wc lui iaat a I Ji Chrysler Neon 1.6 16V MG heeft complete lijn sportmodellen gereed Pinin farina gaat Ford StreetKa produceren n n UW ROVER EN MG dealer Verkwikkende combinatie h/ita Vierde Oranjerallyop Koninginne dag Jaargang 13 »nr02 Donderdag 15 maart 2001 Oplage 107.300 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Deze week Autotest Suzuki Ignis 1.3 16V GL First Edition pag.3 DEALERS .01315422133 .01315423030 .01315943943 .01315053944 .01315802020 .01315331206 01315443330 ..01314652100 .01314634355 .01315347771 .01315364011 PT Cruiser .01315420143 .01314647676 .01315363924 .01315355575 .01315355655 01315351035 .01315840000 .01315321411 land Tony Vos ba- Brandstof- verbruiksboekje Ook heeft de auto tegenwoordig een wat andere status dan twin tig, dertig jaar geleden, het is on zin het om een.emotieloze aan koop gaat. Dat neemt niet weg dat men een aantal randvoor waarden aan een auto stelt, lo gisch! Zo kan het zijn dat men regelmatig met meerderen op stap moet, zodat er een auto ge zocht wordt met vier deuren en een behoorlijke hoofdruimte ach terin. Iemand anders moet altijd veel spullen meenemen en wil minimaal een hatchback of lie ver nog een stationwagon. Weer iemand anders is modegevoelig en komt bij voorkeur met een coupé of cabriolet voorrijden en heel veel zakelijke autogebrui- kers kijken tegelijk naar de mo gelijkheden die de auto voor privé-gebruik biedt, vandaar het enorme succes van de ruimtewa- De goede verkoopresultaten van Chrysler in ons land waren vorig jaar in niet onbelangrijke mate te danken aan de nieuwe Neon die veel beter ver kocht dan men had kunnen voorzien. Chrysler dacht aan zo’n 400 stuks, maar het werden er ruim duizend meer. Binnenkort komt er van de Neon een nieuwe basisversie met een verassende 1,6 liter mo tor. kiezen uit sportiviteit of comfort. Het eerste nieuwe Rover-model dat op de markt komt, is de Rover 75 Estate die in september bij de dealers mag worden verwacht. gen. Maar hoe minder de exploitatie van een nieuwe auto kost, hoe liever we het hebben. Sinds janu ari van dit jaar biedt de overheid de mogelijkheid om alle nieuwe auto’s wat verbruik betreft met elkaar te vergelijken. Iedere nieuwe auto die in de showroom staat wordt voorzien van een brandstof etiket. Hierop leest men het exacte type, welke brandstof wordt gebruikt en wat voor versnellingsbak aanwezig is. Dan volgt het gemiddelde brandstofverbruik gemeten vol gens de officiële Europese meet- cyclus en helemaal onderaan vermeldt het etiket de uitstoot aan CO2 in gram per kilometer. Het grootste en meest opvallende deel van het etiket bestaat uit een regenboog van acht kleuren van groen via geel naar rood. Rechts staat de kleur die bij de be treffende auto past. Hoe groener, hoe zuiniger. Ja, zelfs hoe rela tief zuiniger. Want het brand stofverbruik wordt bij dit sys teem afgezet tegen het grondoppervlak van de auto. Dat betekent dat als een hatch back en een sedan exact even veel brandstof verbruiken, de sedan relatief zuiniger is! Bij alle dealerbedrijven kunt u gratis een boekje krijgen waarin al deze coderingen en cijfers staan. Het pocketboekje is rede lijk overzichtelijk en u kunt er snel de gewenste auto in vinden. Maar helemaal achterin het 160 pagina’s tellende drukwerk zit het merk Ford dat maar liefst 40 pagina’s nodig heeft. Per model staan er eindeloze rijen nietszeg gende typecoderingen waar nie mand wijs uit kan. Ik zou als ik u was dan toch het gevoel maar weer laten spreken... V Subaru Suzuki Gijsbers Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen VW/Audi Van Mossel BMW Chrysler Chrysler L. op Zand...0416I363993 Citroën Bertens.... Daewoo Auto Braat Tilb01314680044 Daihatsu Ad v.d. Wouw04161363412 Ford P. v.d. Ven Ford Honda De Graaft. Kia Schapendonk Mercedes Benz De Ster04161361553 Mitsubishi Kluitmans. Nissan Denissen... Opel Gebr. Vullings01314680468 Peugeot Collaris Peugeot Spijkers Goirle Renault Van der Bodm.. Rover Seat/Saab Zuid Oost •Seat Auto Noordhoek.,.0134553678 Skoda Redactie: Tony Vos Tel. 0495/430930 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg AART 2001 - PAGINA 20 AUTOMOBIELBEDRIJF BINK B.V. ®jl Winkler Prinsstraat 30, Tilburg Vy Telefoon 013-5420143 Evenals ien de 'otorfiet- ens in het aurg voor het pu- ssteld. De deelne- kunnen tegelijk sn aan diverse Leypark zoals londen, ’■■“iderr De door Ghia ontworpen Ford StreetKa, een olijke roadster op I sis van de bekende Ford Ka, zal door Pininfarina geproduceerd wor den. Ford en Pininfarina hebben daartoe een overeenkomst gesloten waaruit in de toekomst nog meer ni- che-modellen zullen voortkomen. met menig auto uit de duurdere, hogere middenklasse aankan. En dat terwijl de Neon tot nu toe wordt geleverd met een behoor lijk krachtige 2 liter motor. Ten opzichte van de eerste generatie is de Neon in alle richtingen gro ter en heeft ook een langere wielbasis. uiterst sportief rijgedrag aan dage lijkse bruikbaarheid. Met volledig neergeklapte achterbank heeft dit model een le ter. MG Rover gaat haar nieuwe model- Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Deze zorgt samen met de grote re wieluitslag voor een hoger comfortniveau. Bovendien biedt de Neon ook een groter bagage- volume. De auto heeft een vol wassen uitstraling met aan de voorkant een grille met chromen lijst, in de voorbumper opgeno- dealer staat. En alhoewel er nog het nodige aan de auto zal worden ge schaafd, zal de uitstraling dicht bij de conceptstudie liggen. Dit prototy pe werd gebouwd in de Ghia-studio in Turijn. De auto is voorzien van een softtop, zesspaaks lichtmetalen wielen (17 inch), speciale Pirelli racebanden, gemodificeerde kop lampen en aangepaste spatborden en bumpers. In het interieur ken merkt de auto zich door ‘racy’ kuip- stoelen in donkerblauw leer, speci fieke controle-instrumenten, diverse carrosserieverstevigingen en twee aluminium rollbars. Ford introduceerde de Ka in 1996. Het was de eerste nieuwe Ford waarbij het zogenaamde new-edge design werd toegepast. deze circuitversie zal later een ‘ulti mate’ variant voor op de weg wor den gebaseerd. Bovendien kan de MG styling en chassisaanpassing worden gecombineerd met de 1,6 en 1,8 liter K-serie motoren en de 2 li ter turbodiesel. Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur wege diverse aërodynamische in grepen, waardoor de MG ZR er het meest ‘rac van de hele serie uit ziet. Ook de MG ZR gaat een auto- sporttoekomst tegemoet. Van de ZR komen er tevens minder krachtige varianten met de 1,8 liter K-serie motor of een turbodiesel. Het vijfde model in de MG-reeks wordt de Estate, uiteraard geba seerd op de nieuwe Rover 75 Estate. Deze auto wordt net als alle andere MG-modellen in de herfst van 2001 verwacht en wordt het eerst in pro ductie genomen met de 2,5 liter V6 motor. In de loop van 2002 komen maar liefst twee V8-versies met 260 en 375 pk, gekoppeld aan een nieuwe vijftraps Getrag versnel lingsbak. De MG Estate paart een De samenwerking met Pininfarina past uitstekend in de herstructure ring van het merk in Europa. Het is voor Ford interessanter kleine se ries buitenshuis te assembleren, dan er zelf een productielijn voor op te zetten. De Ford StreetKa debu teerde als concept op de autoten toonstelling in Turijn vorigjaar april. Na de enthousiaste ontvangst volgde een haalbaarheidstudie door Ford Europa. Het is de bedoeling dat de productieversie in 2003 bij de reeks vanaf september in Engels leveren, terwijl de Nederlandse markt rond de jaarwisseling volgt. laadvolume van 1222 li- De MG-modellen komen naast de huidige Royer-reeks in het pro gramma, waardoor de klant kan stemming specifiek voor de Eu ropese markt met onder meer langere veerwegen en andere dempers. Het ABS remsysteem is geopti maliseerd voor Europees ge bruik, waardoor minder pe- daaldruk nodig is bij hard remmen. De huidige Neon-reeks begint met 2 liter motor in de zesen- dertigduizend gulden en dat zal ongeveer ook de prijs van de 1,6 liter worden als deze te gen de zomer aan het program ma wordt toegevoegd. Op het typeplaatje na is er aan de Neon 1.6 niets veranderd. De auto werd in 1999 in Europa le verbaar en heeft een vrolijke, jonge styling die verwant’is aan de grote 300M. Alhoewel de Neon een gelijkna mige voorganger had, heeft het nieuwe model een meer serieuze uitstraling, al blijven de ver baasd kijkende ronde koplam pen een vast en beeldbepalend item. De Neon neemt een bijzon dere plaats in op de markt. Het gaat immers om een originele sedan die wat betreft afmetin gen probleemloos het vergelijk De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Oms treken, verschijnt in geheel Til burg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oister- wijk, Moergestel en Hilvarenbeek. Recent heeft MG Rover haar complete MG-modellijn be kend gemaakt, met nu ook de definitieve namen. Het topmo del wordt de van de Rover 75 afgeleide MG ZT die in eerste instantie zal worden voorzien van de bestaande 2,0 en 2,5 li ter V6 motoren die zijn opge waardeerd tot 160 en 190 pk. Later komt er een zogenaamde ultimate-versie met een V8- motor van maar liefst 375 pk. Alle onderdelen van het onderstel die bijdragen aan het rijgedrag zijn onder de loep genomen en aangepast. Er moet dan worden gedacht aan de bevestiging van het subframe, vering, dempers, dempingbussen en stabilisator- stangen. Het chassis is verlaagd en de auto wordt voorzien van 18- spaaks wielen die de wielkasten beter vullen. Deze geven ruimte aan grotere remmen die worden ondersteund door een verbeterd ABS, terwijl ook de besturing di recter is geworden. De carrosserie is aërodynamisch geoptimaliseerd door het toepassen van nieuw vormgegeven spoilers op het kofferdeksel en onder de voorbum per. Uiteraard heeft deze MG ZT een MG-grille in de carrosserie- kleur, een mazengrille in de on derste luchtinlaat en een dubbele sportuitlaat omhuld door een hit- tebeschermend schild. Al deze kenmerken zijn ook op de andere MG-modellen te vinden, zoals de MG ZS, de sportieve variant van de Rover 45. Hierbij kan worden gekozen uit de vijfdeurs hatchback ofvierdeurs sedan. De belangrijk ste versie wordt voorzien van een 177 pk sterke 2,5 liter V6. De auto staat op 17 inch wielen en heeft een volledig aangepast chassis. In de windtunnel is een compleet pakket spoilers en skirts ontwik keld waarmee de opwaartse druk van de auto wordt verminderd. Ui teraard is ook het interieur ‘opge leukt’ met behulp van sportstoe len, een speciaal stuur en afwijkende instrumenten. Met een speciale versie van de ZS zal MG gaan deelnemen aan het Brits Toerwagen Kampioenschap. Op Voor het vierde achtereenvol gende jaar organiseert het Oran je Comité Tilburg een oldtimer- rit voor lokale liefhebbers van oude motorvoertuigen. I voorgaande jaren wordt deelnemende auto’s, mot sen en bedrijfswagens in Leypark in Tilburg voor1 bliek tentoonges mers aan de rit 1 een bezoek brenger activiteiten in het 1 r een show van rashonden, scha- pendrijven en een hindernis- baan voor herdershonden. Ook wordt er gezorgd voor een muzi kale omlijsting en kinderen ver kopen op een vrijmarkt him overtollige speelgoed. De deelnemende voertuigen rij den mee in een concours d’élé- gance en de leukste presentatie wordt met een prijs beloond. Dit jaar wordt speciaal gekeken naar het best gerestaureerde voertuig en het beste ongeres taureerde voertuig. Ook een pas sende kleding levert punten op. Het concours zal door tonproater Frans Verbunt aan elkaar wor den gepraat. Iedereen met een auto, motor of vrachtwagen van 25 jaar of ouder kan deelnemen. De samenkomst is op Koningin nedag om 9.30 uur bij Restau rant d’Ouwe Brouwerij in Baar- schot (gemeente Diessen). De rally start om 11.30 uur en om 13.30 uur wordt de stoet in het Leypark verwacht, waar het concours om 14.30 uur begint en het evenement om 17.00 uur met de prijsuitreiking wordt afgeslo ten. Liefhebbers voor de rally en het concours kunnen zich aan melden bij Ben van de Camp, te lefoon 013-5433730 (werk) of 06- 21221041 (na werktijd). einde van het jaar ook verkrijg baar worden in een basisversie van de immens populaire PT Cruiser. De 1,6 liter beschikt over een gietijzeren blok en aluminium cilinderkop met één ketting aan gedreven nokkenas. De motor heeft een exacte inhoud van 1598 cc en komt daarmee tot een vermogen van 115 pk bij 5600 tr/min. Het koppel van 154 Nm staat bij 4800 tr/min volledig ter beschikking. De voorwielen wor den uitsluitend aangedreven via een handgeschakelde vijfbak. De motor is ontwikkeld op een laag brandstofverbruik en dito emissies, een hoge kwaliteit en betrouwbaarheid bij lage kos ten. De nieuwe motor zorgt in de 4,40 meter lange Neon voor pri ma prestaties en onze eerste in druk is dat deze auto best spor tief genoemd mag worden. In ieder geval maakt de Neon 1.6 16V een behoorlijk Europese in druk en het hoeft geen betoog dat Chrysler deze specifieke mo torvariant vooral voor markten buiten de Verenigde Staten heeft ontwikkeld. Chique tot sportief Ook Chrysler heeft inmiddels een model gevonden waarin de 1,6 liter 16V wordt geleverd, namelijk de Neon. De kleinere motor in deze sympathiek ogende sedan is met name van belang op Zuid-Europese markten waar belasting gehe ven wordt afhankelijk van de cilinderinhoud. De Neon is na melijk tot nu toe alleen ver krijgbaar met een 2 liter 16V. In Nederland wordt deze aan vulling gebruikt om bij de eerstvolgende prijsverhoging toch nog een auto te kunnen aanbieden voor hetzelfde in- stapbedrag. Overigens zal de nieuwe krachtbron tegen het Ooit sloot BMW met het toen nog zelfstandige Chrysler een overeenkomst voor de geza menlijke ontwikkeling van compacte 4 cilinder motoren. Inmiddels wordt de eerste vrucht van deze samenwer king geproduceerd in Brazilië. BMW gaat de 1,6 liter 16V toe passen in de nieuwe Mini in drie vermogensvarianten, 90, 115 en 160 pk. Estate De kleinste uit de MG-reeks wordt de ZR gebaseerd op de Rover 25, die zowel met drie als vijf deuren be schikbaar komt. De ‘ultimate’ versie bedient zich van de 160 pk sterke 1,8 liter WC motor die ook in de MG F Trophy 160 SE beschikbaar komt. De MG ZR staat op 17 inch wielen en heeft een opgewaardeerd chassis. Het front en de achterkant hebben een andere uitstraling van men mistlampen en natuurlijk de Chrysler-vleugel als em bleem. Chrysler levert de Neon in een flink aantal kleuren van chique tot sportief. Het interieur is van een Ameri kaanse signatuur, maar tegelijk zeer fantasievol met fraaie witte wijzerplaten. Airconditioning behoort uiteraard tot de stan daarduitrusting, dat hoort nu eenmaal bij een Amerikaanse auto. De Neon is dan wel de in stapper van-het Chrysler-pro- gramma maar draagt die naam absoluut niét in negatieve zin. Rondom zijn de wielen onafhan kelijk opgehangen met een af-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 21