I r emeentenieuws De gulden maakt plaats voor de euro )M! rv 1 Het gemeentebestuur van Tilburg wenst alle inwoners en relaties een geweldig, gezond en bovenal gelukkig 2002 Kom naar de nieuwjaarsreceptie! r LttJ DONDERDAG 20 DECEMBER 2000 - PAGINA 15 2001 - PAGINA 14 DE TILBURGSE KOERIER Dit is een publicatie van de gemeente Tilburg De openingstijden zijn in de periode van Kerst en Nieuwjaar als volgt: Handig: U kunt aan alle balies in alle stadswinkels met uw Pin pas betalen. gemeente Tilburg Tilburgers, Het is een goede gewoonte om elkaar tegen het einde van het jaar alle goeds toe te wensen voor het komend jaar. Maar het is ook traditie om dan even terug te blikken op het afgelopen jaar. Het meest ingrijpend waren uiteraard de afschuwelijke aanslagen in de Verenigde Staten en de daarop volgende acties om te proberen de daders te pakken te krijgen en te straffen. Duizenden onschuldige mensen verloren het leven. Het maakt de kwetsbaarheid van het bestaan zichtbaar. De hele wereld heeft de veranderingen gemerkt en iedereen zal zijn eigen verantwoordelijkheid moeten wegen en zijn bijdrage moeten leveren aan een veiliger samenleving in de toekomst. Ook hier in Tilburg. Ik vind dit dan ook een moment om iedereen op te roepen tot respect, tolerantie en verdraag zaamheid naar elkaar toe. Ik vind het belangrijk om te laten zien dat we, zolang we ons aan de wet en aan de regels van onze democratie houden, er allemaal bij horen, dat we er samen voor staan. Vreedzaam samenleven van mensen van lur en voor altijd. Laten we er een tolerant 2002 van maken! o.nl johan Stekelenburg Burgemeester van Tilburg I Centrum Noord KOOPAVOND Wees er wel op tijd bij, want de capaciteit is beperkt. alle culturen en geloofsovertuigingen in Tilburg. Niet alleen nu, maar ook voor morgen en overmorgen. onze door ramen deuren serres Tot 28 januari kunt u nog met guldens betalen. Daarna kunt u alleen nog in euro’s beta len. Om u te laten wennen aan de euro heeft de gemeente al ruim een halfjaar bedragen ook in euro’s aangegeven. Van 1 januari tot 28 januari geven we bedragen aan in euro’s met vermelding hoe hoog dat bedrag in guldens zou zijn. Na 28 januari vermelden we bedragen nog alleen in euro’s. Voor meer informatie over de euro kunt u de landelijke eurolijn bellen: 0800-1 521 of de eurosite bezoeken: www.epro.nl. Het kwartje is gevallen! Euro gaat in per 1 Januari 2002 Op 1 januari 2002 wordt de euro ingevoerd. Ook de gemeente neemt afscheid van de gulden. Inmiddels zijn alle afdelingen inge speeld op de nieuwe munteenheid. Op deze pagina leest u wat er voor u verandert in het contact met de gemeente Tilburg. De euro De waarde van de euro is f 2,20 (of om precies te zijn f 2,20371). Wilt u een bedrag in euro’s omrekenen naar guldens (hoeveel was dat ook weer?) dan verdubbelt u het en telt er vervolgens nog 10% bij op. Bijvoorbeeld: 120 euro x 2 240 10 procent (24) ongeveer 264 gulden. Gemeentelijke tarieven De tarieven voor 2002 zijn vastgesteld in euro's. De komst van de euro heeft geen gevolg voor de hoogte van de tarieven. Als tarieven zijn gestegen, dan heeft dat te maken met de jaarlijkse aanpassing aan de inflatie. De gemeente staat daarvoor garant en wordt bovendien nog eens nauwlettend in de gaten gehouden door de Consumenten bond en het rijk. Gemeentelijke belastingaanslag (onroerende zaak, honden, rioolheffing) Vanaf 1 januari 2002 worden bedragen op aanslagen alleen nog in euro's vermeld. Auto matische incasso's en betaalopdrachten lopen gewoon door. Uw bank- of giro-instelling zorgt voor de omzetting van de betaling in euro's. U hoeft daar zelf niets voor te doen. Sporten: leskaarten en abonnementen Om de wachttijden in januari te verkorten kunt u in december een leskaart of abonnement kopen voor januari 2002. U hoeft dan in januari niet te wachten en profiteert daarnaast van een voordeel van ruim 3%. De tarie ven gaan in januari namelijk 3,3% omhoog, maar u betaalt in de cember nog de prijs voor 2001 Sporten: kluisjes De kluisjes in de zwembaden zijn tot 1 5 januari nog te gebruiken met een guldenmunt èn een muntstuk van een euro. Daarna kunt u uitsluitend een muntstuk van een euro gebruiken. In het IJssportcentrum Tilburg zijn vanaf 1 januari alle kluisjes alleen te gebruiken met een munt van 50 eurocent. Recreatiebad Stappegoor De Whirlpool en Turkse tuin kunt u vanaf 1 januari 2002 alleen gebruiken met euro munten; 3 muntstukken van 50 eurocent. In onze accommodaties accepteren wij geen biljetten van 20Ó en 500. Wilt u meer informatie, bel dan de Sportinfolijn (013) 532 6000 of kijk op www.sportbedrijfTilburg.nl Stadswinkels In de stadswinkels Centrum, Reeshof, Noord, Udenhout en Berkel Enschot kunt u terecht voor de diensten van Burgerzaken, Bouwen, Parkeren, Belastingen, Sociale Zaken. In stadswinkel Centrum vindt u bovendien de algemene informatiedesk (Informatie centrum). Op maandag is het altijd zeer druk in de stadswinkels. Wij adviseren u de stadswinkel op een andere dag te bezoeken. 27 dec 9-18 uur 9-20 uur 9-20 uur 1 3-20 uur 1 3-20 uur 9-18 uur maandag 31 dec gesloten gesloten gesloten gesloten gesloten 13-16 uur woensdag 2 januari 9-18 uur 9-18 uur 9-18 uur 9-12 uur 9-12 uur 9-18 uur Parkeren en stallen per 1 januari Parkeergarages: De betaalautomaten in de parkeergarage's accepteren per 1 januari alleen euro's. Wissel geld krijgt u ook in euro’s. U kunt uw guldens tot een bedrag van F10,00 omwisselen bij de beheerder in de parkeergarage. Natuurlijk kunt u (als goed alternatief) betalen met Chipknip/Chipper en Creditcard (Visa, American Express en Diners Club). Parkeren op straat: - Ticket automaten; accepteren tot 28 januari guldens en euro’s. Betalen met Chipknip/Chipper is ook mogelijk. - Parkeermeters; in januari worden de oude meters (voor guldens) vervangen door nieuwe meters die alleen de euro accepteren. Voor uw vragen over parkeren en de euro kunt u op werkdagen bellen met 5495333. Fietsenstallingen: Tot 28 januari kunt u betalen met guldens en euro’s, Nederlandse guldens accepteren wij tot een bedrag van F 10,00. Wisselgeld krijgt u terug in.euro’s. u kunt niet betalen met eurobiljetten groter dan 10 Euro. Een gewaarschuwd mens... geef nóóit uw bank- ofgiropas én pincode uit handen Er zijn oplichters actief die de invoering van de euro misbruiken voor hun foute prak tijken. Het klinkt logisch, maar we melden het nog maar een keer: geef nóóit uw bank- of giropas én pincode uit handen, ook niet als wordt gemeld dat de pas geschikt moet wor den gemaakt voorde euro. De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) wijst erop dat een bank (of de giro) nóóit vraagt de bank- of giropas en de pincode af te geven of op te sturen. Deze passen zijn immers geschikt voor de euro! Tot slot Wilt u helpen voorkomen dat er wachttijden onstaan dan kan dat door: daar waar mogelijk te betalen met uw pinpas of gepast te betalen in euro’s maandag 24 dec 13-16 uur 1 3-16 uur 1 3-16 uur 13-16 uur 1 3-16 uur 1 3-16 uur Bibliotheek op 30 en 31 december gesloten Om te zorgen dat de bibliotheek per 1 januari "europroof” is, sluit de bibliotheek op zon dag 30 en maandag 31 december. Op 2’januari is ze weer nbrmaal open. Men verzoekt u dringend om aan de balies met euro’s betalen. U kunt uw guldens wel omwisselen tegen euro’s bij speciale wisselbalies in de bibliotheek. Dinsdag 1 januari van 16.00 tot 18.00 uur in de Schouwburg. Bellen via een munttelefoon in de Tilburgse zwembaden en het IJssportcentrum gaat voorlopig nog met kwartjes en guldens. KPN heeft deze toestellen in januari nog niet aangepast. donderdag vrijdag 26 dec 9-20 uur 9-18 uur 9-18 uur 9-12 uur 9-12 uur 9-20 uur Betaalt u contant? Voor klanten die alleen guldens bij zich hebben is er in stads winkel Centrum en Reeshof de mogelijkheid kleine bedragen om te wisselen (alleen voor be talen van uittreksels, paspoort en dergelijke). Afrekenen met twee muntsoorten moet zorg vuldig gebeuren. Het kan zijn dat het afrekenen iets meer tijd kost dan normaal. Betaalt u zoveel mogelijk gepast. Pinnen? Graag! Cemakkelijk voor u en voor ons en automatisch in euro’s! Biljetten van 200 en 500 worden niet aangenomen. I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 15