Willem II trapte succesvol af James Quinn: ‘Ik kan mijn spel bij Willem II belangrijk verbeteren’ Barry Hulshoff: ‘Goede start competitie crociaal’ Een gratis seizoenkaart? EEN BUSVERVOER WILLEM II tagc Hen jr. 8286 3624 2002 - PAGINA 10 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 22 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 11 Stadionkrant t anbieding TOBURO TOIN DAMEN 013-5490590 Peter Année fie grope Ron van Berkel FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN che feiten Uit 0-0 42 Harrie Verhoeven veld schoonvegen.Dat hoeven ze in Nederland vast niet.' Willem II wint, dan dat ik een prachtig doelpunt maak.' 456 11 99 455 08 01 2-0 4-0 2-0 2-0 0-1 0-2 1-0 West Bromwich Albion 'Bij deze club heb ik de beste pe riode uit mijn voetballoopbaan tot nu toe meegemaakt. Tussen 1998 en 2000 hadden we een prima team. Ik had het de eerste drie jaar écht naar mijn zin. Dat veranderde vorig seizoen. De eerste tien wedstrijden heb ik gespeeld, daarna kreeg ik een meningsverschil met de ma nager. Ik werd rond Kerstmis Nederlands voetbal 'Daar ben ik een groot liefheb ber van. Het is technisch goed verzorgd en een wereld van verschil met Engels voetbal. verhuurd aan Notts County, kwam terug bij West Bromwich en speelde de laatste twee maanden voor Bristol Rovers. Aan dat laatste halfjaar denk ik niet graag terug.' Mariano Bombarda 'Een heel goede spits, moeilijk om op te volgen. Hopelijk ge ven de fans mij de tijd om fit te worden en wedstrijdritme op te doen. Verder zet ik mezelf niet teveel onder druk, want daar lijden mijn prestaties al leen maar onder. Ik geef altijd 100 procent en probeer alle wedstrijden te winnen. Ikga er van uit dat het publiek dat waardeert.' Beste voetbaleigenschap 'Dat mogen de toeschouwers bepalen. Ik ben geen egoïsti sche speler. Ik heb liever dat Willem ll-selectie 'Een mooi stel. Ze hebben mij prima opgevangen. De colle gialiteit is enorm. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Daar kan West Bromwich Albion heel wat van leren.' Vooral het eindeloos passen van de bal ben ik niet gewend. Het is in Engeland een dood zonde om de bal terug te spe len op de keeper. Je moet het spel zo snel mogelijk naar vo ren verplaatsen. Alhoewel ik het moment van de pass nog beter moet leren aanvoelen, heb ik er alle vertrouwen in dat ik mijn spel bij Willem II be langrijk kan verbeteren.' bereikbaar (optie 1). Noord-lerland 'Ik heb recent nog gesproken met de manager van het natio nale team, Sammy McIlroy. Hij houdt mij zeker in gedachten. Noord-lerland heeft drie a vier goede spitsen. Toch vertrouw ik erop dat ik me kan selecteren voor de EK-kwalificatie. Als ik een basisplaats verover bij Willem II, speel ik regelmatig tegen topteams. Die ervaring kan ik uitstekend gebruiken voor het nationaleteam. De lo ting is overigens heel zwaar. We staan in één groep met Spanje, Griekenland, Armenië en Oekraïne. Allemaal moeilij ke tegenstanders. Toch hoop ik dat we ons kunnen plaatsen.' Familie 'Dat is het enige wat ik uit Engeland mis: mijn ouders en Slechtste voetbaleigenschap 'Het koppen kan beter.' Dat kan! Voor elke nieuwe seizoenkaarthouder die je vóór 31 augustus aanbrengt, ontvang je van Willem II 12,50 euro op je bank- of girorekening. Voor deze actie geldt geen maximum. Dus hoe meer nieuwe seizoenkaarthouders je aanmeldt, des te eerder heb je je eigen seizoenkaart terugverdiend. *Breng je seizoenkaart en rekeninggegevens mee. Verhuizing 'In combinatie met alle trainin gen en wedstrijden waren de eerste weken in Tilburg zeer hectisch. Samen met mijn vriendin heb ik uren rondgere den om allerlei spullen voor het nieuwe huis te kopen. Dat was een ervaring op zich. Autorijden in Nederland trou wens ook. Ik heb bij winkelcen trum Heyhoef een paar minu ten op de verkeerde weghelft gereden. Gelukkig was het zondagochtend en was er bijna geen verkeer.' twee zussen. Ze volgden me naar alle wedstrijden. Dat zal nu natuurlijk moeilijker worden, ze ker omdat mijn vader vliegangst heeft. Ik probeer ze zoveel mo gelijk te laten overkomen.' ïzoen 2001- 5euro enuit- m 2001-2002 3-4 1-0 0-1 0-0 3-1 2-0 2-0 4-0 3-1 2-0 0-1 0-2 2-0 Prijzen: korte zijde vanaf 107,50 euro, lange zijde vanaf 175 euro. Kinderen t/m 12 jaar vanaf 50 euro. Verkoop: Administratie: ma./vr. 8.30 en 17.00 en bij de SSU: ma. 13.00-18.00, di. en do. 17.30-20.00 kalkzandsteen iren kalkzandsteen irantiecertificaat Openingstijden lanshnp De fanshop is geopend van maandag tot en met zaterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur en op wedstrijddagen van drie uur voor aanvang van de wed strijd tot drie kwartier na de wedstrijd. Bovendien zijn dan ook de verkooppunten op de promenade bij vakken B en M geopend. Kids Side Shoot-out Met ingang van dit seizoen worden in de rust van alle thuisduels van Willem II Kids Side Shoot-outs gehouden. 8 kinderen van de Kids Side zul len onder leiding van mascotte Kingo hun kunsten vertonen. Word lid van de Wil Kings De Wil Kings is speciaal voor kinderen van 0 tot en met 12 jaar. Als je fan van Willem II bent, word dan snel lid van deze club. Je hoort er dan hele maal bij en speciaal voor jou worden er allerlei leuke dingen georganiseerd. Voor 15 euro per jaar word je lid van deze fantastische club. Vraag snel het speciale in schrijfformulier aan bij Willem II of kom langs bij de suppor ters service unit. Klachten of suggesties? Heb je iets op of aan te merken over supportersaangelegenheden, zoals seizoenkaarten of kaarten voor uitwedstrijden? Heb je ideeën of klachten in het algemeen? Mail dan naarssu@willem-ii.nl. II - NAC Thuis 7 7 14 1 24-27 63-58 Route 1 18.20 uur Udenhout (Tongerloplein) 18.40 uur Tilburg Noord (bushalte Wagnerplein) 18.50 uur 't Goirke (Goirkestraat/Textielmuseum) 19.00 uur aankomst stadion Willem II Route 2 18.20 uur Oisterwijk (bushalte winkelcentrum Gemullehoekenweg) 18.40 uur Berkel-Enschot (bushalte hotel Druiventros) 19.00 uur aankomst stadion Willem II Route 3 18.20 uur Dongen (parkeerplaats Sportpark VV Dongen) 18.40 uur Wandelbos (winkelcentrum Paletplein) 18.50 uur Het Zand (bushalte Westermarkt/Statenlaan) 19.00 uur aankomst stadion Willem II Route 4 18.30 uur Reeshof (bij bibliotheek Heyhoef) 19.00 uur aankomst stadion Willem II Vertrektijden gebaseerd op wedstrijdaanvang 19.30 uur Willem II 'Er was belangstelling van een andere Nederlandse club en diverse Engelse clubs. Toch heb ik bewust voor Willem II gekozen. De club nam al heel vroeg contact met mij op. Iedereen die ik sprak, was zeer vriendelijk. Bovendien wisten ze Willem II echt aan mij te ver kopen. Toen ik de goede facili teiten zag, was ik verkocht. Daarnaast wilde ik altijd al in het buitenland leven. Omdat Zuid-Europa voor mij veel te warm is, is Nederland een per fect alternatief. Ik wil de Nederlandse cultuur opsnui ven, nieuwe ervaringen op doen en... Nederlands leren. Helaas is het een moeilijke taal, maar dat houdt me niet tegen. Ik vind het onbeleefd om Engelstespreken. Daarom ben ik meteen op Nederlandse les gegaan.' De 27-jarige Noord-lerse spits van Willem II ziet er niet uit als het prototype voetballer. Hij oogt eerder als een 'backpacker' die net terug is van een wereldreis. Zijn ste- keltjeshaar, stoppeltjesbaard en trekkingsandalen ver volmaken dit beeld. Het is trouwens ook één van de re denen waarom James Quinn naar Tilburg is gekomen: hij wil nieuwe culturen opsnuiven. Dat kan bij de Tricolores - met een mengelmoes aan nationaliteiten - natuurlijk pri ma. Om u nader kennis te laten maken met de opvolger van Mariano Bombarda, legden we een aantal steek woorden aan hem voor. Openingstijden SSU De supporters service unit is geopend op maandag van 13.00 uur tot 18.00 uur en op dinsdag- en donderdagavond RUSPBSSEPBrtOllt Reis je regelmatig naar uitwedstrijden van Willem II? Schaf dan een passepartout aan. Voor slechts 100 euro (exclusief entree- kaarten) kun je alle 17 uitwedstrijden in de Holland Casino Eredivisie bezoeken. Bel voor informatie tussen 18.00 en 20.00 uur met Martijn Pijnenburg, telefoonnummer (013) 456 16 72. van 17.30 uur tot en met 20.00 uur. De SSU is ook geopend 2 uur voor aanvang van elk thuisduel van Willem II (de SSU sluit dan een kwartier voor aanvang van de wed strijd). De SSU is telefonisch {JtBWBHlS bereikbaar op 013-5490590 lt t Willem II zoekt stewards (m/v) die, tegen een passende onkos tenvergoeding, de supporters bij thuis- en uitwedstrijden willen begeleiden. Sfeer in het stadion Heb je leuke ideeën voor de sfeersponsors, stuur dan een e-mail naar sfeersponsors @willem-ii.nl. Alle reacties zijn FOTO: FOTOBUROTOIN DAMEN welkom. Aantal doelpunten 'Ik weet het echt niet. Veertig doelpunten in één seizoen maak ik niet. Zo'n type spits ben ik niet. Ik offer me liever op voor het elftal, want alleen het eindresultaat telt.' Vastgoedwereld 'Ik had in Engeland een vast goedbedrijf met een collega- voetballer. We kochten huizen, knapten die op en verkochten ze door. Die werkzaamheden staan nu op een laag pitje, want ik wil me volledig con centreren op Willem II. Ik vind het wel belangrijk na te denken over mijn toekomst na het voetballen, want mijn carrière kan zomaar voorbij zijn.' Coventry City 'Geboren en getogen in Coventry ben ik mijn hele le ven al hartstochtelijk fan van Coventry City. Sinds ik zelf voetbal, wilde ik voor hen spe len. Helaas kwam ik bij City niet aan de bak. Uiteindelijk ben ik op mijn zestiende bij Birmingham City terechtgeko men. Daar heb ik het vak van profvoetballer op de harde ma nier geleerd. Zo moest ik sa men met de andere jonge spe lers op maandagmorgen het ,bedriiWort°geS s Uit Totaal 1 21 1 6 3 8 De kop is er af. Vorige week zaterdag gingen na afloop van de eerste competitiewedstrijd in Enschede de han den van de spelers en de trouwe aanhang van Willem II ge zamenlijk de lucht in. De klus was geklaard. Voor de sup porters een echte opluchting want sinds 5 maart 1995 won Willem II geen enkele wedstrijd in Enschede. De 11000 seizoenkaarthouders staan nu vol ongeduld te trappelen want de zwaar bevochte 2-0 overwinning op FC Twente wekt verwachtingen. Rivaal NAC komt aan staande zondag naar Tilburg. De vlaggen en sjaals kun nen nu ook in Tilburg massaal uit de mottenballen wor den gehaald. Het lijkt erop dat de voorbereiding van de Tricolores haar vruchten afwerpt. ters hoge verwachtingen op. Is dat terecht? Gaat Willem II dit seizoen hoge ogen gooien? Directeur voetbalzaken Barry Hulshoff: 'De voorbereiding is goed verlopen: Tot nu toe ben ik tevreden. Willem II trof ster ke tegenstanders om op ni veau te komen. Cruciaal voor het verloop van de competitie is het resultaat van de eerste drie competitiewedstrijden. Dan wordt de toon gezet. Zijn de resultaten positief dan ver sterkt dat het zelfvertrouwen van de spelers. Dat is essen tieel.' Willem II beschikt over 22 se- lectiespelers. Enkele nieuwe lingen zijn aangetrokken. Zij zullen er alles aan doen om een plaatsje in de basis af te dwin gen. Tegen Anderlecht zagen de toeschouwers dat de komst van vleugelspeler Mourad een welkome versterking is. Dit geldt ook voor de al eerder aangetrokken spelers Quinn, Simons en Johnson. Van alle drie wordt verwacht dat zij na een periode van gewenning en wedstrijdritme een waardevol le bijdrage leveren aan de prestaties van het eerste team. Uzultzekernog van hen horen. Van de supporters als 12e man weten we één ding zeker. Zij staan, zeker met de komst van het sfeervak, als nooit tevoren achter de ploeg! Willem II wenst iedereen een sportief en spannend voetbalseizoen! Traditie In de jaren vijftig hoorde hettot de traditie dat Willem II jaar lijks een wedstrijd speelde te gen Anderlecht. De club uit Brussel kwam begin augustus voor een oefenwedstrijd naar Tilburg. Was een traditie in ere hersteld? Meestal wonnen de Belgen op overtuigende wijze maar dit keer werden zij ver rassend verslagen met 4-0. De opwaartse lijn van het spel roept nu al bij trouwe suppor- Je weet natuurlijk nooit wat de invloed is geweest van de Intertotowedstrijden maar vast staat dat Willem II toen al met veel elan uit de startblok ken kwam. De ploeg speelde met grote inzet en vocht steeds negentig minuten lang voor een goed resultaat. Sankt Gallen werd op Zwitserse bo dem in de verlenging uitge schakeld en het Russische KS Samara werd in Tilburg uit het toernooi geknikkerd na een prachtige 2-0 overwinning. Het Spaanse Malaga was een maatje te groot voor de strijd vaardige Tilburgers. In een spannende wedstrijd waarin het team streed tot de laatste I minuutwerd de weg naarde fi- I nale van het toernooi definitief verijdeld. De toeschouwers die /de Tricolores tijdens deze II Intertotowedstrijd volgden waren echter tevreden over de i inzet en de stijgende lijn van 11 het spelniveau in vergelijking met het vorig seizoen. K Willem II

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 11