ff 11 HAMERS X^rpolis Supporter van de week Vi Willem ll-spits Mariano Bombarda: *We willen het publiek nog wat bieden* www.willem-ii.nl OSB PLAAT Arjen Robben heeft de toekomst De wedstrijd van het jaar MOEDERS MOOISTE CONSTRUCTIEPLATEN UNDERLAYMENT SPOREL ;Z3Y - DONDERDAG 10 MEI 2001 - PAGINA 15 El 2001 - PAGINA 1< DE TILBURGSE KOERIER Hoofdsponsor 'Willem II Het Stadionnieuws is een uitgave van Willem II rde detailhandel; irsiteit Brabant )00 LH Tilburg. Foto: Fotoburo Toin Damen resten Bombarda aast op de titel dubtopscoorer. FOTOBURO TOIN DAMEN Maar ik heb nooit de indrukfdat mensen al voortijdig weg. Ja, dan voor voetbalplezier, zegt Bombar- simpel is het. Antoon van Hest een groot woord. Robben zat als NU PER PLAAT Uit Totaal de meest populaire spitsen van marken. Robben, linksbuiten van Spelersmiddag Abdellaoui in actie. spraken met mijn school en de FOTOBURO TOIN DAMEN 2, Goirle is maar een van de anderen te kort te Jan Booren Sjef Struycken. ren. Sjef en zijn makkers laten ons voor verstandelijk gehandicapten. Aanbieding is geldig tot 1 week na verschijning in deze krant of zolang de voorraad strekt. Voor alle informatie over Willem II, bezoek onze site: VOOR O.A. DAKEN EN VLOEREN NERGENS GOEDKOPER Prinsenhoeven 5 - Tilburg - Tel. 013-5426245 Stappegoorweg 229 Tel. 013 -535 69 91 Fax.OI3-535 19 48 36.01.34 - met tong groef - 18 mm dik - afm. 122x244 cm - met tong groef - 18 mm dik - afm. 122x244 cm i-mail naar schrijf naar 4-1 1-0 nog behoorlijk wat zou kunnen oppoetsen. Als het even meezit i maan- tWil- Supporter van de week De supporter die op bijgaande foto is omcirkeld, wordt tijdens de wedstrijd Willem II - FC Gro ningen uitgeroepen tot supporter van de week. Deze supporter krijgt een mooie plaats op de hoofdtribune, een rondleiding door het stadion, een blijvend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een bus- Willem II UMBRO-Cup reis van de supportersclub. Bo vendien mag de supporter samen met een speler naar keuze of trai- ner/coach Hans Westerhof op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotobu- roToin Damen. De gelukkige supporter wordt een half uur voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de Supporters Servi ce Unit van Willem II. Zaterdagavond 12 mei, in de rust van de wedstrijd Willem II - FC Groningen, spelen twee teams van Amarant en Prisma tegen elkaar om de Willem II- UMBROCup. 4- 1 3- 0 5- 2 4- 2 Uit 5-0 2-1 2- 2 3- 0 0-1 0-2 4- 3 2-0 5- 3 3-0 0-0 2-2 NU PER PLAAT Prijzen incl. BTW, thuisbezorgen mogelijk V 21 12 5 13 2J Harri Tilburg 43 16 11 16 76-70 leven •Stok tijdens de de Textielbuurt; Islid Snjezana 49" SPORTPWZEN RELATIEGESCHENKEN Het mooiste cadeau voor de beste prestatie Kapelmeesterlaan 112a Tel. 013 - 456 11 99 5049 NL Tilburg Fax 013 - 455 08 01 isgenootje Danny Mathij- sen van Willem II is ook geen totaal onbekende voor Robben. Samen zaten ze in een aantal nationale selecties. Robben heeft het^geluk, Willem II Pauze Cup Zondag 20 mei zal in de rust van de wedstrijd Willem ll-RBC Roosendaal de prijsuitreiking van de Willem II Pauze Cup plaatsvinden. De winnaar van de Willem II Pauze Cup is basis school 't Schrijverke uit Goirle. Supportersgala De supportersclub kiest op m dag 28 mei 20.00 uur in het 1 lem ll-stadion de speler, het talent en de clubman van het jaar. Met zo'n prachtige tuinhortensia worden moeders graag verrast. Deze stevige plant heeft volop bloemen in roze, donkerroze of blauw. Van 19,95 voor 95 W(€5,42) 1970-1971 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1977- 1978 1978- 1979 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1983- 1984 1987- 1988 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 199M992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 2000-2001 1- 0 2- 0 3- 0 4- 1 1- 1 .2»t 0-0 3-4 2- 3 3- 0 1-2 0-0 ouder. Het Oosterpark is en blijft televisie. Ik hoor het altijd wel op de besprekingen van tevoren.' Geluk gesp. gew. gel. verl. doelsal. 48-23 22 4 6 12 28-47 irrie Verhoe Verkoopmedewerk(st)er Voor het nieuwe seizoen zoekt de fanshop voor de thuiswed strijden een vrijwillig(st)er voor een verkooppunt op de prome nade. Info: (013) 549 05 90. Voor inzage i, of voor vragen, ezicht telefoon- Wedstijdmascotte De wedstrijdmascotte van za terdagavond bij Willem II - FC Groningen is de 7-jarige Roy van Gorp uit Tilburg. Als het aan Mariano Bombarda ligt, hoeft de competitie voor Willem II niet als de bekende tenmihste, want op dat punt voelt nachtkaars uit te gaan. De Til- de populaire Argentijn zich wel burgse ploeg mag dit seizoen wat tekort gedaan. dan weliswaar niet in de prij- 'Balen natuurlijk,' zegt hij in on zen vallen, het betekent niet vervalst Nederlands als we hem dat de wedstrijdpunten verder vragen hoe hij over zijn eigen pres zo maar worden ingeleverd, tatie denkt in deze competitie. Op 'We willen ons eigen publiek het moment van spreken staat hij echt nog wel wat bieden. Daar op elf doelpunten. 'Dat hadden er heeft het ook recht op,' vindt gemakkelijk een stuk of vier meer Bombarda. kunnen zijn. Een paar ten onrech te afgekeurd, zoals in de uitwed- Twee thuiswedstrijden resten strijd tegen FC Groningen (1-1), nog. Zaterdagavond (19.30 uur) toen ik vlak voor tijd raak kopte, tegen FC Groningen en een week Kijk, dat zijn dan ook nog eens later tegen degradant RBC, dat doelpunten die winst of verlies be- aan deze competitie nauwelijks tekenen ‘in- een wedstrijd. Dat enig plezier kan hebben beleefd, maakt het dan nog moeilijker te In elk geval twee ploegen tegen accepteren.' wie Bombarda ('scoor die goal!) zijn reputatie als clubtopscorer Arbitrage Als topscorer loop je de meeste kans op applaus, maar de rol van aanvalsleider heeft ook zijn min der prettige kanten, weet Bom barda inmiddels uit ruime erva ring. 'Het is niet altijd leuk dat je steeds wordt afgerekend op het aantal doelpunten datje hebt ge maakt, vooral niet als je weinig be speelbare ballen krijgt.' En op de vraag of dat niet aflatende gesjor, prettige kanten te accepteren, duwen en trekken van een verde- Op woensdag 30 mei organiseert Willem II op de velden van Willem II Amateurs voor alle leden van de Kids Side de jaarlijkse spelersmiddag. Hiervoor zijn wij nog op zoek naar een aantal Vrijwillig,... teresse hebben, neem Statistische feiten Willem II - FC Groningen Thuis 0-1 4-2 Clubartikel van de wedstrijd De fanshop heeft voor de wed strijd tegen FC Groningen de Willem II damesparfum van 49,95 voor 39,95 in de aanbieding. Op deze aanbie ding is de Seizoen Club Card korting niet van toepassing. De fanshop is geopend van maan dag tot en met zaterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur en op wedstrijddagen van drie uur voor aanvang van de wedstrijd tot drie kwartier na de wed strijd. middenveld, een positie die toch vaak toebedeeld wordt aan een al dan niet afgedwongen, dat de ervaren speler. Het kan dus mis brief hebben ge- FC Groningen. Sindsdien trekt Arjen Robben speelde slechts één Mariano Bombarda is eigenlijk de linksbuiten positie niet overbezet schien nog even duren voor we deze jongeling de nodige aan- keer eerder in het Willem ll-sta- enigespelervanWillemlldieArjen was bij Groningen. Mathijsen Mathijsen in het eerste van Willem dacht,.en niet alleen in het "Hoge dion. Dat was een aantal weken daadwerkelijk kent. Nou is kennen speelt in een verdelende rol op het II zien, maar ook hij komt er wel. Deze jongens hebben en zijn de toekomst. De heren uit Groningen komen waarschijnIijk al vrijdagavond naar Tilburg om zich als team volledig voor te bereiden op de wedstrijd. Groningen lijkt dan weliswaar vei lig voor degradatie en nacompeti- tie, maar er zullen toch echt nog wat punten binnen moeten ko men, daar is Arjen Robben heilig van overtuigd. Vorig jaar schopte Robben er nog 50 in voor de B-jeugd van Gronin gen. Vader Hans Robben is ook al jaren werkzaam bij FC Groningen als trainer van de A1. Recentelijk heeft hij besloten deze functie neer te leggen. Tot nu toe waren Staat het stadion op z'n kop. En (beschikbaar gesteld door de (Struycken). Sjef heeft deze status Winnen doe je dan namelijk van- Jan (Boor) en Fons (van Hoek), ik vader en zoon Robben onafschei- denk niet dat het een vrijblijvend sfeersponsors). Ook mogen beide zelf verdiend door een ongekend zelf. Je hoeft geen topsporter te hoop dat jullie nog lang trainingen delijk. De top 3 van Nederland, gebeuren is of een verplicht num- teams hun tenue behouden en lo- enthousiasme uit te stralen en over zijn om een topprestatie te leve- blijven verzorgen op de instituten Ajax, Feyenoord en PSV, hebben ijner. In tegendeel, het is iets waar pen alle deelnemers na afloop hun te brengen op alle aanwezigen. het hele jaar naar toe wordt ge- ereronde door het stadion langs Zonder te willen moraliseren; van dat jaarlijks weer op een fantasti- Op die manier zijn wij als liefheb- ben. Zou hetontslac leefd door de deelnemers. Vol- het publiek. Het is de vreugde die dit soort evenementen kun je toch sche manier zien. bers in ieder geval verzekerd van in de richting wijzer flens de begeleiders zijn er zelfs deze sporters uitstralen, die ieder- wel heteen én ander opsteken. Ze onze "wedstrijd van het jaar". ^porters bij die het hele jaar door, een tot winnaar maakt. zijn leerzaam. Sport is op deeerste Bedanktjongens en meisjes!! Frans Brouwers Kritisch publiek Bombarda verhult niet dat hij en zijn teamgenoten ontevreden zijn over dit seizoen. 'Als je niet tot op het laatst kunt meedoen om een plaats in de Europese competitie, dan heb je het als Willem II niet goed gedaan. We hebben hele goede wedstrijden gespeeld, maar steeds weer bleek dat we de lijn niet konden vasthouden. Dat heeft te maken met het feit dat we een jonge ploeg hebben, dat er soms individueel grote fouten zijn gemaakt, maar ook omdat we dit seizoen veel pech hebben gehad. Neem zo'n bal van mij tegen de paal in de wedstrijd tegen NAC. Gaat hij er in, dan waren we nor maal gesproken niet meer in de problemen gekomen. Ja, en dan geven we het toch weer weg,' zucht Bombarda, die tot overmaat van ramp ook nog tegen PSV op de paal mikte. Een reden temeer voor de spits om er zaterdag tegen FC Groningen, uitgerekend de club waar hij van af 1994 tot aan zijn overgang naar Willem II in 1997 furore maakte, nog eens stevig tegen aan te gaan. Voldoende gemotiveerd? 'Dat mag geen vraag zijn,' reageert hij. 'Bovendien doet het me wel wat om tegen mijn oude club te spe len.' Bombarda rekent daarbij wel op de steun van het Tilburgs pu bliek. 'Een zeer kritisch publiek', weet hij. 'Het wil altijd drie dingen: goed spel, een overwinning en de arbitrage slecht wordt behan- spanning. Ik verbaasde me laatst Kun je dat niet, dan moet je ge- deld. 'Och, de ene scheidsrechter nog. Stonden we met 4-0 voor te- ’"diger, nog wel enige ruimte laat woon ander werk gaan doen, zo doet hetwat beter dan de andere, gen De Graafschap en gingen veel voor voetbalplezier, zegt Bombar- simpel is het.' Maar ik heb nooit dè ihdruk,dat mensen al voortijdig weg. Ja, dan da heel nuchter: 'Leuk is anders. Het voortdurend fysieke contact een arbiter mij met opzet bena- is het blijkbaar niet spannend ge- maar het hoort er nu eenmaal bij. met een verdediger levert over en deelt. Als het al eens verkëerd uit- noeg meer. Ik geef toe datje veel van het spel- weer veel vrije trappen op. pakt, dan is het gewoon omdat hij letje moet houden om die minder Bombarda vindt niet dat hij door het niet heeft gezien.’ 1DOE HET ZELF Regelmatig hebben we het over de wedstrijd van het jaar. Wil- Boegbeeld lem ll-NAC, Willem ll-Ajax om ermaareenpaarte noemen. Aan- Voor degene die de wedstrijd van staande zaterdag is het echt weer zover. Dan vindt de enige het jaar nog nooit hebben aan- “echte" wedstrijd van het jaar plaats. In de pauze van de ont- schouwd zal het een openbaring moeting tussen Willem II en FC Groningen wordt er gestreden zijn. Voor hen, die deze bijzondere om de Willem II UMBRO Cup. ontmoeting al wel hebben bijge woond, zal het een weerzien zijn. Éénmaal per jaar treden ze tegen elke ochtend .opnieuw, vragen Want inmiddels zijn vele deelne- èlkaaraan in het Willem ll-stadion. wanneer het zover is. mers bekend bij het publiek. En zo- De teams van de bewoners van De inzet is de UMBRO Cup. Na- als dat hoort bij dergelijke evene- Amarant en Prisma, leder jaar ste- tuurlijk ontvangt de winnaar deze menten is er ook een lén deze verstandelijk gehandi- cup, maar eigenlijk kent deze ont- publiekslieveling. Dit zonder ook «lapte sporters de harten van de moeting alleen maar winnaars, m™, ,Q., toeschouwers. Elk jaar opnieuw Beide teams ontvangen een beker doen.HetabsoluteboegbeeldisSjef plaats pleziermaken en genieten, p.s. Het Nederlands elftal onder 18 Noorden". Zelf staat Robben met geleden met de Nederlandse se- 1 jaar heeft helaas de kwalificatie beide benen op de grond. Naast lectieonder 18jaar in de interland jongmannetjeopdetribuneinhet voor het Europees Kampioen- alle verdiende faam bij Groningen tegen Denemarken (1-1).'Ik vond Oosterpark en keek naar één van schap niet gehaald. De talentvolle en de Jong Oranje-elftallen, gaat het een ontzettend gezellig sta- generatie met Rafael van der de uit Bedum afkomstige spits dion,enikkijkerzekernaaruitom Nederland: de toen nog in groen- 'I Vaart, Youssouf Hersi, David Men- doodgewoon naar school. er te spelen als het helemaal vol wit gehulde Bombarda. Verder des da Silva en niet te vergeten Ar- 'Ik zit momenteel op de HAVO, zit. Het is wel een heel ander sta- geeft Arjen heel eerlijk toe dat hij jen Robben, heeft het onderspit deed eerst Atheneum, maar dat dion dan in Groningen. De hoeken niet zo heel veel weet van het Til- moeten delven in en tegen Dene- werd een beetje te veel van het zijn daar open, het staat midden in burgse elftal. 'Ik ben niet iemand goede in combinatie met het voet- een woonwijk en het is eén stuk die alle wedstrijden bijhoudt op de FC Groningen, is er bij zijn club 'ballen. Soms mis ik wel eens een voor een groot deel de oorzaak training bij Groningen, ómdat ik mijn thuisbasis, waar ik ook ooit van dat ex-international Peter dan lessen moet volgen. De af- terecht zal komen. Ik kom daar al Hoekstra amper aan spelen toe- spraken met mijn school en de zo lang, ik ben echt van dat sta- komt. En dat voor een 17-jarige... club zijn gelukkig erg goed, zodat dion gaan houden. Het is natuur- Leeftijds af en toe een buitenlandse reis lijk ook geweldig om van veel Op 3 december 2000 maakte Ar- metJong Oranje gewoon mogelijk mensen uit de buurt reacties te ligers. Mocht je in- jen Roben, die met zijn 16 jaar nog is.' krijgen. Die kennen mij allemaal al zater dan contact voor de B-jeugd mocht uitkomen, van kleins af aan en dat maakt het op met Kim Dijkstra. Kinderen van de zijn debuut in de hoofdmacht van Stadion erg persoonlijk.' ITif4c Ciz4a nnnn Krizsf E/“’ C A Kids Side die geen had, worden ook verzocht contact op te nemen. Info: (013) 549 05 90. onder meer de :rpen. tbeleid; mheden aan de reeds interesse getoond in Rob- agvan zijn vader »n vaó een spec taculaire transfer? Nathalie Nuiten jL I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 15