emeentenieuws 1^4000-4700 Wat vindt u van de plannen voor uw buurt, wijk en de stad? Voorlopig Stadsprogramma 2002 - 2005 DONDERDAG 17 MEI 2001 - PAGINA 13 DE TILBURGSE KOERIER 2001 - PAGINA 12 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg jaar jrkom ïntkruisi :pland, Del dan tel. in eer best Meepraten Foto's: (Beeldveld/Wilfried Scholtes) weten dat ling heeft, r geldt een ;r om op te uur aan te indows 98 ierin wordt pc leert u ken. Voor ben de 40 a-ochtend herapeute ichten van :t mee aan lingtedra- i gratis bij- ebouw Lo- rion. Dat is een Iburg over met com- )t vervolg', boek komt ingen met 18 bijeen- istent. Het iroeps-be- december one oude- ifhankelijk >uden. of met het idag tot en inhetTref- oestaat uit len. Van te lenlijk een n elkaar te deel te ne- rikken en Af en toe is op zoek :e begelei- nglet. Tel. jndersteu- g tel. 013- het meest ent van de er van ge tart van de end huise- ioe dat rust Mensen- tiecentrum esteld wat If aan deze de moge- geven hoe I loopt. Fe- i Seksueel en bieden nheid aan pgeven bij ide Kapel- De entree De gemeente werkt aan een prettig leefbare stad. Dat betekent maatregelen voor Tilburg als geheel, maar ook voor uw wijk. Wat gebeurt er de komende jaren in uw straat? Wat zijn de plannen voor dat braakliggend terrein op de hoek? Zijn het wegdek, de stoepen of de riolering in uw buurt aan de beurt voor vervanging? Dit soort vragen worden beantwoord in het Voorlopig Stadsprogramma 2002 - 2005. Stadsdeel Noord is een afwisselend gebied. Het bestaat uit de wijken Stokhasselt, Heikant en Quirijnstok, bedrijvenzone Loven en de twee dorps kernen Berkel-Enschot en Udenhout, elk met een eigen karakter en historie. Ook de buitengebieden Noord en Moerenburg maken deel uit van Noord. Voor Tilburg Noord is in 1999 een wijk(ontwikkelings)plan gemaakt. Een aantal maatregelen daaruit zijn al in gang gezet. Zuid bestaat uit een aantal wijken die sterk van elkaar verschillen. Maar er zijn ook overeenkomsten te noemen. Er zijn relatief veel vooroorlogse woningen. Er is over het algemeen weinig groen. De bedrijvigheid in Zuid is groot. Bedrijventerrein Het Laar bijvoorbeeld biedt de laatste jaren veel meer werk gelegenheid. De nadruk voor de komende jaren licht in Zuid op beheer, heront wikkeling en vernieuwing, zodat dit stadsdeel aantrekkelijker wordt om te wonen en te werken. De woningen en woonomgeving in West zijn over het algemeen goed. Toch kun je merken dat de wijk een dagje ouder wordt. Bijvoorbeeld aan de kwaliteit van de leidingen, wegen en het groen. Verbetering van wegen is dan ook een belangrijk onderdeel in het Voorlopig Stadsprogramma voor dit deel van Tilburg. Daarnaast zijn de wijkplannen belangrijk. Een kort overzicht van de plannen voor West: Stadsdeel West Bereikbaar voor al het verkeer Stadsdeel Noord Wonen, werken en winkelen in Noord Stadsdeel Binnenstad Op de schop Stadsdeel Oud-Noord Een wijk met toekomst Stadsdeel Zuid Meer licht, lucht en ruimte UI Sui renstraat heringericht ande wijk. Drdhoekisin van taken met vo. wegen, groei /enementen, eren. ïterd door herinrich- ïden die daarvoor en bedrijventerrein. Voor het «temming voor dat terrein wijk verbeterd kan worden, egelen. In 2003 begint de lyse van tplan in In Oud-Noord wordt gewerkt, gewoond en gerecreeerd op een beperkte opper vlakte. De oude woonwijken worden aangevuld met nieuwbouw op vroegere fabrieksterreinen. In dit deel van de stad zijn ongeveer 1300 bedrijven geves tigd. Er zijn veel culturele voorzieningen, zoals het Textielmuseum, museum De Pont en de Tilburgse dans- en muziekschool. Hoewel het een mooi gebied is, zijn er ook kritische kanttekeningen te maken. Er is over het algemeen weinig groen in de wijken. Veiligheid en verbetering van de woonomgeving zijn nodig om er voor te zorgen dat de mensen niet alleen prettig werken, maar ook prettig wonen in de wijken. dat leiden lederlands itelzorgers HetNIZW iet project Nationaal p aanbiedt zal onder- 'orden ge- ringenvan ..«s die gaan over mstad. Voor elk in de komende ie voor -West (eerst Curacaobuurt genoemd) over hoe de v in 2002 uitgewerkt tot een programma van maatrej kunt uw reactie ook per e-mail versturen. urf daarvoor vanaf 21 mei naar http://stadsprogramma.tilburg.nl Vijf gebieden Het Voorlopig Stadsprogramma bestaat uit vijf stadsdeelprogramma’s vijf gebieden in Tilburg: West, Zuid, Noord, Oud-Noord en de binnei gebied staat apart beschreven welke maatregelen en activiteiten er i jaren worden uitgevoerd. Bewegen Daarom is allochtone en land en housiaste- te begelei- te volgen. I. 5352625 13.30 uur an met het jn 'Cursis- pc'. uilen leren i de biblio- Internetin- rg wellicht art in bibli- tunt u krij- 2002 aangek et jaar 2002 het ip het kerkplein ien voorstelle Om de plannen uit het Voorlopig Stadsprogramma zo goed mogelijk af te stemmen op de wensen en vragen in de wijken, heeft de gemeente uw mening nodig. U bent tenslotte het beste op de hoogte van het reilen en zeilen in uw wijk. De gemeente roept u daarom op ook dit jaar weer te reageren op de voor stellen. Vanaf vrijdag 18 mei kunt u het volledige Voorlopig Stadsprogramma inzien bij de stadswinkels en op Internet: http://stadsprogramma.tilburg.nl. U kunt de tekst op het scherm lezen, maar natuurlijk ook downloaden. De gemeente ontvangt uw reacties graag voor 15 juni. De binnenstad is sterk in ontwikkeling en moet zich in de komende tien jaar verder ontwikkelen tot het economische en culturele hart van Tilburg. Daarvoor is een aantal projecten al in gang gezet, zoals de herinrichting van het winkelgebied en enkele woonstraten in de binnenstad. Verder zijn er plannen voor het Pieter Vreedeplein, de Spoorzone en het Veemarktkwartier. Stuur uw reactie onder vermelding van ‘Inspraak Voorlopig Stadsprogramma’ naar: College van burgemeester en wethouders van de gemeente Tilburg Postbus 90115 5000 LH Tilburg In het Voorlopig Stadsprogramma staat precies beschreven welke activiteiten en maatregelen de gemeente voor de komende vier jaar in gedachten heeft om ook echt te kunnen zorgen voor een prettige woon- en werkomgeving. Het Stadsprogramma is eigenlijk een verzameling van een groot aantal gemeentelijke programma’ s. Die hebben bijvoorbeeld te maken met volkshuisvesting, verkeer en vervoer, bedrijven terreinen, onderhoud van wegen, groen, water, rioleringen, toezicht op de openbare ruimte, milieu, welzijn, evenementen, sport, zorg en onderwijs. - De herinrichting fase 1 van de Nieuwlandstraat en Zwaanstraat wordt in 2002 afgerond. De Fabriekstraat West en de Korte Tuinstraat staan gepland voor 2003. - Het is de bedoeling om halverwege 2002 te starten met bouw op het Pieter Vreedeplein. Het bestemmingsplan voor winkels, vrijetijdsfunc- ties, woningen en een parkeerkelder is in 2000 goedgekeurd en wordt momenteel verder uitge werkt. - Op het Holland-terrein (hoek Acaciastraat/Hart van Brabantlaan) worden komend jaar 180 gesta pelde woningen gebouwd. Verwacht wordt dat deze begin 2003 worden opgele verd. - Jongerenorganisatie Attak krijgt in 2002 plekje in het Veemarktkwartier. Tot slot wordt voor de komende vier jaar een tweede beheer- en veilig heidsplan opgesteld. Uw mening telt Het Stadsprogramma is nu nog voorlopig. Bewoners en organisaties kunnen nu zeggen wat ze van de plannen vinden. In november 2001 stelt de gemeenteraad het Stadsprogramma definitief vast tijdens de begrotingsbehandeling. Dus heeft u nog een goed idee of vindt u dat er in uw buurt ook wel eens iets mag worden opgeknapt? De gemeente Tilburg hoort graag uw mening. Voor reacties en ideeen waarvan de gemeente het belangrijk vindt dat ze snel kunnen worden uitgevoerd, is een speciaal inspraakbudget van 500.000,-. Dus reageer op het Voorlopig Stadsprogramma! Zo kunt u meedenken en meebeslissen over de toekomst van uw buurt of wijk en dus ook van de stad! Hoe u kunt reageren, leest u verderop. - Voor Noord analys wijkpl vertaa visie e gelenprograrr - In de wijk Groeseind- Hoefstraat stc 2002 de planr voor het gebi< Groeseind-No Op de plek we de ‘Diamai was gef verrijze woningen. - De Indische bi staat de komen jaren in het tek van verbeterini de woonomgev Hierbij wordt a sloten op de bc werkzaamhede de plek van de malige St. Willebrordkerk de Enschotsest - In de Bouwmeesterb wordt het gebii rond de Alleenhoudersi aangepakt. Inmiddels is ge met idee’ toekoms flat. - De visit Goirke-V wordt ir. uitvoering. - De Hasseltse kerk wordt een wijkcentrum. In 2003 moet dit multifunctionele centrum worden geopend. - Op de plek waar vroeger de Pellikaanhal stond, start dit jaar nog de bouw van middeldure eengezinskoopwoningen en een aantal woningen voor begeleid wonen voor de Zwijsenstichting. Meteen na de oplevering van de woningen wordt in 2003 de Buitenstraat opnieuw ingericht. Wijkprofiel Per gebied worden verschillende wijken beschreven. Voor elke wijk is een wijkpro fiel opgesteld. Daarin staat hoe de wijk ervoor staat, welke problemen er zijn en waar de kansen liggen. Op basis van dit soort vragen wordt beoordeeld voor welke gebieden het nodig is een wijkplan op te stellen. - In de wijken De Reit, Wandelbos en Het Zand (3-West) worden nu al de eerste maatregelen uitge voerd die voortkomen uit het wijk(ontwikkelings)plan. - Voor de wijk Gesworen Hoek start een wijkanalyse om daarna ook hier een wijkplan uit te voeren. - De start van de aanleg van de fietstunnel onder het spoor in het verlengde van de Academielaan is gepland in 2002. In 2004 zal deze ontbrekende schakel van de Blaakroute, die begint in de Blaak en doorloopt tot aan bedrijven terrein Kraaiven, helemaal klaar zijn. - In de wijk Zorgvlied is in 2001 begonnen met groot onderhoud van de riolering, wegen, trottoirs, groenvoorzieningen en met dertig-kilometermaatregelen. De uitvoering hiervan loopt door tot in 2003. - Op bedrijventerrein Kraaiven start in 2002 de uitvoering van een pakket beheermaatregelen. In Reeshof is een NS-station gepland. Bij station West komt een bewaakte fietsenstalling. Hiervoor worden de komende jaren plannen ontwikkeld en uitgevoerd. - Vooruitlopend op de aanleg van de Noord-West tangent wordt een aantal wegen heringericht. Met de verbreding van de Bredaseweg is al begonnen. Het noordelijke deel van De Baron van Voorst tot Voorstweg wordt verdubbeld. Bovendien worden andere problemen aangepakt om ervoor te zorgen dat de wijk Reeshof beter bereik baar wordt. - Tot slot is in West aandacht voor groen. In 2002-2003 wordt een plan gemaakt voor het beheer en onderhoud van het groen in de wijk Het Zand. De aanleg van groen in Reeshof, waaronder ook de ontwikkeling van het Reeshofpark, blijft een belangrijk punt op de agenda van de gemeente. - Voor de wijken Korvel Westeind St. Anna Zorgvlied-Zuid en Groenewoud is het maken van een wijkplan het komende jaar een belangrijke stap. Deze plannen worden opgesteld op basis van een wijkanalyse in samenspraak met de bewoners. - Het wijk(ontwikkelings)plan Trouwlaan/Uitvindersbuurt is al een stap verder. De maatregelen zijn door het college vastgesteld en voor een deel al in uitvoering, zoals schoonmaakacties. - De Piushaven is een zogenoemd veranderingsgebied. Hiervoor wordt in 2001 een zogeheten lange-termijnvisie vastgesteld. - Verschillende terreinen worden opnieuw ingericht. Zo worden in de wijk Groenewoud op de plaats van de inmiddels gesloopte Pius X-kerk ongeveer vijftig ouderenwoningen gebouwd. Ook komen hier een bibliotheek en een wijkcentrum. Op de plaats van de inmiddels gesloopte school Leijendaal worden in de loop van 2002 woningen gebouwd. - Ook groen staat op de agenda in Zuid. Het Leypark wordt in 2001/2002 ingrijpend aangepast. Ook de groenstrook aan de Ringbaan Zuid komt aan bod. Die wordt ecolo gisch ingericht. - in 2002 en 2003 worden het Watertorenplein èn de Watertore--*— - zodat het nieuwbouwgedeelte wordt gekoppeld aan de bestaande wijk - Met de voorbereidingen voor Westpoint aan de rand van de wijk Noor 2001 gestart. De bouw van de woontoren loopt door tot in 2003. - Ten slotte nog een voorbeeld voor ontwikkeling var Voltterrein wordt in 2002 onderzocht welke nieuwe I mogelijk is. - In de wijk Stokhasselt, het oudste deel van Tilburg Noord, worden de komende twee jaar maatregelen genomen om de verkeersveiligheid te verbetere" - In de omgeving van de Schans wordt de woonomgeving verbeu.u ting van De Schans en een deel van de Leharstraat. De werkzaamhec nodig zijn in 2002 klaar. - In Quirijnstok zal voor de aanleg van de Quirijnboulevard worden gestart met de bebouwing van het Obrechtterrein en de sloop van de flats in de Ingenhovenlaan. De ontwikkeling van dit gebied loopt de komende jaren door. - De plannen om het Wagnerplein op te knappen, worden verder ontwikkeld en aansluitend uitgevoerd. Dan wordt ook het groen in de omgeving aangepakt. - De verbindingsweg tussen de kapitein Hatterasstraat en de Lovense Kanaaldijk op bedrijventerrein Loven-Zuid wordt in 2002 aangelegd. - Voor Berkel-Enschot staan voor het jaar 2002 het verbeteren van de lanen en het aanbrengen van decoratief groen op het kerkplein in de kern Enschot op het programma. Ook in Udenhout worden voorstellen uit het groenstructuurplan uitge voerd. - Plan ‘De Mortel’ in Udenhout wordt in 2002 afgerond in combinatie met de herin richting van het park ter Roomley. - Voor het gebied rond de Kreitenmolenstraat in Udenhout wordt het komende jaar een plan ontwikkeld dat plaats biedt aan maximaal tien hectare bedrijventerrein. - Waterschap de Dommel gaat de waterhuishouding in natuurgebied de Brand verbe teren. De Gemeente levert hiervoor een financiële bijdrage. West :n van ng- inge-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 13