groen CT Zand hoort niet Inloopbijeenkomsten wijkplan Oud-Noord Inf pla r bij het 1^22 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg KI -44 I Landelijke test sirenes wordt weer maandelijks DE TILBURGS ■DONDERDAG 28 AUGUSTUS 2003 - PAGINA DE TILBURGSE KOERIER ds en zij geven. V V lan. Een deel van Croeseind in Oud-Noord. (Foto Cebiedsontwikkeling gemeente Tilburg) uitgang :t voor- 1 RECYCLING: VAN 'T ÉÉN (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) KOMT ’T ANDER. Publieksvoorlichting Stads-VVV Tilburg Op de ager >r de n de )ek Vraag van de week Op de agei 542 88 11 Gemeente Tilburg tad Bezoekadressen Vestiging voorkeursrecht AAA gK Gemeentelijke telefoonnummers De alarmsirenes worden met ingang van 1 september weer op de eerste maandag van de maand getest. Bij het jaarlijks testen herkennen burgers het geluid niet of nauwelijks. Dat blijkt uit een landelijke enquête, diverse rapporten en onderzoeken. De toekomst van Oud-Noord staat centraal in een concept-wijkplan van de gemeente. Het plan komt aan de orde tijdens twee inloop bijeenkomsten op 8 en 9 september. De afgelopen maanden heeft de gemeente alle wensen en ideeën uit Oud-Noord vertaald in een toekomstvisie en een maatregelenprogramma. De gemeen! gebied Ove 10 septemb Druiventros gelegenheii De leeshoek in het Gemeentelijk Informatiecentrum. Raadsvoi - Fraudeqi beleidsvei ieltaxi m de “rzaken en Belastingen /en en Wonen jerbalie le Zaken Commiss Voorzitter: Secretaris: (hans.vos^ tel. 542 82 Comrnis Voorzitter Secretaris: (hans.ham tel. 542 84 mnummer politie abant -Raadsvoc Grondexpl - Raadsvoc ambities’: Optimalist exploitatie - Raadsvoc en Recreat - Samenwe Koolhoven - Programr Acquisitie - Verslag v 23 Juni 20: emeentenie i istver- andeling Maandag uur in de Strandkaart Nederland Is er in Nederland een rustig strand te vinden? Waar staan de trendy strand paviljoens? Op deze vragen geeft de Strandkaart Nederland antwoord. De kaart brengt de hele Nederlandse kust in Door werkzi wegen gehe< SS gingen. uur, dinsdag, 12.00 uur, Maandag uur in de win- d gebied met bijzondere ng is de wan- zingeving’ afwisseling jouw in uiteen kost 1. Dat is namelijk te vinden in het gemeen telijk jaarverslag. Het Burgerjaarverslag gaat in op zaken als de wijze waarop inspraak was geregeld, de dienstver lening aan de loketten, de behande’ van klachten en bezwaarschriften. Stads-VVV (tel. 0900-202 08 15/35 cpm) Spoorlaan 364, 5038 CD Tilburg. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 18.00 uur; dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Internet: www.vvvtilburg.nl Molentocht Het grote assortiment fietsroutes bij c Stads-VVV bevat onder meer een route door Goirle en Riel. De tocht voert langs molens en langs plaatsen waar molens hebben gestaan. Deze route kost 1. Kleurwedstrijd Efteling Wil jij een gratis entreebewijs vooTde Efteling winneh? Doe dan mee aan de kleurwedstrijd en maak kans op één van 50 toegangskaarten. Haal snel je kleurplaat bij de Stads-VVV en kleur hem zo mooi mogelijk in. Zet je naam en adres erop en lever hem uiterlijk 12 september in. Uitbreiding partycentrum De exploitant van het partycen trum aan ‘t Zwaantje 1 in Berkel Enschot wil uitbreiden met een zaal van 88 m2. Verder zijn nieuwe toiletten, een kantoor en een personeelsruimte gepland, h totaal gaat het om circa 275 m2. Het college wil meewerken aan d: uitbreiding, die niet in het bestemmingsplan past. Het bouwplan ligt tot en met 29 en in Stadswinkel Berkel-Enschot. Polluxstra. Tot eind sej asfalterings I bedrijvente West. Pollui trokken, aai Eind vorig ja ontwikkelin, gepresentee zochte infor ontwikkelin, voor het stei Daarin staar gewenste ru lingen voor zijn sfeer- ei opgenomen eruit kan ko Het stedenb Overhoeken vanaf maan< met vrijdag in het Geme Informatieci Centrum en kelen in de informeren geval van gealarmee dienen Brabant mt een aangewe >rlich- Verder is natior via Po Stadswinkel Noord Brucknerlaan 20a Open maandag 13.00 18.00 uur, dinsdag, woensdag, donderdag 09.00 18.00 uur, vrijdag 09.00 20.00 uur. Stadswinkel Reeshof Kerkenbosplaats 2 Zelfde openingstijden als Stadswinkel Noord. inenstad Totaal het Gemeentelijk Informatiecentrum de stadswinkels is de informatie- tnt ‘Binnenstad Totaal’ gratis verkrijg- ir. Deze krant geeft uitvoerig inzicht de plannen voor de Tilburgse binnen- d. Bij het gemeentelijk informatie- rtrum is ook het volledige plan in te :n. Verder staat deze informatie ook de website www.tilburg.nl/binnen- d. Telefonische inlichtingen: 3 - 542 98 07. Lekker uit in Tilburg Lekker Uit In Tilburg is dé wegwijzer voor het Tilburgse uitgaansaanbod. Het boekje is gratis verkrijgbaar bij de Stads- VVV. De gids is ook op internet te bekij ken: www.uitintilburg.nl. Kaartfestival Heyhoef Als vervolg op het kaartfestival op de Heuvel is er zondag 21 september een kaart festival in winkelcentrum Heyhoef. Gezellige 50-plussers die zich hiervoor willen aanmelden, kunnen een inschrijf formulier halen bij de Stads-VVV. Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 130 (ingang naast het paleis) Open maandag 13.00 18.00 uur, dinsdag, woensdag, vrijdag 09.00 - 18.00 uur, donderdag 09.00 - 20.00 uur. Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum, tel. 0900 -202 50 10. Zelfde openingstijden als Stadswinkel Centrum. Wonen en welzijn in Noord Mensen die vragen hebben over wonen, welzijn of zorg worden in Stadswinkel Noord geholpen door de gemeentelijke dienst Sociale Zaken. Die heeft de taken overgenomen van de Informatiewinkel Noord. De medewerkers kunnen vragen beantwoorden op het gebied van onder meer bijzondere bijstand, kwijtschel ding gemeentelijke belastingen en huur subsidie. Maar ook bezoekers die meer willen weten over maatschappelijk werk, wijkactiviteiten of gezondheid kunnen in Stadswinkel Noord terecht. Openingstijden: maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag t/m donderdag 09.00 - 18.00 uur en vrijdag 09.00 - 20.00 uur. Enschotsest SSSKS Meterenstra Enschotsest open. Fietse fietspad aar Bouwmeest óuSn Bouwmeest Sneekstra; Tot eind sei tussen Spak Scharwoudi Overhoek Akker - Heikant Voorstel tot aanwijzing van gron den waarop de artikelen 10/24, 26 en 27 Wet voorkeursrecht ge meenten van toepassing zijn. Bur gemeester en wethouders van Til burg maken bekend dat zij op 25 augustus 2003, op grond van het bepaalde in artikel 8a Wet voor keursrecht gemeenten, hebben besloten aan de raad van de ge meente Tilburg voor te stellen percelen aan te wijzen als gron den waarop artikelen 10/24, 26 en 27,Wet voorkeursrecht gemeenten van toepassing zijn. De betreffen de percelen zijn allen gelegen bin nen de Overhoek Akker - Heikant te Berkel Enschot, welke locatie globaal begrensd wordt door kernbebouwing ten zuiden van het gebied, de Molenstraat (wes ten), de Hoolstraat en eén leidin- genstrook (noorden) en de Krei- tenmolenstraat en N65 (oosten). Voor dit gebied is op basis van het ‘Stedebouwkundig Plan Overhoe- .ken’ een stedebouwkundige visie ontwikkeld waarin de herontwik- keling van deze locatie naar ruim telijk en stedebouwkundig ambi tieniveau is vastgelegd. Aangewezen zijn die percelen waaraan in het kader van deze ontwikkeling een andere bestem ming is toegedacht die afwijkt van het huidige gebruik van die perce- 27 augus len. De bestemmingen zijn op bij na de dat plaatselijke bladen i burgers hoe zij in a een ramp worden ïerd en hoe zij dan i te handelen. Omroep it is in Midden-Brabant vezen als rampenzender, «r is er op radio en tv een onale voorlichtingscampagne ’ostbus 51. Die vindt u bij het Gemeentelijk Informatiecentrum in de Stadswinkel Centrum. U kunt daar ook gebruik maken van de leeshoek. Vragen over huren Over het huren van zelfstandige woningen en over het landelijk hut beleid 2003 - 2004 zijn gratis broei res van het ministerie van VROM v< krijgbaar bij het Gemeentelijk Infor matiecentrum in Stadswinkel Centrum. Ook zijn daar en bij de stadswinkels de nieuwe brochures Huursubsidie 2003/2004 beschikbaar. beeld. In één oogopslag is te zien hoe de bereikbaarheid van badplaatsen is, waar de leuke stranden zijn en welke attracties in de omgeving te vinden zijn. De kaart is gratis verkrijgbaar bij de Stads-VW. Stadswinkel Berkel-Enschot Gen. Eisenhowerweg 2 Open maandag 13.00 18.00 woensdag, donderdag 09.00 vrijdag 13.00 20.00 uur. Servicepunt Udenhout Openbare bibliotheek Tongerloplein Open maandag, woensdag, donderdag 14.00 - 16.00 uur. Dinsdag 10.00 - 12.00 uur en vrijdag 17.30 - 19.30 uur. Publiekshal Sociale Zaken Koningsplein 8 Open maandag t/m donderdag 08.30 16.00 uur, vrijdag 08.30 - 12.30 uur. Stads VVV Tilburg Spoorlaan 364 (naast de ANWB) telefoon 0900 202 0815 Open: maandag 13.00 18.00 uur, dinsdag, t/m vrijdag 09.00 18.00 uur, zaterdag 10.00 16.00 uur. Gemeentelijke informatie vindt u ook op Internet: http://www.tilburg.nl het voorstel behorende tekening nader aangegeven. Deze aangewe zen percelen zijn nader aangege ven op de bij het voorstel beho rende kadastrale tekeningen met daarbij behorende lijst van eige naren en zakelijk gerechtigden, een en ander naar de stand van de openbare registers van het Kadas ter per 25'juli 2003. Om te vol doen aan artikel 4 Wet voorkeurs recht gemeenten ligt met ingang van vrijdag 29 augustus 2003 het voorstel met bijbehorende stuk ken voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum in Stadswinkel Centrum. Openingstijden: zie colofon. Genoemde stukken zijn op af spraak (telefoon: 013-5428714) tevens in te zieq bij de afdeling Grondbedrijf van de dienst Ge- biedsontwikkeling, Stadhuisplein 130, kamer 519. De eigenaren en zakelijk gerechtigden met betrek king tot deze percelen krijgen een afzonderlijke kennisgeving. Ook kunnen deze stukken worden raadpleegd bij het kantoor var Dienst voor het kadaster en de openbare registers, afdeling BJZ, ,te Breda, gevestigd aan de Mar- kendaalseweg 44, geopend dage lijks van 09:00 tot 17:00 uur. Het voorstel van burgemeester en wethouders treedt in werking op -istus 2003, zijnde een dag stum van deze publicatie Waar vind ik elke week de Tilburgse Koerier, Stads nieuws en de nieuwe Uitloper? Infolijnen 213 13 13 Burgers 542 92 00 Bouwer 542 87 72 Parkee 542 88 11 Socialt Wandelroute Nieuwlandstraat Tussen het centraal station en het v\ kelcentrum ligt een boeiend gebied vele historische panden en ti„ winkeltjes. In deze omgeving is dc delroute 'Nieuwlandstraat en Omg°' uitgezet. Opvallend is de afwisseli.., van hoogbouw en laagbouw in uite~ lopende stijlen. Deze route v. Groot Tilburgs Puzzelboek In het Groot Tilburgs Puzzelboek voor alle leeftijden verkennen Bo, Kia, Dook en Pistache al puzzelend Tilburg. Ze lopen langs de Heuvelse Kerk en de watertoren, bezoeken het Textielmuseum en poppodium 013 en ze nemen een duik in zwembad Stappegoor. Het bot kost 3,95. Op dinsdagavond 9 september, eveneens tussen zeven en negen uur, zijn de wijken Bouwmeesterbuurt, Goirke- Hasselt en het daaraan grenzend deel van de Kanaalzone aah de beurt. Belangstellenden voor deze bijeenkomst kunnen terecht in de Kasteelhoeve, Hasseltstraat 256. Verder wordt het plan besproken op dinsdagavond 16 september tijdens de wekelijkse internet- chatsessie van wethouder Jan Hamming tussen zeven en acht uur: www.tilburg.nl/hamming. vt.oucu.delijk gehandicapten hebben serviesonderdelen gemaakt. zijn onder meer theepotjes, mokjes, kannen en een fruitschaal in verschil lende motieven verkrijgbaar. De prij zen variëren van 2 tot 18,90. :iale kaart de internetsite van de gemeente at onder www.tilburg.nl/totso een overzicht van organisaties op het gebied van inkomen, werk, scholing, vrije tijd, vrijwilligerswerk, wonen, zorg en hulpverlening. Het is een weg wijzer voor hulpverleners, instellingen en alle andere Tilburgers. Deze zoge noemde sociale kaart heet 'Tilburg Totaal Sociaal', afgekort TOTSO. De kaart is alleen beschikbaar op internet. Herinrichting Kasteeldreef Aan de Kasteeldreef komt een nieuw schoolgebouw voor het ROC Economie. Als het gebouw klaar is, richt de gemeente de Kasteeldreef, het Kasteelpad en de Jacobadreef opnieuw in. Op 2 september organiseren de gemeente en het ROC een inloop avond van zeven tot negen uur in het ROC-gebouw aan de Kasteeldreef 117. Er is dan onder meer een toelichting op de herin richting. Bezoekers kunnen vragen stellen en hun visie g Parkeerverbod Hoefstraat In de Hoefstraat komt waarschijn lijk half september een parkeer verbod, tussen basisschool Cocon -* heten uitlooprek voor de uitgang van de Baselaer. Dat moet voor komen dat kinderen plotseling dt straat oprennen. in de Staatscourant. Tegen het voorstel van burgemeester en wethouders tot aanwijzing van genoemde gronden tot gebied waarop de Wet voorkeursrecht ge meenten van toepassing is, staat ingevolge de Algemene wet be stuursrecht bezwaar en beroep open. Daartoe kunnen belangheb benden binnen 6 weken na dagte kening van deze kennisgeving in de Staatscourant, daarom van 27 augustus t/m 8 oktober 2003 een bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Til burg, Postbus 717, 5000 AS Til burg. In het kader van een zorgvuldige voorbereiding van het door de raad te nemen besluit tot aanwijzing van gronden, wor den belanghebbenden ingevolge de Algemene wet bestuursrecht in de gelegenheid gesteld om binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisgeving in de Staatscourant daarom van 27 augustus t/m 24 september 2003 hun zienswijzen 1 ge- ten aanzien van het raadsvoorstel in de schriftelijk of mondeling naar vo ren te brengen. Voor het monde ling naar voren brengen kan des gewenst telefonisch een afspraak worden gemaakt onder nummer 013-5428714. Schriftelijke ziens wijzen kunnen worden gezonden naar burgemeester en wethouders van Tilburg op bovenvermeld adres. Gesprekken In 2002 heeft de gemeente gesprekken gevoerd met bewoners en ondernemers uit Oud-Noord tijdens workshops en bewonersavonden. Verder is zij een dag met een bus door Oud- Noord gereden en heeft zij mensen op straat aangesproken. Bewoners konden ter plekke hun ‘hartenwensen’ opschrijven. Eind 2002 heeft de gemeente een eerste concept gestuurd naar wijkorganisaties, politie en woningcorporaties. Vervolgens is hierover met deze partijen gesproken. Het concept-wijkpjan Óud-Noord ligt ter inzage van 28 augustus tot en met 29 september in Stadswinkel Centrum en de buurt huizen Kasteelhoeve (Hasseltstraat 256), Theresia (Nijverstraat 42), Loven-Besterd (Koestraat 164) en de Baselaer (Hoefstraat 175). Tot 1 oktober 2003 kunnen belanghebbenden reageren op het concept-wijkplan. Dit kan schriftelijk via een persoonlijke brief of via het reac tieformulier dat ligt in stads winkel Centrum en in de eerder genoemde buurthuizen. Reageren is ook mogelijk tijdens de chat- sessie met wethouder Hamming. Schriftelijke reacties kunnen gestuurd worden naar de direc teur van de dienst Gebiedsontwikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg. Na verwerking van de reacties stelt het college het wijkplan en mt regelenprogramma in novembi of december definitief vast. Eii.u dit jaar of begin volgend jaar gaat het naar de raad. Souvenirs De Stads-VVV heeft allerlei souvenirs in het assortiment. Er zijn leuke T-shirts te koop voor volwassenen (vanaf 11,50) en kinderen (vanaf 9). Heel apart zijn P. Vreedeplein later dicht Auto’s en fietsers kunnen tot 29 september terecht op het Pieter Vreedeplein. In tegenstelling tot eerdere berichten wordt het eind augustus nog niet afgesloten. Dai begint wel al het bouwrijp maken van het plein. Dat ondergaat de komende jaren een metamorfose Er komen winkels, woningen, horeca, een bioscoop en een parkeergarage. Het proefalarm bestaat vanaf 1 september uit één signaal, dat hoorbaar is om 12.00 uur. Andere jaren waren er drie signalen. Deze aanpassing is gedaan om overlast en irritatie te voorkomen. Deze week is er in Midden-Brabai reclamecampagne met voor ting bij rampen. Radiospotjes op Omroep Brabant en krantenarti- Tunnel Reeshofweg open Het nieuwe spoorwegviaductin de Reeshofweg is sinds 15 augustus gedeeltelijk open. Het verkeer kan in beide richtingen gebruikmaken van de westelijle rijbaan. Het oostelijk deel van ie tunnel blijft waarschijnlijk tot december dicht. Op de plaats vin de oude spoorwegovergang kont het nieuwe NS-station Reeshof. Dat gaat nog voor de jaarwisselng open. Boormachine stuk? Gooi 'm niet weg. Als u hem inlevert in de winkel of bij de gemeente, kunnen er weer andere dingen van worden gemaakt. Do's mooi, wont daormee besparen we grondstoffen en ontzien we het milieu. Die boormachine, lever'min! Meer welen? Bel voor de gratis folder 0900-8052 (0,40 ct p/m). EEN BETER MILIEU BEGINT Bil JEZELF Daariri staat hoe het gebied zich moet ontwikkelen om een fijne wijk te blijven om in te wonen, te werken en te recreëren. Tijdens de twee bijeenkomsten geeft de gemeente een toelichting en zij verzamelt reacties. Op maandag avond 8 september is er tussen zeven en negen uur een bijeen komst in het buurthuis aan de Koestraat 164 voor de wijken Theresia, Loven-Besterd, Groeseind-Hoefstraat en het daaraan grenzende deel van de Kanaalzone. Burgerjaarverslag Het Burgerjaarverslag 2002 is onlangs verschenen. Het is gratis verkrijgbaar bij het Gemeentelijk Informatiecentrum en de stadswinkels. Dit jaarverslag schetst een zo goed mogelijk beeld van de contacten tussen burger en gemeen te. Er staat dus niets in over de uitvoe ring van het gemeentelijk beleid. Servicepunt Udenhout Het gemeentelijk Servicepunt in de Openbare Bibliothe in Udenhout is vanaf 1 september ia op de gewone tijden geopend: maar dag, woensdag en donderdag van P - 16.00 uur, dinsdag van 10.00 - 12 uur en vrijdag van 17.30 - 19.30 uu Gemeentelijk Informatiecentrum (tel. 0900-202 50 10/25 cpm) Stadhuisplein 130 (ingang naast Paleis Raadhuis), 5038 TC Tilburg. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 18.00 uur; dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, donderdag van 9.00 tot 20.00 uur. E-mail: puinfo@tilburg.nl Busdagtochten Het programma van BBA-tours staat vol met leuke dagtochten. Zo rijden er bus- sen naar Disneyland Parijs, Newcastle en het fruitcorso in Tiel. Verder zijn er dagtrips naar onder meer Prinsjesdag in Den Haag, een concert van rockzanger Ozzy Osbourne en de hobbybeurs Krea- Doe. Alle tochten zijn te reserveren bij de Stads-VW. ook de fotolijstjes met Hollandse tul pen en met koeienvlekken, deze kosten 3,90. Memohouders met magneet zijn verkrijgbaar voor 2,25. Routebeschrijving Regte Heide Een routebeschrijving door de Regte i Heide is gratis verkrijgbaar bij de Stads- Servies VVV. Deze uitgave van Brabants Land- Verstande!:; schap is een handige wegwijzer voor prachtige s< fietsers en wandelaars die de omgeving Er zijn ond< van Goirle, Alphen en Riel willen leren kennen. 542 95 71 Maatschappelijke Ontwikkeling hHnigssi'ês, 540 83 28 Gebiedsteam Noord 542 98 07 Gebiedsteam Binnenstad SEKzIS1”"" 542 88 11 Sector Bouwen en Milieu 583 93 93 Brabants Afval 1 earn om.: huishoudelijk afval, milieu- straat.ongediertebestrijding 542 94 70 Regionaal Historisch Centrum 532 60 00 Sportbedrijf/Sport infolijn 532 60 43 Verhuur sportaccommodaties ilh7Hi?aec1rir^ 540 83 00 Openbare Werken Tilburg 532 63 26 Brandweer 09008844 Centraal telefoon 464 39 11 GGD Midden Bral 1-1-2 Alarmnummer Surgerjaar zhenen. He rieent swinfc

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 8