‘EEN VOETBALLER HEEFT VASTIGHEID NODIG’ 'NB fanshop.willem-ii.nl KIDSSIDE WILLEM II DE SUPPORTERSCLUB VAN WILLEM II IS ER VOOR U UNIEKE DOCUMENTEN WILLEM II l|ro Joris Mathijsen en Jos van Nieuwstadt Ui I DE TILBURGSI DONDERDAG 16 AUGUSTUS 2001 PAGINA 12 DE TILBURGSE KOERIER WILLEM II Jos van Nieuwstadt en Joris Mathijsen Van Beelen nog wel even zal onderneming jaar echt zijn doorbraak ge- leen gespeeld tijdens bles- FOTO: FOTOBURO TOIN DAMEN de voorbereiding (het inter- maar dromen. Willem II bewust een aantal Wat uiterlijk betreft lijken ze totaal niet op elkaar; de blonde en gebruinde Jos van Nieuwstadt en de zwartharige Joris Mathijsen (beiden 21 jaar). Hun voetbalcarrière daarentegen vertoont des te meer overeenkomsten. ben. Wij leven allebei voor het voetbal. Wij hebben dan ook UMBRO Willem II kledinglijn via internet te bestellen. Plaats dus vandaag nog een bestelling op fanshop.willem-ii.nl zodat u al heid, het gebeurde gewoon. Dat weekend kon toch al niet stuk door de 3-1 overwinning op Feyenoord, absoluut één van de hoogtepunten van het seizoen,' aldus Joris. Om hun onafscheidelijkheid te teiten. Het bestuur van de sup portersclub wordt gevormd door Enrico van Elshout (voor- om de activiteiten van de sup portersclub van Willem II na der te belichten. belangenorganisaties in het betaald voetbal te laten horen. In het beleidsplan “Je moet Oranje? Het echte? Nee, daar zijn we nog geen moment mee bezig, maar we willen natuur lijk wel het maximale uit onze carrière halen. En als dat sa men kan, waarom niet?' Nathalie Nuiten Willem I11896-1954 De amateurperiode Samenstelling: Harrie Verhoeven Dit boekje bevat de spelersselecties van het seizoen 1896-1897 tot en met het seizoen 1953-1954. Tevens alle officiële wedstrijden plus uitslagen en doelpuntenmakers. De seizoensstatistieken per speler vanaf het seizoen 1927-1928. Prijs: fl.22,50 Kids Side Voetbalpool Na lang wachten is de winnaar van de Kids Side voetbalpool van het seizoen 2000-2001 bekend geworden. De gelukkige dit keer was de 11-jarige Nick Peeters uit Ulicoten. Hij won onder andere twee kaarten voor de Efteling, beschikbaar ge steld door Coca Cola. Vlaggen dragen Ook in het seizoen 2001-2002 worden er weer kinderen uit genodigd, die bij een thuiswedstrijd van Willem II de vlag van het veld mogen dragen. Elke thuiswedstrijd worden hiervoor ongeveer 45 kinderen van de Kids Side uitgeloot. Augustus September/Oktober Oktober November December Januari Februari Maart Maart/April Mei Juli/Augustus van het eerste elftal is het voor deliger een buspassepartout aan te schaffen. Voor slechts ƒ225,- (exclusief entreekaart) kunnen supporters alle 1J uit wedstrijden bezoeken. Houd I altijd pagina 677/2 varj NQS-te- letekst in de gaten voor actuele informatie rondom de busrei zen. Youssef Mar Middenvelder Geboren: 13 rr Debuut: 11 au< Lengte: 1,82 rr 36 wedstrijder 3 doelpunten Loopbaan: Kar (Mar),AIShab bij de eerstvolgende thuiswed strijd van de Tricolores in het rood-wit-blauw gehuld kunt gaan. en hebt.' Martin van directeur voe Geboren: 27 r .Clubs als spel Roda JC, Feyi Bij Willem II v juli 1995 Willem I11896-1954 De opstellingen Samenstelling: Harrie Verhoeven Dit boekje bevat de spelersselecties en een groot aantal opstellingen van het seizoen 1896-1897 tot en met het seizoen 1926-1927. Alle opstellingen van het seizoen 1927-1928 tot en met het seizoen 1953-1954. Prijs: fl.22,50 Yassine Abd< Aanvaller Geboren: 21 ju Debuut: 16auc Lengte: 1.78 m 128 wedstrijde 14 doelpunten Loopbaan: Wil Vallecano (Spr Leeftijd Het oordeel "wat neemt de trainer een risico in de verdedi- is volgens Mathijsen en Van ste elf zitten. Hoe je dat weet? zijn, merk je niet dat anderen Dat weet of voel je gewoon,' naar jou kijken,' eindigt Jos. zegt Jos diplomatiek. Beide boekjes liggen ter inzage in de clubwinkel van Willem II, waar u ze ook kunt bestellen via een intekenlijst. Lid worden? Ben jij nog geen lid van de Kids Side van Willem II, maar wil je dit wel heel graag? Er zijn nog enkele plaatsen vrij; dus neem snel contact op met de Supporters Service Unit (SSU) van Willem II (telefoonnum mer 013-5490590). De ope ningstijden zijn op maandag van 13.00-18.00 uuren opdins- dag- en donderdagavond van 17.30-20.00 uur. Voor 100 gulden per seizoen krijg je een seizoenkaart van de Kids Side en mag je meedoen aan allerlei speciale activitei-' ten, zoals de spelersmiddag, schaatsen, het bezoeken van een uitwedstrijd en het nieuwjaarsfeest. Activiteitenkalender seizoen 2001-2002 Start competitie Bezoeken uitwedstrijd Woensdagmiddagactiviteit Filmmiddag Surprise-middag Nieuwjaarsfeest Schaatsmiddag Woensdagmiddagactiviteit Bezoeken uitwedstrijd Spelersmiddag Open Dag Willem II biedt u twee unieke documenten aan over de roemrijke amateurperiode van Willem II. Deze boekjes zijn voor iedere voetballiefhebber met Tricolores-hart waardevolle naslagwerken Wout van Sti ■Middenvelder 'Geboren: 12 ji Debuut: 31 jar Lengte: 1,80 n 2 wedstrijden 0 doelpunten Loopbaan: Vit Waalwijk van het programma afge haald. Nieuwop de evenemen tenkalender dit seizoen is een bezoek aan een internationale topwedstrijd tijdens de winter stop speciaal voor alle junior- leden. Daarnaast zal de loterij bij thuiswedstrijden met in gang van de tweede competi- tiehelft worden vervangen door een tombola. Een nog sa men te stellen activiteitencom missie, bestaande uit suppor ters en spelers, zal een nadere invulling aan de spelerscon- tactavond (november) en het Activiteiten Het activiteitenprogramma van de supportersclub Willem II voor het seizoen 2001-2002 is behoorlijk gewijzigd. Om eni ge ruimte te scheppen voor nieuwe activiteiten zijn de openavond en de kerstbingo Willem II leeft! Niet al leen in de regio Midden-Brabant maar ook in de rest van Nederland en ver daar buiten zijn supporters van de Tricolores te vin den. Vaak hebben zij dezelfde vraag: Hoe kom ik aan dat prachti ge rood-wit-blauwe tri- cot? Het antwoord luidt vanaf nu: via internet. Willem II heeft in sa menwerking met Estate Internet uit Tilburg een fanshop op het World Wide Web gebouwd waar alle fans naar harte lust kunnen winkelen, lek ker makkelijkvanuitde luiestoel. Naast alle fanartikelen is ook de De supportersclub is de spreekbuis van de supporter. Het bestuur legt graag op in formele wijze haar oor te luis ter bij de Willem ll-supporter. De meningen van de suppor ters kunnen wel degelijk in vloed hebben op het beleid benadrukken de laatste vraag: zien we jullie binnen een paar jaar ook samen in een buiten lands avontuur of Nederlands elftal? 'Bedoel je het Nederlands elftal of Jong in het Jos: echte t en kunnen leren. Voor de ver anderen, buiten de opleiding, tweede elftal gespeeld. Jos dedigingslinie hebben zij heel onze kwaliteiten steeds hoger geeft aan dat ze beiden anders veel extra's te bieden. De inschatten .'Gedurende de op- functioneren in de hoofd- hoofdtrainer is er voor het ge leiding van de twee verdedi- macht dan in het reserveteam, heel en hij heeft weinig tijd voor iedereen individueel, lo- van Willem II. Zo zijn er, naar aanleiding van meningen van supporters, meer clubkleuren in het stadion aangebracht. Om nog meer bereikbaar te zijn voor haar supporter heeft het bestuur met ingang van dit seizoen een eigen ruimte ge kregen in het stadion. De por- tocabine onder vak N is aange boden door de firma Akisol uit Tilburg. Een eigen supporters home is nog altijd een droom van de supportersclub. Tijdens dethuiswedstrijdenzaleraltijd een bestuurslid in de eigen ruimte aanwezig zijn. Daarnaast heeft de suppor tersclub een eigen website www.willem2.org en een e- mailadres (sup-club-wil- Iem2@wxs.nl) voor al uw vra gen en opmerkingen. De supportersclub is ook nog al tijd op zoek naar sponsors die voordelen zien in een samen werking met de supporters club. dagen voor de wedstrijd bus- ucliau>iouauO kaarten kopen tijdens ope- 4561672) of het secretariaat &ebuut2|®u ningsuren van de SSU. (0162 - 386191). Tevens kunt u oö weasinjaei Uiteraard kunnen ook met Ie- op deze telefoonnummers 3doelpunten den meereizen, maar zij beta- meer informatie verkrijgen Loopbaan: Fe len wel een toeslag op de Ie- omtrent busreizen, activiteiten München (Du denprijs. Voor leden van de of sponsoring. De supporters- supportersclub die regelmatig club is er immers voor u. meereizen naar uitwedstrijden De supportersclub, zoen een logische stap zijn. Maar ja, er zijn zoveel factoren van invloed, het is altijd weer afwachten. Toch ben ik ervan overtuigd dat we wat verder in naar de jongens in het eerste, doorbraak zeker degenen die ook op de Nieuwstadten Joris Mathijsen De bestuursleden van de sup- view vond plaats op 30 juli, opleiding hadden gezeten. Nu heeft ze tot een soort onaf- portersclubhebbendetaakom red.) al weten of we bij de eer- wij zelf de spelers in het eerste scheidelijk duo gemaakt. Dat de stem van de supporter en ze de aandacht vaak moeten delen, vinden de vrienden geen probleem. Bijvoorbeeld Verdediging het duoportret van Studio schieten om te scoren" presen- Dat er nu praktisch tegelijk Sport, iets wat de twee verde- teert de supportersclub van twee verdedigers doorbreken digers maar over zich heen Willem II hun ambitieuze plan- hebben laten komen. 'Van een nen voor het komende sei- ging met twee van zulke jon- Nieuwstadt puur toeval. Het is dergelijk interview konden we zoen. Het publieksbeleid in het gens" dat deze twee 21-jarigen volgens het duo niet zo dat altijd alleen maar dromen, stadion krijgt hoge prioriteit, altijd tegen zich horen, vindt Willem II bewust een aantal Opeens werd het werkelijk- Bij uitwedstrijden maken de Willem ll-supporters meer la waai dan bij thuiswedstrijden en dat is toch vreemd. Het pu bliek moet zich bij thuiswed strijden nog meer gaan laten horen. De supportersclub is in middels in gesprek met verte genwoordigers van de vakken A, B, M en N, sfeersponsors en het management en de spe- lersraad van Willem II om tot een groot sfeervak aan de Goirlesezijdete komen. Ditvak moet per ingang van het sei zoen 2002-2003 een feit zijn. Verder denkt de supporters club ook mee na over een uni forme entreeprijs voor alle gastvakken in het betaalde voetbal en horecagelegenhe den in het stadion. Lidmaatschap supportersclub Mocht u interesse hebben om lid van de supportersclub te worden dan kan dat. Voor de prijs hoeft u het echt niet te la- i ten. Voor 30,- bent u een heel jaar lid. Maximaal Vier gezins leden die op hetzelfde adres wonen, kunnen zich voor ƒ50,- laten inschrijven als lid. En de kleinsten onder ons (t/m 12 jaar) hebben al een lidmaat- slotfeest (mei) gaan geven. Op schap voor ƒ15,- per seizoen, deze wijze hoopt de suppor- Voordelen van het lidmaat- tersclub de betrokkenheid tus- schap zijn: korting op uw sei- sen spelers en supporters te zoenkaart, korting op busrei- vergroten. zen en eventuele Europa- cupwedstrijden, gratis entree Busreizen op supportersavonden en De supportersclub organiseert stemrecht op de jaarvergade- ook dit jaar weer, in samen- ring. Daar komt nog eens bij werking met Maaskant Reizen dat de supportersclub druk aan uit Lith, busreizen naar alle uit- de slag is met de introductie wedstrijden die de Tricolores van een voordeelkaart voor spelen in de KPN-Eredivisie en haar leden. U kunt lid worden de Amstelcup. leden van de door ‘s avonds (na 18.00 uur) Raymond Vii supportersclub kunnen tot vier contact op te nemen met de Ie- Verdediger denadministratie (013 - geboren: 10o 4561672) of het secretariaat (0162 - 386191). Tevens kunt ui op deze telefoonnummers meer schappen; een voordelig ge- dens wedstrijden. In het eerste middelde dus. zijn wij de jonkies en worden van opgestoken,'zegt Joris. supportersclub van Willem II Het spelen van Jos van we iets meer gecoacht. Vooral Joris, die de eerste ontmoeting maar liefst 1700 leden. De sup- Nieuwstadt en Joris Mathijsen in het begin heb je het in het op het veld met nieuweling portersclub is een zelfstandige ,._reerste al moeilijk genoeg met Van Beelen nog wel even zal onderneming en heeft als buitenwereld misschien jezelf. Dan praatte je wel in het herinneren dooreen behoorlij- voornaamste doelstelling het veld, maar het waren dan de sBeiden waren ze 12 jaar oud, zowel Van Nieuwstadt als toen ze begonnen bij de jeugd- Mathijsen onzin. 'Waarom is opleiding van Willem II. het een risico om met ons te Samen vormden Jos en Joris spelen? Jonge jongens kun- een belangrijk deel van de ver- nen net als alle andere spelers dediging van de C1. Zowel Jos een heel degelijke wedstrijd als Joris geeft aan dat hij zeker spelen. Iemand die jong is, is wel eens heeft getwijfeld over niet automatisch onbesuisd. zijn verblijf bij de opleiding. Natuurlijk maken we wel eens 'Wij zijn nooit dè talenten van een foutje, maar wie gebeurt Willem II geweest, andere spe- dat niet?' zegt Joris serieus. Iers vielen vaak meer op. Als Het nonchalante imago dat de verdediger is hettoch al nietzo nieuwe generatie voetballers makkelijk om op te vallen en vaakmetzich meedraagt, geldt als je opvalt is dat vaak door geen moment voor de twee een foutje dat cruciaal blijkt te Willem ll-ers. 'Er zijn altijd wel zijn. Dat is het lot van een ver- spelers die het puur op talent dediger. Jos en ik kwamen ei- redden,maardieverdernietzo genlijk pas echt goed op gang veel voor hun sport overheb- toen we uitgegroeid waren. Toen ging het ook allemaal re delijk snel,' vertelt Joris terwijl het mooiste beroep dat er is. Je Jos instemmend knikt. zal ons nooit horen klagen over Jos gaat verder: 'Na een de- ons beroep, het is namelijk ge- gradatie volgde een moeilijk weldig. Maar we moeten er seizoen. Het kwam echt op ook aardig hard voor werken, mentaliteit en vechtlust aan en Dat doen we met liefde en ple- verdedigers heeft opgeleid, wat dat betreft bleken Joris en zier en dat het ook nog leuk 'Mensen als Peter Boeve en I ik wel boven de anderen uit te verdient, is meegenomen,' al- Adri van Tiggelen zijn natuur- steken. En het lukte ons ook om dus Joris. lijk personen waar wij ontzet- i de rest mee te krijgen in deze Lange tijd hebben Jos en Joris tend veel van hebben geleerd vechtlust. Pas toen gingen ook zowel in het eerste als in het de hoofd macht dan in het reserveteam. gers was deze degradatie de 'In het tweede zijn Joris en ik enige die ze -gelukkig- ooit degenen met de ervaring en gisch. We trainen niet dagelijks hebben meegemaakt. Daar te- dus ook vaak degenen die de per linie, maar het is zo af en genoverstaan twee kampioen- rest coachen en steunen tij- toe wel erg nuttig. Wij hebben er tot nu toe ontzettend veel Afgelopen seizoen telde de van opgestoken,' zegt Joris. we iets meer gecoacht. Vooral Joris, die de eerste ontmoeting afgelopen seizoen kwam voor de wat onverwacht. Voor de jon- veld, maar het waren dan de ke wond boven zijn wenk- ondersteunen van de betaald gens zelf totaal niet.'We zitten wat oudere spelers die ons net brauw, vertelt na trainingen voetbalselecties van Willem II. nu al voor het derde jaar bij de dat kleine beetje extra ver- veel rust nodig te hebben.'Als De supportersclub doet dit selectie en we hebben de laat- trouwen gaven dat we nodig ik thuis kom, ga ik meestal rus- door het organiseren van rei- ste twee jaar regelmatig wed- hadden.' ten op de bank. Het is dan ook zen naar uitwedstrijden en het strijden in het eerste gespeeld. Joris Mathijsen en Jos van als voetballer ontzettend be- organiseren van andere activi- Joris heeft naar mijn idee dit Nieuwstadt weten dat ze in de langrijk dat je een rustige gaten worden gehouden door stabiele thuissituatie maakt. Ikzelf heb eigenlijk al- de huidige spelers van de 'Vastigheid', voegt Jos toe, 'is jeugdopleiding. Voor deze jon- enorm belangrijk. In principe zitter), Guido Holman (secreta- sures van anderen. Maar op genszijn zij uiteraard een voor- hangt je hele sociale leven af ris), Martijn Pijnenburg (pen- gevoel zou voor ons beiden, beeld: zij hebben het tot het van het voetballen. Je bent 24 ningmeester), Erwin van denk ik, een basisplaats dit sei- eerste elftal geschopt. Toch uur per dag met je sport bezig Berkel (bestuurslid) en Piet van merken de twee niet zoveel en daar moet je directe omge- Beijsterveldt (bestuurslid).Tijd van deze voorbeeldfunctie, ving ook mee kunnen om- 'Het rare is dat wij zelf ook ja- gaan.' renlang hebben opgekeken De min of meer gezamenlijke van Jos van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 12