We gaan Europa in! Toine van Hierin vnl Inf over zijn nieuwe functie Willem II zint op revanche bij. en, Seizoen 2001-2002 per speler (stand per 1 januari 20021 I (Willem II I 2002 - PAGINA 16 DONDERDAG 31 JANUARI 2002 - PAGINA 17 DE TILBURGSE KOERIER Doelp. Inval Doelp. Doelp. O O 15 2 O o o o o Harrie Verhoeven FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN Dewi van den Bossche Buspassepartout Tombola supportersclub hoor', aldus 1 Nathalie Nuiten FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN Tilburg Maandag 18 februari spelerscontactavond weer geen scheen een nog jeerde fel: 'Mijn beste Hen tijde in de basis. Hij 'Het gens aan >mtnogal- 0 0 0 O 0 0 3 2 0 3 0 8 1 0 0 O 0 0 3 0 0 O O 3 3 1 3 2 3 3 0 2 3 2 2 2 0 2 2 3 0 2 0 3 2 0 0 0 o o o o o o o o 2 O O o o o 2 0 o o o srs in O 3 O jant i. Want 16 O 16 13 17 17 18 O 19 17 2 O O 19 18 O 0 O 10 O O 6 O O 8 8 52 11 31 2 3 O 26 5 O 2 O 0 24 9 13 148 6 107 65 189 82 21 3 87 57 3 52 11 3 49 124 41 83 5 105 69 opvra- ngsfor- ixvidQGn Joris Mathijsen, Danny een jong talent dat de kans Westerhof. Als het hem dezelfde weg betaamt als Van der Vaart... p.s. Dwight Lodewegeszal niet ge lukkig zijn met het verlies. Dat hij wordt bevestigd in zijn voetbal kenniszal hem echter deugd doen. KPN Eredivisie Basis Amstel Cup Inval Totaal voor Willem II Wedstr. Y. Abdellaoui H. van Beelen M. Bombarda T. Cal uwé J. Ceesay K. Jaliens C. Janssens F. van Kouwen D. Landzaat Y. Mariana C. Martin J. Mathijsen D. Mathijssen M. Meeuwis J. van Nieuwstadt 19 O.Sanou 2 T. Sektioui 1 D.Shoukov 7 W. van Steenveldt O G. Veldeman R. Victoria G. de Vlieger Toekomst Van Mierlo's opleiding Pedagogische Academie kor tijd goed van pas in zijn werk bij Willem II. 'Binnen het pedagogische werkveld, ben je voornamelijk met Toine van Mierlo c!Le 2; het tweede elftal als verlengstuk van eerc|ere werkzaamheden binnen de club. jedrukt en geconfronteerd ,ende werkstijlen, doordat ‘-g is samen met Hans Westerhof, Adri van Tiggelen en Martin van Geel. Ik word dus ook vaker geconfronteerd met mijn eigen manier van werken en dat levért altijd nieuwe ontwikkelingsmogelijkheden op het persoonlijke vlak op'. Zondag 14 april Willem II stadionmarkt Training Het eerste en tweede elftal hebben vandaag niet op het eigen trainings veld getraind. Wellicht zijn de slechte weersomstandigheden van de afgelo pen week daarvan de oorzaak. De trai- nersstaf moet deze middag van een trainingveld elders komen. Dit blijkt wanneerToinevan Mierlo, samen met Hans Westerhof en Adri van Tiggelen, enigszins gehaast arriveert in de ont- vangsthal van het stadion op het door ons afgesproken tijdstip. Dat Van Mierlo tegelijkertijd arriveert met Hans Westerhof en Adri van Tiggelen is niet zo verwonderlijk. Het eerste- en tweedeselectieteam trainen vrijwel ie- Was het niet Dwight Lodeweges, de coach van FC Groningen, die aan het begin van de competitie zei: 'Misschien heeft Willem II wel meer voetballend vermogen dan PSV?' Tot op heden is van zijn bewering nog niet veel gebleken. Soms echter was wel even zichtbaar dat de Groninger oefenmeester niet helemaal ongelijk had. Verkoopmedewerk(st]er De fanshop zoekt voor de vrijdagmid dag (13.00 tot 17.00 uur) een vrijwil- lig(st)er. Info bij Anja Aarts (013) 549 05 33. Steun Onontbeerlijk is natuurlijk de steun van het publiek. We begin nen hette leren in Tilburg. We dur ven onz’e club aan te moedigen als ze het nodig hebben. Weliswaar nog voorzichtig, maar toch. Het sfeervak is in de maak. Wij willen toch ook Europa in, wij willen toch ook trots zijn op onze club? Wij moeten dus gewoon onze bijdra ge leveren, en 'gewoon'achter de club blijven staan. Met z'n allen gaan we die punten halen. Hoe dan ook prettige wedstrijd. Frans Brouwers. onze Tilburgse club in huis heeft. Kijk eens naar de ranglijst. Het ver schil in punten tussen FC Groningen en Willem II is mini maal. Met alle respect voor de ko mende tegenstander, iets klopt er niet. En niet dat de Groningers te veel punten hebben. Deze eerste thuiswedstrijd van de tweede competitiehelft lijkt het moment voor de ommekeer bij Willem II. Europa Willem II zelf had (en heeft) name lijk ook een doel. Een plaats bij de eerste acht. En eigenlijk, al zegt niemand dat hardop. Europees voetbal bewerkstelligen. En zeg Aanpikken Het trainingskamp ii grote tevredenheid verlopen, evaluatiegespre- spelers, in de ideale omge\ mooié en zonnige Agadir, tussen Martin van Geel en trainer Hans Westerhof over de voortgang contract van laatstgenoemde lopig uitgesteld. Westerhof: 'Ik wil niet al te vroeg in het Met ingang van het kalender jaar 2002 organiseert de sup portersclub Willem 11 bij thuis wedstrijden een tombola. U kunt voor 0,50 Euro een enve- jeugd bezig. Ik heb het geluk gehad dat ben die aangestuurd ik mijn kennis hierin kan combineren Dit maakt mijn nieuwe functie met mijn ervaringen binnen het voet bal' Een betere combinatie bestaat Het beeld van de wedstrijden van Willem II tegen Ajax is veelal hetzelfde: Willem II is niet per definitie de zwak kere ten opzichte van de Amsterdammers, maar toch trekken de Tricolores vaak aan het kortste eind. De thuiswedstrijd in Tilburg vorig jaar is misschien nog wel het duidelijkste voorbeeld. Wamberto scoorde de ope ningstreffer binnen tien minuten, van uit een onmogelijke hoek. De Vlieger was helaas kansloos. Ajax had misschien iets meer balbezit, maar echt gens van Ad rit De supportersclub verkoopt voor de resterende 7 uitwed strijden buspassepartouts voor 49 Euro (exclusief entree- kaarten) Bel voor informatie tussen 18.00 en 20.00 uur met Martijn Pijnenburg (013) 45616 72. Toine van Mierlo is inmiddels be zig aan zijn elfde jaar bij Willem II. Eerst als speler (hij kwam via PSV op huurbasis bij de club terecht), later ais eindverantwoordelijke voor de jeugdopleiding en tegen woordig als trainer van het twee de elftal. In de loop der jaren is hij uitgegroeid tot een echte club man, die zijn huidige functie om schrijft als interessant, maar voor al vernieuwend voor zichzelf. OP een druilerige dinsdagmiddag in het stadion vertelt hij waarom hij zijn nieuwe functie mede ziet als een verlengstuk van zijn functio neren als hoofd jeugdopleiding. evenement met voor ieder wat wils te worden. Op het parkeer terrein en rondom het stadion staat wederom een lang lint van kramen opgesteld waarop tweedehands goederen kun nen worden verkocht. Verder zal Disco for Pleasure voor een muzikale noot zorgen en zullen ook de kleinsten onder ons zich niet vervelen. Uiteraard kan bij diverse horecapunten de in wendige mens worden ver sterkt. Als u op zolder, in de schuur of andere bergruimten tweedehands goederen heeft liggen, die u graag te koop wil aanbieden, aarzel dan niet om een kraam van 4 meterte huren op onze stadionmarkt. Voor na dere informatie of het o™ gen van een aanmeldings’ mulier, kunt u op werkdac tussen 18.00-20.00 uurcontact opnemen met Martijn Pijnenburg (013) 456 16 72. Vooreen gezellig dagje uit voor de gehele familie, willen wij u adviseren zondag 14 april in uw agenda te noteren. De markt is voor bezoekers geopend van 9.00-16.00 uur. Galasek toch hoger in. Ajax heeft crea tieve spelers zat en heeft zeker bal-af- Openingstijden SSU u«t je kunt terecht bij de Supporters Service Ujrit op maandag van 13.00 tot 18.00 uur en op dinsdag en donderdag van 17.30 tot 20.00 uur. Ook is de SSU twee uur voor aanvang van iedere i open tot een kwartier voor het begin van de wedstrijd. 3 spelers zijn flink ;n kunnen dit wel de nuchtere 'De 0-1 van vorig jaar zal ons zeker niet weer gebeuren. Het was toen ook geen geweldige wedstrijd. In gelijkspellé- tjes thuis zijn we dit seizoen blijkbaar nog al goed, maar we gaan toch echt voor de overwinning. Ik doe geen voorspelling voor een uitslag, maar Willem II wint!' loppe met lotje kopen van dè medewerkers van de suppor tersclub bij de horecaverkoop- punten van Bonheur. Na het openen van de enveloppe ziet u meteen of u prijs hebt gewon nen. Prijzen kunnen direct, tot een kwartier voor aanvang van de wedstrijd of een half uur na afloop van de wedstrijd wor den afgehaald in het kantoor van de supportersclub onder vak M. Mocht u vergeten zijn uw prijs op te halen, kunt u tij dens de volgende drie thuis wedstrijden op dezelfde tijden terecht om uw prijs af te halen. Daarna worden niet afgehaal de prijzen opnieuw ingedeeld. Winkeliers of sponsors die ook hun steentje willen bijdragen aan de tombola verzoeken wij contact op te nemen met Nellie Dezentjé (013) 505 40 57 of Piet van Beijsterveldt (0161) 45 55 11Vergeet niet een enveloppe te kopen, want er zijn mooie prijzen te winnen in dit prijzen- spektakel. Lijfsbehoud De voetballers uit de stad van de Martinitoren zijn ongetwijfeld een andere mening toegedaan. Zij wil len punten gaan pakken buiten het Oosterpark. Zij willen niet degra deren. Sterker nog zij willen zelfs geen nacompetitie spelen. Terecht, een goed uitgangspunt. Het houdt waarschijnlijk wel in dat de aanval niet zal worden gekozen als beste verdediging. Aan Willem II de eer het noordelijke bolwerkte slechten. Dus halen we al hetvoet- ballend vermogen uit de kast. Al het vernuft gebruiken. En ex-FC Groninger, Mariano Bombarda zijn werk laten doen. Dit ongetwij feld mede tot genoegen van een andere ex- FC Groninger, onze coach. Hoe zeer de Groninger: hun doelstelling ook is gegund, ir deze fase is het uitgesloten een bij drage te leveren aan hun lijfsbe houd. Talenten Voor Hans Westerhof wordt zondag 3 februari een weerzien met heel wat oude bekenden. Vooral de jonge jon gens van de Ajax-selectie kent hij goed uit zijn tijd in Amsterdam. Rafael van der Vaart maakte zijn debuut bij Ajax onder leiding van Hans Westerhof. Nu Keerpunt in Tilburg is, na Jos van Nieuwstadt en Toeval of niet, Willem U's tegen- Mathijssen stander heet dit keer FC is krijgt onder Groningen. Een mooie gelegen heid voor de Tricolores om het ge lijk van Lodeweges te bewijzen. Westerhof over de twee talenten: Tevens is dit de mogelijkheid af te 'Danny en Rafael zijn natuurlijkvan de zelfde leeftijdscategorie, maar het be langrijkste verschil is toch wel dat Danny Mathijssen een meer verdedi gende speler is en Van der Vaart meer een spelverdeler. Samen kunnen zij erg belangrijk worden voor het Olympisch team van 2004, zij samen op het middenveld lijkt me een aardige combinatie.' opvallende aan deze twee jon- is dal, ze allebei als A-junior al moeiteloos mee konden met de selec tie. Beiden leven totaal voor het voet bal. De aanpassing aan een hoger ni veau ging ze beiden gemakkelijk af, het kostte ze minder kracht dan andere spelers. Doordat het niet zoveel kracht kostte voor ze, waren ze ook niet zo blessuregevoelig. Jongens die het ni veau missen moeten forceren, dat hoeven Mathijssen en Van der Vaart zeker niet.' complete jeugdbeleid. Nu is het zo dat ik juist degene wordt. Dit rr. op een andere manier ontzettend ver nieuwend en erg interessant. Ik word dus niet voor Toine van Mierlo, die zelf wat vaker dan voorheen met de neus aangeeft nooit een kantoorbaan te heb- op de feiten gedrukt en geconfronteerd ben geambieerd van acht tot vijf, met verschillende werkstijlen, doordat Voorheen trachtte hij de jongste voet- er zoveel overleg is samen met Hans baltalentjes bij te brengen wat plezier in AHr; „on Tinnoion on voetbaI is, op een pedagogisch verant woorde manier. Nu is zijn huidige taak meer gericht op wat oudere jeugdspe lers. Hij leert ze hun oriëntatie binnen de voetbalwereld te verbreden. Als ant woord op mijn vraag of hij de ambitie heeft om ooit hoofdtrainer te worden, antwoordt hij kort maar stellig: de 'Voorlopig nog niet, ik zie in deze func tie nog veel te veel uitdagingen om daar nu al over na té denken.' Dat is dus duidelijk. rekenen met de eerste competitie helft. En dan met name een einde te maken aan het 'gelijke-spelen- circus'. Niet alleen levert dat on voldoende punten op, het wordt ook te voorspelbaar. Verder doet het geen recht aan de potentie die Op zondag 14 april organiseert de supportersclub Willem II voor de 14e keer een stadion markt rond het Willem II sta dion aan de Goirleseweg. Ook dit jaar belooft het weer een Aansturen Toine van Mierlo geeft aan dat het trai- nersschap van het tweede elftal ge aard is gegaan met een aantal veran- „ci ingen voor hemzelf. Allereerst zijn zijn werktijden aangepast. Als hoofd jeugdopleiding moest hij vaak 's avonds bij de club aanwezig zijn, om dat de meeste jeugdelftallen in de avonduren trainen. Dat is nu vanzelf sprekend een stuk minder geworden, omdat de selectie overdag traint. Ten tweede stuurt hij in het kader van zijn functie geen mensen meer aan, maar wordt hijzelf juist aangestuurd.'In mijn van dein- functie binnen de jeugdopleiding jeugdop- stUUrdeikalle jeugdtrainers aan, maak te trainingsplannen en bewaakte het II gediende Tomas na zijn blessure de laat- >k de nodige drempels op zijn weg gevonden. Uit tegen Heerenveen maakte de Tsjech zijn ren tree en deze wedstrijd ging verloren met 5-1Sommigen zagen dit als teken i-jn Marois js naar aan de wand, omdat zij vonden dat de van heel de staf veranderingen op het middenveld, die Westerhof heeft weer zijn de terugkeer van Galasek teweeg- ’“°prekken gevoerd met de bracht, de oorzaak waren van dit ver- „o ideale omgeving van het lies. Toen nog Ajax-trainer Co Het overleg Adriaanse reagt speler staatte all van het had drie volledige wedstrijden in het is voor- tweede erop zitten en was klaar voor zijn rentree. De wisselingen die dat op i_-t het middenveld heeft veroorzaakt en seizoen een dusdanige belangrijke be- de verloren wedstrijden hadden niets slissing nemen. Uiteraard kan onze te maken met Tomas.' eerste week van het seizoen met drie Galasek zelf gaf zijn aanvoerdersband wedstrijden (RKC uit, Groningen thuis aan Fred Grim, omdat hij vond nog te en Ajax thuis) erg belangrijk zijn. Dat veel met zichzelf bezig te moeten zijn wordt een lekker weekje! Het wordt met een goede terugkeer op zijn oude erop of eronder, we moeten zo hard niveau. Sommige Ajax-supportersza- mogelijk aanpikken!' gen dit als een zwaktebod in plaats van een teken van het beste voor hebben Ajax heeft de nodige problemen achter met de club. Op de internetsite van de rug, dat zal haast niemand ontgaan Ajax zei Galasek net voor de winter- zijn gezien de media-aandacht die bij- stop: 'Als ik ga denken dat het aan mij voorbeeld het vertrek van Co ligt dat we verliezen, kom ik nooit meer Adriaanse kreeg. De onrust lijkt wat te boven water.' zijn gaan liggen in Amsterdam, al doet Ronald Koeman ziet het duidelijk ook de situatie die tussen Ronald Koeman zitten in de in Tilburg o zo geliefde enhetroddelbladWeekendisontstaan Tsjech. Maar hij heeft hem de laatste goed. (In Weekend ver- weken van 2001 lichtelijk ontzien, om- artikel over de vermeende dat het publiek zo onsportief was hem maitresse van Koeman, een rechtszaak uit te fluiten. Met de terugkeer van Jan was het gevolg. Weekend rectificeer- van Halst bij de selectie van de de, maar plaatste naast die rectificatie Amsterdammers heeft Galasek er een opnieuwzespagina'soverdebewuste extra concurrent bij gekregen, vriendin, red.) Westerhof:'Zekeris Van Halst een con- 'Ajax maakt een raar seizoen door. Het current voor Tomas, maar ik schat Dinsdag 6 november jl heeft de spelersgroep van Willem II voor de eerste maal zelf een spelerscontactavond georga niseerd. Voor het eerst sinds langetijd was erdankzijanima tor Hans Westerhof sprake van een integratie tussen spelers en supporters. Beide partijen willen hier maandag 18 februa ri om 20.15 uur in het suppor- terscafé graag een vervolg aan geven met een competitie tafelvoetbal. Alle supporters ‘zijn welkom, de entree is gratis. Voor leden van de supporters club is er uiteraard een extraat je in de vorm van een drankje. Nog geen lid van de suppor tersclub? Geen enkel probleem kom gezellig sfeer proeven of vul snel een inschrijfformulier in. U kunt hiervoor terecht op onze vernieuwde website www.willem2.org of in de SSU. Een directe samenwerking met Westerhof en Van Tiggelen is hierbij vanzelfsprekend onontbeerlijk. 'Adri houdt zichzelf tijdens de trainingen voornamelijk bezig met de verdedi gers. Hans doet dit met de aanvallers. Ikzelf richt mij met name op de zoge- p°^ naamde uitvalspelers.' Dit zijn simpel derjr gezegd de bankzitters van het eerste zjjn elftal, aangevuld met een selectie tweede elftalspelers. De eigenlijke se lectie van het tweede elftal, officieel moet ik Jong Willem II zeggen, bestaat momenteel uit twaalf jonge jongens die bijna allemaal de complete jeugd opleiding van Willem II hebben door lopen. Het spreekt voor zich dat Toine van Mierlo deze jongens erg goed kent door zijn verleden als hoofd van de in middels zeer professionele j leiding van Willem II. Mede hierdoor ziet hij zijn huidige trainersschap van gevaarlijk werden de jon de toenmalige coach Co begon al met een hoop gedoe na Celtic iaanse niet. Willem II evenmin ove- thuis, maar de meeste -,Wr> rigens. Misschien ligt het aan de ver- door de wol geverfd er gelijkbare speeltypes dat beide ploe- aan hoor', aM"0 gen tegen elkaar nooit echt hun beste Westerhof. voetbal op de mat kunnen leggen. Hans Westerhof: 'De wedstrijden te- Galasek gen Feyenoord en PSV vorig jaar wa- Oud-Willem II ren wel goed en attractief. Het kan dus Galasek heeft na wél. Het ligt er maar net aan hoe open ste maanden ook de wedstrijd is,watjeelkaartoe laat en dat is tegen Ajax altijd lastig.' pakkers nodig. Met alle respect, maar toch denk ik niet dat Van Halst veel zal spelen.' We zullen zien inwelke forma tie Ajax aantreedt in Tilburg, ze kunnen met Van der Vaart, O'Brien, Yakubu (maakte evenals Van der Vaart zijn de- thuiswedstrijd buut onder Westerhof in april 2000, red.),VanderGun,Knopper, Van Halst én Galasek in ieder geval alle kanten op. De talentvolle jongens van het tweede elftal, dat niet voor niets de hal ve finales van het Amstel Cup toernooi bereikte, nog buiten beschouwing ge laten. niet dat dat niet kan, want dat kan wel. Is de Tricolores ooit niet met minder punten begonnen na de winterstop? Werd Willem II toen niet vice-landskampioen? Gingen we toen niet Europa in? Ja toch! Waarom nu dan niet? Toegegeven de concurrentie is groter. Maar de clubs staan ook veel dichter bij el kaar. Kijk de ranglijst er maar op na. Wat Willem II dus moet doen, is winnen. Punten pakken, en vooral in thuiswedstrijden. Het wordt gewoon weer: 'niemand wint in Tilburg, behalve Willem II.' En eerlijk is eerlijk, dat is geen overmoed, dat is niet arrogant, dat is gewoon heel realistisch. Willem II heeft inderdaad mis schien wel het best voetballende elftal van Nederland. En dat gaat het de tweede competitiehelft ge woon bewijzen. En als dat ge beurt, gaan we gewoon Europa in.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 17