Wi Knallende npenmg tegen NAC gïi Jamt belat Harde aanpak Barry Eerste thuiswedstrijd van Willem II mijn Supporter van de week \^rpolis •rtag® •ren' OOK TOE AAN EEN NIEUWE GEVEL? Voor die dè reP0’ èt sco RT Frans Schollen jr. DE TILBURGSE KOERIER -DONDERDAG 22 AUGUSTUS 2002 - PAGINA 10 DE TILBURGSE kStadionkrant u L Fanshopaanbieding Hoofdsponsor FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN Bierland Antoon van Hest ricolores Statistische feiten 3 www.willem-ii.nl Harrie Verhoeven Voordeaanhangers van Willem II ple- voriete elftal. De krachtsverschillen gen de oefenpotjes in de aanloop naar met de sparring partners zijn veelal te het nieuwe seizoen meestal weinig in- groot om zinnigeconclusieste trekken zichtte bieden in de krachtvan hunfa- uit de uitslagen. Navenant is het ge- kaartje voor een uitwedstrijd. Zijn er überhaupt wel kaartjes te koop, kan ik met de auto of moet ik met de bus? Het in praktijk brengen van een sta dionverbod voor notoire vandalen blijkt echter nog altijd onmogelijk. Als je pech hebt zit er trouwens zo maar een harde kern van de tegenstander naast je op de tribune. Het hele sys teem is zo lek als een mandje. Vraag me niet om pasklare oplossingen voor de al jaren woekerende proble men. Maar het kan erbij mij niet in dat die kleine groep die het voorzo velen verpest, zijn gang kan blijven gaan. Omdat KNVB en overheid zich uitput ten in woorden, maar geen daden stellen, is het aan de echte supporters de voetbalwereld te gaan verbeteren, te beginnen bij zichzelf. Bij Willem II verzamelt de meest fanatieke aan hang zich aan de Goirlese kant om de Tricolores nog meer ruggesteun te kunnen bieden. Het moet een sfeer- vak worden. Prima idee. Sfeer heeft echter wel twee kanten. Bij tegenslag steld met de individuele beoordeling van (nieuwe) spelers. Eigenlijkzijn die oefenprogramma's louter voer voor deskundigen, zoals in dit geval voor trainer-coach Mark Wotte. Maar dit seizoen ligt dat allemaal een stuk anders. Willem II is in de Intertotocompetitie al flink aan de bak geweest. Serieuze tegenstanders als Sankt Gallen, Krylya Sovetov en Malaga hebben de Tricolores stevig aan de tand gevoeld. Willem II heeft Tel. 013-456 11 99 Fax 013-455 08 01 0-1 0-2 42 17 kan teleurstelling en frustratie snel omslaan in een negatieve sfeer. En dan is het oppassen. Want raddraaiers zien dan hun kans schoon. Ik hoop van harte dat deze lieden dan snel naar de Tilburgse kant verhuizen en dan wel buiten het stadion. De wedstrijd tegen NAC staat voor de deur. Willem II kan ongetwijfeld rekenen op de twaalfde man. Het zou prachtig zijn als de liede ren en yells zich in eerste instantiezou- den richten op de steun aan onze ei gen jongens. Afreageren op de tegenstander is verspillen van ener gie. Een voetbalwedstrijd zonder te genstander is niet mogelijk. De Trots van het Voetballand tegen de Parel van het Zuiden, het wordt ongetwij feld een spannend spektakel, waar je al met kriebels in de buik naar toegaat. Geloof me, een zinderende sfeer hoeft geen wanklank op te leveren. Een voorspelling? Ik denk gewoon 2-0! Kapelmeesterlaan 112 a 5049 NL Tilburg Gel. Verl. Doelsal. Uit-shirt seizoen 2001- 2002 voor 15euro enuit- short seizoen 2001-2002 voor 10 euro. Thuis 21 De 27-jarige als het prol 'backpacker keltjeshaar, volmaken di denen waart wil nieuwe c -meteen me ma. Om u n< van Mariam woorden aai SPOREL SPORTPWZEN RELATIEGESCHENKEN Het mooiste cadeau voor de beste prestatie Thuis 1-5 3-4 1-0 O-1 0-0 2-0 4-0 2-0 2-0 2-0 2-0 Uit 4-0 2-0 0-0 0-1 O-1 O-2 2-0 Coventry Ci1 'Geboren ei Coventry ben ven al hartstt Coventry Cib voetbal, wilde len. Helaas kw aan de bak. U op mijn Birmingham men. Daar he profvoetballei nier geleerd, men met de a Iers op maar Een spetterende opening. Zo mag je de wedstrijd Willem II-NAC zonder voorbehoud wel kwalificeren. Deze eerste thuiswedstrijd van de Tilburgse ploeg, komende zondag om 14.30 uur, is historisch al zo bela den dat er eigenlijk meer dan drie punten op het spel staan. Voor de sup porters van beide kampen, zo heeft het verleden wel uitgewezen, is het vooral een stedenstrijd Tilburg-Breda. Maar waar het echt om gaat, is dat het een leuke en spannende partij wordt en daar ziet het wel naar uit. Willem II - NAC Seizoen 1956-1957 1958- 1959 1959- 1960 1960- 1961 1961- 1962 1962- 1963 1966-1967 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1985- 1986 1986- 1987 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 2000- 2001 2001- 2002 Uit Totaal 21 6 8 De kop is ei van de eers den van des zamenlijk d< porters een won Willem 11000 seiz< trappelen w Twente we staande zon nen nu ook den gehaalc Tricolores h zich daarin niet laten kennen. Het Intertoto-avontuur heeft voor de Tilburgse ploeg een verrassend posi tief beeld opgeleverd. Verrassend dan met name voor de voetballiefhebbers die er, getuige de aanvankelijk geringe opkomst, niet veel in zagen. Maar 'in- eens'zaten er 9000 mensen op de tri bune bij het duel tegen Malaga. Gaat Willem II nu al voor de prijzen, was zo'n beetje de vraag die de nieuwsgie rige kijkers naar het stadion lokte. De spelers zelf hadden al veel eerder de aantrekkelijkheid van de Intertoto- competitie ontdekt. Gaandeweg groeide het zelfvertrouwen bij de mannen van Wotte, die gediscipli neerd en met zichtbare ambitie de wedstrijdenreeks afwerkten. Wie weet, had er nog wat meer in het vat gezeten, als een ordinaire straatvech ter als Dario Silva niet Chris Janssens uit de wedstrijd had getrapt. Al dient gezegd dat Malaga voor Willem II juist een maatje te groot, te sluw en ter er varen was. Niettemin hebben de supporters bij deze wedstrijden een redelijk be trouwbare indruk kunnen opdoen over de kracht van de Tricolores. Het is even afwachten Of, en in hoeverre trai ner Wotte zijn tactisch-strategische plannen voor de Nederlandse compe titie heeft bijgesteld. Maar tijdens de Intertoto bleek dat Willem II, veel meer dan vorig seizoen, een gedurfde speelstijl hanteert met een viermans defensie, soms zelfs slechts drie ver dedigers en een knap schakelend mid denveld, al kwam dit laatste tegen Malaga niet zo goed uit de verf. Hoewel een op één lijn spelende ver dediging erg kwetsbaar blijft, lijkt het er op dat rond de centrale man Chris Janssens de laatste linie aan betrouw baarheid heeft gewonnen. Het heeft er alle schijn van dat het scoren bij Willem II vooral vanuit de tweede lijn zal moeten komen. Het schort namelijk nog aan een sterke centrumspits. De nieuwelingen RegillioSimons en James Quinn heb ben op die positie hun draai nog niet gevonden. Dit is temeer jammer, waar de vleugels van de aanvalslinie in principe goed bezet zijn met Ceesay, Shoukov en 'reservist' Mourad Mghizrat, die vorig jaar nog bij Den Bosch speelde. Een alternatief voor de spitspositie is Sektioui, maar daar staat tegenover dat Simons en Quinn alleen door veel te spelen in vorm kunnen komen. Wat valt er van NAC te verwachten? Hoewel de Bredase club gebukt gaat onder een forse schuldenlast, heeft ze dat niet belet het verlies te com penseren van de twee Braziliaantjes Sergio en Cristiano, die door Roda JC werden ingepikt. Die compensatie bestaat uit de komst van de (ook door Willem II begeerde) spits Bart van den Eede. Verder versterkte NAC zich onder meer met Boussaboun (FC Groningen), Marcel Koning (NEC) en Arne Slot (FC Zwolle). Dank zij forse gemeentelijke steun kon de Bredase club dus nog aardig inkopen doen. Wat zich in oefenwedstrijden overi gens nog niet echt heeft uitbetaald. Vorig jaar speelden Willem II en NAC tweemaal gelijk. In Tilburg werd het 2-2. In Breda stonden de Tilburgers op winst (0-1) toen daar de wedstrijd wegens het golfballenincident werd gestaakt. Bij het later uitspelen van het duel (zonder publiek) moest Willem II alsnog een 1-1 gelijk spel toestaan. 7 7 14 39-31 24-27 63-58 Traditie In de jaren vijf de traditie de lijks een wed: gen Anderlet Brussel kwarr voor een oeft Tilburg. Was hersteld? Mei Belgen op ov maar dit keei rassend versl opwaartse lij roept nu al bi Je weet natui invloed is g Intertotowed! vast staat dat met veel elan ken kwam. C met grote inzt negentig mir een goed Gallen werd dem in de v schakeld en F Samara werd toernooi gek prachtige 2-0 Spaanse M< maatje te gro vaardige Till spannende v het team stre minuutwerd nale van hetti verijdeld. Det de Tricolore Intertotoweds waren echter inzet en de s het spelnivea met het vorig Gevel reinigen kalkzandsteen F Gevel impregneren kalkzandsteen /nel. 10-jarig garantiecertificaat Do|. 013-4638286 06-53183624 -****■ De supporter die op bijgaande foto is omcirkeld, wordt tijdens de wedstrijd Willem II - NAC uit geroepen tot supporter van de week. Deze supporter krjjgt een mooie plaats op de hoofdtribu ne, een rondleiding door het stadion, een blijvend aanden ken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de supportersclub. Bovendien mag de supporter samen met een speler naar keuze of trai- ner/coach Mark Wotte op de foto. Deze blijvende herinne ring wordt aangeboden door Fotoburo Toin Damen. De ge lukkige supporter wordt een half uur voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij het kan toor van de supportersclub van W Willem II (onder vak M). Het is weerzo laat. Het voetbalseizoen is nog lang niet begonnen, of wange drag van ten onrechte voetbalsuppor ters genoemde lieden beheerst het nieuws. Spreekkoren, dreigbrieven en busblokkades vormen de aanleiding tot de zoveelste roep om een harde aanpak. Iedereen heeft weer zijn woordje klaar en de zwarte piet schuift over tafel. Er is niets nieuws onder de zon. De ware voetballiefhebber ergert zich al jaren groen en geel aan het al gehele gebrek aan daadkracht. Voor veel geld werden alle stadions voor zien van beveiligingscamera's. Maar als het totaalassortiment van de krui denier het veld wordt opgegooid of een half tribunevak wordt gesloopt kunnen de daders kennelijk niet wor den geïdentificeerd. Is dat wel het ge val, dan zit de dader enkele weken la ter weer gewoon op zijn stekkie in het stadion. Een ook al niet goedkoop pas jessysteem zorgt ervoor dat je er al niet meer over piekert om energie te ste ken in het bemachtigen van een los «S» Pers-' .^enbedHIf-^ Keda"ief0'oSn,’'e

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 10