en 1895 Veel activiteiten Nationaal Museumweekend Textielmuseum je kassabon is geld waard! makersmuseum Kunst van genieten in Muziekinstrument- 2895 6995 ecco $2° - je loopt gewoon binnen broekhovenseweg pieter vreedeplein otner... €500 ’OENEN DO OKERS 0™ [W DONDERDAG 11 APRIL 2002 - PAGINA 11 maat 28 t/m 35 i 71Q95 FFILA VOORDEEL 4 €400 IQ >95 S83BDIUIB maat 37 t/m 42 F <P maat 41 t/m 47 leren vrijetijdsschoen maat 36 t/m 46,5 ook in ecru maat 36 t/m 43 tel de scapinologo's achterop de kassabon en ontvang maximaal 15% extra kassakorting op je volgende aankoop! let op de voorwaarden in de winkel T-shirt. 128-176. v.a. €7?5 Denim skate bermuda. 140-182. v.a. VOORDEEL I €20°° I ^(47^ Polo. '€17.9i Black derim U ie°ns- €34.9: VOORDEEL VOORDEEL €15°° maat 37 t/m 42 Dan moet u de in Durea proberen, ien van een ver en schokdempende n/ Kinderen Zondag 14 april is een dag voor jong en oud arin de museumkindervriend Jaap het ■""n centraal staat. Jaap het Schaap viert die verjaardag en alle kinderen zijn van welkom op zijn feestje. Jaap het Schaap is naar kinderen die hun verzameling zien. Alle leerlingen van Basis- 'önkelsteen (voorheen BS De Hel- ie lieten zich inspireren door Jaap "ij hebben werkstukken gemaakt, jijzondere dag gepresenteerd zul- en. Het wordt een leuke dag met de es yan het productieproces van wol tot eshops viltballetjes maken en schaap- den en je kunt je laten schminken als ;r ijs- ise Contest! 2p-cruise unée! isen over de ee met Orient Lines.., Dat is de hoofdprijs dBookers Cruise winkel zijn er nog ss 100,- te win- lus. Wat moet u doen? zeemijlen van Nice en maak de volgende met Orient Lines vakelkade 2c, aar. Mailen kan ook; odbookers.nl. Doen! Textielmarkt Op zaterdag 13 april organiseert het museum een markt zowel binnen als buiten met onder nemers, kunstenaars en vormgevers die ver wantschap hebben met textiel. Tijdens een in- loopatelier kan men zelf aan de slag en in het M useum in bedrijf zuilen diverse demonstraties zijn. Verder is er muziek op het voorplein'en het project zijn er gratis rondleidingen. In de museumwin- it een tafel- kei en het museumcafé zijn extra producten te koop. Tijdens het Nationale Museumweekend dat gehouden wordt op 13 en 14 april heeft hét Muziekinstrumentmakersmuseum het .the ma: ‘De Kunst van het genieten’, gebaseerd op het genieten van het maken van muziek instrumenten door de bouwers. In welke tijd werden de instrumenten ontwikkeld en met welke materialen werden ze vervaardigd? Wie hebben er aan de wieg gestaan van de in strumenten? U kunt het zien in het museum aan de Nijverstfaat 4a te Tilburg. Het muse- T-shirt. 92-122. v.a. €8.95 Denim capri met borduur. 92-122. v.a. e14?5 urn is zaterdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur en zondag van 11.00 tot 16.00 uur. Zaterdag geeft het Kessels Saxofoonkwartet om 16.00 uur een miniconcert in de M. Kes- selszaal van het Muziekinstrumentmakers museum. Het kwartet, bestaan uit Andreas van Zoelen, Marcel Hartendorp, Lauran van de Sanden en Rob Marijnen, speelt op au thentieke Kessels-instrumenten. Tijdens het concert geven zij toelichting op de muziek stukken en de instrumenten die zij bespelen. Bordurende mannen Het vak ‘textiel’ wordt vaak geassocieerd met I vrouwen. Beeldend kunstenaar Anne Verhoij- I sen (1951) ontwikkelde hieromtrent het ‘Splitzij Centraal in dit project staat ec.. kleed dat met splitzijde wordt geborduurd door mannen in nette pakken. In 1999 begonnen met een eerste performance is het project uitge groeid tot een complex van performances, bor- duurlessen voormannen, ‘broddellappen’, di ners, foto- en videomateriaal. waar Op zaterdag 13 april zal Anne Verhoijsen het Schaap o Nederlands Textielmuseum bezoeken. Zij wil dag zijn een drietal workshops geven aan min of meer harte wel bekende Tilburgse mannen, die normaliter nog op zoek na druk doende zijn met zaken. Gedurende de willen laten z workshop die 1,5 uur duurt leert zij een groepje school De Fonk van vijf a zes Tilburgse mannen borduren aan len) uit Goirle li een eigen borduurlap. De mannen worden ge- het Schaap. Zij acht aanwezig te zijn in ‘nette pakken’. Er zal die op deze bijz nauwelijks of niet worden gesproken geduren- len worden TT de de performance. De borduurles vindt plaats monstraties in een afgesloten ruimte; waardoor interactie stof, works i i met het publiek niet mogelijk is. De bezoekers jes knutsel kijken naar binnen via de ramen. schaap. I Prominente Brabantse mannen, uit verschillen- Bij de prachtige ijscokar koop je een lekker de sectoren van de samenleving; openbaar be- je voor één piek. Een uitgebreid kinderassorti stuur, politiek, bedrijfsleven, sport en kunst en ment is in het museumcafé en de museumwin- cultuur zullen hiervoor uitgenodigd worden. kei te vinden. Tijdens het Nationaal Museumweekend dat gehouden wordt op 13 en 14 april, biedt het Ne- j derlands Textielmuseum een bijzonder programma aan om een groot aantal bezoekers ken- I nis te laten maken met de verschillende aspecten van textiel. Het museum is tijdens het Na- r tionaal Museumweekend op zaterdag en zondag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De afgelopen twee jaar is het Nationaal Muse-- Zo hebben onder meer al toegezegd: Arie van unjweekend uitgegroeid tot een groot evene- Harten, burgemeester van Woudrichem, Paul ment dat duizenden belangstellenden trekt. Op Spapens, schrijver/joumalist van het Brabants zaterdag wordt er een textielmarkt georgani- Dagblad, Jan Stoel, projectcoördinator cultuur- seetd en vindt er een performance plaats, waar- educatie, Roel van Gurp, wethouder in Tilburg, bij bekende Tilburgse mannen borduren! Zon- P. van Mierlo sr„ director Fuji Photo Film BV, dag zijn er voor de jeugd allerlei leuke en Jan Melis, ondernemer en o.a. voorzitter Ka- - activiteiten en workshops. Beide dagen houdt mer van Koophandel en Fabrieken Midden- I textielconserveringsatelier de Tiendschuur Brabant. De workshops vinden plaats van 11.00 open dag. Er is het hele weekend gezellige mu- tot 12.30 uur. 13.45 tot 15.15 uur en 15.30 tot /.Ir' ziekfcn er zijn lekkernijen in het museumcafé te 16.45 uur. koop. Verderisereengrootaantalvasteen wis selende presentaties te zien. Ook geven de de- monstrateurs uitleg over spinnen, weven en breien op de machines die staan te ratelen in het museum. née Cruise betas eilanden. onthaasten. nog niet Lars Kelner Marieke Voorlichtster Kelvin Sportleraar Marieke Studente Shirt met tafoo-print. €17.« Cargo broek meboprol piirj €22’5 Shirt, diverse modellen en prints. ê14.” 'ik 1 ÏaH /diverse B W prints. Broek. f29’5

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 11