I I IQ' era i I I RB L 03T Opening Likeur- en Frisdrankenmuseum in Hilvarenbeek Ovérj recnt Truck Tour Tilburg naar museum in Best Bosvreugd decor eerste ROC Wereldculturendag Power r Flowei K5 fD I L 23e Nacht van Loon op Zand 8 Route Truck Tour Tilburg Eerste officiële handeling Bedrijventerrein Esbeek Meld je aan als bezorger! DeTilburqse Keerier brengt de regio in beweging V'XEUz;» >47/iVMil brengt He regio /n beweging i JAARGANG 44 NR. 2199 .....3 OPLAGE 107.300 DONDERDAG 1 9 APRIL 2001 Buiten schot FOTO: MERLIN DALEMAN '□ff Cemeentenieuws Jong talent krijgt prominente plaats op slotmanifestatie Festival Mundial Voor meer infor Info Lijn: 013-5^ MUSEUM Woon je in Tilburg of Oisterwijk zie pagina 10, 11 en 12 Kwijtscheldingsdag Rechtswinkel Voor het vertrek van de Truck Tour Tilburg nog even tijd om bijzon dere trucks te bewonderen. foto: bas luijten Seniorenwijzer op pagina 5 Dan snel naar BABYSUPER Niet de grootste wel de goedkoopste. Leenherenstr. 120 Tilburg tel. 013-5443378 MEGA VURIGE 40 CURSUSSEN RONDOM HART VAN BRABANT FLUKS, KINDERPAGINA UITAGENDA FILMS CULTUUR AMUSEMENT FLEXWERK PERSONEEL GEMEENTENIEUWS GEESTELIJK LEVEN SPORT 8 ÉN 9 .10,11 EN 12 13 15 leen- /ater- atsen van een riool- einde van de Oude io 1833. In de fris- treft u machi- periode 1890- i on- iuze. Rijkbloeiende Vlijtige Liesjes in diverse kleuren. \Een vrolijke plant voor uw tuin, balkon of terras. PER STUK nu 3 vook De route die gereden wordt ziet er als volgt uit (tussen haakjes staan de passagetijden bij benadering vermeld): ~‘rs hebt etering is de Inlichtingen e.. makers, tel. 041 3rd) ^ugdijk 2 ryzer -- aarstraat TK (ingang Koopavonden op donderdag en vrijdag. J.' Prijs Voor de winnaars ligt een unieke prijs klaar. Een deskundige jury, "Knokken" De belangstelling van gehandi capten, zowel als uit de kringen van de bedrijven die materieel be- Ben je 14 jaar of ouder en zoek je een goede BIJVERDIENSTE? Je krijgt de kranten bij je thuis, je werkt alléén donderdagmiddag en je verdient méér dan je denkt! Bel nu voor inlichtingen 013-5821107 C7 P’RlS geme kele jaren den tot ves' De netto ui Die tocht wordt halverwege derbroken voor een lunchpai En die lunchpauze is dit jaar in een hal van genoemd museum. Dat betekent een bezoek van on geveer 1000 personen. Dit jaar wordt het evenement voor de veertiende keer gehou den. In de voofbije jaren heeft de Stichting Truck Tour Tilburg, die voor de organisatie tekent, steeds kunnen terugblikken op een geslaagde tocht, die niet al leen door de deelnemers met hun begeleiders(sters) als een heel bijzondere gebeurtenis wordt er varen, maar ook door allen, die er hun medewerking aan verlenen. KENTRUM^ g Recreatielopers Om 21.00 uur mogen ook de recreatie lopers voor de 10 km -meer kilometers lopen is toegestaan- gezamenlijk met de lopers van de 15 uur van start gaan. Ook de opbrengst van deze loop gaat naar de stichting van Antoon van Noye. Voor de jeugd- en recreatieloop kan men inschrijven tot aan de start. De Nacht van Loon op Zand staat be kend om zijn gezellige sfeer met vele vlaggetjes, feestverlichting en de vele vaste ontmoetingsplaatsen die de lo pers hebben. Ontmoetingscentrum de Wetering is de gehele nacht geopend. n en inschrijven: Ad Leer- 0416-362858. mannen is tienvoudig winnaar srmakers de titelverdediger; bij <omt hij definitief in het bezit wisselbokaal. Ton van Andel ivoudig winnaar), Marcel Dek- _.ieks Haan, Kees Lambrechts en kan Gerold Vluggen zijn de verdere kandi- De daten voor de eerste plaats. Bij de acht ingeschreven vrouwen bevinden zich: Marleen Radder-Willems (vorig jaar eerste) en Aaf Peters-de Rijk (reeds dertien maal eerste). Voor de gemeentelijke promotiebo- kaal is Ad van Beek uit de Moer de Het Museum Bevrijdende Vleugels aan de Sonseweg in Best krijgt zondag 22 april een bijzonder gezelschap op bezoek: de Truck Tour Tilburg. De Truck Tour Tilburg is een jaarlijks te rugkerende recreatieve dagtocht voor 270 lichamelijk en ver standelijk gehandicapten, die samen met hun begeleiders als passagiers in de cabine van een truck, een tocht maken van on geveer honderd kilometer. TIL 51 BOXTEL - Vuurij- BREDx) - Heilaars, voornaamste kandidaat. RWV Rotter dam verdedigt de Moonen Attraktie- verhuur Teamprijs. Voor de Wetering debutanten bokaal is er een 15-tal ge gadigden uit Nederland en België. Natuurlijk heeft de Nacht van Loon op Zand weer de gesponsorde jeugdloop. Dit jaar zal de opbrengst gaan naar de stichting van Pater Antoon van Noye die bezig is met een sportproject in krottenwijken in Brazilië. Zaterdag avond om 19.30 uur laat ook de burge meester de jonge deelnemers van start gaan voor de 12 en 3 km. Aan de start staan dan ook de jongens van de Ne derlandse Jeugd Snelwandel Ploeg. Vertrek Katsbogten: 10.00 uur, Emma Goldmanweg - Clara Zetkinweg - Aletta Jacobsweg Mina - Krusemanweg -Rielseweg - Dr. Hub van Door- rieweg - Ringbaan Zuid - Goirleseweg - Goirle - Goirleseweg - Tilburgse- weg - Van Haestrechtstraat - Abcovenseweg -Beeksedijk - Hilvarenbeek - Beeksedijk - Goirlesedijk - Tilburgseweg - Doelenstraat - Paardenstraat - (10.30) - Bukkunweg - Van der Heydenstraat - Diessenseweg - Diessen - Beekseweg N 621 - Molenstraat - Tongerloseweg - Baarschot - Baar- schotsestraat - Westelbeersedijk - (10.45) Spreeuwelsedijk - Westelbeers - Schepersdijk - Westelbeersedijk - Middelbeers - Westelbeersedijk - Wil- librordusstraat - Doornboom straat - H. Jansstraat - Oostelbeers - H. Jans- straat -(11.00) - Andreasstraat N 621 - Oirschot - Langereyt - Kempenweg - Slingerbos - Eindhovensedijk - Best - Erica -(11.45) - Bataweg - Bata- brug - Kanaaldijk - Sportlaan - Willem de Zwijgerlaan (11.30) - Oude Rijksweg - St. Oedenrodenseweg - Sonseweg - Museum Bevrijdende Vleu gels (11.45-12.30). Terug: vertrek Bevrijdende Vleugels: 14.45 uur Sonseweg - St. Oedenrodenseweg - Oude Rijksweg - Wilg - Ringweg - Oir- schotseweg - Oirschot - 15.00) - Rotonde Oude Bestseweg - Rotonde Kempenweg - Spoordonkseweg - Spoordonk - Spoordonkseweg - Oir- schotseweg - Moergestel - (15.30)- Oirschotseweg - Raadhuisstraat - Rootven - (15.45) Tilburgseweg - Bakschevenweg - Berkel-Enschot - Zandstraat - Broekstraat - Streepstraat - Bosscheweg - Tilburg - Bossche- weg - Ringbaan Oost - Van Meeterenstraat (16.00) - Rosmolenplein - Mo lenstraat - Veldhovenring - Wilhelminapark -.Hasseltstraat - Willem de Rij - kestraat - Dillenburglaan - Nassauplein - Lage Witsiebaan - (16.15) - Beneluxlaan - Wandelboslaan - Ringbaan West - Prof. Cobbenhagenlaan - Academielaan - Bredaseweg - Gilzerbaan - Deltalaan 16.30) - Wetering- laan - Vaartlaan - Dr. Hub van Doomeweg - Rielseweg - Mina Kruseman weg - Emma Goldmanweg - Sthenker BTL. (16.45-17.45 uur). briekje, anno drankenafdeling nes aan uit de k 1950, toen de productie van frisdrank nog op ambachtelijke schaal plaatsvond. Het museum presenteert verder een voor Eu ropa unieke collectie verpak- kingsglas, die een overzicht geeft van de ontwikkelingen op dit gebied in de laatste vierhon derd jaar. L - In deze 15 uur moeten de mannen min- stens 95 kilometer lopen, de vrouwen i i de ij uur zoveei mogelijk kilometers bij elkaar te lopen. Verwacht wordt dat de winnaar zo rond de 135 kilometer zal lopen. De inschrijving staat nog open en er wordt verwacht dat er weer circa honderd snelwandelaars van start gaan. Folkcafé de mannen is tienvoud‘8 winnaar Zondag 22 april vindt in Paradox, winst kc Telegraafstraat 62 in Tilburg, een /an de Folkcafé plaats met Wè-nun !lwepV( Henk. Aan vang 16.00 uur. De Til- burgse volksmuziekgroep Wè- nun Henk grijpt terug naar de vo rige revival van de folk, die van de jaren zeventig. De invloeden van de groep (Rum, Wannes van de Velde, Dommelvolk, RK Veul- poepers BV) zijn nog wel bekend bij de oudere folkies, maar de nieuwe aanwas onder de folklief- hebbe'rs kent deze namen alleen nog maar van een enkele, vaak kortstondige reünie of van nostal gische verhalen uit de oude doos. Het optreden in Paradox wordt aangegrepen om veel nieuwe nummers aan het publiek te laten horen. Ook wordt van de gele genheid gebruik gemaakt om met een aantal gastmuzikanten samen te spelen. samengesteld uit vertegenwoor digers van het ROC Midden Bra bant, Brabants Dagblad, Heu- velpodium en Festival Mundial heeft de moeilijke taak om zes acts te selecteren uit het afwisse lende en bovenal kleurrijke aan bod. De zes winnaars krijgen een plaats in de programmering van het slotweekend van de 14de edi tie van Festival Mundial op 16 en 17 juni in het hopelijk zonover goten Tilburgse Leijpark. Verspreid over het slotweekend rijgen de winnaars een plaats op ROC-ICCO-podium: het erenpodium. Er valt dus een lovuiv v.i naaie prijs in de wacht te slepen. Tilburgse groepen als Krezip, Senaen Loungeroom Li zards gingen hun reeds vooraf. Welkom! Maar zover is het nog niet. Eerst kan er genoten worden van heel veel en fraai ROC talent tijdens de voorronde op zondag 22 april De bezoeker zal absoluut ogen en oren te kort komen en genie ten van het enthousiasme van de deelnemers. Zij zijn het toon beeld van de positieve kanten van onze toenemende multicul turele samenleving. Muziek draagt op deze bruisende en in- ledere Tilburger heeft een aan slag ontvangen van de geme telijke belastingen en/of wa schap de Dommel. De Rechtswinkel organiseert even als Vorige jaren een kwijtschel dingsdag. Zaterdag 21 april kun nen mensen die denken in aanmerking te komen voor kwijtschelding vanaf 9.30 tot 16.00 uur terecht voor hulp bij het aanvragen daarvan. Tevens is er de mogelijkheid voor het aanvragen van de subjectsubsi- die. Voor mensen met lage inko mens of een uitkering is het be langrijk even te informeren of ze wel of niet in aanmerking ko men. Voor de aanvraag zijn diversen bewijsstukken nodig, bankafschriften. Het is zaam tevoren de toelichting gemeente goed door te :n. Ook kan men de I Vandaag, donderdag 19 april, zal Hilvarenbeeks wethouder drs. J.A. Bols, als portefeuille houder ruimtelijke ordening, de eerste officiële handeling ver richten met betrekking tot het Bedrijventerrein Esbeek. Door dit bestemmingsplan beschikt de ^meente Hilvarenbeek voor en- —zn over de mogelijkhe- ïstiging voor bedrijven, uit te geven oppervlak- zoals raad- 'g van de gemeente goed door te ne men. Ook kan men de Rechts winkel bellen en vragen wat men mee moet brengen. Rechtswin kel, Lange Schijfstraat 107, tel. 5353135. De filburgse Keerier VERSCHIJNT IN TILBURG, GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. BERKEL-ENSCHOT, OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN Vertrek Maar ongetwijfeld genieten de deelnemers het meest van de rit in de truck, waarin zij rich een dag "Ridders van de weg" voe len. Zij zorgen er wel voor dat de colonne niet onopgemerkt pa seert en zwaaien naar hartelu naar het publiek langs de weg. Vertrek- en aankomstplaats ook dit jaar bedrijventerrein De Katsbogten in Tilburg. Daar wordt om 10.00 uur het "start schot" gelost voor het eerste blok van 65 trucks, terwijl met een tussenpauze van telkens een kwartier de volgende drie blok- i-rijden. 11.30 uur arriveert het eerste blok bij het museum, want er wordt gereden met een snelheid van circa 35 km/u. Na de lunchpauze zet om 14.45 uur het eerste blok zich weer in bewe- Op zondagmiddag 22 april organiseert het ROC Midden Brabant in samenwerking met Festival Mundial een Wereldculturendag. Deze vindt plaats in Cultuurbos Bosvreugd aan de Reeshofdijk te Tilburg. Het programma start om 13.30 uur. Vanaf 13.00 uur is het publiek van harte welkom. De toegang is gratis! In de vorm van een heuse talentenwedstrijd kunnen bezoekers meegenieten van 26 acts van de deelnemers aan deze talentenjacht. In het weekend van 21 en 22 april or ganiseert wandelsportvereniging Hart van Brabant voor de 23e keer de Nacht van Loon op Zand. Start en finish zijn bij cultureel centrum De Wetering. Zaterdag 21 april 21.00 uur zal burgemeester Weierink het startschot lossen voor de 15 uur du rende wedstrijd. Na een periode van verbouwen, inrichten en proefdraaien is het op vrijdagmiddag 20 april zover. Dan wordt aan de Varkens- markt 22 in Hilvarenbeek het Nationaal Likeur- en Frisdran kenmuseum "Isidorus Jonkers" officiéél geopend. Dit unieke museum toont een uitgebreide collectie over likeur, frisdranken en glasverpakking. Laatste fase werkzaamheden Noprdoosttangent Schoonmaakplan winkel gebied centrum Expositie spoorprojecten in Informatiecentrum spirerende wijze bij aan meer be- Voor meer informatie: Mundial grip en belangstelling voor el- Info Lijn: 013-5431335, website kaar en eikaars achtergronden. U www.festivalmundial.nl bent van harte welkom! te bedraagt ongeveer 7 ha. Op die oppervlakte kunnen 20 tot 25 be drijven worden gevestigd. Op dit moment zijn al 13 kavels toege- wezen. Momenteel wordt een gedeelte van het bestemmings- (Bwgiir plan bouwrijp gemaakt. De eer- ste officiële handeling zal door wethouder Bols worden verricht Maar liefst 14.000 cursisten van door het plaatsen van een riool- ruim 80 nationaliteiten zijn ver- put aan het einde van de Oude tegenwoordigd op het ROC Groenstraat te Esbeek. Midden Brabant. Tijdens deze krijgende winnaars een plaats op eerste Wereldculturendag krij- het ROC-ICCO-podium: het gen de deelnemers de kans öm jongerenpodii hun enorme verscheidenheid mooie en fraai aan talenten het publiek te pre senteren. Vanzelfsprekend zijn de acts op deze Wereldculturen dag zeer gevarieerd, van rock, rap, hip-hop, R&B tot funk. Deelnemers zijn allemaal cursis ten en/of leerkrachten van het ROC Midden Brabant. Met de optredens laten de deelnemers, van verschillende nationaliteiten en etnische achtergronden, zien wat voor moois het ROC Midden Brabant in multicultureel op zicht te bieden heeft. en zanger/presentator Marc van ging, om via een aantrekkelijke Alphen uit Tilburg, die de lunch- route terug naar Tilburg te rijden, pauze opluisteren. Die lunch- waar de aankomst zal zijn tussen pauze is overigens een uitsteken de gelegenheid om vriendschapsbanden aan te kno pen of te verstevigen. schikbaar stellen, alsmede de chauffeurs en motorrijders (ver- keersbegeleiders) die medewer king verlenen, groeit ieder jaar. Niet minder dan 450 gehandicap ten meldden zich aan voor een plaatsje in een van de cabines, ter wijl ruim honderd bedrijven in to taal bijna 500 trucks beschikbaar stelden. En chauffeurs knokken als het ware om mee te mogen rij den. Om het geheel in goede ba nen te kunnen leiden kunnen maar 250 trucks en 270 gehandi capten (waarvan twintig op een reservelijst) worden toegelaten. Op de dag voorafgaand en de be- ken gaan rijt treffende zondag zelf is er ook Omstreeks nog een groep enthousiaste vrij willigers in touw om het de deel nemers aan niets te laten ontbre ken. Daartoe behoren onder anderen het orkest Zuutjes Aon Het Nationaal Likeur- en Fris drankenmuseum is iri de maan den april tot en met september geopend van 13.00-17.00 uur (maandag gesloten). In de perio de oktober tot en met maart kun nen bezoekers terecht op zater dag en zondag van 13.00-17.00 uur. Op feestdagen gelden aan gepaste openingstijden. Voor groepen op afspraak is het muse um het hele jaar geopend. Voor partijen zijn verschillende arran gementen mogelijk. Het gaat goed met Eric Ge- rets. De Belgische oefen meester stevent met PSV rechtstreeks af op de dub bel. Dat is een fraaie presta tie, ondanks het niet echt hoge niveau van de Neder landse voetbalcompetitie. Hoe anders zou dat zijn als de Eindhovenaren ergens onderaan de middenmoot zouden bungelen. Gerets heeft veel krediet in de lichtstad, maar toch... Hij zou de eerste niet zijn die een slechte serie wedstrij den zou moeten bekopen met ontslag. De grote lijst blessures, de balletjes op de paal en het missen van uit gelezen kansen door anders zo trefzekere spitsen zijn verzachtende omstandig heden. Voor de spelers maar niet voor de trainer. Het uit de laan sturen van de coach zou kunnen leiden tot een schokeffect waar door spelers beter gaan presteren. En bovendien is het makkelijker om de trai ner te ontslaan dan een aan tal spelers. Philips heeft geen floris sant kwartaal achter de rug. De winst van de electroni- ca-gigant is sterk gedaald. Alsof het een soort automa tisme is, knikkert de lam penfabriek uit Eindhoven daarom wereldwijd zo’n zes- tot zevenduizend men sen buiten. De ervaring heeft geleerd dat het een operatie zal zijn waarbij de trainers (topmanagers) bui ten schot blijven, maar de spelers op kunnen stappen. Het geeft Willem Il-voor- zitter Jan Vullings een beetje gelijk. Een betaald voetbalorganisatie is geen bedrijf. Of het moet wel een merkwaardig soort onder neming zijn. Het museum is ontstaan uit de sa menvoeging van de collectie van de stichting Nationaal Likeur- museum "Isidorus Jonkers" en een collectie van de Nederlandse Frisdranken Industrie. Boven dien werd door de stichting Vrienden van het Museum de complete flessencollectie van Johan Soetens aangekocht. Deze collectie geeft éen overzicht van de fles door de eeuwen heen. De likeurafdeling van het muse um beschikt over de meest uitge breide collectie in Europa. Het hart hiervan is een antieke li keurstokerij en een advocaatfa- 17.00 en 18.00 uur. Daar ontvan gen de deelnemers nog een herin nering en enkele attenties. j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 1