft directe invloed op het reactie- en waarnemingsver mogen. Galapagos, Jerome Sijmons Tilburg is ontstaan uit de zoge noemde herdgangen, driehoekige pleinen waar enkele zandweggetjes op uitkwamen. De herdgangen vormden de gezamenlijke weide gronden voor de schaapskudde. Herde betekent kudde. De structuur van de driehoekige pleinen is nog op veel plaatsen terug te vinden. Halverwege de jaren negentig zijn deze zogeheten Frankische drie hoeken opnieuw ingericht. Het Transvaalplein, het Rosmolenpleir en het Julianapark zijn voorzien van een roestvrijstalen band. Toen het plantsoen op de hoek Groeseindstraat - Veldhovenring gereed was, is er een kunstwerk met de titel Galapagos geplaatst van Jerome Sijmons. Het beeld bestaat uit een grote opengewerkte bol die ingeklemd is tussen twee gesloten bollen. De uitsnedes in deze middelste bol hebben de vorm van de Galapagos-eilanden in de Stille Zuidzee. In de bol is een vroli bronzen ‘oermonster’ geplaat sculptuur is volgens de kunstene geen standbeeld, maar een schijt baar toevallige voorbijganger wie je een blik van herkennin verstandhouding wisselt. Aanvraag om Wm-vergunning Aanvraag is ingediend voor: ’’-Idhovenring 71-73 te Tilburg e voor een oprichtingsvergunning voor een detailhandel in tuinmeubelen en de j en verkoop van consumen- tenvuurwerk(M/O3/OO55). BenW willen de gevraagde vergunning verlenen. De ontwerpbeschikking ligt met bijbehorende stukken vanaf 22 december 2003 ter inzage. Tot en met 20 januari 2004 kan men schriftelijk bedenkingen tegen de ontwerpbeschikking inbrengen. Op verzoek wordt op maandag 12 januari 2004 om 15.00 uur de mogelijkheid geboden tot gedach tewisseling en tot het indienen van mondelinge bedenkingen, waar de aanvrager bij kan zijn. Een verzoek hiervoor moet minstens een week van tevoren worden ingediend (telefoon 5429074). van Veldhovenring 71-73 wordt door Garden Life Style delijke beschikking opge- vervolgens gepubliceerd. “etailh? uep tegen de definitieve beschik- ten vuur g staat alleen open voor: willend ïgenen die bedenkingen hebben ;ebracht tegen de ontwerpbe- ■ikking; adviseur bracht hebben over de ontwerpbe schikking; - degenen die bedenkingen tegen wijzigingen t.o.v. de c beschikking; - belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingé bracht tegen de ontwerpbeschik king. Beroep tegen de definitieve beschik king kan worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Per jaar houdt de politie zo’n 30.000 mensen aan die te veel alcohol hebben gedronken. Rijden onder invloed kost jaarlijks aan een paar honderd mensen het leven. Daarnaast vallen er een paar duizend gewonden. In Noord-Brabant worden per jaar gemiddeld 1400 verkeersongevallen geregistreerd waarbij alcohol in het spel is. Daarbij vallen bijna 500 slachtoffers, van wie er rond de 20 sterven. Melding (artikel 8.19 Wm) Indien een bedrijf met een milieu vergunning een wijziging wil laten plaatsvinden en deze wijziging is niet in overeenstemming met de vergunning, maar de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen dan door de milieuvergunning worden toege staan, hoeft hiervoor geen nieuwe vergunning te worden aange vraagd, maar kan volstaan worden met een melding verandering inrichting aan het bevoegd gezag (artikel 8.19 Wet milieubeheer). Door het college van burgemeester en wethouders wordt vervolgens een akkoordverklaring opgesteld. Tegen elke beschikking afzonder- delijk gewijzigd t.o.v. de ontwerp- lijk kan tot en met 3 februari 2004 beschikking, beroep worden ingesteld. De beschikking wordt de dag daarna van kracht tenzij binnen de termijn beroep is ingesteld'en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (voor adres zie algemeen). Aanvraag om Wm-vergunning BenW hebben vergunningen verleend voor: Houtsestraat 6 te Udenhout aan Mevr.M.J.A.J. Mauritsz voor een revisievergunning voor een paar denfokkerij en africhtstal (M/03/0017). Groenstraat 139-301 te Tilburg aan Van Soest Metaalbewerking voor een revisievergunning voor een inrichting voor metaalbewer king (M/03/0033). Kuil 31 te Udenhout aan W.J.C.M. van Gorp voor een wijzigingsver- gunning voor het wijzigen van de varkenshouderij (M/03/0002). Tegen de ontwerpbeschikkingen zijn geen bedenkingen ingebracht. De beschikkingen zijn niet inhou- milieubeheer voor Truckland Midden-Brabant Siriusstraat 102 te Tilburg (2002/1148). Tegen de ontwerpbeschikking zijn geen bedenkingen ingebracht. De beschikking is niet inhoudelijk gewijzigd t.o.v. de ontwerpbeschik king. Pieter Vreedei De gemeenteraad heeft op 24 november 2003 besloten het Onteigeningsplan ‘Pieter Vreedeplein e.o. herziening 1 vast te stellen. Deze onteigening geschiedt ter realisering van het bestemmingsplan ‘Pieter Vreedeplein e.o. herziening 2002’. De in verband met genoemde reali sering uit te voeren werkzaam heden omvatten alle werkzaam heden, het bouwrijpmaken daaronder begrepen, teneinde de in de onteigening begrepen gronden geschikt te maken voor de beoogde bestemming, zijnde ‘Centrumdoeleinden 2’. Concreet zal zich dat vertalen in het reali seren van het voor deze locatie ontwikkelde, geïntegreerde bouwplan voor de bouw van winkels, woningen, leisure en een ondergrondse parkeergarage'. Ingevolge de Onteigeningswet ligt dit raadsbesluit met de daarbij behorende stukken van vrijdag 19 december 2003 tot en met 16 januari 2004 voor iedereen ter inzage in het gemeentelijke infor matiecentrum, in Stadswinkel Centrum. Adres en openingstijden: zie colofon. De stukken zijn op afspraak (telefoon: 013 542 86 1! tevens in te zien bij de afdeling Grondbedrijf van de Dienst Gebiedsontwikkeling, Stadhuisplein 130, kamer 516. De eigenaren van de in de onteigening betrokken percelen krijgen een afzonderlijke kennisgeving. Gedurende de termijn dat dit plan ter inzage ligt kunnen belangheb benden, die in eerste instantie al bij de gemeente hun zienswijze bekend hebben gemaakt, schrifte lijk hun bedenkingen naar voren brengen bij de Kroon, adres: Hare Majesteit de Koningin, door toedoen van de Minister van VROM, postbus 20951, 2500 EZ ‘s-Gravenhage. Deze termiji van 19 december 2003 tot e 16 januari 2004. Intrekking van de vergunning Vergunningen verleend ingevolge 3p de Wet milieubeheer kunnen om diverse redenen -op verzoek of ambtshalve- geheel of gedeeltelijk worden ingetrokken. De vergun ninghouder heeft verzocht om gedeeltelijke intrekking van de vergunning, behorend bij: Schoorstraat 57 te Udenhout betreffende een inrichting voor het houden van dieren van G.A.M. Moonen (TR2003/1291). BenW hebben besloten om tot gedeelte lijke intrekking van de vergunning over te gaan. Tegen de ontwerpbe schikking zijn geen bedenkingen ingebracht. De beschikking is niet inhoudelijk gewijzigd t.o.v. de ontwerpbeschikking. De akkoordverklaring is een fc— waarin staat of de melding wel niet wordt geaccepteerd. Onderstaande melding is geaccep teerd en ligt vanaf 22 december 2003 ter inzage. Goirleseweg 34 te Tilburg door Willem II: het verplaatsen van lichtmasten en vervangen van armaturen (30500). Tegen de akkoordverklaring(en) kan tot en met 3 februari 2004 bezwaar worden gemaakt. De bezwaarschriften moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg, per adres directeur Publiekszaken, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. In een aparte brief kunt u verzoeken om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. De melding/akkoordverklaring wordt de dag daarna van kracht tenzij binnen de termijn bezwaar is gemaakt en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State (voor adres zie algemeen). De vuurwerkafvalzak kan van 7 tot en met 13 januari tijdens de inza- meldagen van huisvuil naast de duobak op straat worden gezet. Het Brabants Afval Team en bureau meer let HALT geven in een aantal wijken het brandwe goede voorbeeld. Zij halen daar de spelletje vuurwerkresten weg op 1 en 2 J januari. In de rest van de stad nand steker tl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 15