Haarden en kachels voor meer sfeer in huis Voor een goed begin en c eind van de dag nen rf Een badkamer voorzien van alle comfort Keltische melodiën in de huiskamer Binnenkort open dagen sfeerverwarming Vereniging Vrij Wonen op Transparante de bres voor wand bewoners van recreatiewoningen Drummen onder het dak in nieuw jasje Van Gestel TIN; ook buitenkant WONEN 2002 Lr 73 S| 1 E 2002 - PAGINA 16 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 OKTOBER 2002 - PAGINA 17 Gerdien van der Loo: Keltische harp FOTO: PETER LIGTENBERG Steeds meer mensen gebruiken water niet alleen om zich schoon te spoelen, maar ook om te relaxen. iktgaat voorde all de ;n sfeer jregs.nl »a 20031 Zonder boren een fraaie transparante afscheiding. Kijk voor meer informatie op www.intensions.nl Sander (I) en Jelle (r): drumstel FOTO: PETER LIGTENBERG De winkel van Van Gestel TIN kreeg een frisse, moderne uitstraling. WOON SPECIAL 2002 •RBEELD uur uur )O uur aandag koopavond. t u bijvoor- idpanelen? 0 jaar uw kunststof kozijnen uitstraling wordt eer ’en ervoor dat Van Gestel 1. Een schitterende collec- Gashaarden De moderne gashaard is haast niet meer van z’n evenknie te onderscheiden. i systeem haalt de voor noodzakelijke lucht uit de kamer t dus om een adequate beluch- i gesloten systeem daarente- Eendracht maakt macht Onder het motto eendracht maakt macht is door enkele recreatiebewo- jkt ij wil het vooral bij het erg leuk vindt. chting, bod! van strak tot bewerkt, van Van kleine cadeautjes, scha- hting. en decoratie voor uw harte welkom met een oorjaar heeft Van Gestel TIN de binnenkant van de win- eel vernieuwd. Nu was de buitenkant aan de beurt, ledig nieuwe uitstraling is het resultaat. >gs onroerendgoed geworden door Oriëntatie belangrijk Gun uzelf daarom de tijd o te oriënteren en vakkundig ten lichten. Daarmee vc In het voor kei gehee Een volk len baden in alle vormen, afmetingen en modellen kunnen worden ge ceerd. En in meer dan 500 kleur e op alle fronten mee lag als 's avonds te steeds iedere omstandigheid en op willek "k op rig welke plaats kunnen i hout worden genstalleerd. Comf voor ie schoor- ?in team waardoor we ig kunnen houden en kosten ook lager zijn, ile klanten van een juist in deze markt erg •regs is absoluut geen is om alleeg maar alen. "Wat wij merken vaak de huizenbezitter vil bepalen en in veel maar ook vaak zit hij Het is dan onze taak ]oed en eerlijk advies ^dXS el te hoog." Hiermee n om zodoende de Als u plannen heeft óm binnenkort een matig op de radio. En hoewel de gezegc badkamer aan te schaffen en u wilt zomer zich dit jaar niet van z’n besliss informatie, dan kunt u een beste kant heeft laten zien, blijft »tag het feit, dat het grootste deel er 710, inderdaad op zit. ter Vereniging Vrij Wonen is opge richt om de belangen te verte genwoordigen van de 80.000 be woners van recreatiewoningen in Nederland. FOND-/ ‘NELEN indeld 14,5 cm •lafond of js paneel kleur te maken €9,95 maar O per m2 ners met visie de Vereniging Vrij Wo nen opgericht. De leden van de Ver eniging Vrij Wonen ontvangen regel matig een nieuwsbrief met daarin de laatste ontwikkelingen. Op de leden vergaderingen komen veel recreatie- bewoners samen om bijvoorbeeld ge rechtelijke problemen te bespreken en op te lossen. Informatie is te vinden pp www.verenigingvrijwonen.nl of op te vragen bij het secretariaat via info@vrijwonen.nl of tel. 0523- 231896. Nieuwe kleuren en een nieuw logo Zorge TIN die uitstraling heeft die het verdiend, tie tinnen voorwerpen van Italiaanse merken maken van Van Gestel TIN een stijlvolle en tijdloze winkel. De kracht van tin is dat het combineert met alle stijlen. Dit maakt tin tot een tijdloos product dat in elk interieur past. De tinnen voorwerpen bij Van Gestel TIN zijn voor het overgrote deel afkomstig uit Italië en worden met de hand gegoten en afgewerkt. Het assortiment is zeer uiteenlopend, “mat” tin tot hoog gepolijste modellen. len, vazen, onderborden tot exclusieve verlicht U kunt in een ongedwongen sfeer verlichting ei interieur uitzoeken. Maud en Eric heten u van ha lekker kopje koffie en geven indien gewenst met veel enthousiasme advies. Van Gestel TIN is te vinden aan het N.S.-Plein 19 in Tilburg. Tel. 013-5424725; www.tinspecialist.nl ‘tlsweervoorbij die mooie zomer, beoordeeld en gekozen. Een onver- zingt Gerard Cox al jaren regel- standige aanpak want, heel zwart-wit a.. newgd, is het uiterlijk pas het laatste issingsaspect. Praktische zaken spelen een minstens zo belangrijke i om zo optimaal mogelijk van uw haa of kachel te kunnen genieten. nog steeds erg in trek als de sfeermaker gen haalt de lucht rechtstreeks van bui- bij uitstek. Ze zijn er zowel in open uit- ten. voering als in afsluitbare of gesloten Gashaarden kunnen losstaan maar vorm. Recent onderzoek heeft op- even zo goed in een bestaande of nieu- erol nieuw aangetoond dat houtgestookte we schouw worden ingepast. In vrijwel raard haarden en kachels, dankzij de steeds iedere omstandigheid en op willekeu- betere apparatuur en natuurlijk op rig welke plaats kunnen gashaarden voorwaarde dat u droog en schoon hout worden genstalleerd. Comfort er gebruikt, veel minder schadelijk voor in een perfecte combinatie. het milieu zijn dan in het verleden i aangenomen. Naast een goede set steen en een juiste capaciteit van de haard of kachel is vooral droog hout belangrijk voor een volledige verbran ding met een aantrekkelijk en milieu- vriendelijl door. Ieder type hout minstens' twee jaar, liefst gek- h loofd, op een droge, winderige plek moet hebben gelegen. Hoe u een goed brandend vuur herkent? Aan kleurloze of witte rook uit de schoorsteen. Een traditioneel ‘goed’ teken. Wanneer u i goede beluchting er dat niet alleen de Denk er aan dat voor een massage douche de watertoevoer voldoende krachtig is; Kiest u voor een bubbelbad? Zorg er voor dat de leidingen goed bereikbaar zijn; Uw bad moet als het even kan niet meer dan 10 cm korter zijn dan uw ei gen lengte; Met optische trucjes kunt u kleine badkamers groter laten lijken. Net verhuisd zijn Sander Bergtak (1 l)en Jelle Wolkenfeit (10). Al les moet nog een beetje zijn plaats krijgen in het nieuwe huis. Voor een gezin bestaande uit zes perso nen waarvan iedereen een instru ment bespeelt is het aanpassen ge blazen zou je denken maar al gauw wordt duidelijk dat dit geen enkel probleem is. Sander en Jelle die al lebei fanatiek op de trommels en bekkens slaan hebben stads kort een eigen oefenruimte op zolder. Niet echt groot, zeg maar rustig klein. Maar knus is het er wel, daar boven onder de pannen. Toen ze het huis betrokken was deze drum- ruimte een open ruimte. Dat is nu verleden tijd. De enige klus die nu nog rest is het aanbrengen van goe de geluidwerende isolatie om de buren een beetje te vriend te hou den. De beide jongens hebben ie der een slaapkamer die grenst aan dit drumhok en zijn blijkbaar al zo aan deze geluiden gewend dat ze er gewoon doorheen slapen als de an der aan het drummen is. Sander zit sinds zijn achtste jaar op les. Op zijn vierdejaar had hij al zijn eerste drumstel. Hij is lid van harmonie Orpheus waar hij af en toe de grote gong en grote trom mag slaan. In de toekomst zou hij graag xylofoon spelen. Het luisteren naar muziek blijk hij ook een aardig tijdverdrijf te vinden. Jelle geniet op zijn m.anier van het drummen. Hij wil het vooral bij h< drummen houden. Om zich tot slot te laten ontvallen dat hij buiten spelen ook wel heel erg leuk vindt. Aangezien hiervoor in iedere gemeen te en bestemmingsplan ahdere regels gelden is een belangenorganisatie geen overbodige luxe. Na een aarzelende start melden de bewoners van recre atiewoningen zich nu meer en meer aan. Hoewel de meeste gemeenten in Ne derland oogluikend en soms wel tien tallen jaren permanente bewoning van recratieverblijven hebben toegestaan denkt de overheid nu aan een aanpak van dit gedoogbeleid. Recreatiebewo- ners vrezen nu voor een sterke waarde vermindering van hun woning en hoge advocatenrekeningen. Want dat er in het hele land duizenden processen ge voerd moeten gaan worden lijkt gezien de enorme verschillen tussen de ver schillende gemeenten onvermijdelijk. Veel bewoners trekken nu de kop uit het zand en realiseren zich dat alleen een voortvarende aanpak met vereen de krachten het tij kan doen keren. Om te onthouden Bedenk vooraf hoe, wanneer en met wie u gebruik van de badkamer maakt. Nu en in de toekomst; Combineer bij al uw aanschaffingen ‘mooi’ met ‘functioneel’; Zorg voor een brede instap in uw douche; Kies voor decoraties aan de buiten kant van uw douchewand. Dat houdt makkelijker schoon; ERKEND Met name senioren, alleenstaanden en starters op de woningmarkt voelen zich door economische redenen of re gionale woningnood vaak genood zaakt om een recreatiewoning aan te schaffen. Zij willen wei graag het leven van iedere andere Nederlandse burger kunnen blijven leiden. Vrij Wonen vraagt zich af waarom in Nederland een eigen woning die gewoon aan alle eisen van het bouwbesluit voldoet niet bewoond kan worden. Dit kan in de meeste Europese landen wel, waar je gewoon een huis koopt en er in gaat wonen. Dit standpunt en de degelijke onderbouwing daarvan wordt ge steund door een enthousiast team van specialisten, waaronder een topadvo caat, voormalig ambtenaren en een vooraanstaand planoloog. Door het gebruik van kunstglas houdt u de ruimte licht en creëert u toch een afscheiding. Het Intensions wandsy steem biedt u twee maten staanders in twee kleuren, twee kleuren raamwerk (waar- ben l van u er één zelf kunt verven of beitsen), en vier verschillende beeli soorten kunstglas. Hierdoor beschikt u over enorm veel combi natiemogelijkheden. Welke indeling u ook wilt maken, het kan met dit systeem. Het is verkrijgbaar in breedtes van 60 cm en 90 cm bij Praxis en binnenkort bij de meeste bouwmarkten. Bubbelen of stomen Ontspanning en beweging tegelijk? Dan is een bubbelbad ideaal. U mag het ook whirlpool, antistressbad of jacuzzi noemen. Een stoomcabine is genieten i optima forma voor rustzoekers. Via Fins/Romeinse-methode met hete lucht. Of via de Russisch/Turkse va riant met stoom. Wat u ook kiest, u voelt u als herboren. De huidige cabi- het materiaal heet wordt niet verstan- nes combineren op efficiënte wijze dig. douchen en stomen en zijn binnen en kele uren te installeren. Designers leven zich naar hartelust uit op de wastafel. Geen wonder want het is het meest functionele attribuut in de badkamer. Bovendien lenen de huidi ge materialen en technieken zich hier bij uitstek voor. Kunstmarmer, mar- Wilt u uw keuken afschermen van uw woonkamer, een werkplek creëren of een deel van de slaapkamer afschermen? Dat kan nu eenvoudig zonder boren of metselen met het Intensions wand- systeem. Het systeem dat bestaat uit drie onderdelen: een houten raamwerk, metalen staanders en kunstglas panelen. Dankzij een vernuftige klemconstructie is het makkelijk te monteren en ook weer eenvoudig te demonteren. Elektrische haarden Vroeger vooral in trek bij ouderen in flats, nu echter overal gesignaleerd: de elektrische haard. Veilig -ook wanneer u vergeet de kachel uit te zetten- en jk vuur. Dat betekent dat het vooral eenvoudig te installeren. Voor- istens' twee jaar, liefst gek- z’en van een fraaie schouw, waardoor j een droge, winderige plek het levendige vlammenspel nog beter iben gelegen. Hoe u een goed tot ziJn recht komt- straalt de elektri- uur herkent? Aan kleurloze sche haard niet alleen warmte uit, maar zoals we haar- of witte rook uit de schoorsteen. Een êeeft deze °°k daadwerkelijk af. Daar- :t zijn bedoeld als traditioneel ‘goed’ teken. Wanneer u door is hiJ °°k als bijverwarming ge- elal samenvatten, tot slot voor een goede beluchting schikt. Ideaal dus voor de kille herfst- feite de belang- zorgt, weet u zeker dat niet alleen de daëen die ons binnenkort weer te of elektrisch, rook uit de schoorsteen, maar ook de wachten staan. Vergeten is het schrale oervorm van schoorsteenmantel spierwit blijft. Dat weer buiten. U nestelt zich met een goed boek en een glas wijn behaaglijk bij uw eigen haard. Want die is en blijft toch goud waard. gashaarden heb- ’n leve lijks nog te onderst t enige dat ontbreekt is het geknap- en de geur. Bovendien heeft u met 3 van de afstandbe- wandend en op tem- opkomst en. Voor lijk natuurge- ii met als groot schoorsteen of Baden op maat Wegzinken in een heerlijk geurende schuimmassa is en blijft pure verwen nerij. Zeker met de huidige baden die steeds meer op lichaamsvormen wor den toegesneden. En van alle gemak ken zijn voorzien. Zoals comfortabele arm- en beensteunen, rugleuningen met een verhoogde kraag, nekkussen- tjes met gel, baden met zitbankjes, an- tislipvoorzieningen en fraaie badgre- pen voor een veilig in- en uitstappen. Tegenover elkaar geplaatste rugvor- men en in het midden aangebrachte kranen en afvoer maken baden tot ple zier voor twee. U zou haast uw bad niet meer uitkomen. Bovendien hoeft de grootte of vorm van de badkamer geen belemmering meer te zijn om van deze luxe te genie ten. Moderne technieken zorgen er- Steeds meer mensen gebruiken water niet alleen om zich schoon te spoelen. Maar ook om te relaxen. Zo blijkt uit onderzoek. En dat is niet zo verwon derlijk. Water werkt zeer ontspannend. Daarbij doet de nieuwe generatie dou ches vrijwel niet onder voor het bad. Van alle kanten wordt men met water omringd. Met een normale, jet- of pul- satorstraal of zelfs een champagnes- traal. Wat dacht u van een wendbare hoofd- en zijdouche met twee draaiba re douchekoppen en verschillende on afhankelijke straaltypen die ook nog eens supermakkelijk in diverse stan- den te zetten is? Eenvoudig in een be staande douche te monteren. De douchebak of -vloer vormt de basis van al het doucheplezier. Bewegings vrijheid is daarbij cruciaal. Kies daar om als het even kan voor ruime maten. Of dat nu recht- vierkant- of vijfhoekig 1 is. En bedenk of de douchebak ook als zit-, voeten-of kinderbad gebruikt gaat voor dat ook de‘ouderwetse’plaatsta- mer, porselein, chroom, staal, kera- worden. Dan ligt een diepe bak voor de ien baden ,n a]|e vormen, afmetingen miek, glas, kunsthars of combinaties hand- en modellen kunnen worden geprodu- daarvan. tren. Let bij de aanschaf van een kraan niet Heen op het uiterlijk maar ook op de waterbesparing, het bedieningsgemak en de kwaliteit. Vloeiend vormgege ven kranen geven kalkaanslag geen kans, de knoppen van tweegreepskra- nen moeten profiel hebben voor zeep- handen en de wastafelkraan dient zo hoog zijn dat u er bijvoorbeeld ook uw haar onder kunt wassen. En heeft u kin deren in huis dan is een kraan waarvan We leven steeds luxer. En dat laat zich ook vertalen in de badkamer. Dé plaats waar u de dag in ieder ge val begint en eindigt. Of soms tus sendoor heerlijk ontspant. Die luxe heeft te maken met het soort mate rialen. Maar vooral ook met de luxe om uw badkamer geheel naar eigen smaak en wensen in te kunnen rich ten. Deze week vinden bij alle leden van het Sfeerverwaïmtagsgilde de Open Dagen Sfeerverwarming plaats. Als u binnenkort ook wilt genieten van een open haard of kachel, daar vragen over heeft of zich wijt oriënteren over wat er al lemaal mogelijk is, dan zijn deze open dagen een ideale gelegen heid om daarover vrijblijvend met een deskundig installateur van het Sfeerverwarmingsgilde van gedachten te wisselen. Hij weet als geen ander alles over de juiste proporties tussen rookka naal, luchttoevoer en het vermo gen van de haard, houdt rekening met de maten van de kamer en de overige eigenschappen van het huis. En durft u zo nodig negatief te adviseren. Want u moet uiter aard alleen verantwoord met vuur spelen. Als je het huis van Gerdien van der Loo (57) binnenkomt zie je het al meteen, hier wordt muziek gemaakt. Hier woont de muziek. Muziek is de spil van het leven. Midden in de kamer staat de Keltische harp. Een klein houten broer tje van de grote concertharp. Aan de wand hangen diverse instrumenten waaronder een viool. Het verschil tus sen haar harp en de concertharp is dat deze Keltische harp, die ook wél eens Ierse harp wordt genoemd, geen peda len heeft om de tonen te verhogen en verlagen. In plaats daarvan heeft hij haakjes aan de bovenzijde van iedere snaar. Gerdien, die vroeger als kind ooit pianoles heeft gehad en tien jaar op gitaarles zat besloot een aantal j aren ge leden om harp te gaan spelen. De grote stimulator blijkt haar man Theo te zijn. Hij is als violist semi-professioneel ac tief binnen de folkmuziek. Voor Ger dien kwam de ervaring van het gitaar spel, waarbij de twee handen iedereen eigen melodielijn volgen, goed van pas. Vijftien a twintig jaar terug was er sprake van een opleving van de folk muziek met als gevolg dat dit instru ment, de Keltische harp ook weer in de belangstelling kwam te staan. Voor de aankoop moest je buiten Nederland zijn. Tegenwoordig worden ze hier geïmporteerd. Samen met haar man en een verhalenverteller gaat Gerdien regelmatig op pad voor het verzorgen van optredens. Vooral in de donkere dagen jond kerst heeft dit trio het druk. Overlast bezorgen met haar harpspel doet Gerdien niet. Ze speelt over het algemeen beneden in de woonkamer. Als het haar man allemaal teveel wordt, of als ze se rieus wil studeren, verkast ze naar de bovenverdieping. Of hij gaat boven zitten. Een oplossing wordt er altijd wel gevonden. I om u terdege indig voor te la- /oorkomt u veel ongemak zoals te veel of te weinig trek, een te ruime of te geringe capaciteit, onnodig breekwerk, de koop van een kachel die onmogelijk te plaatsen blijkt en ga zo maar dr—*77- haard of kachel heeft z’n eigen eigen schappen en voorwaarden. Inderdaad, soms net een mens. Bij sfeerverwarming, den en kachels die niet hoofdverwarming veel is de energiebron in f rijkste keuze: hout, gas Hout is natuurlijk de 1 vuur, met alle sfeerassociaties van dien. Knapperend, geurend vuur met een altijd boeiend vlammenspel waar we ons behaaglijk rond nestelen. Hout stoken is natuurlijk arbeidsintensiever dan een gasvuur of een elektrische haard. En niet ie lijkheid voor de opslag va raadje houtblokken. Maa schoorsteenmantel spierwit blijft. Dat is zeker niet het geval bij de zoge noemde gelhaarden, die vanwege de prijs en eenvoud op dit moment in trek zijn. Realiseer u dan ook dat de gevol gen van het gebruik van gel als brand stof vaak desastreus voor uw gordijnen iedereen heeft de moge- en plafond zullen zijn. j. ------ van een voor_ ■aadje houtblokken. Maar eerlijk is eerlijk, hout heeft een ongekende char me. Maar ook de moderne a tegenwoordig zo’r ;id, dat ze nauwelijks nog van een “echt” houtvuur zijn te onderscheiden. Het enige dat ontbreekt is het per en de geur, n druk op de knop diening uw haard br; peratuur ingesteld. Sterk in o zijn ook de elektrische haarder zien van een bedrieglijk trouw vlammenspel en tr** voordeel dat er geen rookkanaal nodig is. De aanwezigheid van een stopcontact volstaat. iisquavuurbeeld t’n houtgestookte heiden. De vlam- /endigvuur- men flakkeren net zo lustig en bedrieg lijk echt lijkende dennenappels en houtblokken creren de juiste entoura ge. Vooral in designuitvoeringen is er een keur aan modellen waar u zeker w haard bij vindt. Het grote voordeel van een gashaard is de constante warmte en het gebruiksgemak. Geen gesjouw met hout, geen as en geen rommel. Ook gashaarden kennen open en ge sloten systemen. Dat heeft echter niets te maken met afsluitbare of gesloten toestellen, maar met het systeem. Een open systeem haalt de voor de verbran ding 1 Witte rook en vraagt c Houtgestookte haarden en kachels zijn ting. Een graag meer i briefkaartje sturen aan de Verenigii Comfortabel Wonen, Postbus 71 6710 BS in Ede. De vereniging zorgt! dan voor dat de leden van “Comforta- De tijd van behaaglijk binnen breekt bel Wonen” u gratis en vrijblijvend in- aan. Met alle aantrekkelijke dingen formeren over hetgeen er op dit mo- van dien. Zoals gezamenlijk rond een ment in de handel is. Meer informatie sfeervolle kachel of haard. Want met vindt u ook op internet: www. wonen- dansende vlammen is het letterlijk ge- compleet.nl Verder kent de Vereni- nieten van huiselijke warmte. ging Comfortabel Wonen een digitaal Een haard of kachel is soms net een woontijdschrift waarop u zich gratis mens. En niet alleen voor wat betreft de kunt abonneren door uw e-mailadres uitstraling van warmte. Maar al te vaak op te geven via comwonen@planet.nl wordt een haard puur op z’n uiterlijk T v

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 17