ANTWOORDBON Filmfoyer CINecittA ApollO HEUvelpoorT EEN EL? Een schat aan kennis is beschikbaar AANBIEDINGEN ocht Hap Stap Festival klaar voor de start oliën jr. rs ÏIL 2002 - PAGINA 14 DE TILBURGSE KOERIER •DONDERDAG 18 APRIL 2002 - PAGINA 15 It HEUVELRING 108 [WILLEM II STRAAT 29] [V iding zoekt KAATSHEUVEL Martin Lawrence als Jamal. HEUVELPOORT 365 Het bestuur van het Hap Stap Festival is er klaar voor. GILDE fv/DS Gilde Tilburg «St. Annaplein 21 *5038 TV TILBURG «Tel.: 013 - 543 45 72 «Fax: 013 - 543 18 15 •E-mail: gilde@contourtilburg.nl Nummer 30, april 2002 BEROEP en hulp bij gebruik van dit TALEN DIVERSEN ing in Tilburg. Groepsgrootte en tijdstip en st de computer (GL 262) an de synthesizer is toepas wil meervoudig veel aken ges jor t rs op bouwgebied. arband. Stuur deze bon naar: Gilde Tilburg, St. Annaplein 21, 5038 TV TILBURG Ik heb belangstelling voor: Wilt u mij in contact brengen met aanbieder nummer: BEDRIJF EN ORGANISATIE Ik wil mij opgeven voor Gilde Tilburg en mijn kennis en ervaring voor anderen beschikbaar stellen. Korte omschrijving van mijn aanbod: Naam: m/v* Postcode: Plaats: FILMAGENDA WEEK Bigerswerk arswerk Ide die (GL 063) :etten en/o op culturee, Nationale Tweetaktdag in Hilvarenbeek in honderden wp dan eens 18 april t/m 24 april Telefoon: I s.v.p. doorstrepen wat niet van toepassing is in kalkzandsteen gneren kalkzandsteen i garantiecertificaat >38286 183624 x per week i's ler. r uitstapje. nis! i die bloemen iekenhuis i per week men bieden Ook voor het legde -456 11 99 - 455 08 01 erras- jceerde meis dam mbieding iss uitshirt voor 5 Ice. de 1 nsdag van 13.00 tandag tot en. met 12. ilster Engels- rtaalwerk. (GL 244) en opbouw van een jurvoor □r, hart- weg te vernietigen. Om zijn c reiken heeft hij nog maar éér dig: e ren is te bij een aanbieder een aangegeven, dan is deze op dit moment (april 2002) niet in staat nieuwe aanvragers van dienst te zijn. ntVrijwilligersi ge Thuishulp ilpcentrale Le Fabuleux destin d’Amelie Poulain Een absurdistische comedie die eigen lijk uit drie delen bestaat. In het eerste deel maken we kennis met Amelie Poulain, haar geboorte, haar nn’'T"- heeft gemaakt op de Bali, Lombok, Kaliamntan en Wilt u gebruik maken van het aanbod van Gilde Tilburg, dan kunt u op maandag, dinsdag en woensdag tijdens kantooruren bellen naar in/óf laten functioneren sel en maatschappelijk pleiding van de II is op zoek naar s voor de jeugd- De Moordenaars De weg naar Bresson Retrospectief Tarkovski. Tarkovski maakte de korte film De Moordenaiars tijdens zijn studie aan het VGIK, de Moskouse filmacademie. In de bijzon dere documentaire De Weg Naar Bres son is Andrej Tarkovski aan het woord. Onderwerp van de film is Robert Bres son. Deze filmmaker is geliefd bij film ers en filmliefhebbers over de hele we reld vanwege zijn sobere, ingetogen filmstijl. Bij uitzondering verleende Bresson zijn medewerking aan deze film. Franse taal wil graag is converseren. Enige i zijn de laatste de er in onbr igmiddag rbereiden en i Deel te Sneak Preview Elke dinsdag om 22.00 uur een ver singsfilm tegen een gereducet prijs. Asterix en Obelix: Missie Cleo patra Het is 52 voor Christus. Caesar weet te melden dat Egypte onder het bewind van Cleopatra onder heer gevallen van Rome. De mooie, truiac Cleopatra laat deze sarcastische op merkingen niet op zich zitten en gaat een weddenschap aan met Caesar. Als het haar lukt om voor hem binnen drie maanden een prachtig paleis te bou wen, zal hij publiekelijk toegeven dat het Egyptische volk het grootste aller volkeren is. De architect Tekenis roept de hulp in van zijn Gallische vriend Panoramix, de maker van de beroemde toverdrank die onoverwinnelijk maakt, en zijn vrienden Asterix en Obelix. Niet zo vreemd, want als Te kenis zijn missie niet volbrengt, wordt hij voor de krokodillen geworpen. Het werk wordt niet gemakkelijker ge maakt door de listen van de jaloerse Astmagoedis. weten over reela- sormogelijkheden gramma, bel dan en van Oort, (013) 549 05 75. uwe-het-zelvers, sn materiaallijst. f3) over verkeersregels. I om een deel van steken in vrijwilli- ij de jeugd van heb je enige erva- ids- of grensrech ten schriftelijk aan I Jeugdopleiding, van Daan Miete, 5000 AE Tilburg. gdopleiding@wil- Voor informatie: 90. iet-zelvers op bouwgebied met —begroting en materiaal. Bedrijfsadvies (GL 003) Advies bij het opzetten en/of beheren van een hore cabedrijf. Bedrijf en organisatie (GL 238) Aanbieder met ruime ervaring (ook projectmatige aanpak) in de distributieve groothandel wil (op loca tie) advies geven aan starters, midden- en kleinbe drijf en middelgrote bedrijven op het gebied van organisatie (-veranderingen), logistiek en personeel. s voor jou? ie leiding te organiseren, Afhankelijk van Gilde Tilburg, tel. 013 - 543 45 72 en vragen naar Marianne de Groot. U kunt ook e-mailen: gilde@contourtilburg.nl. Of de antwoordbon, onder aan deze advertentie invullen en sturen naar Gilde Tilburg, St. Annaplein 21, 5038 TV TILBURG. The Mothman Prophecies De vrouw van John Klein (Richard Gere) komt op mysterieuze wijze om Monsters Co De film gaat over de vrienden Sulley en Mike, twee monsters die samen met hun collega’s kinderen bang moeten maken. Zb hoort dat nu eenmaal. Kin deren mogen niet in de wereld van de monsters terecht komen. Als Sulley een keer niet oplet, glipt er toch een isje door het net. Het leven wordt er i niet makkelijker op. Stamboomor Advies over c stamboom. Synthesizer met de computer (GL 262) De computer aan de synthesizer is toepasbaar indien u uw muzikale improvisatie op 'papier' wilt hebben, een orkestje wilt samenstellen of muziek wil transponeren. Tekenen en schilderen (GL 061) Amateur beeldende kunstenaar wil leeftijdgenoten helpen bij het tekenen en schilderen. Tekenen en schilderen (GL 094) Aanbieder helpt bij het tekenen en schilderen. Wandelen (GL 100) Op donderdagmorgen in de omgeving van Tilburg gedurende twee uren voor 50-plussers. Wandelen (GL101)* Op maandagmorgen in de omgeving van Tilburg gedurende twee uren voor 50-plussers. Varen (GL 216) Als u wilt gaan varen of al vaart op kanalen, rivieren of op zee met motor- of zeilboot, dan kunt’u bij een ervaren echtpaar terecht voor vragen, adviezen, tips enz. Dit geldt ook voor de vrouw aan boord. Vervaardigen van kleding (GL 290) Hulp bij het vervaardigen van kleding. Individueel of in groepjes van max. twee personen. Overigens I van kennis op een afspraak v zaken. En brengt u gebruik wil maken Shallow Hal The Lord of the Rings Hal Larsen is de meest oppervlakkige Lang geleden heeft een slechte, mach- man die je maar kunt voorstellen. Voor tige man van adel op een plaats ge- hem staat schoonheid gelijk aan super- naamd Middle Earth allerlei kwade modellen en centerfolds. Hij denkt er krachten verzameld om alles op zijn niet aan om uit te gaan met iemand, die we„ te vernietigen. Om zijn doel te be- met het perfecte uiterhjk of de perfecte reiken heeft hij maar één di n0. lach heeft. Zijn kijk op vrouwen veran- di een d]e ee6uwen eerder v6erlo. 7 He. «hei, kan wonJen meer belangrijk voor hem. Hij word. «fS««end als deze nng word, verme- stapelverliefd op de mollige Rosema- bëd' ry. Dan wordt plotseling de hypnose verbroken.... Black Knight Jamal is een medewerker van een mid deleeuws familie-pretpark. Hij komt door een ongelukje terecht in de Mid deleeuwen. Hij wordt daar als een ko ninklijke boodschapper gezien. Per ongeluk redt hij de kwaadaardige ko- p p ning van een moordaanslag. Hij wordt Kame Koom vervolgens in de watten gelegd totdat De net gescheiden Meg Altman (Jodie Op een dag de echte boodschapper ver- Foster) betrekt met haar jonge dochter schijnt. Jamal belandt dan in de gevan- Sarah een moot appartement in hartje „enjs New York. Het huis heefteen verbor- 6 gen kamer, een zogenaamde Panic Room, gebouwd als toevluchtsoord in geval van inbraak. Al op de eerste avond dringen drie inbrekers het huis binnen. Moeder en dochter weten net :n kamer in te vluch- en het er niet Bedrijf en organisatie (GL 255) Aanbieder heeft zowel beleidsmatig als uitvoerend (ook projectaanpak) ruime ervaring in de distributie ve groothandel, vooral op het gebied van organisa tie (-veranderingen), logistiek en personeelszaken. Hij wil (op locatie) starters, midden- en kleinbedrijf en middelgrote bedrijven adviseren. Ondernemersplan (GL 271) Begeleiding van startende ondernemers op het gebied van ondernemersplanning, marketing en marktonderzoek. Organisatie-advies Advies over het opzetter van organisaties op cu“: gebied. Organisatie-advies (GL 273) Aanbieder geeft advies over automatisering en de opzet van gestructureerde informatie en/of administratie. Zij doet graag 1 •en dagdeel per beginners (GL 204) r wil iedereen helpen met het leren spre- ans. Individueel of in kleine groepjes bij het leven. Haar laatste woorden “Zag je het niet?” malen door zijn hoofd. Wat zag hij niet? In zijn zoektocht naar de waarheid komt hij terecht in het stadje Pleasant Point, waar hij samen met agente Connie Parker het mysterie pro beert te ontrafelen. The Lord of the Rings Het eerste deel van een trilogie. Nu met vier minuten extra. Alvast een voor proefje op deel twee. Gilde Tilburg is een onderdeel van het Steunpunt Vrijwilligerswei van Contour, dé organisatie voor vrijwilligerswerk in Tilburg. Gllc Tilburg bestaat uit mannen en vrouwen van vijftig jaar of ouder, hun kennis en ervaring overdragen aan een zo groot mogelijk publiek. Zij adviseren, begeleiden en informeren, maar geven geen officiële cursussen. Zij doen dit belangeloos en op een informele manier. Slechts onkosten dienen te worden vergoed. Iedereen - ook uit de omgeving van Tilburg - kan van deze diensten gebruik maken: jong en oud, clubs, organisaties, instellingen en scholen. Gilde Tilburg brengt u in contact met de aanbieders. Mean Machine Een gevangenisdirecteur heeft ervoor gezorgd dat de voormalige profvoet baller Danny, die op het slechte pad is geraakt, in zijn gevangenis wordt ge plaatst. Hij wil met Danny als trainer van zijn semi-professionele elftal van bewaarders kampioen worden. Aquarium, Terrarium (GL 290) Aanbieder heeft door het lidmaatschap NBAT en deelname aan diverse keuringen, jarenlange ervaring met aquarium en terrarium opgedaan biedt aan u met zijn kennis en ervaring op dit gebied te helpen. - beginnende biljarters. We Were Soldiers Een spetterende actiefilm met Mei Gibson over de eerste grote slag in de Vietnam-oorlog. Luitenant-kolonel Hal Moore wordt samen met 400 jon ge militairen omsingeld door 2000 Noord-Vietnamese soldaten in wat la ter bekend wordt als de Valley of De ath. Een helse overlevingsstrijd is het gevolg. Gitaar spelen (GL 197) Wilt u graag een leuk melodietje via bladmuziek op gitaar spelen? Bent u bereid ook thuis te oefenen? Aanbieder helpt u graag op weg. Alleen op maandag- en dinsdagmiddag. Kantklossen (GL 145) Hulp en advies bij kantklossen. Kerkorgeltour (GL 227) Kennismaking met orgels in Tilburg en omgeving. Keyboard (GL 207) Advies bij aankoop --*=* muziekinstrument. Kunstobjecten in Tilburg (GL 226) Aanbieder opent uw ogen voor de vele kunst in Tilburg. Mineralen en fossielen (GL 211) Verzamelaar van mineralen en fossielen wil kennis en ervaring aan anderen overdragen. Individueel of in kleine groepen. Ook op basisscholen. Musiceren met klavar (GL 196) Inleiding tot het zelf musiceren middels het muziek schrift klavarskribo. Alleen 's avonds. Muziek (GL 113) Voor allerlei vragen op het gebied van muziek. Naaien (GL 284) Aanbiedster met jarenlange ervaring geeft advies bij het vervaardigen en veranderen van kleding en het aanpassen van patronen. Origami (GL 280) Aanbiedster wil bij haar thuis de Japanse papier- vouwkunst 'theezakjes' aanleren. Orgelbouw (GL 143) Aanbieder biedt hulp bij het intoneren van diverse orgelpijpen en bij de bouw van orgels. Oude beschavingen (GL 276) Ex-leraar klassieke letteren verzorgt oriëntatie in de (aspecten van de) oude cultuur. Parkwandelingen (GL 230) Wandelen in de parken van Tilburg met uitleg over wat er groeit en bloeit. Pergamano (GL 148) Begeleiding bij het werken met perkamentpapier. Reisinformatie Zuid- en Midden-Amerika (GL 256) Aanbieder wil u wegwijs maken in de veelheid van informatie om een goede keuze te kunnen maken voor een geslaagde vakantie. Reisinformatie Aziatische landen p” Aanbieder wil u wegwijs maken in de informatie om een goede keuze te rm geslaagde vakantie. Reisinformatie Bayern en Tirol (GL 243) Deze aanbieder wil u helpen wegwijs te worden in de veelheid van informatie om een goede keuze te maken voor een geslaagde vakantie. Hij heeft ook belangstelling voor volkskunst en folklore. Gosford Park De titel verwijst naar een majestueus kasteel anno 1932. Daar komt de Brit se aristocratie naar jaarlijkse gewoon te bijeen op het landgoed van de flam boyante sir William. Dat gaat gepaard met een kleine volksverhuizing, im- ™nnen wioeoer en uocntei mers elke gast is vergezeld van zijn ei- °P “Jd de verborgen kamer gen privébedienden. Snel ontstaan de ‘en’ ™ar de inbrekers later nodige spanningen, vooral als het lijk Ö1J,zltten- van sir William wordt gevonden. De intriges en verdachtmakingen kunnen T beginnen. Ice ASe Ice Age is een animatie-avontuur de hele familie, vol met humor, verwarmende karakters en hilarische momenten. Duizenden dieren trekken naar het zuiden om de winter te ont vluchten, maar de eenzame, norse mammoet Manfred trekt naar het noor den. Al snel ontmoet hij Sid, een zelfin genomen en irritante luiaard die tegen de zin van Manfred (Manny) mee naar het noorden trekt. Als ze plots een weeskindje vinden, overtuigt Sid Man ny ervan dat ze de mensenbaby terug moeten brengen naar zijn familie. Als e sluwe tijger Diego inschakelen t dat nog niet zo eenvoudig te zijn. Reisinformatie Frankrijk (GL 242) Aanbieder wil helpen bij het maken van een keuze uit de veelheid van informatie over Frankrijk. Reisinformatie Turkije (GL 241) Reisinformatie over Turkije, reisroutes en omgang met de bevolking. Reisverhalen Indonesië (GL 285) Verhalen die aanbieder heeft gema~''‘ ~‘- Sumba-eilanden, zoals Es!:, Lsït.Ls... Ambon. Reisverhalen Afrika (GL 286) Verhalen over twee reizen die aanbieder in Kenia,Tanzania en Marokko heeft gemaakt. Reparaties in huis (GL 056) Advies over kleine reparaties in huis en over onder houd van gereedschap en fietsen. Restauratie (GL 052) Advies bij restauratie van antieke voorwerpen. Ook kraal- en borduurwerk, hout, goud- en zilverwerk. Stadstour (GL 152) Bezichtiging van de Hasseltse kapel, Goirkestraat, het Pontmuseum enz. met de fiets of per auto. Stadswandeling (GL 098) Stadswandeling in Tilburg. zr. tijdstip in overleg. Stamboomonderzoek (GL 142) Adviezen voor aanpak van stamboomonderzoek. Ook in het buitenland. jnderzoek onderzoek Het Tilburg Hap Stap Festival is terug in het weekend van hemelvaart. Het eet- 'rinkfestijn vindt plaats van 9 tot en met 12 mei op Heuvel, Piusplein en Pa- .v.oring in het centrum van de stad. Onder de 23 deelnemers bevinden zich dit jaar zes nieuwe horecagelegenheden: café Brandpunt, Bruin Kaffee, De Drie Gezus ters, café Karei (voorheen De Korenbeurs), Storm, cannabistro Ochtendgloren en eet- en rookcafé The Grass Company. Tezamen met de andere, vertrouwde deelnemers zullen zij hun gasten ongetwijfeld culinair-creatief verrassen. Nederlandse taal (GL 266) Deze aanbieder wil ondersteuning bieden bij spel ling en ontleding. En helpen bij het schrijven van teksten of brieven. Nederlandse taal (GL 287) Aanbiedster met jarenlange ervaring in loopbaanbe geleiding en begeleiding van de cursussen 'Afscheid van Arbeid' wil Nederlands geven aan kleine groepjes of individueel. Pools vertalen (GL 154) Hulp bij vertalingen Pools-Nederlands en andersom. Russische conversatie (GL 233) Aanbieder verzorgt Russische conversatie. Spaans (GL 228) Begeleiding voor beginners en gevorderden door aanbiedster van Spaanse afkomst. Spreken in het openbaar (GL 219) Aanbieder biedt zijn hulp aan voor het spreken in het openbaar. gebied te helpen. Biljarten (GL 222) Begeleiding voor t Geen kinderen! Brailleschrift (GL 009) Informatie over het maken van brailleschrift. Bridge (GL 123) Mevrouw wil de weg wijzen in de bridgewereld. Geen les. Bridge (GL 249) Bridge voor mensen die de beginnerscursus achter de rug hebben. Aanbiedster oefent in een groepje van vier personen bij haar thuis. Aanmelden met een compleet groepje van vier beginnende bridgers. Computergebruik (GL 210) Advies over het gebruik van computer en programma's installeren. Bij aanvrager thuis in Tilburg en omgeving. Computertechniek (GL 258) Aanbieder geeft advies en instructie. Hij begeleidt bij het oplossen van computerproblemen en de aan sluiting van randapparatuur. Installaties van pro gramma’s is mogelijk. Hij is ook beschikbaar voor scholen en instellingen. Computergebruik (GL 278) Aanbieder wil adviseren bij gebruik van computer en software en bij het installeren van programma's. Dos- en Windowstoepassing. Individueel bij aanvrager thuis. Computertechniek (GL 279) Aanbieder biedt zijn hulp aan voor het oplossen van technische problemen. Culinair koken (GL 170) Uitwisseling van kennis en ervaring door in groeps verband te koken en stijlvol te tafelen. Eigen inbreng. Dahlia's kweken (GL 151) Informatie over dahlia's kweken. Dans en dansgeschiedenis (GL 206) Informatie (individueel of in kleine groep) over cho reografie, balletten en dansgezelschappen. Er zijn videobanden beschikbaar. Klassieke, moderne en volksdansen. EHBO (GL 057) Voorlichting over hoe en wat te doen bij ongevallen in en om huis. Elektronisch orgel (GL 041) Uitleg over aankoop en gebruik van dit instrument. FietsenonderhoudAreparatie (GL 106) Advies over onderhouden en/of zelf repareren van de fiets. Saving Privat Ryan In kader van Filmcyclus Vrijheid Zien I.s.m. 4 mei Comité Tilburg. Spannen de oorlogsfilm. Een groepje soldaten onder leiding van Kapitein Miller moet een zekere soldaat Ryan opsporen. Deze Ryan heeft een ‘ticket home’ ver diend omdat zijn drie broers zijn ge sneuveld. Kapitein Miller beseft dat het een gevaarlijke tocht zal worden en hij omringt zich met zijn beste mensen. De vraag waarom acht levens te riske ren om er een te redden, dringt zich op... (GL 257) de veelheid van taken voor een 8 Femmes De jaren vijftig. Een geïsoleerd land huis op het besneeuwde platteland van Frankrijk. Een familie heeft zich ver zameld om samen de feestdagen door te brengen. Maar erg gezellig zal het niet worden, want de heer des huizes is vermoord. Eén van de acht vrouwen uit de omgeving van het slachtoffer moet de moord op haar geweten hebben. Als de zus van het slachtoffer -een echte vamp- onverwacht voor de deur staat, ontaardt het moordonderzoek in een mo®te dag vol opzienbare onthullingen, hila- ?f.d® rische verwikkelingen, en zelfs muzi- bllJkt 1 kale intermezzo’s. Komische situaties krijgen een andere draai als duistere fa miliegeheimen naar boven komen. Verleiding danst met verraad. Het mysterie van de vrouwelijke psyche wordt onthuld. Elektra-installatie (GL 250) Advies, ontwerp en uitvoeringsbegeleiding van elektrotechnische installaties. In het bijzonder utiliteit en industrieel. Ook kostenbewaking. Elektrotechniek (GL 281) Aanbieder biedt zijn praktische kennis op het gebied van elektrotechniek aan. Handwerken (GL 034) Begeleiding bij handwerken op allerlei gebied, ook ingewikkelde patronen. Houtbewerking (GL 089) Aanbieder, kundig op het gebied van houtdraaien, wil begeleiden bij bijvoorbeeld het bouwen van een draaibank. Kaasmaken (GL 050) Aanbieder geeft advies over het maken en bewaren van kaas. Lood gieten (GL 281) Aanbieder biedt zijn praktische kennis van het lood gieten aan. Metaalbewerking (GL 089) Ervaren metaalbewerker geeft advies over draaien en frezen en over het slijpen van boren enz. Metaalbewerking (GL 281) Aanbieder wil zijn praktische kennis over metaal aan belangstellenden doorgeven. Metselen (GL 103) Advies aan doe-het-zelvers. Individueel en in groepsverband. Metselen (GL 193) Advies aan doe-het-zelvers op bouwgebied en hulp bij het opstellen van een begroting en een materiaallijst. Modellen maken (GL 016) Tandtechnicus heeft 40 jaar ervaring met het maken van afdrukken van gipsmodellen. Deze tech niek wil hij overdragen aan creatieve mensen. Schoenmakersvak (GL 095) Informatie over handmatig en machinaal schoenma- kerswerk. Stucwerk (GL 193) Advies aan doe-het-ze inbegrip van kostenbe Tegelzetten (GL 193) Aanbieder geeft advies aan doe-he inclusief kostenbegroting er Theorie auto-opleiding (GL 072 Ex-autorij-instructeur adviseert c Timmeren (GL 103) Advies aan doe-het-zelvers Individueel en in groepsverband Timmeren (GL 156) Advies op het gebied van timmerwerk. Tuinen (GL 282) Deze aanbieder geeft advies over de vormgeving van een tuin, het tuinonderhoud en over het onder houd en de juiste behandeling van bomen. Hij begeleidt excursies naar kwekerijen en botanische tuinen. kunt u zich via deze bon ook aanmelden als aanbieder o welk terrein dan ook. Gilde Tilburg maakt dan met u voor een gesprek en informeert u over de gang van ■_S* ‘J vervolgens in contact met de aanvrager die laken van uw kennis en ervaring. Ice Age 3 Age is een animatie-avontuur voor hele familie, vol met humor, hart verwarmende karakters èn hilarische momenten. Duizenden dieren trekken naar het zuiden om de winter te ont- srschappij is vluchten, maar de eenzame, norse nooie, trotse mammoet Manfred trekt naar het noor den. Al snel ontmoet hij Sid, een zelfin genomen en irritante luiaard die tegen de zin van Manfred (Manny) mee naar het noorden trekt. Als ze plots een weeskindje vinden, overtuigt Sid Man ny ervan dat ze de mensenbaby terug moeten brengen naar zijn familie. Als ze de sluwe tijger Diego inschakeleh blijkt dat nog niet zo eenvoudig te zijn. SCHOUWBURGRING E.T. Ter gelegenheid van de 20e verjaardag van Spielberg’s E.T. is deze filmklas sieker opnieuw uitgebracht. De nieuwe versie bevat unieke nieuwe beelden, verbeterde visuele effecten en digitaal geluid. Tevens is het de eerste keer dat de film in een Nederlands ge sproken versie in de bioscoop wordt uitgebracht. E.T. is het ontroerende en spannende verhaal van een buiten aards wezentje, dat per ongeluk achter blijft op aarde. Voorde elfde editie van de Nationa le Tweetaktdag op zondag 21 april hebben zich al meer dan honderd mensen aangemeld. Voor de eige naren is deze jaarlijkse dag in Hilva renbeek een leuke gelegenheid om hun hobby voertuigen even uit te la ten en voor de toeschouwers is dit een buitenkansje om een rijdertd museum te zien. Tweetaktmotoren zij cennia steeds meer in onbruik ge raakt, vooral vanwege hun weinig milieuvriendelijk karakter. Grote automerken, zoals DKW en Saab,, verbonden hun naam aan dit motor type. Maar doorgaans waren het de motoren, bromfietsen en scooters, die van de tweetaktmotor gebruik maakten: Vespa, Flandria, Jawa én Berini. Op 21 april zijn veel van deze ‘oude bekenden’ te zien bij café Den He mel in Hilvarenbeek. Men kan deel nemen met een voertuig met een tweetaktmotor, ongeacht de leeftijd. Van 10.00 tot 12.00 uur kan het pu bliek rondkijken en wordt een on- derdelenmarkt gehouden. Om on geveer 12.30 uur vertrekken de deelnemers voor een toeristische route door het Brabantse landschap. The Lord of the Rings Lang geleden heeft een slechte, mach tige man van adel op een plaats ge naamd Middle Earth allerlei kwade krachten verzameld om alles op zijn weg te vernietigen. Om zijn doel te be reiken heeft hij nog maar één ding no dig: een ring die eeuwen eerder verlo ren is geraakt. Het onheil kan worden afgewend als deze ring wordt vemie- rinte A Beautiful Mind A Beautiful Mind is geinspireerd op het leven van Nobelprijswinnaar For bes Nash jf. John Forbes Nash jr. (Rus sell Crowe) heeft het allemaal meege maakt. Van de geneugten van het leven als beroemdheid tot de depressie van een roemloos bestaan. Hij is een wis kundig genie die aan het begin van zijn carrière een ongelooflijke ontdekking heeft gedaan. Maar de knappe, arrog ante Nash valt diep als zijn geestelijke gezondheid het af laat weten. Na vele jaren van strijd overwint hij zijn ziekte en krijgt hij uiteindelijk zelfs de No belprijs Tussenland Dit imponerende speelfilmdebuut is een dubbelportret van. twee outsiders. De jonge asielzoeker Majok slaapt bij Jacob op het bankje in de tuin. Jacob is een eenzame bejaarde Nederlander en deze knorrepot moet in eerste instantie niets van de jongen hebben. In fraaie, kleine scènes laat regisseur Eugenie Jansen de twee levens langzaam maar zeker in elkaar grijpen. De vluchteling blijkt minder koppig en Jacob blijkt ondanks zichzelf een man om van te houden. Showtime Een undercover-actie van de politie loopt mis als op hetzelfde moment een cameraploeg van een nieuwszender opduikt. Een agent is zo verbolgen over de mislukking dat hij een schot lost op de camaraploeg. De impulsieve schietactie wordt voorpagina-niev"'c en agent Preston wordt opeens een I roemdheid. Hij is gedwongen om in gaan op het idee om mee te werken aan een reality tv-show. Duitse conversatie (GL 074) Hulp bij Duitse correspondentie en/of conversatie. Alleen voor 50-plussers. Duitse conversatie (GL 093) Mevrouw met ruim 30 jaar ervaring in de Duitse taal biedt ondersteuning bij het verwerven of uitbouwen van de Duitse taal. Zij werkt individueel en in groepjes. Duits vertalen (GL 175) Hulp bij het vertalen vanuit het Duits in het Nederlands en andersom. Engelse conversatie (GL 274) Aanbiedster met 25 jaar ervaring in lesgeven aan volwassenen wil Engelse conversatie verzorgen in groepjes bij haar thuis. Engelse conversatie voor gevorderden (GL 247) Een praatgroep van enkele deelnemers die het Engels al redelijk goed beheersen (woensdag avond). Engels voor beginners (GL 283) Deze aanbiedster met ruim 30 jaar ervaring ondersteuning bieden bij het verwerven of uitbouwen van het Engels. Engels voor beginners (GL 203) Engels voor beginners. Engels vertalen (GL 277) Aanbiedster is gediplomeerd vertaals‘~ Nederlands. Zij doet graag thuis vertaaiwc, n. Ongeveer een dagdeel per week. Frans voor bec Aanbiedster ken van Frar haar thuis. Frans voor beginners (GL 245) Aanbiedster wil beginners wegwijs maken in deze taal. In kleine groepjes bij haar thuis. Franse conversatie (GL 218) -Mevrouw met kennis van de Fra met een groepje in het Frans basiskennis is vereist. Franse conversatie (GL 252) Docent met jarenlange ervaring in het onderwijs wil u helpen met Franse conversatie (voor gevorderden). Niet in de avonduren. Franse correspondentie (GL 251) Docent met 30 jaar ervaring in het middelbaar beroepsonderwijs wil u helpen bij het opstellen van brieven in het Frans. Latijn - Grieks (GL 275) Ex-leraar klassieken is bereid te begeleiden bij het leren van Grieks en Latijn. Nederlandse taal (GL 264) Deze aanbiedster wil u helpen het Nederlands taal gebruik verder te ontwikkelen. Zij denkt vooral aan buitenlanders die dit nodig hebben bij hun studie of in hun werk. Crossroads Film met Britney Spears. Drie meisjes uit een klein plaatsje aan de Ameri kaanse oostkust waren op de lagere school hartsvriendinnen, maar op de middelbare school zijn ze uit elkaar ge groeid. Na hun eindexamen hebben ze elk een goede reden om naar Los An geles te reizen. Ze reizen mee met de muzikant Ben en komen erachter, dat van hun vriendschap niet veel over is. Gaandeweg wordt hun band sterker en bloeit er een romance op. Crossroads Film met Britney Spears. Drie meisjes uit een klein plaatsje aan de Ameri kaanse oostkust waren op de lagere school hartsvriendinnen, maar op de middelbare school zijn ze uit elkaar ge groeid. Na hun eindexamen hebben ze elk een goede reden om naar Los An- en drir geles te reizen. Ze reizen mee met de leisrin muzikant Ben en komen erachter, dat van hun vriendschap niet veel over is. Gaandeweg wordt hun band sterker en bloeit er een romance op. Emporte-Moi Het is 1963 en Hanna groeit op in Montréal. Op school is Hanna een bui tenbeentje. Ze ontvlucht de werkelijk heid door steeds opnieuw Vivre Sa Vié van Jean-Luc Godard te bekijken. Hanna identificeert zich met de rebel se hoofdpersoon uit de film, maar dat is ook de oplossing niet. We Were Soldiers Een spetterende actiefilm met Mei Gibson over de eerste grote slag in de Vietnam-oorlog. Luitenant-kolonel Hal Moore wordt samen met 400 jon- Poulain, haar geboorte haar opvoe- militairen omsingeld door 2000 ding en haar karakter Deel twee be- Noord.Vietnamese soldaten in wat la- schnjft met een surrealistische donke- ter bekend WQrdt a)s de Vall f De_ re ondertoon haar dagen ks leven in c Z Parijs: waar ze woont en werkt, welke ath' helse overlevingsstrijd is het mensen ze leiver niet en wel ontmoet gevolg- en haar eenzaamheid. In deel drie gaat Amelie op zoek naar liefde en geluk en verandert de film in een lieftallig sprookje voor volwassenen. jstaat. ïnnis 8*4

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 15