3 II TBV verhuist! TBK Karmelietenstraat in de lift r~ 'ris OJir bi Bloementrend voorjaar: narcis ’t hanghok Tegels als ideale sfeermakers Een hele grote Willem II vlag IW A AT A uir Huis k ^tot trW rr I r f n F 1d]“ -DONDERDAG 8 MAART 2001 - PAGINA 27 DE TILBURGSE KOERIER 001 - PAGINA 26 ing, irom? ziek Ic I De narcis werd al door de Romeinen in cultuur gebracht. De sfikn: •doeti ierteh roetki i gehecht? jac-klijn.nl WONINGCORPORATIE RANG I al in- lels F F T >je ide OFFLUS Technische storingen: via huismeester Tilburg Sprang Volop gezelligheid in het Vorstenhofpaviljoen Centrum >articulier! en maken i maat evt. ontage voor: is bereikt ganiseren id gezicht e service, ig 8 maart jlaats en ssen en erkers deuren ichting Maand van het Woonwinkel Op donderdag 29 maart openen we onze deuren en kunt u onze 9 In lenteboeketten mag de narcis niet ontbreken. Met een speciaal snijbloemvoedsel kunnen narcissen naar hartelust gemengd worden met andere voorjaarsbloemen. FOTO: BBH Carnaval Eind februari werd r:~ vierd, maar ook in Cv tegemoet. Onder het carnavalskrakers me.c het feest muzikaal op. n GT :h, w*** ziet u de contouren van dit pand getekend (derde van rechts). nomen. In totaal komen er 7 liften aan de Karmelieten straat. Naar verwachting leve ren we de laatste lift in juni op. Dan vervolgen we onze werkzaamheden aan de Krui- denlaan waar 3 liften ge plaatst worden. r de blinde liefde voor de eigen per- de schone jongeling uit de Griekse my- was op zijn eigen spiegelbeeld. Nar- gebogen hoofd naar zijn spiegelbeeld le dag dat hij veranderde in een bloem, is voor ons het symbool van de lente. vrijdag 23 maart a.s. verhuist woningcorporatie TBV i burg. We vestigen ons in het centrum van de stad, l Niet alleen de locatie verandert. Ook onze naam i Vanwege de bouwactiviteiten aan de Spoorlaan kunnen klanten en relaties in i geen parkeerplaats aanbiec het achterterrein. De 1 is gezien de lij t Centraal Stat eningstijden i. t/mvr. 9 tot 6 nderdag 9 tot 9 erdag 9 tot 5 Onderhouds- en Installatiebedrijf Bijna alle afdelingen gaan mee naar het nieuwe kantoor in het centrum. De medewerkers van het Onderhouds- en Installatiebedrijf blijven echter werken vanuit de locatie aan de Nimrodstraat 33. Daar is nu ook de werkplaa kunnen de onderhoudsbuss makkelijk in- en uitrijden. tel. 594 05 00 zellig samen gegeten. De koks van Zorgcentrum Til burg zuid zorgen hier na melijk voor een voortreffe lijke warme maaltijd. Een speciale activiteit is toch wel het sporten. Veel dames nemen iedere week enthou siast deel aan de gymles en dat gaat hen erg goed af. De rest Ook de hal, gang en woonkamer zijn uitermate geschikt voor tegels. En zeker hier kunt u uw fantasie de vrije loop laten omdat de eisen die aan de tegels worden gesteld minder door het gebruik worden bepaald. Zo kunt u ervoor kie zen om al deze ruimten dezelfde uitstraling te geven, met contrasten te werken of bijvoor beeld de verschillende functies door middel van wisselend tegelgebruik te accentueren. De mogelijkheden met tegels zijn nagenoeg eindeloos. Dat laat echter onverlet dat u de keu ze van uw tegels uiterst zorgvuldig dient te be palen. Tegels gaan in principe levenslang mee. Daarom is een gedegen advies geen slecht idee. nte meters van zijn domein, geheel naar eigen inzicht getransformeerd. Zijn grootste liefde vult zijn stekkie, van plafond handbeschilderde tegels met bloemmotief. Dromerige klaprozen of poëtische vergeet-mij- nietjes maken een badkamer tot een droompa- leis, waar u veel tijd wilt doorbrengen. Fraai is het ook om een gekleurde vloertegel te kiezen met een border van bewerkte tegels in een bijpassende kleur. Op de wanden kunnen tegels uit dezelfde lijn het kleurgebruik subtiel accentueren. Een verwerking van verschillende formaten geeft bovendien, wanneer dit tenmin ste goed doordacht gebeurt, een speels en ei gentijds effect. Verder is het gebruik van kleine mozaïëktegels weer populair. Deze fraai geglazuurde tegeltjes van enkele centimeters breed en hoog zijn ge schikt om zowel rechte als ronde vlakken mee af te werken. U kunt eindeloos met de kleuren en de patronen variëren. Met het oog op kinde ren of mensen die slecht ter been zijn, kunt u uit veiligheidsoverwegingen ook kiezen vooranti- sliptegels. Dé trend van 2001 echter is lambrisering. De wanden worden voorzien van een diagonaal be tegelde onderwand in een uitgesproken kleur. Op de vloer ligt dezelfde tegel of een variant daarvan. De lambrisering wordt geaccentueerd en afgewerkt door een hoge plint aan de onder zijde en een sierrand bovenaan. We/,. Platformlift We plaatsen de liften op de plek waar je eerst nog met de trap naar boven kon. Het trappenhuis moet hier voor ingrijpend gewijzigd worden. De oude trap wordt verwijderd en verplaatst naar een nieuwe uit bouw. De voordeur verhuist op zijn beurt naar de zij kant van het portiek om in de uitbouw ruimte te ma ken voor de trap. Dit gaat wel ten koste van een stukje tuin van de benedenwoningen. Het geheel geeft het complex een heel nieuw aangezicht. WJ van de jaren zeventig gebouwd. Afgelopen jaar werd door ons Onderhouds- en Installatiebe drijf hard gewerkt aan het op knappen van deze woningen. Keuken, douche en toilet zijn nu weer als nieuw. Ook zijn de wo ningen voorzien van een nieuwe warmwatervoorziening en me chanische ventilatie. en de woningen zijn alleen per trap bereikbaar. Niet voor iedereen een eenvoudige stap. Een lift zou de toegankelijkheid sterk verbeteren en de bewoners een hoop gemak kunnen bieden. In overleg met de bewo ners is toen besloten tot het plaatsen van liften in de complexen aan de Kruidenlaan en Karmelietenstraat. De lift die geplaatst wordt, is niet zomaar een lift. Het is een zogenaamde platformlift. Deze liften worden nog niet zo lang toegepast. Het unieke aan deze lift is dat de gebruiker ervan niet in een liftkooi staat, maar op een vloer (het platform). De zijkanten van de lift gaan niet mee als de vloer omhoog en omlaag be weegt. De wanden van de liften zijn gedeeltelijk trans parant waardoor een ruimtelijk effect ontstaat. De lift is door de bewoners eenvoudig zelf te bedienen. Het aardige van tegels is dat deze zowel in het ultramoderne als in het ambachtelijk-klassieke interieur zijn toe te passen. De tegel schikt zich bij wijze van spreken naar z’n omgeving en creëert evenwicht. Of dat nu harmonisch is of juist tegendraads. Tegels zijn in een haast on eindige variatie te verkrijgen. In vrijwel alle denkbare kleurnuances, patronen, reliëfs en af werkingen. Handgevormd of fabrieksmatig. Mat, halfmat, hoogglans, extra geglazuurd, on geglazuurd of met textuur. Voor de finishing touch zorgen accentstrips, brede decorstrips, tegels met opvallende hoekjes, grillig uitgesne den of afwijkend van structuur of patroon. Vorstenhofpaviljoen Ruim een jaar geleden werd het Vorstenhofpaviljoen aan de Pius- straat opgeleverd. Sindsdien maken de bewoners volop gebruik van deze ontmoetingsruimte. De speciaal hiervoor opgerichte acti viteitencommissie zet zich hiervoor bijna dagelijks in. Niet alleen zijn er speciale middagen voor kaarten, bingo, biljarten en hand werken. Ook wordt er ge- Fgf I j an de Spoorlaan nemen we in eerste instantie onze in trek in drie naast elkaar ge legen panden. De gebouwen zijn erg divers. Het betreft twee monumentale en een bestaand mo dem pand. Een vierde kantoor verschijnt in de loop van dit jaar in de open ruimte tussen de gebouwen. Op de lijntekening Verzorging Snij narcissen schuin af en zet ze in water waarin snijbloe- menvoedsel is opgelost. Gaat u de narcissen met andere bloemen combineren, dan is het goed om te weten dat nar cissen die net afgesneden zijn, vocht verliezen dat schade lijk kan zijn voor andere snijbloemen. Bloemisten geven als extra service speciaal snijbloemvoedsel bij een gemengd boekt dat de schadelijke werking van vers aangesneden nar cissen tegengaat. Voeg dit snijbloemenvoedsel aan het wa- r toe, dan kunt u naar hartelust lentecombinaties creëren, jvoorbeeld met tulpen of seringen. Badkamer De moderne badkamer is licht en uiterst func tioneel. Primaire kleuren zijn nog steeds popu lair, maar steeds vaker wordt er teruggegrepen naarde Mediterranée. Warme, sfeervolle kleu ren als okergeel, kobaltblauw, smaragdgroen en terra zijn daarbij erg in trek. Ook in tegels met een romantische uitstraling is volop keus. Zachte kleurcombinaties, reliëftegels en zoete motieven zijn bepalend voor deze stijl. De nieuwe poederachtige pasteltinten die ook in de actuele mode worden gesignaleerd, zijn hier te- Terug van weggeweest zijn de De voorbereidingen kostten meer tijd dan verwacht maar uiteindelijk was het dan zo ver. In september 2000 werd gestart met de voorbereidingen voor het plaatsen van de eerste liften aan de Karmelietenstraat. d niet alleen in de straten en cafés carnaval ge- i de ontmoetingsruimte kwam het feestgedruis je et genot van een hapje en een drankje werden üc reegezongen. Blaaskapel de Vrêukers luisterde Ook voor de keuken is het van belang dat u bij de kleur- en patroonkeuze rekening houdt met de grootte van de ruimte en de lichtinval. Denk er daarbij aan dat de keuken vooral ‘s ochtends en *s avonds wordt gebruikt. Keuken Tegels in de keuken zijn niet alleen mooi, maar vooral praktisch en hygiënisch. Een combina tie van materialen is natuurlijk ook mogelijk. Zo is een houten vloer, gecombineerd met een bijzondere tegelrand rond aanrecht en fornuis niet alleen een lust voor het oog, maar ook ui termate praktisch. U kunt het patroon hiervan zelfs doorzetten op de muur achter het aanrecht. Heldere kleuren in combinatie met naturel tinten en een vrolijke, ongecompliceerde uitstraling, dat zijn de voor naamste kenmerken van het voorjaarsinterieur. Daar in worden bloemen naar hartelust gecombineerd en op fantasievolle wijze toegepast. De narcis met zijn duide lijke vorm en frisse kleur is één van de bloemen die een hoofdrol spelen binnen deze trend. I I n de Sacramentsparochie heeft de 16-jarige Kees Roovers zijn eigen J stekkie pal onder het dak van het ouderlijk huis. q Hoe zou je de sfeer van jouw kamer willen typeren? “het hanghok, omdat het voor mij en mijn vrienden de vaste uitvais- 1-1 basis is in het weekeinde als we gaan stappen.” Waarom vind je het belangrijk om een eigen kamer te hebben? “Een stuk privacyeen plek waar ik me met mijn vrienden kan terugtrekken zon- derm’n ouders erbij.” Je hebt bewust voor deze inrichting van ‘het hanghokgekozen, waarom “Omdat je hierop je gemak kunt zitten en hangen om tv te kijken, muziek te luis teren, rustig met vrienden wat rond te hangen. Het is voor mij en mijn vrienden een ontmoetingshok en onze vaste uitvalsbasis.” Verander jij je kamer vaak? “De stoelen heb ik nog niet zo lang, maar verder verandert er niet veel.” Wat is je favoriete plek? “Die stoel is m’n favoriete plek. Vanaf daar kan ik tv kijken, muziek luisteren, bij de tafel en heb ik een goed overzicht op de rest van m’n kamer.” Waar ben je het meest aan gehecht? “Aan mijn muziek: de kwaliteit, de instal Hoe veel invloed hebben jouw ouder “Niks, binnen heel redelijke grenzen ze het helemaal geen probleem dat il papegaai hoef ik niet aan te komen.’ Poetsen, wie doet dat? “Stofzuigen doet de werkster, ik moet wel zorgen dat ik het netjes houd en dat mijn bureau opgeruimd is.” Alsjef250, kreeg om iets voorje kamer aan te schaffen, wat zou je dan kopen? “Een koelkastje met een vriezertje voor ijsco’s.” bloem is het symbool voor c soon. Narcissus was d< thologie, die verliefd cissus bleef maar met g in het water turen tot de een narcis. De narcis is i Bereikbaarheid Maar waar we nog niet tevreden over waren, was de bereikbaar heid van de woningen. De com plexen bestaan namelijk uit blokken met 2 en 3 woonlagen an de Karmelietenstraat en Kruidenlaan liggen zo'n 50 seniorenwonin gen van de TBV. Deze woningen in de wijken het Zand en het Wandelbos werden in het begin De meeste senioren vinden het gezellig om samen met andere be woners eens een bakje koffie te drinken of andere activiteiten te ondernemen. Dit draagt bij aan plezierig wonen en ook de TBV hecht daar veel waarde aan. Vandaar dat de TBV in enkele senio rencomplexen deze mogelijkheid gecreëerd heeft dooreen ont moetingsruimte te bouwen. Enkele voorbeelden hiervan zijn de ontmoetingsruimtes in Merode, de Heyhoef en aan de Piusstraat; het Vorstenhofpaviljoen. i wij onze 12001 nog ïden op TBV Woon winkel is gezien de ligging tegen over het Centraal Station uitste kend te bereiken met het openbaar vervoer. En als u toch in de stad bent om te winkelen, dan kunt u gewoon even bij ons binnenlopen. Oppluslabel Na het plaatsen van de liften voldoen de woningen aan de voorwaarden van het Op pluslabel; een kwaliteitslabel dat wordt ge geven aan bestaande woningen die opti maal geschikt zijn voor ouderen. Er zijn allerlei voorzieningen aangebracht die hef wo nen voor de oudere be woner comfortabeler maken en de lift waar borgt de bereikbaarheid van de woningen. Inmiddels zijn de eerste drie liften in gebruik ge- De twee oude gebouwen met hun ka rakteristieke gevels hebben een char me waarvan zeker gebruik gemaakt wordt. Authentieke details zijn op veel plaatsen nog aanwezig en worden ge restaureerd. Kostenplaatje De investeringen in de aanleg- en bouwkos ten bedragen maar liefst zo'n 1,2 miljoen gulden. Deze kosten neemt de TBV voor haar rekening, evenals de onderhoudskos ten. Het is immers ook voor ons van belang dat onze bewoners plezierig blijven wonen in een goed bereikbare woning. De TBV vraagt alleen een bijdrage van de bewoners voor de gebruikskosten van de lift. Dit zijn de kosten zoals de elektriciteit en schoonmaak die horen bij de servicekosten. Nimrodstraat 30 5042 WX Tilburg tel.(013)594 05 94 Postbus 1120 5004 BC Tilburg Openingstijden: (ntaVmwïïS^-17.00. Tegels verenigen tal van goede eigen schappen in zich. Ze zijn praktisch, hygië nisch, duurzaam en verkrijgbaar in alle maten, prijsklassen en ‘smaken’. Geen wonder dat tegels voor veel doeleinden de ideale oplossing zijn. Ze worden dan ook naar hartelust toegepast op vloeren en wanden, in natte en in droge ruimtes. "Zo lang mogelijk in mijn eigen woning en in mijn vertrouwde om geving blijven wonenDit is toch wel de wens van veel mensen die een jaartje ouder worden. De groep senioren is voor de TBV een spe ciale doelgroep. Ongeveer eenderde van onze woningen is speciaal voor hen bestemd en we zien het als een belangrijke taak de wonin gen zodanig aan te passen dat ze voldoen aan de wensen van onze oudere huurders. Dit kan door het aanbrengen van extra voorzienin gen zoals een in hoogte verstelbare keuken of antisliptegels. Maar ook door bijvoorbeeld het plaatsen van een lift, blijven woningen voor onze oudere bewoners aantrekkelijk. Combineren Alleen al met verschillende soorten narcissen kunt u vrolij ke, frisse combinaties maken. Laat witte trosnarcissen de vaas delen met zachtgele narcissen of zet gele narcissen met een oranje hart tussen witte narcissen en gele trosnarcissen. Strak bijelkaar gebonden, vormen narcissen een mooie vol le toef. Hou ook eens een paar narcissen apart, snij de stelen vlak onder de bloemen af en laat de bloemen drijven in een schaal met water, zodat een drijvend boeket ontstaat. Woonwinkel aan de Spoorlaan bezoeken. De Woonwinkel wordt gevestigd in het meest rechter pand. Het is een lichte en transpa rante ruimte waar we informatie over onze woningen en diensten aan u presenteren. U kunt hier te recht om het laatste aanbod van huurwoningen te bekijken maar ook voor allerlei adviezen op het gebied van wonen. In de Woon winkel staan onze adviseurs klaar om u wegwijs te maken. Veel informatie komt ook in bro churevorm beschikbaar. In de loop van de tijd vindt u in de Woonwinkelbrochures over bij voorbeeld onze verschillende wo ningen, onze onderhoudsservice, huurbetaling of medehuurder- schap. Deze kunt u dan thuis rus tig nog eens nalezen. En dit zijn slechts een paar voorbeelden. illatie en mijn cd’s.” op de inrichting van je kamer? en kan ik gewoon mijn gang gaan. Zo vinden ik een aquarium heb, maar met een slang of Op donderdag 22 en vrijdag 23 maart a.s. verhuist woningcorporatie TBV naar de Spoorlaan in Tilburg. We vestigen ons in het centrum van de stad, tegenover het Centraal Station. Niet alleen de locatie verandert. Ook onze naam en huisstijl gaan veranderen en worden in een nieuw jasje gestoken. Woningcorporatie TBV wordt TBV Wonen. Een passende naam voor een organisatie in beweging. naar - groc u tot muren tot bureaustoel. Wat is het thema van jouw kamer?“Dat kun je wel zien hè, Willem II.” Waarom vind je het belangrijk een eigen kamer te hebben? "Omdat je toch ergens je eigen spullen kwijt moet kunnen. Ik zit niet zo heel vaak op mijn kamer, ik ben bijna nooit thuis. Mijn ouders zeggen wel eens dat het hier mijn hotel is.” Je hebt bewust voor deze aankleding van je kamer gekozen. Waarom? “Omdat Willem II bij Tilburg hoort en ik ben een echte Tilburger.” Verander jij je kamer vaak? “Af en toe, ik denk één keer per twee a drie maanden.” Wat is je favoriete plekje? “Mijn bed, dat slaapt gewoon hartstikke fijn.” Waar ben je het meest aan j “Aan mijn Willem II spullen en ook wel aan mijn muziek-apparatuur.” Hoeveel invloed hebben jouw ouders op de inrichting van jouw kamer? “Op de netheid van mijn kamer veel, maar hoe ik ‘m inricht maak ik zelf wel uit.” Wie poetst er? “De laatste tijd doe ik ‘t vaak zelf. Ons mam doet ‘t eigenlijk meestal maar als ‘t een rot zooi is moet ik ‘t zelf doen.” Als je een cadeaubon kreeg om voor f250,— spullen voor je kamer te kopen, wat zou je dan aanschaffen? “Een hele grote vlag van Willem II en als ik dan nog geld had een nieuw Willem II shirt.” ‘PCeyienty «urnea Gesloten Van donderdag 22 maart tot en met woensdag 28 maart a.s. zijn we gesloten om te verhuizen en de nieuwe werkplekken en de Woonwinkel in te richten. Telefo nisch zijn we die dagen niet be reikbaar. Onze huurders kunnen natuurlijk altijd bij hun huis meester terecht voor het melden van een storing. kleurc sn zijr suwepi „.tuelemodewc rug te vinden. 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 27