J Ruim half miljoen scouts de lucht jn Kinder agenda Win kaartjes voor de musical ’Kikker' Kinderfilmfestival in de Filmfoyer Kinderboekenweek in Kasteel Nemerlaer Natuurmuseum toont alles over het ree Midi draait kinderfilm Drakenheuvel ber-rst jn SaraH Beekse Bergen 1 wKShops Fjnderen Sprookjes en theater in Be torst Barbie's Vriendinnendag in Het Land van Ooit ■bhmhi Vieze vingers in het museum ■DONDERDAG 16 OKTOBER 2003 PAGINA 5 DE TILBURGSE KOERIER R 2003 PAGINA 4 donderdag 23 oktober t Tei De voorstelling Kikker gaat over de kleine Max, die zelfinzicht met en V sn... 1 zich’ isther, ciaal voor uv Kasteel Ne™ Ruimte van ik MftLvan het -vanaf 8 jaar af 8 jaar ma voor j< niet-leden. zaterdag 1 tussen lOJ voeder- /oerende even uitleg cr op de mocht uit- 1 weekend Welpen en de g Adrianus in zoek het man- 14.00uur-Drakenheuvel Poppentheater De Witte Lelie 14.30 uur Stoere Stefan en kleine Klaas is met een paar luipaardwelpjes, stelen stropers een van de welpjes. Eline pro beert het diertje te redden. Ook de kamelen van Safari Beekse Bergen voelen dat het herfst is. Wist je niet dat er ook reeën bestaan met een witte vacht? Bezoek dan het Natuurmuseum en ontdek alles over het ree in Nederland. informatie (ook over tiviteiten): Missionair Bredaseweg 204, tel. 5800855; e-mail jpen die deelne- zijn bezoekers 1 harte welkom, iet eigen ogen hoe ddwijd - een band dinsdag 21 oktober Cinema Heuvelpoort 14.30 uur - Schippers van de Kameleon, Nederl. gespr 14.30 uur - Polleke, Nederl. gespr 13.00 uur Ronja de Roversdochter - va"’ 15.00 uur - Loenatik De Moevie - vanaf Kasteel Nemerlaer. 12.00 uur Roofridder steelt bos Midi Theater 14.00 uur-Drakenheuvel Poppentheater De Witte Lelie 14.30 uur Stoere Stefan en kleine Klaas niseero, aoor sticniing vnen. Safari Beekse Bergen. Hier kun je leuke spullen uit alia delen van de wereld kopen. De opbrengst is voor de psychologie via het gesprek loopt digend; we voelen ons :pen, hebben iets niet n maken. Vaak weten arom het gesprek niet In de lessen onderzoe- wlogische factoren die i 'goede' gesprekken en en hierbij. Naast twe- ien ook groepsgesprek- oep genomen. U doet ie behandelde stof per- nen verwerken. Start: tober, 10.30-12.30 uur. ;n: 8. Locatie: t 44. Info: it Terra Nova, 013-542 gcsnet.nl, www.volks- Natuurmuseum Brabant in Tilburg opent vrijdag 17 oktober de tentoon stelling Een ree spreek(t) je aan. De basis van deze tentoonstelling wordt gevormd door foto's James van Leuven. ook reeën bespiedt schuilhut en eten in het v«r staat er een grote vitrine «.v ..w- maal met indrukwekkende geweien is gevuld. rsOp moet verhuizen^ij vindt dit eng, omdat hij niemand wsical kent in die nieuwe stad. Hij kan er niet van slapen en zijn moeder leest hem daarom voor uit de prenten boekjes over Kikker. Max vraagt zich af wat Kikker zou doen in iijn geval. Kunnen zijn vriendjes Eend, Varkentje, Haas en Rat hem helpen? Zal Max uitein delijk zijn angst overwinnen, of blijft hij zich tegen de verhuizing verzetten? ova helpt met ach onderweg 5-oriëntatie is een aan een die met een rustig et stuur wil zitten. U nonteur maar leert wel n 'wat onder de kap zit', orbeeld achter wat een >e u een nieuwe kunt :e doen bij een rokende en band kunt verwisse- rdag 30 oktober, 19.00- :al lessen: 3. Locatie: llege Techniek, 183. Info: Terra Nova, 013-542 .y-snet.nl, www.volks- Filmfoyer 13.00 uur Expeditie Berenklauw vanaf 4 jaar 15.00 uur Loenatik De Moevie vanaf 8 jaar Kasteel Nemerlaer 12.00 uur Roofridder steelt bos Poppentheater De Witte Lelie 14.30 uur Stoere Stefan en kleine Klaas Cinema Heuvelpoort Heuvelpoort 365 Tilburg Filmfoyer Schouwburgnng Tilburg Kasteel Nemerlaer Kasteellaan 2 Haaren Midi Theater Heuvelring 108 Tilburg Poppentheater De Witte Lelie Gemullehoekenweg 147 Oisterwijk Wie kaartjes wil bestellen voor de voorstelling om 16.30 uur kan terecht bij www.theaterstilburg.nl of tel. (013) 5432220. lijk het is om met een kroontjespen en inkt netjes te schrijven. De speur en doetocht Gelinkt aan Inkt - voor kinderen tot twaalf jaar - is er ook week. Aan de hand van een I open vragen, doe- en zoekop- ontdekken de bezoekertjes over inkt, inktsoorten en de „king ervan. Voor meer informatie kun je kijken op www.scryption.nl of bel 013-5800821. Het Scryption bevindt zich aan de Spoorlaan 434a in Tilburg, tegenover het bus museum plaats. Daarom pakt deze scoutmj groep Hink uit met een leuk progran jong en oud, voor leden e m. Geïnteresseerden zij 18 oktober van harte welkom 100 en 15.00 uur. de zesdelige cursus aar je talenten', macht' kun je met pot- inkt, verf of klei, op r je eigen creatieve te van zes bijeenkom- ndag 27 oktober om In het Midi Theater aan de Heuvelring 108 in Tilburg draait sinds kort de nieuwe kinderfilm 'Drakenheuvel'. Deze film gaat over een land waar dra ken leven. Het is een magische plek met een verborgen schat. De schat is door bijzondere krachten naar een geheime plaats getoverd en wordt beschermd door vier poorten: vuur, water, aarde en lucht Zaterdag 18 en zondag 19 oktober is dit jaar het geknipte weekend voor Barbie-fans om een staatsiebezoek aan Het Land van Ooit te brengen. Dit weekend schittert Barbie namelijk hoogstpersoonlijk en levensecht tijdens de Barbie Vriendinnendagen in Ooit. Naast een handje geven aan Barbie, kunnen de jonge fans ook de eerste publiekspremière van de nieuwste Barbie film 'Zwanenmeer' bijwonen. Ook zijn er prijzen te winnen met Barbie’s Bjoetie Kwiz en kun je ver schillende thematische activiteiten doen. Wat dacht je bijvoorbeeld van het decoreren van je vriendinnen- boek in de Knutsel- en Versierhoek? Kom ook zeker een kijkje nemen bij .de demonstratie paardenversiering met veel roze lintjes, doe mee met de Dans 'n' Flex Workshop en neem deel aan de Taartjesversier-cursus. Na alle drukte kun je even uitrusten in het KzdB Kaffee waar voorlees- voorstellingen plaatsvinden. irolinguistisch ïmmeren (nip) iedereen die kennis wil :elf en met communica- is en op persoonlijke t wil gaan. U leert zui- ceren, zowel met uzelf U krijgt niet alleen the- aangereikt maar krijgt gen waarneming, denk- drag. In de les oefenen lis en inzichten in de issen. Start: maandag 3 5-21.45 uur. Aantal les- Nieuwlandstraat 44. versiteit Terra Nova, 9, vu-tilbl@csnet.nl, srsiteit.nl. Scouting Adrianus Naast Rey de Carle doen ook heel veel andere scoutinggroepen uit de regio mee aan de Jamboree. Om leden en bezoekers te vermaken worden er naast chatten en zenden ook diverse andere activiteiten georganiseerd. Zo organiseren de Bevers. W Kabouters van scouting Hilvarenbeek het spel 'ze gaan in haar favoriete kleur. Ook kun je komen kijken naar de Barbie's Droombaan Talkshow. Jean d'Orangé zal namens alle aanwezige Kleine Bazen, die dromen van een fantastische baan als TV-presentatri- ce, zangeres, stewardess, modeont werpster of journalist een aantal bekende dames met zo'n droombaan interviewen. Wil je bijvoorbeeld weten hoe Nance Coolen zangeres van Twenty 4 Seven werd en waar om ze later Lingo ging presenteren? Of wil je van een productieleider van Endemol horen hoe een nieuwe TV- programma tot stand komt? Kom dan zondag 19 oktober naar Het Land van Ooit. Bij het verlaten van Het Land van Talkshow Ooit krijgen alle Kleine Bazen een Barbie’s lievelingskleur is roze en rozegekleurd tasje mee naar huis dat daarom verheugt Barbie zich op het rijk gevuld is met leuke Barbie heb- ontmoeten van heel veel jonge fans, bendingetjes. die op de Vriendinnendagen gekleed Safari Beekse Bergen in Hilvarenbeek besteedt van 18 tot en met 26 oktober extra aandacht aan de herfst. Zo vertellen de gidsen in de Safaribussen allerlei leuke wetenswaardigheden over dieren en planten in dit jaar getijde. Maar, je kunt ook al wandelend meer over de herfst te weten komen. Het verhaal 'Roofridder steelt bos' is een spannend en grappig verhaal en is spe ciaal voor de kinderboekenweek geschreven. Het vertelt over de tijd voordat Kasteel Nemerlaer werd gebouwd. Het publiek wordt ontvangen in de mooiste Ruimte van het kasteel: de regentenkamer. Na het verhaal wordt in het oudste kasteel een kleine tentoonstelling bekeken, die bij het verhaal er een speurtocht in het park, die alleen niet door zal gaan als hetTeWMstormt. Al met al wordt het een mooie herfstmiddag voor kinde ren en grote mensen. Telefonisch reserveren is noodzakelijk via (0411) 621279. Naast draken wonen er ook mensen in daarom Drankenheuvel. De meeste zijn hele- zijn ges maal opgenomen in de grote drakenfa- Kevin la milie, zoals de dappere Kevin en lieve Maud. Septimus, de slechte tovenaar, is daarentegen gevangen gezet omdat hij zijn toverkracht gebruikt heeft om de kostbare schat van de draken te ste len. Septimus wil zo snel mogelijk ont snappen, maar heeft daarvoor een mens met een puur hart nodig. Hij lokt boekbinden >or beginners leert u uw en binden tot mooie ivoudige hulpmiddelen een boek maken met de idzetter. U past.de los- ook toe voor het inbin- beeld werkstukken of rast leert u hoe u een ellen. Start: woensdag -12.00 uur. Aantal les- Nieuwlandstraat 44. versiteit Terra Nova, 9, vu-tilbl@csnet.nl, rsiteit.nl. Babar. Deze film gaat over de beroemde olifant Babar. Hij is net gekroond tot olifantenkoning. Alles lijkt rustig in het rijk, maar Olifantland is in gevaar. De gemene Rataxes en zijn neushoomsoldaten willen het dorp aanvallen. Babar trekt ten strijde tegen de neushoorns en dat is het begin van een spannende en avontuurlijke tocht, In de Filmfoyer draait de grappige familiefilm Loenatik de moevie. Deze film dwars door de jungle. gaat over vijf prettig gestoorde mensen, die allemaal gekke dingen doen. enneagram (ennea=negen) is een mystieke traditie en 'd als een bewustzijns- laking met het ennea- leer inzicht in jezelf én /oor de ander. Daardoor t worden als een weg- rsoonlijke groei. Deze •nogelijkheid een stukje :t elkaar te verkennen. g 29 oktober, 19.30- tal lessen: 6. Locatie: t 44. Info: it Terra Nova, 013-542 gcsnet.nl, www.volks- netje van de radio'. Om het mannetje te vinden, moeten kinderen allerlei opdrachten uitvoeren, waarin commu nicatie centraal staat. daarom de onschuldige Kevin naar evangenis en... hij ontsnapt! laat zich niet uit het veld slaan en gaat met de hulp van het draakje Elfy en Maud de nare tovenaar achter na om te voorkomen dat de schat wordt gestolen. Samen gaan ze het avontuur tegemoet in de strijd tegen het kwaad! In de kinderagenda op deze pagina zie je wanneer de film draait. schuilhut gaan zitten en doen alsof je een fotograaf bent, die reeën bespiedt. Ook zie je dat een van de grootste vij- instelling wordt anden van het ree de mens is. Niet van fotograaf alleen klemmen en strikken vormen Maar, je kunt een gevaar, ook het verkeer richt veel r.eden vanuit een schade aan. Deze droevige kanten van ontdekken wat reeën het reeënleven kun je daarna weer van roedselspel. Bovendien je afzetten door het voedselspel te spe- grote vitrine die hele- len. Met dit spel ontdek je wat een ree eet. Deze tentoonstelling is te zien tot en met 1 maart 2004. Het is een ten toonstelling voor bezoekers van acht Iedereen kent wel de term 'reebruine jaar en ouder. Natuurmuseum Brabant ogen'. Eigenlijk klopt deze uitdrukking ligt aan de Spoorlaan 434 in Tilburg, helemaal niet. Bij deze tentoonstelling Het museum is geopend van dinsdag ontdek je dat reeën pikzwarte ogen tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 hebben en dat hun vacht niet altijd uur en op zaterdag en zondag van bruin is. De uitgebreide fotocollectie is 13.00 tot 17.00 uur. Kijk voor meer aangevuld met verschillende objecten informatie op www.natuurmuseum- en presentaties. Zo kun je in een echte brabant.nl of bel (013) 5353935. Jaarlijks wordt er door de scouting een wereldwijde Jamboree On The Air (JOTA) en Jamboree On The Internet l.lOTIi georgani seerd. Dit jaar vindt het plaats op zaterdag 18 en 19 oktober. Ruim 260 scoutinggroepen in Nederland doen hier aan mee en zullen 48 lang met elkaar contact leggen via radio internet. In de herfstvakantie presenteert de Filmfoyer - in samenwerking met de Vereniging van Brabantse Filmtheaters - het Kinder-filmfesti- val Diep in 't Donkere Bos. Iedere dag draait er een andere verrassen de film. In de kinderagenda zie je wanneer en hoe laat de films draai en. Hier volgt een overzicht van de inhoud van de diverse films. Bij alle scoutinggroepc men aan de Jamboree en geïnteresseerden van Kom kijken en zie mt scouting - zelfs werek v_ schept. Meer informatie over de deel nemende scoutinggroepen vindt je op: ww.regiohartvanbrabant.nl. In Theater De Vorst kunnen kinderen in de herfstvakantie deelnemen aan een zestal workshops. De workshops zijn bedoeld voor kinderen van zeven tot der tien jaar en vinden plaats op woensdag 22, donderdag 23 en vrijdag 24 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. Kinderen kunnen kiezen uit zes thema's: toneel, dans, muziek, kostuums, animatiefilm en orgelboek maken. Alle resultaten worden gepresenteerd tijdens een show, die op zondag 26 oktober van 15.00 tot 17.00 uur plaatsvindt in De Vorst. Iedereen die nieuwsgierig is naar het eindresultaat kan komen kijken. De entree voor de show bedraagt vier euro voor mensen tot achttien jaar, volwassenen betalen zes euro. Voor meer informatie over de kosten van de workshops, kunt u bellen met Esther van Dam van Theater De Vorst, tel. 013-5323110. Het adres van Theater De Vorst is Willem II straat 49 in Tilburg. Jungle Jack I. Beitje is een Jungle Jack, dat is een mix tussen een teddy- èn met Birk. Birk is de zoon van rover- beer en een aapje. Hij woont diep in de hoofdman Borka. Ronja en Birk vin- Amazone jungle. Op een dag krijgt de den elkaar erg leuk, maar hun vaders jungle bezoek van Isabella Kreng, een verbieden hen vrienden te zijn. Ronja verwende actrice die op zoek is naar en Birk zijn het daar niet mee eens en een zeldzaam troeteldier. Op de vlucht lopen samen weg. voor Isabella belandt Bertje op een bananenboot op weg naar Europa. zaterdag 16 oktober SXkenheuv. Zondag om 15.00 uur kan iedereen vanaf 5 jaar in the ater De Vorst genieten van de vertelvoorstelling 'O mijn lieve Augustijn'. De verhalen komen uit het twee de sprookjesboek van Jacques Vriens, de bekende kin derboekenschrijver. Hij vertelt bekende en minder bekende sprookjes met een eigentijdse ondertoon. Humor, spanning en ontroering gaan hand in hand. In de theatervoorstelling vertelt en speelt hij deze ver halen en weet zo de wonderlijke sprookjeswereld op te roepen. Ernst Jansz (Doe Maar) schreef speciaal voor deze voorstelling de muziek. Van volgende week woensdag tot en met vrijdag kun nen kinderen vanaf 7 jaar 's middags meedoen aan ver schillende workshops: toneel, dans, kostuums, muziek, animatiefilm. Op zondag 26 oktober om 15.00 uur laten ze aan papa's en mama's, broertjes en zusjes en ander publiek zien wat ze gemaakt hebben. Het verhaal gaat over een koning, een koningin en hun volk dat van dansen en orgels houdt. Het 25-jarig huwelijksfeest lijkt door de verschillen- de smaken van de koning i koningin in het water te valler Wie wil meedoen moet opgeven bij prinses Es tel. 5323110. Wees snel, want vol is vol. De bekende prentenboekjes van Max Velthuijs over Kikker zijn de bronnen van inspiratie voor de voor stelling 'Kikker'. Het eerste boekje "Kikker is ver liefd' kwam in 1989 uit en sindsdien verscheen er ieder jaar één. Inmiddels zijn de boekjes in 27 talen verschenen en diverse malen bekroond met Gouden Griffels en Gouden Penselen. In Kasteel Nemerlaer te Haaren duurt de jaarlijkse kinderboekenweek altijd een maand. Elke zondag in oktober en dit keer ook drie dagen in de herfstvakantie -namelijk 21, 22 en 23 oktober- kunnen kinderen om 12.00 uur komen luiste ren en kijken naar een nieuw verhaal van Carole Vos. Elke dag vinden er in het park voeder- bescherming van de tijger. Safari demonstraties plaats. Hierbij voeren de Beekse Bergen is in oktober dagelijks gidsen enkele dieren en geven uitleg geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. over hun gedrag. Ook is er op de De entree bedraagt 13,50 euro voor Wandelsafari een herfstspeurtocht uit- volwassenen en 12,- euro voor een gezel.eawordt er komend weekend kind. Met het entreebewijs kun je een cadeautjes^arkt en loterij georga- gebruik maken van de Safaribus. niseerd, door stichting Vrienden van Safariboot. Wandelsafari en de cr;a, u Autosafari. Ook kun je kijken naar eén roofvogeldemonstratie. Voor meer informatie: www.beeksebeigen.nl. aar Santiago Compostela Liedertafel Souvenir s gaat voor leden en komsten houden over tenschappelijk onder- Kuijpers, vertelt er op ktober om 20.00 uur cht naar Santiago de igetraind, slecht voor- rabants is dat "ermoei t un goei vrouw heb- i om weg te mogen >m drie maanden later igen komen," is wel- uijpers' opmerkingen, otes en met meer dan ia's schetst hij een tan zijn belevenissen, r des Montagnards: 253. De toegang is Loenatik de moevie. Vijf prettig gestoorde psychiatrische patiënten belanden onder de bevlogen leiding van Zuster Ten Hoeven en Directeur Bomhoff in de meest vreemde situa ties. Tijdens Nederlands Film Festival 2002 won deze film een publieksprijs. Het is een aanrader voor iedereen van acht tot tachtig jaar. woensdag 22 oktober Cinema Heuvelpoort 14.30 uur Schippers van de Kameleon. Nederl. gespr 14.30 uur - Polleke, Nederl. gespr Filmfoyer 13.00 uur Expeditie Berenklauw - vanaf 4 jaar 15 00 uur Loenatik De Moevie vanaf 8 jaar 12 00 uur Roofridder steelt bos Goed nieuws voor alle jeugdtheaterliefhebbers! Op moet verhuizen^Iij vindt dit eng, omdat hij niemand Aan de kleurplaatactie kunnen kinderen tot 6 jaar zondagmiddag 26 oktober is de succesmusical kent in die nieuwe stad. Hij kan er niet van slapen en meedoen. Je kunt de kleurplaat vóór woensdag 22 'Kikker' van Theater Terra te zien in Theaters zijn moeder léést hem daaróm voor uit de prenten- oktober 2003 in een voldoende gefrankeerde enve- Tilburg. Wegens de enorme belangstelling zijn er boekjes over Kikker. Max vraagt zich af wat Kikker loppe opsturen naar: zelfs twee voorstellingen gepland die middag. De zou doen ipZijn geval. Kunnen zijn vriendjes Eend, Theaters Tilburg voorstelling van 14.30 uur is al uitverkocht, maar Varkentje, Haas en Rat hem helpen? Zal Max uitein- t.a.v Gwen Sengers voor de extra voorstelling om 16.30 uur zijn nog delijk zijn angst overwinnen, of blijft hij zich tegen Postbus 3035 kaarten verkrijgbaar. de verhuizing verzetten? 5003 DA Tilburg Kikker is een feestelijke voorstelling met zeer crea- Vermeld naam, adres, telefoonnummer en de leeftijd tieve en ingenieuze decorvondsten en prachtige lied- De bekende prentenboekjes van Max Velthuijs over van uw kind. De winnaar wordt vrijdag 24 oktober jes. En je kunt er met het hele gezin naar toe. want Kikker zijn de bronnen van inspiratie voor de voor- telefonisch op de hoogte gesteld. Over de uitslag Theaters Tilburg geeft vier kaartjes weg voor de stelling 'Kikker'. Het eerste boekje Kikker is ver- wordt geen correspondentie gevoerd, mooiste kleurplaat, die door kinderen wordt inge zonden. De afsluitende week van de tentoon stelling Van Inktvis tot Inktvlek gaat op zondag 19 oktober van start met de themadag Schrijven met Inkt. In een programma voor jong en oud nog één worden diverse kanten van schrijven aantal op met inkt belicht. Naast een bezoek drachten aan de tentoonstelling en de kunst- van alles i presentatie van twee kalligrafen, is werki er een workshop, een speurtocht en k;- jr veel mogelijkheden om zelf te pro- of bel 013-5800821 beren op welke manieren je met inkt bevindt zich aan de _r- kan schrijven. in Tilbutg, tegenover het busstation van Tilburg CS. Het museum is geo- In de Inktwerkplaats kun je zelf pen- pend van dinsdag tot en met vrijdag nen maken, zoals een rietpen, een van 10.00 tot 17.00 uur en op zater- ganzenveer en een vulpen. Ook kun dag en zondag van 13.00 tot 17.00 je zelf een inktlap met vilt en knoop- uur. jes maken en ontdekken hoe moei- *n Missionair rvicecentrum en waar je goed in op het Missionair (MST) op verschillen de herfstvakantie is er teiten waaraan je kunt lechts 20 euro. Bij de lag tussen 10.00 en kele plaatsen vrij. Een er elke dinsdag vanaf ;1 als bron' is de titel omsten waarin steeds ekst centraal staat. De eelnemers komen vrij- >m 14.00 uur voor het Scouting Pastoor Simons Scoutinggroep Pastoor Simons aan de Klokkenlaan 44 in Loon op Zand tovert dit weekend het veld naast het clubhuis om tot een heus zendpark. Via zendapparatuur zullen ook zij con tact leggen met andere scouts in binnen en buitenland. Bij deze Loonse scoutinggroep vindt de Jamboree On The Air dit jaar voor de tiende keer zondag 19 oktober Cinema Heuvelpoort 14.30 uur - Schippers van de Kameleon, Nederl. gespr 14.30 uur-Polleke, Nederl. gespr Filmfoyer 13.00 uur Babar de Film vanaf 4 jaar 15.00 uur - Loenatik De Moevie - vanaf 8 laar Kasteel Nemerlaer 12.00 uur - Roofridder steelt bos Midi Theater 14.00 uur-Drakenheuvel maandag 20 oktober Cinema Heuvelpoort 14.30 uur Schippers van de Kameleon, Nederl. gespr 14.30 uur - Polleke, Nederl. gespr 13.00 uur - Jungle Jack I - vanaf 4 jaar 15.00 uur Loenatik De Moevie vanaf 8 jaar Midi Theater 14.00 uur-Drakenheuvel Poppentheater De Witte Lelie 14.30 uur - Stoere Stefan en kleine Klaas Expeditie Berenklauw. Eline is de dochter van twee natuurfilmers en Ronja de Roversdochter. Ronja is de trekt met haar ouders de hele wereld dochter van roverhoofdman Mattis, rond. Ze heeft een chimpansee als Als Ronja elf jaar is, gaat ze op ont- vriendje, die Darwin heet. Eline kan dekkingstocht in het bos. Daar maakt met alle dieren praten. Als ze ergens in ze kennis met aardtrollen, toverheksen een natuurpark in Afrika aan het spelen fotograferen naken? Cursus voor, ivonden op dinsdag in- I n de Boomstraat in oktober a.s. Informatie. I140. Scouting Rey de Carle Ook in Tilburg nemen enkele tinggroepen aan de Jamboree deel, waaronder scoutinggroep Rey de Carle aan de Bladelstraat 2 in de Reeshof. Deze groep gaat onder leiding van radiozendamateurs van VRZA voor de elfde keer de lucht. Rey de Carle zal proberen haar verste radioverbinding van maar liefst 16.000 kilometer te evenaren. Ben je nieuwsgierig of dit zal lukken? Ga dan een kijkje nemen. Zaterdagmiddag verken er bovendien 25 kinderen van Rey de Carle aan een zelfbedacht 'zelfbouw-soldeerpro- ject'.Dus kom gezellig kijken. Op veler verzoek kan iedereen nog één week vieze vingers krijgen in het Scryption, museum voor schriftelijke communicatie in Tilburg. En wel van 19 tot en met 26 oktober in de Inktwerkplaats van het museum. Max Vetthuiis 2002 Naam: Adres: Telefoonnummer:.... Leeftijd:

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 5