O gl I WILLEM ll-SUPPORTERS GEVEN SCHOT VOOR DE ROEG t Willem II unent |og l_ ent... ÖLlI 01 - PAGINA 14 DONDERDAG 16 AUGUSTUS 2001 PAGINA 15 DE TILBURGSE KOERIER rg B.V. EN jg 32, - urg B.V. cbaar tijdens L fü. KD PA 11 1995-1996 1956 - 2001 45 jaar Eredivisie. De cijfers van Willem II eigen “echte FB mr Tilburg luknecht leuken agen met rte adres. rs feurs 2000-2001 1999-2000 1998-1999 1997-1998 1996-1997 6520 6540 7720 7890 8580 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 2000- 2001 8380 10050 12040 14190 13730 itituut voor |io is i, Baarle- Hoorn. nl. Verlies: ik kan er niet tegen! Dymph Donders is een echte Tilburger, is trots op zijn stad en op Willem II. Sinds jaar en dag speelt hij in de Tilburgse revue. Zijn affiniteit met de club stamt uit een ver verleden toen hij van zijn 12e tot zijn 20e jaar bij de Tricolores speel de. Niet in het eerste, ook niet in het tweede maar in een la ger elftal. Waarom de nu 67-jarige Donders na zijn kortston dige lidmaatschap Willem II verliet, vertelt hij zelf: 'Ik ging studeren en had weinig tijd. Een andere belangrijke reden was dat ik niet tegen verlies kan. Daarom ga ik op een uit zondering na nooit meer kijken. De afgelopen jaren zag ik slechts twee wedstrijden: Willem II - FC Utrecht en Willem II - NAC. Er waren juist toen wat ongeregeldheden op de tri bunes. Geen stimulans om regelmatig naar het stadion te gaan al weet ik dat er slechts zelden hommeles is. Toch volg ik de Tricolores op de voet. Mijn Willem ll-gevoel raak ik nooit kwijt. Wanneer een vyedstrijd achter de rug is, kijk ik meteen naarteletekst om te zien of Willem II heeft gewonnen. Bij ver lies denk ik er niet aan om naar het wedstrijdverslag op Studio Sportte kijken, want ik kan nog steeds niet tegen ver lies. De maandagochtendkrant spel ik uit. Wanneer ik lees dat op een knulligewijzeinde laatste minuten is verloren, er ger ik me. De achtste plaats in de eindrangschikking was niet slecht, maar ik hoop van harte dat ik trots op mijn borst kan slaan als Willem II het komend seizoen de Tilburgse eer hoog houdt door een betere klassering. Goed voetballen kunnen zei. Dat zie ik op tv als er gewonnen is.' PA komen. Ik verwacht ook dat ze met veel eigen jeugdspelers gaan spelen. Willem II kan ein digen tussen de vijfde en acht ste plek. Je moet ook een beet je geluk hebben dat je weinig te maken krijgt met blessures en schorsingen, want dan zouden we zelfs wel hoger kunnen ko men. Ik vind het belangrijk dat ik weer veel leuke wedstrijden te zien krijg. De spelers mogen van mij best wel eens met 2-0 verliezen als ze dan toch maar goed en aanvallend voetbal hebben gespeeld. Met dat voetbal pak je op den duur toch echt wel veel punten.' KvdL Moniek van der Ploeg (26) uit Berkel-Enschot Moniek staat ook positief ten opzichte van het nieuwe sei zoen van deTricolores. 'Ze heb ben een relatief jong elftal. Ik las laatst dat de gemiddelde leef tijd op ongeveer vierentwintig jaar ligt. Met zo'n team kun je wel even vooruit. Het afgelo pen seizoen vond ik er een van veel pech en gemiste kansen, maar nu zijn we weer een jaar verder. Zonder al te veel wisse lingen heeft de ploeg kans om verderte groeien. Ikdenkdatze de capaciteiten hebben om in de top vijf te komen. Tenminste daar hoop ik op, want het feest van Europees voetbal mag zich snel weer herhalen in Tilburg.' Van der Ploeg heeft geen sei zoenskaart voor het komend seizoen. 'Sommige wedstrij den kan ik via mijn werk bekij ken en vrienden van mij heb ben een seizoenskaart, maar kunnen niet naar elke wed strijd. Ik volg Willem II sowieso optv. Vroeger hield ik helemaal niet van voetbal, maar nadat ik een keer een wedstrijd had bij gewoond, was ik verkocht. De sfeer in het stadion was hele maal geweldig. Ik hoop dat de kan ik weer lekker naar het sta dion. Tuurlijk heb ik een sei zoenkaart. Willem II valt me te gen in uitwedstrijden. Ik heb dan zoiets van dat is een kwes tie van mentaliteit, andere in stelling. We zijn vaak zo netjes, zo braaf. Iets meer te keer gaan mag van mij wel. Dat verwacht ik het komende seizoen dan ook. En met deze selectie, ui teraard hoger dan de achtste plaats. Verder proberen het budget nog wat te verhogen, zodat we zeker tot het laatst mee blijven doen voor een prijs.' 170 1. Jatto Ceesay 24 3.0usmane Sanou 83 5. Raymond Victoria 14 5.Yassine Abdellaoui doelpunten 13 11 17 14 gemiddelde 0,394 0,647 0,629 0,482 0,233 0,218 0,333 88 4. Mariano Bombarda 16 4. Denny Landzaat lekker en Janssens is goed fa natiek, scoort veel en heeft veel ervaring. Als je de website van Lokeren bekijkt, dan schrijven veel supporters in het gasten boek dat ze het erg jammer vinden dat hij de club verlaten heeft. Vorig seizoen zijn er on nodig veel punten weggege ven, maar het was zeker geen slechte ploeg die er stond. Dus dit jaar kan het alleen maar be ter gaan. Wat me ook leuk lijkt, is dat Willem II een keer in de finale van de Amstel cup komt te staan. Het beste is dat ze Feyenoord of Ajax thuis loten. Tegen clubs uit de Toto divisie redden we hét meestal niet. In het jaar dat we de Champions League haalden, werden we in de beker uitgeschakeld door Zwolle. Dat laatste was welis waar niet leuk, maar als we weer tweede zouden worden, dan zou iker wel voortekenen.' KvdL 44 1. Mariano Bombarda 111 3. Ousmane Sanou verl. 403 e geveer 15 uur ooms tstreeks ht ord’ ;s, bel dan ie afspraak 013-5356935 Inl rijsgaiantie dat 'Joske' en ook spelers als Joris Mathijsen en Tom Caluwé voorlopig nog blijven. Ik ben nu weer helemaal en thousiast geworden over het nieuwe seizoen, misschien ga ik volgend jaar zelf een keer een seizoenskaart kopen, dat gaat namelijk het jaar worden dat Willem II weer Europa in gaat.' sfeersponsors doorgaan met hun leuke acties.' Jos van Nieuwstadt is de favo riet van Van der Ploeg: 'Jos is een "lekker menneke", maar hij kan ook nog ontzettend goed voetballen. Hij gaat een hele grote worden en dan is hij niet meer te behouden voor Willem II. Dat vind ik wel jam mer, dat alle talentvolle, jonge voetballers zo snel wegge gaan zijn. Ik weet wel dat de Tricolores een soort kweekvij ver is en dat je bepaalde spe lers niet kan behouden, maar het is toch jammer. Vooral als blijkt dat bepaalde spelers het bij een andere club nauwelijks aan spelen toekomen. Kolkka zit bij PSV veel op de bank, ter wijl hij bij Willem II op handen werd gedragen. Nee, ik hoop Het e|fta| van Willem II voor de eerste wedstrijd in de eredivisie op 2 september 1956 thuis tegen Feyenoord. Uitslag: 3-3. Achter v.l.n.r.: Piet de Jong, Jan Brooijmans, Rinus Formannoy, Jan van Roessel, Frans van Loon, Piet van Beers, Gerrit de Wit. Voor v.l.n.r.: Louis de Zwart, Chris Feijt, Piet van Bladel, Coy Koopal. anpfoto wachtingen. Met name van Janssens verwacht ik een en ander. Hij heeft ervaring en moet dus achterin leiding kun nen geven. Met dit ingespeelde elftal, zet ik in op Europees voetbal. We moeten dan iets meer geluk hebben als vorig seizoen. En misschien nog be- langrijker, de spelers moeten iets minder "het ideale schoon zoon type" zijn. Met andere woorden vaker wat minder lief.' FB Ide praatjes John Emmen, 30 jaar. Vak F, 20 jaar bezoeker 'Ik ben blij dat het seizoen weer gaat beginnen, want ik vind de zomerstop altijd veel te lang. Ik verwacht dit jaar goede dingen van Willem II. Feyenoord, PSV en Ajax zullen onderling de top 3 gaan uitmaken, maar de clubs die daarna komen doen niet veel voor elkaar onder. Ik denk dat Willem II een goede kans maakt om bij de eerste vijf te eindigen. Er zijn afgelopen seizoen niet echt belangrijke spelers weggegaan. Al moet ik wel zeggen dat ik het erg jam mer vind dat Geoffrey Prommayon er niet meer bij is. Die ga ik echt missen. Hij was een bijtertje en ik heb hem ei genlijk nog nooit een slechte wedstrijd zien spelen. Ik vind het dan ook onbegrijpelijk dat hij nog geen nieuwe club heeft. Met Chris Janssens is de ver dediging versterkt. Verleden jaar liep het daar vaak niet echt Dhr. Be Spijkers, marine-officierbd Stammend uit een Willem II familie" ging kleine Be al met pa mee. Mee naar wedstrijden van het eerste. Oud genoeg werd hij zelf ook actief speler van de Tricolores. Het tweeëntwintigste elftal meent hij zich te herinneren. 'Erg goed was ik niet, wel hard en mentaliteit, hè. Waarschijnlijk ben ik mede daardoor bij de marine te rechtgekomen. Overal, waar op de wereld dan ook, ben ik steeds Willem II blijven vol gen. Nu, na mijn pensionering, Ad van de Meijs garagehouder te Goirle Hij weet het nog wel.In het sei zoen 1963-1964 ging hij met een vriend mee naar Willem II. Niks bijzonders, zeg ik. 'Mocht je denken,' zegt Ad, 'ik kom uit een NOAD nest. Geboren en getogen vlak naast de voetbal velden. Toch was ik meteen Willem ll-supporter. In goede en slechte jaren ben ik de wed strijden blijven bezoeken. Vaste plek in het stadion, vaste aanhangers om me heen. Momenteel ben ik aardig tevre den. Willem II doet het goed, zeker gezien het geld wat ze te besteden hebben. Het is leuk om naar te kijken. Jong spelers krijgen een kans. In de organi satie verloopt het rustig. En de sfeer in het stadion is meestal goed. Ik vind ook dat we een prima beschaafde trainer heb ben, dat past wel. Voor het ko mend seizoen heb ik hoge ver- ABEL VAN BOVAG Guus en Dirk de Jong, vader en zoon en Peter Krijnen, huisvriend Het is gezellig aan de keukentafel bij de familie De Jong. Dirk is scholier op het Willem II college en Guus is zelfstandig on dernemer. Huisvriend Peter, tot voor kort werkzaam bij de belasting, is nu echter aan het pakken om een aantal jaren te gaan werken op Curacao. Met voetbal hebben ze geen van drieën erg veel. Dirk hockeyt. Guus en Peter tennissen. Toch bezoeken ze met regelmaat de wedstrijden van Willem II. Het is een erg sfeervol uitje. Gezellig voor, meestal tijdens en ze ker na de wedstrijd. Dirk bevindt zich over het algemeen in vak C of de Kids Side. Guus en Peter in de businessclub. Ze worden uitgenodigd door vrienden of kennissen. 'We zou den wel vaker spontaan gaan,' zegt Guus 'maar dat hele ge doe om aan kaartjes te komen, weerhoud me dan toch wel.' 'Ik denk ook dat het voor Willem II van belang is de positie die ze nu hebben te handhaven,' zegt Peter. 'Ik zal uitleggen wat ik bedoel. Wij beschouwen het als een avondje of middagje uit. Het gaat vooral om het geheel, dus niet alleen om het voetbal. Zo zijn er vele bezoekers. Het is gezellig en sfeervol. Op het moment dat dat verandert, haken veel mensen af. Willem II mag dus niet degraderen. Willem II moet zichzelf gewoon tot doel stellen om ieder jaar opnieuw weer voor een prijs té spelen.' 'Zeker,' vult Guus aan, 'kijk maar eens hoeveel goodwill het avontuur in de Champions-Leaque heeft gekweekt. Maar ze doen het goed, de verhouding geld en prestatie is oké.' Volgens Dirk heeft Willem II ook een pri ma jeugdopleiding en is de club een perfecte springplank voor spelers naar de echte topclubs. Dat constateert hijzelf, zijn voetballende vrienden bevestigen dat. Het komend sei zoen moeten ze Europees voetbal halen, die mening delen ze alle drie. Waarom? Ze hebben geen notie van het aan- en ver koopbeleid, maar ze denken dat er weinig veranderd is ten opzichte van vorig seizoen. Er is meer ervaring en gewen ning, vandaar. Dirk wil nog dit kwijt: de open dag vindt hij perfect, overal kijken waar je normaal niet kunt kómen. De af sluiter is voor Guus. 'Ik heb niks met Willem II, geen histori sche band, maar ik betrap me erop dat ik bij een doelpunt van deTricoloresanders,intenser,juichdanbij een doelpunt van PSV, een club waar ik heel soms ook wel eens kom.' Zou het dan toch zo dicht bij huis liggen? FB Henry Nuiten, 37 jaar, Vak N, 25 jaar bezoeker 'Ik verwacht dat Willem II het dit jaar beter gaat doen dan vo rig seizoen. Ik heb in de voor- I bereiding een paar oefenwed- 1 strijden gezien en dat kon mij wel bekoren. Met de komst van I Chris Janssens is er meer ba lans in het team gekomen. Hij kan de ploeg ook op sleeptouw nemen en heeft veel spirit. Hij issterkaan de bal en goed in de luchtduels. Hij doet me een beetje aan Hyppia denken, al leen is Janssens wat forser ge bouwd. Natuurlijk zijn wed strijden tegen amateurclubs niet de juiste graadmeter, want de echte tegenstand moet nog 'Ik houd van technisch verzorgd spel' Op 28 mei riep de supportersclub Jan Boor uit tot de club man van het jaar. Jan, inmiddels 60 jaar, is Willem ll-er sinds 1951 toen hij zich als jeugdlid aanmeldde. Hij speelde in de jaren 1958 tot en met 1964 in het eerste elftal van de Tricolores. Jan ziet alleen maar halve wedstrijden van het eerste elftal, omdat hij belast is met de organisatie van de pauzecup. Maar wat hij het afgelopen jaar zag stemde hem tot tevredenheid. Boor: 'Ik kijk met voldoening terug naarde thuiswedstrijden. De club behaalde een achtste plaats. Voor veel supporters misschien wat teleurstellend. Wanneer je echter rekening houdt met het vertrek van Galasek en Ramzi, dan heeft de ploeg dat verlies met jeugdige spelers goed op gevangen. Van Nieuwstadt, Mathijsen en Caluwé deden het boven verwachting uitstekend. Danny Landzaat werd zelfs door de bondscoach op grond van zijn goede prestaties ge selecteerd voor het Nederlands elftal. Ik zie de nieuwe com petitie met vertrouwen tegemoet. Als een echte voetballief hebber houd ik van technisch verzorgd spel en het doet me goed dat Willem II met drie spitsen speelt. Met enige ver sterking van de verdediging moet het mogelijk zijn om het komend seizoen weer wat hoger op de ranglijst te eindigen dan het afgelopen seizoen.' Huidige selectie, aantal officiële wedstrijden 128 2.Yassine Abdellaoui Gemiddeld aantal toeschouwers vanaf seizoen 1991-1992 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 Aantal doelpunten in officiële wedstrijden 29 2. Jatto Ceesay Topscorers competitie vanaf seizoen 1995-1996 Seizoen topscorer Mariano Bombarda Mariano Bombarda Mariano Bombarda Clyde Wijnhard Marc van Hintum Joonas Kolkka Jack de Gier aantal seizoenen uitgekomen in de eredivisie: 27 eerste wedstrijd: 2 september 1956 Willem II - Feyenoord 3-3 eerste doelpunt: Gerrit de Wit op 2 september 1956 meeste wedstrijden: John Feskens 327 meeste doelpunten: Coy Koopal 94 grootste aantal gescoorde doelpunten: 69 in seizoen 1998-1999 kleinste aantal gescoorde doelpunten: 27 in seizoen 1966-1967 grootste aantal tegentreffers: 80 in seizoen 1966-1967 kleinste aantal tegentreffers: 38 in seizoen 1992-1993 hoogste klassering in eindstand: 2e in seizoen 1998-1999 laagste klassering in eindstand: 18e in seizoen 1966-1967 grootste aantal overwinningen: 20 in seizoen 1998-1999 kleinste aantal overwinningen: 2 in seizoen 1966-1967 doelpuntrijkste wedstrijd: 17 april 1983 Ajax - Willem II 8-2 en 27 augustus 1983 Go Ahead Eagles - Willem II4-6 grootste overwinning: 9 september 1956 Amsterdam - Willem II 0-6, 19 augustus 1995 Willem II - Sparta 6-0 en 9 mei 1991 Willem II-SVV6-0 grootste nederlaag: 3juni 1963 Ajax - Willem II 7-0, 28april 1984Fortuna S. - Willem II7-0,4 maart 1989 PSV-Willem II7-0 en 9 april 1995 Ajax - Willem II7-0 grootste thuisnederlaag: 30 maart 1980 Willem II - AZ'67 0-6,16 augustus 1981 Willem II - Ajax 1-7 totaalscore Willem II in de eredivisie: gesp. gew. gel. verl. doelsaldo 910 297 210 403 1359-1623 looi Tilburg B.V. I2 gecertificeerd en in bezit van iltslabel BOVAG -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 15