Johan Stekelenburg 1941 - 2003 rTR DE TILBURG •DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2003 - PAGINA 8 DE TILBURGSE KOERIER Johan en de dood Johan Stekelenburg is overleden. Jace van de Ven, Stadsdichter van Tilburg Johan Stekelenburg Medewerkers van de gemeente Tilburg Directie en medewerkers van De Tilburgse Koerier FOTO'S: PETER LIGTENBERG HF Vriendelijk als steeds, bereid je in te leven In elk standpunt, had je consistent, oprecht En enthousiast de terechtheid van je streven Als bestuurder aan te blijven uitgelegd Als het nou een politieke tegenstander Was geweest, een hooligan, een terrorist Dan had jij hem, Johan, haarscherp als geen ander In doen laten zien dat hij zich had vergist Maar de dood, die huichelachtige schijnvrome, Stond te lachen toen jij stoer verklaarde dat Je 'de wilskracht had er bovenop te komen' Wilskracht, lieve Johan, kaalgevreten schat Wat wil wilskracht tegen niet te vatten wetten Maanblind staan we in een doolhof van verdriet Dat heel Tilburg nu vertrikt houdt in zijn netten En hij die ons moed zou kunnen geven is er niet Sinds het overlijden van Johan Stekelenburg hangen de vlaggen op het gemeentehuis halfstok. Dat blijft het geval tot en met komende maandag, de dag waarop de officiële afscheidsbijeen komst en de crematie plaatsvinden. echtgenoot van: Heleen Stekelenburg - Hoekstra Onze burgemeester is dood. Bedroefd en verslagen zijn wij nu Johan Stekelenburg We wensen zijn vrouw Heleen, zijn kinderen, kleinkinderen en verdere familie veel sterkte in deze zware periode. Met groot verdriet hebben we afscheid moeten nemen van mijn liefste, onze vader, schoonvader en opa. Johan Stekelenburg 31-10-1941 - 22-09-2003 ijze van optreden, tgericht bestuurder Tot onze s van het os Verslagen en bedroefd delen wij u mede dat op 22 september 2003 onze burgemeester t van de gemeente Tilburg overlijden van kleinkinderen, verdere verlies. de g mr. P. van der Werf Directeur er niet meer is. Hij was voor velen van ons een voorman, een collega en vriend. En we waren zo trots op hem. We gaan onze burgemeester ontzettend missen. Wij verliezen onze voorzitter, coördinerend burgemeester en onze gangmaker Johan Stekelenburg Johan Stekelenburg geboren te Maarsen op 31 oktober 1941 en overleden te Tilburg op'22 september 2003 ’meester, Aarts-Engbers Voorzitter van het Regionaal BrandweerOpleidingscentrum Midden-Brabant. met een Hij was r alle Tilbt bij hem s n kinderen, srkte met dit ersoonlijkheid. urgemeester van rilburgers stond spijt hebben wij kennis moeten nemen verlijden van griffier, r. G.J.C.M. Vrenken We wensen zijn vrouw Heleen, zijn familie en alle Tilburgers veel sterkt Johan Stekelenburg was vanaf 1 juli 1997 voorzitter van de gemeenteraad van Tilburg. Wij hebben hem ervaren als een man i dynamische, inspirerende en warme per niet alleen onze voorzitter maar ook bur mrgers. Het belang van Tilburg en de Tik altijd voorop. was vanaf 1 Iburg. Wij inspirerende en warme Op donderdag 25 september om 17.00 uur zal er in de raadszaal van het stadhuis een buitengewone raadsvergadering plaatsvinden ter nagedachtenis aan Johan. Johan Stekelenburg In die periode heeft leiding Tilburg Wij wensen Maarten en 1 Wij wensen Heleen, de kinderen en overige familie heel veel sterkte met dit zware verlies. Met verslagenheid heeft het college kennis genomen van het Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw In het bezit van de gouden legpenning van de gemeente Tilburg Hij genóót van het leven en wij genoten van hem. We kunnen elkaar nog lang niet missen. Op 29 september is er voor genodigden een afscheidsbijeenkomst in de Heikese kerk (Dionysiuskerk) aan de Oudé Markt in Tilburg. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Daarna vindt in besloten kring de crematie plaats. Het algemene correspondentieadres is: Concernstaf gemeente Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg I Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van I onze burgemeester Johan Stekelenburg tgen van onze iige opt iet de Tilburg: Heleen Stekelenburg - Hoekstra Zevenaar: Taco, Nina, Maarten en Maud Douwe en Lotvia De gemeenteraad van Tilburg, de plv. voorzitter van de raad, E.J.C. van Griensven Burgers die bloemen willen leggen, kunnen dat doen aan weers zijden van de trappen bij de hoofdingang van het Paleis Raadhuis aan het VVillemsplein. Daar is een speciaal podium ingericht. Men kan ze ook laten bezorgen bij het Uitvaartcentrum aan de Karei Boddenweg 5, 5044 EL Tilburg. Ik heb een steen verlegd, in een rivier op aarde. Nu weet ik dat ik nooit zal zijn vergeten. Ik leverde het bewijs van mijn bestaan Omdat door het verleggen van die ene steen de stroom nooit meer dezelfde weg zal gaan. (Bram Vermeulen) In zijn functie als burgemeester van de gemeente Tilburg heeft hij de afgelopen zes jaar met grote betrokkenheid meegewerkt aan de ontwikkelingen van onze organisatie. Hij stond positief tegenover de zelfstandige opbouw en stimuleerde de samenwerking van onze organisatie met de Regionale Brandweer en brandweerkorpsen uit de regio Midden-Brabant. Zijn strategisch inzicht en charismatische leiding zullen wij sterk gaan missen. Wij wensen alle familieleden en andere betrokkenen sterkte met het verwerken van het verlies van deze krachtige persoon. Tilburg, 22 september 2003 J. van Brammen Burgemeester gemeente Dongen Vice-voorzitter In de zes jaren waarin hij zijn functie van burgemeester van Tilburg bekleedde heeft hij zich geliefd gemaakt. Niet alleen als bruggenbouwer, maar vooral gewoon als mens. Een eigenschap die voor ons en vele anderen van grote waarde was en is. Zijn openheid en waar mogelijk informaliteit werd door ons uitermate gewaardeerd. was sinds 1 juli 1997 burgemeester van Tilburg, hij met grote daadkracht, inzet en betrokkenheid gegeven aan het stadsbestuur. Met zijn heengaan verliest een prominent bestuurder en een goede vriend. zijn vrouw Heleen,,Taco en Nina, Douwe, zijn kleinkinderen Maud en overige familie en nabestaanden sterkte. Het college van burgemeester en wethouders van Tilburg, De gemeentesecretaris, de loco-burgr ir. A.H.A.M. Derks mr. C.J.M. Al Hij werd op 1 juli 1997 voorzitter van ons bestuur. Veel respect en waardering hebben wij gehad voor zijn daadkrachtige en energieke wijze van optreden. Wij zullen hem herinneren als een resultaatgericht bestuurder, altijd werkend aan het bereiken van draagvlak. We wensgp jijn vrouw, kinderen en ieder ander die hem liefhad veel sterkte met het dragen van dit zware verlies. Namens het bestuur en de medewerkers van de Regionale Brandweer Midden-Brabant, De wnd. voorzitter, de heer drs. Y.C.Th.J. Kortmann De commandant, dr. Ir. P. Verlaan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 8