r a Qoe mee aan de BiKKe Bandenrace l Kinder agenda <G Win gratis entreekaarten! Kinder-reest en Miieufnwedstrjjd Jip en Janner-e in de Emmapassage lessen voor Kinderen II lil lil lil n Tl M tbvfflfflfl Diamantkruising; officiële start van een uniek project TBV Wonen steunt Festival Mundial Ontvangt u al huursubsidie? Ronde Tafeldag Tilburg Noord urn ifietsen ing! igü Win kaartjes voor Willem II - Feyenoord Miliem n is Kampioen Jeugdvoorstelling in de Schouvbu»*^ *int competitie UU3 - HAGINA 4 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 MEI 2003 - PAGINA'® ‘Jip istellir oecialist EN 'IETSEN.NL >alie in Deelnamebon gratis kaartjes I Ik wil graag naar Festival Mundial omdat en slank Deelnemers aan de discussie Willenin L rTi. J y Erik Dekt Moorsel. De kinderen konden zich uitleven op het springkussen Technische storingen vla huismeester au, de it activiteiten or. barbecue of eer Communicatie, postbus AJ Tilburg. Afgeven aan onze Woonwinkel mag ook. Dagelijks telefonisch van 09.00-17.00 uur. Telefoon 013-694 0500 Voor spoedgevallen buiten kantooruren Telefoon 013-594 05 55 I Naam: I Straat: I Postcode en plaats: I Telefoonnummer: I Afdeli Onze medewerkers adviseren u graag 5000 AJ Till I de bon af in i 8 ,5> "EL over groeit tjes ei staan. zijn. 013-5 Multicultureel Wonen De Ronde Tafeldag is georganiseerd in het kader van het project Multicul tureel Wonen. TBV Wonen werkt hierin samen met de stichting t sloot het i omge- t beste uit Neem bijvoorbeeld Danny van Poppel. Vorig jaar werd hij TBV Wonen. Op basis van die ge gevens bepaalt VROM of u recht heeft op huursubsidie en op welk bedrag u recht heeft. Deze gege vens worden vermeld op het Huursubsidiebericht. n kaarten voor en Concertzaal: itilburg.nl of tel. I Stuur de bon voor vrijdag 6 juni op naar: TBV Wonen, eling Communicatie, Postbus 356,5000 AJ Tilburg. Of mail je ant- >rd naar info@tbvwonen.ni of geef de bon af in de Woonwinkel. ZONDAG 18 MEI CINEMA HEUVELPOORT 14.30 uur - Pinocchio, Nederl. gespr. ig^BookZNederi.gespr. 13.30 uur-De Kleine Ijsbeer Correspondentieadres Postbus 356 5000AJ Tilburg Internet: www.tbvwonen.nl E-mall: info®tbvwonen.nl Deze week kun je weer meedoen aan onze Willem II prijsvraag. Het is de laatste prijsvraag van dit seizoen, dus doe mee! Als je het goede antwoord weet, maak je kans op twee Kidsside-kaartjes voor de wedstrijd Willem II tegen Feyenoord, die wordt gespeeld op zondag 25 mei om 14.30 uur. De Kidsside is een speciale tribune voor kinderen tot dertien jaar. wordt uit- Tl! 5 origine- vna dit De eerste drie renners die over de streep komen, winnen een leuke prijs. De winnaars van zeven tot dertien jaar plaatsen ZATERDAG 17 MEI CINEMA HEUVELPQORT 14.30 uur Pinocchio, Nederl. gespr. 14.30 uur - Jungle Book 2, Nederl. gespr. MIDI THEATER 13.30 uur-De Kleine Ijsbeer POPPENTHEATER DE WITTE LELIE 15.00 uur - Tante Sjaan...het circus komt eraan! Nog geen huursubsidie? Huurt u bij TBV Wonen en ontvangt u op dit moment géén huursubsidie maar denkt u op grond van het ge zinsinkomen over 2002 hiervoor wel in aanmerking te komen? Op zondag 27 april jl.werd voor de eerste maal een Ronde Tafeldag geor ganiseerd. De eerste bijeenkomst was in de wijk Tilburg Noord. Huurders van TBV Wonen aan de Schubertstraat konden aan de grote tafel aan schuiven om mee te praten over onderwerpen als de leefomgeving en het samenleven van mensen uit verschillende culturen. Diverse organi saties waren vertegenwoordigd zoals de gemeente, Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingenwerk, de woningcorporaties en de Twern. Definitieve beslissing Enkele weken nadat VROM u het Huursubsidiebericht heeft gestuurd of nadat u ontbrekende gegevens heeft aangeleverd, ontvangt u een definitieve beslissing over het be drag dat u maandelijks gaat ont vangen. Bijna een miljoen huurders ont vangt jaarlijks huursubsidie. Want iedereen in Nederland heeft recht op een goede en be taalbare woning. Om dit mogelijk te maken verstrekt de Nederlandse overheid huursub sidie; een bijdrage voor huur ders, die in verhouding tot hun Inkomen te veel huur moeten be talen. Sinds vorig jaar verloopt de toekenning van de huursubsi die niet meer via TBV Wonen, maar rechtstreeks via het Ministerie van VROM. Wallis de Vries derde voorstel- erwerpen aan de lostalgiegolven, liefdesperikelen Sanne is prettig sen echt spraak- 'aretière. lier en nu s in Oisterwijk hte groeigroep en Nu ".Als je maken meld je 013-5216035 Na een aantal keren op de tweede plaats te zijn geëindigd, is het ze eindelijk gelukt: Willem II El is kampioen geworden. V.l.n.r. Jasper van Unen, Jason Kieboom, Devoney Angela, trainer Wil Staps, Maarten Luijk, Roy Asiedu, Justin Turck, leider Harrie Smetsers en Roderick Prince. De spelers die op de grond zitten zijn v.l.n.r. Melvin de Laat, Rick Vervaart, Joey Smetsers en Rent Kooien. In het kader van de ‘Jip en Janneke 50’ tentoonstelling, die te bewonderen is tot 8 juni, zullen in de Emmapassage leuke kinderactiviteiten wor den georganiseerd. Allereerst zal de officiële opening feeste lijk worden opgeluisterd door de aanwezigheid van een aan tal Jips en Jannekes met hun champagne. Op woensdag middag 21 mei kunnen kinde ren terecht op het kleur- en knutselterras. Zowel in de pas sage als via de website van de Emmapas-sage: www.emma- passage.nl kunnen kinderen ene kleurplaat vna Jip en Janneke kleuren en deze inle veren bij boekhandel Gianotten. zij ontvangen dan een Jip en Janneke presentje. Na afloop van de tentoonstel ling zullen uit de ingeleverde kleurplaten tien winnaars wor den beloond met een speciaal jubileumboek. Verder zal op zaterdga 24 mei, op initiatief van Boekhandel Gianotten, ene silhouetten knipper in de Emmapassage aanwezig zijn, om van vele Kindergezichten het silhouet in papier weer te geven. Ook zullen veel kinde ren worden verrast met een Jip en Janneke ballon. Zowel jong als uid wc genodigd om een L komen nemen i Emmapassage, om de i le kleurenprenten v bekende tweetal te bezichti gen. WOENSDAG 21 MEI BEZOEKERSCENTRUM OISTERWIJK 14.00 uur - Poppentheater Het Groene Land: Het Blauwe Toverven CINEMA HEUVELPQORT 14.30 uur - Pinocchio, Nederl. gespr. 14.30 uur - Jungle Book 2, Nederl. gespr. 19.30 uur - The Lord of The Rings 2 ECHOWAAIKE 14.00 uur - Dieren knuffeluurtje MIDI THEATER 14.00 uur - De Kleine Ijsbeer POPPENTHEATER DE WITTE LELIE 15.00 uur - Tante Sjaan...het circus komt er aan! SCHOUWBURG 19.30 uur Raz: De mooiste roos van de wereld TWC Pijnenburg in Tilburg op zoek is naar enthousiaste kinderen tussen de zes en vijftien jaar. die met hun eigen fiets willen deel nemen aan de Rabobank Dikke Bandenrace op zondag 8 juni. ns de Rabobank Dikke Bandenrace legt de jeugd van zes tot tien jaar J,J kilometer af. kinderen van tien tot vijftien jaren fietsen een afstand van vijf kilometer. Bezoek voor persoonlijk advies on ze Woonwinkel of neem telefonisch contact met ons op; telefoonnum mer 013-594 05 94. zomer in gepatenteerde p" is een sterke i verbetert de ever. Door zijn >rdt het ook als toegepast. Het Hen, reinigt de n, verstrakt de iemen en cellu- garandeert een Wij garanderen in lichaamsom- bereiken hoeft niét te betalen. CNGO, Tel. ■.91. Website o@cngo.nl TBV Wonen Spoorlaan 430 5038 CG Tilburg Telefoon 013-594 05 94 Fax 013-594 05 99 ren. Zij moeten tien tot vijftien uur per dag onder grote daglichtlampen liggen. Deze ziekte telt twintig kinde ren in Nederland, waarvan drie kin deren uit Brabant. Deze cheque is deels bij elkaar gebracht door de boe tes van de gele en rode kaarten en andere zaken van het afgelopen sei zoen. Na de wedstrijd is er feest in de tent, met live optredens van Duo DOS, de Goate bloazers en Rob van Seeters. Bogaers nbieding! nog even snel omervakantie? heeft een te voor u! Tegen t kunt u met de 20 uur in ons ■g een taal naar kaart is geldig ’003. U betaalt 25,- (i.p.v. het 'oor 30 uur!!!!) - en lesmateri- :kje)Voor meer gratis proefles at uw niveau te f www.bogaer- mpracticum? In int u een taal po, individueel it. U werkt met uur, waarbij u isteren naar de et correct spre- 3mde periode 's 's avonds gel- peningstijden). uitspraak wordt lat u ook nader- vergelijken met ;ent luistert op verbetert waar krijgt te horen r is gelegenheid ritleg te krijgen, id door middel ^veelheid huis- De middag De middag werd om 13.00 uur geo pend. De aanwezigen konden aan tafel plaatsnemen of in het publiek de In IJssportcentrum Tilburg zijn don derdag 8 mei de skateclinics voor basisscholen van start gegaan. Het doel van deze clinics is de kinderen basisvaardigheden te leren - zoals val len, draaien en stoppen - zodat zij vei lig kunnen skaten op straat. De vol gende zeven basisscholen doen aan deze clinics mee: de Andreasschool, De Stappen, SIO De Schans, SBO Hoogvenne, De Sporckt en D’n Hazennest. In totaal gaat het om 231 leerlingen uit groep zes. Na afloop van de clinics ontvangen alle kinde ren een certificaat van deelname. De skateclinics worden voor het derde! achtereenvolgende jaar opgezet door Jeugd in Beweging, onderdeel van stichting Bots, in samenwerking met Skate A Way in het kader van Tilburg Breed Sportief. De stichting Recreatie Voetbal Tilburg (RVT) viert zondag 25 mei haar 25- jarig jubileum. Omstreeks 12.00 uur zal de wethouder van sport van de gemeente Tilburg, de heer Loet Visschers, deze dag feestelijk openen. Hierna worden door alle kinderen geel/blauwe ballonnen opgelaten waar aan een zeer leuke prijs verbonden is. Voor de kinderen staat er een levensgroot springkussen, ze kunnen zich laten schminken, er staat een suikerspinkraam, een ijscokar, een grote grabbelton en nog veel meer. Deze kinderdag is voor iedereen toegankelijk en geheel gratis. iker, Michael Boogerd, Servais Knaven en Leontien van Zo maar wat Nederlanders die naam en faam maken in van de internationale wielersport. Om dat zo te houden, jeugdige talenten zich blijven aandienen. Vandaar dat En daarnaast is er de jubileum wed strijd tussen de selectie RVT en Oud Willem II. De wedstrijd begint om 13.00 uur en zal geleid worden door de Eredivisie scheidsrechter de heer Jack Schenkels, bijgestaan door twee scheidsrechters van de.recreatie com petitie. In de rust van de wedstrijd zal er een cheque overhandigd worden aan drie patiëntjes die lijden aan de ziekte van Crigler Najjar. Dit is een ernstige ziekte aan de lever bij jonge kinde- 2) Kinderen tot 12 jaar kunnen een mooie tekening maken die gaat over muziek in of om je huis Kinderen kunnen 4 kaartjes winnen! Stuur je tekening voor 6 juni 2003 met je naam, je leeftijd en je adres naar: TBV Wonen, afdeling Ter ere van het 50-jarig jubi leum van Jip en Janneke wordt van 19 t/m 25 mei een Annie M.G. Schmidtweek gehouden. In heel Nederland worden vijftig tentoonstellingen met kleu renprenten geopend. Op maandag 19 mei zal de Tilburgse wethouder van Cultuur de heer H.A.M. Backx om 16.30 uur in de Emmapassage in het cen trum van Tilburg de ten toonstelling van Fiep Westendorps kleurenpren ten van Jip en Janneke ope nen. De passage is voor ieder vrij toegankelijk. Gratis kaarten te winnen Als sponsor van Festival Mundial stelt TBV Wonen een groot aantal kaartjes ter beschikking aan men sen die een goede reden hebben Festival Mundial te bezoeken in het slotweekend van 14 en 15 juni. Daar moet echter wel wat voor ge daan worden. Doe mee aan onze wedstrijd! Openingstijden Woonwinkel maandag tot on met vrijdag van 09.00-17.00 uur. van de Jeugdwielerronde in de Reeshof. Deze wordt gehou den op het wielerparcours aan de Bijsterveldenlaan. Om mee te doen aan de Dikke Bandenrace kun je je aanmel den bij Angelique Meijers 013- 5430434 of via fam.meijers@tiscali.nl. Twee weken later - op 22 juni - wordt de Jeugdronde van Moergestel gereden. Ook daar houdt TWC Pijnenburg een Dikke Bandenrace. Hiervoor kun je je, aanmelden via 013- 5430434. ADRESSEN: Bezoekerscentrum Van Tienhovenlaan 5 Oisterwijk Cinema Heuvelpoort Heuvelpoort 365 Tilburg I Echowaaike Gnegstraat 475 Tilburg Midi Theater Heuvelring 108 Tilburg Poppentheater De Witte Lelie Gemullehoekenweg 147 Oisterwijk Schouwburg Louis Bouwmeesterplein 1 Tilburg Controleer deze gegevens goed. Is alles juist? Dan hoeft u verder niets te doen. Voor eventuele wijzigin gen of ontbrekende gegevens kunt het Reactieformulier gebruiken. Dit formulier zit bij het Huursubsidie bericht. U heeft vier weken de tijd om het Reactieformulier naar VROM terug te sturen. Interesse? Heeft u interesse in een woning uit het nieuwbouwplan Diamantkruising? Dan kunt u contact opnemen met Hart van Brabant Makelaardij, tel. 013-594 33 33. Zij kunnen u ook een brochure toesturen. Dansgroep Raz speelt woensdag 21 mei om 19.30 uur de jeugdvoorstel ling ‘De mooiste roos van de wereld’ in de Studiozaal van de Schouwburg te Tilburg. Deze voorstelling is geschikt voor iedereen vanaf vijf jaar en gaat over prinsessen en prinsen, over vaders en moeders en over erwten en zeemeerminnen. Dansgroep Raz laat zich erdoor inspireren. Het gaat ever groeien en bloeien, over kleuren en geuren. Over verhalen met viool- en madeliefjes, korenbloemen en rozen. En over plukken of laten n. Het is een jeugdvoorstelling met dansers die al een dagje ouder De entree kost 5,10 euro en voor reserveringen kunt u bellen met -5432220 of kijken op www.theaterstilburg.nl. Prijsvraag Het plan is het resultaat van een prijs vraag tussen drie architectenbu reaus. Architect Jo Crepain kwam als winnaar uit de bus. Zijn plan i meest aan bij de bestaande c ving en wist tegelijkertijd het I de buurt te halen. Ontvangt u al huursubsidie? Dan ontvangt u in mei of juni auto matisch bericht van het Ministerie van VROM. Dit Is het zogenaamde Huursubsidiebericht. VROM vraagt hiervoor uw gegevens op bij de ge meente, de Belastingdienst en bij zich bovendien automatisch voor de landelijke finale van de Dikke Bandenrace, die in oktober plaatsvindt. Ook mogen zij deelnemen aan de Cauberg-clinic in Limburg. Hiervoor worden zij uitgeno digd door de professionals van de Rabobank-wielerploeg, met onder andere Michael Boogerd meter rijden. De categorie tien en Erik Dekker. De Dikke tot vijftien jarigen fietst een rit Bandenrace is een onderdeel van vijf kilometer. Je kunt van de Jeugdwielerronde in de meedoen op een stadsfiets, een crossfiets of een mountainbike. Racefietsen zijn niet toege staan. Alle deelnemers rijden met een eigen rugnummer, krijgen een valhelm in bruikleen en worden verze kerd. Ook krijgt iedereen een mooi T-shirt en een leuke her innering cadeau. Om kaartjes te kunnen winnen, moet je het juiste antwoord weten op de volgende vraag: welke Willem II speler scoorde in de uit- wedstrijd tegen AZ het I tweede doelpunt? Mail je L antwoord vóór maandag 19 mei naar: redactie® til- burgsekoerier.nl. of stuur je Goed wonen Is een recht voor ie dereen. Het gaat daarbij niet alleen om een comfortabele woning, het gaat om méér. Goed wonen heeft ook alles te maken met leefbaar heid, met welbevinden. Samenleven in harmonie is dan ook van groot belang in de buurt waar u woont. Maar dat is niet altijd vanzelfsprekend omdat mensen nu eenmaal niet dezelfde leefstijl of hetzelfde gedrag hebben. Verschil In cultuur is een van de oorzaken die samenleven bemoeilijkt. We kennen eikaars achtergronden en gewoonten niet goed genoeg. Festival Mundial maakt het moge lijk om op ludieke wijze eens een kijkje te nemen over de grenzen van uw eigen cultuur. In de bocht van Ringbaan Noord/Oost bouwt TBV Wonen aan een veelbe sproken stukje Tilburg; de Diamantkruising. Een fraaie locatie dichtbij uitvalswegen en dichtbij de binnenstad. Voor dit gebied is in samenwer king met de gemeente Tilburg en de bewoners een nieuwbouwproject ontwikkeld met 214 koop- en huurwoningen. Op woensdag 14 mei jl. werd op het bouwterrein de officiële start gevierd van dit nieuwbouwpro ject. Wethouder J. Hamming van Volkshuisvesting was hierbij aanwezig om op gepaste wijze het startmoment In te luiden. middag volgen. Allerlei onderwerpen passeerden de revue zoals de schoon maak, het leren ken nen van je buren, de woonomgeving, on derwerpen van con flict en ideeën om het wonen aan de Schubertstraat nog plezieriger te maken. En er zijn leuke Initia tieven ontstaan. Bewoners hebben het Idee opgevat om een eigen flatkrantje uit te gaan brengen en een aantal bewo ners gaat activiteiten organiseren zo als een barbecue of een buurtfeest. Al met al een geslaagde middag die voor herhaling vatbaar is. Nieuwkomers en Vluchtelingenwerk en de andere Tilburgse woningcor poraties. Het doel is het vergroten van de eigen verantwoordelijkheid van huurders bij het oplossen van dagelijks voorkomende problemen. Daarbij wordt er gewerkt aan het ver beteren van de onderlinge samen hang van de bewoners om op die manier problemen te voorkomen en een leefbare wijk te behouden. Plan Het nieuwbouwplan biedt een uitge breide keuze voor iedereen. Zo zijn er onder andere appartementen, pen thouses, stadswoningen en patiowo- ningen. Een markant punt is de woontoren van 16 verdiepingen hoog. De grote diversiteit aan wo ningtypen resulteert In een kleurrijk geheel waarin het voor ieder een goed wonen is. Goed wonen in de zin van kwalitatief en duurzaam wonen. Maar ook draagt de omgeving met veel aandacht voor groen en voorzieningen hieraan bij. De jongens van Zigo E2 zijn kampioen geworden in de derde klasse van de voorjaarscompetitie. Deze jonge voetbaltalenten haalden zevenentwi tig pun ten uit tien wedstrijden. Óp de foto staan de winnaars zittend v.l.n.r. Jelle Kuypers, Melvin Vermeulen, Elmo Kuypers en Dylan van de Ven. Staand v.l.n.r. Tijn Mutsaers, Ziggy van Broekhoven, Stefan Mutsaers, Wouter Brekelmans en Nick van Vught. Leiders v.l.n.r. Corné van de Ven, Klaas Mutsaers, Henny van Broekhoven en Sjef Vermeulen. Wilt u of wil jij graag Festival Mundial bezoeken? Dat kan op twee manieren: 1) Vul onderstaande bon in en ver tel ons waarom u graag Festival Mundial wilt bezoeken. De leukste inzendingen ontvangen 2 gratis kaartjes voor de slotmanifestatie op 14 en 15 juni, antwoord op naar: De Tilburgse Koerier, NS Plein 14, Postbus 10001 in Tilburg. Vergeet niet 1 je naam, adres, leeftijd en telefoonnummer te I vermelden, want alle twintig winnaars krij gen telefonisch bericht. Succes!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 5