T Komend weekend vierde Open Bedrijvendag in de Reeshof Uw muntgeld? Hun toekomst! Week Wetenschap en Techniek in teken van voeding Het vakantiecadeautje Onderzoek Korrelatie onder chronisch Vr zieken en gehandicapten Zonne-energie in bestaande woningen Groenewoud Bankje voor ouderen Nieuw milieu-experiment in Reeshof Komende zondag Postbank Leeuwendag Diamant-groep op Tilburgse bedrijvenbeurs Nieuwe inschrijvingen Handelsregister DE TILBURG DE TILBURGSE KOERIER ■DONUtHUMU 4 UKIUBER 2001 - PAGINA 30 Tilburg houdt inzamelactie voor zustersteden www.kub.nl/weten- Spreekuur bij STOP. ;aan- an de Knelpunten of problemen? Bel 0900-1450 en vertel uw ervaring Kees vanderZande Rock Around the Jukebox ZA twee piste PAR inde 9, tikelen. informatie: schapsdag de Post- /an 10.00 een duurzaam project in de wijk gere aliseerd. In de Vacai verschillen Loop dan e De Vacatui van 13.001 Je kunt ook van 09.001 Wil jij d< Buurtcer de techn: van 10 tc kijkje in de keu- or anderen is het 1 zich te oriënte- ’jnookbe- 1 gebruiken om Ier de aandacht ijn ook in zijn aan het op is ieder- Vindjij I Peutersp bijdrage door spe Tilburg De Tilburgse gereedschapsmakerij SMS (Hermesstraat 8) opent zaterdag de deuren van 10.00 tot 16.00 uur. Daar worden stempels gemaakt voor het stansen en om vormen van producten in Beaufort Company, Bosscheweg 57, 5056 KA Berkel-Enschot. GH ov. non-food consumentenart. Combatec, Gender 62,5061 RV Ois- terwijk. GH in ov. mach, voor industr. <*n handel. in van Dijck, Vinkenberg 21,5066 >ergestel. Diensten voor vee- iltaten van het uikt om de po ten en mensen *";n. En dat die daar van multinationals tot kleine ambachtelijke bedrijven. Komend weekend zijn ruim 170 bedrijven en instelingen in het land tijdens de vierde landelij ke Open Bedrijvendag toegankelijk voor het publiek. In Tilburg zouden er acht bedrijven meedoen, maar de Tilburgsche Waterleidingmaatschappij (TWM) ziet daar uit veiligheidsoverwegingen van af. :hlaan 628, i uurwerken De Bron Sect. Ringbaa Vredeskeri Ringbaan Wei Vrijdag. 9.3t dagkapel. Zaterdag, II met samenza: Zondag, 10. m.m.v. mann Herkent u één van de volgende situaties? Moeilijkheden met het openbaar vervoer door uw rolstoel? Problemen met het regelen van zorg voor uw zie ke partner? Financiële problemen door een handicap? Bel dan Korrelatie (0900-1450) en werk mee aan een onderzoek om knelpunten en problemen van gehandicapten en chronisch zieken in kaart te brengen. Heikant-( Sect. De Scha Verzorging Schubertstraa. Zaterdag, 17 Mariakerk De Schans 12 Zaterdag, van de norbei Zondag. - 9.1 10.30u. Euch Tilburgs Gre; Het evenement is in 1997 in de zuide lijke provincies overgenomen van Bel gië, waar de Open Bedrij vendag al lan ger succesvol was. Vorig jaar was de dag met bijna een half miljoen bezoe kers ook een van de grotere publieks evenementen in ons land. Bij veel bedrijven kunnen de bezoe kers (een deel van) het productieproces zien, maar ze kunnen ook kennis ne men van hoe er met AROB- en milieu regels wordt omgegaan. De dag is na tuurlijk ook erg geschikt om klanten, leveranciers en familie en vrienden melpunten jaren aan ergert. De resuli ;n, werken onderzoek worden gebrui sitie van chronisch ziekei met een handicap te verbeteren, is in het belang van iedereen di mee te maken heeft. schuift koffie en gebak opzij, pakt mijn arm en neemt mij mee. Vriendelijk maar resoluut. Ze maakt mij duidelijk dat het lang genoeg geduurd heeft. Al veertien dagen heeft ze mij vriendelijk en met vertrouwen gevraagd of ik haar kruidenrekje wil ophangen. Het ge reedschap had ze allemaal klaarge legd. Veni qui.J Ze spreekt hierbij Ita liaans en het valt mij op dat ik ineens alles kan verstaan. Je hebt het steeds opnieuw beloofd, si si..., ja ja 1Guar- da Kees, ik heb het zelf maar gedaan. Ik snap het. We applaudiseren samen en kussen het af. Knap Mina, knap! Het hangt prachtig zeg ik en precies op de goede plaats. Wil jij d< En vind j een muit vrijdagoc het zwaa Voeding: dat is het thema van de zestiende Wetenschap en Techniek Week die zaterdag van start gaat. Ruim tweehonderd musea, universiteiten, ken niscentra, laboratoria, voedingsmiddelen (bedrijven, bibliotheken en ster renwachten organiseren van 6 tot en met 14 oktober tal van activiteiten rondom voeding. In Tilburg doen KUB, Textielmuseum en Fontys Hoge scholen mee. U kunt hierbij denken aan knelp,,n,"n op het gebied van zorg, wonen, en sport, maar ook op het gebied van fi nanciën, voorzieningen en vervoer. Kortom, alle problemen waar u tegen aan loopt en waar u zich misschien al van werknemers een k ken te geven. En voor een goede gelegenheid ren op de arbeidsmarkt; er zijn c drijven die dit weekend gebruik hun vacatures extra ondei «v te brengen. Na twee of meer tinten bruiner te zijn geworden, zijn we een dag of vier ver der in ons schema. We hebben genoten van een uitstekende barbecue in het landhuis van Lino. Lino heeft een gro te zaak, dat is beneden. Hij heeft een groot gezin, dat is op de tweede verdie ping. Boven heeft Lino zijn hobby- ruimte. Hier heeft hij een open haard die het beste past in een riant landhuis. Lino ontvangt hier graag zijn gasten vooreen etentje..., heerlijk! Maar dan zijn we op een van de mooi ste Italiaanse ochtenden op de koffie bij Mamma Mina. In de vroege zon op het balkon, op ons en op de grote ver scheidenheid van de steenrode pan nendaken van Ravenna. Voorzichtig let ik op Mamma Mina, maar dat had niet gehoeven.Ze komt op mij af. Ze die zich ten doel s aan vrouwen en jonge md sissituaties tengevolge van mishande ling en seksueel geweld. De vereniging beschikt over een bu reau aan de Ul.To waro wa, dat gebruikt wordt als consultatiebureau. De vrou wen krijgen hier steun, advies en zo no dig therapeutische begeleiding van een aantal professionals (psycholoog, psy chiater, pedagoog, therapeut, maat schappelijk werker), die bij het bureau zijn aangesloten. Deze medewerkers denstand en verenigingen). Eerdere campagnes richtten zich op individu ele huishoudens (Ecosteps) of bedrij ven. Kern van het programma is de keuze vrijheid. Huishoudens kiezen zelf wel ke maatregelen ze willen treffen en be palen ook de comfortgrens. Het gaat onder meer om de hoeveelheid afval, het waterverbruik, het aantal autokilo- meters en brandstofgebruik. Winke liers kunnen meer milieuvriendelijker producten promoten. Bewoners die mee willen doen, kunnen zich na de of ficiële start aanmelden. Er zijr loopavonden die gewijd zijn maandelijkse thema; daarop een welkom. Wil jij 'n Stichting een uurtj richten z leerachtf je kennis niveau? 1 op dinsd: De bewoners van de 42 woningen die begane grondvloer en het isoleren van hebben meegedaan (van in totaal 50 het dak, vervangen van glas door woningen) betalen een huurverhoging HR++ glas, plaatsen van een HR-com- van f 50,- en krijgen van WMB de ga- biketel, plaatsen van een zonneboiler en windgeregelde roosters. In nieuw bouw worden deze maatregelen al va ker toegepast. Het percentage nieuw bouw in Tilburg is echter niet gi WMB richt zich daarom ook cr staande woningen. Organisator Frits Aalders weet het ze ker, ook de veertiende editie van Rock Around the Jukebox op zaterdag 6 en zondag 7 oktober in Autotron wordt weer een grandioze happening. “Het wordt volle bak", verzekert hij enthou siast. “Ik heb het idee dat de belang stelling voor de jukebox nog steeds groeit. De hele entourage, de vele mo dellen en aanverwante artikelen, de muziekoptredens en natuurlijk de dui zenden bezoekers zorgen voor een sfeer die je maar zelden bij dergelijke evenementen aantreft. ‘Rosmalen’ staat in de agenda van elke liefhebber van de jaren ‘50 en ‘60.” Hij benadrukt dat voor de ‘gewone man’ het bezit van een prima werken de muziekmachine absoluut geen uto pie hoeft te zijn. “Voor een paar dui zend gulden kun je tegenwoordig al een hele leuke jukebox kopen, inclu sief garantie en onderhoudscontract. Ik verwacht dat er ook dit jaar weer ruim vijfhonderd op de beurs worden aan gevoerd.” Dit wil overigens beslist niet zeggen dat de handige knutselaar op Rock Around the Jukebox niet meer aan zijn trekken zou kunnen komen. Iemand die opzoek is naar een bepaald De gemeente Tilburg ondersteunt dit initiatief en heeft een inzamelpunt ter beschikking gesteld bij het Gemeente lijk Informatiecentrum. Andere inza melpunten zijn onder meer: het Oost- Europa Centrum aan de Goirkestraat, OBS De Sleutel, COS West en Midden Brabant, basisschool Zuiderlicht, SIO Hoogvenne en ROC College Tech niek. U kunt uw muntgeld tot Kerstmis 2001 deponeren in de collectebuis. Alle geld is welkom, ook bankbiljetten of munt geld uit landen die niet overgaan naar de Euro! De doelen Stichting Tilburg-Tuzla, Werkgroep Tanzania, Vereniging Tilburg-Lekoa Vaal, Stichting Tilburg-Polen en Ste denband Tilburg-Matagalpa verdelen de opbrengst over vijf projecten bij hun partners in het buitenland. In de ko mende maanden worden de projecten één voor één aan u voorgesteld. In deze tweede aflevering stellen wordt een project voorgesteld van de Stichting Tilburg-Polen. STOP is een vereniging in de Poolse stad Lublin, voeding loopt als een rode draad door het programma. Er zijn natuurlijk lezingen: over onder meer alcoholverslaving, voedselta- boes, eetstoornissen, duurzame land bouw en de toekomst van de veeteelt. Daarnaast biedt de KUB een program ma, waarbij bezoekers tijdens een fo rumdiscussie hun mening kunnen ge ven over onderwerpen die met voedsel te maken hebben. Verder kunnen be zoekers een pleitwedstrijd bezoeken, waarbij studenten van de pleitvereni- ging DiCiT strijden voor het gelijk van hun zaak. Ook hierin staat een voed- selkwestie centraal. Natuurlijk kunnen bezoekers ook de smaakpapillen testen door het proeven van ‘bijzondere hap jes’. Voor kinderen worden verschil lende activiteiten georganiseerd. Het programma duurt van 13.30 tot circa 17.00 uur; de toegang is gratis. Meer Secretar Heb jij et met de c< Alzheimt (donderd De Euro komt eraan! Via landelijke acties wordt u opgeroepen buitenlands krijgen een gering honorarium. Het bu- muntgeld -dat toch binnenkort waardeloos wordt- in te leveren voor een reau is dagelijks vier uur open (vooral Goed Doel. De gemeente Tilburg heeft al jaren partners in o.m. Polen, Bos- ‘s avonds) en wordt dan door een nië, Zuid-Afrika, Tanzania en Nicaragua. Speciaal voor hen houden de Til- de medewerkers bemand. De organi burgse stedenbandenorganisaties tot Kerstmis een eigen inzamelactie. Hier tie wordt geleid door de enthousiaste blijven de lijnen kort en weten we precies wie er beter wordt van ons geld. directeur Ewa Czuprynska. STOP bestaat sinds september 1998 en I stelt hulp te verlenen functioneert goed. Gedurende de afge- jonge meisjes in cri- lopen maanden had de groep 880 vrou- - j- wenalsklant; soms voor een eenmalig telefonisch contact, soms voor een langdurige behandeling met meerdere consulten. STOP geeft tevens therapie aan een aparte jeugdgroep voor mei den van 15-18 jaar. Een groot probleem is de financiering. Men ontvangt weliswaar een kleine te gemoetkoming van de gemeente Lu- Were blin, waarvan een belangrijk deel ech- dent ter weer als huur afgedragen moet Keuzevrijheid De campagne beoogt mensen aan het denken te zetten over de eigen leefstijl in relatie tot duurzaamheid. De ge- dachte is dat het door meer partijen in tien procent de wijk aan te spreken stimulerend als beloning werkt op de omgeving (scholen, mid- worden opgeleid voor een carrière bui ten de Diamant-groep. Ook voor ondernemers is arbeidsreïn- riteressant. De Diamant- t uitkomst als medev dreigen te raken door cap. Zij kan helpen met ad- ioor medewerkers via een te begeleiden naar v u«an. Daarnaast kunnen ;rs bij de Diamant-groep te- *?an e" lntuss' vacatures. Diamant-groep M?ar. opgeleide en gemotiveerde den blJMa ers die klaar zijn voor de he**°’ zo r. een baan op de ‘echte’ ar- schoonouders t. Voor meer informatie ^aar. Kee$ - KD Business Dagen en Ar- kom Je °.P het 1 - graag wil Hoe heet I rudenrecje tia....! De volgende paar dagen plukken we perzikken op de boerderij. We hebben hierbij mooi de gelegenheid om een schema te maken voor de komende we ken. Afspraken die gemaakt moeten worden omtrent de adressen waar we zullen slapen en lekker eten en zo. Wij zijn de laatsten die hier een stem in heb ben. De al dan niet aangetrouwde vrienden hebben een jaar lang de gele genheid gehad om het allemaal te rege len. ir dan is Mamma Mina weer aan de UVU11. De pastas, de anti-pastas en de vele dolces zijn weer heerlijk. Tussen de verschillende gangen hoor ik op nieuw de loftuitingen in aangenaam klaterend Italiaans. Mina komt maar niet uitgepraat over het kruidenrekje. Si..si..ecco, ja...ja, zeg ik. Natuurlijk kan ik haar enthousiasme wel waarde ren. Toch komt er iets over mij, iets van verlegenheid. onderdeel voor zijn Seeburg KD200 Select uit 1957. of Rock-ola 1448 uit 1955 is in Rosmalen aan het juiste door genomen door onderdelenstands. Op Rock Around the Jukebox draait niet alles om de jukebox. Ook andere attributen uit de jaren ‘50 en ‘60, zoals flipperkasten, eenarmige bandieten, koelkasten, benzinepompen, neons, emaille borden, radio’s, televisies, ventilatoren, kleding, pindapotten, speelgoed, serviesgoed, verlichting, posters, meubilair, grammofoonplaten enzovoort, spreken nog altijd tot de verbeelding en zijn ruim voorhanden. Optredens van artiesten, bands en dansgroepen vormen een vast onder deel van het totaalprogramma. Op beide dagen is tevens AutoDome, het automobielmuseum, geopend. Ou ders hebben geen kind aan het meege reisde kroost, want dat speelt en ravot uren in het eveneens geopende Speelo- Dome en Autopretpark. Rock Around the Jukebox is zaterdag 6 en zondag 7 oktober geopend van 10.00 tot 18.00 uur. i B.V., Mariekerke- Tilburg. Bedrijfs- ing. opean Distribution Centre sstraat 13-10, 5048 CD Til- in appendages, techn. toebe- Twee scholen, het Beatrixcollege en De Wegwijzer gaan een wijkschouw uitvoeren. Afgelopen weken zijn ver der vierhonderd huishoudens telefo nischbevraagd over hun milieugedrag. In de campagne komt maandelijks een thema aan de orde: in november start men met energie. Daarna komen afval, vervoer, koopgedrag en water aan de orde. Als de groei van wordt gehaald, wordt er De Tilburgse wijk Reeshof wordt samen met Haren (Groningen) proeftuin voor een nieuw initiatief op milieugebied: de campagne «Tienen voor Uw wijk». In de loop van het komende halfjaar zal het EcoTeam Centrum Noord-Brabant proberen scholen, bewoners en ondernemers te bewegen tot milieuvriendelijker gedrag. Dat wordt ook meetbaar gemaakt: 10 procent meer duurzaamheid is het streven. Op 25 oktober geeft wethouder Van Gurp het officiële startsein. Woensdag 10 en donderdag 11 oktober staat de Diamant-groep op de BKD Business Dagen in de stadssporthal. De Diamant-groep presenteert voor het eerst haar reïntegratiebedrijf aan het zakelijk publiek. Met het motto ‘Heldere kijk op werk’ laat het bedrijf zien hoe zij mensen begeleidt naar een terugkeer op de arbeidsmarkt. De nadruk bij reïntegratie ligt op leren: via stages, werkervaring en opleidin gen leren medewerkers hun kwalitei ten te gebruiken op de arbeidsmarkt. De Diamant-groep heeft als reïntegra tiebedrijf het voordeel dat het een groot aanbod aan leerplekken in eigen huis heeft. Mensen kunnen hierdoor snel weer aan het werk en tegelijkertijd Op zondag 7 oktober vindt in Safari Beekse Bergen de jaarlijkse Postbank Leeuwendag plaats. Tijdens deze dag wordt extra aandacht besteed aan de leeuwen. Verder wordt Dierendag gevierd en zijn er diverse kinderactivi- teiten. Deze dag kunnen kinderen tot en met 11 jaar op vertoon van hun Knuffelleeuw en/of Penniepas gratis op safari. Volwassenen ontvangen op vertoon van de PostbankCard of het Postbank PlusPaspoort een fikse kor ting. Tijdens Postbank Leeuwendag be steedt de Safarigids tijdens rondleidin gen extra aandacht aan de Postbank leeuwen. Ook op de Wandelsafari vind de bezoeker meer informatie over leeuwen. Het is mogelijk om hier een leeuwentong- of staart te voelen bij de Verwonderkar van de Vrienden van Safari Beekse Bergen. Voor kinderen Standard Aero. Ook it bedrijf aan Kro nenberg 2 is zondag geopend. Gereedschappen die met uiterste preci sie gebruikt worden bij het fabriceren van micro-chips en computeronderde len worden gemaakt Verhoeven en Sleutjes (Jules de Beerstraat 60). Dit bedrijf is zondag open. Dat laatste geldt ook voor Worldwide Tooling Service (Persephonestraat 2). Deze zusteronderneming van SMS die de re serveonderdelen en voor de service zorgt, is zondag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De TWM neemt dit jaar niet deel aan de Open Bedrijvendag. Er zijn geen aan wijzingen dat watertoren of pompsta tion een doelwit zouden kunnen zijn,maar het drinkwaterbedrijf neemt liever het zekere voor het onzekere. weten? Bezoek: i.nllwmbrabant/Tilburg- of bel COS West en Mid- t: 013-5351523. Overal in het land krijgt het publiek de kans om verrassende of zelfs spannen de ervaringen op te doen met weten schap en techniek. Het merendeel van de activiteiten is gratis toegankelijk. In laboratoria komt men veel te weten over schimmels, bacteriën en bestrij dingsmiddelen. Elders kan geëxperi menteerd worden met geur-, kleur- en smaakstoffen. Lezingen en tentoon stellingen herinneren de bezoeker aan het voedsel van vroeger. Insecten snacken Ook komende zondag staat het Tex tielmuseum aan de Goirkestraat in het teken van de Wetenschap en Techniek Week.Er zijn rondleidingen waarbij de nieuwste computergestuurde weef-, brei- en borduurmachines worden ge toond. De Stoommodelclub Midden- Brabant en de Houtmodelbouwgroep tonen straal- en stermotoren, een zon- necollectorauto en bootjes die zonder motor varen. Op het voorplein ligt een spoorbaan met treintjes. Op de Fontys Lerarenopleiding kun nen scholieren volgende week mee doen aan allerlei projecten. De in schrijving hiervoor is al gesloten. Wie buiten Tilburg op pad wil, kan in het kader van deze Week op vrijdag 12 oktober van 19.00 tot 22.00 uur en za terdag 13 oktober van 12.00 tot 17.00 uur naar NIOO-CEMO in Yerseke. Daar staat ‘Eten in de zee’ centraal: wate eten mosselen en oesters? In In- dustrion (Kerkrade) is stroop het the ma. Met de science box kun je daar da- Smaakpapillen Op zondag 7 oktober opent de Katho lieke Universiteit Brabant (KUB) van 13.30 tot 17.00 uur haar deuren. Be zoekers kunnen kennis maken met een keur aan wetenschappers en hun on derzoeken op het gebied van econo mie, rechten, wijsbegeerte, theologie en sociale wetenschappen. Het thema is een speciale Safari-leeuwenspeur- tocht uitgezet, waarmee ze speciale prijzen kunnen winnen. Onder bege leiding van de ontdekkingsreizigers Dr. Livingstone en Stanley kunnen zij leeuwenmaskers maken of ge schminkt worden als een leeuw. In Safari Beekse Bergen leven V”"* groepen leeuwen. De eerste groep L Soms kunnen wensen van bewoners heel makkelijk vervuld worden. Zo ook de wens van bewoners van zorg centrum Reyshoeve in de Reeshof. Zij wilden graag een uitrustbankje tussen het zorgcentrum en winkelcentrum Heyhoef, want de afstand is voor hen nogal groot. Een ambtenaar van de ge meente diende hun wens in bij het Na tionaal Comité van de Ouderen, finan cieel ondersteund door het Nationaal Fonds Ouderenhulp. Maandag is de wens van de bewoners in vervulling gegaan. Wethouder'Hamming heeft toen met het Nationaal Comité Dag van de Ouderen en de bewoners het bankje op de hoek van de Heerenvel- dendreef en het Glimmenpad in de Reeshof in gebruik genomen. massafabricage, zoals onderdelen van auto’s, chips, fotorolletejs, gsm’s en horloges. Callcenter HCN is zaterdag en zondag open. Zondag kunnen belangstellenden een kijkje nemen Oosthoek Kemper BV (Ledeboerstraat 38), waar bijzondere prefab-elementen voor de bouw wor den vervaardigd. Het bedrijf is een van de kandidaten voor de Nederlandse Betonprijs met zijn bijdrage voor wo- ningbouwcomplex De Balk in Amster dam; dat krijgt een buitenkant van ar chitectonisch beton, waarin negentigduizend keramische tegels verwerkt zijn. Hoogwaardig drukwerk is een product van PlantijnCasparie Tilburg, dat zon dag open is. De technologie van vlieg tuigmotoren: daar draait het om bij Als je een naam hebt, dan moetje die hoog houden. De naam hadden wij, die hebben we trouwens nog. Wij zijn de familie uit het noorden, uit het rijke westen van Europa. Geen bangerik- ken, nee, ondernemers zijn wij. We komen ieder jaar vooreen zeer lan ge vakantie. We komen dan ons Ma rian opzoeken. Zij is de jongste van de zes. Ze is, zei ons moeder, op een aller ongelukkigste manier naar Italië ge lokt. Ze is getrouwd met Claudio. Het was toen, en dat is het nog, echte lief- 1IIVU„_ ‘de. Ze is er erg gelukkig. t groot. Op een dag in de winter is hij in zijn op be- Fiat 500 over de alpen naar Tilburg ko men rijden en stond hij bij ons moeder en ons Marian voor de d^ur. Op de bruiloft in Fuori hebben we samen met ons moeder meerstemmig lang zullen ze leven gezongen. Vooral het hiep, hiep hoera is in de delta Po nog lang populair geweest. Wij, de vier broers, werken in het onderwijs. We maken ons weer klaar voor een royale vakan tie in de zon aan de Adriatische zee. Een cadeautje voor Mamma Mina? ’werkers 'ta''aans Dus eqjenlijk kun je al- öor ziek- wel aan haar over laten. i met ad- ®ns vakantie-adres is op de campagna, op een boerderij in Toni Mezzano, 20 kilometer landinwaarts vanaf Raven na. Hier wonen kennissen van ons Ma rian en intussen van ons goede vrien- we hebben ons eerst te lamma Mina en Pappa Ot- de traditie. Zij zijn de niouders. mia cara wat leuk, hoe 1 je op het idee? Het is net dat wat ik °™ag wil voor mijn mooie cuchinare. het ook weer? Ah.., si, si, ca- je. Bravissimo, mille gra- bewonderen op het eiland nabij het Sa farirestaurant. De tweede groep leeft in een groot gebied midden in het park. Hier kunnen bezoekers hen zien vanuit de Safaribus of eigen auto (beiden mo- lvll gen door het verblijf heen rijden) of Maan vanaf de Wandelsafari. Hier kan de be- beurt, zoeker letterlijk oog in oog komen te staan met een leeuw bij het inkijkpunt met een grote glazen wand. Safari Beekse Bergen is op bankleeuwendag geopend vt uur tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 0900-2335732 (35 cent per minuut) of www.beekse- bergen.com terwi en h; Johr PD Moergestel. Diens teelt (niet veterinair). A. A.C. Witsenburg, Schutsboom 36a, 5081 PB Hilvarenbeek. Adminis tratiekantoren (boekhouden). Chinees Japans Restaurant Osaka Tilburg. NS Plein 38, 5014 DC Til burg. Chinees-Indische restaurants. Continent Force Personeelsdien sten, Gasthuisring 11,5041 DPTil- burg. Uitzendbureaus. Spapens Telecom B.V., Heyhoefpro- menade 9,5043 RA Tilburg. Winkels in telecommunicatie-apparaten. Brabantse Uitzend Service V.O.F.. Spaamwoudelaan 15, 5035 HN Til burg. Uitzendbureaus. Shiatsu van Schooten, Munnekebu- renstraat 142,5045 DW Tilburg. Prak tijk van alternatief geneeskundigen. Pentacom Beheer B.V., Mariekerke- straat 14, 5045 JW Tilburg. Fi nanciële holdings. LN Performances 1 straat 14, 5045 JW opleiding en -trainin NSK European Dis B. V., Aress burg. GH in horen e.d. De Harten Vrouw, Baaneind 4,5059 AS Heukelom NB. Schilderen en glas zetten. Result T rade B. V., Zoom 33, 5061 RA Oisterwijk. Ov. voor maat- schapp. adviesinstellingen. U kunt meedoen met dit onderzoek door te bellen met Korrelatie 0900- 1450 en uw ervaringen te vertellen. De medewerkers van Korrelatie nemen met u een vragenlijst door en registre ren ondermeer met welke ziekte of handicap u belt en wat de knelpunten of problemen zijn. Voorbeelden van ch ronische ziekten zijn: astma, diabetes, epilepsie, MS, reuma, hart- en vaat ziekten, kankeren rugklachten. Natuurlijk kunnen ook uw familiele den of vrienden mee werken aan het on derzoek. Doven en slechthorenden kunnen bellen met de teksttelefoon 030-2763030. Alle gesprekken wor den geregistreerd en (anoniem) ver werkt. Het onderzoek wordt uitge voerd door het Centrum voor (CZO) van het RIVM met Korrelatie. ven: Meubelpoort, Koestraat 113, 5014 EB Tilburg. Winkels in meubels alge meen assortiment. JoJa Klok Design, Bacl 5011 BN Tilburg. MH in i en juweliersartikelen. W G Bouw B.V.. h' - 5011 XC Tilburg. Over.c. lening. B.V. Double G„ St. Josephstraat 10, 5017 GH Tilburg. Holdings (geen fin.). Danzas Logistics B.V., Aletta Jacobs- weg 4,5032 MJ Tilburg. Overig goe derenvervoer over de weg. Den Eist B.V.i.o., Akkerwinde 9, 5052 RH Goirle. Holdings (geen fin.). DEGO Trading Import-Export, vendijk 75. 5017 AL Tilburg. N.v,- gespec. GH in consumentenartikelen. Castle Rock CTS, Abel Tasmanstraat 3b, 5021 SN Tilburg. Automatise- ringsadviesbureaus. Inner Circle -Holistic Network-. Ge neraal Barberstraat 183,5025 XB Til burg. Overige dienstverlening. Buurtwinkel Elsenplein, Taxusstraat 38,5038 KR Tilburg. Kruideniers (be diening). Blue Ocean, Buurmalsenlaan 227, 5043 XE Tilburg. Schoonmaakbedrij ven van gebouwen. Aveba. Verdiplein 34, 5049 NN Til burg. Niet-gespec. GH in consumen tenartikelen. Pagma. Acacialaan 68, 5051 Goirle. Bevordering van handel. Stukadoorsbedrijf S'. Hogendoorn. Platanengaard 6,5051ZH Goirle. Stu kadoren. gelijks van 10.00 tot 17.00 uur zelf Ook verder is ereen enorme keuze aan deze Limburgse lekkernij maken. Op 6 slimme uitjes voor jong en oud. en 7 oktober kun je van 10.00 tot 17.00 uur in Prehistorisch Openluchtmuse- Op www.wetenschapsweek.nl en in de um Eindhoven insecten snacken. Wat programmakrant die gratis verkrijg- at een mens 2500 jaar geleden? Het baar is bijbibliotheken en VW’ s staat museum geeft antwoord op deze pran- het gehele programmaoverzicht. gende vraag. Protestat (Feder. Herv. i Pauluskerk Heuvelstraat 1 Zondag, /0Z Opstanding Prof. Cobbenh Zondag, I0.C Zorgc. Zon Prof. Gimbrère Vrijdag, 17.A Kerkgebou Min. Mutsaers. %ondag, I0.C derlangbroek ker, Nieuwke Evangel. G Offenbachstra Zondag, lO.A I de morgenc Evangelist: 1 I Tel. 4563032 Evangel. B. Noordhoekrinc Zondag, 10.C Christenge Vredeman de Zondag, /OJ en zondagssc Christenge Dr. Nuyensstrt Zondag, 1( dienst/samen school aanwe Woensdag. I eenkomst. El maand 20.00 I wake. Voorg 5358931. Gemeente Zuiderooststra Zondag, I2.C Woensdag, 1 Vrijdag, 19.0 Zaterdag. D i Jeugd. Eerste ll.OOu. Vroi 1 Conradus. Gereja Kris Pauluskerk, H Zondag, 14 M.A.M. Sasa Nw. Aposti Prof. Verberne Corporatie Wonen Midden-Brabant (WMB) heeft 42 woningen in de wijk Groenewoud voor duurzame zonne-energie geschikt gemaakt. Een uniek project voor Tilburg, aangezien het gaat om een breed pakket energiebe sparende maatregelen in bestaande bouw. Het doel van het project is het gas verbruik in de woningen te verlagen. De bewoners van Alpen en Vogezen- laan hebben zelf gekozen voor de aanpasingen en de bijbehorende huurverhoging. tegratie interessant groep biedt t in de WAO teofhandica vies of doo leer/werk-traject l een nieuwe baan, ondernemer v" recht met v heeft veel opc medewerkers laatste stap: i beidsmarkt. over de BKD Business Dagen en Ar- beidsreïntegratie: Afdeling Communi catie, tel. 013-4641405. ,-en krijgen rantië dat de besparing op dat bedrag of hoger uitkomt. Mocht dit niet het geval zijn, dan betaalt Wonen Midden-Bra bant twee jaar lang het verschil. De woningen hebben de volgende aan passingen ondergaan: isoleren van de worden aan diezelfde gemeente. In de contacten met het gemeentebestuur n van van Lublin probeert de Stichting Tïl- inisa- burg-Polen een huurvermindering te bewerkstelligen vooreen termijn van 5 jaar. De Stichting Tilburg - Polen is ervan overtuigd dat STOP in een grote be hoefte voorziet in deze regio. Als de or ganisatie de middelen daarvoor zou krijgen, heeft zij de potentie om zich te ontwikkelen tot een goedlopende zo genaamde “Blijf van mijn Lijf’-orga- nisatie, zoals die ook in Nederland be staat. Meer www.cossen.i "'-reldWeb c i Brabant:

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 30