Nieuwbouw op terrein Pius X-kerk uni e i"™ueteBudi!e,adviserin8 Brandweer controleert horeca op veiligheid Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg EiïS. heeft r- gekrej f:228s»8li,s<;s;:sT"b"rg lil If ^g??Sffi«=zaken l DE TILBURGSE KOERIER DE TILBURG DONDERDAG 7 FEBRUARI 2002 - PAGINA 8 Afbeelding: Atelier lebele Abel. Bestemmingsplannen Adressen, openingstijden Sen ikels Udenhout, Berkel- Kennisgeving Wet bodembescherming (Wbb) Wet m emeenteniei Werke Stads VVV Tilburg s en zeel le 12.30 uur. u ook op Telefoon 0900 2020815 i Foto Publiekv Gemeentelijke telefoonnummers Brandweer en politie houden in de komende carnavalsperiode weer op veel plaatsen brandveiligheidscontroles. Bij eerdere controles in Tilburgse horecagelegenheden is keer op keer gebleken dat blusmiddelen niet bereikbaar waren en dat vlucht wegen versperd waren. Indien nodig kan de brandweer op kosten van de exploitant aanpassingen laten uitvoeren. De politie kan bekeuringen uitdelen. Brandweer Tilburg wil graag dat alle Tilburgers onbezorgd carnaval kunnen vieren. Op woensd uw gemeen eigen stad, van de bun belangrijk, zingsdag, i gaat om st< 1 Sociale Zaken :in 8 woer vri gewerkt iet Enschot. Het plangebied wordt omsloten door de bestaande bebouwing van Berkel- Rauwbrakenweg. Het plan biedt ruimte aan ca. 300 woningen, Ca. 9 ha combina- tiemilieu (woon/werkgebied) en circa 1 ha. bedrijventerrein. Het plangebied ““*1 uit te werken bestemming gekreg'*" k Informatiecentrum cel Centrum, "0 W. tijden als Stadswinkel in St; tel.O Zelf mingsplan opgenomen faseringsregeling is het bestemmingsplan onherroepelijk geworden. Konir staar ïerterreir. uitgebrei imeen 542 86 18 Stedenbouw Bij aankoop krijgt u het vernieuwde restaurantgidsje uitgave 2002. de trekkershuttengids 2002 te koop voor .hutten zijn een ideale manier om simpel Trekkershuttengids Bij de Stads-VVV is de 2,00. De trekkershu tatiehoek entelijk Informatiecentrum in Stads en kunt u ook gebruik maken van een en documentatiehoek. Daar vindt u men en bijvoorbeeld bouwvergunningen. Op de plaats van de voormalige Pius X-kerk bij de Oude Hilvarenbeekseweg komt een appartementencomplex met de naam Het Parthenon. Stichting Samenleving Groenewoud, Openbare Bibliotheek Tilburg, het parochiebestuur Pius X, de projectontwikkelaar en de gemeente hebben daarmee de toekomst van het terrein veilig gesteld. Er komen 51 koopappartementen in negen verschillende typen, variërend van 87 tot 141 m2. Enschot met ingang van ia ucvcmuo 2001 deels onherroepelijk zijn geworden. Tegen de gedeeltelijke goedkeuring van de plannen door Gedeputeerde Staten zijn beroepschriften ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van Nieuwe Warande, fase 1 Het plan heeft betrekking op het gebied ten westen Van de spoorlijn Tilburg ‘s Hertogénbosch. Het plangebied wordt I uur, dinsdag, 18.00 uur, Vakantiegidsen De vakantiereisgidsen 2002 zijn bin nen: Gastvrij Verblijf met hotel- en bungalowvakanties, Gastvrij Actief met fiets-en wandelvakanties, City breaks en de Waddenreisgids met heel veel leuke, verrassende en uur, dinsdag, - 18.00 uur, i uur, dinsdag, - 12.00 uur, Bezoekadressen Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 130 (ingang naast het paleis) Open maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag, woensdag, vrijdag 09.00 - 18.00 uur, donderdag 09.00 20.00 uur. Gemeentelijk ctadswinke 0900 - 202 50 Ifde openingstij Centrum. Stadswinkels Reeshof, Noord Reeshof (Kerkenbosplaats 2) en Noord, (Brucknerlaan 20a) openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur. zeer positieve ontwikkeling voor de wijk’, aldus H. van Gelderen van de projectontwikkelaar. Diversen Berkel-Enschot Burgemeester en wethouders van Tilburg maken ingevolge het bepaalde in art. 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de bestemmingsplannen Nieuwe Warande, fase 1, Enschotsebaan Berkel-Enschot, Koningsoord Berkel- Stads-VW (tel. 0900-202 08 15/75 cpm) Spoorlaan 364, 5038 CD Tilburg. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 18.00 uur; dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, donderdag van 9.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Internet: http://www.tilburg.nl/vvv Gemeentelijk Informatiecentrum (tel. 0900-202 50 10 50 cpm) Stadhuisplein 130. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 18.00 uur; dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, donderdag van 9.00 tot 20.00 uur. sportieve arrangementen. Ze zij gratis verkrijgbaar bij de Stads-VVV, die ook reserveringen kan verzorgen. U kunt daar ook de stukken voor de diverse raadscommis sies en de gemeenteraadsvergadering doornemen. Kortom u kunt zich daar over veel zaken die in de stad spelen oriënteren. uitstraling naar het omliggende gebied. Attent Projectontwikkeling b.v coördi-' neert de bouw. Nieuw nummer infolijn Informatie nodig van Burf het nieuwe nummer v - dagelijks van 9 tot 6 Ook handig trouwens voc een nieuw paspoort. Zekf twee keer naar een van onze lar te overnachten. Soms dige en rustige kampeer ien op campings met uit vu^nhout (Slimstraat 2) en Berkel- Enschot, (Generaal Eisenhowerweg 2) openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 12.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 20.00 uur; Enschot. Het plangebied wordt omslote.. door de Rauwbrakenweg, de spoorlijn Tilburg - ‘s Hertogenbosch, de Raadhuisstraat en de bestaande bebou wing van Berkel-Enschot. Het plan biedt ruimte aan woningen, recreatieve doel- r en aan zakelijke en maatschappe- ienstverlening. Het plangebied t een uit te werken bestemming regen. Met uitzondering van onder VVV Irischeque De VVV-geschenkbon heet voortaan VVV Irischeque. De nieu we cheque heeft een onbeperkte geldigheidsduur. Er zijn cheques verkrijgbaar van 5, 10, 12,50, 15, 20, 25 en 50 euro. Cadeautip: Een VVV-Irischeque met een leuke verpak king. Er zijn nieuwe cadeau-enveloppen voor diverse gele genheden. Die kosten zijn 0,45 per stuk. Het Laar Burgemeester en wethouders van Tilburg maken ingevolge het bepaalde in art. 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant het bestemmingsplan ‘Bedrijvenpark Het Laar, herziening hoek Ringbaan-Zuid - Goirleseweg’ op 13 november 2001 hebben goedgekeurd. Het plan is op 23 april 2001 door de gemeen teraad vastgesteld. Het bestemmingsplan omvat her terrein ten zuiden van de Ringbaan Zuid, tussen de Goirleseweg en de Dr. Hub van Doorneweg en heeft betrekking op de bouw van een kantoor ÓmwfkkeïmgsMaatschappij. Tegen de Nationale Dinercheque Ook de nationale Dinercheque heeft een nieuwe uitstraling gekregen. Er zijn cheques verkrijgbaar van 25, 35 en 50 Op de hoek Ringbaan-Zuid - Goirleseweg is een kantoor gepland. (Foto Publieks voorlichting gemeente Tilburg) I Waar stemt gemeente hi met zaken d voor de eige bouwen van I onderhoud het aanleggi de gemeenti kinderopvai veiligheid e: horeca wore I besloten. Uw stemged stelling van I raad, in Tilb teraad uit 3! Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 130, openingstijden maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, donderdag van 09.00 tot 20.00 uur; rgerzaken of Belastingen? Kies dan van de infolijn 2 13 13 13. Dat kan uur en op koopavond zelfs tot 8 uur. >or het maken van een afspraak voor ter nu er nieuwe regels gelden en u stadswinkels moet komen. en betaalbaa op eenvoudi ook te vinde grootste deel van het plangebied heeft een uit te werken bestemming gekregen. Met uitzondering van de in het bestem mingsplan opgenomen faseringsregeling is het bestemmingsplan onherroepelijk ^«Berkel-Enschot Het plangebied is gelegen direct-ten noordoosten van de kern Berkel-Enschot. Het plangebied wordt omsloten door de -VVV de earns stadsemblemen ant sund’ kost ruikenzeiker voc. 5 een cd met or D’r Zit Muziek an de trekkershutten inen. Maar ze zijn eide voorzieningen. rke oaa Het plangebied wordt omslote ndoor de Stadswinl "ónder lopge- 542 87 67 Structuurplanning, Stedenbo^, 542 95 71 Cultuur, Sport en Zorg .572 84 14 Gebiedsteam West 0800 1920 Centraal Meldpunt 549 99 54 Klantenservice Deeltaxi 542 1eector burgerzaken 542 91 98 Kadaster/bouwarchief 583 93 93 Brabants Afval Team om.: huishoudelijk afval, milieu- straat.ongediertebestrijding 542 33 17 Grofhuisvuillijn 542 88 11 Bedrijven 542 94 70 Regionaal Historisch Centrum 532 60 OO^Sportbedrijf/Sport-infolijn 532 60 43 Verhuur sportaccommodaties 536 74 75 Nederlands Textielmuseum 542 94 63 Ml talSedrljf Tilburg aa»":e8rroeP 09008844 Centraal telefoonnummer politie 1-1-2 Alarmnummer 213 13 13 Infolijn Burgerzaken en 542 88 11 Infolijn Sociale Zaken Bezoekers Ook bezoekers kunnen risico’s verkleinen door geen brandbare kleding te dragen of door een ander café op te zoeken als het te vol wordt. Verder is het handig om te weten waar de nooduitgang is en te zien waar de brandblusser hangt. Net als de horeca-exploitant heeft dus ook de bezoeker een eigen verantwoordelijkheid. I Door werkz; I wegen gehe I sloten. Vooi wegafsluitii 549 53 66.2 I http://open I Slecht weer gingen. Tijd I sommige pl I heden. Zorgvlied Tot eind ma Burg. Suijss Rauppstraai De Schans Bestrating t I en Eilenberj Ringbaan f Afrondende I maart. Regenboog I Herinrichtir I tussen Taxu I Watertorens Dijksterhu Kanaaldijk Tot half ma; I Kanaalbrug I (brom)fietst I bereikbaar s Hunnenpk I Tot eind fet I tussen Fran Bankastrat Tot eind fet zaamheden Houwmees Tot half ma; aanleg 30 ki Fietsknooppuntkaarten De Stads-VVV Tilburg heeft diverse zogeheten fiets knooppuntkaarten te koop. Door de unieke opzet be paalt u zelf de fietsroute en het aantal kilometers dat u wilt fietsen. Vrijheid en flexibiliteit staan voorop. De vol gende fietsknooppuntkaarten zijn verkrijgbaar: De Baronie 3,74; Fietsen in de Peel 4,99; Fietsen in de Brabantse en Limburgse Kempen 4,55; Fietsen in de Kempen 4,99. I Onderstaande I milieubeheer, I en meldingen I Publiekszaken Adres Publiel Stadskantoor 2 SSE afspraak) tevei NJHC De NJHC-kaarten (Nederlandse Jeugdherberg Centrale) zijn zijn weer te koop, voor 14,50. Met deze kaart kun je een jaar- math lang wereldwijd terecht in ruim 4000 herbergen van Hos- telling International in 60 landen. Per overnachting bespaar je met de kaart zo n 2,50. Ook op honderden ande- ravalsartikelen 2002 weer re vakantieproducten krijg je met je met daarop de spreuk kaart mooie kortingen. 2,00. Verder zijn er oor 5,00. Ook ver- onder meer het :k in Kruikenstad. uc^aande bebouwing v«u Het plan biedt ruimte aan ongeveer 500 woningen. Het plan heeft een uit te werken bestemming gekregen. Met uitzondering van de in het bestemmings plan opgenomen faseringsregeling is het bestemmingsplan onherroepelijk geworden. De bestemmingsplannen zijn hiermee met ingang van 19 december 2001 gedeel telijk onherroepelijk geworden. Vanaf vandaag liggen de bestemmingsplannen voor iedereen ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen in Stadswinkel Centrum en Stadswinkel Berkel-Enschot. - dat het gebruik van de bodem, anders dan industrieterrein, aan hen gemeld dient te worden, totdat uit een evaluatierapport blijkt dat de sanering conform het saneringsplan is uitgevoerd; - dat zij voornemens zijn in te stemmen met het saneringsplan. Aanvraag, ontwerpbeschikking en bijbehorende stukken liggen vanaf 8 februari 2002 vier weken ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum. Adres en openingstijden: zie colofon. Ten aanzien van de ontwerpbe schikking kunnen belangheb benden, gedurende de termijn van ter inzage legging, hun ziens wijze schriftelijk bij het College van burgemeester en wethouders van de gemeente Tilburg, de afdeling Milieubeheer, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg of monde ling bij mevrouw P. van Zutphen (tel. 013-542 86 51) naar voren brengen; Van hetgeen mondeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het bestemmingsplan is hiermee met ingang van 18 januari 2002 onherroe pelijk geworden. Vanaf vandaag ligt het loctomminasnlan vnnr iedereen ter 1 en Wonen in Stadswinkel Noord Brucknerlaan 20a Open maandag 13.00 - 18.00 oensdag, donderdag 09.00 rijdag 09.00 - 20.00 uur. Stadswinkel Reeshof Kerkenbosplaats 2 Zelfde openingstijden als Stadswinkel Noord. Carnavalsartikelen Wist u dat bij de Stads-V' te verkrijgen zijn? De stai voor 2002 ‘k Zee dik var rugemblemen met de Kru koopt de Stads-VVV voor 6 Tilburgs carnavalslied 2002: 1 Snel rijbewijs aanvragen Wanneer u geslaagd bent voor het rijexamen en u staat nog bij 'De Druiventros', dan kunt u snel uw rijbewijs aanvragen bij de Stadswinkel Berkel-Enschot. Die is vlakbij ’De E Druiventros' gevestigd aan de Generaal Eisenhowerweg 2. Voor de openingstijden kijk in het colofon op deze pagina. Breng wel de vereiste rijvaardigheids- en geneeskundige verklaringen en twee identieke, recente pasfoto's mee. Dan wordt u snel geholpen. Overigens kan men voor het aanvra gen van een nieuw rijbewijs ook een afspraak maken. Bel dan even met de infolijn Burgerzaken en Belastingen 2 13 13 13. Publiekshal Koningsplei Open maandag t m donderdag 08.30 - 16.00 uur, vrijdag 08.30 Stads-VVV Tilburg Spoorlaan 364 (naast de ANWB) telefoon 0900-202 0815 Open maandag 13.00 - 18.00 i woensdag en vrijdag 09.00 - 1 donderdag 09.00 - 20.00 uur, zaterdag 12.00 -16.00 uur. Gemeentelijke informatie vindt Internet: http://www.tilburg.nl Publieksvoorlichting Parkeerbalie K De Parkeerbalie is onderdeel van de balie Bouwen en Wonen. 4 V Winkelen bij de gemeente u kunt daarvoor terecht op vijf plaatsen in de stad. Er is Moet u op korte termijn langs bij de gemeente? Maak we] een klein verschil tussen het centrum en de decentrale dan gebruik van de verruimde openingstijden, want de stadswinkels. In de Stadswinkels Reeshof, Noord, Berkel- meeste stadswinkels zijn van maandag tot en met Enschot en Udenhout kunt u gaan winkelen voor invaliden- vrijdag tot 18.00 uur open, op koopavond zelfs tot parkeerkaarten en voor het aanvragen van invalidenparkeer- 20.00 uur. En wat dacht u van de nieuwe Stadswinkel plaatsen. In de Stadswinkel Centrum kunt u bovendien nog Centrum? Daar kunt u weer terecht na een rigoureuze ver- terecht voor parkeervergunningen, parkeerontheffingen, bouwing die maanden heeft geduurd. Maar dat was het ook abonnementen voor de gemeentelijke parkeergarages en waard, want het is een moderne, toegankelijke en klantge- voor de zogenaamde bezoekerskaarten in het centrum. Wilt richte stadswinkel geworden voor jong en oud. Ook het u meer weten over parkeren, bel dan met 013 - 542 87 72. Gemeentelijk Informatiecentrum zit voortaan in de Stads winkel Centrum. Winkelen bij u in de buurt? Dat kan ook, want de stadswinkels zijn naast het centrum gevestigd in de Reeshof, Noord, Berkel-Enschot en Udenhout. Bel voor infor matie met de infolijn 2 13 13 13. Voor adressen en opening stijden zie het colofon op deze pagina. Als de gehele bestemmingsplanprocedure is doorlopen wordt een bestemmingsplan onherroepelijk. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad en geheel of gedeeltelijk goedgekeurd door o_..o -~j—.- Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. pelijk geworden. Vanaf Tegen de gehele of gedeeltelijke goedkeu- bestemmingsplan voor iede ring van Gedeputeerde Staten kan in inzage bij de balie Bouwen i bepaalde gevallen in beroep worden Stadswinkel Centrum. gegaan bij de Afdeling Bestuurs-recht- spraak van de Raad van State. Deze beslist over de beroepschriften en bepaalt daarmee of het bestemmingsplan onher roepelijk wordt. naar voren is gebracht, wordt een verslag gemaakt. De mogelijkheid om te zijner tijd beroep in te stellen tegen het besluit, bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, staat alleen open voor: - degene die bedenkingen heeft ingebracht tegen de ontwerpbe schikking, - degene aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingé bracht tegen de ontwerpbeschik king; - degene die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit in de beschikking zijn aangebracht ten opzichte van de tekst van de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking. Informatiegidsen Voor een dagje weg of ter voorbereiding van een vakantie er de landelijke VVV-informatiegidsen met daarin infor- ie per provincie, een toeristisch ABC en een overzicht met hotels, bungalows, campings en groepsverblijven. Prijzen vanaf 2,25. omsloten door de spoorlijn Tilburg - ‘s Hertogenbosch, de Noordoosttangent en aan de noordzijde door de geplande ecolinie met daarin de nationale leidin- genstrook. Het plan biedt ruimte aan ca. 2500 woningen en 55 hectare bedrijven terrein. Het grootste deel van het plange bied heeft een uit te werken bestemming. Het bedrijventerrein heeft een directe bestemming. Gedeputeerde Staten hebben eerder goedkeuring onthouden aan de Uit te werken bestemming ‘Woondoeleinden’. De Afdeling Bestuursrechtspraak heeft het besluit van Gedeputeerde Staten vernietigd voor zover daarbij goedkeuring is verleend aan de plandelen met de bestemming ‘Groenvoorzieningen, natuurontwikke lingsgebied’ en de plandelen met de bestemming ‘Uit te werken woondoel einden met bijbehorende voorzlenir' met de nadere aandu.^...ö Gedeputeerde Staten zullen nu ten aanzien van deze planonderdelen een herzieningsbesluit moeten nemen. Dit besluit wordt te zijner tijd gepubliceerd Het bestemmingsplan is met uitzonderi..s van het deel dat betrekking heeft op de bestemming ‘Uit te werken woondoel einden’, ‘de bestemming 'Groenvoorzieningen, natuurontwikke lingsgebied' en de bestemming ‘Uit te werken woondoeleinden met bijbeho- aandui^ing^infiltratie'bos’f onherroepelijk Ontwerpbeschikking inge- geworden. volge de artikelen 29 en 39 Enschotsebaan Berkel-Enschot Wbb Bij het college van burgemeester Enschot. Het plangebied wordt omsloten en wethouders van de gemeente J--J-- - i- Tilburg is op 27 december 2001 door Aannemingsmij. A. van Casteren Tilburg b.v. te Tilburg sSsSS ha. bedrijventerrein. Het plangebied heeft voornemen de bodem te saneren een uit te werken bestemming gekregen. op de locatie Siriusstraat 35 te Met uitzondering van de in het bestem- Tilburg In de ontwerpbeschikking heeft ^vningsoord Berkel-Enschot het college van burgemeester en Het plangebied grenst aan en is gelegen wethouders vastgesteld: direct ten westen van de kern van Berkel- dat er sprake is van een geval ^ns??J0,„Het w°rd!om_?‘°_,en van ernstige bodemverontreini ging; - dat er sprake is van urgentie om het geval van bodemverontreini ging te saneren; - dat met het gemelde voornemen tot saneren dient te worden begonnen voor 1 januari 2003; Stadswinkel Noord Onder het motto ‘De gemeente Tilburg, dicht bij huis...’ kan men aan de Brucknerlaan 20a terecht in de Stadswinkel Noord. Toen voor de Informatiewinkel Noord nieuwe huis vesting werd gezocht, viel de keus al snel op ‘inwoning’ bij de stadswinkel. Men kan er terecht met allerlei vragen, in het over wonen, welzijn en zorg. De Informatiewinkel in Noord is onderdeel van een netwerk van informatiewinkels en vraagbaken. De coördinatie ligt bij de Twern. Samengt wordt met de gemeente en diverse organisaties op he gebied van wonen, welzijn en zorg. Tijdens de controles worden overtredingen zo veel mogelijk ongedaan gemaakt. Zo zal een podium dat voor een nooduit gang staat, onmiddellijk verplaatst moeten worden. Als herstel niet direct mogelijk is, geeft de brandweer de over treder nog de kans om dat zo snel mogelijk te doen. Daarna volgt hercontrole op korte termijn. Als er dan nog steeds zaken niet in orde zijn, kan de brandweer op kosten van de exploitant aanpassingen laten uitvoeren. Maar ook de politie zal bekeuren. Een overtreding van de voorschriften kost zeker meer dan 450,-. Bij grote drukte kan de exploitant het bevel krijgen om het aantal bezoekers terug te brengen. Lees- en documenta Bent u in het Gemeen winkel Centrum, dan uitgebreide lees- e bestemmingsplanr Stadswinkel Berkel-Enschot Gen. Eisenhowerweg 2 Open maandag 13.00 -18.00 woensdag, donderdag 09.00 vrijdag 13.00 - 20.00 uur. Stadswinkel Udenhout Slimstraat 2 Zelfde openingstijden als Stadswinkel Berkel-Enschot. Bouwvergunning Het begin van de bouw hangt af van het verstrekken van de bouw vergunning en het tempo waarin de verkoop van de woningen plaatsvindt. De woningen worden verkocht via Naber Makelaardij. De projectontwikkelaar wil samen met derden ook het Pater van de Elsenplein aanpakken. Dit plein wordt in de wijk Groenewoud gezien als een punt van ernstige zorg. ‘Het is van wezenlijk belang dat het plein ontwikkeld wordt in een levendig centrum voor de wijk. We zijn daarom met diverse partijen in gesprek om ervoor te zorgen dat het plein op een goede manier wordt opgeknapt en dat de juiste voorzieningen worden De prijzen liggen tussen de 149.000 en €227.000. Elke woning heeft in de ondergrondse garage een parkeerplaats en een berging. Ook komen er verschil lende voorzieningen, zoals een wijkcentrum, waar de Vraagbaak in wordt ondergebracht, een bibli otheek en een dagkapel. Het object wordt omringd door de Oude Hilvarenbeekseweg en de Don Sartostraat. Ook het plein rond het gebouw krijgt een opknapbeurt. De naam ‘Parthenon’ verwijst naar de tempel van de godin Pallas Athene in het oude Griekenland. Het gebouw krijgt een modern, transparant en rechtlijnig karakter. Het ontwerp is gemaakt door M. van der Woude en J. Wouters van JMW architecten. Zij wonnen met dit ontwerp de BNA prijsvraag van 1999. Dit markante ontwerp zorgt voor een krachtige teruggebracht. Denk daarbij vooral aan een supermarkt. De verwachting is dat er op redelijk korte termijn een start zal worden gemaakt met deze, in onze ogen, Het plangebied grenst aan en is gelege direct ten noordwesten van de kern Berkel-Enschot. Het plangebied wordt omsloten door de spoorlijn Tilburg - 's Hertogenbosch, de geplande ecolinie en de bestaande bebouwing van Berkel- Enschot. Het plan biedt ruimte aar woningen. Het grootste deel van h heeft een uit te werken bestemming gekregen. Met uitzondering van onder andere de in het bestemmingsplan opge nomen faseringsregeling is het bestem- Het plangebied is gelegen direct ten o noorden van de kern Berkel-Enschot. Het inden met bijbehorende voorzieningen plangebied wordt omsloten door de ret de nadere aanduiding ‘infiltratiebos'. Molenstraat, de Hoolstraat en de j-j. --bestaande bebouwing van Berkel-Enschot. een Het plan biedt ruimte aan ca. 200 r. nemen. Dit woningen en een kleinschalig bedrijven- 1 gepubliceerd. terrein van ca. 1,5 ha. (ter afronding van iet uitzondering het bedrijventerrein Rhijnkant). Het Berkel-Enschot, Koningsoord Berkel- de plandelen met de bestem Enschot met ingang van 19 december bestemming ‘Uit te werken v

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 8