lin .1 H 1 I I CD Baumgarten in De Pont i ES X Xi LENTEBODE NR. 1 er aan 50 Brabants Orkest richt zich op Jupiter c S Tilburgse Nicolien in programma ZAP! DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 JANUARI 2002 - PAGINA 11 2002 - PAGINA 10 3 Natalie Imbruglia: lente. Zet haar White Lilies Island Aanbieding is geldig tot 1 week na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt. Eric van der Westen longs’ lillen- its Beyond 5 Choice: Alt Golden Years de mt den z Drumfanfare Volt Nicolien Ebbekink in The »ht ILATEN Stappegoorweg 229 Tilburg Tel. 0I3-535 69 91 Fax. 013 *535 19 48 f (f 3,31) De primula is de eerste voorbode van de gezellig in huis, fleur het balkon of de tuin alvast op! In diverse kleuren. Kessels Saxofoonkwartet in museum Goeien aard op het kasteel Dag van het Gedicht in Goirle loemen. Ideaal voor zeker ook voor u. 9EricCorton, Midzomerstran De wall drawing ‘Watertower’ van Lothar Baumgarten. iblio- *inne bbe! fc. Trouwringen by... NH31S3M H180N 09V3IH9 S en.Eris voordekin- an alles te doen: het nige echte Flepstep- :lowns, de kinderen het Karaoke Kaffee xofoonkwartet. Twee ions, de alt- en tenor- 5t Muziekinstrument- De Tilburgse Nicolien Ebbekink is momenteel driemaal per week te zien in Samba!, één van de nieuwe onderdelen van het populaire Omroep Brabant tv-programma ZAP!. t gegeven is uit Til- fl uur: Mus- Midzomer- Het Kessels Saxofoonkwartet geeft op zaterdag om 15.00 uur een con cert in het Tilburgse Muziekinstru- mentmakersmuseum. Dat gebeurt tijdens de tentoonstelling De Saxo foon die vrijdag en zaterdag 25 en 26 januari van 10.00 tot 16.00 uur wordt gehouden in het museum aan de Nijverstraat 4a. mee, voor het eerst alleen op va en op de vlucht voor haar echtgenc en kijk, die twee oudjes Sara en Piel pieter, eikaars grote liefde en na 30 j weer oog in oogen tenslotte Harry stille water met de diepe afgrond. tiorme imstel llega’s als torhetoor. ias) is een Noord-Am rsicusdie De foto’s opmars van de Met hun nieuwe muziekprogramma: ‘De Foekepot’ zullen Nico en Ria Ha- neveld u meenemen naar grootmoe ders tijd. Zij doen dit met liedjes en me lodietjes uit de Brabantse Meierij en Kempenstrek, en begeleiden zichzelf op gitaar, doedelzak, harmonica, klari net, fluit en draaiorgel. Ook vertellen zij oude verhalen. U bent van harte welkom op zondag 27 januari. Kom op tijd, want de ruimte in de kelders van kasteel Nemelaer in Haaren zijn niet zo groot en vol is vol! Aanvang om 15.00 uur. De toegang is gratis. Wel wc met de hoed rond gegaan voor een bij drage aan de restauratie van dit eeu wenoude kasteel. zzerop voor de der- tisch feest vele bands streken, e succes zal ook dit ginne naom hebbe! ien Op zondagmid- af 14.00 uur zullen irtjen orkesten vro- n uitgestrooid wor- e’tVaticaanaande Iburg. apellen zijn: She’s, De We, De Pieper- sch uppers, ‘t Host, meltje, De Schrob- Dikke Mik en de J voor Schouwburg Tilburg lepstepper-Schouw- ;n verkrijgbaar. De lag tot en mét zater- ien 11.00 en 16.00 de kassa bereikbaar 16.30 uur (013- Vrijdag 25 januari, 19.30 uur: Luc ky Lips Dinershow (nieuwe show) Op en top muzikaal en komisch enter tainment staat u te wachten als ma nager John zijn immers succesvolle ar tiestenduo ‘Rocco en Georgette Lips’ presenteert aan het aanwezige publiek. Onder het motto: je mot open staan voor de mense, improviseren deze drie rasartiesten in onvervalst Rotterdams dialect in een programma, waarin di recte en soms grove confrontaties met het publiek zeker niet geschuwd wor den. De bijzondere vocale capacitei ten, de bonte uitdossing en de vele e"- thousiaste reacties op hun optreden maken Lucky Lips tot een act die u meegemaakt moet hebben. Reserveren: 0900-1100100. V Donderdag 24 januari, 10.30 en David Cousineau en Dominique Ga 13.45 uur en vrijdag 25 januari, vrit spelen al meer dan twintig jaar i 10.30 uur: Folkfestival Kids: Brui- - e Polyson (kindervoorstel- Vrijdag 25 januari, 20.30 uur: Pho- tis lonatos Trio (Rebetico, Griek se folk) in het kader van het Interna tionaal Folk Festival. Photis lonatos vindt zijn inspiratie in de hedendaagse poëzie van o.a. Aki Rou- kas en N ikiphoros Vrettaks voor wie hij reeds eerder muziek schreef. Sinds kort woont deze virtuoos in België en brengt hij met zijn trio Rebetico, een rauwe muziekstijl die groeide vooral in Athene tussen 1920 en 1952 groeide. Zaterdag 26 januari, 23.00 uur: Beats Beyond The Choice: Alternative Popular, met dj Erwin; Kleine Zaal: celtic dance met Simon Emmerson (Afro Celt Sound System) en dj Wizards Celtic Dance Deze keer de vertrekkende wethouders Wim Luijendijk (PvdA) en Roel van Gurp (GroenLinks). Na de pauze is de horeca in de binnenstad het onder werp; met CDA-wethouder Els Aarts, Jan de Bont (afd. Tilburg Horeca Ne derland), horeca-ondememer Rob Mi- chielsen, Monique Peters (Kentron) en Jan van Groos (voormalig keurmeester Alliantie van Biertapperijen). II Donderdag 24 januari, studiozaal, 20.30 uur: Het Volk met Kaaljakkers Kaaljakkers is -zoals we van Het Volk gewend zijn- een intrigerende, span nende voorstelling, doortrokken van aanstekelijke, melancholieke humor. Drie armoedzaaiers hebben een onder komen gevonden in een afbraakbuurt. Tussen hoop en vrees trachten de aan lager wal geraakte helden het hoofd boven water te houden. Door een ho peloos tekort aan daadkracht komt er van alle plannenmakerij bitter weinig terecht. Zonder wezenlijke toekomst verwachting rest slechts berusting en een sprankje hoop dat alles misschien ooit nog wel eens goed zal komen. lans- en ledig in hetteken ±te Golden Ye- cties-avond zal rock-and-roll i. The Shakin’ zullen de aan- jke avond be- Niets bijzonders, zou je zeggen, dat kan iedereen meemaken. Maar hier doen zich een reeks ongewone gebeur tenissen voor, die zich onafwendbaar voor alle aanwezigen ontrollen. Eric Cotton, Hymke de Vries, Hans Breet- veld en Frédérique Huydts spelen on der regie van Christiaan Nortier de Midzomerstrandkomedie. Kaarten zijn te verkrijgen aan de kassa van het Jan van Besouwhuis te Goirle, Thomas vanDiessenstraat 1 of telefonisch te re serveren via nummer013-5343400. Donderdag 31 januari, Bat Cave, 21.30 uur: Wirwar met Mate(n) met dj Finnie Ries Dj Finnie van Wirwar en Dj Ries van Prutswerk BV draaien tot 02.45 uur, abstracte, ongelooflijke psychotech- no. Muziek in het kader van het Folkfesti val: accordéonduo Deux Accords Dir- ont (B). Presentatie: cabaretier John van der Sanden. Entree gratis. Meer in formatie elders in deze Koerier. 1, Hymke de Vries, Hans Breetveld en Frédérique Huydts spelen de mdkomedie. 13.45 10.30 v colage ling8+). Duizenden jaren geleden vond iemand uit hoe je op een dierenbotje fluit kon spelen. Tegenwoordig heb je jarenlan ge lessen nodig om muziek te kunnen spelen of haal je de klanken kant en klaar uit een elektrisch apparaat. David Cousineau en Dominique Gauvrit ko zen ervoor om deze ontwikkeling maar weer eens terug te draaien. Het plezier van het maken van muziek moet voor op staan. Ze hanteren daarvoor het pad van recycling en DHZ (doe-het-zelf). Een verbazingwekkende hoeveelheid huishoudelijk afval nemen ze daarvoor mee. Hun enige bedoeling is om mooie muziek te spelen met simpele en een voudige voorwerpen die daarvoor ei genlijk heimaal niet bestemd zijn. De kloof tussen wat we te zien en wat we te horen krijgen is verbazingwekkend: we zien oude troep, afvoerpijpen, lege blikken, pvc-pijpen maar toch horen we violen, doedelzakken, accordeons en meer. En niet zomaar: de klanken lijken zuiverder dan wanneer ze van echte instrumenten zouden komen. En je kan nog meedoen ook! Iedereen kan er het zijne van vinden: het is raar maar niet idioot simpel maar je moet maar op het idee komen; vreemd en bekend; ouderwets en mo dem. Zeg er zelf maar iets van! Blues in Loon op Zand Op 27 januari is er een een optreden van The Kingsnakes in‘t Loons Kwar- er. Vanaf tier in Loon op Zand. Aanvang om Byars is 16.00 uur. De toegang is gratis, jewonde- The Kingsnakes is een gemeen roc kende bluesband uit Zaltbommel, die meedogenloos doordringt tot de kern van de harde en rauwe Chicago-blues met als belangrijkste kenmerken de striemende gitaar en de versterkte mondharmonica. De band schuwt het niet om van de Chicago-blues moeite loos over te gaan op Texas-swing tot Fifties Jump. Op zondag 27 januari geeft Drumfan fare Volt haar traditionele nieuwjaars concert. Dit concert zal plaatsvinden in het bedrijfsrestaurant van de Diamant- vestiging aan de Zevenheuvelenweg 16teTilburg.Dezaalisopenom 14.00 u en het concert begint om 14.30 uur met een optreden van Volt Juniors. Dit opleidingsorkest van Volt is in haar 3,5 jarig bestaan uitgegroeid tot een korps met ongeveer zestig leden. De Volt Ju niors zullen ongeveer 25 minuten spe len onder muzikale leiding van Merian Bertens. Vanaf 15.00 uur zal Volt on der algehele leiding van Leon Wijk- mans weer een zeer gevarieerd mu ziekprogramma presenteren waarbij zowel een muzikale réis door de we reld als door de tijd gemaakt zal wor den. De toegang is gratis. Speciaal voor ‘Samba!’ ging de, Til burgse gewapend met een camera naar Brazilië om een wens in vervulling te laten gaan: de samba dansen op een wagen in de carnavalsoptocht van Rio. Driemaal per week - op maandag, woensdag en vrijdag - zijn Nicoliens tropische belevenissen in de real-life soap ‘Samba!’ te volgen. Ook van het nieuwe programma-on- derdeel ‘Zneeuw’,dat vanaf vrijdag 18 januari wekelijks in ZAP! te zien is, wordt veel verwacht. Programmama ker Rogier van Oosterhout trok daar voor naar de Oostenrijkse sneeuw. Daar bracht hij een kleine week lang door in het gezelschap van sportieve, Vrijdag 25 januari, Bat Cave, 20.30 uur: Dutch Hardcore Triple met Aversion, Stockholm Syndrome en Antcow Niet te verwarren met de gelijknamige hardcore/indie/punk e-zine, het Friese Aversion stond reeds op menig (inter nationaal) podium en liet keer op keer een verbluffende indruk achter. Se cond To None speelde niet zo lang ge leden in 013 en als je goed kijkt zie je daarvan een bekend gezicht bij Stock holm Syndrome: de gitarist. maar vooral ook feestvierende Bra banders. En dat leverde de nodige hila rische plaatjes en ontmoetingen op. ZAP! is er elke maandag, woensdag en vrijdag vanaf 19.10 uur. Woensdag 30 januari, grote zaal, 20.15 uur: De Operettebühne Wien met Wiener Blut Dit meesterlijke werk van Johann Strauss staat van het begin tot het eind helemaal in het teken van de Weense geest. Het is de tijd van het Weense Zaterdag 26 januari, 19.30 uur: Gol den Oldies radio Dinershow Een complete avond waarbij het woord FEEST echt met hoofdletters geschre ven wordt. Vijf geweldige vocalisten en een oogstrelend showballet nemen u mee op een avondvullend avontuur door de twintigste eeuw vol vaart, ac- F I Molenbochtstraat 58d. Tilburg. 013-536 36 52 Zondag 27 januari, 12.00 uur: ‘Na de hoogmis, voor het voetbal’ (poli- tiek-culturele talkshow). Jau- spelen al meer dan twintig jaar op alle mogelijke muziekinstrumenten: viool, doedelzak, accordeon, percussie en nog meer. Ze beperken zich niet tot een bepaalde richting in de muziek herleven bij Berry maar komen wel regelmatig uit bij de p a i i volksmuziek uit het gebied waar ze AlCXlU lil ViOlTlC vandaan komen: Poitou, in het midden van Frankrijk. Wat ze het liefst doen is andere muzikanten en stromingen te genkomen om ervaringen uit te wisse len en nieuwe dingen te ontdekken. Woensdag 30 januari, 20.45 uur: Aluin: Coriolanus. Een opvallende bewerking van één van Shakespeares grootste drama’s. Corio lanus is een bittere klassenstrijd, waar in iedereen recht van spreken heeft maar kortzichtig handelt. Zowel het volk als Coriolanus overspelen hun hand in een spannend gevecht tussen het opportunisme van het volk en de ar rogantie van de macht. Eigenlijk is Co- t 'nnn o riolanus gewoon een vechtmachine. L/CZUlg OVCI' Alleen wanneer hij strijdt, voelt hij Turnpc I RVor« zich op zijn gemak. Hij verafschuwt J dlllV» L/VC dl N het volk en is niet echt populair. Ze wil- Op vrijdagavond 25 januari houdt Paul len hem dan ook niet als consul, waar- Donker Duy vis in FAXX een inleiding na hij zich getergd aansluit bij de vij- over het werk van de bij leven al le. and. Geconfronteerd met de gevolgen gendarische kunstenaar James Lee By- probeert het volk Coriolanus in dood- (1932-1997). Donker Duyvis stel- snood weer voor zich te winnen. Maar de als gastcurator bij FAXX de die is doof voor de smeekbedes. Of zou tentoonstelling the 5 fabulous is one hy wel luisteren naar zijn dominante samen, onder andere uit de nalaten moeder Volumma... schap van een geestverwant van Byars, - de Belgische kunstenaar Marcel Broodthaers. Tijdens zijn lezing gaat Donker Duyvis mede aan de hand van lichtbeelden nader in op het werk van Byars in het algemeen en op the 5 fa- bulous is one in het bijzonder. Vanaf zijn eerste ontmoeting met E Paul Donker Duyvis groot bewondc /akantie raar van diens werk. De tentoonstelling ‘~~noot; kan dan ook worden opgevat als hom- ieter- mageaan de performer, filosoof, ont- a 30 jaar regelaar, sjamaan en beeldend kunste- !«Ty,het naar die Byars was. Reserveren kap telefonisch (013- 5841010) of aan de balie van FAXX, dat te vinden is aan de Dunantstraat 1 in Tilburg. De lezing begint om 20.30 uur. De tentoonstelling the 5 fabulous is one van James Lee Byars is tot en met 24 februari te zien in FAXX. Vrijdag 25 januari, 20.301 sen Zwanen met N strandkomedie v». x „v. Het kleinste toneelgezelschap van Ne- je konten derland brengt zijn vierde productie op :e Fever’, de planken. ‘Minimal comedy’ met ont- maximaal resultaat. Jister Natuurlijk heeft u daar ervaring mee: 5 Gees, een hotel of camping die u tijdens uw Zwaar vakantie aandoet. U kent er niemand, ld geworpen maar dat zal snel veranderen. U gaat swingende elke dag naar het strand waar u al die tns af wat de vreemde gasten beter leert kennen. Zoals Greetje en Tjeerd met hun twee iets te wilde zonenof de jonge god die Ruf heet en zichzelf als het hoogtepunt van de schepping beschouwt; natuur lijk ook de smakelijke Smikkie die voortdurend haar schoonheid para deert; en dan de gedesillusioneerde Es- Op zaterdag 26 januari zal da partycentrum Berry Alexia, straat 52 in Goirle, volle staan van de roemruchte ars. Deze Back to the Sixt menig liefhebber van i naar Goirle doen komen. Arrows en Ed Beerens zu wezigen een onvergetelijl zorgen. Het programma begint om 20.30 uur. Voorverkoop bij Berry Alexia, tel. 013-5340233 en Rigoletto in Oister- wijk tel. 013-5287203. Café Brandpunt 20 jaar Deze maand is het twintig jaar geleden dat Brandpunt als een van de eerste cafés op het Piusplein voor het eerst zijn deuren opende. Het interieur van Brandpunt is hetzelfde gebleven. De stamgasten van weleer zijn goeddeels gebleven, maar nu is Brandpunt ook voor vele studenten hét café. Om het twintigjarig bestaan te vieren zijn er deze week allerlei activiteiten. Vanavond is er een Hollandse hits avond, vol kroegkrakers en een optre den van een speciale zanger. Morgen is er een gemaskerd bal en zaterdaga vond wordt er alvast uitbundig carna val gevierd in Brandpunt. Zondag zijn alle oud-personeelsleden van Brand punt welkom om een feestje te vieren. Mare Soustrot neemt op vrijdag 1 februari zijn baton in handen om Ga brieli, Mozart en Gounod ten gehore te brengen in de Tilburgse concertzaal. Aanvang om 20.30 uur. Er is een inleiding op het prograamma drie kwar tier voor aanvang van het concert. Deze wordt verzorgd door Peter Korz. Donderdag 24 januari, studiozaal, 20.30 uur: Het Volk met Kaaljak kers Kaaljakkers is -zoals we van Het Volk gewend zijn- een intrigerende, span nende voorstelling, doortrokken van aanstekelijke, melancholieke humor. Drie armoedzaaiers hebben een onder komen gevonden in een afbraakbuurt. Tussen hoop en vrees trachten de aan lager wal geraakte helden het hoofd boven water te houden. Door een ho peloos tekort aan daadkracht komt er van alle plannenmakerij bitter weinig terecht. Zonder wezenlijke toekomst verwachting rest slechts berusting en een sprankje hoop dat alles misschien ooit nog wel eens goed zal komen. van oer westen Kiezen uit popsongs voor het publie vanaf de jaren 60/70 van de vorige Eric van der W eeuw. Composities van U2, John Len non, Tom Waits, Peter Gabriel, Prince, Deep Purple, Sting e.v.a. zouden de re vue kunnen passeren. De leden van het trio zijn zonder uit zondering karakters die zich op tal van vlakken in de professionele geïmpro- Congres van 1814 en 1815. Adellijke heren spelen een verleidelijk spel met hun eigen dames, danseressen en man nequins. Het is een spel met vele per soonsverwisselingen. Voeg daarbij het oer-Weense type van kamerdienaar Joseph en het wordt het een avondje ongecompliceerd genieten. Artistiek leider Heinz Hellberg van De Operettebühne laat u volop genieten van de Weense charme en humor van het werk. De schitterende aankleding, de kostelijke regie, een Weens solis tenensemble en een uitstekend orkest zorgen ervoor dat ‘Wiener Blut’ iede re operetteliefhebber zal aanspreken. In ‘Wiener Blut’, ook van de hand van Johann Strauss, doen zich in de stad vele verwikkelingen voor, met name binnen de kringen van het gezantschap van Reuss-Greiz-Schleiz. Het is de tijd van het Weense Congres van 1814 en 1815 en adellijke heren spelen een ver leidelijk spel met hun eigen dames, danseressen en mannequins. Wolfgang Amadeus Mozarts Symfo nie nr. 41 in C KV 551 kreeg de bij naam ‘Jupiter’ pas na zijn dood toege voegd. Het waarom is nog steeds niet duidelijk. Dat de naam symbolisch be doeld is mag duidelijk zijn. Aangeno men dat er niet mee naar de planeet wordt verwezen, kom je uit bij de Ro- i j vu meinse oppergod, de ‘god van het licht wordt en de stralende hemel’De vraag is of mbii- hiermee wordt bedoeld dat de 41ste J symfonie de Koning der Symfonieën is, onaantastbaar en onovertroffen. Sonata pian’ e forte van Giovanni Ga brieli had een grote impact op de mu ziekgeschiedenis. Dit kwam vooral door de ontdekking van dynamiek. Lezing van Vic van de Reijt Op zondag 27 januari zal Vic van de Reijt, een van de grootste kenners van het Nederlandstalige repertoire, een le zing verzorgen in de centrale Openba re Bibliotheek Tilburg (OBT) aan het Koningsplein met als onderwerp “Het Nederlandse lied”. Vic van de Reijt, in het dagelijks leven directeur van uitgeverij Nijgh Van Ditmar, is een fanatiek platen verzame laar en vooral ook luisteraar. Zijn sing- lecollectie bestaat inmiddels uit vele duizenden titels. Daarnaast is Van de Reijt samensteller van o.a. de bekende liederenbundels “Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben” en “Toen wij van Rotterdam vertrokken”. Vorig jaar verscheen van zijn hand “Vic Van De Reijt’s Top 100”. Dit boek geeft een overzicht van de, naar de mening van de samensteller, beste Nederlandstali ge singles uit de periode 1956 - 1991. Recentelijk verscheen het boek “De Nederlandstalige Cover Top-100”. Aanvang van de lezing is 14.00 uur. Reserveren wordt aanbevolen en kan telefonisch via 013-4648547 en 4648546 of per e-mail muziekafde- ling@obtilburg.nl Verder is er losse kaartverkoop aan de balie van de ziekbibliotheek van de centrale bit theek aan het Koningsplein te Tilburg. tie en sfeer. De ‘Golden Oldies Radio’ gaat terug in de tijd. Met de show “The Roaring Ye- ars” komen wij terecht in de jaren ‘20, ‘30 en ‘40 met Al Jolson, de Andrew Sisters en de Can-Can. Na het voorge recht is er de show ‘Its All in Rock ‘n Roll’. De tijd van Bill Haley, Elvis Presley, Chuck Berry, Little Richard, Fats Domino, The Everly Brothers, etc. Na het hoofdgerecht volgen de ja ren zestig, de tijd van ‘beat, hair and soul’, de tijd van Roy Orbison, Cliff Richard, The Beatles, Trini Lopez, e en- Tom Jones en Ike Tina Turner. De eden tijd ook van Flower Power en ‘The LoveGeneration’.Nahettoetje' we terecht in de ‘Disco Dance Fevt de jaren zeyentig en tachtig. We o moeten dan The Pointer Sisters, Sis Sledge, The Tramps, The Bee Abba, Bob Marley en Boney Mi gewicht wordt in de strijd gew met Meatloaf. Na zo’n r ‘Time Travel’ vragen we ons af wat de dag van morgen brengen zal. “A brand new day.’ Reserveren: 0900-1100100. Concert Tilburgse Ouderen Partij De Tilburgse Ouderen Partij (voor heen ABT) biedt alle 50-plussers van Berkel-Enschot en Udenhout een gra tis concert aan met het 40 tellend Seni oren Orkest “Sociëteit Nieuwe Ko ninklijke Harmonie Tilburg”, onder leiding van Cor van Rooij. Dit concert vindt plaats op woensdag 30 januari in ‘t Plein, Tongerloplein 1 te Udenhout. Aanvang om 14.00 uur. Vanaf 13.30 uur bent u van harte welkom. Ook in Goirle wordt aandacht besteed aan de bijzondere landelijke poëzie dag. In dit geval beter gezegd een poë- zie-avond. Het evenement vindt plaats op donderdagavond 31 januari vanaf 20.00 uur in de Kapel van het Jan van Besouwhuis en wordt georganiseerd door de stichting Nacht van het Ge dicht in samenwerking met de Open bare Bibliotheek Goirle. Vooral Goirlenaren geven die avond acte de présence. Allereerst komt de jeugd aan bod. Robert de Keijzer, Heen Mol, Yan-na Go en Sophie Loonen le zen zelfgemaakte gedichten voor. Zij hebben die gedichten gemaakt in een workshop poëzie onder leiding van Willem van de Vrande. De gedichten zijn verzameld in een bundeltje, dat die avond aan het publiek wordt uitge deeld. Het tweede onderdeel van de avond be staat uit de presentatie van de gedich tenbundel ‘Recuerdos’ van Wil Heeffer. Hij leest ook voor uit deze bundel. Deze bibliofiele uitgave, waar in herinneren en herinneringen cen traal staan, wordt uitgegeven door Fado Press Tilburg. Beeldend kunste naar en graficus Walter Kerkhofs heeft de bundel geïllustreerd en de vormge ving verzorgd. Na de pauze, waarin Wil Heeffer sig neert, leest een aantal Goirlenaren hun favoriete gedicht voor; deze presenta ties worden afgewisseld door een mu zikaal optreden van de bekende gitarist Enno Voorhorst. De avond duurt tot ongeveer 22.15 uur. De toegang is gra tis. Het kwartet, bestaande uit Andreas van Zoelen, Rob Marijnen, Marcel Harten dorp en Lauran van der Sanden, speelt op authentieke Kessels-instrumenten voornamelijk oude muziek en arrange menten voor saxo' van deze saxofoor sax, zijn van het makersmuseum. Kessels had rond 1900 een grote fa briek van muziekinstrumenten in Til burg. Dit cultureel erfgoed is in het Museum te bewonderen. Toegang tot concert en tentoonstelling samen kost 3 euro. Congres van 1814 en 1815. Adellijke heren spelen een verleidelijk spel met hun eigen dames, danseressen en man nequins. Het is een spel met vele per soonsverwisselingen. Voeg daarbij het oer-Weense type van kamerdienaar Joseph en het wordt het een avondje ongecompliceerd genieten. Artistiek leider Heinz Hellberg van De Operettebühne laat u volop genieten van de Weense charme en humor van het werk. De schitterende aankleding, de kostelijke regie, een Weens solis tenensemble en een uitstekend orkest zorgen ervoor dat ‘Wiener Blut’ iede re operetteliefhebber zal aanspreken. In ‘Wiener Blut’, ook van de hand van Johann Strauss, doen zich in de stad vele verwikkelingen voor, met name binnen de kringen van het gezantschap van Reuss-Greiz-Schleiz. Het is de tijd van het Weense Congres van 1814 en 1815 en adellijke heren spelen een ver leidelijk spel met hun eigen dames, danseressen en mannequins. viseerde muziek hebben laten gelden. Museum De Pont toont van 26 januari Harmen Fraanje (piano), de jongste t/m 9 juni werk van Lothar Baumgar- van het stel, geldt als de “rising star” in ten, waaronder Carbon. Het is voor het de Nederlandse jazz. Hij was vorig jaar eerst in lange tijd dat werk van Baurng- geruime tijd in New York waar hij zijn, arten weer in Nederland te zien is. Eer- toch al indrukwekkende, vaardighe- der exposeerde hij onder meer in het den en kennis aanscherpte bij verschei- Van Abbemuseum Eindhoven (1982) dene grootheden uit de jazzwereld. Het en in het Stedelijk Museum Amster- is een pianist met een verbluffende dam (1985). ‘‘rniek en inzicht waarbij de muzika- Lothar Baumgarten (Rheinsberg, t van het podium afspettert. Hans 1944) is internationaal bekend gewor- van Oosterhout (drums) geldt al Sinds den met zijn kritische cultuurbeschou- jaar en dag als één van de meest promi- wingen waaruit een grote belangstel- uente drummers uit de “scene”. Hij be- ling voor etnografie en lokale geleide een waslijst aan grootheden, geschiedenis blijkt. Het omvangrijke Het ritmisch inzicht en de enorme werk Carbon bestaat uit meer dan hon- vaardigheid waarmee hij zijn drumstel derd gelatinezilverdrukken van spoor- zowel voor collega’s als wegen, spoorbruggen, semafoor-sys- -r oliek, een lust voor het oor. temen en onafzienbare Eric van der Westen (contrabas) is een Noord-Amerikaanse afgelegenheid, eigenzinnig en zelfbewust musicus die De foto’s documenteren hiermee de al sinds jaren een sterk eigen geluid en opmars van Europese immigranten muzikaal gezicht heeft. Zijn krachtige, van de oost- naar de westkust. In de inventieve spel en volle toon komen het beste tot zijn recht in kleinere be zettingen wanneer de details meer naar boven kunnen komen. Donderdag 24 januari, kleine zaal, 21.00 uur: HGH (Hagfors Gebhardt Hickstars) Niks nu-country, dit is trash grass. Fjorden-country. Want de muzikale duizendpoot Gebhardt, drummer van Motorpsycho, bespeelt net als vele drummers (waaronder Stewart Copel and) de banjo. In Martin Hagfors vond Hakon Gebhardt een perfecte side kick. ‘Trash Grass Love Songs’ kwam tussen drie (totaal verschillen de) Motorpsychoplaten uit zijn werk wordt daarnaast gekenmerkt door een uitgesproken neiging tot con trastwerkingen en door een zeer rijk gevarieerde zinsbouwtechniek. Deze ontdekking en Mozarts melodische rijkdommen waren in de tijd van Char les Gounod al helemaal ingeburgerd in muziek. Zonder deze verworvenhe- uv.i zou de muziek van Gounod niet denkbaar zijn. Gounods Messe solen- nelle de Sainte-Cécile kenmerkt zich door een zangerige lyriek die zwoel aandoet. Van de opera-achtige manier waarop Gounod de Messe solonnelle vorm gaf, zal de Franse chef-dirigent Mare Soustrot ongetwijfeld een groots luisterspektakel weten te maken. leden al i mproviserend uit bij een re- Maandag 28 januari, 21 00 uur: Jo- irÖX“mpïe« dium Pnkt...Maar Voorkomt Erger vrfje Jatti zijn een aantal bek£nde Thema van deze avond is Pop, Politiek (en minder bekende) lievelingspop- Regels met als gasten Jan Smeets verwerkt tot improvisatieminia- (Pmkpop) en Mtehte1 P-—™" (MANO sponsorwerving). In I mopanel Albert Reinink (Doornroos je), Gert Verbeek (NPI) en Karen Proe- me (013) met demo’s van Ballerina Liberation Front (Eindhoven), Violent Solution (Tilburg) en A#1 (Tilburg). De presentatie is jn handen van Katja van der Linden. Verder cabaret met Dick Cools en een column van Gaby. Live: Soundsurfer en dan nog de pla tenkast van Birgit. Woensdag 30 januari, grote zaal, 20.15 uur: De Operettebühne Wien met Wiener Blut Dit meesterlijke werk van Johann Strauss staat van het begin tot het eind helemaal in het teken van de Weense geest. Het is de tijd van het Weense TEXAS PACIFIC 3 z Zesde GUO- concert met John Wright Het podium in de aula van Du- rendael te Oisterwijk is op zater dag 2 februari voor John Wright en zijn begeleiders. Dit zesde GUO-concert begint om 21.00 uur. Zaal en kassa openen een half uur eerder. Er zijn echter al tickets in voorverkoop bij Rabo bank Oisterwijk. Charismatisch zanger Joh komt uit de Engels-Schot streek en brengt op zijn tournee door Nederland twee be geleiders mee op gitaar en viool. Sterkste troef van dit trio ligt in het treffen van de gevoelige snaar bij een luisterbereid publiek tijdens intieme live-concerten. Het reper toire bestaat uit een mix van eigen tijdse luisterliedjes, waarin invloe den uit folk, country en melodische rock in balans zijn. Tijdens eerdere tournees door Ne derland bouwde The John Wright Band een grote live-reputatie op in concertzalen boven de grote rivie ren. Evenals bij Show Of Hands in januari, zijn ook de concerten voor deze februari-toumee van John Wright praktisch uitverkocht. Doordat zijn cd’s in Nederland maar mondjesmaat gedistribueerd worden, vinden ze tijdens pauzes en na hun concerten gretig aftrek en raakt het trio gaandeweg al snel door de meegebrachte voorraad heen. Op uitnodiging van Organisatie voor Podiumkunst Groeten Uit Oisterwijk (GUO) doet The John Wright Band nu voor het eerst Midden-Brabant aan. tentoonstelling wordt naast de vele foto’s ook een aantal wall drawings ge toond; op de muren geschilderde woorden en namen die refereren aan deze spoorweg-geschiedenis. Vorm, kleur en formaat van deze wall drawings worden bepaald door de ar chitectuur van het museum. Het kun stenaarsboek Carbon vormt een be langrijk onderdeel van de tentoonstelling. Het boek ii .-Jtlange samenwerking en met de Nederlandse IterNikkels. De Australische Natalie Imbruglia kwam drie jaar geleden uit het niets op duiken, scoorde met ‘Tom’ een we reldhit, maakte de cd ‘Left of the mid dle’ en liet daarna niets meer van zich horen. Tot, net voor de jaarwisseling, haar tweede album, ‘White Lilies Is land’ verscheen. Een opvolger voor ‘Tom’? Nee, helaas. Zo’n tophit zal Imbruglia waarschijnlijk nimmermeer evenaren. Maar... ‘White Lilies Island’ is zeker geen onverdienstelijke cd. Als je er tenminste de tijd voor neemt. Want het siert Natalie Imbruglia dat ze in de hausse na haar debuut de tijd en rust genomen heeft om haar muzikale carrière eens rustig op een rijtje te zet ten en te overzien. Zelf zegt ze daar over: “Ik kan geen Britney spelen. Een beetje rondhuppelen en nietszeggende popsongs zingen. Songs schrijven be tekent veel meer voor mij.” Imbruglia wil een ambachtelijk product afleve ren. Of ze daar met White Lilies Is land’ in geslaagd is? Dit tweede album, met twaalf songs, is een cd die je niet na één luisterbeurt moeiteloos meeneur- iet. Je zult erin moeten investeren. Maar als je dat doet, zul je ontdekken dat Natalie wel degelijk kwaliteit biedt. Alle songs zijn van haar hand, zij het met een co-writer. De single ‘That Day’ is eenjuiste keuze geweest. Maar ir van het museum. Het kun- er zijn meer nummers die aantonen dat 5oek Carbon vormt een be- er met plezier en succes gecomponeerd angrijk onderdeel van de en gearrangeerd is. ‘Satellite’, ‘Everyt- jntoonstellmg. Het boek is een hoog- hing Goes’ en ‘Sunlight’ bijvoorbeeld, tepunt in de jarenlange samenwerking Maar f di zijn VQOr een van Baumgarten met de Nederlandse doorbraak... Laten we het erop ontwerper Walter Nikkels. houden dat Imbruglia in ieder geval ‘in Bij de tentoonstelling verschijnt een the middle’haar partijtje inde popmu- publicatie en ook het boek Carbon is ziek aardig mee kan spelen. leverbaar. Adres: Wilhelminapark 1. (BMGIMW) Beats; Bat Cave: Hardtrance met dj’s Vrijdag 25 januari, 21.30 uur: Trio Bassbooster, Devia,Vanoz en MC Vi- Fraanje, Van Oosterhout en Van sion. der Westen. Celtic Dance is hot. Dat bewijzen Dj Dit fantasierijke nieuwe pianotrio is in Wizard op zijn Celtic Dance feesten de afgelopen maanden ontstaan na een enmetnameSimonEmmerson.Metof insFpirerende ontmoetingen. In zonder Afro Celt Sound System. Alsdj de zoektocHht naar een nieuwe fnsteek staat de kale gitarist vanavond op de voor het b ianotrio kwamen de echn Beats Beyond. leden al j^^erend uit bij een re- Cv o ïr' jaar en dag als één van de meest promi- wingen nente drummers uit de “scene”. Hij be- ling vc een waslijst aan grotJ misch inzicht en de izijn coll

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2002 | | pagina 11