i ien *4 Dikke Banden Race in Berkel-Enschot Z/XKEN STAND Banenmarkt CWI Tilburg 4T: II Stern Nationaal Dames Open 2003 - 45 NK badminton mindervaliden G-voetbalweekend wederom groot succes Milieubonusactie goed voor milieu en portemonnee Bijzondere 'dierendag' bij GroenRijk Tilburg - M'- HV White Demons oefent tegen nationaal team USA Ruim 300 boten bij roeiwedstrijden UvT 'sS- BW KLEURRIJKE APEN! de tilburgse koerier DONDERDAG 19 JUNI 2003 - PAGINA 19 2003 - PAGINA 18 IDIJNEN NDEN MGSROLLUIKEN sen O g zijn in Berkel- o' Ol O o O o o i en Ier SPG \RATUUR Vlottenrace van scouts in Piushaven Uw gastheer zorgt voor een stijlvolle ontvangst. Bosloop TRR 4 lige technologie is het Van 4,50 voor amaso Scouts zijn erg bekwaam in het maken van vlotten van allerlei drijvende materialen. Aanbieding is geldig tot 1 week na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt. lapsysteem Drukbezocht sportief evenement op het Hooge Veer 507309 "Met Tilburgs kampioenschap snooker Burgemeester Stekelenburg met de winnaars van SC Olympus. vww.elbe.nl 5 01 34 >rm Stappegoorweg 229 Tilburg Tel. 0I3 - 535 69 91 Fax. 0I3 - 535 I9 48 openingstijden: ma. 10.00-18.°° di. Vm do. 9.oo-18.00 vr. 9.00-2O.oo za. 9.oo-17.00 Goud en brons voor turnteam Regerend kampioen Keesjan Coenraad. Bij elke 10.- die u in juni en juli bij ons besteedt, krijgt u een plantencheque cadeau. Deze cheque geeft van 1 t/m 30 september 2003 recht op een korting van 1»’ op kamer- en tuinplanten. zien wat voor e mindervalide zich moeten TILBURGS DAMHOEKJE 0416-277717 ig koopavond ts rond 22.30 uur in in Sporthal de regionale RDIJNEN N :N 1ERMEN N IJNEN otse elk lemen s mee alleen i woonacl gemet Tilbuig je tot en Linkels 21886 De k vervoer en entertair enkele lopend digen. I ü^ii VRIJDAG I KOOPAVOND 1 jlOT 20.00 uur| iRijk Tilburg wel iets heel bijzonders aan te nt, maar met name voor dierenliefhebbers i dierenfotograaf Rob Doolaard komen dan stokhasseltlaan 39 in Tilburg. De promovendus ig 26 juni om 20.00 - handbalvertegen- and stripes. Judo Ooms Op 14 juni hebben judoka's van stichting SPIO meegedaan aan het Internationaal Judotoernooi in Venray. Van hen behaal de Mayke Akkermans goud. Laura Prince behaalde zilver en brons was voor Aysha Sow en Ricky van Iperenbutg. Op zaterdag 21 juni heeft Groenf bieden. Voor iedereen interessant een must. Henk Lommers en naar het tuincentrum aan de St speciale bus. en initiatief van het Vip Theater in samenwerking met de regio- ersmaatschappij BBA. Het Vip Theater verleent haar medewerking ’anisatie van artiesten, welke onder andere optreden tijdens shows in p Theater. De showbus rijdt tijdens de koopavond van 17.00 tot 21.00 uur, maar of het de moeite nog waard is om in de stad uit te stappen... Op vrijdag 6 en zaterdag 7 juni vond er op locatie het Hooge Veer van Amarant het traditionele G- voetbalweekend plaats. Dit druk bezochte toernooi was dit jaar wederom een grandioos succes, met deelnemers uit de gehele regio. duizenden toeschouwers, 1 of fietsend, de roeiers aanmoe- De winnaars gaan naar huis met speciale Lustrumprijs van de rersiteit van Tilburg. voor het bij wonen van een ikt kans op één van de Vip De organisatie mocht zelfs teams uit Antwerpen en Utrecht verwelkomen. Na een spectaculaire opening van het le Nationale Sportbedrijf Tilburg G- pupillen voetbalevenement beleefden de jonge voetballers veel plezier. De cup met de grote oren werd uitgereikt door Tilburgs burgemeester Johan Stekelenburg. Daarnaast verleenden ook Wesley, Walter Vermeer, Johan, Kevin, D'Opscheppers, El Nino, Mark Schenning (NAC Breda), Rob Wielaard (NEC Nijmegen), Marcel Meeuwis (VVV) en Martin van Geel hun medewerking. Op zaterdag 21 juni vindt in biljart- café Jeto, Professor Romeinstraat 17 te Tilburg, het Tilburgs kampi oenschap snooker plaats. Ook de Challengse Cup wordt tijdens dit Tilburgse sportweekend verroeid. Dit toernooi voor universiteitsroeiver- enigingen vindt voor het vierde achter eenvolgende jaar plaats. Een spannend evenement, want de winnende ploeg krijgt een uitzending naar een interna tionale wedstrijd. tuincentrum tïlburg zuidbv ...j. -l het bedrijfsleven kan dit evenement jaar georganiseerd worden en ner J- J—Inemers flink wat premies r Heel snel na het verkrijgen van de A-status heeft de NGF aan Golfclub Midden Brabant al een nationale wedstrijd toegewezen. Van 20 tot en met 22 juni vindt bij Golfclub Midden Brabant namelijk het Stern Nationaal Dames Open 2003 plaats. Springlevend Vorig jaar beleefde de Ronde een lioogtepunt met de gouden jubileum ronde, ofwel het vijftigjarig bestaan. Met meer dan 170 deelnemers en dui- Zaterdag nemen scouts (jongens en meisjes van 11 t/m 14 jaar), explorers (van 14 t/m 17 jaar) en diverse vrijwilligersteams uit scoutingregio Hart van Brabant bezit van de (Tilburgse) Piushaven voor hun jaarlijkse Vlottenrace. wedstrijc B. Ss Brendersstraat staat weer Cf “imma. Deze straat wc._. laatselijke horecabedrijven versierd ...j vu aangekleed tot een "feestboule- vard". Vanaf een buitenpodium zullen jaat een zanger/entertainer en een dj de de deelner stemming verhogen. De prijsuitrei- naar huis. Op zondag 22 juni organiseert Pellikaan het Nederlands kampii schap badminton voor umiuvivai in de Stadssporthal aan de Goirleseweg 44 in Tilbuig. Er wordt gespeeld van 09.00 tot uiterlijk 19.00 uur. Voor het NK hebben zich onge veer 45 spelers ingeschreven. Zij zul len actief zijn in de categorieën zitters, staanders en rollers. U krijgt de kans om te zien wat talent er schuilt onder de Huum» vanuc spelers en wat zij zich moeten Verrassing De wedstrijd tegen de USA komt als een welkome verrassing voor de Berkel-Enschotse handballers. Ondër leiding van trainer/coach Ronald van Raaij behaalde het team eerder dit jaar het kampioenschap in de eerste divisie. Met de eredivisie voor de boeg is de voorbereiding intensiever dan ooit. Het aanbod om tegen de Verenigde Staten te spelen is met twee handen Welkom Iedereen die strijd bij wil wonen 26 juni welkom iu H.V. White-Demons 20.00 uur. De entree Meer informatie http://www.white-c zoals PET-flessen of lege melkpakken. De explorers en de vrijwilligersteams strijden in slechts één categorie om de eer. Zij mogen van alle denkbare drijf middelen gebruik maken. Voor alle deelnemers geldt dat hun vlotten alleen op spierkracht voortbewogen mogen worden; motoren en zeilen zijn dus verboden, Geïnteresseerden zijn de gehele dag welkom om een kijkje te nemen en/of de teams aan te moedigen. Meer info over de Vlott Scouting Regio Hart van www.regiohartvanbrabant.nl Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) in Tilburg organiseert samen met diverse bedrijven en organisaties uit Tilburg en omgeving vandaag, donderdag 19 juni, een grote banenmarkt met speciale aandacht voor schoolverlaters. Iedereen is welkom van 14.00 tot 20.00 uur op het CWI aan de Besterdring 235 in Tilburg. De kersverse eredivisionist H.V. White Demons beleeft een spectaculaire voorbereiding op het komende zaal- handbalseizoen. Na enkele oefenwed strijden tegen toekomstige eredivisie tegenstanders, staat het nationale herenteam van de Verenigde Staten op De Roemer Dartverenig op 22 juni café De Roemer, Molenbochtstraat 6 in Tilburg. De zaal gaat open om 13.00 uur. Inschrijven is mogelijk tot 13.45 uur. Het toernooi begint om 14.00 uur. 20, 21 en 22 juni vindt in De emer tevens de finale plaats van het ebandentoemooi biljarten, met op i laatste dag de prijsuitreiking en van<u 20.00 uur livemuziek ter afsluiting van het dart- en biljartseizoen. Er is dan een optreden van Henk Ripzaad, Iedereen is die avond welkom. De toegang is gratis. ttenrace en Brabant: loofdsponsor "Stem Groep" is een bedraagt in totaal 5.500 euro. de grootste automobielbedrijven De deelnemers zijn 20 professionals die voornamelijk in de en 46 (top)amateurs, allen van activiteiten ontplooit. Nederlandse bodem. Op zaterdag 21 in de sponsor juni spelen de dames 36 holes waarna, a de beste dertig op zondag 22 juni nogeens 18 holes spelen. Op vrijdag 20 juni begint het toernooi met een Pro-Am. waaibij maximaal 18 teams. n harte welkom op het Dunsedijk te Esbeek. art om 8.00 uur en op 19.00 uur gespeeld. Afgelopen zondag is door Tilburg Road Runners de maandelijkse bos loop georganiseerd in de wijk Reeshof. De winnaars op de verschil len^ afstanden zijn: categorie. 1 kilometer: Tessa Berends 4.15 mm; d vlott» 2,5 kilometer: Lauran Beijens 10.30 min; 5 kilometer: Jurgen van Oerle 23,30 min; 7,5 kilometer: Anton van de Vlugt 30.55 min; 10 kilometer: Henk Beijens 40.03 min; 12,5 kilome ter: Trees Jingemans 1.11.51; 15 kilo meter: Kees Broers 1.02.15. Zet deze klimmers tegen een muur, schutting of een pergola. In diverse soorten verkrijgbaar waaronder clematis, kamperfoelie, 4 wilde wingerd en IK hederasoorten. aangegrepen. Voor het team van Van Raaij is het namelijk een goede test om de vorde ringen te meten. Bovendien schotelen de handballers hun aanhang -bij wijze van zomerse verrassing- een spectacu laire wedstrijd voor. deze veelbelovende wed- jnen, is op donderdag in Sporthal 't Ruiven. - USA begint om bedraagt 5. vindt u op -demons-hl.tk. tn de categorieën, junioren, dames, Veteranen en senioren komen alleen deelnemers uit, die woonachtig zijn in de voormalige gemeente Berkel- Enschot en Heukelom. Het unieke van dit evenement is dat de traditie bepalend is. Qua opzet is alles liog hetzelfde als een halve eeuw gele den. Het parkoers, met start en finish in de Molenstraat, heeft men ooit een keer moeten wijzigen vanwege nieuw bouw. Maar de "hel van Berkel", de Hoolstraat met zijn keienbestrating en gevreesd door de renners, is nog steeds onderdeel van het parkoers. Sinds Berkel-Enschot niet meer over een eigen burgemeester beschikt, wordt elk jaar iemand anders uitgenodigd om het startschot te lossen. Dit jaar valt de eer te beurt aan de Jan Claassen, direc teur van de Rabobank. zenden toeschouwers. Dat aantal ren- geplaatst. Ook het feest na afloop van king vindt plaats ivuu uui m ners zal dit jaar niet gehaald worden de wedstrijd in de Burg, café Concordia in de Burg. QP omdat vorig jaar een aantal oud-deel- Brendersstraat staat weer op het pro- Brendersstraat in Berkel-Enschot. Boer nemers dit spektakel nog een keer gramma. Deze straat wordt door Dankzij de financiële bijdragen van mee wilde maken. Maar dat de ronde plaatselijke horecabedrijven versierd vrijwel het hele Berkel-Enschotse Jaa^ springlevend is na vijftig jaar wekt en r - verwachtingen, vólgens de organisa tie. Voor de jeugd wórdt op het Gerardusplein weer een springkussen Er is dan volop informatie verkrijgbaar over werk en via computers en vacature- borden worden honderden vacatures gepresenteerd. Er zijn binnen het CWI verschillende faciliteiten waar de klant gebruik van kan maken. Zoals de beursvloer met de elektronische vacaturezuilen en de internet computers. Op de internetsite werk.nl -met duizenden vacatures en CVs- kan de bezoeker zelf naar een geschikte baan zoeken of een CV invoeren. De adviseurs van het CWI staan klaar om de bezoekers wegwijs te maken. Iedereen kan binnenlopen, hiervoor hoeft men niet ingeschreven te staan bij het CWI. Ook mensen die opnieuw de arbeidsmarkt willen betreden -de zogenaam de herintreders- zijn van harte welkom. De banenmarkt is niet alleen bedoeld voor mensen die geen werk hebben of binnenkort hun baan dreigen te verliezen. Ook mensen die van baan willen veranderen kunnen informatie vergaren. Werkzoekenden kunnen direct kennismaken met vertegenwoordigers van bedrij ven die vacatures hebben. Het eerste herenteam van Handbalvereniging White Demons uit Berkel-Enschot speelt op don derdag 26 juni een oefenwedstrijd tegen het nationaal handbal team van de Verenigde Staten. Om 20.00 uur klinkt in Sporthal 't Ruiven in Berkel-Enschot het startsignaal. Afgelopen weekend zijn "De Leije" te Oisterwijk clubteam kampioenschappen gehouden voor NWS en LOS turnen dames. Kunst en Kracht was hier vertegenwoordigd met vier teams, waarvan er twee in de prijzen zijn gevallen. De groep van Desiree Jacobs van LOS in de categorie Junior en Senior, leeftijd vanaf veertien jaar, behaalde een bronzen medaille. De turnsters van NWS o.l.v. Julia Letova en Mario Hofkens waren met een team van vier meisjès in de leeftijd van acht tot twaalf jaar, bestaande uit Josi Schara, Maxime Somers, Sofia Letova en Djenibe Haumahu. Met dit team moesten punten verdiend worden op de vier toestellen sprong, brug, balk en vloer. Het was een spannende wedstrijd, maar met een totaal van 108.550 gingen de turnsters van Kunst en Kracht naar huis met een gouden medaille en een trofee voor in het clubhuis. Sponsorloop Regte Hei Op zondag 22 juni organiseert stich ting "Met Monique hogerop" een sponsorloop voor lopers en wandelaars op de Regte Hei en de bossen er omheen. Voor lopers is er eën afstand van ca. 10 kilometer. De start voor lopers is tussen 13.00 en 13.30 uur. Voor wandelaars is er een afstand van ca. 5 kilometer. Zij starten tussen 13.30 en 14.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt vijf euro en is geheel bestemd voor stichting "Met Monique hoger op", die ten doel heeft om Monique de Beer naar de paralympics 2004 in Athene te laten gaan in het rolstoelten- nis. De start is op de Oude Tilbuigse Baan 3a bij het scoutinggebouw. Dit is één locatie voorbij voetbalvereniging Riel. De vlotten waarop de deelnemers varen, worden 's morgens vanaf 9.30 uur op de kades van de haven opge bouwd. Hier laten de deelnemers zien dat ze als scoutinglid heel goed weten hoe je van wat hout, touw en verder alles wat maar kan drijven een kunstig en zeewaardig vlot kunt bouwen. 's Middags (van 13.00 tot 16.30 uur) worden de verschillende races geva ren. Er wordt door de scouts in drie verschillende categorieën gestreden: vlotten die drijven op banden, een categorie met tonnen als drijfmiddel en lotton met andere drijfmiddelen, De reizigers worden stijlvol ontvangen door de gastheer van de Vip-bus. Magie entertainer Joe Pequerrucho maakt van een gewone busrit in een stadsbus een magisch avontuur, waarbij niet alles een illusie is. 'T"' ,ens de busreis worden er vrijkaarten uitgedeeld v 3ws in het Vip Theater. Iedere reiziger maakt Treatments in de speciale bus. De showbus is eer n TDV zag na^e vervoelsrnaa' skken.nj Skï.ZSt Als u een Vaillant cv toestel heeft van 15 jaar of ouder, dan zult u heel tevre den zijn over de kwaliteit. Ketels die ouder zijn dan 15 jaar hehhen hun Na 37-31 kan zwart ook een dure dam kwaliteit ook inderdaad bewezen, maar ze zijn wel aan vernieuwing toe. nemen "naar keuze" via 23-28 25-30 Vaillant ketels hebben in de afgelopen jaren de nodige veranderingen onder- 13-18 8x48. Wit kan deze dam niet gaan, met name op het gebied van milieu. Met de huidige technologie is het meteen afhemen dus zwart kan hem mogelijk veel schoner en zuiniger te stoken. terugtrekken in het achterveld waarna hij vrij waardevol kan worden. De com puter neemt hem niet waaruit u mag concluderen dat deze dam door mij zelf werd gezien, terwijl u toch vaak combi naties krijgt die door onoplettendheid of bij vlug spel naar voren komen. J. v.d. Hooff het programma. I treedt op donderdag uur aan tegen de woordigers van de stars bestaande uit een professional en drie ama teurs, een wedstrijd spelen. De teams wor den op uitnodiging o.a. door sponsors geformeeid. In ieder geval zullen ook twee teams door of namens Midden Brabant deelnemen. De baan is vrijdag en zaterdag de gehele dag gesloten. Op zondag vanaf 13.00 uur is de baan weer voor leden beschikbaar. Iedereen die komend weekend wil genieten van topgolf is van h golfpark aan de Zaterdag is de eerste start zondag wordt er vanaf Regerend kampioen Keesjan Coenraad zal op deze dag zijn titel ver dedigen en trachten deze voor het vier de opeenvolgende jaar te winnen. Misschien ben jij wel diegene die hem daar van kan weerhouden, dus je bent van harte welkom. Gespeeld wordt in ■vijf een knock-out systeem om "the best of van three frames". Het kampioenschap is toegankelijk voor spelers chtig en/of geboren in de jmeente Tilburg. Opgeven voor het urgs kampioenschap Snooker kun met vandaag 19 juni bij Cees op telefoonnummer: 06- 36569. Nette kleding is gewenst, '■’sten voor deelname bedragen j. Aanvang van het toernooi is 1.30 uur. en katten. Daarna kunnen alle aanwezi gen vragen stellen aan de dierenarts, al of niet m.b.t. de lezing. De lezingen en het vragenuur zullen plaatsvinden op de dierenafdeling en zijn vrij toeganke lijk. Géïnteresseer-den kunnen op ieder moment in- en uitstappen. Rond 15.00 uur herhaalt zich het programma. Doordat de inbreng van mensen zeer welkom is, zullen de lezingen en met name het vragenuur daarna, steeds weer anders zijn. Het is mogelijk je eigen huisdier mee te nemen. De die renarts zal geen consult geven, maar kan wel degelijk adviseren of een alge meen advies geven. Tegelijkertijd gaat Rob Doolaard in de tijdelijke fotostudio vele dieren op de foto zetten. Men hoeft hiervoor geen afspraak te maken, gewoon aansluiten in de rij. De dieren mogen op de foto, al of niet met hun baasje. De foto's die Rob maakt zullen twee weken later door iedereen gratis te downloaden zijn, vanaf de internetsite van GroenRijk. Dat is toch fantastisch, een professionele foto van je eigen huis dier, die je thuis of op je werk in alle rust kunt bekijken en afdrukken. In het weekeinde van 21 en 22 juli wordt in het kader van het 75-jarige bestaan van de Universiteit van Tilburg een landelijke roeiwedstrijd geor ganiseerd waaraan ploegen uit binnen- en buitenland deelnemen. Zo'n drie honderd boeten zullen het water opgaan bij het complex van roeivereniging Vidar bij de Beekse Bergen. Ook enkele nationale toproeiers geven s presence. -t ge getroosten om te kunnen spelen en lands kampioen- presteren. Tot de kanshebbers behoren or mindervaliden o.a. de personen die afgelopen jaar het NK hebben gewonnen en die afge lopen week met diverse titels van het WK badminton voor mindervaliden zijn teruggekeerd. Dus de kersverse wereldkampioenen zijn op het NK /aanwezig. In ieder geval zullen Carol de Meijer, Anneke Wansink, Quincy Michielsen en Tom Hollaar op het NK aanwezig zijn. Zij behoren tot de kans hebbers voor de titels. Het damnieuws voor Brabant heeft iging De Roemer organiseert wat de topprestaties betreft uniek rii weer een darttoemooi bij raeuws Beleefden we eerst t de ^5 nationale titel voor ex-Waqlwijker inf) Kees Thijssen, nu vernamen we uit Steenwijk dat Anton van Berkel na een tiental sneldamtitels in Brabant er ein delijk in geslaagd was de hoogste trede te veroveren met een nationale snel- n 1 damtitel voor Arie v.d. Weteringh van ■’P damclub Dordrecht. De indelingen /anal voor de competities 2003-2004 zijn afgerond en de nodige transfers bekend, waaronder natuurlijk de ex- spelers van Rinsumageest, dat er de brui aan gaf na een mislukt avontuur tot promotie. Jasper Daems waagde m’ii het er op een klas over te slaan en komt MaglSCH bUSVCrVOCr TllbUTg a.s. seizoen uit voor Angarde, dat Toby O O Hage zag verhuizen naar Apeldoorn. in Jasper llmmen en Wiebe van der Vandaag donderdag 19 juni, rijdt in Tilburg de eerste showbus van Wi k completeren de verjongingsdrift Nederland. Een uniek concept waarbij de busreiager een totaalpakket van vari Angarde. Mijns inziens Êiet onte- vervoer en entertamment beleeft. recht gezien de aansprekende resulta ten van b.v. Meurs met een contigent jongere spelers. HED mag Sally de Jong omarmen en zal met Cema uit Geleen de strijd moeten aanbinden wie 1- d er mag promoveren of wordt het weer reniging verrassingsseizoen, waar b.v. 's acte de Gravenpolder, Des Lunteren of RDC dan deel aan zullen hebben. TDV ook Alex Mathijssen vertrek/ gezien de enge denkbeelden die gehanteerd worden beslist niet onte recht dacht ik zo. Dan Diagram 1: Vaak Wordt gedacht dat veld 29 voor zwart taboe is: het kérkhofveld. Toch doet de kerkhofaan- val weer opgeld mits het goed behan deld wordt, met daarnaast aanverwant de Hoogland aanval. In dit diagam is wit aan zet en zwart dreigt met 29-33, ook na een zet als 39-34? met 18-22 in de achterband. Na de ruil 40-34 komt ook 18-22 24x31Na 28-22 lijkt het of zwart geen tempo heeft maar dit is niet zo daar nu 29-33 komt. Op 39x28? volgt dan 20-25 22x13 19x8 28x30 en 25x45! Wit kan na 28-22 29-33 dus beter 22x13 slaan met een dure dam daarna met veld naar keuze. Deze dure dam komt is samenhang met de dure dam in het 2e diagram. Dehc van Nederland, randstad haar activiteiten ontplooit. 4 Gezien de achtergrond van de sponsor is het niet verwonderlijk dat er met een i hole-in-one (de eerste) op hole vijftien 1 een spiksplinternieuwe auto te verdie- nen valt. Het verdere prijzengeld Deelnemende organisaties Aan de banenmarkt nemen veel adviesorganen, bedrijven en uitzendbureaus uit Tilburg en omgeving deel. De volgende organisaties zijn donderdag 19 juni aan wezig in het CWI Tilburg om bezoekers te voorzien van informatie en advies: EUres (over werken in Europa), GOA (over werken en leren in de groenvoorzie ning), LTO (over werken in de agrarische sector), SPG (over werken en leren voor stratenmaker en vakman wegenbouw) en er is een informatiestand voor her intreders en een promotiestand MKB-branches. Bedrijven die zich presenteren zijn: Extra Hands, Füji, Politie Tilbuig, St. Elisabeth Ziekenhuis, Stichting de Runne, Thebe, Transvorm, Vitron Service Groep. Ook uitzendbureaus zijn op de banenmarkt van de partij en wel de vol gende: C&D, Euroflex, Maintec, Manpower, Randstad, Technicum, Tempo- Team, Tence en Unique. Hieronder volgen de uitslagen van het G- voetbalweekend: 2e Mix integratie voet baltoernooi: le i van het toernooi: le Nationale S, pupillen voetbal Wapper uit Antwerpen; Kermismaandag is in Berkel- Enschot de traditionele dag voor de "Dikke Banden Race", een traditie die al 51 jaar onafgebroken plaats vindt. Maandag 23 juni is het weer zover. Dan zullen de deelnemers aan deze wielerwedstrijd op gewone fiet sen weer met elkaar strijden om de ereplaatsen. Biljarten Tilburg is met twee teams vertegen woordigd tijdens de komende landsfi- nales biljarten, die van 20 tot en met 22 juni in Sportcomplex Merwestein in Nieuwegein worden gehouden. De Tilburgse deelnemers zijn het team van biljartvereniging De Hoef, dat in de B2-klasse aan het driebanden-klein deelneemt en het damesdistrictsteam van Tilburg, dat in het afzonderlijke damestoemooi libre is vertegenwoor digd. Uit het district Tilburg neemt ook de succesvolle biljartvereniging 't Bagijntje uit Oisterwijk deel. Dit team komt uit in de A-klasse (driebanden groot). De finalewedstrijden beginnen dagelijks om 09.45 uur. Henk Lommers is al jaren dierenarts en sinds enkele jaren de t.v.-dierenarts van 'Alle dieren tellen mee', het die renprogramma van de AVRO. Daarnaast is hij ook hoofdredacteur van het maandblad 'Hart voor Dieren' en auteur van een groot aantal boeken over dieren en hun verzorging. Wekelijks krijgt hij tientallen brieven en e-mails van dierenliefhebbers. Hij weet dus als geen ander wat er bij de mensen leeft en wat ze willen weten over hun dier. Rob Doolaard is een topfotograaf, gespecialiseerd in het fotograferen van dieren. Een hele creatieve man die op prachtige wijze de dieren vereeuwigt op de foto. Hij fotografeert in het dage lijks leven o.a. voor het Wereld Natuur Fonds, diverse grote Nederlandse die rentuinen en verder is hij werkzaam voor diverse uitgeverijen van tijd schriften (waaronder Hart voor Dieren) en boeken. Henk Lommers zal om 13.00 uur een interessante lezing verzorgen. Hierin zal hij iets vertellen over de algemene ziekteleer, eenvoudige diergeneeskun de en voeding en verzorging bij honden Tilburgse tweede bij NK Skeeleren Een groep jeugdige wedstrijd skeele- raars van Skeeler vereniging 'Skeeler Vrienden Drunen' heeft afgelopen weekend deelgenomen aan het Nederlands Kampioenschap skeeleren op de baan in Genemuiden. Zeker i van hen behoren tot de top v_ Nederland, waaronder Anne-Carien van Abeelen uit Tilburg en Monique Staps uit Goirle. Er werd gestreden in -- drie categorieën, namelijk pupillen 1: id: 2e Mix integratie voet- Friends uit Utrecht; 3e prijs SC TAC Vincentius; 5e prijs Reeshof; 6e H enl2 jaar, kadetten: 13 en 14jaaren prijs Vitesse; beste speler Olympus 1 uit Tilburg; 4e prijs SC prijs Tornado's; beste speler van het junioren: 15 en 16 jaar. Anne-Canen oi: Monique Verhagen. Olympus 2 uit Tilburg. toernooi: Mango Mariefa. van Abeelen (pupil 1) won na een - Sportbedrijf Tilburg G- 10e gvp Drukkerij Groels G-yoetbal- Beste keeper Vrienden van de spannende finale en na bestudering tbalevenement: le prijs toernooi: le prijs SC Olympus; 2e prijs Zwijsbokaal: keeper van SC Olympus, van de finishbeelden de tweede plaats ojni0 30 ntwerpen; 2e prijs.Forza Blokven; 3e prijs Willem II; 4e-prijs Winnaar Willem II penalty bokaal: SC op de 500 meter. Zondag tussen 15.00 en 16.30 uur wordt het hoofdnummer door nationa le topploegen geroeid in de Lichte Senioren A vier zonder stuurman. Daarnaast doen nationale roeiers, die op het hoogste internationale niveau geacteerd hebben, mee aan een drie- kamp in de vorm van powersprints. Bij het evenement, mede georgani seerd door de studenten roeivereniging Vidar en de Zuidelijke Roeibond, zul len naar verwachting zowel op zater dag als zondag zo'n driehonderd boten het water opgaan. Langs de kant zullen i Vaillant is voortdurend bezig met de ontwikkeling en innovatie van haar ketels, - die niet alleen meer warmwatercomfort bieden, maar ook aanzienlijk zuiniger en f schoner branden. Dat beperkt de uitstoot van CO2 en het verbruik van eneigie. Om deze ontwikkelingen kracht bij te zetten heeft Vaillant een unieke actie. Als f u uw. cv - of combitoestel van vóór 1989 laat vervangen tussen 1 juni en 1 okto ber 2003 door een Vaillant HR-ketel, krijgt u een Milieubonus Coupon van maar 'f liefst 100 euro. Dat is dus niet alleen goed voor het milieu maar ook goed voor uw portemonnee. Dat geldt ook voor het feit dat een hoger rendement een lage- re energierekening betekent. Uw voordeel gaat dus nog een tijdje door. Bovendien zijn de nieuwe HR-ketels sneller, stiller en compacter. U heeft dus sneller en meer warm water en het toestel neemt minder ruimte in. Gasservice Brabant is gaarne bereid u te adviseren bij het maken van uw keuze I en kan u exact vertellen welke ketel het meest geschikt is voor u. De Vaillant hrSOLIDE kwam bijvoorbeeld als beste uit de laatste keteltest van de i Consumentenbond. Een aantal redenen om eens serieus over vervanging na te denken zijn: een hoger rendement, een lagere energierekening, sneller en meer warm water, een stiller toestel dat minder ruimte inneemt, minder CO2-uitstoot wat beter is voor het milieu en tenslotte de Milieubonus Coupon van 100,-. Redenen genoeg om even een bezoek te brengen aan www.gasservice-brabant.nl of te bellen 073-6561971. Gasservice Brabant is 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar. j DIVERSE ZONNIGE NBIEQINGEN_

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 19