emeentenieuws h f ui yj Voorlopig Stadsprogramma 2004 - 2007 Alle activiteiten en plannen voor de stad in één programma Afs ■i http://stadsprogramma.tilburg.nl i I i I 1 I DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 MEI 2003 - PAGINA 10 DE TILBURGS Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Prettig wonen, werken en leven in de stad voor alle inwoners is een van de speerpunten voor de gemeente Tilburg. Maar de verbetering van de stad is geen zaak van de gemeente alleen. Daarom werkt de gemeente samen met partners in de wijken aan een daadkrachtige aanpak. Plannen en activiteiten voor de verbetering in de stad staan in het voorlopig Stadsprogramma 2004-2007. Vanaf 8 mei kunt u het volledige voorlopig Stadsprogramma inzien bij de stadswinkels en op Internet: http://stadsprogramma.tilburg.nl. Op deze pagina ziet u per gebied een samenvatting van de plannen voor wijken, winkelcentra, de binnenstad, uitbreidingsgebieden en industrie terreinen voor de eerstkomende vier jaar. de plannen voor een splaat Reageren op het voorlopig Stadsprogramma Stadsdeel West Onderzoeken en verder uitwerken van maatregelen Stadsdeel Binnenstad Werken aan het hart van de stad Stadsdeel Oude Stad Aan de slag in de wijken Stadsdeel Noord Nieuwe schoolgebouwen, groen- en weg werkzaamheden of reageert u per e-mail. Surf daarvoor naar http://stadsprogramma.til- burg.nl In het voorlopig Stadsprogramma staan plannen voor groen, water, onderhoud wegen, volkshuisvesting, milieu, verkeer en vervoer, stedelijke vernieuwing, bedrijventerreinen, rioleringen, toezicht openbare ruimte, beheerbestemmings- plannen, welzijn, evenementen en sport, kunst en cultuur, zorg en onderwijs. Het Voorlopig Stadsprogramma is verdeeld in vier stadsdelen: West, Noord, Oude Stad en Binnenstad. Daarnaast ziet u een korte beschrijving over hoe de wijk er voor staat in de Wijkprofielen en wordt via de Monitor statistische informatie gegeven over woonbuurten. Stokhasselt: een aantal onderdelen uit de ontwikkelingsvisie voor Stokhasselt staan gepland voor 2004. Zo kunnen basisscholen De Lochtenbergh en De Regenboog rekenen op geld voor nieuwbouw. Ook voor basisscholen Vlashof, de Schans en de Sleutel staan nieuwbouwplannen op stapel. In 2006 is geld gereserveerd voor de nieuwbouw van basisschool de Stelaertshoeve. Wagnerplein: in 2004 worden de plannen voor een nieuw bruisend winkel centrum maar ook voor wonen, cultuur en ontspanning verder uitgewerkt. Quirijnboulevard: de bouwplannen lopen de komende jaren door. In 2004 moeten de plannen voor de Obrechtstraat en het zuidelijke deel van het park klaar zijn. Loven-Zuid: voor de revitalisering van deze wijk worden in 2004 en 2005 nog enkele projecten uitgevoerd, zoals de herinrichting van de Kapt. Rondairestraat. Stadsdeel de Binnenstad, het centrum van de stad, is een mix van oud en nieuw. Voorzieningen zoals het winkelcentrum, het uitgaansgebied en cul turele instellingen hebben een regionale functie. Maar er wordt in het een trum ook gewoond en gewerkt. Deze verschillende functies maken de binnenstad aantrekkelijk, maar kunnen elkaar ook hinderen. Wat zijn de plannen voor de Binnenstad? De Binnenstad moet zich in de komende tien jaar verder ontwikkelen als economisch en cultureel hart van Tilburg. In 2003 moet het college zich uit spreken over het Masterplan Binnenstad. De herinrichting van het winkelgebied gaat door. In 2004 staat de Stationsstraat op de planning. In 2005 zijn de Veemarktstraat, de Noordstraat en de Tuinstraat aan de beurt. Ook het Burgerijpad wordt opgeknapt. De werk zaamheden voor de herinrichting van de entree Stadspark oude Dijk bij de Nazarethstraat beginnen in 2004. Voor het Pieter Vreedeplein wordt in 2003 een bouwaanvraag ingediend. Het is de bedoeling om eind 2003 te kunnen bouwen, zodat in 2006 de eerste fase van het nieuwe plein klaar is. Spoorzonevisie is in ontwikkeling. Van groot belang is de mogelijkheid en haalbaarheid om het revisiebedrijf van NS te kunnen verplaatsen. Dit wordt nog onderzocht. Uiterlijk in 2004 moet duidelijk zijn wat de mogelijkheden zijn. Op basis van het eerder vastgestelde ‘Ontwikkelingsplan Stationszone’ worden de komende jaren al wel deellocaties aangepakt. Kantoorgebouw de Klipper is van de baan. Het onderzoek richt zich nu op de mogelijkheid van een centrumparkeergarage. De bouw op het Knegtelterrein is in volle gang. Het kantoor van VGZ is eind 2004 klaar. Waarschijnlijk kan begin 2004 de bouw van de toren met woningen en kantoren starten. In 2006 moet het hele terrein klaar zijn. Op het Holland-terrein beginnen eind 2003 de bouwactiviteiten. Deze lopen iswerkzaamheden 2005 moeten in het De Oude Stad bestaat uit veel verschillende wijken: Noordhoek, Hoogvenne, Armhoef, Jeruzalem, Korvel/Westend/St. Anna, Trouwlaan/ Uitvindersbuurt, Oerle, Broekhoven, Fatima, Groenewoud/Vogeltjesbuurt, Loven-Besterd, Theresia, Bouwmeestersbuurt, Goirke/Hasselt, Groeseind Hoefstraat en bedrijventerreinen Kanaalzone en Het Laar. Er staan veel vooroorlogse woningen en nieuwe woningen op voormalige fabrieks terreinen. Het is een levendig gebied met veel voorzieningen. Herstructurering Uitvinders-Zeeheldenbuurt: in 2004 moet de nieuwbouw in de Uitvindersbuurt van start gaan. In dat jaar krijgen ook de herhuisvesting van de bewoners uit de Zeeheldenbuurt West en de invulling van het multifunctio nele wijkcentrum aandacht. Er is veel aandacht voor de wijk via buurtregie en een buurtbeheerder. Zuid Oost: in 2004 start de uitvoering van de maatregelen uit het wijkplan. In het Piushavengebied zullen in 2004 de eerste bouwactiviteiten te zien zijn in het Fabriekskwartier (Aabe-gebouw) en wordt met partners in de stad de plannen voor het gebied verder concreet gemaakt. Het Voltterrein en het nabijgelegen Phoenixterrein worden de komende jaren herontwikkeld tot een hoogwaardig woon- en werkgebied. Het is een van de gemeentelijke sleutelprojecten. Het uitvoeren van de maatregelen uit het wijkplan Korvel, Westend, St. Anna, Zorgvlied staan in 2004 centraal. Dit geldt ook voor Groenewoud. In Oud-Noord staat de nieuwe ontwikkelingen in de Spoorzone volop in de aandacht. In 2004 start de uitvoering van maatregelen uit het Wijkplan en begint de bouw van een multifunctioneel wijkcentrum in de Hasseltse kerk. Tot slot gaat het Masterplan voor de herstructurering Goirke West in fases van start. De woningbouw op het Erasterrein en de herstructurering van het Tiwos- bezit worden in 2004 ais eerste aangepakt. Kanaalzone: in 2003 moet de definitieve visie klaar zijn. Die wordt daarna uit gewerkt in een nieuw bestemmingsplan. Via een schriftelijke consultatieronde worden georganiseerde groepen uit genodigd om te reageren op het voorlopig Stadsprogramma. Maar ook u als individuele burger kunt uiteraard reageren. Vindt u dat er echt iets moet worden gedaan aan zaken in uw wijk of buurt die nog niet in het Stadsprogramma staan? U kunt vanaf 8 mei tot 27 juni 2003 schriftelijk reageren op het gehele voorlopig Stadsprogramma, dus niet alleen op de maatregelen en activiteiten voor 2004, maar ook voor de jaren daarna. Tijdens de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad in oktober wordt het programma voor 2004 definitief vastgesteld. Stuur uw reactie vóór 27 juni onder vermelding van “Inspraak Voorlopig Stadsprogramma" naar: Doelbudgettten Kleine knelpunten die via deze inspraakronde naar voren komen, kunnen worden aangepakt met geld uit zogenoemde doelbudgetten of worden meegenomen in de meerjarige programmering. Het deelbudget kan op initiatief van bewoners worden besteed aan activiteiten die volgens hen ten goede komen aan de leefbaarheid van Tilburg en die nog niet in het Stadsprogramma staan. “Meer keuz lijkheden er Marjolein H Midden-Bra Orgaan (RH In stadsdeel West liggen de recente uitbreidingsgebieden van Tilburg. Het bestaat uit de wijken de Reit, 't Zand, Wandelbos, Zorgvlied, de Blaak, Reeshof en bedrijventerreinen Albionstraat, Katsbogten, Kraaiven en Vossenberg. De woningen, omgeving en voorzieningen zijn in dit stadsdeel over het algemeen van goede kwaliteit. Wel vertonen de vroeg-naoorlogse wijken de eerste tekenen van technische veroudering. In andere delen vraagt de sociale kant van samenleven bijzondere aandacht. De belangrijkste plannen: Onder stadsdeel Noord vallen de na oorlogse wijken Stokhasselt, Heikant en Quirijnstok, het industriegebied Loven, de dorpskernen Berkel-Enschot en Udenhout en de buitengebieden Noord en Moerenburg. Op veel punten scoort dit stadsdeel goed. Vooral de na oorlogse wijken staan in het teken van bouwplannen en herstructurering om de bestaande problemen beter het hoofd te kunnen bieden. Een greep uit de plannen van het voorlopig Stadsprogramma: College van Burgemeester Wethouders van de gemeente Tilburg Postbus 90115 5000 LH Tilburg >lan 1. Hie gepland, ming kan dat De brochuri nisterie van Sport (VWS de AWBZ april kunne mogelijkhec uitspreken budget (het wie wannef tura(geleve voor een co i i I Zorgvlied: op basis van het wijkplan wordt een maatregelenprogramma gemaakt, dat in 2004 wordt uitgevoerd. NS-station West krijgt in 2004 een nieuwe fietsenstalling. Kruidenbuurt/Paletplein en Westermarkt/Station West: voor deze buurten worden de komende jaren toekomstvisies opgesteld. Reeshof: in 2003 start de uitbreiding van het zwembad. De plannen voor een nieuwe school met wijkvoorzieningen in Dalem Noord krijgen vorm. Voor een betere bereikbaarheid van de Reeshof start in 2003 de aanleg van het Noordwesttangent. Die loopt de komende jaren door. In de tussentijd wordt een aantal maatregelen genomen om knelpunten op te lossen. Na de realisatie van het NS-station wordt het gebied eromheen verder ingevuld. Tot slot wordt de westelijke stadsuitbreiding DE Wijk de komende jaren in delen afgerond. Bedrijventerreinen Vossenberg en Kraaiven: hier starten verschillende proef projecten en onderzoeken. Die zijn onder andere gericht op het sparen van natuur en milieu. Op Vossenberg-West II is ruimte gereserveerd voor de aanleg van een langshaven om vervoer over water te stimuleren. Voor de gebieden Spinder-zuid en het terrein van voormalig revalidatiecentrum Charlotteoord lopen studies naar een mogelijke invulling als bedrijventerrein. Volksver: De AWBZ Ziektekos doel de kc men uit ve in een zie ook bij lar ling, als d boren of c kwaal. Oc geestelijk de loop d< bracht. H die dus v voor werk bovengrei het zieke wordt aut< inkomen i Per 1 apri door in 2004 voor 120 vei in 2005 klaa naamde MTS In het Het M< Bouwn Tilb*| gaan. Voor het Harmonieterrein worden in 2003 concrete bouwplannen en inrichtingsvoorstellen vastgesteld. De uitvoering is gepland voor 2004. Indicatie Voor de n hankelijk geïndicee van je hui schriftelijk door eeni de huisart Wachtlijste reaucratie te binnen si Met de m< mene Wet (AWBZ) wi doen.“Dek hetsamens Na bijn Verbun dactie. overde een kril Diny vc Maar ik mondic lige clu Joop is gezam vind ik De anc plezier Buitengebied Noordoost Tilburg: in 2004 krikten landschapspark in Moerenburg vastere vormln. Berkel-Enschot: de groenomvorming van het plan Bosscheweg, zoals vastgelegd in het groenstructuurplan, krijgt in 2004 verder vorm. Ook wordt het spelen plan uitgevoerd en vinden in een aantal straten onderhond plaats, in combinatie met rioolinspecties en reparaties. InJ centrum een aantal 30 km/uur gebieden worden ingericht, gelen in het kader van het Wijkplan. De Overhoeken: de ontwikkeling van concrete bestemmingsplannen, zoals een uitbreiding van het bebouwde gebied met 1800 woningen, start al in 2004 in plaats van 2005. Udenhout: in 2004 begint de wijkanalyse. Daarnaast wordt het groen van de wijk De Kuil aangepakt. Het bouwplan aan Perweide en de plannen op het terrein van Huize Vincentius en de Eikelaar worden verder ontwikkeld en uitgevoerd. 4. Ook op de locatie Fra%rs/Gasthuisiwig start in 2003 de bouw rzorgingsplaatsen en bijbehorende aanleunwoningen. Die moeten ff zijn. Aansluitend worden appartementen gebouwd op het zoge- 5-terrein clan de Lange Nieuwstraat. Veemarktkwartier zijn inmiddels volop bouwactiviteiten. isterplan Koningsplein Centrumplan Zuid, herinrichting Louis neesterplein wordt nu bijgesteld. Hier is on«r andere de locatie van de gse Dans- eri Muziekschool gepland. Eind 2003 moet het definitieve ont- daar zijn. Na de besluitvorming kan datiJn 2004 de uitvoering van start

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2003 | | pagina 10