ontdek het leven u funpestjvai re Kjnj&'en I Or K/F |R^ J w MEN Iburg 0017 rijk.nl rijk.nl Campanena speelt Ka^m Kinderen maken kennis met hockey Midi Theater i-eikt Tiirndipioma s uit w. naar het Toverven EN tbv W' Domotica Kenniscentrum Tilburg opent haar deuren Feestelijke oplevering President Mandelahof 1ING EU J VF/V -HTY 'g .V. 003 - PAGINA 6 DONDERDAG 26 JUNI 20U3 - PAGINA 7 .DUMUlOt KUEKIbK 30 JUNI) entree €6,50 Theater filmdiplor AMELEON 6 kllgroten FE FILM entree €8,50 JG entree €6,50 dier of mens geboren wordt, is niet altijd de De meest prettige leefomgeving. Soms verblijven N dier en mens hun hele leven op dezelfde plek, mens maar sommigen moeten regelmatig gedwongen ig gedwonj - J te FOTO: WILLEM DE VOLDER IS UIT ursies sbe- Winnaars Festival Mundial-actie Ik wil graag naar Festival Mundial omdat: ndentieadres Manon Verstegen uit Diessen juli 2003 i TBV Wonen en een beter milieu rg sraars )0 uur, I Wethouder Aarts en de Raad van Bestuur lieten zich van hun muzikale kant zien CARREY) u bellen: of Vissers Internet; www.tbvwonen.nl E-mail: info@tbvwonen.nl Technische storingen via huismeester wor steil het eerste thof aan het juni de t wordt Stimuleren Naast het stimuleren van deze groene stroom doet TBV Wonen meer om energie te besparen. In rraties ontwikkelen mo- in samenwerking met de TER VEL Openingstijden Woonwinkel maandag tot en met vrijdag van 09.00-17.00 uur. Voor spoedgevallen buiten kantooruren Telefoon 013-594 05 55 eze tijd ■g5 INGS2 'O TOWERS pop 4 13 24 ZATERDAG 28 JUNI CINEMA HEUVELPOORT 14.00 uur Jungle Book 2, Nederl. gespr. 14.3018.45 uur De schippers van de Kameleon, Nederl. gespr MIDI THEATER 14.00 uur- Knorretje 06-51384440 i van een voorstellingen jrveren: ll IP-korting 9660 aatsheuvel iermeters. je dat e verschi liteit S? zie -heel ksua- ndng Telia uit Haaien k r onze regio. De mus.- g 29 juni om 14.30 Den Boogaard te niddel om bewoners laten wonen. Het ling en erbij is dat ZONDAG 29 JUNI BOSRESTAURANT GROOT SPEIJCK 14.00 uur Marleen Groenland: Het Blauwe CINEMA HEUVELPOORT 14.00 uur - Jungle Book 2, Nederl. gespr. 14.30 uur - De schippers van de Kameleon, Nederl. gespr DEN BOOGAARD 14.30 19.00 uur - Campanella: Musical Kauwgom MIDI THEATER 14.00 uur-Knorretje WOENSDAG 2 JUU SWEATER PWPENTHEATER DE WITTE LELIE 15.00 uur Tante Sjaan...het circus komt er aan! wlngendewij hierbij aan Correspondent, Postbus 356 5000 AJ Tilburg DINSDAG 1 JUU CINEMA HEUVELPOORT 14.30 uur - De schippers van de Kameleon, Nederl. gespr Op zaterdag 28 en zondag 29 juni vindt er bij recreatiepark Aquabest een groot kinderevenement plaats, en het heet Kidzone. Ook kinderen konden mee doen met de Mundialactie en een mooie tekening ma ken over muziek in of rond om je huis. Dit is een van de mooie inzendingen die we binnen hebben gekregen. eekings Hoezo seks? In de zaal Hoezo seks1! je dat er in de natuur I hillend met seksu en voortplantir DONDERDAG 26 JUNI CINEMA HEUVELPOORT 14.30 uur De schippers van de Kameleon, Nederl. gespr Ür sas.- Ook Georgina Verbaan treedt op tij dens kinderfestival Kidzone. de voorzieningen gemakkelijk te bedienen moeten zijn, financieel bereikbaar zijn en eenvoudig toe te passen zijn in bestaande woningen. als gast Ronald Moray presenteert de show. Maar er is nog veel meer te doen: dansen met Bruce Dance Factory, spelen in de Kellogg's Kindertruuk of uitwaaien op de ker mis. Bovendien is er ook een drive-in disco en met goed weer kun je lekker op het strand spelen. Recreatiepark Aquabest is gelegen aan de A2 bij Eindhoven. tentoonstelling Op jurmuseum toont alles c mens, dier en plant. Interesse? Het Domotica Kenniscentrum Tilburg is f jaar gevestigd in het President Mandelaf Korvelplein 63. In dit complex is ook één van de eer ste domoticaprojecten uitgevoerd in de bestaande jningvoorraad. Het komende jaar kunnen belang- alienden het centrum gratis bezoeken. U kunt hier voor een afspraak maken via Thebe, telefoonnum mer 0900-8806. Een kijkje In het Domotica Kenniscentrum Het filmdiploma is een blijvende herinnering aan ja allereerste film bezoek. Op het diploma staan Knorretje en zijn vriendjes afge- beeld. Knorretje's Grote Film is een Nederlandstalige animatiefilm, waarin Knorretje allerlei spannende avonturen beleeft. Wanneer zijn vriendjes Winnie de Poeh, Teigetje, Uil, Konijn, Kanga en Roe hem ver tellen dat hij te klein is om mee op honingjacht te gaan, voelt Knorretje Woningzoekendenlijn Dagelijks telefonisch van 09.00-17.00 uur. Telefoon 013- 5940500 zich heel verdrietig. Op een dag verdwijnt het varkentje plotseling. Zijn vriendjes gaan hem zoeken en gebruiken daarbij zijn plakboek, waar al zijn avonturen in staan. Tijdens de avontuurlijke zoektocht in Het Honderd Bunderbos halen Knorretjes vrienden allerlei herin neringen op. Hier ontdekken zij dat hun kleine vriendje eigenlijk een grote held is en dat Knorretje heel belangrijk voor hen is. DED entree €6,50 Het bosvrouwtje woont helemaal alleen in een donker holletje onder de grond. Ze wil graag in het Blauwe Toverven wonen, want daar ben je zo vrij als een vis. Maar, nu ook de verve- - “dit de korste reis om de wereld is!” M. Schlette - “het een voorbeeld is om zo samen met elkaar om te gaan.” A de Man - “ik al jaren de muziek hoor maar altijd moest studeren voor tentamens en nu niet!” V.Sijstermans - “het haast ongelofelijk is om te zien hoe muziek de grenzen tussen mensen laat verdwijnen." A.Koogje - “ik de achtergrond, gewoonte en culturen wil leren kennen en begrijpen.” A. Tweeling In het Midi Theater op de Heuvel in Tilburg draait vanaf 22 ji grappige kinderfilm 'Knorretje's Grote Film'. Omdat verwacht dat veel van de jeugdige bezoekers voor het eerst een bezoek aan de bioscoop brengen, reikt het Midi Theater filmdiploma's uit. Ontmoetingsruimte De ontmoetingsruimte speelt een belangrijke rol in het sociale leven van de bewoners aan het President Mandelahof. De ruimte wordt beheerd door Zorgcentrum Tilburg zuid en zij or ganiseert er veel activiteiten. De ontmoetingsruimte is recent ingrijpend verbouwd en heeft nu een eigentijdse uitstraling, samenwerkende organisaties, Zorgcentrum Tilburg zuid, Thebe Woon en Zorg Service, Stichting Fokus, Amarant en TBV Wonen hebben in de ontmoetingsruimte invulling gege ven aan zorg en welzijn. Zo is er maaltijdvoorziening, hebben dementieconsulenten er onderdak gevonden en internetruimte. MAANDAG 30 JUNI CINEMA HEUVELPOORT 14.30 uur De schippers van de Kameleon, Nederl. gespr Brochure De corpor menteel Ir gemeente eén brochure om huur ders te informeren over energiebe sparende maatregelen. Want de huurders kunnen naastte kiezen voor groene stroom nog veel meer doen om zuinig om te gaan met energie. Milieuvriendelijke advie zen en handige tips zullen dan ook in de brochure worden opgeno men. Zo werken we samen met onze huurders aan een schonere toe komst. lende waterpester in het ven is gaan wonen, zal de verhuizing van het kleine bosvrouwtje heel moeilijk worden. Na deze voorstell™ maken de kinderen samen met Marti Groenland een wandeling door het bos, bij ze op zoek gaan naar de tovervis. VRIJDAG 27 JUNI Kameleon, Nederl. gespr In een van de ambities van het convenant staat vermeld dat bij de verhuur van een woning de corpo raties er naar moeten streven dat minimaal 65% van de nieuwe be woners voor groene stroom kiest. Waarom? Groene stroom is milieu vriendelijke elektriciteit die opge wekt wordt uit duurzame bronnen, zoals wind, zon, water en biö-ener- gie..De natuur en de atmosfeer blij ven schoon. Deze voorstelling is bedoeld voor kinderen van vier tot negen jaar. Ook ouders, opa's, oma's en iedereen die maar wil, is welkom. Bovendien kun je hier ook je verjaardag vie- een aantal complexen zijn energie zuinige ventilatoren en HR-ketels geplaatst en zijn daken geïsoleerd. Ook wordt er bij grootonderhoud en renovaties standaard onder zocht hoe we het energieverbruik in een complex kunnen verminde ren. In het hoofdgebouw van het President Mandelahof is een aantal jaren hard gewerkt aan vernieuwing. Een grote renovatie, domoticavoorzieningen en een opgeknapte ontmoetingsruimte zorgen ervoor dat het President Mandelahof weer staat voor plezierig wonen. Eind mei werd in de ontmoetingsruimte op swingende wijze de oplevering van de werkzaamheden gevierd. Wethouder E. Aarts van Zorg en Ruimtelijke Ordening was Poppentheater 't Groene Land vertelt zondag 29 juni om 14.00 uur tijdens een leuke kinder voorstelling wat er allemaal in én om het ven leeft en groeit. Het verhaal heet Het Blauwe Toverven en gaat over de avonturen van een lief bosvrouwtje. komt Wrigley om het originele kauwgomrecept. Ben je musi- ook benieuwd hoe dit afloopt? Kom dan kijken naar één van de voorstellingen: zondag 29 juni om 14.30 en 19.00 uur in Den Boogaard te Moergestel. Zondag 6 juli om 14.30 en 19.00 uur in 't Plein te Udenhout. En op zaterdag 12 juli om^^. 20.00 uur én zondag 13 juli om 14.30^2^^^ uur in het Openluchttheater te^p^L Oisterwijk. Kinderen tot dertien betalen vier euro entree. Vanaf der-I^^^^^Ö tien jaar betaal je zes euro.p|^js^<*y Reserveren kan via het telefoon-ljgpjH^Fy nummer van de diverse theaters of bij mevrouw Smulders (01 5288234. NVT Domotica is een technisch hulpmii nog veiliger en comfortabeler te la vormt de spil tussen de bewoners, de wonir dienstverlener. Belangrijk uitgangspunt hier Maar liefst 285 Goirlese basissschoolleerlingen maken zaterdag 28 juni en zaterdag 5 juli van 14.00 tot 17.30 uur. kennis met de hockeysport. Hockeyclubvereniging Mixed Hockey Club (MHC) organiseert deze twee dagen - in het kader van Goirle 200jaar - namelijk een afwisselend spelprogramma op het complex aan de Schietberg in Goirle. De spellen en wedstrijden vinden plaats op twee kunstgrasvelden, die zijn opgedeeld in miniveldjes. Het belooft een leuke en gevarieerde sport middag te worden, waarbij iedereen welkom is om te komen kijken. Campanella boekte al eerder grote successen met de Sneeuwkoningin, Winnie the Pooh en Odyssee in Rock. De nieuwe musical Kauwgom gaat over de oorsprong van de kauwgom. De geschiedenis gaat terug tot de Maya indianen, die het elastische sap van een speciale boom gebruikten om erop te kauwen. In 1896 duikt de kauwgom op in New York. Een straatbende, genaamd the Soapers, en hun vrienden de Chicks, strijden tegen de familie ren. Dus, kom gezellig naar het" 1 oppentheater en speel, dans, zing, énL^x 1 jandel mee. Het poppentheater is tev I vinden tegenover het'jA I Bezoekerscentrum van Natuurmonumenten, in de tweede zijzaal van bosrestaurant Groot Speijck op de van Tienhóvenlaan 4 in Oisterwijk. Kaartjes kun nen telefonisch gereserveerd worden via (013) 5284008. Twee dagen lang staat tussen 12.00 en 19.30 uur alles op z'n kop. Kidzone is plezier voor groot en klein en voor ieder wat wils. Er wachten veel mooie en spannende attracties, zowel binnen als buiten. Binnen staat een enorm klimdoolhof, een draaimolen en een reuze vliegtuig. Buiten staat een pira tentoren, een mega waterbaan, een treintje en nog veel meer. Ook zijn er spectaculaire optredens van topartiesten zoals M-Kids, Georgina Verbaan en de Vengaboys. Anatevka, bekend van Fox Kids, met Goede voorbeeld TBV Wonen stimuleert haar nieu we huurders dan ook voor groene stroom te kiezen. Bij het onderte kenen van het huurcontract kun nen mensen kiezen voor deze mi lieuvriendelijk opgewekte elektriciteit. Huurders die daadwer kelijk kiezen voor de groene stroom krijgen namens de energie leverancier een presentje aangele verd; een spaarlampenset. Natuurlijk geeft TBV Wonen zelf het goede voorbeeld. In onze pan den aan de Spoorlaan ma,ken we al enige maanden gebruik van groene stroom. i, TBV Wonen, Wor i heer R. Augusteijn, er i voor de opvolging van het alarmsysteem zorgt. C rum Tilburg zijn bewustwording, kennisverbredin ing voor zowel gebruikers als professionals, rieningen te bekijken. TBV Wonen Spoorlaan 430 5038 CG Tilburg Telefoon 013-594 0594 Fax 013-594 05 99 In het President Mandelahof wonen ruim 150 senioren, een tiental bewoners met zorg van Amarant en 13 Fokusbewoners. TBV Wonen heeft een grote renovatie uitgevoerd in 58 wonin gen van het hoofdgebouw. In alle woningen zijn keuken, bi kamer en toilet geheel vernieuwd. Zeer ingrijpend was het menvoegen van woningen. 34 kleinere woningen zijn verbouwd tot 17 ruime driekamerwoningen. Bij de renovatie zijn de woningen ook uitgebreid met domotica; technische voorzieningen die bewoners in staat stellen langer zelfstandig te wonen. Jeugd-musicalkoor Campanel met een nieuwe musical naar cal heet Kauwgom en is zondag én om 19.00 uur te zien in E Moergestel. Afrikaans De oplevering stond in het teken van Afrika. De zaal was aange kleed met Afrikaanse materialen; maskers, muziekinstrumenten, kleden en kookgerei. De bewoners en andere genodigden wer den verrast met originele Afrikaanse hapjes en een optreden van La Troupe Lenga. Een muzikaal gezelschap van weeskin deren uit Burkina Faso, variërend in leeftijd van 10 tot 18 jaar. Maar niet minder was de verrassing toen ook de Raad van Bestuur en wethouder Aarts werden uitgenodigd om zich van hun muzikale kant te laten zien op de djembé. Ze kregen een korte workshop van een van de leden van La Troupe Lenga. Zo werd de nieuwe ontmoetingsruimte feestelijk ingewijd. Wethouder Aarts onthulde daarna de nieuwe naam voor de ont moetingsruimte; ‘Transkei Saai’. Vernoemd naar de geboorte provincie van Nelson Mandela. Prikkelen Samen werken aan bewustwording en informatie-uit- wisseling. Het Domotica Kenniscentrum Tilburg moet organisaties prikkelen om te komen tot concrete pro- jecttoepassingen. We willen leveranciers aansporen tot productie van gebruiksvriendelijke toepassingen en senioren wijzen op de mogelijkheden van domoti ca bij het zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Alles wat belangrijk is in het leven van planten, wordt omgegaan. Deze zaal richt zich in het bij- dieren èn mensen kun je bij Natuurmuseum zonder op jongeren van twaalf tot negentien jaar. Brabant gaan bekijken, want hier staat sinds 20 Tussen soorten is er een enorm verschil in het juni de tentoonstelling De Reis. Deze tentoon- krijgen van nakomelingen. Je zult zien dat stelling toont alles over geboorte, leren, spelen, waterdieren voor de bevruchting wél een man mobiliteit, leefomgeving, seks, ziekte en dood. netje en een vrouwtje nodig hebben, maar geen seks. En kwallen, die storten hun ei- en zaadcel- Von hnt naar hor ,en 'n het water en z’en wel wat ervan komt- De Reis wordt uitgelid met een gr^t aantal levensechte voorwerpen, spelletjes filmpjes en zaterd en van ,300 tot 1700 interactieve opstellingen. De zaal Van hot naar Natuur^useum Brabant vind je aan de heeft un een eigen plekje. De plaais va. een T,lb"'8 CS' dier of mens geboren wordt, is niet altijd de D Onze Festival Mundial-prijsvraag in de Tilburgse Koerier van vorige maand leverde leuke reacties op. We vroegen de lezers te laten weten waarom zij graag naar Festival Mundial zouden willen. Deze (en nog andere) inzendingen zijn beloond met gratis kaartjes voor de slotma nifestatie van het festival. ADRESSEN: Bezoekerscentrum Van Tienhóvenlaan 5 Oisterwijk Bosrestaurant Groot Speijck Van Tienhóvenlaan Den Boogaard SI. Janspiein in Mowgeste^ Midi Theater Heuvelring 108 Tilburg Poppentheater De Witte Lelie Gemullehoekenweg 147 Oisterwijk TBV Wonen heeft samen met de andere Tilburgse corporaties, ge meente Tilburg en energieleverancier Essent begin dit jaar het ener- gieconvenant ondertekend. We hebben afgesproken te werken aan het verminderen van het energieverbruik en aan de inzet van meer duurza me energie. Dat geldt niet alleen voor de woningen die wij verhuren, maar dat geldt ook voor onze eigen kantoorpanden. Tevreden Over het algemeen zijn de bewoners erg tevreden met het nieu we President Mandelahof. De heer de Kort, lid van de bewo nerscommissie, sprak in zijn speech zijn blijdschap uit over de inspraak die de bewoners hebben gehad in het hele proces. Ook wethouder Aarts sprak lovende woorden: ‘Er is hier een samen hangend pakket ontstaan, zodat mensen op een gelukkige ma nier hun oude dag kunnen doorbrengen. Dit is de weg die Tilburg ook in andere wijken op moet.’ Kortom, in het President Mandelahof is het weer plezierig wonen. maar sommigen moeten regel óf vrijwillig op zoek gaan naar een andere woonom- geving. De lederschildpad I zwemt bijvoorbeeld dui- I zenden kilometers naar een bepaald strand om I daar haar eieren te leggen. I En de mens? Wij zijn de I enige soort die, door wel- I vaart en technische moge- I lijkheden, zelf kan bepa- I len waar we gaan en I staan. j Reis in het over het leven van Het Domotica Kenniscentrum Tilburg werd geopend op 27 mei jl. Het is een samenwerkingsproject van Thebe, TBV Wonen, Wonen Midden-Brabant en Tiwos. Als openingshandeling legden gedepu teerde de heer R. Augusteijn, en de heer M. Visser, Raad van Bestuur Thebe, het eerste contact met de GGD, die voor de opvolging van het alarmsysteem zorgt. De doelstellingen van het Domotica Kenniscentrum Tilburg zijn bewustwording, kennisverbreding en informatievoorziening over woon huisautomatisering voor zowel gebruikers als professionals. In een modelwoning zijn deze nieuwste technische voorzi ling, k srs als Certificaat

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 7