‘SELECTIE WILLEM II NU EVENWICHTIGER' r I Directeur voetbalzaken, Martin van Geel: STILTE VOOR BESTORM ld HET GEMAK VAN EEN [SEIZOEN] CLUB CARD SS Statistische feiten IGO raat 91Tilburg ►770261 i@taotilburg.nl fw.taotilburg.nl ss ;as DONDERDAG 16 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 9 2001 - PAGINA 8 DE TILBURGSE KOERIER I 3 FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN Martin vanGeel Ron van Berkel Janssens vind je nergens. Bierland foto van de Vlaamse reus Chris el ijk Willem II-NEC 2-0 Harrie Verhoeven van het stadion dicht te bou wen, in Sittard vraagt Fortuna doodleuk aan de gemeente vier miljoen om de selectie te kunnen versterken en AZ put uit de goudmijn die Scheringa heet. Terwijl we zelf werken met een sluitende begroting, hebben we veel last van clubs die altijd maar weer op de een of andere manier worden ge holpen.' 'Ik vind dat de KNVB tegen al dit soort scheef gegroeide situ aties onvoldoende hard op treedt. Hierdoor drijven de clubs elkaar op tot financiële hoogten die we eigenlijk niet aankunnen,' zegt Van Geel die in zijn gelijk min of meer be vestigd wordt door het feit dat de verliezen in het betaald voetbal alsmaar oplopen. Zelfs ondanks een stijgend aantal bezoekers. Volgens recente KNVB-cijfers kampten de clubs in de eredivisie aan het eind van het seizoen 1999-2000 met een tekort van 40 miljoen gul den, wat door verkoop van spelers tot 6 miljoen kon wor den teruggebracht. De eerste divisie draagt van hetzelfde la ken een pak. Kansrijk Alle financiële perikelen ten spijt heeft Willem II toch een kansrijke selectie op de rails staan. 'Het geheel overziend, denk ik dat we qua samenstel ling een evenwichtiger groep hebben,' vindt Van Geel. 'Aan de ene kant spelers met erva ring en routine als Janssens, De Vlieger, Bombarda, Victoria en Abdellaoui, en daar tegen over de jongeren als Van Nieuwstadt, Caluwé, Jaliens, Joris Mathijsen en Danny Mathijssen. Elke positie is nu dubbel bezet. We zijn terug ge gaan van een groep van 25 naar 22, maar dat had vooral te maken met het vertrek van ou dere spelers. Overigens is dat laatste op zich al een positieve ontwikkeling, want dat waren toch de teleurgestelden, de mannen die niet meer aan de bak kwamen. Hun vertrek komt de sfeer binnen de selectie ze ker ten goede. Nu hebben we meer te maken met jongere spelers, die nog geduld kun nen opbrengen als ze in het eerste eens een keer wat min der aan spelen toekomen.' De komst van Chris Janssens (32) acht Van Geel zonder meer een versterking. 'Zo'n man hadden we hard no dig, want we hebben uiteinde lijk toch te veel doelpunten te gen gehad in het vorig seizoen. zig? Kijkend op televisie naar buitenlands voetbal, lijkt het dat daar, zowel in het veld als er omheen, van meer vuur- koeler van karakter. Vergelijk het maar weer met Engeland. Daar zitten spelers een kwar tier voor de wedstrijd nog te Opdrachten Spelers komen altijd met op- zware reeks uitwedstrijden in het begin.' De mannen van trainer Hans Westerhof kun nen dus maar beter meteen spijkers met koppen slaan. Antoon van Hest en Peter Année 1964-1965 1974-1975 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1984-1985 1986-1987 1989- 1990 1990- 1991 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 2000- 2001 melden dat hij toch te duur is voor een dertiger. Op die ma nier prijkt de naam Willem II een weeklang op alle sportpa gina's. Wellicht was het beter geweest de veldverwarming te bedekken met een kunstgras- veld en de protesten van ande re clubs (Ajax voorop) rustig af wachten. Een presentatie van de Willem Il-selectie op het po dium van de bokstent op de Tilburgse Kermis en het aldaar verloten van vijfhonderd sei zoenkaarten had het in de pers ook goed gedaan, zeker als Jan Vullings er met een helikopter was geland. Johan Cruijff pre- speler, behalve voor Willem II, ook uitkwam voor Ajax, Roda JC en Feyenoord. 'Kijk, als je het als voetballer niet eens bent met een opdracht, dan kun je dat als speler bij de trai ner bespreekbaar maken. Uit ervaring weet ik dat bij elke club voldoende ruimte is voor overleg over hoe er gespeeld gaat worden. Bijna altijd ga je daarbij uit van eigen kracht.' Dat zal zeker het geval zijn bij de eerste wedstrijd op zondag 19 augustus tegen NEC. 'Na vier jaar eindelijk weer eens een keer thuis de competitie beginnen. Daar ben ik erg blij mee. Het belang daarvan moet je niet onderschatten,' meent Van Geel. 'Voor eigen publiek heb je betere mogelijkheden om meteen een flinke tik uit te delen. Trouwens, als je de eer ste drie vier wedstrijden geen punten pakt dan loop je kans het hele seizoen niet goed meer op gang te komen. Zo is het bijvoorbeeld Fortuna vorig seizoen vergaan na een heel II. En ook bij wedstrijden voor de Amstel Cup hebben ze voor rang op Club Card-houders en de vrije verkoop. De Club Card, bestaat die dan nog steeds? Absoluut. Voor 12,50 kunt u deze kaart precies twee jaarge- bruiken. En hij is bijzonder handig, want afgelopen sei zoen waren er bijvoorbeeld "slechts" negen thuiswedstrij den in de vrije verkoop. Voor bijna de helft van alle thuis wedstrijden hebt u dus mini maal een Club Card nodig om een kaartje te kunnen kopen. Bovendien is het aantal kaar ten in de vrije verkoop beperkt, want vak D blijft altijd gereser veerd voor de supporters van de bezoekende club. Meestal betreft de vrije verkoop uitslui tend kaarten in vak C en de overgebleven kaartjes in de andere vakken. Voor meer informatie over de kaartverkoop kunt u contact opnemen met Willem II: (013) 549 05 90. gesp. gew. gel. verl. doelsal. 2-2 4-0 0-0 0-3 0-3 2- 1 3- 0 Thuis 17 7 5 5 0-0 0-1 2- 2 1-3 3- 1 1-2 1-0 Uit 3- 2 0-0 2-3 4- 0 0-4 2-2 1-0 1- 4 2- 2 0-2 2-2 Kassa tarieven (inclusief TicketBox-toeslag*) I j OnMkkdlng ricolores Hoe moeten we die rust rond de club nu interpreteren? Natuurlijk zit niemand te wach ten op negatieve publiciteit, maar om de verkoop van sei zoenkaarten op te drijven is het misschien toch goed om te la ten merken datje nog bestaat. Misschien hadden we gewoon een bod op Pierre van Hooijdonk moeten uitbrengen om dan na een paar dagen te ES”” Voordelen Seizoen Club Card-houders IZZ] Eretribune Noord/Zuid t/m 12 jaar en 65+ t/m 12 jaar en 65+ VnVlZjaar en 65+ LS senioren+LR rolstoel 13 t/m 16 jaar 17 6 6 5 31-22 29-23 Als een voetbalclub zich niet flink heeft geroerd op de transfer markt, bekruipt veel supporters een mengeling van hoop en vrees. Directeur Martin van Geel: 'Ik kon de afgelopen maanden mijn neus niet buiten de deur steken, of ik werd wel aange klampt door een supporter met de vraag: 'komt er nog iets bij?' Nee dus. Met het contracteren van de Belg Chris Janssens heeft Willem II de deur van de voetbalmarkt achter zich dicht gegooid. Wie daar uit afleidt dat de Tilburgse club weinig ambities meer heeft, zit er echter wel goed naast. termijn verder mee komt. We hebben dat als beleid ook altijd naar buiten uitgedragen, zoals dat in de praktijk blijkt in een aanvalslinie met twee echte buitenspelers. Dat zie je niet zo veel meer in Nederland.' 'Met dat beleid maken we het De laatste jaren verloopt de kaartverkoop voor Willem II meer onszelf trouwens wel moeilijk, dan uitstekend. Zo vlogen de Seizoen Club Cards in het want het publiek en de media Champions League jaar (1999/2000) en afgelopen seizoen als stellen navenant eisen. De warme broodjes over de toonbank. Ook nu zien de verkoopcij- Tilburgs kijkers verwachten fers er prima uit. niet alleen mooi voetbal, maar ook een goed resultaat. Bij Dagelijks druppelen er nog sommige andere clubs is de aanhang al dik tevreden, zo lang de beuk er maar ingaat.' We hebben Janssens zelf ge- voetbal misschien ook wel te maken hebben met de geaard heid van de mensen en de ma nier van spelen. De Nederlandse voetballer is bers weer honger naar de bal krijgen. Gelukkig is er dan ein delijk de Open Dag. Ik overzie de selectie met naast ervaren spelers opmerkelijk veel jong talent. Het elftal staat voor mij al grotendeels vast. Mijn ver wachtingen voor het nieuwe seizoen zijn dan ook hoogge spannen. Twijfelaars zou ik dringend willen aanraden nog snel een seizoenkaart te be machtigen. Het zomerreces zou immers wel eens de stilte voor de storm geweest kunnen zijn. Uit Totaal 34 13 10 60-45 leiden, maar toch willen we in principe aanvallend blijven voetballen. Wij vinden nog wjj die we kennen, eenvoudig steeds dat je daar op langere niet anders kunnen. Ik heb zelf nooit zonder opdrachten ge speeld,' zegt van Geel, die als Thuis 6-2 0-1 3-2 Vrije verkoop? De voorverkoop voor Club Card-houders en de vrije ver koop begint drie weken voor de betreffende wedstrijd. U kunt hiervoor terecht bij de Supporters Service Unit van het Willem ll-stadion en de be kende Ticketbox-voorver- koopadressen. In de vrije ver koop kunt u tevens op de wedstrijddag zelf kaartjes ko pen bij de kassa's vóór het sta dion. Tenminste, als er nog kaartjes, over zijn. Is er géén vrije verkoop, dan hebt u ook aan het stadion een Club Card nodig. Ruim voor de wedstrijd dag maakt Willem II bekend of er wél of géén vrije verkoop is. Voor de meeste wedstrijden betaalt u een vaste toegangs prijs, alleen de thuiswedstrij den tegen Ajax, Feyenoord, PSV en NAC zijn duurder. Stadionkrant Tikje boos De voorgelegde stelling, dat het seizoen pas geslaagd mag heten als Willem II in de nor male competitie tot het laatst meedingt naar een toegangs kaart tot Europees voetbal, acht hij te hoog gegrepen. Een tikje boos zegt hij: 'Het is toch niet realistisch zo'n hoge maat staf aan te leggen voor een club als Willem II, die qua be groting al bij voorbaat niet ver der komt dan de elfde plaats in Nederland.' En dan zijn stok paardje beklimmend: 'Willem II heeft veel last van oneerlijke concurrentie in het betaald voetbal. Tekorten worden bij andere clubs veelal op een on eigenlijke manier gedekt. Vitesse kan zo maar 60 miljoen gulden schuld maken, in Waalwijk springt de plaatselij ke overheid bij om de hoeken senteren als nieuw Hoofd Jeugdopleiding zou zelfs de wereldpers naar Tilburg heb ben gelokt. Een koffiejuffrouw de deur wijzen of spelers een halve marathon laten lopen is niet meer origineel. Nee, dit jaar niets van dit alles. Terugkerende vakantiegan gers zochten in een stapel kranten tevergeefs naar op zienbarend nieuws van het Tricoloresfront. Pagina 677 meldttot mijn verbazing dat de SupportsersServiceUnitende Fanshop wegens vakantie ge sloten zijn. En dat juist op het moment dat voetballiefheb- X ZX X cSXa X 50,00 22,69 65,00 29,50 515.00 233,70 X 2o.« oo.oo 27.33 s 303g ss 250,00 113,45 27,50 12,48 35,00 15,88 262,50 119,12 27,50 12,48 45,00 20,42 aichichuanen chi kung g is een van de onder- en organiseert al se- rsussen in Chinese bewe- 27 augustus starten er sgroepen voor beginners. :m” vindt u meer informa- -r. -najion- itsu massage stwording en harmoni - n geest. Je leert basis- idiaan behandelingen aardoor het zelfhelen- gestimuleerd. Tevens nningsoefeningen. 3roeseindstraat91,Til- naandagavond 24 sept. uur en dinsdagmiddag l lessen f 290. Proefles 2001,13.00-14.30 uur, Margo Didden, 013- 'Veel mensen denken, hoe meer nieuwe spelers, hoe ho ger de ambitie. Maar z;o steekt het niet in elkaar. Integendeel zelfs, je hebt meer kans op een hoog rendement als je een goede spelersgroep bij elkaar weet te houden. Overigens kwamen vóór de komst van Janssens al Hendrik van Beelen (Cambuur) en de Belgischedoelman Christophe Martin de Tilburgse linies ver sterken. Ook met deze groep,' zegt directeur voetbalzaken Martin van Geel, 'mikken we onveranderlijk op een plaats in de subtop.' De doelstelling, het behalen van een plaats bij de bovenste acht werd het afgelopen sei zoen op het nippertje gehaald. Willem II moet beter kunnen, vindt ook Van Geel. Maar eer der nog in de bekercompetitie zal Willem II nu eens echt beter moeten presteren. Nadat de tricolores in 1997 in de halve fi nale met 1-0 verloren van Roda JC, is het sukkelen geweest m et h et be ke rvoetba IWe zo u - den het nu weer eens keer tot minimaal de laatste acht moe ten brengen,' erkent Van Geel de opgave. irogramma 20 t/m 26 aug i proeflessen tegen ken- Op maandag 20, rijdag 24 augustus een 15 tot 14.45 uur. Pro- t 11.15 workshop Chi gezondheidsoefeningen 18 tot 100 jaar. 11.30 tot g met Chinese Natuurfi- 3.30 tot 14.45 workshop /erken aan ontspanning i concentratie en medita- :re termijn- aan de zelf- hikt voor alle leeftijden sten fl. 15,- voor gehele oor één onderdeel. td 23 aug. een workshop i uur. Programma: 19.30 pChi Kung en T’ai Chi 22.15 uur kennismaking irfilosofie. rkshop fl. 15,-, één on- üpportoXrefc» Unit witamn. PoMbm 235. 5000 AE TIHxk» Tol. 01344» 06 15 scout en heel intensief ge volgd. Alle leden van de tech nische staf hebben hem zien njer van spelen, spelen. Hij kan met zijn erva- Nederlandse voetballer ring leiding geven aan de ver- meer tactisch geschoold en dediging, jongens aan de hand nemen, zeg maar. Tegelijkertijd kan hij zelf met zijn lengte van 1.90 meter en zijn grote kopkracht de defen- gokken of liggen uitgebreid in sie meer inhoud geven, bad. Maar eenmaal in het veld, Bovendien beschikt hij over stropen ze meteen de mouwen een goede pass.' Op en staan ze er. Dat zou hier gewoon niet kunnen. Hier is de Vleugelspitsen voorbereiding op een wed- Zou Willem II niet een tikje be- strijd heel anders,' legt Van houdender moeten spelen? Gee| ujt Meer wedstrijdpunten, ten koste dan maar van het amu sement? 'Ja, dat is een afwe- gingwaarwevaakmeetekam- drachten het veld in. Gaat dat pen hebben,' zucht Van Geel, ook nietten koste van de spon- 'Verdedigender spelen kan op taniteit in het spel? "Misschien korte termijn zeker tot succes we| enigszins,'geeft Van Geel toe. 'Maar het zou met de pro fessionele begeleiding, zoals bijzonder ningsweekend 5,26 augustus iug. proefles van de kur- iingsleer en een proefles linese Ontspannings- en ge.Kosten per les fl. 15,-. stus: Proefles Chi Kung. Chuan. Kennismakings- latuurfilosofie. Gelegen- an een Shiatsu massage, iet laten stellen van een oor een van onze thera- Chinese visie op uw ge- tuele gezondheidsklach- dag proeflessen van de ssage; autogene ontspan- io voor kinderen; chinees 1 workshop feng shui. »ustus gelegenheid tot er- itsu massage. Proeflessen yoga; universele ontwik- ansen en gelegenheid tot n dreamtime healing con- luitend in Amsterdam, nu iggend op een matras on- klankenbad’, uitgevoerd muzikanten met veelal pr inten zoals didjerdoo, sja- klankschalen, gong, enz. van 15.00 tot 16.30 uur en 00 uur. Bijdrage per con- tmale prijs fl. 50,-). vsblad “De Lotusbloem” informatie over het ope- :n de diverse kursussen die aanvragen binnen. Sommige mensen wachten tot vlak voor de start van de KPN Eredivisie met het kopen van een Seizoen Hartstocht Club Card. Zelfs als de compe- Bij dat laatste komtal gauw het titie al lang bezig is, verkoopt begrip beleving, misschien Willem II nog seizoenkaarten, zelfs hartstocht om de hoek kij- Zo konden supporters tijdens ken. Is dat in het Nederlandse de laatste winterstop een voetbal wel voldoende aanwe- Seizoen Club Card kopen voor een half seizoen. En hoe zit het dan met toeschouwers die af en toe een thuiswedstrijd van de Tricolores willen bezoeken: werk te genieten valt. 'Ik denk staan die in de kou? Nee hoor, dat dat wel meevalt,' meent want er is ook nog zoiets als Van Geel. 'Samenvattingen en een Club Card en de vrije ver- flitsen laten nu eenmaal altijd koop. de meest sensationele mo mentenzien. Neem de Engelse Handig cupfinal, die hier altijd inte- Houders van een Seizoen Club graal te zien is. Hoe dikwijls is Card hebben eerste keus, dat dat de afgelopen jaren een op- klopt. Ze weten zich verzekerd windende gebeurtenis ge- van een tribuneplaats voor weest?' elke thuiswedstrijd van Willem 'Aan de andere kant heeft het gesignaleerde gebrek aan hartstocht in het Nederlands 15,15 55.00 Er heerste tijdens de zomerstop serene rust rond Willem II. De versterkingen waren al in een vroeg stadium vastgelegd en gelukkig werden er dit jaar geen basisspelers weggelokt door topclubs. Van het vertrek van assistent-trainer Hans Verel zal geen enkele supporter wakker hebben gelegen. VI, Brabants Dagblad en Omroep Brabant hebben weinig te melden over ontje of e-mail ontvangt u mijn club. Zelfs een CV-tje met Uiteraard is ophalen in het gratis ontvangst Tricolore» I IN DAMEN FOTO: FOTOBURO TOIh

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 9