w Gelijkspel troef 5— 1 yoterpo/zs Supporter van de week Contour www.willem-ii.nl Willem II - De Graafschap: de voorbeschouwing Vrijwilligers gezocht Willemll Gezc en tx SPOREL Bpe, ®tfdse' tl 1 -DONDERDAG 1 MAART 2001 - PAGINA 8 DE TILBURGSE KOERIER DE TILBURI Hoofdsponsor tijen ronde Foto: Fotoburo Toin Damen Foto: Fotoburo Toin Damen Verkoopmedewerkster na volgt de topper tegen Feye- laatste maanden heeft het ma- Topbezetting Internationaal Jeugdtoernooi •g Thuis 2-0 0-2 Foto: Fotoburo Toin Damen krachtvoetbal waar De Graaf- mooie periode in het Tilburgse. Harrie Verhoeven Nathali Nuiten F WET PAF Ski sets al vanaf Fl. 379,= jij ons gratis parkeren voor de deur, dus met Uw ski’s geen geleurl]^ Voor alle informatie over Willem II, bezoek onze site: Tilburg organisatie voor vrijwilligerswerk Gelijkspel troef Met uitzondering van de uitslag 1955-1956 1957-1958 1969- 1970 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1977- 1978 1978- 1979 1981-1982 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1991-1992 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 2000- 2001 1-2 1- 2 2- 2 Tilburg - Het gaat de Doetinchemmers niet voor de wind. Een trainerswissel en veel pech, het zit ze niet mee. Willem II kende dit seizoen ook zo'n periode met wedstrijden die gewonnen konden worden, maar dat helaas niet lukte Onze Tilburgers kwamen deze dip met glans te boven, maar voor De Graafschap is het momenteel vechten tegen nacompetitieproblemen. deelnemer die uit Spanje moet ko- burg. Dat kan een voordeel zijn, men, namelijk FC Barcelona. Ar- maar dan moeten alle factoren in van de jeugd van Ajax zag hij me diverse keren voetballen bij Haar lem. Hij haalde me naar Tilburg voor de breedte, maar zijn aanpak werkte helaas niet bij mij. Adri- aanse is een man van discipline. Hij wil je ook buiten het voetbal een stuk opleiding meegeven. Ik ben juist iemand die dan vrij wil zijn.' Eén van de bekendste spelers van De Graafschap is met recht Erik Viscaal. De spits die regelmatig in de clinch lag met ex-trainer McDo nald, scoorde dit seizoen nog maar vier keer. Meerdink en Tur- pijn voeren de topscoorderlijst van de club aan met vijf goals. Marino Promes speelde zichzelf in de ge schiedenisboeken door in de wed strijd tegen Sparta de 114.000ste goal in het betaalde voetbal te sco ren. 3-3 2-1 2-1 2- 3 0-1 0-1 3- 0 2-2 2-2 4- 4 0-1 4-1 0-0 0-0 4-2 jas- de ïd- Het Katholiek Vrouwengilde, iets voor jou? Het bieden van sociale contacten en educatie behoren tot de doelstelling van het Vrouwengilde. Voor bestuurswerk en pr-werkzaamheden worden vrijwilligsters gezocht. Wellicht iets voor jou! gesp. gew. gel. verl. Verkoopmedewerk(st)er Voor het nieuwe seizoen zoekt de fanshop voor de thuiswedstrijden een vrijwil- lig(st)er voor een verkoop punt op de promenade. Info: (013) 549 05 90. Thuis 18 7 2-0 Totaal 37 11 17 9 57-49 Uit 1- 0 0-0 .2-0 0-0 2- 1 0-2 St. Maart Secr. L. Witste St. Maarte Prof. Cobbenl Zondag, 9.31 viering met s pen kan men zich niet veroorloven, er is nog slechts eenderde van de wedstrijdenreeks te spelen. Gezien het spel en de resultaten van de laatste acht wedstrijden is een voorzichtig optimisme gewettigd. In ieder geval moeten dan wel drie punten worden gepakt tegen onze gasten uit de Gelderse Achterhoek. NaudJ. van der Ven Clubartikel van de wedstrijd De fanshop heeft voor de wed strijd fegen De Graafschap een uitshawlvan ƒ25.95 voor 19.50 in de aanbieding. Op deze aan bieding is de Seizoen Club Card korting niet van toepassing. De fan$hop is geopend van maan dag tot en met zaterdag van 13.00 uur tot 17.00 uur en op wedstrijdda gen van drie uur voor aan vang van de wedstrijd tot drie kwartier na de wed strijd. Steunpunt Vrijwilligerswerk Vrijwillige Thuishulp SOS-Hulpcentrale SPORTPRYZEN RELATIEGESCHENKEN Het mooiste cadeau voor de beste prestatie Kapelmeesterlaan 112a Tel013 - 456 11 99 5049 NL Tilburg Fax 013 - 455 08 01 Toen in 1954 het profvoetbal in Nederland werd ingevoerd, begon men in het qua inwoners middelgrote Gelderse Doetinchem als een van de eersten betaald voetbal te spelen. De oprichters destijds van de 'streekdub' De Graafschap, kunnen met voldoening terugkijken op een geslaagd experiment. Na bijna een halve eeuw, waarin het voetbal totaal is veranderd, staat er een dijk van een club. slissingen genomen: trainer-coach Rob McDonald werd ontslagen en met Van den Brom in de gelederen Desupporterdieopbijgaandefotoom- de supportersclub. Bovendien mag de cirkeld is,wordttijdensdewedstrijdWil-. supporter samen met een speler naar lem II - De Graafschap uitgeroepen tot keuze of trainer/coach Hans Westerhof supporter van de week. op de foto. Deze blijvende herinnering Deze supporter krijgt een mooie plaats wordt aangeboden door Fotoburo op de hoofdtribune en ontvangt een Toin Damen. De gelukkige supporter rondleiding door het stadion, een blij- wordteenhalfuurvooraanvangvande vend aandenken en een uitnodiging wedstrijd verwacht bij de Supporters voor het bijwonen van een busreis van Service Unit van Willem II. Emmausi Secr. Groenlo Emmauski Zaterdag. 19 nieviering.vi Zondag, 11 m.m.v. L’Es Ooms. Zondag, 10.: sisschool P voorg. pastoi H. Marga Ringbaan IVa Zaterdag 17 gélspelenkii 11.00: Hoogi Vasten) met Koor (Grego Kapel Man Burg. Damstn Zondag 11.0 Ben jij graag bezig met sport en spel? Jong Nederland zoekt vrijwilligers voor het begeleiden van meisjes tussen 10 en 13 jaar bij sport en spel en creatieve activiteiten. Meegaan op kamp en bijwonen van vergaderingen behoren ook tot de taken. Heikant-i Secr. DeScht Verzorging Schubertstraa Zaterdag, 17 Mariakerk De Schans 12 Zaterdag, 7! van de Norb het pastorale oor rond he leum van pas Zondag, 9.15i Eucharistievie Tuincentrun burgse Rugd 5 tot en met dat gevierd, tuincentrum volledig nieu collectie en n tijdens de spi Ruim dertig centrum Ov Utrecht. In 1' trumbijinMc drie tuincentr land: in Tilbu: drie centra vi bestaan. "Mei Overvecht Ti "heel veel toet Allereerst is i Drie weken la dingsfolder.N dingen in dief iedere koper o Gezonde vo voor een ge Vroeger wa lichaamsbe Tegenwoorc veel minder oorzaakt do tende beroe onmisbaar, onomstoteli bewegen go en gezondh zorgt beweg gezonde oni de kans op Helpen bij begeleide omgangsregeling? Het BOR-project biedt begeleiding bij de omgangsregeling wanneer ouders na de scheiding de gemaakte afspraken niet zo goed na kunnen komen. Vrijwilligers helpen hierbij. Het accent ligt op het begeleiden van de jonge kinderen tijdens de bezoeken. ?genhe- :en of Neem jij graag interviews af? Het Regionaal Patiïnten- en Consumenten Platform wil cliïnten van de GGZ ondervragen over hoe zij de kwaliteit van de geleverde zorg beoordelen. Er worden vrijwilligers gezocht die dit interview af willen nemen. Watisgezon Voor alle lei ging belang wel verschil tijdscategor Jeugd (jon Dagelijks te intensieve 11 waarbij de t geval 2 maa op het vertx van lichame Volwassen Minimaal 3' sief lichame minste 5, bi van de weel 55-plusser Minimaal 3i sief lichame minste 5, bi van de weel plussers is e lichaamsbet Bouw het b Veel nuttige gen passen se leven: de lift, een bus en het laatst In het algen gesteld dat I inspanning ten, mineral De Bron Secr. Ringbaa Vredesker Ringbaan Wa Vrijdag. 9.3< dagkapel. Zaterdag, 17 nieviering m deskerk. Zondag, 10 m.m.v. GasC Bijsterstei Herbothstraat Zaterdag, 16 Den Herdg Berlagehof60 Uit 19 4 10 5 doelsal. 36-26 21-23 In de Vacaturebank van het Steunpunt Vrijwilligerswerk zijn honderden verschillende vrijwilligersbanen opgenomen. Interesse? Loop dan eens binnen, St. Annaplein 21Dit kan, zonder afspraak, van maandag tot en met donderdag tussen 13.00 en 17.00 uur. De Vacaturebank is telefonisch bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, telefoon 013 - 5434572. Vanavond wordt voor belangstellenden bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk van 1930 tot 21.00 uur een informatie-avond gehouden over vrijwiligerswerk woorden over deze trainer. 'Co schap bekend om staat. Voor Ma- Een goede opleidingstijd, zo ziet Adriaanse is zeker de beste trainer loopt! I coaches rino Promes heeft de wedstrijd van de 24-jarige vleugelspits zijn tijd die ik ooit heb gehad. Als coach Puur kijkend naar de stand op de ranglijst mag Willem II zich rijk re- m Tntn kenen in de wedstrijd van komend Joris Mathijsen en John Nieuwenhurg van Sparta. Foto. Fotoburo Teamen js misschien wel de beste omschrij- Ook zaterdagavond zullen de 'Su- zaterdag nog een extra dimensie, bij Willem II. Ook al was Co Adri- een club die je absoluut nooit mag ving van de Doetinchemse club dit perboeren' dus weer alles uit de Hij keertterug in het stadion waar aanse de man.die hem naar Til- onderschatten. Zeker nu niet, nu jaar; net niet. De supporters laten kast halen om zoveel mogelijk hij driejaar lang gespeeld heeft. Al burg haalde en hem vervolgens in ze min of meer de joker hebben in- het er in ieder geval niet bij zitten, punten binnen te halen. Willem II was het dan niet altijd in het eerste het tweede liet spelen, Promes gezet om de nacompetitie te ont- de welbekende Spinnekoptribune mag gewaarschuwd zijn voor het elftal, Promes kijkt terug op een spreekt alleen maar lovende lopen. Kom allemaal kijken in het istotheteind van het seizoen we- krachtvoetbal waar De Graaf- mooie periode in het Tilburgse. woorden over deze trainer. 'Co stadion hoe de wedstrijd ver- deromuitverkocht. De samenwerkende De supporters van beide clubs re- 4-4 in het seizoen 1985-1986, specteren elkaar en zorgen altijd wordt er gewoon weinig gescoord, voor een prima sfeer tijdens de In de tot nu toe gespeelde 37 com- wedstrijden. De strijd tussen De petitiewedstrijden kon Willem II Graafschap en Willem II is meestal slechts 57 doelpunten maken. De spectaculair, vol spanning, sportief Graafschap kwam tot 49. Ook de en het resultaat is onvoorspelbaar, uitslagenreeks is opmerkelijk te Dat hebben de wedstrijden in het noemen. Daarbij valt duidelijk op verleden wel bewezen. Bij de laat- dat een gelijkspel zowel uit als thuis ste-confrontatie in Doetinchem troef is. Van de 18 thuiswedstrijden werd het 1-1 en vorig jaar in Til- wonnen de Tricolores er slechts 7 burg ging de winst in een romme- en evenveel duels eindigden onbe- lig duel naar de Tricolores met 5-3. slist. Van de 19 wedstrijden in Doe- Liefst acht doelpunten in een wed- tinchem was er bij 10 confrontaties strijd. Dit is tegen alle tradities in.geen winnaar. Alles bij elkaar is de Jos van Nieuwstadt tijdens de wedstrijd De Graafschap- Willem II. merkwaardige totaalbalans nog lichtelijk in het voordeel van Willem onder andere Van den Brom kwam hebben deTricolores weinig succes hij een uitstekend aanvalsduo. II: 37-11-17-9 57-49. van Vitesse de spelersgroep ver- gehad in de loop der jaren. Vah- sterken. Deze routinier speelde 11 avond is het ook een weerzien met Programma Versterking seizoenen voor de Arnhemse club, Marino Promes, de Haarlemmer Zaterdagavond speelt Willem II de De Graafschap verkeert momen- Was 2 seizoenen bij Ajax actief en die twee seizoenen het Tricolores- tiende thuiswedstrijd. Direct daar- teel in de onderste helft van de ging met Beenhakker slechts voor shirt droeg. Hij werd uiteindelijk te ranglijst, nog maar net boven de een seizoen naar Istanbulspor in licht bevonden voor het Willem II noord en dan is balans tussen uit- drie'fatale'plaatsen. De resultaten Turkije. In totaal speelde de 34-jari- van de toekomst. In Doetinchem en thuiswedstrijden weer ongeveer van de ploeg zijn wisselend. Tot nu ge technicus meer dan 400 wed- heeft hij zijn draai gevonden en in evenwicht. Op papier kan het toe is de thuiszege op PSV het strijden in het betaalde voetbal en presteert heel behoorlijk. Wij kun- nog alle kanten uit, zelfs een UEFA meest spraakmakend. Tijdens de scoorde iets meer dan 100 doel- nen ons voorstellen dat hij uit is op Cup plaats is nog haalbaar. Het punten. Kortom, John van den sportieve revanche in hetTilburgse wordt zeer moeilijk, want de on- nagement enkele belangrijke be- Brom is een kanjer en voor Willem stadion! Eindhovenaar Eric Viscaal derlinge verschillen zijn nog nooit Heen'Angstgegner'. Tegen Vitesse is ook weer in genade aangeno- zo klein geweest als in dit seizoen. men en samen met Tumba vormt Zo'n 8 a 9 clubs komen in aanmer king voor de begeerde tickets, aan nemende dat de landstitel zal te rechtkomen in Rotterdam of Eindhoven. Willem II heeftalles nog Op zaterdag 25 en zondag 26 au- missie heeft er wederom voor ge- (Fra), Ajax en Feyenoord. Deorga- in eigen hand en ontvangt de gustus van dit jaar vindt het ne- zorgd dat de bezetting van'topni- nisatie is bijna rond met de achtste meeste directe concurrenten in Til- gende Internationaal Willem II CZ veau is. Jeugdtoernooi plaats op de velden Naast Willem II, gastheer van het van het trainingscomplex van de toérnooi, zijn het Schotse Glas- senal (D-pupillen) en Ajax (C-juni- het voordeel werken. Veel misstap- jeugdopleiding van Willem II. Het gow Rangers en het Belgische oren) verdedigen hun titels, toernooi is opgezet voor D-pupil- Club Brugge nieuwkomers in Til len (10-12 jaar oud) en C-junioren burg. De overige deelnemende (12-14 jaar oud). Detoernooicom- clubs zijn Arsenal (Eng), FC Nantes het algemeen? Mail dan naar ssu@willem-ii.nl. Bezorger Willem II is op zoek naar een vrijwilliger die in Goirle wed- strijdaffiches wil rondbrengen. Info: (013) 549 05 90. Stewards Willem II zoekt nieuwe ste wards (m/v) die, tegen een pe sende onkostenvergoeding, d supporters bij thuis- en uitwee strijden willen begeleiden. Lotenverkopers De supportersclub vraagt vrij willigers die, tegen een kleine vergoeding, voor aanvang van een thuiswedstrijd loten willen verkopen. Info: (013) 45616 72, Martijn Pijnenburg. Stadionmarkt Op zondag 8 april vindt voor de 13e keer de Willem ll-sta- dionmarkt plaats. Wilt u een kraam huren op deze markt, bel dan met Martijn Pijnen burg, (013)45616 72. Radio Paloma Willem II Club show Iedere donderdagavond voor een thuiswedstrijd van de Tri colores zendt Radio Paloma de Willem II C(ub show uit. Radio Paloma is te vinden op de fre quentie 106 FM en is telefo nisch te bereiken via het num mer 00-32 146591 92 Goede start Marsman en Koolhof hebben het Het begon zo mooi-voor De Graaf- voor elkaar dat alle neuzen binnen schap dit seizoen, een thuisover- de selectie van De Graafschap winning op landskampioen PSV. weer dezelfde richting opwijzen De toenmalige trainer Rob McDo- en hebben zich slechts één doel nald werd als een held onthaald na gesteld: handhaving in de KPN de wedstrijd. De Graafschap had Eredivisie. Ookishetvborveelspe- een erg mooi visitekaartje afgege- Iers belangrijk gebleken een vast ven en zou dit seizoen een goede systeem te hanteren. Dan weer 4- subtopper worden. Kortom, het 4-2, dan 4-3-3, de wekelijkse om- toen vertoonde spel bood de no- schakeling vergde erg veel van de dige perspectieven voor het ko- spelers. Uiteindelijk is de keuze ge mende seizoen. vallen op het aanvallende 4-33- Helaas had iedereen, die De systeem en veel spelers zeggen Graafschap een warm hart toe- het gevoel te hebben dat de com- draagt, een beetje te vroeg ge- petitie nu pas echt is begonnen, juicht. Veel wedstrijden werden Koste wat het kost willen ze erin verloren; vaak.niet eens door op- blijven. vallend slecht spel, maardoor sim pelweg net te kort komen. Dat is Marino Promes Openingstijden SSU Je kunt terecht bij de Supporters Service Unit op maandag van 13.00 tot 18.00 uur en op dinsdag en donderdag van 17.30 tot 20.00 uur. Ook is de SSU twee uur voor aanvang van iedere thuiswedstrijd open tot een kwartier voor het be gin van de wedstrijd. Bied jij graag perspectief? Mensen met een autismestoomis krijgen bij Stichting Perspectief een zinvolle vrijetijdsbesteding aangeboden. De bezoekers zijn tussen de 18 en 30 jaar. Voor het begeleiden van soosmiddagen en uitjes worden vrijwilligers gezocht Statistische feiten Willem II - De Graafschap Alles voor Uw Skivakantie!! PROFESSIONEEL Ski onderhoud vanaf Fl. 29,95 U vindt bij ons complete ski-sets van: Atomic - Blizzard - Elan - Fischer Hea(l Nordica - Rossignol - Salomon t Techno - Volant - Völkl Voor de Langlaufer hebben wij materiaal van: Fischer - Salomon - Rossignol -kSchaatsen te koop Donderdag Vrijdag Tot 30% korting koopavond LINBERG op de Winterkledinf tot 20.00 uur!! collectie 2000 CdKMgn - - Oatdorji - Rijksweg 231 5124 NA Molenschot Tel. 0161-411246 www.linberg.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 8