tbvfflsra Thuiszorg Midden-Brabant opnieuw onderzocht «f J Zelf met een Afscheid Frans Berkelmans DA Opgeruimd staat netjes ‘Schoon, heel en veilig’ steeds dichterbij rilburg »ant Extra geld rijk voor aanpak werkloosheid r schuld van gemeente’ ‘Wateroverlast niet de Vrijwillige Thuishulp op zoek naar vrijwilligers .„/-Jï •DONDERDAG 21 FEBRUARI 2002 - PAGINA 11 Rl 2002 - PAGINA 10 DE TILBURGSE KOERIER Om- of bijscholing via Centrum Vakopleiding biedt MAXIMALE KANS OP WERK! irheid van st-Brabant kunt u ge- Open dag. KOM DAN NAAR DE OPEN DAG 1999 ;StoG.ST°.^r Na 43 jaar TBV Wonen AG 25 FEBRUARI 'AG 27 FEBRUARI op pad in de wijk. >AG 28 FEBRUARI 'Op deze plek zijn 1 opt om de doodlopende weg door te kunnen trekken'. -20.00 uur Mevrouw Van Goch In de vernieuwde entree. De actieve heren uit de Schubertstraat. ADVERTORIAL SPECiAiisr in taamo's Oplevering twee-onder-een-kap- woningen Dalem Zuid OP ZONDAG 24 FEBRUARI A.S. Heraclesstraat 6 Tilburg Industrieterrein Vossenberg van 11.00 - 16.00 uur I iedereen houdt, er r. ■sprek bleek dat mijn zakelijke dienst- gekozen voor de op- Iministratief medewerk- 2.00 uur .00 uur Technische storingen vla huismeester Internet: www.tbvwonen.nl E-mail: lnfo@tbvwonen.nl De heer Van den Oetelaar is een van de initiatiefnemers voor deze activiteiten: “30 jaar geleden Aanleunmeester Na het werk als loodgieter heeft lak in l nog A U T O .1991 .1977 .1996 1988 .1987 .1989 1988 .1997 .1997 .1990 .1989 .1988 .1992 .1994 nnen te maken )p of nieuw- BRIEVEN VAN LEZERS Openingstijden Woonwinkel maandag tot en met vrijdag van'09.00-17.00 uur, voor spoedgevallen bulten kantooruren Telefoon 013-594 05 55 AI1 o.a. - Tel 5445299 of 06-52968959 Loosjesstraat. Donderdag koopavond. jgi p.o.a .1992 .1992 .1997 Diaries a.l. uur .00 uur 16j. .2000 .1995 .1986 .1994 10 uur 19.15 uur .00 uur a.l. Frans zo'n werkt. F‘“ in die tijd mondelinr Hijm raties metc SAMENWERKINGSVERBAND VAN iar geleden een po- iester vrijkwam, lirect daarop gesollici- waren toen nog niet zo Centrw^^Vakopleiding Kqsteeldreef 116 in Tilburg www.centrumvakopleidingzwn.info Een prims jes te hou geval plimei 4-Kleine zaal-20.30 u. (B) Soundsurfer, De gemeente Tilbn komst om met geco tigden aan werk te burg voor een perk rayons riavast- srzorgd door Oxalis ïursustak van AOC Woningzoekendenlijn Dagelijks telefonisch van 09.00-17.00 uur. Telefoon 013 - 594 05 00 irsussen op ken staan i langeschre edt echter assen, u ki tssen die opleiden voorziener of tuirio leiding ster". De •.14-Kleine zaal-21.00 t... Thema: popmuziek “Als nu ook nog iedereen zijn hond onder controle houdt, er niets meer ‘spontaan’ van de balkons afvalt, dan zijn we helemaal tevreden,” al dus een van de heren. En natuurlijk zijn andere vrijwilligers van harte welkom om een handje te helpen. Bijvoorbeeld voor blok één want daar staat dhr. Nuyten er nu nog al leen voor. Ringbaan Oost 18 - Tilburg Eigen parkeergelegenheid via Petrus De beloning? Een schone buurt, waardering van de an dere flatbewoners en boven dien een hoop gezelligheid. en a.l. 6j. m.g. 00 uur 10-21.30 uur 30 uur lier terrein en de mogelijke invloed van grondwaterstanden zijn op dit moment nog gaande. Daarnaast wordt nagegaan of op de vier loca ties, op aangeven van bewoners, ook aanpassingen kunnen worden uitgevoerd. Levende monumenten TBVWonen Spoorlaan 430 5038 CG Tilburg Telefoon 013-594 05 94 Fax 013-594 05 99 lansexpressie voor 112 jaar SKAPEL IBESOUWHUIS Diessenstraat 1Goirle MSGEM i/echelstraat 1 -17.00 uur Eighties PLAATS 1-17.00 uur sessie VOORTUIN -17.30 uur I Band, soul/rythm and op 11 maart 2002 van 10 tot 15 uur rg is te vinden aan de 10. kwamen we in de flat aan de Schubertstraat wonen en ik vind het heel gewoon om mijn woonom geving netjes te houden." Andere bewoners stellen dit zeker op prijs. “Het is voor buurtbewoners een sti mulans om de boel ook netjes te houden,"’ aldus de heer Van den Oetelaar. Meer bewoners raakten enthousiast en langzaam maar ze ker breidde deze groep bij blok vijf zich uit tot vier personen. Voor ma terialen hebben ze zich gewend tot de gemeente, de Twern en TBV Wonen en nu hebben ze zelfs een bladblazer tot hun beschikking. de zorgcoördinator vergroot dient te worden. Het door veel i bleem dat zij wisselende r krijgen blijft Naar verwachting zijn de werkzaam heden van TBV Wonen eind mei afge rond en dan kan de gemeente Tilburg aan de slag met de herinrichting! Onder dit motto wordt in de Korvelse Hofjes al twee jaar hard gewerkt aan het verbeteren van het woonplezier. En er Is al heel wat werk verzet; ruim 120 wo ningen zijn gerenoveerd, onderdoorgangen zijn dichtgezet, bergingen ver plaatst en er is een nieuw huismeesterskantoor gebouwd. Inmiddels is een gedeelte van de sloop afgerond en is de nieuwbouw opgeleverd. Huurders zijn weer naar hun woningen teruggekeerd zoals mevrouw Van Goch. !ate(n), >2.00 uur est *c 1.30 uur 3URG 1.15 uur >ses&PlanK& ft Correspondentieadres Postbus 356 5000 AJ Tilburg iG 26 FEBRUARI iat 62 -21.301 Koen Graat BURG !0.15uur kathedraal: chtsdroom !0.30uur song: Ian Matthews, ion, Ad Vanderveen Zeljka Podnar-Pejic. Voor de sector Zakelijke Dienstverlening heeft zij de opleiding “Secretarieel administratief medewerkster" gevolgd. Peugeot 205 XS Porsche 911 Tarqo 3.0 Saab 900 SE Cobrio Suzuki Somuroi...; Tovoto Celica Volkswagen Golf 1.8 Volkswagen Golf Cobrio out Volkswagen Golf III Cobrio, led. oirco. Volkswagen Golf Volkswagen Golf, 5-drs Volkswagen Golf 1.4 Volkswagen Golf Diesel Volkswagen Corrado 2.0-16V Volkswagen Passat Stotioncar TD p het gebied in de regio ireven. Vesti- er niet alleen kunt ook te- -tot iont- In een aantal koopwoningen wordt al hard geklust want de woningen aan het Scheerwoldehof en Smalbroekstraat zijn al opgeleverd. De komende maan den ontvangen de kopers van de wonin gen uit de Schilbergstraat de sleutel. Een spannend en lang verwacht mo ment. Zeljka: "ïk kom uit voormalig Joegoslavië, dus toen ik in Nederland kwam vond ik het belangrijkste om eerst de Nederlandse taal onder de knie te krijgen. Via Sociale Zaken heb ik daarom gedurende anderhalf jaar een cursus Nederlandse taal gevolgd. Nadat ik deze cursus had afgerond ben ik via een oriëntatiegesprek met het Arbeidsbureau, tegenwoordig Centrum voor Werk en Inkomen, in contact gekomen met Centrum Vakopleiding. Uit dit gesf interesse lag binnen de z verlening, rk heb toen gc lAidina “Secretarieel adr leze opleiding duurde zes maanden. BEDRIJF BIJZONDERE AANBIEDING Range Rover automaat, full options o.a. airco, luchtvering BMW 318 Cabrio Ford Escort XR-3 Cabrio Ford Escort 1.6-16v CLX, 4-drs OLDTIMER BELASTINGSVRIJ Alfa Spider Cabrio rood '76/77 Honda CRX ie, V-tec Nissan Sunny 2.0 Diesel Opel Corso Swing 1.2 AUTO VAN DE WEEK Renault Clio 1.2 5-drs een heel andere ti jd. Er waren nog geen onderhoudsbussen en er was nog geen enkele vorm van automa tisering. Op de fiets ging Frans Deze maatregelen kunnen water overlast bij extreme regenval echter niet voorkomen, hooguit beperken. ingen in november de sleutel. Nu is het de beurt aan de nieuwe eige naren van de koopwoningen. iat 49-15.00 uur svan kleermaker Jan ITRUM HEYHOEF ats 1-13.30 uur /estern dansmiddag Op vier plaatsen in Tilburg en Ber- kel-Enschot, de Piusstraat, de Kapi tein Nemostraat, de Korenbloem- straat en de Prinses Irenestraat ontstond op 23 juli en op 4 septem ber wateroverlast. Onderzocht wordt ook welke maatregelen ge nomen moeten worden om dit in de toekomst te voorkomen. Onderzoeken naar verkeerde huis- en bedrijfsaansluitingen op particu- 4-Kleine zaal-20.30 uur nte Festival FZAAL ing - 20.30 uur tall Band at 62-21.001 roove Troop Afscheid De bewonerscommissies worden voor een afscheidsreceptie uitge nodigd en maken dan ook kennis met de opvolger van Frans. Na 43 jaar bij TBV Wonen, kijkt Frans te rug op een fijne tijd. In november wordt hij 60 en kan hij zijn aandacht weer helemaal geven aan zijn vrouw, kinderen en kleinzoon. Gelukkig is het dan ook al bijna zo mer zodat hij zich kan richten op zijn hobby's als tuinieren en fietsen. Maar toch zal het niet meevallen en Frans zal ‘zijn bewoners’ zeker gaan missen!' In 1998 heeft het Regionaal Patiënten/Consumenten Platform (RPCP) Mid den-Brabant voor de eerste keer een onderzoek gedaan naar de tevreden heid van klanten van Thebe Woon- en Zorgservice. Naast afspraken over verbeteringen is toen ook besloten de meting na enkele jaren te herhalen om te kijken of de tevredenheid van de klanten ook werkelijk toegenomen is. i zes jaar op kantoor ge- Hij ontving de storingen die tijd die nog voornamelijk mondeling doorgegeven werden. L“| maakte de afspraken voor repa ys, heeft zich beziggehouden tde huursubsidie en deed de mutatie-inspecties. Het werk op kantoor vond hij ook leuk maar toch ging het weer kriebelen. Frans was gewend om veel buiten te zijn en 1EFOUR gring 200 - 21.30 uur s Salsa Dansavond LE BIBLIOTHEEK n 10-12.00 uur en met zijn meidenkist De wateroverlast van 23 juli en 4 september 2001 op vier locaties in Til burg en Berkel-Enschot lag niet aan fouten in de gemeentelijke riole ring. Dat is de conclusie van een onderzoek dat Openbare Werken Til burg hoeft laten doen door ingenieursbureau Arcadis. Uit het onderzoek blijkt dat de regenwateroveriast het gevolg is geweest van extreme regenval en was niet te voorkomen, aldus Arcadis. De ge meente Tilburg wijst daarom schadeclaims af. In dienst Geboren en getogen in Tilburg aan respectievelijk de Broekhovense- weg en het Stuyvesantplein woon de hij dicht bij het vuur. Want in die tijd stond het kantoor van TBV Wonen (toen nog de Tilburgsche Bouwvereniging) nog in Merode. In april 1959, Frans was toen 16 jaar, kwam hij als loodgieter in dienst bij TBV Wonen. Dat was nog naar huurders toe. Hij kreeg een notitieblaadje mee met daarop het adres en de aard van de storing. De gereedschapskoffer ging op de bagagedrager mee. Had je een groter apparaat nodig, dan stond daarvoor een bakfiets gereed. De eerste drie maanden waren o.a. gericht op computervaardigheden. Het tweede gedeelte van deze opleiding bestond uit een praktijksimulatie. Deze simulatie omvat een klein bedrijf met verschillende afdelingen; o.a. export/import, personeelszaken, receptie en een financiële afdeling. Op iedere afdeling moet je een paar weken meedraaien. De werkzaamheden variëren. Op de afdeling export import van offertes aanvragen tot factureren. Op de financiële afdeling van bankafschriften verwerken tot fiatteren. Tijdens de simulatie word je intensief begeleid en wordt er regelmatig geëvalueerd. Vooral van deze praktijksimulatie heb ik veel geleerd. Een hoop dingen heb ik kunnen toepassen in mijn eerste baan". >iurg sluit met de minister van Sociale Zaken een overeen- icoördineerde aanpak zo veel mogelijk uitkeringsgerech- te helpen. Voor deze Agenda voor de Toekomst krijgt Til- riode van vier jaar in totaal ruim 13 miljoen euro. Het is de bedoeling dat Tilburg over de contractperiode tot 2007 40 procent van de ruim 7200 mensen met wie af spraken worden gemaakt op weg helpt naar werk. Dat zijn er ruim 2900. Til burg heeft als ambitie om de zelfred zaamheid en vitali‘~ (waaronder de u den) zo veel moj door uitstroom r.. gerswerk of andere activiteiten. Doel i éeh daling van het aafital uitkeringsge rechtigden, maar wanneer dat (n niet kan, worden i maatwerk van ken gemaakt o1 over andere i vergrote college Thebe denkt dit probleem op te kunnen vangen door een betere communicatie 1 cliënten genoemde pro- en een beter vervangingsregeling. Het rij met een (groot) aantal RPCP-MB zal in de komende tijd de medewerkers te maken vinger aan de pols houden met betrek- 't echter bestaan. king tot dit onderwerp. De resultaten van dit in 2001 verricht te vervolgonderzoek wijzen voor een deel in een andere richting. Inmiddels zijn afspraken met Thebe gemaakt over hoe het nu verder moet. De vervolgmeting richtte zich op cliënten, die langer dan een jaar huis houdelijke zorg, verzorging of een combinatie van verpleging en verzor ging krijgen. In totaal werden zo’n 150 cliënten uit de regio Midden-Brabant geïnterviewd. Net als bij het eerste on derzoek is uitgegaan van aspecten van zorg die cliënten zelf belangrijk vin den. Duidelijke verbeteringen in de te vredenheid van de mensen kwamen niet naar voor uit het onderzoek. Wel zijn op een aantal punten opvallend la gere tevredenheidsscores aangetrof fen. Deze hadden betrekking op onder werpen als de informatie over rechten en plichten en informatie over voor waarden; het maken en nakomen van afspraken door de hulpverlener; het ui ten van ontevredenheid jegens de hulp verlener en de klantvriendelijkheid van hulpmiddelen en materialen. De in 1998 geconstateerde tevredenheid I over zaken als: privacy, deskundigheid Oude bomen vormen Tilburgs levend verleden, het zijn levende monumenten waar we zuinig op moeten zijn. Bomen herinneren in Tilburg nog aan oude boerderijen, het oude agrarische land- schap, oude kloosters en textielfabrie ken, oude tuinen, wegen en waterlo pen. Sommige bomen symboliseren zelfs onze vrijheid, de vroegere hand having van normen en waarden recht spraak) of onze verbondenheid met het Oranjehuis. De recent verschenen “Gemeentelijke Lijst Monumentale Bomen” is echter één grote ontkenning en miskenning van Tilburgs nog leven de groene cultuurhistorie. En met in formatie als “totaal geen verstand van bomen” en “zich presenterend als bo menkenner werden behalve de bo men ook gemotiveerde werkelijke des kundigen miskend en tot het eind toe buiten spel gezet. Na het zogenaamde “infuus" rond de Lindeboom lijkt zo de voorlichting zelfs over het totale leven de erfgoed van Tilburg aangepast aan de gepropageerde waarden van ‘Mo derne Industriestad’Ook in grote groengebieden die op provinciaal ni veau meetellen (“Cultuurwaarden- kaart”) heeft de gemeente in de mees te gevallen bij haar nadere invulling niet één monumentale boom. Henk Kuiper na initiatief om de buurt net te ouden. Wij vinden in ieder •al dat deze heren wel een com- lent verdienen! steun voor mantel Villa Pardoes gewone uidelijk- Op maadag 18 feburari overhandigde heid: het gaat niet om huishoudelijk de heer C. van Rijswijk, directeur van werk of verpleegkundige hulp. Dé Netwerkbeheerder, een cheque ter Als vrijwilliger bij de Vrijwillige waarde van 2.500 euro aan Marian Thuishulp is het niet zo van belang of Eberson, directeur Fondswerving Vil- je een speciale opleiding gevolgd hebt, la Pardoes. Naast deze financiële bij- Het is veel belangrijker datje belang- drage sponsort Dé Netwerkbeheerder stelling hebt voor anderen en het hart Villa Pardoes ook met acht vrijwel op de goede plaats. nieuwe computers. Villa Pardoes is Wat is er zo leuk aan dit vrijwilligers- een uniek vakantieverblijf waar kinde- werk? Je komt met allerlei mensen in ren met een levensbedreigende ziekte aanraking. Het verbreedt je kijk op het samen met hun familie, een week gra- leven. Daarnaast werkje met veel ver- tis kunnen verblijven. Verhuizing Een aantal bewoners heeft wet heel di rect met de ingrijpende planr gehad. In verband met sloop bouw zijn zij tijdelijk naar een andere wo ning verhuisd. Ook mevrouw Van Goch heeft 15 maanden in een vervangende woning gewoond: “Ik was erg blij met de oplossing want ik kon dicht in de buurt blijven wonen.” Inmiddels is haar vervan gende woning geslc weer 8 weken in haar oude maar toch nieuwe huisje. Maar er wordt natuurlijk nog steeds gewerkt en dat gaat niet on opgemerkt voorbij. “Ik ben wel blij ais de herrie van het verbouwen voorbij is, dat begint nu wel te vervelen,” vertrouwt me vrouw Van Goch ons toe. Crescendo ANDS MDE KERK 4, Oisterwijk-16.00 uur Kamerkoor ENTRUM TROS b-16.00 uur tadsband 1M 1Berkel-Enschot- De Reeshof is een wijk met een zeer vir gevarieerd woningaanbod. Voor bij na iedereen is er een geschikte wo ning en de wijk groeit dan ook snel. In de afgelopen jaren heeft TBV Wonen hier een aantal grote nieuw bouwprojecten gerealiseerd met huur- en koopwoningen. Het laatste grote nieuwbouwproject in de Reeshof is de tweede fase van Dalem Zuid. De laatste nieuwe be woners van de huurwoningen ont- toen er twaalf jaa> sitle als huismees heeft hij dir teerd. Erw heel veel huismeesters maar Frans werd de eerste aanleunmeester want zijn werkterrein bestond toen alleen uit aanleunwoningen. Later zijn daar de woningen in de omge ving van het Kromhoutpark bijgeko men. In totaal zo’n 210 woningen. 12 jaar is Frans Berkelmans huismeester voor de bewoners van a. de aanleunwoningen van TBV Wonen. Oftewel hij is voor velen het gezicht van TBV Wonen en aanspreekpunt voor uiteenlopende vragen variërend van een storing tot een persoonlijke kwestie. Maar liefst 43 jaar heeft hij gewerkt voor TBV Wonen en op 1 maart aan staande gaat hij met de VUT. Hij zal ‘zijn’ bewoners zeker gaan mis sen. Zijn afscheid is een moment waar we bij stil willen staan. doortrekken van de nu nog doodlopen de weg. De verkeersafwikkeling wordt gewijzigd en parkeerplaatsen geher- iloopt en nu woont ze al groepeerd. Ook komen er nieuwe groenvoorzieningen die het geheel een heel ander aanblik zullen geven. schillende collega’s samen. Van stu denten tot gepensioneerden, van men sen met een volledige baan tot mensen die geen betaald werk (meer) hebben, mannen en vrouwen, jong en oud. Lijkt dit werkje wel wat? Kom dan op de informatie-avond op maandag 25 februari van 20.00 tot 21.30 uur. Deze avond vindt plaats te Tilburg, St. An- naplein 21 (Contour). Wil je vooraf meer informatie? Bel dan de Vrijwilli ge Thuishulp, tel. 5434572. Luisterend oor Als huismeester staat het contact met de bewoners natuurlijk voorop. En dat heeft hij altijd erg leuk ge vonden. Met een aantal bewoners heeft hij een speciale band opge bouwd. Als huismeester ben je nu eenmaal het luisterend oor en op de hoogte van veel lief en leed. Menige bewoner is dan ook niet blij met zijn vertrek. Kleine reparatie- werkzaamheden verrichtte hij - meestal zelf. Voor de bewoners ook érg prettig. Echt grote proble men heeft hij gelukkig niet meege maakt in zijn carrière als huismees ter. Hier en daar bemiddelen was gelukkig voldoende. Frans vervulde naast zijn functie als huismeester ook nog extra ta ken. Zo heeft hij zich ingezet voor het succesvolle project Asbest? Weg Ermee! Een project dat toch enkele jaren heeft gelopen. gén net opgelem w hier al zo’n 24 jaar. Ik ben erg b mijn verbouwde woning”, aldus van Goch. Een belangrijk onderdeel van het her structureringsplan was de sloop van 12 woningen en de bouw van tien nieuwe woningen aan de kant van het park. Door sloop en nieuwbouw ontstaan er ruimere woningen, zijn entrees verplaatst, is er door beter uitzicht vanuit de woningen meer sociale controle en krijgen wonin gen ruimere balkons. Mevrouw Van Goch: “Mijn woning staat nog op preci dezelfde plek, maar is nu praktischer i gedeeld en biedt een mooi uitzicht op het park. Erg blij ben ik met de open keuken, terg handig nu ik wat moei lijker ter been ben." “Ik ben hier komen wonen toen de wonin- Woonomgeving -jleverd werden, dus ik woon Een laatste stap is het aanpakken van i blij met de woonomgeving. Het doel is een ka us mevrouw rakterwijziging van de hofjes zelf. De omgeving is nu nogal eenzijdig en er is veel uitzicht op stenen muren en par keerplaatsen. Door het slopen van wo ningen ontstaat er ruimte voor het Regelmatig kunt u ze in de Schubertstraat aan het werk zien. Een aantal heren die de buitenboel rondom blok vijf en één schoonhouden. Vol en thousiasme vegen ze de paden en stoepen, halen ze het on kruid tussen de tegels uit en rui men ze het zwerfvuil op. De Vrij willige Thuishulp is er voor die mensen, die vanwege hun leefomstan digheden, leeftijd, handicap of ziekte behoefte hebben aan gezelschap en enige ondersteuning. Het betreft hier ouderen, (chronisch) zieken, HIV- geïnfecteerden en Aids-patiënten, ge handicapte kinderen, dementerenden, terminale patiënten en mensen mensen met weinig of geen sociale contacten. Wat doet de vrijwilliger? Hierbij gaat het om het er zij n gezelschap houden of samen iets ondernemen, zoals bood schappen doen of een eindje wandelen Het opknappen van een klusje of zor gen voor vervoer behoort ook tot de, mogelijkheden. Kortom: <k steuning en vervanging van zorgers (partner, familie) bij dagelijkse dingen. Voor alle duke 1 'et gaat niet om huishoudt verpleegkundige hulp. i;,„;ii;„„ Kjj de vrijwillig t zo van belang In die tijd bestond TBV Wonen nog maar uit zo’n tien personen. Een paar medewerkers op kantoor en een aantal medewerkers van de technische dienst. TBV Wonen had toen nog lang niet zo veel wonin gen dus het was allemaal een stuk overzichtelijker. Dat zorgde toch ook voor een heel gemoedelijke sfeer. Nu heb je bij TBV Wonen zo’n 140 collega’s die je toch niet allemaal zo goed kent. Dat geldt zeker voor een huismeester die minder op kantoor komt. van de hulpverleners en de inspraa de hulpverlening, bleek in 2001 steeds hoog. Verbeteringen Naar aanleiding van het onderzoek heeft het RPCP Midden-Brabant over leg gehad met Thebe Woon- en Zorg service en het Zorgkantoor over moge lijke verbeteringen. Daarbij is afgesproken dat: - startgesprekken in alle rayons struc tureel en via vastgestelde procedures worden ingevoerd; - evaluatiegesprekken in alle i worden ingevoerd en tijdig en vi gelegde procedures plaats zullen vin den (hetzelfde geldt voor herindicatie- gesprekken voor zover deze binnen de bevoegdheid van de thuiszorgorgani satie vallen); - de informatieverstrekking in algeme ne zin verbeterd dient te worden; - de informatieverstrekking over uitval en vervanging van personeel verbeterd dient te worden; - de bekendheid van de zorgco(rdina- tor vergroot dient te worden; en - de (telefonische) bereikbaarheid van projectorganisatie in het leven te roe pen om meer samenhang aan te bren gen tussen de verschillende vormen van gesubsidieerde arbied. Daarbij wordt het onderscheid van WSW (Wet Sociale Werkvoorziening) en andere .alite.it van de burgers vormen als WIW (Wet Inschakeling uitkeringsgerechtig- Werkzoekenden) en I/D (In- en Door- logeïijk te vergroten, stroom Banen) nader bezien. De uit naai; werk, vrijwilli- komst van de discussie moet zijn een -r'~-1 is heldere verdeling van verantwoorde- gsge- lijkheden tussen de opdrachtgever en (nog) de opdrachtnemer. De gemeente Til- in het kader van het burg geeft vanuit haar rol de beleidska an het Polismodel afspra- ders aan, voert de regie en draagt fi- „t over sociaal activeren of nanciële verantwoordelijkheid. De j maatregelen gericht op het diamantgroep draagt zorg voor een ten van de zelfredzaamheid. Het goede uitvoering van de regelingen s van B en W heeft besloten een binnen de geformuleerde kaders. Opleiding afgerond en dan? “Tijdens mijn studie in ex-Joegoslavië heb ik stage gelopen bij een bank. Daarom heb ik na mijn opleiding bij Centrum Vakopleiding open sollicitatiebrieven,geschreven naar twee banken. Binnen drie dagen kreeg ik voor beide een uitnodiging! Ik ben gaan werken bij de ABN-AMRO Bank. Hierna heb ik nog een aantal aanvullende cursussen gevolgd, waardoor ik ben opgeklommen tot kas baliemedewerkster”.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 11