Willem II - Heerenveen in teken van aanval Heerenveen: meer dan voetbal! i WILLEM II FC HEERENVEEN \^Otrpolis North South op het voetbalveld: aanvallen! Supporter van de week (Contour Vrijwilligers gezocht Spaghetti I 2001 - PAGINA 14 -DONDERDAG 22 FEBRUARI 2000 - PAGINA 15 DE TILBURGSE KOERIER Korting fanshop pen varkenshouderij 5 plaatsen dakkapel 4 bouwen tuinhuisje Hoofdsponsor Abdellaoui in duel met Kanu tijdens de wedstrijd Ajax-Willem II. Foto: Fotoburo Toin Damen schouwing van een wedstrijd is Uit Foto: Fotoburo Toin Damen jargon en clichés. Westerhof en 3-1 Willem II Pauze Cup 9 Harrie Verhoeven Gerben van Eeuwijk 3S, 16 maart2001 zoek Gesworen Hoek te- 'Tilburg. Willem II. Ja, die hebben Heerenveen en Willem II. Ipen bij ken is hi Tilburg^. Ski sets al vanaf Fl. 379,= Jij ons gratis parkeren voor de deur, dus met Uw ski's geen geleur!!^ ^organisatie uoor vrijwilligerswerk Uit 22 6 2- 2 5-2 3- 2 2-1 1-2 1- 0 2- 2 3- 1 1- 3 2- 2 2-4 0-1 Vrijdagavond strijden de basisscholen De Negen- sprong uit Poppel (B) en 't Schrijverke uit Goirle tegen elkaar in de tweede ronde om de Willem II Pauzecup. Ik begrijp wat Bauke bedoelt, maar toch kan ik hem ervan over ren. Bij Heerenveen en Willem II worden door de technische staf weloverwogen keuzes gemaakt. Een goede mix van ervaring en jong talent is het gevolg, zowel uit LET OP: DE VACATUREBANK IS OP MAANDAG 26 EN DINSDAG 27 FEBRUARI GESLOTEN. VRIJDAG 23 FEBRUARI 20.00 UUR gesp, gew. gel. verl. 0-3 0-5 0-2 1-0 1- 0 2- 0 3- 0 0-0 3- 2 4- 2 5- 2 3-0 3-0 2- 0 3- 1 0-0 2- 3 1-0 0-0 0-0 3- 3 4- 1 Totaal 43 17 13 13 71-69 Het heeft even geduurd, maar ik durf het woord spaghetti weer in de mond te nemen. Tot voorkort rustte erbij Willem II nog een taboe op deze Italiaan se pastamaaltijd. Zichzelf Willem ll-supporters noemende onverlaten hadden hun frustratie na de nederlaag bij RBC immers met spaghetti-resten gebot- vierd op de auto's van enkele spelers. Een actie die ook ik natuurlijk veroor deel. Ik was er niet bij in Roosendaal, maar toen ik de wedstrijdbeelden zag, kon ook ik niet vatten dat de tricolores met lege handen achterbleven. Een echte Willem ll-supporter verwerkt zo'n nederlaag echter in eigen familie kring. Ik smeet een asbak richting mijn TV, maar net als vele pogingen van de Willem ll-spitsen in Roosendaal miste ik mijn doel op een haar na. Mijn actie bleef ongestraft en Willem II ging op zoek naarde spaghetti-vandalen. Ik hoop dat ze gepakt en bestraft zijn. Wat een week later gebeurde verbaasde me echter hooglijk. Een spandoek met de tekst 'SPAGHETTI1 werd door (overij verige stewards uit het stadion verwijderd, een overtrokken censuuractie bin nen de bloeiende Tilburgse spandoekcultuur. In het kader van de vrije me ningsuiting moet het toch mogelijk zijn de tricolores middels een ludiek spandoek tot meer dadendrang aan te sporen. Het woord spaghetti heeft voor mij een extra dimensie gekregen. Als ik de sliertjes rond mijn vork draai, moet ik denken aan RBC en aan doelman Sieb Dijkstra, de keeper die wekelijks blunderde, tot hij op een kille vrijdagavond solliciteerde naar een plaatsje in de Oranje-selectie. Gek genoeg ging het na die bewuste wedstrijd steeds beter met Willem II. Het woord 'spaghettimo gen wij als Willem ll-supporter daarom zeker niet vergeten. Ik stel voor om het woord in de aanmoedigingen te betrekken. Als het slecht gaat zingen we met zijn allen 'Spaghetti oohoo' op de wijs van 'Volare', zoals Litmanen in Amsterdam werd bezongen. Dit zal voor onze spelers het sein zijn om er een schepje bovenop te gooien en toch nog de volle winst te grijpen. Als blijk van waardering bezingen we dan na afloop met zijn allen een ander verrukkelijk gerecht, 'biefstuk Stroganoff la-la-la-laen gaan vervolgens lekker eten bij de Italiaan. Auto's besmeuren met spaghetti is overigens niet meer mogelijk. Willem II haalt zijn energie en vooral koolhydraten sinds die gedenkwaardi ge dag namelijk uit macaroni. Ik wacht dan ook op de eerste macaroni-span- doek en ben benieuwd of die er bij aanvang van de wedstrijd nog hangt. Bierland Thuis 2- 2 3- 0 r v y ^erpolis illigerswerk ile terwijl Willem II georiënteerd lijkt te zijn op België-1- jMIL, 9 maart2001 (ter WB, 12 maart2001 (ter tatieG21 GSB wethouders melden de :es beleidsthema's voor Ifanalyse GSB aan: 1. rtstructurering woonmi- iid en Arbeidsmarktbe- n met de voorgestelde analyse en met dekking t fonds Grote Stedenbe- Kun jij goed omgaan met ouderen? In verzorgingscentrum De Kievitshorst wonen ook dementerende ouderen. Onder leiding van een activiteitenbegeleidster wordt hulp geboden bij activiteiten uit het gewone leven zoals de krant lezen, eten en drinken, spelletjes doen etc. Spreekt u dit aan? Geef u op! 1954-1955 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 19.77x1978 1978-1979 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1990-1991 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 2000- 2001 /ethouders kennen aan omers en Vluchtelingen- 01 een subsidie van f tellen aan de dienst Pu- i Zaken een bedrag van f I lar. \M, 5 maart2001 akkoord gegaan met van bouwplannen: Steunpunt Vrijwilli Vrijwillige Thuishi SOS-Hulpcentrale ;n de a het -den? Dan in deze publicatie de (ijgevoegde teke- s u vragen over de u contact opnemen van de dienst in Hilvarenbeek. De rgse Koerier; 1 gra in een handzaag van bliotheek, Konings- an f 10,- van Monel- 4a; 1 kunstkadobon Fwee CD (nieuwe en FOTOlVAN AARLE Belangstelling voor kind en ziekenhuis? Werkgroep Kind en Ziekenhuis behartigd belangen van kinderen en hun ouders in het ziekenhuis. Er worden vrijwilligers gezocht die de werkgroep willen ondersteunen: gesprekken voeren in het ziekenhuis, informatie en advies geven aan ouders etc. blauw wit gestreept met onze lied voor aanvang van de plompebledden. De clubs speel- thuiswedstrijden. Er zijn mensen d en tevens een lige voorziening bij htbank is ingediend ig pas gebruik t op het verzoek om ning afwijzend is vaarschrift indienen u™9OisV,Vooo lh*1* zoek om een voorlo- len bij de President srechtbank te Breda, ostbus 90110, 4800 verzoek kaji pas bezwaarschrift is Statistische feiten Willem II - SC-Heerenveen In de Vacaturebank van het Steunpunt Vrijwilligerswerk zijn honderden verschillende vrijwilligersbanen opgenomen. Interesse? Loop dan eens binnen, St. Annaplein 21. Dit kan, zonder afspraak, van maandag tot en met donderdag tussen 13.00 en 17.00 uur. De Vacaturebank is telefonisch bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, telefoon 013 - 5434572. Vanavond wordt voor belangstellenden bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk van 1930 tot 21.00 uur een informatie-avond gehouden over vrijwiligerswerk Ben jij een man? De Vrijwillige Thuishulp van Contour zoekt een vrijwilliger voor ondersteuning in een allochtoon gezin: helpen bij huiswerk, spelletjes doen etc. Goed Nederlands spreken is hierbij belangrijk. Helpen bij het paardrijden? Stichting Handi-cap van Amarant biedt gehandicapten mogelijkheid om paard te rijden. Vind je het leuk om t gehandicapten om te gaan en werk je graag met paarde is dit iets voor jou! wethouders stellen het sgebezoek aan de Ges- l januari 2001 vast. Zij volgacties waarin gege- terentieendeproblema- rterreinen, parkeren en en meegenomen in de ren Hoek. De lijst van het college worden I De supporter die op bijgaande foto portersclub. Bovendien mag de omcirkeld is, wordt tijdens de wed- supporter samen met een speler strijd Willem II - SC Heerenveen uit- naar keuze of trainer/coach Hans geroepentotsupportervandeweek. Westerhof op de foto. Deze blij- Deze supporter krijgt een mooie vende herinnering wordt aange- plaats op de hoofdtribune en ont- boden door FotoburoToin Damen. vangt een rondleiding door het De gelukkige supporter wordt een stadion, een blijvend aandenken half uur voor aanvang van de wed en een uitnodiging voor het bijwo- strijd verwacht bij de Supporters nen van een busreis van de sup- Service Unit van Willem II. 21 11 6 4 doelsal. 43-32 28-37 Op zoek naar iets vanuit eigen huis? Stichting Amivedi houdt zich landelijk bezig met de registratie van vermiste en gevonden dieren. Er is behoefte aan vrijwilligers die vanuit huis mensen telefonisch te woord staan. Vrijdagavond 23 februari ontvangt Willem II in eigen stadion SC Heerenveen. De Tricolores en de Friese club hebben veel gemeen: beide clubs hebben een ‘gentleman’ als trainer, spelen attractief voetbal 'om te winnen' en hebben mogen proeven aan het Champions League-circus. Redenen genoeg om een mooie wed strijd te verwachten. de trainingen verzorgt, zal het Er zijn trouwens wel meer over- het stadion waarin Heerenveen rijkerzal zijn. Misschien krijgen we waarschijnlijk dubbel moeilijk eenkomsten tussen beide clubs, speelt zijn naam draagt. En omdat allebei ongelijk en worden de pun- worden. Maar toch, die drie pun- Mooie traditionele shirts hebben Heerenveen geen dub uit de pro- ten gedeeld. Hoe dan ook mede tën hebben we gewoon hard no- ze alle twee. De een het rood wit vincieis, maareenclubvandepro- namens Bauke een prettige wed- dig. Want zeg nou eerlijk, iets be- blauw gestreept en de ander het vincie, zingen wij het Friese volks- strijd toegewenst. neden onze stand leven we als blauw wit gestreept met onze lied Heerenveen momenteel toch wel. plompebledden. De clubs speel- thuiswedstrijden. Er zijn mensen p.s. Club van het jaar met trainer van den nog niet zo heel lang geleden die dat niet begrijpen, of niet wil- Nog even ditwij Friezen hadden het jaar en dan op de dertiende in de eerste divisie. En nu zijn het len begrijpen. Dat is eigenlijk wel al de nodige symphatie voor Wil- plaats. Je ziet nu bij ons dat wat je allebei potentiële subtoppers. Bei- jammer. Heerenveen is meer dan lem II. Met de komst van Wester- vorig seizoen ook bij Willem II hebt de clubs hebben een vrij nieuw en voetbal. Heerenveen is, in goede hof zijn we ook heimelijk een heel en slechte tijden, een gevoel dat klein beetje supporter geworden. Friezen verbindt.Frans Brouwers. Alles voor Uw Skivakantie! PROFESSIONEEL Ski onderhoud vanaf Fl. 29,95 U vindt bij ons complete ski-sets van: Atomic - Blizzard - Elan - Fischer Head - Nordica - Rossignol - Salomon Techno - Volant - Völkl Voor de Langlaufer hebben wij materiaal van: Fischer - Salomon - Rossignol jSchaatsen te koop Dondefdag Vrijdag Tot 30% korting koopavond LINBERG op de Winterkleding tot 20.00 uur!! collectie 2000 CdicMOt - CcunfiiMfj - Oatdwi - 'MJutteidfwit Rijksweg 231 5124 NA Molenschot Tel. 0161-411246 www.linberg.nl is. Diens opvolger Anthony Lurling de dag, is wellicht de volgende die voor bliek of Heerenveen op termijn niet te be- coach kunnen bij een wedstrijd als houden is. Wonderlijk genoeg sla- Willem II - Heerenveen de door- gen beide clubs er meestal in om slag geven. De koelbloedige noor- potentieel goede vervangers aan derlingen versus de tempera te trekken, met dank aan de scou- mentvolle zuiderlingen: een ting en een attent management, mooier contrast is op een voetbal- Bovendien krijgen spelers uit de ei- veld haast niet denkbaar, gen jeugdopleiding de kans om door te breken, hoewel rijpere spe- iveiligheldsbeleld uit- sn vethouders stellen een de berekening van het ie aantal bezoekers. Zij landhavingsmatrix vast. 7 V (ter kennisneming) pelljke begeleiding en Enkele weken geleden was ik in Sneek. Bauke heette hij, de man een. Dat komt misschien wel om- Aantrekkelijke wedstrijd met wie ik in een lokaal café, aan de praat raakte. Een Sneeker, dat die trainer van jullie bij ons een echte Fries en -zoals hij zelf zei- iemand met een groot Heer- vandaan komt. Verder heeft zo- enveen-gevoel. Dat laatste vond ik niet echt opzienbarend in wel Heerenveen als Willem II een tuigen dat wij Willem ll-ers, of al- deze provincie. Tenminste, als je ervan uit gaat dat Friezen het goed imago en een een positieve thans een heel groot deel van ons, dan over schaatsen hebben. Toen ons gesprek eenmaal over uitstraling. En dat komt mede voor ook meer (net de club hebben dan voetbal ging, werd het me vrij snel duidelijk: een groot Heeren- een groot deel door ons, de sup- alleen maar voetbal. Hij heeft na- veen-gevoel heeft helemaal niets met rondjes rijden op ijs in porters. Maar er zijn ook genoeg tuurlijk wel gelijk dat Willem II niet Thialf van doen. In tegendeel. verschillen, hoor. Heerenveen is alle Brabanders een gevoel van van a^e Friezen. Wij hebben niet verbondenheid geeft. Misschien alleen als Heerenveen, maar als hebben wij juist de "pech" in de 'Tilburg. Willem II. Ja, die hebben Heerenveen en Willem II. heel Friesland, één eredivisieclub, provincie te wonen met de mees ene wet bestuurs- is belang rechtst- tetrokken, hiertegen ed bezwaarschrift gebeuren binnen zes p BenW het besluit bezwaarschrift dient BenW van Tilburg, 1 Tilburg. Het tarschrift schorst de >f vergunning niet lank sector bestuurs- 800 RA Breda, kan :>m voorlopige voor- nd. Een dergelijk a gedaan als het lend. kunnen zien. Internationaal voet- gezellig stadion. Ook de manier bal heeft zijn prijs voor clubs als van voetballen komt wel wat over- De gehele maand februari krijgt ie dereen op alle aankopen 20 pro cent korting. Op deze aanbieding is de Seizoen Club Card korting niet van toepassing. De fanschop is ge opend van maandag tot zaterdag van 13.00 uur tot 18.00 uur en op wedstrijddagen van drie uur voor aanvang van de wedstrijd tot drie kwartier na de wedstrijd. hier pas nog gewonnen. Dat was Onervarenheid, veel aandacht van Daar zijn wij zeer trots op en daar te profclubs in de eredivisie. Als trouwens verdiend hoor. Maar dat alles en iedereen, onbewust gro- hebben we veel voor over. Denk Bauke en ik afscheid nemen, zijn zetten we bij jullie wel recht. Al- tere spanning en meer van derge- maar eens aan "usAbe" (Abe Len- we er beide van overtuigd dat het I hoewel tegen Willem II hebben we lijke zaken. Nou dan zie je een te- stra, red.) die een blanco cheque een aantrekkelijke wedstrijd gaat het nooit makkelijk. En nu ook nog rugval, nietwaar. kon tekenen om in het buitenland worden. Maar tevens weten we Hans Westerhof, een vriend van te gaan voetballen. Nou mooi dat ook "zeker" dat onze club na de Foppe(trainer De Haan, red.), daar Overeenkomsten en verschillen ie bij “zijn" club bleef. Terecht dat wedstrijd in Tilburg, drie punten de trainingen verzorgt, zal het Er zijn trouwens wel meer over- Na het Tilburgse succesjaar in het sympathie rekenen, op basis van seizoen 1998-1999 herhaalde hun positieve spelopvatting over Heerenveen een jaar later dezelfde aanvallend voetbal. Er zijn echter stunt: als tweede eindigen in de meer overeenkomsten dan in eer- Nederlandse competitie. Deelna- ste instantie wordt verondersteld. me aan de lucratieve Champions League was de terechte beloning Gentleman als coach voor deze eindklassering. Na Wil- Om te beginnen heeft zowel Wil lem II was Heerenveen de tweede lem II als Heerenveen een echte club buiten de traditionele top drie gentleman als coach. Hans Wes- die deze prestatie neerzette. Sub- terhof en Foppe de Haan zijn in de top- en topclubs groeien steeds stereotype voetbalwereld als net- dichter naar elkaar toe menen te kerels te typeren. De twee noor- sceptici; vandaar de prestatie van derlingen zijn bovendien bevriend Willem Hen Heerenveen. Toch mo- sinds hun Cios-tijd. Deze opleiding gen beide clubs landelijk op veel tot leraar lichamelijke opvoeding heeft hun stijl als trainer-coach ze ker beïnvloed. Op het veld, langs de lijn of voor een microfoon, Westerhof en De Haan stralen al tijd netheid en klasse uit. Hun prestaties in het recente verleden ben hier tegenwoordig steeds va- Iers uit het vreemdelingenlegioen woordkeuze bij een voor-of nabe- bewezen. Aanvallend voetbal spe- ker moeite mee. Heerenveen en een snelle doorbraak soms stagne- len en tevens een constant seizoen Willem II hoeven zich daarom ab- beheerst en voor publiek en inter- draaien is blijkbaar geen privilege soluut niet te schamen voor een viewer goed te volgen. Veel vak- dat alleen aan Ajax en PSV is voor- minder geslaagd seizoen. broeders blinken vaak uit in oever- behouden. Deze topclubs zijn ech- loze analyses, doorspekt met ter in staat om dankzij een brede Attractieve spelers selectie en een flinke begroting Tragischervoordubsuifdesubtop binnen-als buitenland. Opvallend De Haan zijn met hun grote relati- dergelijke prestaties langer vol te is het feit dat hun beste spelers is dat de Friezen hun buitenlandse veringsvermogen daarmee verge- houden en vaker te herhalen, vroeg of laat weggekocht worden, blik veelal op Denemarken richten, leken een verademing. De Friese Clubs uit de subtop pieken meest- Willem II heeft al jaren last van het coach zit daarnaast al bijna 15 jaar al één seizoen, om vervolgens te- transferspook, soms zelfs midden te zijn op België en verder weg op bij Heerenveen op de bank, een rug te vallen. Heerenveen kampt in de winterstop. In een succesvol Marokko. unicum in de snelle voetbalwe- dit seizoen met dezelfde Cham- team als dat van de Tricolores zit- reld. Westerhof heeft met FC Gro- pions League-erfenis als Willem II ten altijd enkele uitblinkers die kort Zuid versus Noord ningen, PSV en Ajax al meer clubs vorig seizoen: na de piek komt het daarop naar topclubs vertrekken De overeenkomsten zijn dus talrijk gediend, alvorens in Tilburg neer dal. De terugval lijkt na een uitzon- (namen zijn bekend, red.). Ook en roepen bij velen sympathie op: te zijn gestreken. derlijk jaar haast onvermijdelijk. In Heerenveen kampt met een con- type coach, prestatieverloop, eigen land en in Europa tegelijker- stante uittocht van de meest at- speelstijl en wijze van scouting. Pieken en dalen tijd goed presteren is echter weinig tractieve spelers, waarvan PSV-er Een gelijkspel is daarom geen ge- Heerenveen en Willem II koesteren clubs gegeven. Zelfs topclubs heb- Ruud van Nistelrooy niet de minste waagde voorspelling. De vorm van beiden al sinds jaarendageen aan- - is. Diensopvolger Anthony Lurling de dag, de steun van hetthuispu- vallende speelstijl. De wil om mooi ii 's wellicht de volgende die voor bliek of een tactische zet van de voetbal te spelen en het thuispu bliek te vermaken zit er sterk inge bakken. Winnen is mooi meege nomen, maar geen absolute must. Verliezen met aantrekkelijk spel is in Friesland en in Tilburg geen schande. Dat deze typisch Neder landse spelopvatting toch rende ment kan opleveren, hebben de Wedstrijdmascotte De wedstrijdmascotte van vrij dagavond is de 9-jarige Luuk Brouwers uit Tilburg. Sfeer in het stadion Heb je leuke ideeën voor de sfeersponsors, stuur dan een e- mail naarsfeersponsors@wil- lem-ii.nl. Alle reacties zijn wel kom. Klachten of suggesties Heb je iets op of aan te merken over supportersaangelegenhe- den, zoals seizoenkaarten of kaarten voor uitwedstrijden? Heb je ideeën of klachten in het algemeen? Mail dan naar ssu@willem-ii.nl. Verkoopmedewerk(st)er Voor het nieuwe seizoen zoekt de fanshop voor de thuiswed strijden een vrïjwillig(st)er voor eeh verkooppunt op de prome nade. Info: (013) 549 05 90. Bezorger Willem II is op zoek naar een vrijwilliger die in Goirle wed- strijdaffiches wil rondbrengen. Info: (013) 549 05 90. Stewards ,Willem II zoekt nieuwe ste wards (m/v) die, tegen een pas sende onkostenvergoeding, de supporters bij thuis- en uitwed strijden willen begeleiden. Lotenverkopers De supportersclub vraagt vrij willigers die, tegen een kleine vergoeding, voor aanvang van een thuiswedstrijd loten willen verkopen. Info: (013) 456 16 72, Martijn Pijnenburg. Stadionmarkt Op zondag 8 april vindt voor de 13e keer de Willem ll-sta- dionmarkt plaats. Wilt u een kraam huren op deze markt bel dan met Martijn Pijnen burg, (013)456 16 72.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 15