WIJZE 'Mooi zo - Goed zo' bevordert leefbaarheid in buurten ORT iering ingen Eenfietstocht langs seniorenprojecten in Tilburg-Noord Tweedehands De sponsors Vakantie Seniorenwijzer Ook hoogjassen op Kaartfestival Wandelclub 55+ Rikken jokeren, bridgen Computercursussen Seniorweb Gratis consumentenspreekuur Trefpunt 't Sant Tilburg... mooier zo? ITE 1 DE TILBURGSE KOERIER •DONDERDAG 12 JULI 2001 - PAGINA 11 2001 PAGINA 10 MBBH O jectleider fietsten we langs seniorenprojecten in Tilburg-Noord. an start FOTO: PERSBURO VAN EIJNDHOVEN l| cat POSTSCRIPTUM lFSTRA idaar gbij In de zes jaar dat 'Mooi zo.Goed zo' bestaat, heeft projectleider Annemiek Hamers al 139 projecten tot uitvoering gebracht. Met aanstekelijk enthousiasme bemiddelt ze tussen aanvragers en sponsors. Organisaties en bewonersgroepen dienen aanvragen in voor kleinschalige projecten die de leefbaarheid van de omgeving vergroten. Een grote groep sponsors ondersteunt deze projecten met materiaal, arbeidskrachten en geld. Met de pro- RUM uur iten FSTRA de website is Lena van der i of per e-mail op iwerk. Om dit te Ie land festivitei- reniging voor het voor kinderen en lin De Stormpol- ns voorzitter van tsein geven voor duren, of voor aezicht telefoon- De schoonmaakacties hebben aanstekelijk ge werkt. Bewoners van de omringende flats ko men dit apparaat ook re gelmatig lenen. deze publicatie de gevoegde teke- i vragen over de contactopnetnen :validatie Fonds, Jtichting voor het mogelijk dat er gehandicapte en Ook het SKaN nmiddels aange- nnen werken. sugdwelzijn, ge ien inbare (vrij toe- :en te realiseren. n. De bewoners van de flat aan de Mahlerstraat waar veel 50-plus- tie te geven over de onderlinge omgang met elkaar. De gebruikers sers wonen, kregen via dit project een superboormachine die wei- storten voor het gebruik van de boor een rijksdaalder in de pot. nig lawaai maakt. Als nieuwe bewoners de boor komen lenen, is Daarvan wordt nieuw materiaal aangeschaft dat door de bewoners dat een mooie gelegenheid om even kennis te maken en informa- van de flat gebruikt kan worden. foto: persburo van bjndhoven Sinds 1998 subsidieert de gemeente ruim een halve werkplek voor dit project dat onder regie van De Twern wordt uit gevoerd. De aanvragen komen binnen bij de projectleider en maandelijks wor den ze beoordeeld door de selectiecom missie. Voorwaarde is dat het project ge richt is op veraangenamen of verbeteren van de leefomgeving én op bevorderen van het onderlinge contact. De aanvra gers moeten zelf ook de handen uit de mouwen steken om het voorstel uit te voeren. Annemiek Hamers zoekt sponsors en legt het contact tussen de aanvrager en één of meer sponsors die meehelpen het project te realiseren. Ze heeft al 467 in stellingen en bedrijven warm weten te krijgen voor de projecten van 'Mooi zo. Goed zo'. Bij 'Mooi zo. Goed zo' kunnen buurtver enigingen, flatcommissies en andere or ganisaties ook terecht voor tweede hands artikelen als computers en meubilair. Op onze fietstocht kwamen we door de Vlashoflaan, waar een afdeling van de Zonnebloem gevestigd is. Die vrij willigersorganisatie heeft in Tilburg ruim twintig afdelingen. Ze kreeg voor alle af delingen een computer van 'Mooi zo, goed zo'. Daardoor loopt de onderlinge communicatie beter en sneller. De pro jectleider zorgt voor de verdeling van tweedehands goederen die via de ge meente, instellingen en particulieren bin nenkomen. Laatst kreeg Annemiek elf rollen tapijt aangeboden. Daar heeft ze onder andere een aantal bewoners van Traverse, het opvangcentrum voor dak lozen, blij mee kunnen maken. 'Mooi zo. Goed zo' heeft een werkwijze gekozen die ook het bedrijfsleven en or ganisaties uit de stad aanspreekt. We vroegen een 'grote'en een 'kleine'spon- sor waarom zij meedoen aan dit project. Het is een willekeurige greep, gedaan uit de grote groep sponsors die meehelpen om projecten mogelijk te maken. Fuji Film is een van de hoofdsponsors die de uitvoeringskosten van dit project al van het begin af aan steunt. Dit bedrijf voelt zich aangetrokken door de kleinschalige projecten die door de bewoners zelf uit gevoerd worden. Fuji Film werkt in Til burg met een vergelijkbaar systeem: de medewerkers worden gestimuleerd met nieuwe ideeën te komen die ze ook zelf uitvoeren. Dat werkt sneller en de mede werkers zijn daardoor meer betrokken bij hun eigen werkomgeving, aldus de voor lichter van het bedrijf. Het bouwbedrijf Gebr. Kolen heeft de jeu de boulesbaan aan de Palestrinastraat aangelegd en leverde het materiaal voor de afdeklaag van de baan. Het bedrijf is al vaker in contact geweest met 'Mooi zo. Goed zo'. De bedrijfleider heeft veel waardering voor dit werk en wil graag af en toe een handje toesteken. "Dat is geen probleem", zegt Piet Kolen, "want het gaat bij de projecten van 'Mooi zo. Goed zo' altijd om kleine dingen: een handje helpen of wat materiaal leveren. Zo leve ren wij onze aan de maatschappij." Bij de seniorenflats aan de Palestrinastraat is april vorig jaar een jeu de boulesbaan geopend. De zaterdagploeg van de Reclassering die re gelmatig schoonmaak- en schilderwerk voor 'Mooi zo. Goed zo' verricht, groef een diepe kuil. Drie bouwbedrijven leverden het benodigde puin, zand en tegels en zo is met vereende krach ten is deze ruime jeu de boulesbaan tot stand ge komen. Woensdagavond van half 8 tot half 10 spelen de bewoners van seniorenflats samen een spelletje jeu de boules, maar de baan is de hele week beschikbaar. Iedereen die zin heeft, kan met de buurvrouw, een vriendin of een fami lielid gebruik maken van de baan. De bewoners van de omringende flats hebben een schrijven in de bus gekregen dat ook zij daar welkom zijn. Ex tra gezellig is het doordat 'Mooi zo. Goed zo' een bank op het grasveldje bij de baan neergezet heeft. Senioren uit de directe omtrek hebben nu een mooie plek op loopafstand waar ze elkaar kunnen treffen en samen een balletje kunnen gooien. De bewonerscommissie gaat elke avond even kijken of het terrein er goed bij ligt. In ontmoetingcentrum De Symfonie die ver bonden is aan drie seniorenflats aan de Mendelsohnlaan organiseren 34 vrijwilli gers een veelheid van activiteiten voor de 50-plussers van deze flats. Daar ontstaan persoonlijke contacten en vriendschappen en als een vaste bezoeker niet op komt da gen, gaan de vrijwilligers even kijken of alles in orde is. De bewoners kunnen er ook ge woon koffie te drinken, een praatje maken of een potje biljarten. 'Mooi zo. Goed zo' heeft gezorgd dat er een mat rond het biljart ge legd werd, zodat de biljarters niet uitglijden over de gladde tegels. Annemiek Hamers heeft ook een sponsor gevonden die een muziekinstallatie beschikbaar stelde. Een achtergrondmuziekje levert nu een extra bij drage aan de goede sfeer. Regelmatig wor den in De Symfonie rommelmarkten gehou den om nieuw materiaal voor het centrum aan te schaffen. Het vakantieseizoen is weer begonnen. Ook de redactie van de Seniorenwijzer gaat even een paar weken uitrusten. Dat bete kent dat de volgende editie van deze ouderenpagina op don derdag 9 augustus verschijnt. Kopij daarvoor moet binnen zijn op maandag 6 augustus om 9.00 uur. Dat is overigens een zo merse uitzondering; voor de volgende edities is de deadline weer precies één week voor de verschijningsdatum. De redactie van de Seniorenwijzer wenst alle lezers (minstens een paar) zonovergoten weken toe! Na het succes van de eerste vijf edities is het Kaartfestival een vast gegeven bij de Tilburgse evenementen van de zomerpe riode. Op zondag 19 augustus zal op de Heuvel dit gezellige evenement voor 50-plussers weer worden gehouden. Wie graag een kaartje legt, kan onder deskundige begeleiding van de wedstrijdleiders bridgen, klaverjassen en rikken. Op verzoek van velen heeft de organisatie besloten om ook het Tilburgse hoogjassen een vaste plaats binnen het programma van het Kaartfestival te geven. Ook dit jaar zorgt de horeca van de Heuvel voor tafeltjes, stoe len, parasols en schappelijke prijzen voor de consumpties. De middag begint om 12.00 uur met 'koffie plus'. Vanaf 12.30 uur is de inschrijving/registratie, waarna om 13.00 uur het kaar ten begint. Om 17.00 uur is het einde van de laatste ronde en berekenen de wedstrijdleiders de einduitslagen. Om 18.00 uur is de prijsuitreiking. De sluiting wordt muzikaal omlijst. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij café-restaurant De Ko renbeurs, hotel Mercure, Stads-VVV Tilburg, Stadswinkel Ber- kel-Enschot, Stadswinkel Udenhout en Stadswinkel Reeshof. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,- per deelnemer. De inschrijving sluit op 2 augustus. Wandelclub 55+ Tilburg, die sinds november 1997 bestaat, or ganiseert eenmaal in de maand een wandeling van ongeveer 10 kilometer, met een koffiepauze onderweg. Aan deze wan delingen kunnen alle 55-plussers meedoen die deze afstand zonder problemen kunnen lopen. De volgende wandeling is op donderdag 23 augustus. Kosten 3,- per persoon; tijdens de pauze wordt een kopje koffie aangeboden. Als u informatie wilt, kunt u één van de volgende nummers bellen: 4680548, 5362135, 5353144 of 4685765. Begin augustus volgt in deze rubriek meer informatie. De KBO-afdeling Berkel-Enschot organiseert op donderdag 26 juli een kaartmiddag voor 50-plussers uit Tilburg-Noord, Uden hout en Berkel-Enschot. Deze gezellige middag, die zich ook goed leent om andere vijftigplussers te leren kennen, wordt van 13.30 tot 17.00 uur gehouden in Cultureel Centrum De Schalm, Eikenbosch 1 in Berkel-Enschot. Aan deelname zijn geen kos ten verbonden en bij binnenkomst krijgt u een gratis kopje kof fie of thee. U kunt zich tot 22 juli aanmelden via de tel.nrs. 5331128, 5334716 of 5332957. Stichting Seniorweb Tilburg e.o. organiseert weer verschillen de cursussen voor 50-plussers. Beginners kunnen in acht les sen kennismaken met de pc (ƒ124,-). Voor gevorderden zijn er de cursussen Omgaan met Windows (besturingssysteem), Omgaan met Word (tekstverwerking) en Omgaan met Netwerken (internet en e-mail). Deze bestaan elk uit twaalf lessen. De kosten (ƒ198,-) zijn inclusief lesmateriaal (boeken en diskettes). Bij voldoende deelname starten de lessen vanaf 3 september in de Andreas-school (Koningshaven), het Beatrix College (Rees hof), wijkcentra De Kasteelhoeve (Goirke) en De Ypelaer (Noord). Inlichtingen: tel. 5424187. Het Advokatenkollektief gaat in samenwerking met de Raad voor Rechtsbijstand de traditie van een consumentenspreekuur in Tilburg nieuw leven inblazen. Met ingan van morgen kan ie dereen elke vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur voor gratis advies terecht in het kantoor aan de Korenbloemstraat 86 met consu- mentenvragen. Daarbij kan het gaan over kwesties op het ge bied van consumentenkoop, reparatiekosten, verzekeringen, colportagepraktijken, reizen e.d. Bij het Advokatenkollektief en op andere plaatsen is ook een gratis folder verkrijgbaar over de rechten en plichten van consumenten. Ouderentrefpunt 't Sant (Beneluxlaan 74) heeft nu vakantie, maar op woensdag 1 augustus is de opening van het nieuwe seizoenOnder het genot van een kopje koffie/thee met een ver snapering kunt u gezellig bijkletsen over de vakantie etc. Aan vang 10.00 uur, zaal open 9.30 uur. Uw eigen vertrouwde stad eens op een andere manier bekij ken? Dat kan aan de hand van boeken uit de Openbare Biblio theek Tilburg. Soms gaat het om een echte wandelgids langs mooie plekjes, soms om een boek met een opsomming van win kels, cafés of kunstwerken. In Merkwaardigheden in Brabantvan Anton van Oirschot en Ja ques Akerboom worden per plaats allerlei 'monumenten' be sproken. Het gaat om restanten van historie, folklore, merk waardigheden in architectuur of grillige toevalligheden van allerlei aard. Zowel Berkel-Enschot, Udenhout als Tilburg pas seren de revue. Als u door de stad zou wandelen aan de hand van de gidsjes Ga er eens langs en Tilburg mag gezien worden zou u wel eens voor verrassingen kunnen komen te staan. De gidsen zijn res pectievelijk vijfentwintig en twintig jaar oud. Indie jareniserveel veranderd. Maar wel een mooie manier om te kijken of Tilburg er mooier op geworden is. Wilt u winkelen of uitgaan in het huidige Tilburg? Ook daar kunt u een gids bij gebruiken. Met The right guide for shopping in Til burg komt u eens andere dan de al bekende winkeladresjes te gen. En met Lekker uit in Tilburg vïndt u alle cafés, restaurants, sportmogelijkheden en Zomertraktaties op een rij. Voor de kunstminnenden onder u zijn er twee mogelijkheden. U kunt de stad bekijken met de Literaire wandelroute Tilburg van Jef van Kempen in de hand. U komt zo veel te weten over de lokale li teraire geschiedenis. U kunt ook het centrum of uw eigen stads deel eens bekijken met Kunst onderweg van Paul van de Sande. Hierin worden 212 kunstwerken in Tilburg beschreven. Bovengenoemde boeken zijn te vinden in de Tilburgcollectie van het Koningsplein of in de Brabantcollectie van de wijkbibliotheken. vergunningen kan lakt 3 weken na de an de aanvrager, jn van 3 weken een in burgemeester en en tevens een SSS31S pas gebruik p het verzoek om ng afwijzend is larschrift indienen i rsrsss?"- echtbank te Breda, ;tbus 90110, 4800 erzoek kan pas •zwaarschrift is Wilt u meer weten over 'Mooi zo, goed zo' bel dan tel. 5839981, surf naar www.mooizogoedzo@am-s.nl. Wilt u een aanvraag indienen, fax die dan naar faxnummer 5839983 of e-mail hem naar mooizogoedzo@am-s.nl De Kamerleden hebben zomer- reces; de gemeenteraadsleden zijn ook met vakantie. Wie moe- ten er nu voorzorgen daterdin- gen verkeerd gaan? Drop Oud Opruimen van zwerfvuil en afgevallen bladeren gaat in de Frans Liszt- straat heel gemakkelijk sinds de bewoners via 'Mooi zo. Goed zo' vier jaar geleden een blad- blazer gekregen heb ben. De heer Van Unnit loopt daar regelmatig mee rond. De schoolkin deren helpen hem graag. Zij leren zo spe lenderwijs hun omgeving schoon te houden. In de herfst worden de blade ren op hopen geblazen die door de gemeente worden weggehaald. néén loket voor en. Een aantal menlijke afhan- 0 appartementen van Eigenaren, oon- en verblijfsge- te Tilburg, •n ambachtsbe- reffende 'oor motorvoer- neldingen liggen >1 tot en met 9 ken. iu gaat n: FOTO' VELDPRODUKTIES

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 11