Welkom! ied Piuskade Noordoost en Kanaalzicht Lourdesplein en Jeruzalem Noordwest erk>- 4 DONDERDAG 20 NOVEMBER 2003 - PAGINA 13 Elke maandag tussen 12.00 en 19.00 uur, tot medio december, bent u van harte welkom op het projectbureau aan de Hoevenseweg 2 de voormalige pastorie) om de steden bouwkundige plannen te bekijken en uw vragen te stellen. it. De Centrumstedelijk woonmilieu Winkel en leisureprogramma Gebouwd parkeren Te handhaven bebouwing Water Kade/ noordoever Zuidoever Gebiedsontsluitingsweg Lange straat Openbaar gebied Pocketpark Collectieve ruimte Tuin Openbaar groen Noordwest Wilt u meer informatie? College stelt Raad voor regiedocument Piushaven vast te stellen Ie plannen voor het tuk gaan vormen. 'er 10 jaar ook zo esloten tot een >or vormen, lebied Piushaven. een goede Inrichting van de oevers Het college heeft geen uitspraak gedaan over de inrichting van de oevers. Er zullen varianten worden uitge werkt om zo te komen tot optimale integratie van de bestaande natuurwaarden in de plannen. Voor het westelijke deel van de noordoever worden er plannen uitgewerkt voor een optimale inpassing van de verkeers functie in het beoogde verblijfsklimaat. Met het vaststellen van het regiedocument zijn het stedenbouwkundig- en financieel kader voor transformatie en verdichting van het Piushavengebied, en daarmee ook de uitgangs punten voor een te maken bestemmingsplan, bepaald. In het regiedocument wordt rekening gehouden met de uitkomsten van het onderzoek door Onderzoeksinstituut Technische Bestuurskunde, dat onder leiding van prof dr. Hugo Priemus het plan van de gemeente en het zogenoemde bewonersplan Piushaven Plus heeft beoordeeld. De invulling van de deelplannen op de zuidoever is gebaseerd op de stedenbouwkundige opzet van de wijken hier, die (anders dan de noordoever) wordt gekenmerkt door los van elkaar gelegen kleinschalige woonbebouwing en grootschalige bedrijfsbebouwing. Het Lourdesplein en Jeruzalem Noordwest worden beschouwd als een stedenbouwkundig geheel: zij markeren de kruising van Ringbaan oost met het toekomstige Waterpark Piushaven. De voorgestelde bebouwing sluit qua schaal aan op de kop van Piuskade Noordoost. Het pocketpark bevindt zich tussen de voorgestelde bebouwing en het Wilhelminakanaal, haaks op de Piushaven. Aan het einde van de Caspar Houbenstraat bij het Wilhelminakanaal wordt aan een bij zondere invulling gedacht. Tussen deze blokken wordt een lagere pandsgewijze ontwikkeling van stadswoningen voorgesteld. Het entreegebouw van de voormalige gemeentewerf en beplanting bij Ringbaan oost worden ingepast in een tweetal Pocketparks. De invulling van het deelplan Kanaalzicht met stadsblokken is gebaseerd op de van oudsher hier aanwezige grootschalige bedrijfsbebouwing aan het Wilhelminakanaal; zodoende ontstaat er een heldere stadsrand langs het Wilhelminakanaal. In het referentieontwerp voor Piuskade Noordoost wordt rekening gehouden met de schaal van Ringbaan Oost en het Wilhelminakanaal en met de schaal van bestaande bebouwing. Op de koppen bij Ringbaan oost en bij het Wilhelminakanaal wordt een tweetal stadsblokken voorgesteld met een bouwhoogte van respectievelijk 6- en 7 lagen; de hoek Piushaven- Wilhelminakanaal markeert de entree van haven en stad. Het college gaat de raad voorstellen het regiedocument voor de herstructurering van het Piushavengebied, vast te stellen. Daarnaast stelt het college de raad voor een besluit te nemen ter voorbereiding van een bestemmingsplan voor het plangebied. Dit is maandag tijdens de collegevergadering besloten. In het referentieontwerp voor het Lourdesplein en Jeruzalem Noord west is rekening gehouden met de schaal van de bebouwing op de zuidoever en langs de Ringbaan, de gewenste parkachtige inrich ting van de oever en de karakteristiek van de Hoevenseweg en de naoorlogse woonbebouwing van Jeruzalem. A/ikkelen van een >t nieuw te bouwen tieuwe bebouwing, 30m. Veel aan- :eld bruikbaar zijn .000 a 105.000 eeft een aantal bebouwing moet ekening worden het aal park, is een per deelplan een Wilt u reageren? Mail uw vraag of opmerking naar projectbureau Piushaven t.a.v. mery.schel@tilburg.nl U kunt ook bellen via telefoonnummer 013 - 537 26 40. verkeerssituatie binnen het gebied evenals voor de verbinding met de binnenstad. Het dichtslibben van andere straten door autoverkeer wordt voorkomen en in de Piusstraat is de doorstroming van het openbaar vervoer gewaarborgd. De Koopvaardijstraat krijgt eenrichtingsverkeer de binnenstad in. Langzaam verkeer volgt een route over de bestaande draaibrug bij de Hoevenseweg. Daarmee wordt de leefbaarheid in deze straten verbe terd. Het bestaande ensemble historische bebouwing rondom de draai brug blijft in stand. De voormalige ijzergieterij, later kerk en nu Jumbo, wordt op een presenteerblaadje in een pocketpark geplaatst. Op deze gemeentepagina zijn de hoofdlijnen van het regiedocument Piushaven voor u op een rijtje gezet. U kunt het hele regiedocu ment inzien bij Stadswinkel Centrum en in het Projectbureau Piushaven aan de Hoevenseweg 2. Elke maandag, tot medio december, zijn geïnteresseerden in het Projectbureau welkom van 12.00 tot 19.00 uur. Men kan hier een toelichting krijgen, de stedenbouw kundige plannen bekijken, er staat een maquette en er zijn informatiepanelen aanwezig. Op 8 december wordt het regiedocument voor besluitvorming voorgelegd aan de raadscommissie Fysiek. Wilt u de raadsleden toe spreken over de Piushaven dan kunt u hiervoor spreektijd aanvragen bij de commissiesecretaris Hans Vos, telefoon 542 82 99. Op 1 5 december vragen we de gemeenteraad in te stemmen met het regiedocument, als basis voor een op te stellen bestemmings plan. Dit bestemmingsplan zal medio 2004 ter inzage worden gelegd. Op dit bestemmingsplan is vanaf dat moment de gebruikelijke wettelijke inspraakprocedure van toepassing, waaronder de mogelijkheden om bezwaar te maken. Hierover hoort u uiteraard meer in de Piushavenexpresse en via de gemeentepagina.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 13