Terug- en vooruitblikken met Westerhnf en Van Geel I I fanshop.willem-ii.nl W&rpolis Piet de Jong blijft Van Nistelrooy vnor Willem III lendienst OnsMarie Supporter van de week www.willem-ii.nl Statistische feiten Wedstrijdbal Z A ARI 2002 - PAG.NA 12 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 31 JANAURI 2002 - PAGINA 13 Stadionkrant Willem>11 tinm'Kiev Hoofdsponsor FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN Trainer Hans Westerhof en directeur voetbalzaken Martin van Geel in Agadir. de slecht- Gerben van Eeuwijk FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN Sooike icolores HIT Tilburg Willem II - FC Groningen 1-0 inatie: E. Geelen met R. de Rodj, Communicate ’alet, steunpuit e ontwikkeling gesp gew. gel. verl. 3-0 0-1 0-2 4-1 1-0 21- 05-55 22- 05-55 28- 05-55 30-05-55 05-06-55 12-06-55 18-06-55 25-06-55 29- 06-55 Tel. 013-456 11 99 Fax 013 -455 08 01 isties zijn vin hrijf of bel raar s. iers van dezeóa- epaald door de in zitten ondir- ti Buitenlandse Stichting uchtelingen n Midden Bra- elijkbeleidsne- irtegenwoord- ichtone Seizoen 1970-1971 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1977- 1978 1978- 1979 1980-1981 1981 1982 1982- 1983 1983- 1984 1987- 1988 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 2000- 2001 2001- 2002 Thuis 22 13 5 1- 0 2- 0 3- 0 4- 1 3-0 5-2 3- 1 4- 2 3-0 Uit 23 Totaal 45 17 79-71 4- 3 2-0 1-4 5- 3 3-0 0-0 Kapelmeesterlaan 112 a 5049 NL Tilburg SPOREL SPORTPRYZEN RELATIEGESCHENKEN Het mooiste cadeau voor de beste prestatie o-o 3-4 3-1 2- 3 3- 0 0-0 Uit 5-0 2-1 2-2 Fanshopaanbieding Het Willem II uitshirt voor 22,50 euro (jr) en 27,50 euro (sr). >ordt eenmaal men in er. rat informatie hoge ver- dan is't janken is un geboren ker en un fènprover, unne polonaise- loperen un d wei Ier. Mar bovenal unne echte Willem ll-er. Mèn Marie leest gin wedstrijd verwacht toorvandesupi: Willem II (onder gende cempetitiewedstrijden Zijn recordlijst: punten al al nie mir heejd'rdriep avond kan al punten gepakt worden.' Westerhof: 'Pech is altijd zinvol, omdat je er ster ker uit kan komen. We hebben er nu wel genoeg van gehad, lijkt mij zo.' d'rhille repe de leste mir Willem II is vol goede moed aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na het trainingskamp in Marokko is de blik op de ranglijst naar boven ge richt. Trainer-coach Hans Westerhof en directeur voetbalzaken Martin van Geel geven in dit interview hun visie op het lopende voetbalseizoen. Bovendien scoorde Piet de Jonj niet zo leuk, denvandekampioenscomf >ort bij hetvak. Eigenlijkspelen liefst elf op we dan een soort Barend en Van Dorp, de Piet dat haha!' ;nde conrq >ter Unitec overtroffen door...onze eigen Piet de J< melijk om in het seizoen 1954-1955 in c voor Thuis 0-1 iurg. Naa, en tdaansen ge- 2 doelpunten 1 doelpunt 1 doelpunt 1 doelpunt 2 doelpunten 3 doelpunten 1 doelpunt 1 doelpunt 1 doelpunt ihoekring is niet inloopspreekuur j, donderdag en de Vreemdelin- Bel voor infor- cunug walba. a imtixaanka oo kale wax 'usaale ahaan tgu sameyay Ika ka qoray. hay. Waxaan koolka. Talo n ku saabsan waxaad ku (Voorgezet ets): dhexe way yaqaanan: tixaanka (Cito- ugsiyada hoose ankan, Sidaas rale cunugaaga buundooyinka waxay qayb lada soo socda. /saa bilaawga g. Die presteer laatste negen opeenvol- II te scoren. janaayo iyo o cunugaaga maalmahaas day sida aad 'axbarashada nan wè ge hil gróote èfke meej - in imtixaanka Ma aha sidaas: axa uu cunugu diyaarin kartid ad iskuulka ku bood: Luuqad, insho. Luuqada hyada joogtada santaniska u :yga. Xisaabta lida tirooyinka, loo isticmaalo ta waxaa la elayaasha iyo telefoonka iyo qoraal aad ka yawaanka ama ha waxay ku 4. Qaybahaan lay way cad - inkaan, waxaa waxbarashada a bilow joogto geblaozen. Ons vraaw Bombarda en al de goal in. We gaon fistneus, unne durzak- die wedstrijden vurtaon meej z'n allen irover, unne polonaise- winnen. 3Her. Marl Stewards Willem II zoekt stewards (m/v) die, tegen een passende onkos tenvergoeding, de supporters bij thuis- en uitwedstrijden wil len begeleiden. Bel voor infor matie (013) 549 05 90 en vraag naar Edo Peterse. Op vrijdag 8 februari, 20.00 uur speelt Willem II een oefenwed strijd tegen Dinamo Kiev. Kaartverkoop vanaf 25 januari bij de SSU. Op de wedstrijddag kassaverkoop vanaf 18.30 uur. Prijzen: volwassenen 4,50 euro kinderen t/m 12 jaar 2,50 euro De supporter die op bijgaande foto is omcirkeld, wordt tijdens de wedstrijd Willem II - FC Groningen uitgeroepen tot supporter van de week. I Ruud van Nistelrooy vestigde op 19 januari 2002 een record in de Engelse Premier League. Hij slaagde er namelijk in om in acht op eenvolgende competitiewedstrijden te scoren voor zijn club, Manchester United. Een prachtprestatie die echter nog wordt Jong. Die presteerde het na- de lactctc Willem Willem II Wageningen Willem II Fortuna'54 Willem II Brabantia DWS Willem II Willem II Jong nog in de eerste twee wedstrij- ipetitie, zodat hij voor Willem II in maar jpeenvolgende officiële duels de roos trof. In totaal scoor- at seizoen 27 van de 96 competitiedoelpunten. En dat als rechtsbuiten! 6 13 doelsal. 51-2328-48 Harrie Verhoeven dankzij de open en eerlijke communi catie. Samen voeren wij rl“ nieuwsgesprekken. Dat is r maarhoc^1-”1— vur ons dan wor'k bekaant aonger- w aand, mar kregen we d'r inne tegen gordèn, en kwèeken dieje bal meej p|aats op de hoofdtribune, een een blijvend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor tersclub. Bovendien mag de h. Qaybo kale xaanka (Cito- ka hooseyo. >a sanadkii la urta qaarkood idaas ayey leed jawaabta i mustaqbalka ax u xiiseyo, zax weyn ka ihaa iskoolka. n imtixaanka. Ika aad ayay abadha dhiiri jayb wayn ka ly iskooladu idiinta. 138 EK Tilburt, 321436 Ge kunt van ons Marie zeggen wilt, ze heej meschient un hil c waffel, mar ut is wel un wèt^ ballen. Elk weekend al vanaf onze vrij- erstèd gao ze traaw mee naor ut sta dion. Kompleet opgetut, d'r dubbele kien keurig weggemoffeld aachter d'r rood-wit-blauwe daas. D'r shirtje strak om ut lèèf, zode d’r vurkoome ervur zorgt dè ge zeker nie om de naom van d'n hoofdsponsor heen kunt. Want ons Marie is daor ok glashelder in "Wie goed doet. Goed ontmoet”. Onderweegs naor de Golseweg heej ze de aonkomende wedstrijd al drie keer vur me afgespeuld. Ze heej de scheids-rechter al op vurhaand mee de vloer gelèk gemaokt, om nog mar te zwegen over die vlaggers. Mar Wat maakt uw functie zo boeiend? Westerhof: 'Voor mij is het de passie op het trainingsveld die mij drijft. Spelers beter maken als mens en als voetballer. In de stromende regen met de groepstraining bezig zijn, dat is zo prachtig. Gelukkig zijn er bij Willem II veel jongens die nog beter willen en kunnen worden.' Van Geel: 'Ik heb be wust voor deze managementfunctie gekozen, vanwege de vele contacten. Onderdrukdegrotelijnenbewakenen maandag tot en met zaterdag ergens aan bouwen met relatief wei- van 13.00 tot 17.00 uur en op nig middelen, dat spreekt mij aan. wedstrijddagen van drie uur Omgaan met kritiek, steeds op woorden letten en slecht nieuws bren gen: dat zijn de minder aantrekkelijke strijd. facetten.' Seizoenkaarten Voor de resterende thuiswed strijden zijn er nog seizoenkaar ten beschikbaar. De prijzen va riëren van 19 euro (kidsside)tot 97 euro (hoofdtribune). Neem contact op met de Supporters Service Unit (013) 549 05 90. De bal waarmee zondag de wed strijd Willem ll-Ajax wordt ge speeld, is gesponsord door het CDA Tilburg. menlijke beslissing. In ieder geval zit ten we op één lijn en hanteren we de zelfde sportieve criteria. De meeste spelers hebben langdurige contracten, ook transfergevoelige spelers als Landzaat en De Vlieger. Als technische staf houd je er natuurlijk rekening mee dat voetballers tussentijds vertrekken. Het schaduwelftal wordt door onze scouts daarom voortdurend geactuali seerd.' Wageningen - Willem II Fortuna'54 Willem II Heracles Willem II Willem II Rigtersbleek - Sittardia Is er een soort erecode om de rust rond de club te bewaken? Van Geel: 'Er zijn afspraken gemaakt, zoals een open deuren beleid. Ontevreden spelers kunnen altijd bij mij of Hansterecht met hun verhaal. Ze vinden een gewillig oor en er is sprake van wederzijds respect. Kritiek wordt binnenskamers geuit en niet in de pers. Dat maakt ons echter geen saaie club, maar een goed georganiseerde!' Westerhof: 'Het valt mij op dat oud- spelers hier graag terugkomen. Martin vindt dat normaal, maar dat is het bij andere clubs zeker niet. Vrijwel nie mand gaat hier met rancune weg. supporter samen met een spe ler naar keuze of trainer/coach Hans Westerhof op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotoburo Toin Damen. De ge lukkige supporter wordt een half uur voor aanvang van de bij het kan- iportersclubvan ïr vak M). nie. Ons Marie lebbert zowèt ut hille kraanten. Nèè, ze versnippert ze. En dè vak af, en wit die gasten als un echt is gatsamme mar goed ok, want aan- haffelketje in volledige extase te krè- derswaszed'rnogaachtergekomedè gen. Vur dèn we eindelijk ons plaotsen wij supporters dur de laandelijke pers hebben berèkt, hebben we meejz'n al- worre neergezet als un stelleke blo ten al onder un rood-wit-blauw laoken scoopbezoekers uit Stilbt gelegen, en zèn de irste aonvalsgol- dan ha'k de poppen aon'ti ven al geluwd. En dan bralt en lalt ze had. jertoire aaf. Van d'n irste tot En daorom méénsen vur ons jongens linuut gao dè mar dur. Bij en zéker ok vur ons Marie, motten we elke gemiste kaans stompt ze me dè meej z'n allen mar is rap veraande- zowèt bont en blauw, valt er un goal ren. We maoken van onze tribunes supporter van de week. Deze een groot rood-wit-blauw blumkes- SUppOrter krijgt een mooie. Hoe is de chemie tussen de spe lersgroep en de trainer-coach? Westerhof: 'De samenwerking tussen mij en de groep is goed, maar het ren dement kan en moet omhoog. De re sultaten zijn niet zaligmakend, maar ik word er onder andere op afgerekend. Overigens wisselen spelersgroepen bij veel clubs tegenwoordig zo snel van samenstelling dat een trainer bij na destabielefactorwordt. Gelukkig is dit bij Willem II niet het geval.' Van Geel: 'Hans en ik hebben volgens af spraak de peilstok in onze samenwer king gestoken in Marokko. Er is nog geen kogel door de kerk, maar een contractverlenging wordt een geza- Hoe is alle pech te verklaren? Westerhof: 'Uiteraard hebben we ge zocht naar een verklaring, maar die is niet te vinden. Er is geen sprake van een conditioneel gebrek, dus dan ligt een mentale kwestie voor de hand. Ook onervarenheid of persoonlijke fouten zijn niet echt aanwijsbaar. Er worden door ons dan ook geen zwar te pieten uitgedeeld. Helaas is de ne gatieve spiraal voor de winterstop niet doorbroken.' Van Geel: 'Volgens onze analyse hebben we volop routine en kwaliteit in de ploeg; vooral in de as lo pen ervaren jongens rond. Het ver trouwen moet terugkomen, dat is de enige remedie. Dat kan alleen als er Verkoop kaarten Willem II - FC Utrecht Voor de wedstrijd Willem II - FC Utrecht op 2 maart start de voorverkoop op 9 februari via ticketbox. Eén kaart per Willem II club-of seizoenkaart. Zijn er wel eens meningsverschil len binnen de technische staf? Van Geel: 'Die zijn er weinig, anders zit het niet goed. Soms is er discussie, maar dat hoort zo.' Westerhof: 'Alleen over de inschatting van een speler den ken wij wel eens anders. Een speler met potentie kan toch tegenvallen. Batistuta bijvoorbeeld schatten wij beiden erg hoog in, maar over spelers van dat kaliber beschikken wij niet. Spelers uit de Eerste Divisie of het bui tenland zijn vaak moeilijk in te schat ten, zeker tijdens momentopnames.' Van Geel: 'De stelregel bij Willem II is dat binnen de technische staf ten min ste Hans en ik het eens moeten zijn over de aan- of verkoop van een speler, anders gebeurt het niet.' Omschrijf uw Willem ll-gevoel eens tot slot. Westerhof:'Mijn clubgevoel bestaat eruit dat ik me thuis voel bij de mensen in Tilburg. De sfeer in het stadion, in de kantine en op kantoor staan mij aan. Van Geel: 'Willem II geeft mij al ruim tien jaar het 'terug-naar-mijn-roots- gevoel'. Ik ben weer thuis in mijn ge boorteplaats Goirle en deze club geeft mij zelfs een familiegevoel. Een soort gelijke functie bij een andere club heb ik nog nooit in overweging genomen. Trouwens: heb ik jou de biografie van Sami Hyppia al laten zien, Hans? (pakt het boekvan zijn bureau en laat het vol trotszien, red.) Het is wel in hetFins ge schreven, maar er staan foto's van het mooie Tricolores shirt in!' goed, ons vrouw ha in de knip. Hurre a kapot. Ikzelf zè mir unne binnenvetter, zee- nuuwèègtig tot in menne klène têen. Mèn maog heej al drie keer unne dub bele salto gemaokt vurdè ik de vudeur aachter me dichttrek. Alle doemcenao- rio's zèn mène revue al lang gepas seerd. Ik zè wè ge noemt unne geboren pessimist, nèè mir un schèthöós. Volgens vraawlief heb ik altij te mau wen, winnen we, dan is 't spel weer laawloene. Verliezen we, dan leej dè aon alles en iedereen, mar zeker nie aon mèn jongens. Overgelèkspeule wil ik ut vurlóopeg al hillemól nie mir heb ben. Als we ut stadion binnengaon, be gint dieje wekelijks terugkerende lita- Hoe was het in Marokko? r veel getraind en er zijn twee wedstrij- Westerhof: 'Het was voor mij de twee- den gespeeld. De selectie is nagenoeg de keer dat we op trainingskamp naar intact gebleven: Bombarda is hier ge- Marokko gingen. Wederom is het erg bleven, waardoor Sanou mocht ver goed bevallen. Sowieso ben ik erg te trekken naar Sparta, hetgeen voor spreken over een trainingskamp in de hem een goede zaak is.' j winterstop: om te evalueren, veel te praten en fysiek en mentaal bij te tan- Hoe kijkt u terug op de eerste sei- ken.' Van Geel: 'Het was de derde keer zoenshelft? op rij dat we met de selectie naar Westerhof: 'We hadden Marokko gingen, en niet voor niets. De wachtingen na het vorige seizoen. We omstandigheden qua klimaat en ac- maakten een goede start en er was lof J i commodatie zijn daar perfect. Er is alom. Het vertoonde spel is daarna - ook nooit slecht geweest, maar de hoeveelheid pech was bizar.' Van Geel: 'Tot nu toe zijn er slechts vijf wedstrijden verloren gegaan. De tien gelijke spelen vallen natuurlijk erg op in de statistieken. Alleen tegen Ajax en FC Utrecht waren we uit kansloos; aan alle overige tegenstanders waren we minstens gelijk. Al die gelijke spelen voelen echter aan als nederlagen en dat is zuur.' Wat zijn de ambities voor de rest van het seizoen? Westerhof: 'De elfde plaats nu is te laag voor een subtopper als Willem II. De top 3 in Nederland is een klasse apart, maar daar achter zijn veel clubs gelijkwaardig. In onderlinge duels met subtoppers is Willem II zelden of nooit de mindere ploeg. We mogen ons echter geen rad voor de ogen draaien. Vorm en vertrouwen zijn moeilijk grijpbaar in de voetballerij.' Van Geel: 'Onze doelstelling blijft een plaats tussen vier en acht op de rang lijst. Uiteraard is de start direct na de winterstop cruciaal. Een gewonnen wedstrijd levert immers drie punten op, vandaar dat gelijke spelen voor ons zo nadelig uitpakken. Mag ik even refereren aan het seizoen dat de Tricolores op de tweede plaats eindig de? Ook toen stonden we halverwege elfde op de ranglijst. Die prestatie is nauwelijkste evenaren, maareen eind in die richting zou mooi zijn.’ Fanshop De fanshop is geopend van idag van 13.00 jreekt mij aan. wedstrijddagen van drie je voor aanvang van de wedstrijd tot drie kwartier na de wed- i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 13