Tilburg verliest zijn boegbeeld r Lr emeentenieuws Johan Stekelenburg in beeld j| Z’n leven en werk 11 '•4 u ‘1 'Si iBk/ m I 1 -DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2003’- PAGINA 9 DE TILBURGSE KOERIER 2003 - PAGINA 8 Dit is een publicatie van de gemeente Tilburg Namens het hele college, an tl ken n rk rf rte e tier Kantoren en accommodaties dicht, bijeenkomsten afgelast Foto s: Beeldveld Wilfried Scholtes, Persburo Van Eijndhoven, Lia Besters. In zijn zes jaar als burgemeester waren de foto momenten talrijk. Aan 't werk is Johan Stekelenburg ontelbaar vaak gefoto grafeerd. Een selectie uit al deze foto’s maakt ook meteen duidelijk hoe hij tussen de mensen stond. De burgemeester in beeld. Hij wilde werken, bezig zijn met zijn stad, aanpakken zoals altijd. De tumor heeft gewonnen, wij zijn hem kwijt. Heleen verliest haar echtgenoot. Els Aarts-Engbers Loco-burgemeester Noud Derks Gemeentesecretaris Maandag 22 september rond de middag overleed onze burgemeester. We wisten dat dit ging gebeuren, maar toch zijn we geschokt en uit het veld geslagen. Van dichtbij hebben wij zijn ziekte meebeleefd. Wat bleef hij positief, wat heeft hij geknokt. Na de HBS-B te hebben doorlopen, ging Johan Stekelenburg naar de Sociale Acade mie ‘de Horst’ in Driebergen, studierichting Personeelswerk. In het jaar dat hij deze studie afrondde 1966, werd hij ook politiek actief bij de Partij van de Arbeid. Zijn eerste baan was bedrijvenmedewerker van de Metaalbedrijfsbond NVV in Friesland. In 1972 werd hij districtsbestuurder van de Industriebond FNV om uiteindelijk op te klimmen tot voorzitter van de FNV in 1988. In juli 1997 werd hij benoemd tot burgemeester van Tilburg. Als burgemeester was hij ook korps beheerder van de politie, opperbevelhebber van de brandweer en voorzitter van het Regionaal Overleg Midden-Brabant. Daarnaast zat hij namens de PvdA sinds juni 1999 in de Eerste Kamer. In het bedrijfsleven bekleedde hij diverse neven functies, onder andere als commissaris bij DSM, INC-groep en KLM. Zijn betrok kenheid bij sociaal maatschappelijke onderwerpen uitte zich in functies bij SOS Kinderdorpen, stichting CFK, het Nederlands Tuberculose Fonds en de Anne Frank Stichting. In verband met het overlijden van burgemeester Stekelenburg zijn tot en met maandag 29 september alle aangekondigde bijeenkomsten in de wijken afgelast. Het gaat om bewonersavonden, wijkfeesten en informatiemarkten waaraan de gemeénte zou deelnemen. Over nieuwe data volgt zo spoedig mogelijk informatie. Op vrijdag 26 september zijn de gemeèntekantoren, de balies en de Stads-VVV vanaf 15.30 uur gesloten. De balies en de Stads-WV zijn maandag 29 september de hele dag dicht, de gemeentekantoren vanaf 12.00 uur. De Stads-VVV is op zaterdag 27 september normaal open. Op 29 september zijn alle gemeentelijke sportaccommodaties vanaf 12.00 uur gesloten: de zwembaden Stappegoor, Reeshof en Drieburcht, de sporthallen, gymzalen, het ijssportcentrum en alle buitensportcomplexen. Parkeergarage Koningsplein is maandag de hele dag dicht. De overige parkeergarages en de fietsenstallingen zijn normaal geopend. Afscheid nemen Burgemeester Stekelenburg wordt op maandag 29 september 2003 in beslo ten kring gecremeerd. Voorafgaand is er een afscheidsbijeenkomst in de Heikesekerk. Hiervoor worden veel mensen persoonlijk uitgenodigd. De burgemeester heeft, onder andere door zijn vele publieke functies, erg veel vrienden, kennissen en relaties die bij de bijeenkomst zullen zijn. De kerk is voor al deze genodigden waarschijnlijk al te klein. De mensen die uitgeno digd worden en voor wie in de kerk geen plaats is, worden vervolgens opge vangen in de Schouwburg, waar zij de bijeenkomst via een scherm kunnen volgen. stelt het zeer op prijs wanneer bewoners en bedrijven langs deze route op maandag 29 september de vlag halfstok zouden willen hangen. Natuurlijk is iedereen in Tilburg vrij om tijdens deze rouwdagen de vlag halfstok te hangen. Dat betekent dat belangstellenden uit de stad en de rest van het land niet bij de bijeenkomst op 29 september aanwezig kunnen zijn. Onder andere om die reden heeft de familie besloten dat de gesloten kist met het stoffelijk overschot van Johan Stekelenburg op zaterdag zal worden opgebaard in het Paleis Raadhuis aan het Willemsplein. Van 10.00 tot 20.00 uur kunnen be langstellenden hier persoonlijk de laatste eer bewijzen. Vlaggen Na de afscheidsbijeenkomst vertrekt de rouwstoet naar het crematorium aan de Karei Boddenweg. De route loopt via de Schouwburgring, Bredaseweg en Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg. Het gemeentebestuur Condoleren De burgers van Tilburg kunnen op verschillende manieren hun deelneming betuigen met het overlijden van hun burgemeester. In de Stadswinkels van de gemeente liggen condoleanceregisters. Men kan hier terecht van 9.00 tot 18.00 uur, ook op zaterdag. Op zondag zijn de stadswinkels dicht. Condoleren kan ook via internet, op www.tilburg.nl. Er is een speciale site geopend in verband met het overlijden van Johan Stekelenburg. Er kan enige tijd zitten tussen het verzenden van het bericht en het verschijnen van het bericht op de site. Dit heeft te maken met de hoeveelheid berichten die wor den gezonden. Diegenen die een schriftelijke condoleance willen versturen, kunnen deze sturen naar het algemene correspondentie adres rond het overlijden van de burgemeester. Dat is: Concernstaf, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. weers- Paleis odium j het burg. hij de ter nze uit Televisie De afscheidsbijeenkomst op maandag 29 september wordt rechtstreeks uit gezonden via Omroep Brabant. De uitzending begint rond 13.45 uur. Wij verliezen niet alleen een geweldige burgemeester maar ook een fantastische man met zijn bindende kracht, zijn warme belangstelling, zijn humor en relativerend vermogen. De stad is hem veel dank verschuldigd. Ons boegbeeld, onze aanvoerder, we zullen hem missen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 9