Aanslag gemeentelijke belastingen en waardebeschikking verstuurd Hulp bij buitenzetten aval Hulp bij buitenzetten afvalcontainers Sportinfolijn 013-532 60 00 www.sportbedrijftilburg.nl i5M - DONDERDAG 22 FEBRUARI 2001 - PAGINA 13 DE TILBURGSE KOERIER Maak voor bezoek aan Belastingen gebruik van decentrale stadswinkels gemeente Tilburg Duikworkshop in zwembad Drieburcht jor- manieren euws Mandaatbesluit ocht f 4,50 (euro ïnkeU11 Zie verder ook fjfiemeentenieuws op pagina 14 Op de Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg beginnen maandag voorberei dende werkzaamheden voor de aanleg van busbanen. Het gaat om het deel tussen de Jozef Platteweg en Huibevendreef. Bent u bejaard of invalide en niet in staat om uw duobak of papierbak buiten te zetten, dan kunt u hulp aanvragen bij de gemeente. U kunt uw aanvraag telefonisch, schriftelijk of mondeling bij de balies van de stadswinkels doen. Binnen een werkweek wordt met u een afspraak gemaakt voor een bezoek aan het woonadres van de aanvrager. Duikvereniging ‘De Kruikeduikers’ verzorgt op vrij dagmiddag 2 maart een duik workshop in zwembad Drieburcht. Van 1 3.30 tot 1 5.30 uur kunnen zowel volwassenen als kinderen gratis kennis komen maken met de duiksport. Voorbereiding aanleg busbanen Voorstweg Foto's: De gemeentelijke stadswinkels in Berkel-Enschot, Udenhout, Rees hof en Noord. over Noordoosttangent. Omleiding via Hazennest. jlijk o Vincenti ;en omlei fstraat. Wordt de ontheffing niet toegekend dan kan de aanvrager in beroep gaan bij de gemeente. ratingswerk- ste bij de KRI 2001 PAGINA 12,1 t/Scarlatti stratingswe i rijbaa Werkzaamheden aan leidingen in de Noordhoekring. (Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg) hoofd sector :r013 - 542 Corellistraat/ Tot maart best heden trottoirs en tot »s. De is van 14.30 uur uur afgesloten. Riddershofpad Tot eind april afgesloten voor (brom)fietsen i.v.m aanleg viaduct t vertrekt om dhuisstraat, juwburgring, ivelstraat en afgesloten. Eind deze maand, begin volgende maand valt bij u weer de jaarlijkse enveloppe op de deurmat met de aanslag gemeentelijke belastingen. Op het aanslagbiljet staan vermeld de onroerende-zaakbelastingen (OZB), de afvalstoffenheffing, de rioolrechten en als u in het bezit bent van een hond, de hondenbelasting. wolstraat, Biss. imus van raat, Piusplein Hagelkruisplein, Hagelkruisstraat Rioleringswerkzaamheden tot half mei. Waar nodig eenrichtingsver keer opgeheven. urg lijk im is een fraaie Iburg te koop. Op at 70 x 100 cm is deur te zien. Deze slechts f 7,50 verkrijgbaar zo 1 strekt. u ---'•jrende ïrbouwd. Dat t u nu nog geen mtvangt en ook OZB. meer f aantal zeer 15%vc en zijn afge 30 uur en 16.30 dstraat (vanaf tuisstraat, werweg, ..tistraat werkzaam- >aan. Beleidsregels Werkboek Sociale Zaken Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat zij in hun vergadering van 5 februari 2001 hebben besloten tot wijziging van het Werkboek van de sector Sociale Zaken. Dit besluit werd reeds gepu bliceerd in het gemeenteblad 2001/3. Het gemeenteblad ligt ter inzage en is verkrijg baar bij het gemeentelijk informatiecentrum en de diverse stadswinkels. Regge/Grebbe Fietspad naast de school (over de Hierdensebeekvijver) nog circa vier weken afgesloten. De Fallastraat Tot half maart bestra zaamheden, als eerst Borodinstraat. 5 februari t jaste routes vervallen: g, Voltstraat, ’iusstraat, huisplein, Biss. chouwburgring, ijde), NS plein Noordhoekring Tot half maart werkzaamheden aan leidingen, hoofdzakelijk op trot toirs. Aansluiting Vincentiusstraat afgesloten. Er is een omleiding via de Korte Schijfs en zijn afge- 11 uur en 16. straat (vanaf mmolenstraat, traat, en de Van Ondergrondse olietanks Burgemeester en wethouders van Tilburg bij zowel particuliere als bedrijfsmatige ondergrondse tanks die in het verleden onklaar zijn gemaakt, op basis van artikel 18 lid 6 van het BOOT 1998, aanvullende maat- ri i.v.m. /erkzaam- Sportbedrijf Tilburg Niet alle panden Het kan zijn dat uw pand gedut 2000 is gebouwd of dat er in he j laatste halfjaar is verl kan de reden zijn dat waardebeschikking ot geen aanslag voor de i Daarnaast is van een aantal zeer complexe panden de waarde nog niet bekend. Het is de bedoeling dat in het tweede kwartaal voor deze panden de beschikking en de aanslag OZB zullen worden verzonden. Daar worden bomen verwijderd en verplant. Ook worden grond- wallen verplaatst en ingekort. De Nutsbedrijven verrichten grondwerk en zij verleggen diverse leidingen. Afhankelijk van het weer duren deze werk zaamheden tot half april. De startdatum voor de daadwerke lijke aanleg van de busbanen is nog niet bekend. Naar verwach ting is daar begin maart meer duidelijkheid over. van f 10,00 (euro 00 (euro 6,81) Irijf Tilburg ‘6 van Tilburg’ uro 0,91) ver Burgemeester en wethouders van Tilburg van 29 januari 2001 hebben besloten het hoofd van de afdeling Toezicht van Wijkzaken tijdelijk te mandateren voor het aanschrijven en bestuursrechtelijk optreden op basis van hoofdstuk 6 van de Sweelincklaan/Vlashoflaan Tussen Centaurusweg, Van Kalmthoutlaan en Averkampstraat tot eind april afgesloten. Er zijn omleidingen. Bouwverordening. Dit besluit gepubliceerd in het gemeentel Het gemeenteblad ligt ter inzag- verkrijgbaar bij het gemeentelijk info centrum en de diverse stadswinkels. Een medewerker van de dienst Wijkzaken bekijkt samen met u welke oplossing het meest geschikt is. Uiteindelijk beoordeelt het Afvalmanagement of u in aanmer king komt voor hulp. Als het nodig is, wordt gebruik gemaakt van de gegevens van het bureau Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Binnen vier weken na het bezoek volgt een beslissing (besluit). Bij een positief besluit krijgt u zo snel mogelijk bericht. Uitbetaling ‘Zalmsnip’ De gemeenteraad heeft besloten in 2001 de ‘Zalmsnip’ weer in minde ring te brengen op de OZB die de gebruiker van een woning in rekening wordt gebracht. In 2000 is deze korting eenmalig verwerkt in ;rd, bedraagt de tarieven van de r afgevoerd Afvalstoffenheffing. De korting van ntarief f 100,- wordt afzonderlijk op het aanslagbiljet vermeld. U kunt chemisch afval ook zelf bij het depot in de Ceramstraat 6 afgeven. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur. Verschillende tarieven OZB De waarde van de onroerende zaken wordt gebruikt voor het berekenen van de onroerende-zaakbelas tingen. De opbrengst van deze belasting zou sterk oplopen als de bestaande tarieven zouden worden gebruikt. De gemeenteraad wil de opbrengst echter nagenoeg gelijk houden. Daarom zijn de tarieven eens van de OZB verlaagd. Bovendien tg dan heeft de gemeenteraad besloten de ingst tarieven voor woningen meer te naken. verlagen dan die voor niet- woningen. Door deze tariefdifferen tiatie wordt tegemoetgekomen aan de effecten van de waardeontwikke- aor beide soorten panden. U de aanslag en dng gelijktijdig Kwijtschelding Kunt u de belasting niet tyetalen omdat u niet over voldoende geld beschikt dan kunt u om kwijtschel ding vragen. Daarvoor kunt u een aanvraagformulier krijgen bij de stadswinkels en het Gemeentelijk Informatiecentrum. U kunt het ook aanvragen, dan wordt het u toege zonden. Aanvragen om kwijtschel ding moéten binnen vijf maanden vanaf de datum die op het aanslag biljet staat vermeld zijn ingediend. Werken aan de weg Door werkzaamheden is een aantal wegen geheel of gedeeltelijk afge sloten. Voor meer informatie over wegafsluitingen kunt u bellen tel. 549 53 66. Zie ook Internet: http://openbarewerkeri.tilburg.nl. In de meeste straten zijn van 26 februari t/m 2 maart (carnavals week) geen werkzaamheden. Hasseltstraat Tot half maart bestratingswerk- zaamheden tussen Ringbaan West en Textielstraat. Kruising Hasseltstraat Textielstraat afge sloten. Afhankelijk van de handicap kan de hulp bestaan uit: de keuze voor een kleinere afvalbak (140 liter i.p.v. 240 liter) of afvalemmer (25 of 40 liter); - het halen en terugzetten van de containers uit de berging of tuin; kleine bouwkundige voorzie ningen. Bij de stadswinkels en het Gemeentelijk Informatiecentrum is een nieuwe folder over dit onder werp verkrijgbaar. Bredaseweg De kruising Bredaseweg/Warandelaan is voor verkeer dat rechts- of linksaf de Warandelaan in wil rijden, tot eind mei afgesloten. Het verkeer van en naar de Warandelaan wordt met borden omgeleid. Donderdag 22 februari vanaf 22.00 uur tot vrijdag 23 februari 06.00 uur Bredaseweg afgesloten van Burg. Baron van Voorst tot Voorstweg tot aan Gilzerbaan wegens ianbrengen belijning en boringen in asfalt. Op de kruising met de Reeshofweg en op de kruising met de Burg. Baron van Voorst tot Voorstweg is alleen verkeer mogelijk van en naar Breda. regelen getroffen moeten worden ter waar borging van de kwaliteit van de bodem: 11Bij met zand afgevulde tanks als aanvul lende maatregel eisen dat een bodemonder zoek moet worden uitgevoerd. 1.2 Bij op een andere manier onklaar gemaakte tanks als aanvullende maatregel eisen dat de tanks verwijderd worden tenzij dat redelijkerwijs niet gevergd kan worden. Voor deze aanvullende maatregelen wordt van gemeentewege geen geldelijke bijdrage verstrekt. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2001/4. Het gemeenteblad ligt ter inzage en is verkrijgbaar bij het gemeentelijk informatiecentrum en de diverse stadswinkels. Hoevense Kanaaldijk Wegens voorbereidende werkzaam heden nieuwe spoorbrug tussen Spoordijk en Bosscheweg (zijde woonhuizen) afgesloten. Tot juni verkeerslichten aan de oostzijde. Altijd al een keer met perslucht willen duiken? Kom dan op vrijdag 2 maart naar zwembad Drieburcht. Onder leiding van gediplomeerde instructeurs van de vereniging worden de basisprincipes van het duiken gedemonstreerd. Daarna kan iedereen het zelf eens proberen en ondervinden hoe het is om met persluchtapparatuur de onderwa terwereld te verkennen. Waardebeschikking 2001 Op grond van de Wet waarderi onroerende zaker de gemeente eens in de vier jaar I woningen en andere panden of objecten opnieuw taxeren. Deze waarde wordt gebruikt voor het I berekenen van de onroerende-zaak belastingen. Op 1 januari 2001 is I een nieuw tijdvak begonnen. I Gerekend wordt nu met de waarde op 1 januari 1999. Hebben zich na die datum wijzigingen voorgedaan dan is het gevolg hiervan voor het grootste deel in de nieuwe waarde verwerkt. Die nieuwe waarde geldt I voor de belastingaanslagen van 2001 tot en met 2004. De vorige I peildatum was 1 januari 1992. Zoals bekend is tussen 1 januari 1992 en 1 januari 1999 de waarde van woningen sterk gestegen. Voor bedrijven is de waardestijging over het algemeen beperkt gebleven. Uitzondering hierop vormen bepaalde winkelpanden. De gemid- I delde waardestijging voor woningen bedraagt 108% en de gemiddelde waardestijging voor bedrijver! 46%. 202 08 15(75 telijk Informatie- 12 50 10 (50 cpm)) Stadhuisplein 132. i zijn: 00 tot 18.00 uur; ig en vrijdag van ir, donderdag van tr en zaterdag van tur. vww. tilburg. nl/vw) Franz Lisztstraat Tot eind mei bestratingswerkzaam- heden bij trottoirs, inritten en parkeerhavens. Elzenstraat Tot 26 februari werkzaamheden aan waterleiding tussen Noordhoekring en Acaciastraat. Deelnemers aan de workshop betalen alleen de toegangsprijs voor het zwembad (f 5,- euro 2.27). Daarnaast is wel enige zwemvaar- digheid vereist (minimaal zwemdi- ploma A). De duikvereniging stelt het materiaal en de apparatuur beschikbaar. Meer informatie: zwembad Drieburcht, tel. 013 - 455 74 79. Tegelijkertijd met de belastingaan slag krijgt u ook een enveloppe in j de bus met de zogenoemde WOZ beschikking in verband met de nieuwe waardebepaling van uw I woning. Die wordt gebruikt voor het berekenen van de aanslag OZB. Zowel bij de aanslag gemeentelijke belastingen als de waardebeschik- king zit een brochure. Lees alles goed na. Want bent u het niet eer~ met die nieuwe waardebepaling veken na ontvangst ...o_?zwaar maken, verlagen dan die voor i-lsiag zejf woningen. Door deze stingen, tiatie wordt tegemoetgekomen aan in de de effecten van de waardeontwikke- Reeshof, ling voor beide soorten panden. U ienhout. krijgt de aanslag en de waardebe- - schikking gelijktijdig, zodat u de aanslag kunt vergelijken met vorig jaar. Nieuwe tar De nieuwe t telijke belas gecombinee aantreft Det Wet waardering •n (Wet WOZ) moet J?;; is in de vier jaar alle iere pan taxere Niet mee eens? Wanneer u het niet eens bent met een of meer aanslagen dan kunt u schriftelijk bezwaar indienen. Dat moet binnen zes weken na dagteke ning van de aanslag. Dat kunt u ook doen wanneer u het niet eens bent met de waardebeschikking. Ook dat moet binnen zes weken na dagteke ning van de beschikking gebeuren. Als u niet tijdig bezwaar maakt tegen de waardebeschikking dan staat de waarde onherroepelijk vast. U kunt dan geen bezwaar maken tegen de waarde die bijvot beeld wordt vermeld op de aanslagen OZB. Dergelijke bezwaren worden ongegrond verklaard. Wilt u wat meer weten over de opbouw van de waarde dan kunt u een taxa- tieverslag aanvragen. Op dit verslag is een aantal markt- en objectgege- vens vermeld dat van belang is voor de vaststelling van de waarde. Bezwaren kunnen op drie worden ingediend: Per brief: Publiekszaken, hoofd sector Belastingen, Postbus 90118, 5000 LA Tilburg Per fax: Publiekszaken, 1 Belastingen, faxnummer 97 10 Delegatiebesluit Burgemeester en wethouders van Tilburg omschreven in het besluit. Dit besluit werd maken bekend dat de gemeenteraad in zijn reeds gepubliceerd in het gemeenteblad vergadering van 19 februari 2001 heeft 2001/7. Het gemeenteblad ligt ter inzage en besloten om de bevoegdheid tot het aangaan is verkrijgbaar bij het gemeentelijk informa- van Achtervangovereenkomsten met het tiecentrum en de diverse stadswinkels. Waarborgfonds over te dragen aan burge- meester en wethouders, een en ander zoals Per internet/e-mail: http://www.tilburg.nl/communi- catie/belasform.htm Hertogstraat Riolerings- en bestratingswerk- zaamheden tussen Burchtstraat en Leenherenstraat tot eind februari. Chemisch afval Maandag 26 februari tot en met vrijdag 2 maart haalt de chemocar klein chemisch afval op in de nieuwe delen van Reeshof. Zet nooit de chemosafe aan de weg, maar over handig hem aan de inzame laars. Gespreide betaling De belasting moet in twee termijnen van ieder twee maanden worden betaald. Het is ook mogelijk de betaling over meer maanden te spreiden indien u gebruik maakt van een automatische incasso. Maakt u van deze mogelijkheid nog geen gebruik en wilt u dit wel doen dan kunt u om een machtigings kaart vragen. Voor locaties en openingstijden van de stadswinkels zie het colofon op deze pagina's. Zorgvlied Tot eind februari aanleg nieuwe Quinten Matsijsstraat waterleidingen in trottoirs in Burg. Afgesloten tot eind februari Suijsstraat, Vierwindenlaan, riolerings- en bestratingswe, Bredaseweg en Schout de Roystraat. heden. Op enkele plaatsen rijbaan en/of fietspaden afgezet. zogenoemde WOl i verband met de ^bepaling van ordt gebruikt i berekenen van de aao Zowel bij de aanslag- belastingen als de king zit een brochure. Lees - goed na. Want bent u het met die nieuwe waardebe I kunt u tot zes weken n« w van de beschikking bezw._ Dat geldt ook voor de aansla^ Wilt u langskomen bij Belast’" j maak dan vooral gebruik van c I decentrale stadswinkels in Ret Noord, Berkel-Enschot of Ude.. Wegens verbouwing zijn de moge lijkheden in Tilburg Centrum beperkt. Voor meer informatie over de aanslag kunt u bellen met 013- 542 84 66. Wilt u informatie over kwijtschelding bel dan met 013- 542 94 13. Hieronder zetten we alles nog eens op een rijtje. irieven tarieven voor de gemeen- istingen die u op de ;erde aanslag 2001 zijn: OZB Woningen: tarief eigenaar 5,77 per f 5000,-, tarief gebruiker f4,63 per f5000,-. Niet-woningen: tarief eigenaar f,20 per f 5000,-, tarief gebruiker f 6,58 per f 5000,-. - Het rioolaansluitrecht dat wordt geheven van de eigenaar van een pand is f 120,- per aansluiting. - Het rioolafvoerrecht, dat wordt geheven van een gebruiker van een pand waar minder dan 250 m3 per jaar wordt afgevoerd, bedraaj f44,25. Wordt er meer; dan wordt een schijventar.^. gehanteerd. De afvalstoffenheffing, die wordt geheven van de gebruiker van een woning, bedraagt f 485,50. De hondenbelasting bedraagt: f 123,75 voor de eerste hond, f 175,50 voor de tweede hond, f 208,50 voor iedere hond boven het aantal van twee en f 390,65 voor een kennel. Rijksbelasting en waterschap Niet alleen de gemeente maar ook de rijksbelastingdienst en het waterschap gebruiken de taxatie waarde van woning of object voor hun belastingen. De rijksbelasting dienst gebruikt de waarde voor het bepalen van het eigenwoningforfait (dat vroeger huurwaardeforfait werd genoemd) bij de inkomstenbe lasting. Vanaf het belastingjaar 2001 hoeft geen extra bijtelling ™«er plaats te vinden van 20% (of i j,(> voor Berkel-Enschot) op uw aangiftebiljet. Let wel op: Voor uw aangifte over 2000, die u in 2001 moet doen, geldt dus nog de oude waarde en dient hier nog steeds het desbetreffende percentage te worden bijgeteld. L 1 Stadswtnkel Reeshof

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 13