A (P 3 O o Hoefnagels en Janssen-Wayers Al 116 jaar een roldoorbrekend bedrijf Hoefnagels H; Groep PRODUCTIE EN MARKT VAN DE HOEFNAGELS GROEP Hoefnagels Hi Groep Hoefnagels en Janssen-Wayers DE TILBURGSE KOERIER ■DONDERDAG 22 FEBRUARI 2001 - PAGINA 2d r TEKST: HENK NAAIJKENS FOTOGRAFIE: PRIMEUR COMPLETE KNOWHOW EN ADVISERING de nieuwbouw van Heerkens van Bavel aan BUITENMONTEURS PRODUCTIEMEDEWERKERS CAD-TEKENAARS/CONSTRUCTEURS Oplet burgt Hoefnagels Zonweringen is verant woordelijk voor de productie van Haro- zonweringen, terwijl Hoefnagels Special Systems de productie van Haro-luifels voor zijn rekening neemt. De vier deelmarkten die de Hoefnagels Groep bedient versterken elkaar. Vaak vin den binnen hetzelfde project meertoepas- De Hoefnagels Groep te Tilburg bestaat fei telijk uit drie productiebedrijven: Hoefna gels en Janssen-Wayers bv., Hoefnagels Zonweringen b.v. en Hoefnagels Special Systems b.v. Het bedrijfspand bevindt zich op industrieterrein Kraaiven aan de Zeven- heuvelenweg 50 te Tilburg. Het bedrijf is vooral bekend onder de naam Hoefnagels en Janssen-Wayers. De groei van HWJ heeft de laatste jaren een succesvolle introductie van diverse nieuwe producten tot gevolg gehad. De meest op vallende ontwikkeling vond plaats in de in novatie van brandwerende roldeuren, schuifdeuren en aluminium gevels. Werkzaamheden: o.a. monteren en installeren van roldeuren, brandwerende rol-, schuif- en hefdeuren, aluminium ramen, deuren, gevels en zonwering in ge heel Nederland. Een technische opleiding is gewenst en zo mogelijk rijbewijs B-E. Tot de werkzaamheden behoren het samenstellen van aluminium ramen, deu ren, gevelelementen, roldeuren, brandwerende deuren en aluminium zonwe ring in een milieuvriendelijke omgeving. Een technische opleiding is gewenst, maar niet noodzakelijk. Deze vacature is ook uitermate geschikt voor vrouwe lijke kandidaten. Hoefnagels Groep, p/a Adviesbureau Aanwas, Aanwas 34-A, 4641 JJ Ossendrecht. Het vervaardigen van werktekeningen en materiaalstatenvooro.a. stalen schuif deuren, brandwerende deuren, roldeuren en zonwering, vallen onder de werk zaamheden van deze vacature. Minimaal is een technische MBO-opleiding ge wenst, evenals ervaring met CAD-tekenen. Heeft u belangstelling voor een van bovengenoemde functies? Stuur dan uw sol licitatiebrief, met vermelding naar welke functie uw belangstel ling uitgaat, naar: U kunt ook telefonisch reageren: Tijdens kantooruren met Femke Freije tel: 013-462 59 59 of's avonds tussen 20.00 en 21.00 uur met Frank van der Linden tel: 0164-67 27 90. I. Het werk kenmerkt zich door een en verantwoordelijkheid. Op dit moment leveren. Het bedrijf werd vanaf dat historische jaar voortgezet door de tweede generatie, de zo nen van Hoefnagels. Op dit moment vormen de neven Hoefnagels de directie van een moderne onderneming aan de Zevenheuvelenweg op in dustrieterrein Kraaiven. advisering. Zo doen we bijvoorbeeld ook zelfde acquisitie (verwerven van opdrachten) en we ontwerpen en ontwikkelen onze eigen produc ten. Daarnaast hebben we een eigen service- en onderhoudsafdeling. We hebben kortom het hele proces in eigen beheer." een parkeergarage dienst weigeren, dan zijn onze monteurs in een mum van tijd ter plekke om het euvel te verhelpen." Uw bedrijf ook in beeld? Bel voor meer inlichtingen naar De Tilburgse Koerier, Dhr J. Donders. 013 536 88 OS MAATWERK Het bedrijf is de particuliere markt al geruime tijd ontgroeid. “Onze opdrachtgevers zijn voor een belangrijk gedeelte aannemers en grote bedrij ven”, volgens Cees Hoefnagels. "Veel orders ko men ook rechtstreeks middels architecten tot zich in de utiliteitsbouw in Nederland met een hoogwaardig product. Het samengaan van tra ditionele waarden met moderne technologie heeft zijn vruchten afgeworpen. Cees Hoefna-i gels: "Wij zijn erg gericht op kwaliteit en dat pro beren we ook uit te stralen. Dit blijkt onder an dere uit het feit dat we alles in eigen beheer uitvoeren. Het hele kennisniveau, opgebouwd door jarenlange ervaring is bij ons aanwezig. De kwaliteit blijkt ook uit verschillende certificaten op diverse productgroepen. Zo heeft HJW het 150-9001 certificaat en voldoen alle producten’ De Hoefnagels Groep combineert een moderne bedrijfsvoering met de sfeer van een familiebedrijf. Wij bieden binnen ons bedrijf goede secundaire arbeids voorwaarden en doorgroeimogelijkheden. Ook besteden wij aandacht aan op leiding en individuele ontwikkeling. Wij beschikken over een actieve perso neelsvereniging. Het werk kenmerkt zich door een grote mate van zelfstandigheid en verantwoordelijkheid. Op dit moment hebben- wij de vol gende vacatures (M/V): Sluitingsti redactie ei dinsdag 25 Redactie: Tony Vos Tel. 0495A Postbus 41 De annalen maken melding van een start in 1884. Scheidslijnen werden op praktische wijze beslecht in 194 7 door het slopen van een muur. Vanaf dat moment ontmoetten twee familiebedrijven elkaar in een productieve omhelzing, die tot op de dag van vandaag voortduurt. Afzonderlijk smeden en timmeren leidden tot gezamenlijke fabricage van aluminium gevels, roldeuren en rolluiken, pro- jectzonwering, brandwerende deuren en rook schermen. HJW staat stevig op de industriële kaart. Hiervan getuigen diverse prominente gebouwen in Tilburg en de rest van bebouwd Nederland. stuurderzeti cideerd in de vrolijk zwaa I keerde zijn a I meters verde I baar ruimer I had inmiddt I noteerd en d I wisser gestot I die dag teruj I het briefje or I was verdwei I dingen betel I autoterugge I briefje verwi I ge van dit vc I er een briefje met zijn ken door het weg ontspringen nog geen rek de eerlijkhei Deze had he een ander pc schreef een e briefje en wi spleet van d tuige heb ik telijk bedan door de verz aangesprokt Tot het afzetgebied van De Hoefnagels Groep hoort eigenlijk heel Nederland, met accenten in de Randstad. Daar vinden de meeste activiteiten plaats op het gebied van de projectbouw en renovatie. Bekende gebouwen die zijn voorzien van materialen van de Hoefnagels Groep zijn bijvoor beeld: Schiphol (branddeuren), De Neder landse Bank in Lelystad, het hoofdkantoor de Cobbenhagenlaan, het gebouw van de van de ABN-AMRO in Amsterdam, diverse ALO en veel panden in de Heuvelstraat en op Shell-stations, de ramen en zonweringen in de diverse industrieterreinen. Niet te verge- gedeelten van het Ajax-stadion. ten de nieuwbouw van het Willem-ll stadion. singen plaats van producten van de Hoef- In de regio Tilburg vallen op: de schuine ge- nagels Groep. Zo worden bijvoorbeeld alu- vel van het Tivoli-gebouw (Guo), de Tivoli- miniumgevels en -ramen vaak gecombi- parkeergarage, de gevels van de ING-bank, neerd met brandwerende schermen en deuren of zonweringen, binnen dezelfde bouw. De Automaa van De Tilbi Dealer Asso< treken, versi I burg, Goirle, Udenhout, E I wijk, Moergi Advertent! Advertent De Tilburj N.S. Plein Tel. 013/51 Fax 013/5! LEGENDARISCH Zo kon het gebeuren dat in het legendarische jaar 1947 een gat in de scheidingswand de definitieve samenwerking aan- kondigde. Hiervan getuigt nog steeds de huidige naamgeving van het bedrijf: Hoefnagels en Janssen-Wayers. Maar meer nog de toegevoegde waarde ^oor samenvoeging van twee disci plines, die een hoogwaardig industrieel product zou gaan op- MONTAGE "Een belangrijk onderdeel is onze montage-af- deling", besluit hij. "Dagelijks rijden er tien mon- tagewagens het land in naar de verschillende lJ a nog' projecten. Ons product is pas 'af als het goed op de bijrijd geïnstalleerd aan de gevel hangt. En wie kunnen keriggereag< dat beter dan onze eigen goed opgeleide mon teurs?" TOTAALPAKKET Het historisch besef van commercieel directeur Cees Hoefnagels brengt hem terug tot de situatie op dit moment. "Wij hebben 100 medewerkers in dienst die actief zijn in vier productgroepen", legt hij uit. "Onze productie is gericht op de in dustrie en de utiliteitsbouw en bestaat uit alumi nium gevels, roldeuren, branddeuren en pro- jectzonwering. De sterkte van ons bedrijf is, dat we een totaalpakket kunnen aanbieden. We ver zorgen niet alleen onze eigen productie en mon tage, maar we leveren de complete knowhow en stand. Een ander belangrijk aspect van ons be- drijfis dat onze dienstverlening zich richt op pro- jectafhankelijke basis. We leveren maatwerk dat Gelukkig, ze is afgestemd op de specificatie van opdrachtge- burger. vers. Dat betekent dat we geen artikelen op voor] tuigen als mi raad houden. KWALITEIT keerds ziet di Hoefnagels en Janssen-Wayers onderscheidt loop je zo nu man ofvroui aan. Zo vergi laatste vrijde Ik had de au. rage gezet, nt dere auto’s ir laat terugkw wieler uitera zelfde plek at aan de officiële internationale normen voor kwa-: van de bestu liteit, veiligheid en bedrijfszekerheid." een papiertje service! mijn handen Kennis van elektronische innovatie beschouwt! Cees Hoefnagels ook als een sterke kant van het houd-Een bedrijf. "Wij beschikken overeen eigen elektro- gezien dat ee technische afdeling die besturingssystemen poginghadg ontwerpt voor branddeuren en roldeuren. Onze service- en onderhoudsafdeling staat bovendien Plaatsie naa 24 per dag garant voor het opheffen van storinj maar d gen. Als bijvoorbeeld 's nachts de rolluiken van: was dat niet zag het recht beuren dat d •z mijn achterl 'j daar een aar i4 r Ln9iJi9< Is familiebedrijf vindt HJW in 1884 zijn oorsprong in de Tilburgse binnenstad. De timmerliedenjanssen en Wayers start ten een fabriekje waar ze houten rollui ken en markiezen op ambachtelijke wijze in elkaar timmerden. In 1906 begon grootvader Hoefnagels van het huidige directieduo een smidse in de IJzerstraat. Aan- vankelijkklonkdaarhetgeluidvan paardenbeslag.laterover- stemd door het smeden van staalconstructies. "Janus, ik heb geen opvolger", klonk omstreeks 1947 de benauwde stem van timmerman Wayers. Hij bood Hoefnagels, die intussen zijn buurman was geworden ruimhartig aan de opvolging van zijn bedrijf te waarborgen. ebcib n os t

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 20