1TSU in Spanje 950 Range Rover Westminster Nieuwe McLaren Mercedes Renault terug in Australië MP4-16 vr. Nissan Chappo is eigentijdse stadsauto Twee nieuwe actiemodellen van Nissan Mazda gaat auto's bouwen Opvolger Toyota Picnic heet Avensis Verso Mitsubishi Space Wagon voor World Master Team Formule 1 weekend voor 75 miljoenste RAI-bezoeker Tweede gezamenlijk platform voor Renault en Nissan DE AUTOMAAT* DONDERDAG 15 MAART 2001 «PAGINA 9 TILBURGSE KOERIER demo. 9'950r >-36341 2 ENBEEK lei 20 inNis l op l irzit er, sportstuur, 000 km, juli '98 iteun, zwart groen metallic, i, houtinleg, li '97 art velours. je leder, 1.8 inch '.00 km. maart '97 ter, lm. velgen, ir, 44ct/min) MCE Audi Sunshine Coast en in Geelong - hoofdzakelijk geselecteerd uit de huidige dealerorganisatie van Nissan - zullen vanaf mei 2001 auto’s van Renault gaan verko pen. Deze.dealerorganisatie zal geleidelijk aan worden uitgebreid. In 2000 behaalde Nissan in Austr alië een verkooprecord van 45.278 verkochte auto’s waarmee de con structeur een marktaandeel van 5,8% behaalde. rmsteun, an '98 iuc- zan aantal motorbases beperkt terwijl er toch een zeer divers motoren gamma blijft bestaan. sche vormen, maar het interieur is van groter belang. De Chappo is een huiskamer op wielen, een plaats om te relaxen, vrienden te ontmoeten, te werken en naar muziek te luisteren of te internet ten. De Chappo is echter wat concept betreft een typisch Japanse auto met futuristische tintjes. achtervleugel kleiner geworden en de structuur van de cockpit verstevigd. De auto heeft ook een nieuwe V10-motor. Sinds 14 november heeft deze krachtbron al 23.000 km op de testbank ge reden en 10.000 km op de test baan gedraaid. in, racinggreen, ive, 89.000 km, 00022.500,- iLfS: 993....v.a. 99828.500,- jrt dit luctie in zijn. Ui- i de nieuwe mingblauw ive -pakket, ipten spor het Nat cs, dakreling, lart '98 bo ition, 20.000 km, Het gezamenlijke platformbeleid wordt uitgebreid met een onder deel dat zich richt op de gezamen lijke ontwikkeling van motoren. Ook dit zal zorgen voor aanzienlij ke bezuinigingen op de aankoop van onderdelen, uitrusting en ge zamenlijk te gebruiken industriële apparatuur. Bovendien wordt het als eerste gaan gebruiken vanaf eind 2002 voor de nieuwe generatie Mégane’s. De productiecyclus van Nissan voor de auto’s van het C- segment zal twee j aar later worden vernieuwd. Bij deze gelegenheid is een aanpassing van het platform voorzien voor de productie van nieuwe motoren van de Alliantie, die in die periode op de markt zul len worden gebracht. Bovendien zal dan een aanpassing nodig zijn om te beantwoorden aan de eisen op de Japanse en Amerikaanse markt. we grijs leer aan met graniet- kleurige piping. Alle Range Ro vers hebben overigens een 4- traps automaat met H-gate selecteur en een luchtvering met instelbare wagenhoogte. Dat gebeurt volledig automa tisch of op verzoek van de be stuurder. De Autosalon van Genève is voor (Nissan dé plaats om haar toe komst te tonen. Dat gebeurt dan onder meer aan de hand van de X- ir, 44ct/min) L 4 Iran die komende zomer m pro- eerder in Detroit getoonde Nissan Z zien, een opwindende coupé die - in vrijwel ongewijzigde vorm ook het productiestadium zal bereiken. Nissan Motor Australia (NMA) Vehicle Distributors Australia (VDA) gecreëerd, een filiaal dat voor 100% in handen is van NMA en zich gaat bezighouden met de distributie van Renault’s. De Clio Renault Sport, de Mégane Cabrio let, de Scénic en de Scénic RX4 worden in mei leverbaar, andere modellen, zoals de Laguna, volgen later dit jaar. Vijftien dealers, vier in Sydney, drie in Melbourne, twee in Brisba ne en één in Canberra, in Adelai de, in Hobart, in Perth aan de Dat komt omdat de reglementen weer eens ingrijpend gewijzigd zijn. Het gaat hier onder meer om het terugbrengen van de neerwaartse druk en daarmee het verminderen van de snelhe den. Veiligheid is hier de drijf veer. Hiertoe is de voorvleugel van de auto hoger geplaatst, de Helemaal nieuw is de Chappo, die al dan niet toevallig een Franse klinkende naam heeft gekregen. Het model lijkt inderdaad wat op een hoge hoed, waarmee men zich op originele wijze door het stads verkeer beweegt. De ontwerpers hebben eerst de binnenzijde ont worpen en daar de carrosserie op aangepast. De Chappo valt op door zijn compacte en asymmetri- Tijdelijk levert Nissan op basis van de Micra en Almera twee aan trekkelijk uitgeruste actiemodel len tegen dito prijzen. Zo is de Mi cra Miracle voorzien van een two-tone mintkleurig interieur, waarbij met name het stuurwiel, de pookknop en andere accenten in mint zijn uitgevoerd en de be- kledingsstof hierop is aangepast. De Micra Miracle is verkrijgbaar in twee metaallakken, Alpine Gr een en Century Green, waarin ook de buitenspiegels, strips en bum perinserts zijn meegespoten. Aan de standaarduitrusting vallen on der meer op de elektrisch bedien de voorportierruiten, stuurbe krachtiging en een in hoogte verstelbare stuurkolom. Aircondi tioning wordt tegen een meerprijs van slechts f.400,aangeboden, doen dus! Er kan worden gekozen Van nu tot 2010 zullen Renault en Nissan hun duidelijk verschillende producten fabriceren op 10 geza menlijke platforms. Beide con structeurs zullen 8 gezamenlijke motorenfamilies gaan gebruiken. Een van de belangrijkste nieuwe auto’s die Toyota dit jaar zal in troduceren is de Avensis Verso, een 5, 6 of 7-zits ruimtewagen die de Picnic opvolgt. Tegen het einde van de zomer wordt dit model leverbaar, dat zoals de naam al aangeeft gebaseerd is op het onderstel van de Avensis. Toyota gaat deze auto dan ook in Engeland produceren. Het ont werp komt van Toyota’s Europe se Designcentrum in Frankrijk. Ondanks het feit dat de hoogte bescheiden is, biedt de Avensis Verso door zijn lage bodem en grote wielbasis veel binnenruim te. De auto is in totaal 4,65 me ter lang. De Verso kent losse stoelen, waarbij straks kan wor den gekozen uit drie stoelen op de tweede zitrij (5-zits), zes cap- tian chairs of twee extra stoelen op de derde zitrij (7-zits). Moto risch zijn er twee mogelijkheden. De bekende 2 liter WT-i motor met variabele kleptiming ken nen we uit de recent opgewaar deerde Avensis. De motor is goed voor 150 pk en een koppel van 192 Nm. Daarnaast komt de 2 li ter D4-D motor beschikbaar, een Tijdens de AutoRAI werd op 14 februari jl. de 75 miljoenste be zoeker van het complex op feestelijke wijze binnengehaald. Je roen Brejaart en Sarah van Tijn uit Hilversum trof dit lot. De Amsterdam RAI aan het Europaplein werd in februari 1961 geo pend en in veertig jaar tijd passeerden 75.000.000 bezoekers de poorten. Het was intern al even bekend dat de 75 miljoenste be zoekers tijdens de AutoRAI onthaald zou kunnen worden. Door de enorme belangstelling voor de AutoRAI vond dit heuglijke feit al plaats op Valentijnsdag 14 februari. De winnaars ontvingen uit handen van directeur Rens Bakker een prachtig boeket en een cheque voor een volledig verzorgd weekend voor twee personen naar de Formule 1 wedstrijd op het circuit van Spa-Francor- champs. De winnaars gaan daar met een Mercedes naar toe, die door de betreffende importeur ter beschikking is gesteld. ',jk. lek attro indsystem, xenon tzwart, julr'99 Vorig jaar werden er 9.281 exemplaren van de luxueuze Range Rover in de wereld ver kocht. Voor 2001 worden er een aantal wijzigingen aan het pro gramma doorgevoerd, waardoor dit model nog completer wordt. Daarnaast komt er een extra complete uitgave, de Range Ro- latronic, armsteun, januari '99 Het gezamenlijke platformbeleid van de Alliantie Renault Nissan berust op een aantal basisprinci pes: modulariteit, waardoor meer dere onderstellen kunnen worden gemaakt, beperkte voor- en achter overbouw en brede wielkuipen, waardoor een grote variatie aan carrosserieën kunnen worden ge bouwd, die met name ook geschikt zijn voor de zogenaamde Sport Uti lity Vehicules (SUV’s). voor de 1,0 en 1,3 liter (1.4 ge- rijders is er natuurlijk de krachti- naamd) motor en een drie- of vijf- ge 2,2 liter direct ingespoten tur- deurs carrosserie vanaf £24.795,=. bodiesel. Bij de tijdelijke Almera Elegance speelt blauw de hoofdrol. Het meubilair is bekleed met een com binatie van leer met stof. Maar ook het met leer beklede stuur wiel, de vloerbedekking en de tun nelconsole zijn in deze tint uitge voerd. De carrosserie wordt gespoten in de nieuwe kleur Impe rial Blue metallic, maar er kan ook voor zilver metallic worden ge kozen. Bumpers en inserts zijn in deze kleur uitgevoerd em de licht metalen wielen zijn standaard. De Almera Elegance begint als 3- deurs met 1,8 liter motor bij £41.845,=. Er is ook een vijfdeurs beschikbaar. Er kan bij de benzi nemotor worden gekozen uit een vijfbak of automaat en voor veel- De Alliantie Renault Nissan heeft besloten een tweede gezamenlijk platform te gaan ontwikkelen dat bestemd is voor auto’s in het C-seg- ment, zeg maar de opvolgers van de huidige Mégane en Almera. Het zal het tweede gezamenlijke plat form van de Alliantie worden. Met de bouw van het eerste, een B-plat- form (Clio, Twingo, Micra), werd in juli 1999 gestart. De gezamenlijke B- en C-platforms zullen zorgen voor aanzienlijke schaalvergrotingen voor beide mer ken. De Alliantie voorziet een pro ductie van 2 miljoen auto’s per jaar op het C-platform en meer dan 1,7 miljoen auto’s per jaar op het B- platform. Zo zal uiteindelijk meer dan 50% van het toekomstige pro ductievolume van Renault en Nis san op deze twee platforms zijn ge baseerd. Het C-platform zal in twee fasen tot stand komen. Renault zal het Recent presenteerde het West McLaren Mercedes team de nieuwe MP4-16 waarin Mika Hakkinen en David Coulthard dit Formule 1 seizoen aan de start zullen verschijnen. Als der de rijder is de Oostenrijker Alexander Wurz aangetrokken, die het grootste deel van het test- en ontwikkelingswerk voor zijn rekening zal nemen. De eer ste wedstrijd zal op 4 maart wor den verreden in Melbourne, Aus tralië. De nieuwe MP4-16 is geen dóórontwikkeling op de auto’s uit het vorige seizoen, maar volledig nieuw ontwikkeld. common rail diesel met een ver mogen van 116 pk en fors koppel van 250 Nm bij 1800 tr/min. Rondom krijgt de Avensis Verso schijfremmen die worden bijge staan door ABS en elektronische remkrachtverdeling. Twee air bags zijn standaard, zij- en gor- dijnairbags worden geleverd af hankelijk van het land. Binnenkort zal er meer over deze nieuweling in het Toyota- programma bekend worden ge maakt. Tijdens de inmiddels afgelopen AutoRAI stelde Mitsubishi een Space Wagon beschikbaar aan de Stichting World Master Team (WMT), een voetbalploeg die bestaat uit oud-internatiönals, ac teurs en artiesten. Zij spelen enkele malen per jaar benefietwed- strijden, waarvan de opbrengsten ten goede komen aan gehandi capten sporters in ons land. De stichting staat onder auspiciën van het Nationale Fonds Sport Gehandicapten. De nieuwe Space Wagon werd op de RAI in ontvangst genomen door René van der Kerkhof, voorzitter van het WMT. De auto zal worden ingezet als materiaalwagen voor het team. Het World Master Team bestaat onder meer uit Willy van der Kerkhof, Johnny Rep, Wim Suur- bier, Piet Schrijvers, Johan Neeskens, Albert West, Dries Roel- vink, Oscar Harris, Thom Hoffman, Guus Meeuwis en Wilbert Gieske. Als coach treedt Willibrord Frequin op en Ignace van Swieten is de vaste scheidsrechter. Mazda Motor Corporation heeft voor de Europese productie van de opvolger van de huidige 121, gekozen voor de Spaanse Fordfa briek in Almussafes bij Valencia. Begin 2003 zal hier worden ge start met het produceren van 40.000 Mazda’s op jaarbasis. Tot op dit moment komen bijna alle Mazda’s voor de Europee markt uit Japan. Vanwege de sterke Japanse Yen resulteert in grote valuta-schommelingen. Door te kiezen voor prodi Spanje zal Mazda op dit gebied veel minder kwetsbaar zij teraard zal ook Ford deze fabriek blijven gebruiken om üc generatie Fiesta te bouwen. “Wij hebben voor Valencia gekozen omdat men daar heeft bewe zen op een efficiënte wijze twee totaal verschillende en kwalita tief zeer goede auto’s te kunnen bouwen”, aldus Mazda’s Presi dent Mark Fields. “De combinatie van flexibiliteit en kwaliteit is in Valencia ideaal. Deze beslissing betekent voor zowel Mazda als voor Ford een win-win situatie. Naast minder kwetsbaar te zijn op het gebied van valuta-schommelingen krijgt Mazda er een effi ciënte Europese productiefaciliteit bij. En door de Mazda-prodi tie in Valencia te laten plaatsvinden wordt de productiviteit va deze Ford-fabriek aanzienlijk vergroot”. ERDAG 15 MAART 2001 o PAGINZ 1998 1998 1997 1988 1999 11/2000 ”""”"l999 2x1998 1995 1994 """..’..1996 .1992-1994 000 km1996 1994-1996 U 15.950,- 1999 1998 1990-1991 1998 ver Westminster, waarvan er slechts 400 worden gebouwd. De op de Vogue gebaseerde auto is gespoten in Bonatti grijs, een nieuwe kleur waarin ook de bumpers worden gespoten. Spe cifiek zijn de 18 inch Hurricane wielen in een schaduw chroom finish. In het interieur treffen Vanaf mei 2001 zullen er, met de i steun van Nissan, weer Renault’s te koop zijn in Australië. Renault iwil dit jaar 3.5000 exemplaren op ide weg zetten en groeien naar een marktaandeel van 5% in 2007. I Dankzij de synergieën voortvloei- iende uit de Alliantie met Nissan Ikan Renault haar aanwezigheid in de regio Azië-Pacifïc versterken ,en tussen nu en 2010 jaarlijks in dit gebied zo’n 200.000 auto’s 'gaan verkopen. Om de terugkeer van Renault in Australië te ondersteunen heeft 1^21 TO21

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 29