Nieuw realisme is niet vies 1! I :N nu» T! Supporter van de week F Faillissement fanshop.willem-ii.nl www.willem-ii.nl OOK TOE AAN EEN NIEUWE GEVEL? s Jï VixterpoZZj Sluiting kassa Statistische feiten men Frans Schollen jr. DONDERDAG 15 NOVEMBER 2001 - PAGINA 13 DE TILBURGSE KOERIER 2001 - PAGINA 12 44 Hoofdsponsor FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN Katja van der Linden Het zal niemand ontgaan zijn dat er dit digend en Sfeer in het stadion Bierland ricolores Willem II-RodaJC o-o 3-0 2-2 JDAG KOOPAVOND gesp. gel. verl. doelsal. 19 45-59 0-1 0-2 3-4 0-1 il. sche ploec .Alsje verloren. 2-2 1-0 2-0 0-2 1- 0 0-3 0-0 0-1 2- 4 21 6 4 1-0 1- 0 2- 1 2-0 1- 0 0-0 2- 0 gende spandoeken. Willem II moet maar een prijs beschikbaar stellen Gevel reinigen kalkzandsteen Gevel impregneren kalkzandsteen Incl. 10-jarig garantiecertificaat Tel. 013 -456 11 99 Fax 013-455 08 01 'ax 5353636 ZORGDIENST Seizoen 1957-1958 1971- 1972 1972- 1973 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982 1983 1983-1984 1987- 1988 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 2000- 2001 Uit 0-2 1-0 3-1 Kapelmeesterlaan 112 a 5049 NL Tilburg lellen met Piet van (0161)45 5511. SPOREL SPORTPRYZEN RELATIEGESCHENKEN Het mooiste cadeau voor de beste prestatie Thuis 21 6 Thuis 5-3 2-0 1- 0 4-2 2- 2 scht Wi Verkoopmedewerklstler De fanshop zoekt voor de thuiswed strijden een vrijwillig(st)er. Info: (013) 549 05 90. BSSUI 0 is in de hobby? rnet De supporters- de be- aan ^ijsen- i. Voor bellen zoekje aan i vindt hier im ll-suppor- kun ophal maats De kassa achter het stadion issporthal) is van gesloten. Alleen >sa vooraan het •s de Ringbaan taarten kopen. de TRIJP talsmeer pelen. jevondenalshet tegen Portu- had het ook de rt10b 8 11 26-29 19-30 Harrie Verhoeven werkgever om het restant van NAC - Klachten of suggesties? Willem II op TV te kunnen volgen, ble- Heb je iets op of aan te merken ken de pupillen van Hans Westerhof supportersaangeh zomaar een hele snipperdag geno men te hebben. Uit Totaal 42 12 Sinterklaas- en Kerstaanbied ingen In de Willem II fanshop zijn nu spette- www.willer rende Sinterklaas- en Kerstaanbiedin- gen te koop. Er zijn forse kortingen. Stewards nisode in de broe- Willem II zoekt stewards (m/v) die, te- IC en Willem II. De goed te mist een voor de meest gevatte tekst om de thuiswedstrijd open tot handelswijze van NAC en de KNVB voor het beg!n vsn de aan de kaak te stellen. Ik heb begrepen dat er bovendien al hard wordt ge werkt in het stadion. Na ongeveer Heb je leuke ideëen voor de sfeer- -1 i sponsors, stuur dan een e-mail naar sfeersponsors@willem-ii.nl. Alle re gen een passende onkostenvergoe ding, de supporters bij thuis- en uit wedstrijdenwillen begeleiden. Dn|. 013-4638286 DCI1 06-53183624 twintig minuten zal voor het bezoe- kersvak vanuit het tribunedak een zwarte doek worden neergelaten, die acties zijn welkom. het speelveld aan het zicht van de NAC-supporters onttrekt. Die zullen het moeten doen met het geluid van juichende Willem ll-supporters. De be langrijkste taak is immers weggelegd voor de spelers van Willem II. Zij zullen met een klinkende overwinning een forse streep moeten trekken onder deze vervelende epi derstrijd tussen NAC Tricolores hebben nog wat maken. Want toen uw columr middagje vrij had gevraagd bij zijn Stadionkrant balfanaten zullen zeggen: voetbal. Dat laatste woord rot stand op. Maar niet bij mij. D nu een hype. In eerste instcr dit door FC Den Bosch. Deze net ge promoveerde ploeg speelt zeer verde- (bij de Stad°°™ af heden gto. aan de kassa stadion (langs Zuid) kun je ka: Openingstijden SSU Je kunt terecht bij de Supporters Ser vice Unit op maandag van 13.00 tot 18.00 uuren op dinsdag en donderdag van 17.30 tot 20.00 uur. Ook is de SSU twee uur voor aanvang van iedere .u..: 1—J -■t een kwartier voor het begin van de wedstrijd. Wedstrijdmascutte De wedstrijdmascotte van zaterdaga vond is de 9-jarige Jeroen Verhoeven uit Tilburg. om gaat zelfs op kan spt Ik had het heel prettig ge Nederlands elftal dat uit 1 gal had kunnen doen. Ik Vies woord Maar het nieuw realisme is in Neder land een vies woord, puur omdat het wordt geassocieerd met afbraakvoet- bal. In Holland mogen we alleen maar aanvallen. Het woord verdediging ne men we liever niet in de mond. Verde digen is vies, lelijk en uit den boze. Het is niet dat ik verdedigend voetbal wil verheerlijken of aanmoedigen. Na tuurlijk zie ik het liefst zoveel mogelijk aanvallen en mooi, attractief en ver zorgd voetbal. Maar ik vind het geen schande als een ploeg de nul ook goed weet vast te houden en als het er echt Bestuurslid Wilt je enkele avondjes week besteden aan je t En heb je .enige ervaring i bestuurswerk? De support club zoekt nog een zesde stuurslid. Stuur een briefje het secretariaat, Marnix Gijs straat 9, 5103 PJ Dongen. V nadere informatie kun je bs met Enrico van den Elshout (013) 571 81 05 of Guido Hol man (0162) 38 61 91. over legenheden, zoals seizoenkaarten of kaarten voor uit wedstrijden? Heb je ideëen of klachten in het algemeen? Mail dan naar ssu@willem-ii.nl. Passepartout Reisje regelmatig naar uitwed strijden van Willem -II? Schaf dan een passepartout aan. Voor slechts 225,- (exclusief entreekaarten) kun je alle 17 uit wedstrijden in de KPN-Eredivi- sie bezoeken. Bel voor informa tie tussen 18.00 en 20.00 uur met Marlijn Pijnenburg, tele foonnummer: (013) 456 1672. verdedigd. Ik denk ook niet aan één verdwaalde spits, die een hele wed strijd lang op die ene kans loert. Als je voetbalt om niet te verliezen, ver wacht ik nog steeds aanvallende ac ties. Ookals de ploeg uiteindelijk voor staat, denk ik niet direct dat ze geen enkele keer meer de combinatie of de aanval zoekt. Wat ik wel verwa cht, is dat de ploeg ervoor zorgt dat de voor sprong blijft en wordt uitgebreid. Dus de verdediging moet nog alerter zijn en de aanvallers moeten hun kansen nog meer verzilveren. Dat is geen af- braakvoetbal; dat is nieuw realisme! Resultaat Bij nieuw realisme zouden mensen moeten denken dat een ploeg nog steeds mooi voetbal speelt, maar dat ze ook op resultaat kan voetballen. Dat er mooie voetballers in het veld staan, maar ook enkele waterdragers en bik kels. Wat dat betreft was het team van '88 zijn tijd ver vooruit. Zij straalden het nieuwe realisme uit. Natuurlijk was Marco van Basten de beste en de mooiste van het hele stel. Maar had die ploeg de titel ook gepakt, zonder de meedogenloosheid van Adri van Tig- gelen, Jan Wouters, Berry van Aerle en een Ronald Koeman? Bij Willem II mag wat mij betreft het nieuwe realisme zaterdagavond thuis tegen RodaJC worden ingevoerd. Het team van trainer Hans Westerhof speelt gewoon met twee vleugelspit sen, omdat ze over goede beschikken. De ploeg zoekt veelvuldig de aanval. Iedere tegenstoot van de Limburgers wordt goed weggewerkt. De Tricolo res komen met 1-0 voor. Kansen blij ven komen, maar gaan er niet meer in. De ploeg laat zich echter niet achteruit drukken. Roda krijgt schaarse kansen, maar de verdediging blijft dit keer overeind. Na 95 minuten gaat het laat ste fluitsignaal: 1-0. Gek hè, lijkt me stadion,een blij\ een heerlijke wedstrijd! Hef zag er even naar uit dat de kraker Willem II-NAC nooit meer op de voet- balkalender zou staan. Er werd im mers gevreesd voor het faillissement van de Bredanaars, toen de KNVB de boete voor het staken van de wedstrijd NAC - Willem II bekend maakte. Liefst 1500 Euro moest NAC overmaken op de bankrekening van de bond. De pa niek was groot in Breda en om streken. Waar zouden ze dat bedrag zö snel vandaan moeten halen. Via een uiterst creatief plan werd de club ge red. Alle voorwerpen die op 23 sep tember van het veld werden gehaald, gingen tegen populaire prijzen in de verkoop. Het liep storm in de clubwin- kel van NAC. De tien zaktelefoons, achttien golfballen, tweehonderd- twaalf aanstekers, drie stukjes vislood en een dobber leverden NAC - opge teld bij het kleingeld dat werd gevon den - nog een positief saldo op van twee Euro en vijftien Eurocent. Moge lijk is er toch nog goed nieuws voor de Willem ll-supporters, die tevergeefs naar Breda reisden. Nu NAC gered is, Website supportersclub Wist je dat de supportersclub Willem II een eigen website heeft? Breng een bez< :"em2.org. Je alles wat een Wilier ter moet weten. De supporter die op bijgaande foto is omcirkeld, wordt tijdens de wedstrijd Willem II - Roda JC uitgeroepen tot supporter van de week. Deze supporter krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune, een rondleiding door het J:“-‘ijvend aandenken en een uitnodiging voor het bij wonen van een busreis van de supportersclub. Bovendien mag de supporter samen met een speler naar keuze of trainer/coach Hans Westerhof op de foto. Deze blijvende herin nering wordt aangeboden door FotoburoToin Damen. De geluk kige supporter wordt een half uur voor aanvang van de wed strijd verwacht bij het kantoor van de supportersclub van Wil lem II (onder vak M). geen mooi en aanvallend voetbal meer kan worden gespeeld. Het syno niem voor de term is afbraakvoetbal Het is een vreemde vergelijking. iemand vraagt naar de betekenis van nieuw realisme, dan zal de persoon in kwestie antwoorden dat het een Essentie nieuwe werkelijkheid is. Alleen voet- Wat ik wel jammer vind, is dat het lijkt afbraak- alsof FC Den Bosch niet speelt om te oeptweer- scoren, maar juist om doelpunten te- De term is gen te houden. Op de een of andere In eerste instantie komt manier mis je dan toch de essentie van het spelletje. Voetbal speel je om te winnen, dus zul je zelf toch echt een goal moeten maken. In dit geval is de term afbraakvoetbal terecht. Je kunt de zaak echter ook omdraaien: voet bal speel je om niet te verliezen. Mis schien klopt hier dan toch de term nieuw realisme. Maar desondanks betekenen de twee termen niet hetzelfde. De kneep zit hem er namelijk in dat ik bij het laatste niet direct denk aan een slechte wed strijd, waarbij er alleen maar wordt Willem II komt fans tegemoet Willem II heeft besloten haar supporters die de gestaakte wedstrijd NAC-Willem II op 23 september jl. hebben bijge woond, financieel tegemoet te komen. De club betaalt, vooruit lopend op de onderhandelingen met NAC over de financiële af handeling, haar fans de kosten van het entreekaartje terug. seizoen een nieuwe term in de voet balwereld is opgedoken. Het nieuw re alisme is het huidigetoverwoord. Des- Wil ondanks huiveren velen bij het woord. Het nieuw realisme impliceert dat er keltde ploeg de punten bij elkaar kunnen Oltmans en consorten moge lijk toch nog het fatsoen opbrengen om hun gasten schadeloos te stellen. NAC dus niet failliet, het veiligheids beleid van KNVB waarschijnlijk wel. De maatregelen van de voetbalbond geven kwaadwillenden stadionbezoe- kers immers bijna een vrijbrief om wedstrijden te onderbreken. Ook met tientallen camera's in de stadions zijn voetbalvandalen blijkbaar niet te pak ken en een club, bij wie regelmatig on geregeldheden plaatsvinden, komt weer met de schrik vrij. Toch zou ik ie dereen die zijn ongenoegen tijdens de return kenbaar wil maken vriendelijk doch zeer dringend willen adviseren om golfattributen, aanstekers en vis- gerei thuis te laten. Als er in Tilburg iets gebeurt, grijpt de KNVB ongetwij feld hard in. Toen er enkele ja ren gele den bij het bereiken van Europees voetbal twee rotjes werden afgesto ken, kreeg Willem II prompt een boete, die volgens mij nog hoger was dan de boete die NAC nu werd opgelegd. Wat staat ons dan te doen om ons onge noegen kenbaar te maken. Laten we als supporters het stadion volhangen met ludieke, maar in het oog sprin ten. Italië speelt afbraakvoetbal, ge woon omdat ze niet spelen om een doelpunt te maken. Het nieuw realis me is bij de Italianen alleen bij het ne men van strafschoppen van toepas sing. Zij kunnen die op resultaat nemen. Lid van de supportersclub? Wil je profiteren van de diverse voordelen die een lidmaat- ihap van de supportersclub /illem II oplevert? Word dan vandaag nog lid van de suppor tersclub Willem II. Bij de SSU i je een inschrijfformulier talen. De prijs van een lid- atschap bedraagt 30,- per seizoen. Voor/ 50,-per seizoen kunnen maximaal vier gezins leden die op hetzelfde adres wonen zich als lid inschrijven. De jonge Willem ll-supporter 13 jaar kan al voor 15,- per seizoen lid worden. f voetbal. Er is lof voor deze speelwijze, maar er is ook veel kritiek. Ik begrijp de bedoelingen van trainer Wiljan Vloet wel. Hij wil niet dat FC Den Bosch degradeert en daarom sprek er redelijk succesvol mee, immers sinds november 2000 heeft de Bos- jg op eigen veld niet meer Zijn ploeg staat er op de ranglijst goed voor. Actieve leden De activiteitencommissie van de supportersclub is op zoek naar enkele actieve leden die graag willen meedenken over Willem II Pauze Cup In de rust spelen zaterdagavond de ba- matie kun je be sisscholen de Heilig Hartschool uit Beijsterveldt (C Dongen en de Andreasschool uit Til burg tegen elkaar in de eerste ronde om de Willem II Pauzecup. De winnaar heel fijn gevonden als het Feyenoord 9aat door naar de tweede ronde. tegen Sparta Praag was gelukt. En om het dichter bij huis te houden: ik had het fantastisch gevonden als Willem II thuis zowel tegen AZ als tegen Vitesse de drie punten gewoon had gepakt. Dan stonden we nu op de vijfde plek en telden we echt mee. Bovendien is het ook beter voor het hart, want momen- verkoop kaarten teel durf je haast niet blij te zijn als de Voor de wedstrijd Willem II - Roda JC Tricolores op voorsprong komen. Je kun je met je seizoenclubcard of club- verwacht constant dat de stand weer card 3 kaarten kopen. Voorverkoop via gelijk wordt getrokken. Met name als ticketbox. Op de wedstrijddag zijn de dat in de blessuretijd gebeurt, is dat kassa's vanaf 18.00 uur geopend. zeer pijnlijk. Het nieuw realisme wordt ook geassocieerd met ploegen die niet SchDolartikelen meer met twee vleugelspitsen voet- In de fanshop zijn Willem ll-schoolarti- ballen. Is dat erg? Het Nederlands elftal kelen te koop, zoals onder andere zit al jaren te klungelen met de rechts- schriften en ringbanden. De fanshop buitenplek: er is namelijk geen enkele js geopend van maandag tot en met speler die daar uit de verf komt. Is het zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op dan een schande dat je van dat sys- wedstrijddagen van drie uurvooraan- teem afstapt? Speel je dan ineens al- vang van de wedstrijd tot drie kwartier tot leen maar verdedigend voetbal? Speel na jje wedstrijd. je dan ineens on-Nederlands voetbal? Het hoeft echt niet te betekenen dat Oranje ineens als Italië gaat voetbal- .34

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 13