fthJlS Piekbus wordt Eurobus SUMMER SALE Bestemmingsplannen verouderd 75 Filipijnse gezinnen blij met nieuw huis Taxandria tegen Anderlecht brengt de regio /n beweging Drie miljoen euro voor nieuw beleid Met De Tilburgse Koerier naar de Efteling Inspectie RO dringt aan op snelle verbetering MOLENAAR MEUBELEN ZOEWOfiDEEL «Kleding w0 Korting Meld je aan als bezorger! DeTilburgse Koerier brengt de regio in beweging Bartels Hun®] JAARGANG 44 NR. 2210 De filburgse Keener OPLAGE 108.500 VERSCHIJNT IN BERK'EL-ENSCHOT, DONDERDAG 5 JULI 2001 Dubbeltje Cemeentenieuws mWLSENPLElN 7 1 TILBUfSG. (PiEESHOF 75 Nieuwe huizen in aanbouw FOTO: JAN PIJNENBURG O Woon je in Tilburg mode in maat 50 t/m 152 BEKENDMAKING MODE LINGERIE van b. spec- leelt. zie. pagina 12 en 13 Winkelcentrum Westermarkt 2 speciaalzaken FLEXWERK PERSONEEL FLUKS, KINDERPAGINA RONDOM HART VAN BRABANT CULTUUR AMUSEMENT UITAGENDA CURSUSSEN FILMS GEMEENTENIEUWS MEGA VURIGE 40 GEESTELIJK LEVEN SPORT was s{ schapc *roting voor de t voor nieuw ex lent tig van Doelman Filip de Wilde van An- derlecht. -ji. .9 .12 EN 13 14 15 komt er die on- Kreitenmolenstraat 107 UDENHOUT 013-5113650 ..4 EN 14 5 2 HALEN 1 BETALEN op een groot deel van de collectie udig l gelen jaren met een verblijf op landgoet Elffit. meert *i na bafp, Otakar, «00, £02 REISBOEKWINKEL Nieuwlandstraat 16, 013-536 0438 ter Frank Ver- t hij de technische Brusselse club in week bouwden driehonderd Nederlanders in vijf dagen «ingen. Dat deden ze samen met de nieuwe bewoners die zing. Een huis met een bo- stromei jelen om het sociale kli- i de stad te verbeteren. >r de toenemende vergrijzing ;n extra impuls van het oude- jeleid nodig. Die wordt on- Keihard werken De Tilburger Jan Pijnenburg van de gelijknamige groothandel in ijzerwaren en gereedschappen sponsor van het gereed- i dat na afloop aan de Filipi- Informatiecentrum en VVV open tijdens kennis Losloopzone honden aan Centaurusweg Zomerrooster in zwembaden FINALE ZOMEROPRUIMING tot en met 14 juli "'i t/m moot 62: -25% moot 68 en 74-50% Vanof maat 80 :4 HALEN -1 BETALEN informatie zijn neem met de he- jezinnen 1 a--s niet gröl.o en voor niets. Habitat had als voorwaarde gesteld dat ieder ge- Stijging woonlasten Dit jaar -- u;; vend bek miljoen euro (2,2 miljoen gi beleid uit te Bouwvergunningen Uit het onderzoek kwam ook naar voren dat bouwvergunnin- hanteerde. Het 1 soms verleend waren in jd met de wet door het hante- :edure ■g toe- luiten Hoefstraat 179 Tilburg Afgelopen donderdag resulteer den de begrotingsonderhande- lingen van het college in een slui tende begroting. "Die bespre kingen zijn in een goede sfeer verlopen", aldus burgemeester Stekelenburg. "Maar het was niet eenvoudig de begroting rond te krijgen, omdat er door in flatie de komende jaren minder geld beschikbaar is voor nieuw beleid." Onder dit nieuwe beleid vallen burgse smidda deren, een F w lichamelijk gehandicapten. Ver standelijk gehandicapten zijn iden. Deze eboden door de ten die een Alle lezers van De Tilburgse Koerier maken kans op één van de 150 gratis toegangsbewijzen vooreen dagje Efteling ter waarde van 42,00. Daarnaast is er een hoofdprijs waarbij de winnaar samen met drie vrienden, bekenden of familieleden een dagje op bezoek mag in de We reld vol Wonderen en daarbij ook nog eens 100,- Efteling-geld ontvangt. Wil je kans maken op één van deze prijzen? Neem dan je kleur potloden bij de hand en ga snel naar pagina 8. Eenmalige meubelverkoop van showroom- meubelen met fikse kortingen Bankstellen, tafels, stoelen, kasten, computer- en kleinmeubelen, maar ook slaapkamers, matrassen, woonaccessoires, klokken en kleden. ALLES MOET WEG Profiteer nu van deze aktie Direct leverbaar maar eventueel ook opslag voor latere levering mogelijk. geld", aiuus van uicssen, w houder van economische zake Door de stijging i rend Zaakbelastir o afvalstoffenheffing en van de rioolrechten j mlasten met bijna vi cent omhoog. De rit zijn het sterkst gestegen. I november wordt de begr definitief vastgesteld. Ben je 14 jaar of ouder en zoek je een goede BIJVERDIENSTE? Je krijgt de kranten bij je thuis, je werkt alléén donderdagmiddag en je verdient méér dan je denkt! Bel nu voor inlichtingen 013-5821107 AA Gent. Topschutter Nenad Je- strovic van Excelsoir Moesk- roen werd gecontracteerd om het vertrek van Jan Koller te com penseren. In het team speelt te vens de Belgische voetballer van het jaar 2000-2001, middenvel der Walter Baseggio. Voor coach Aimé Anthuenis was het de vierde opeenvolgende titel, één met RC Genk en de overige met RSC Anderlecht. Samen met assistent traint cauteren heeft hij leiding bij de L.u, handen. Hifi apparatuur TV Video Camera's Accessoires DE BESTE MERKEN VOOR DE LAAGSTE PRIJS hifi video oog- en oorstrelend Besterdring 87-91 Tilburg Tel. 5431489 Zeven Tilburgers bouwen mee aan nieuwe huizen in sloppenwijk ling van meer ouderenadviseurs. Om de leefbaarheid in kwetsba re wijken te vergroten, nog een brede school bij naast onderwijs ook sociale dersteuning aan jongeren en hun ouders geeft. Nederlandse taal lessen worden voor moeders met kleine kinderen laagdrempeliger gemaakt door geld beschikbaar te stellen voor kinderopvang. Er komt ook geld voor extra onder steuning bij de opvoeding. Bij problemen die via peuterspeel- Kraa zalen en scholen gesignaleerd bied van de werkgelêgenh worden, wordt ondersteuning stellen b en w voor geld te res veren voor begeleiding werktrajecten door La en voor wer'—1-1 jecten voor Aju-imacuiov baanse jongeren. DeTUbyrgse Koerier simni mi 11 www.tilburgsekoerier.nl Deze week onder meer: TILBURG, GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. stond er bij gelijkblij- leid een overschot van 1 op de begroting ;ulden). Om nieuw j kunnen voeren, heeft het college van b en w nog twee miljoen euro extra vrij we ten te maken (4,4 miljoen gulden zodat in totaal 3 miljoen euro per jaar beschikbaar komt voor nieuw beleid. Die extra ruimte is onder andere gecreëerd door gen op de verhoging van de afvalstoffep- een aantal heffing en beperking van Gv prijscompensatie op de uitgaven van de gemeentelijke diensten en subsidies. "Er zal meer ge daan moeten worden met minder aldus Van Diessen, wet man economische zaken. stijging van de Onroe- ing (OZB), de de stij- igaan de /ier pro- ioolrechten Begin ’rating OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN Overschakeling Eurobus maatregelen om het sociale kli- Om de gebruikers te laten wen- maat in de stad te verbeteren. nen aan de kostenstijging wordt Door de toenemende vergrijzing de Piekbus geleidelijk omge- is een extra impuls van het oude- Vormd tot Eurobus. in 2002 kost renbeleid nodig. Die wordt on- een kaartje 3/4 euro ofwel 1,65. derandere gegeven door aanstel- Vanaf2003 verandert de Piekbus definitief in een Eurobus. Dan kost een kaartje 1 euro 2.20). Omdat de bewoners van Tilburg er veel waarde aan hechten dat de stad er verzorgd uitziet, is extra geld vrijgemaakt voor het onder houd van 'grijs en groen’. Ook stelt het college geld beschik baar voor het opknappen van een aantal bedrijventerreinen, zodat ze weer voldoen aan de eisen van deze tijd. Het gaat daarbij om de Kanaalzone, Loven-Zuid en laiven Zuid-Oost. Op het ge- j j- --;elegenheid ----aeser- veren voor begeleiding van werktrajecten door La Poubelle werkgelegenheidspro- ‘r Antilliaanse en Aru- igeren. Vorige v 75 woningen. Dat deden ze samen met de nieuwe bi dolblij waren met hun nieuwe behuizing. Een huis venverdieping én met elektriciteit en stromend water was voor hen een ongekende luxe. Op de bouwploeg uit Nederland heeft het werken met deze straatarme Filipijnen grote ii maakt. no's geschonken werd. Bij terug komst deed hij verslag van deze week. "Het maakte veel indruk op mij en mijn vrouw dat die Voorwaarden mensen daar onder zulke primi- De 75 Filipijnse gezi tieve omstandigheden moeten hun nieuwe huis leven. In die sloppenwijken le- ven ze in gammele krotten van golfplaten. Voor hen zijn de een voudige huizen die we gebouwd hebben een ongekende weelde." Jan Pijnenburg was coördinator van een groep van dertig mannen en vrouwen die in deze vijf da gen samen acht huizen bouwden. De Nederlandse bouwers heb ben vijf dagen lang keihard ge werkt. Ze gingen 's ochtends om vijf uur al aan het werk en som migen gingen zelfs de laatste avond nog door om zoveel mo gelijk werk af te kunnen maken. In een hitte van veertig graden en in stromende regen werd ge woon doorgewerkt en toiletgele- genheden waren er niet op het terrein, De laatste avond werden de huizen officieel ingewijd. En werden de Nederlanders door de Zoals we afgelopen week uit allerlei bronnen konden vernemen is de wereld van de grootgrutters nogal in beweging. Supermarkt concern Laurus is in ijl tempo bezig gegaan met de introductie van de nieuwe Konmar-formule. En con current Albert Heijn meende iets te moeten doen aan de bestaande En had daar i een weekend zin 400 uur mee moest werken aan de bouw. Toen de Nederlan ders aan het werk gingen, was het terrein al bouwrijp gemaakt en waren de fundering gelegd. Na de bouw moeten de bewoners de bouwkosten als een renteloze lening binnen vijftien jaar aan Habitat terugbetalen. In de meeste gevallen is dat bedrag la ger dan de huur die ze moesten betalen voor het gebruik van de grond waarop hun krotwoning stond. Habitat gebruikt die afbet alingen om nieuwe bouwprojec ten te kunnen financieren. De komende jaren wordt de Piekbus geleidelijk omgezet in een Eurobus. Dat is één van de plannen uit de Perspectiefnota die het college van b en w wil gaan realiseren. In de begroti komende vier jaar is drie miljoen euro vrijgemaakt beleid. Door bezuinigingen en tariefsverhogingen kan eenderde deel van de wensen die in het voorjaar in de Perspectiefnota op genomen zijn, uitgevoerd worden. Stiho, een groothandel in bouw materialen met vestigingen overal in het land en ook in Til burg, vierde dit jaar zijn 75-jari- ge jubileum. Het geld dat be schikbaar was voor een daverend feest besteedden zij liever aan een bouwproject van de hulporganisatie Habitat for Humanity, die bouwprojecten overal in de derde wereld opzet. Habitat zorgde voor de organisa tie van het project, het grootste wat ze op één plaats gerealiseerd hebben. Samen met klanten en leveranciers leverde Stiho geld voor bouwmaterialen, gereed schap en vooral inzet van een grote groep werkkrachten. Bin nen vijf dagen 'stampten’ ze, sa men met de 'home-partners', de 75 nieuwe huizen uit de grond. De wedstrijd begint om 19.00 uur op sportpark De Gemulle- hoeken aan de Kivitslaan in Ois- terwijk. Op maandag 9 juli speelt het eerste elftal van Taxandria een vriendschappelijke wedstrijd tegen Belgisch kampioen en Champions League deelnemer RSC Anderlecht. De 26-voudig Belgisch kampioen en achtvoudig bekerwinnaar is voor de zes de keer te gast bij de blauwgelen van Taxandria. Anderlecht start de voorbereiding al vele jaren met een verblijf op landgoed De Rosep te Oisterwijk. Taxandria heeft de laatste jaren in de voorbereiding een aardige lijst topploegen tegenover zich gehad, zoals Ajax, PS V, Benfica. Anderlecht wist zich het afgelo pen seizoen aardig op de been te houden in de Champions League en bereikte de tweede ronde door onder andere Nederlands kam pioen PSV af te troeven. Daar door mogen er komend seizoen voor het eerst twee Belgische ploegen deelnemen aan de strijd om de cup met de grote oren. Anderlecht heeft zich o.a. ver sterkt met Mare Hendrikx, RC Genk, en het 18-jarige tak Ahmed Hosam, afkomsti De resultaten van het onderzoek worden door de gemeente be schouwd als een waardevolle bijdrage aan de verbetering van de bestemmingsplannen voor dé stad en het buitengebied (het ag rarische gebied buiten de be bouwde kom). Het onderzoek van de inspectie wordt door de verlening e gemeente opgevat als een sig- vergunninge naai dat de al ingezette verbete- zieningen, o ringen versneld uitgevoerd moe ten worden. De laatste tijd was ook door leden van de gemeente raad meermalen aang*J- op bijstelling van veroi stemmingsplannen. De gemeente wil de eerste ver- beteringsronde die afgerond zou worden in 2008 nu in 2006 af- sluiten.Voor de helft het buiten gebied zijn op dit moment be stemmingsplannen in ontwik keling en binnen vijf jaar moeten alle bestemmingsplannen voor het buitengebied gereed zijn. In 2004 zal een nieuw bestem mingsplan voor het centrum van de stad vastgesteld worden. Huizen voor Filipijnse gezinnen Piekbus wordt Eurobus Middenbrabantse Fietsvierdaagse Jeugdcircus II Crigio 40 jaar Muzenconcerten weer van start Benefiet Udenhout Onder Zeil Taxandria onmoet Anderlecht NK Cazonmaaierracen nieuwe bewoners op een feest maaltijd onthaald. De sfeer onder de Nederlanders onderling was erg eensgezind door het harde werken en ploete- indruk ge- ren in de modder. "Toen ik daar aankwam kende ik vrijwel nie mand, maar toen we weggingen gingen we als vrienden uit el kaar", aldus Jan Pijnenburg. aangeboden aan jongeren en aan hun ouders. Ook de sport krijgt extra impulsen door zorg voor het benodigde onderhoud van sportaccommodaties en extra geld voor topsport. geldt met name voor de bestem- De regelgeving is begin vorig mingsplannen voor de buitenge- jaar veranderd en het nieuwe bieden. vrijstellingsbeleid van de over heid gaat bij 'kruimelgevallen' veel verder dan de verkorte pro- cedure die de gemeente Tilburg i—J- college is overi gens wel van plan verleende bouwvergunningen in het ver ren van een verkorte procedure volg te laten toetsen door een die tot voor kort in Tilburg toe- ambtenaar van de afdeling gepast werd. Onjuiste besluiten Ruimtelijke Ordening die daar bij het verlenen van vergunnin- speciaal voor aangesteld wordt, gen kwamen ook voort uit ge- Bovendien worden vanaf half brekkige bestemmingsplannen mei een keer in de twee weken én hadden te maken met een te voorbeeldvergunningen bespror klantvriendelijke houding van ken met de medewerkers van dé ambtenaren die'kleine'afwijkin- afdeling Ruimtelijke Ordening; gen van bestemmingsplannen Daarbij zal aandacht besteed toestonden. De inspectie vond worden aan de gevolgen van orjg dan ook dat er op dit gebied een juiste en onvolledige toetsing cultuuromslag zou moeten van bouwplannen en aan de proj: plaatsvinden. Het college van b. cedure die gevolgd moet worden en w. vindt echter dat de inspec- bij de toekenning van vrijstelling tie op dit punt te streng oordeelt, gen. AH-formule. iets meer dan i voor nodig. Enige tijd geleden werd onze redactie door een be kend winkelbedrijf in deze regio bestookt met een persbericht over een "ge slaagde bliksemoperatie". In twee weken tijd was na melijk de huishoudafde- ling onder handen geno men, met een ware metamorfose tot gevolg. Volgens de afdelingschef althans. Die hieraan toe wist te voegèn, dat het be drijf aan uitstraling heeft gewonnen, dat het met zijn tijd mee gaat en nog meer van dit soort euforie. Het bericht deed ons toch een beetje de wenkbrau wen fronsen. Op de eerste plaats noemen wij een klus van twee weken niet snel een bliksemoperatie. Daarnaast was er enige verbazing, omdat dit be drijf onze redactie -niet de eerste keer overigens- zo voortvarend wist te vin den. Of we niet voor wat "free publicity" konden zorgen. Daarvoor had de bedrijfsleiding geen twee weken nodig. Maar met het vinden van onze op het zelfde adres gevestigde advertentie-afdeling heeft het bedrijf heel wat meer moeite. Het reclamebud get wordt elders onder"‘j- ■brachï. De leiding van Lvr betreffende bedrijf noemt deze manier van doen mis schien met de tijd mee gaan. Wij ontdekken in dit geval echter een langer be staand concept. En dat is voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten. Afgelopen dinsdag werden de resultaten van een onderzoek naar het omgaan met de regels op het gebied van de Ruimtelijke Ordening bekend gemaakt door de RO-inspectie. Er zijn teveel bestemmingsplannen en ze zijn verouderd, vindt die inspectie. Daardoor ontbreekt een totaalvisie en kunnen bouwvergunnin gen niet goed getoetst worden. Dat kan stedenbouwkundig tot en- ongewenste ontwikkelingen leiden. De gemeente is het eens met llaal de die conclusies en gaat meer vaart zetten om dit achterstallig on- „en derhoud weg te werken. ®trj Beperkt onderzoek Het college van b. en w. vond echter dat aan dit onderzoek geen verstrekkende conclusies verbonden mogen worden, om dat het onderzoek een verken nend karakter had. Bovendien beperkt het zich tot vergunning verlening en handhaving van gen voor horecavoor- z..viiingen, oude bedrijventerrei nen en het buitengebied en er zijn nog geen vergelijkbare onder zoeksresultaten over de situatie igedrongen jn andere grote steden beschik- auderde be- baar. Maar er zijn wel aanwijzin gen dat ook daar sprake is van een vergelijkbare situatie. Het college haalde in het Plan van Aanpak een artikel aan uit het blad 'Binnenlands bestuur' dat inzicht geeft in de landelijke ont wikkelingen. Daarin wordt aan gegeven dat het merendeel van de bestemmingsplannen op dit moment ouder is dan tien jaar. In sommige gemeenten is zelfs tachtig procent van de bestem mingsplannen verouderd en dat Kermismiddag gehandicapte kinderen onder nhet Ook dit jaar-is er tijdens dc Til- plaats hebben gekregen op de verhoging van =e kermis weer een kermi- Tilburgse kermis, ook 1 dag voor gehandicapte kin- horecabedrijven zullen hier een i. Voor déze middag geldt steentje aan bijdragen. De attrac- leeftijdgrens van 2 jaar voor ties gan van 12.00 tot 14.30 uur tamelijk gehandicapten. Ver- voor de gasten op aangepaste snelheid draaien. Zij zullen worden bijgestaan door vrijwilligers en leden van het Rode Kruis die een helpende hand zullen bieden. De organisa tie is in handen van de stichting 8in8 Werkgroep Recreatie gehandi- w^r capten. Thuis verblijvende gehandicap te kinderen die aan deze kermi smiddag willen deelnemen die nen zich voor 15 juli op te geven (zonder opgaaf geen deelne ming) bij Henk Dekkers, Ples- manstraat 19, 5061 SW Oister wijk, tel. 5215986 of Joop Rovers, Billitonstraat 12, 5014 CC Tilburg, tel. 5425696. Bege leiding dient beperkt te worden tot een ouder/gezinslid, voor ei gen vervoer moet men zorg dra gen. Wanneer er nog of onduidelijkheden dan gerust contact op ren Dekkers of Rovers. gel-r niet aan leeftijd gebont dag wordt aanget kermisexploitante

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 1