\nterPoZz^ Supporter van de week Mark Schenning tevreden bij NAC www.willem-ii.nl Pauze Cup nadert ontknoping {Contour Vrijwilligers gezocht NTEN bBS TS b.v. s :n celtje heeft ook ïuke tocht. inkeltje te ektie g SPOREL jaar I- to care’ ET in DONDERDAG 12 APRIL 2001 - PAGINA 23 DE TILBURGSE KOERIER Klachten of suggesties Hoofdsponsor Foto: Fotoburo Toin Damen Fotoburo Toin Damen Schenning verslaat Tbilisi in de lucht. Radio Paloma Willem II Club show intie eieren. bantse ploegen een belangrijke Uit Totaal AARS Harrie Verhoeven PEN aan een gelijkspel voldoende. Nadere berichtgeving volgt. N B.V. Zwart!! REN VAN efbee, van den web Fotoburo Toin Damen Jaliens passeert Tom Soetaers. Voor alle informatie over Willem II, bezoek onze site: pns VOOROP organisatie uoor vrijwilligerswerk i groot gezien. nama's, in kijkje 9 TILBURG 88 [keerplaats |>or de poort 20 6 6 8 xnotced 013-5420113 gesp. gel. verl. 39 17 8 14 59-52 Uit 2- 1 4-0 3- 1 2-1 2-0 2-2 0-1 0-2 1- 4 2- 2 1-0 0-0 0-1 0-1 0-2 2-2 2-0 Thuis 2- 4 1-5 3- 4 1- 0 0-1 2- 3 0-0 3- 1 2-2 2- 1 3- 1 2-0 4- 0 2J0 2-0 1- 3 2- 0 2-0 2-1 o. de kerk sen bezwaar om i rond te brengen aan de slag voor van het SPORTPRYZEN REL A TIEGESCHENKEN Het mooiste cadeau voor de beste prestatie Kapelmeesterlaan 112a Tel. 013 - 456 11 99 5049 NL Tilburg Fax 013 - 455 08 01 ma is te vinden op de frequentii 106 FM en is telefonisch te be reiken via het nummer 00 - 32 146591 92. 2 april a.s. is het zoek naar t— begeleiGv..i. v een kirJ Wedstrijdbal De bal waarmee de wedstrijd Willem II - NAC wordt ge speeld, is gesponsord door Golfcentrum "Vossenhole” uit Tilburg. Clubartikel van de wedstrijd De fanshop heeft voor de wed strijd tegen NAC een Tricolores cap van 28,95 voor 9,95 in de aanbieding. Op deze aanbie ding is de Seizoen Club Card korting niet van toepassing. De fanshop is geopend van maan dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op wed strijddagen van drie uur voor aanvang van de wedstrijd tot drie kwartier na de wedstrijd. 1956-1957 1958- 1959 1959- 1960 1960- 1961 1961- 1962 1962-1963 1966-1967 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1985- 1986 1986- 1987 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 2000-2001 Ie staat voor de deur. Op 16 April, ker dat er ook volgend seizoen weer tweede Paasdag, is het zover. In de een Pauze Cup plaatsvindt, rust van de wedstrijd Willem ll-NAC Frans Brouwers. Hij speelde drieënhalfjaar bij Willem II. Toen kreeg hij te horen dat de dub niet verder met hem zou gaan. De robuuste verdediger ver trok naar FC Den Bosch. Sinds oktober vorig jaar is hij te bewonde ren bij de grote concurrent: NAC. Mark Schenning vertelt over de derby, zijn oude club en natuurlijk over de geelzwarten. kruid. Twaalf noppen, zes links, zes rechts. Aan beide kanten vier voor, twee achter. Met een spijker vastge- gekleurde schoenen tegen een voet- nageld aan de zool. Zwart waren ze: bal te trappen. Een voetbalschoen mijn eerste voetbalschoenen. Heel hoort zwart te zijn. Elk zichzelf re- mooi zwart. Later, veel later, waren specterend speler zou dit met mij kiksen nog overwegend zwart. Hier eens moeten zijn. We zijn toch niet en daar een, twee of drie witte stre- alle normen kwijt? Stel je voor Wil- pen. Soms wat gewaagder met een lem II in een gouden shirt in plaats witte hiel of een wit puntje aan de van dat mooie, zoals het hoort het, tong. Allemaal nog acceptabel. Ook gestreepte rood-wit-blauw. Mijn toen de witte versierselen van kleur voorstel is dan ook: terug naar de veranderden. Een paar jaar geleden zwarte schoen. Degenedievolhardt ging het plotseling mis. Ik meen dat in het dragen van kleuren wordt ge- het in Spanje gebeurde. In een keer straft. En wel als volgt; een seizoen liep er iemand op het veld met witte lang spelen en trainen op het soort -let wel- witte voetbalschoenen, schoenen waarop ik ben begonnen. Mijn verbazing was enorm. Ik dacht Dit initiatief ligt inmiddels als motie dat het een eenmalige grap was en bij de diverse bonden. om die reden kon ik het enigszins Liefhebbers van de sport en anderen waarderen. Al snel werd duidelijk diemijnmeningdelen,kunnenditken- dat het niets met wat voor grap dan baar maken op mijn website. E-mail- ook van doen had. Het was bittere adres: vvww. Zwarteschoenterug.NL ernst. In minder dan geen tijd vlogen de kleuren me om de oren. Blauw, De supporter die op bijgaande foto is dub. Bovendien mag de supporter sa- omcirkeld, wordt tijdens de wedstrijd men met een speler naar keuze of trai- Willem II - NAC uitgeroepen tot sup- ner/coach Hans Westerhof op de foto, porter van de week. Deze blijvende herinnering wordt aan- Deze supporter krijgt een mooie plaats geboden door Fotoburo Toin Damen. op de hoofdtribune, een rondleiding Degelukkigesupporterwordteenhalf door het stadion, een blijvend aanden- uur voor aanvang van de wedstrijd ver ken en een uitnodiging voor het bijwo- wachtbijdeSupportersServiceUnitvan nen van een busreis van de supporters- Willem II. 2001 - PAGINA 22 oninklijke Brigade lens een grote reü- Wedstrijdmascotte De wedstrijdmascotte bij Wil lem II - NAC is de 8-jarige Thom van Ostayen uit Goirle. Statistische feiten Willem II - NAC izerne in Oirschot. de voormalige bri- en en genodigden, en die in 1944-1945 Fr.),Beeringen(B)j Heb je iets op of aan te merken over supportersaangelegenheden, zoals seizoenkaarten of kaarten voor uitwedstrijden? Heb je ideen of klachten in het algemeen? Mail dan naarssu@willem-ii.nl. Iedere donderdagavond voor een thuiswedstrijd van de Trico lores zendt Radio Paloma de Wil lem II Club show uit. Radio Palo- Werk jij graag met kinderen? Voor het weekend van 21 en 22 Nederlands Textielmuseum op zoek naar vrijwilligers die diverse kinderactiviteiten kunnen begeleiden. Ook voor het maken van ëweefmachientjesi, een kinderactiviteit die op zondagmiddag plaatsvindt, zijn vrijwilligers nodig. Ben jij die secretariile duizendpoot? De Alzheimer Vereniging zoekt een secretariile duizendpoot voor 4 tot 8 uur per week. Werk jij graag zelfstandig en vind je het leuk om diverse administratieve taken te doen? Reageer dan snel. ian op verschillende g billboards met de iting, Dare to Care'. :n ook aan de burge* sn gemeenten in hei I van GGZ Middet^ ingeboden. Als verf dens diverse activÖ idden-Brabant in dè ganiseert, aandacht lan uitsluiting vat) lisch zieke mensen mensen dat geen of ideling krijgt. rood, groen, oranje. Als klap op de vuurpijl lopen ze nu rond op zilveren, ja zelfs gouden schoenen om mee te Als ik eraan terug denk, doen ze nog voetballen. Dat zou allemaal mis- zeer. Het duurde een tijdje voor ze schien nog acceptabel kunnen zijn "lekker" zaten. Je moest ze inlopen, als het voetbal er beter van zou wor- Blaren op de hielen, ook dat hoorde den. Volgens mij is het enige water erbij. Toch was ik er behoorlijk trots echt beter van wordt de bankreke- op. De neuzen licht naar boven ge- ning van deze of gene. Ik ben daar om van mening dat het verboden moet worden. Verboden om met In de Vacaturebank van het Steunpunt Vrijwilligerswerk zijn honderden verschillende vrijwilligersbanen opgenomen. Interesse? Loop dan eens binnen, St. Annaplein 21. LET OP: Vanaf 1 april is de Vacaturebank van maandag tot en met woensdag tussen 13.00 en 17.00 uur geopend. Dus NIET meer op donderdag. Ook is er de mogelijkheid om een afspraak te maken. De Vacaturebank is telefonisch bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, telefoon 013 5434572. Supportersgala Op maandag 28 mei 20.00 uur worden in het Willem ll-Sta- dion de speler, het talent en de clubman van het jaar gekozen. thuiswedstrijd van het seizoen, te gen RBC, vindt de prijsuitreiking met de club. Ontknoping plaats. Wie dit zal doen is nog een Meedoen wedstrijd "bal hoog houden". 'De Wantwelke 10-, 11-of 12-jarige ver- Inmiddels zijn er al de nodige scho- verassing. Wie de Interpolis wissel- Twaalf teams van basisscholen uit de belangstelling is enorm', zegt Jan geef ooit dat hij/zij in de rust een wed- len afgevallen. Sterker nog de fina- bokaal gaat winnen ook. Wel is ze- regio doen uiteindelijk mee aan het Boor, die samen met Fons van Hoek strijdje heeft gespeeld bij Willem II. toernooi dat wordt gespeeld volgens ditevenementdraagt'Hetisgewoon het knock-out systeem. Iedere basis- jammerdaternietmeerscholenkun- Scheidsrechters school die een team van acht spe- nen doordringen tot het hoofdtoer- Niet alleen voor de scholieren is het zullen 't Schrijverke uit Goirle en De p.s. lers(sters) op de been kan brengen nooi. Maar meer thuiswedstrijden spannend. De leiding van de wed- Negensprong uit Poppel (Belgie) Tijdens de rust van de wedstrijd Wil- mag meedoen. Dat wil zeggen mee- hebben we niet.' Voor de leerlingen strijden is in handen van scheids- strijden om de Interpolis wisselbo- lem ll-FC Groningen vindt de strijd doen aan de kwalificatie. Kwalificatie van scholen die het wel halen is het rechters in opleiding. En voor hen is kaal, 't Schrijverke is de titelverdedi- plaats om de UMBRO-Cup, tussen vindt plaats op dejaarlijkse open dag een belevenis. Zeven spelers(sters) dit een serieuze test. Niet alleen flui- ger. De Negensprong heeft echter de teams van Amarant en Prisma, van Willem II door middel van een plus een wissel voetballen tien minu- ten zij voor veel publiek, ze worden 19 11 2 6 doelsal. 36-26 23-26 ook nog eens beoordeeld. De Waarom? Bij een gelijkspel treedt meesten zijn dan ook aardig ge- de regel in werking dat de school, spannen. Gezonde spanning dat die bij de voorrondes het b?5të was Voor de bezoekers van de thuiswedstrijden van Willem II is het een ten in een vol stadion. Per school zijn wel. De organisatoren van de Pauze in de bal hoog houden, wint. Eén vertrouwd beeld geworden. In de pauze van het "grote" duel spe- 65 kaarten beschikbaar voor scholie- Cup zijn dan ook heel blij met deze van de kinderen uit Poppel kon dit len twee teams van een basisschool een voetbalwedstrijdje. Dat is ren die niet het geluk hebben op het mensen. Zonder hun medewerking 318 keer. In Goirle kwam men uniek in Nederland. Leuk en vermakelijk is het. Het zijn echter niet veld te staan. Als blijvende herinne- zou het een stuk moeilijker worden "slechts" tot295 keer. Bij de laatste zomaar wedstrijdjes. Nee, het gaat wel degelijk ergens om. Inzet is ring is er een prachtig vaantje voor de het evenement te organiseren. de inmiddels fel begeerde Willem II Pauze Cup. deelnemersfsters). En wat ook blij vend is, is de binding r wedstrijd "bal hoog houden". 'De Wantwelke 10-, 11-of' Steunpunt Vrijwilligerswerk Vrijwillige Thuishulp SOS-Hulpcentrale nneringaandeveld-j /ordt dit koord nog i oor oudstrijders aatj ;en fuseliers. Zij op tl weer ingezet bij de Balkan en VbK en in het Midden; moest voortzettenj nannen en vrouwen eis het oranje blauw Willem II Pauze Cup Maandagmiddag strijden in de finale dé basisscholen 't Schrij verke uit Goirle en De Negen- spróng uit Poppel (B) tegen el kaar om de 1 e en 2e plaats in de Willem II Pauzecup. Maaltijden bezorgen, iets voor jou? Ben jij goed ter been? En vind je het get ëdoor weer en windi warme maaltijden tussen 11.30 en 12.30 uur? Dan kun je de bewoners van de aanleunwoningen vi Zorgcentrum ëDe Heikanti! Enquiteur, lijkt dat je wat? Stichting Koningshaven is een wijkorganisatie die opkomt voor de belangen van de bewoners. Zij zoekt een vrijwilliger voor het afnemen van enquftes. Interesse? Verkoopmedewerk(st)er Voor het nieuwe seizoen zoekt de fanshop voor de thuiswedstrijden een vrijwillig(st)er voor een ver kooppunt op de promenade. Info: (013) 54905 90. Stewards Willem II zoekt nieuwe stewards (m/v) die, tegen een passende onkostenver goeding, de supporters bij thuis- en uitwedstrijden willen begeleiden. Info: (013) 549 05 90. Lotenverkopers De supportersclub vraagt vrijwilli gers die, tegen een kleine vergoe ding, voor aanvang van een thuis wedstrijd loten willen verkopen. Info: (013)456 16 72, Martijn Pij nenburg. Sfeer in het stadion Heb je leuke ideen voor de sfeer- sponsors, stuur dan een e-mail naar sfeersponsors@willem-ii.nl. Alle re acties zijn welkom. Openingstijden SSU Je kunt terecht bij de Supporters Service Unit op maandag van 13.00 tot 18.00 uur en op dinsdag en donderdag van 17.30 tot 20.00 uur. Ook is de SSU twee uur voor aanvang van iedere thuiswed strijd open tot een kwartier voor het begin van de wedstrijd. Ken jij het computerprogramma Paint? En wil jij een bezoeker van het Activiteitencentrum ëDe Vleugeli (onderdeel van Amarant) uitleg geven over dit programma? Kom dan langs of bel even voor een afspraak. Korvelseweg 174 5025 JM TILBURG Tel. 013-5457534 Fax 013-5426796 www.boekelier.am-s.nl Routinier moed dit seizoen in om zo snel mo- De oud Willem ll-er is nog niet veel gelijk terug te keren in de KPN ere- aan spelen toegekomen. Blessures divisie, maar al snel bleek dat het hebben hem een tijd buitenspel ge- voor mij afgelopen was. Ik was blij zet, maar nu gaat het goed en hij dat NAC me haalde. Het is een goe- hooptnogzoveelmogelijkwedstrij- de club met een mooi stadion en den te kunnen meedoen. 'Ik had ambities. Bovendien vond ik het fijn last van een kuitbeenblessure, die dat het dicht bij huis was (Schen- maar bleef doorzeuren. Bovendien ning woont nog steeds in Tilburg, ging ik door mijn rug. Ik denk dat de red.). We hebben een goede groep trainer nog niet echt tevreden over met een mix van jonge en wat ou- me kan zijn, want daarvoor kon hij dere spelers, die elkaar goed aan- ven in de eredivisie en dat is goed dan niet meer en blijven heeft dan plaats bij de supporters inneemt, te weinig een beroep op me doen.' vult.' Het was de nieuwe trainer gelukt, want we pakten meer pun- geen enkele zin.' vindt hij logisch.'Het is er van ouds- Schenning kwam in oktober vorig Henk ten Cate die hem naar Breda ten dan we tevoren dachten. We her ingegroeid. Breda en Tilburg lig- jaar naar NAC, nadat hij een half haalde. Hij kende de verdediger hebben een redelijk complete Leuke en open wedstrijd gen zo dicht bij elkaar. Het moet wel jaar bij FC Den Bosch speelde. Zijn nog uit zijn periode bij de Go Ahead ploeg. Meteen beetje geluk eindi- Schenning kijkt uit naar de Brabant- zo leven, want iedereen komt op verblijf in het Fujifilm-stadion bevalt Eagles. Schenning voelde zich ge- gen we hoger op de ranglijst dan se derby. Hij verwacht dat het voor voorzijn eigen "duppie". Ik kan me hem goed.'Bij Den Bosch voetbal- vlijd door het aanbod. 'Ten Cate wenustaan.' NAC een moeilijke wedstrijd wordt, nietvoorstellen dat iemand in Breda de ik goed. De club ging met goede zocht een routiniervoordeverdedi- Schenning komt nog regelmatig kij- omdat de twee ploegen aan elkaar fan is van Willem II, omgekeerd is ging en kwam bij mij terecht. Het is ken bij de Tricolores en bewaart goe- gewaagdzijn. 'Willem II is iets ver- datvolgens mij ook niet het geval.’ altijd prettig als een oud-trainer je de herinneringen aan zijn oude club, der dan wij. Al moet ik zeggen dat De oud-Tricolores speler verwacht terug wil hebben. Het geeft je veel 'Ik heb een schitterende tijd bij Wil- de Tilburgers wel wisselvallig spe- maandag een leuke en open wed- vertrouwen.' lem II beleefd. Met de Champions len. De Tricolores spelen een goed strijd, waarbij het publiek zeer ver- League wedstrijden als mijn absolu- positiespel en beschikken over jon- maakt zal worden. Aan een voor- Balen te hoogtepunt uit mijn carrière. Ik ge voetballers zoals Caluwé, Ma- spelling durft hij zich niet te wagen. NAC heeft een redelijk goed sei- had het er goed naar mijn zin, maar thijsen enVan Nieuwstadt.'Schen- 'Nee, die heb ik niét. Voor beide zoen achter de rug. Als promoven- kwam op een gegeven moment niet ning heeft geen last van ploegen staat niet meer veel op het dus haalde de club met name in de meeraanspelentoeenzattevaakop sentimenten tegen zijn oude club. spel. Als wij winnen, naderen we eerste competitiehelft veel punten de bank. Dan baal je gewoon. Als je 'Je moet van alle clubs willen win- Willem II op één punt, terwijl zij kun- binnen. 'Dat kwam ook wel omdat dan ook te horen krijgt dat de club nen, dus ook van Willem II.' Dat de nen proberen nog zo hoog moge- we veel thuiswedstrijden speelden. nietverdermetjewil, moetjezosnel ontmoeting tussen de twee Bra- lijk tééindigen.' Ons eerste doel was ons te handha- mogelijk weg. Het vertrouwen is er bantse ploegen een belangrijke Katja van der Linden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 23