O m O O u Nieuwe Renault Trafic Mr Opel hofleverancier KNVB Stoere Mitsubishi ASX en sportieve RPM 7000 Sportieve Citroën Saxo Asics Voorlopige prijzen Citroën C5 SEAT breekt verkooprecords voor vierde jaar in successie Toonaangevend in segment W DE AUTOMAAT» DONDERDAG 25 JANUARI 2001 «PAGINA 5 DE TILBURGSE KOERIER 25 JANUARI 2001 «PAGINA 4 Twee plankjes Kilometerkostprij s BH De nieuwe Trafïc met z’n krachtig en origineel de sign zal de tweede helft van 2001 op de markt wor den gebracht ter vervanging van het oude model waarvan er meer dan 930.000 werden verkocht sinds 1980. De Trafic wordt leverbaar in een bestelauto- versie (goederentransport) en een combiversie (per sonenvervoer). Het aanbod zal al snel worden uitge breid met de lancering van een versie platform-cabine en later in 2002 met een bus. internetsite www.saxo-asics.nl. Hier kan ook een spel worden ge speeld waarmee leuke prijzen te winnen zijn. De Saxo Asics l.li 3- deurs kost £22.990,=. Er geldt een meerprijs van duizend gulden voor twee extra portieren. Daar naast wordt de 1.4 VTS Asics aan geboden voor £25.990,=. toonbank: Natuui diesels, moderne je (+155 c, en Brazi imma en uit- )1 De nieuwe Trafïc getuigt van lef en degelijkheid door zijn royale vormen en door de overvloed aan bescherming. Overigens zal het program later naar beneden wordei gebreid met een 1,8 liter 16V. Ibak voor moun- ski’s. Hiermee zien dat de zichte van 1999. Hiervan wer den er meer dan 176.000 o; thuismarkt Spanje 338.400 in andere van 24.258 (persom bedrijfswagens) in 1 De nieuwe 2 liter r spuitingkomter elusive voor £58.1' in de meest comple gaat voor £74.700, pickup met laadbe tainbikes en jetsk laat Mitsubishi zi sportauto voor de toekomst meer gebruiksmogelijkheden kan heb ben. De auto wordt aangedreven door een 2 liter twin-turbomotor met een vermogen van maar liefst 315 pk. Van alle Seat-modellen is de Ibi za de absolute koploper. In 2000 werden wereldwijd meer dan 198.000 Ibiza’s verkocht. Daar mee continueert hij zijn positie als marktleider in zijn segment. Van de Leon werden in het eer ste volle productiejaar bijna 79.000 stuks verkocht, ver boven de verwachtingen. Met twee conceptstudies laat Mitsubishi zien welke kant men in de nabije toekomst op wil gaan. Zo is de ASX een bijna productierijpe studie van een model dat nog dit jaar in Japan er met direct in- sr alleen als Ex- .100,= en de V6 plete uitgave r0,= over de verkochte eenheden in het bui tenland is eveneens een nieuwe mijlpaal bereikt; een stijging ten opzichte van 1999 van maar liefst 10 In West Europa wer den in veel belangrijke export landen aanzienlijke verkoopstij gingen genoteerd: Portugal (+17 Groot-Brittannië (+14 Italië (+11 en Frankrijk (+7 Andere landen met verkoop records waren Finland (+24 Nederland (+18 Oostenrijk (+20 en België (+18 Ook in andere delen van de wereld werden enorme successen ge boekt: Turkije (+155 Argen tinië (+79 en Brazilië (+34 %)r ton GVW) kunnen worden. Hellende voorkant In de eerste 8 maanden van verkocht Renault 181.842 bc stelauto’s en dat was voldoei voor een eerste plaats op de ranglijst. Tweede is Citroen met 129.490 eenheden gevolgd door Fiat met 123.577 stuks. Dit marktleiderschap dankt Re nault aan haar innovatieve ka rakter. De nieuwe Trafic vormt geen uitzondering op die regel. Hij is modern en gewaagd door te vierwielaandrijving een grote bodemvrijheid. In het vooronder zit een 2,4 liter 4 cilinder GDI- motor met zestien kleppen, bij ons bekend uit de Galant en Space Wagon. De wielen worden irlijk zijn er ook HDi-motoren met common rail inspuiting. De 110 pk 2 liter als Ligne Séduc- tion kost £57.600,= en dezelfde auto als Ligne Prestige komt op £61.600,=. De krachtige 2,2 liter HDi is er alleen als Exclusive voor £74.700,=. Als opties kun- nen onder meer geleverd worden een automaat, metaallak, air conditioning, audiosysteem, na vigatiesysteem en lichtmetalen wielen. een nuttig laadruimte van 6m3 en 40 cm meer nuttige lengte. De nieuwe Trafïc biedt als optie een beweegbaar verankeringsys- teem waarmee de.lading perfect kan worden vastgezet met be hulp van bevestigingspunten die verschoven kunnen worden. apde je verkocht en e landen, waar- lenauto’s en Nederland. De auto breekt compleet met de normen van de traditionele be- drijfsauto’s die we kennen. Met nieuwe motoren met common rail, een 6-versnellingsbak en veiligheid van het hoogste ni veau in zijn categorie zou de nieuwe Trafïc best de nieuwe re ferentie in het segment van de compacte bestelauto’s (2 tot 2,8 1 In samenwerking met het sport- i merk Asics brengt Citroen een speciale serie van de Saxo op de markt. De Saxo Asics onder scheidt zich door een kleurrijke, sportieve uitrusting en een aan trekkelijke prijs. Er kan worden gekozen uit een 1,1 liter motor van 60 pk en de 75 pk sterke 1,4 liter. I De basismotor is te combineren met de drie- en vijfdeurs carrosse rie, terwijl de 75 pk VTS er alleen als driedeurs is. De auto is aan de buitenkant te herkennen aan de 14 inch wielen met Honfleur wiel doppen, maar het grote verschil zien we vooral in het interieur. De auto is namelijk voorzien van een vrolijke bekleding in blauw/zwart I of rood/zwart, waarbij de gordels 1 in rood of zwart zijn uitgevoerd. Verder heeft de versnellingspook een verchroomde knop en zijn de wijzerplaten blauw of grijs afhan kelijk van de bekledingsstof. En om het overzichtelijk te maken heeft de 1.4 VTS witte wijzerpla- I ten. Standaard Zijn stuurbekrach- I tiging, centrale vergrendeling, I elektrisch bediende voorportier- I ruiten, een bestuurdersairbag, ra- I dio/cd-installatie met vier luid sprekers en een in delen neerklapbare achterbank. De 1.4 VTS heeft tevens mistlampen in de voorbumper. Iedereen die de komende maanden een proefrit met een Saxo Asics maakt bij de dealer ontvangt een waardebon voor een Asics fleece-truiKopers van een Saxo Asics krijgen boven dien een rugzak met sportieve in houd. De proefrit kan worden aan gevraagd op een speciale leen de Opel-rijder zal aanspre ken, maar tevens iedere voetbal liefhebber. Met de verlenging van dit nieuwe sponsor-suppliercon- tract richt Opel zich overigens niet voor het eerst op het voet bal. Het merk is reeds-sinds 1984 aan Feyenoord verbonden. Daarmee was Opel, inmiddels één van de trouwste supporters van de Rotterdamse club, het eerste automerk op de Neder landse markt dat een voetbal club sponsorde. Vlak voordat de Nederlandse voetbalcompetitie uit zijn win terslaap ontwaakt, hebben Opel Nederland en de KNVB besloten de reeds langdurige samenwer king to.t en met het Europese kampioenschap 2004 in Portu gal te continueren. Nederlands grootste automerk mag zich ge durende deze periode Official Car Supplier van het Neder lands elftal en de KNVB noe men. Volgens het contract kunnen allé KNVB stafleden, coaches en trainers van Oranje in een Opel Ruim 65 van de Seat-verko- pen in 2000 werden gerealiseerd in exportmarkten. Met 338.400 zal worden geïntroduceerd. Het is een praktisch ingestelde auto met een lengte van 4,49 meter. De vierdeurs komt in het seg ment compacte Sport Utility Ve hicles en heeft naast permanen- Met de AutoRAI in het vooruit zicht heeft Citroën de voorlopige verkoopprijzen bekend gemaakt van de nieuwe C5, de nieuwe grote Citroën die een belangrijk deel van de Xantia opvolgt als mede de onderkant van het XM- programma. De serie begint straks met een 2 liter 16-klepper die in de Prestige-uitvoering £52.500,= gaat kosten, terwijl voor £56.000,= de Exclusive wordt voorgereden. aangedreven via een INVECS elektronisch geregelde viertraps automaat met Sportronic om eventueel handmatig te'schake len. De laadvloer is van voor tot achter vrijwel volledig vlak. Bo vendien is de ASX, wat staat voor Active Sports Crossover, voorzien van een Mitsubishi Multi Communications System bestaande uit het navigatiesys teem, ritinformatie, bediening van climate control en audiosys teem en een camera die inscha kelt bij het achteruitrijden. De RPM 7000 staat als uitda gende en agressieve coupé wat verder van het productiestadi um. De auto toont als een coupé, maar heeft meer in zijn mars. Aan één kant heeft de RPM twee portieren, waarbij het achterste exemplaar aan de achterkant scharniert. Vier personen kun- nen zo gemakkelijk instappen. I Bovendien verdwijnen met een I druk op de knop de achterruit en I het kofferdeksel en als dan de I achterbank wordt neergeklapt, I blijkt de RPM 7000 ineens een De combi, die verkrijgbaar is in een versie met ramen of half ge- sloten/half ramen, is leverbaar in een versie met 2, 3, 5,6, 8 of 9 plaatsen en is voorzien van uit- neembare banken en een achter bank, die opgevouwen en opge klapt kan worden waardoor de ruimte uiterst moduleerbaar is. Het interieur van de nieuwe Tr afïc lijkt sterk op dat van een monospace vanwege haar ergo nomie. Het biedt standaard een dashboardkap die voorkomt dat documenten (facturen, bestel bonnen e.d.) in de voorruit weer spiegelen, een in diepte verstel baar stuur, 2 plankjes onder het instrumentenpaneel en onder het dashboardkastje, een kaart houder, 2 bekerhouders, een ver plaatsbare asbak (die we al ken nen van de Espace) en een verlicht en gekoeld dashboard kastje als de auto airco heeft (waarin twee flessen-van 11/2 li ter passen). De versnellingspook is op het dashboard geplaatst. Standaard zijn stuurbekrachti ging, centrale portiervergrende- ling met afstandsbediening, ge tinte ruiten en een recirculatiefunctie Voorzien van directe inspuiting met common rail bieden de tur bodiesels (82 en 100 pk) veel kracht en koppel terwijl het brandstofverbruik en de ge bruikskosten beperkt blijven. De 2.0 16v benzinemotor, die zijn In 2000 heeft Seat voor het vier de achtereenvolgende jaar weer alle verkooprecords gebroken. De Spaanse autofabrikant ver kocht 515.000 auto’s, een toena me van maar liefst 7 ten op- van hun keuze rijden. Dat kan variëren van de immens popu laire Opel Agila tot de zakelijke Opel Omega. Daarnaast zullen ook de nieuwe bedrijfswagens, de Opel Movano en de Opel Vi- varo worden ingezet. De samenwerking tussen Opel en de KNVB gaat verder dan al leen het verstrekken van auto’s. Rond de wedstrijden van het Nederlands elftal tijdens de World Cup 2002 en EURO 2004 zullen alle Opel showrooms in het land bruisen van de activi teiten. Festiviteiten die niet al- zijn voorover hellende voorkant en zijn strakke lijnen en hij geeft een veilige indruk door de over lappende flankbeschérmingen en de massieve bumper waarbij gelet is op de eisen voor profes sioneel gebruik. In combinatie met de brede por tieren en deuren zorgen een lage drempel en de verticale flanken van de auto - die garant staan voor een perfect vierkante ruim te achter - voor een optimale laadruimte. Achter kunnen de portieren van de bestelversie met lange wielbasis ook 270° langs de flanken worden geo pend. De auto past in de sfeer van de luc„ v -.1 2000 Renault Kangoo door de “look” 81.842 be- van zÜn grote koplampen vóór, is voldoende de verticaal geplaatste achter lichten en de wielkuipen. De nieuwe Trafïc is ontworpen door de Afdeling Industrieel Design van Renault, gevestigd in het Technocentre in Guyancourt en is ontwikkeld door de enginee ring van de iDVU Renault in Vil liers St Frédéric in de regio Pa rijs. De nieuwe Trafic krijgt als con currenten de Volkswagen Trans porter, de korte Ford Transit, de Mercedes Vito en de 4m3-versie van de Fiat Scudo, Citroën Jum py en Peugeot Expert en de ge lijkvormige Opel Vivara. In eer ste instantie komen er meer dan 20 varianten met twee wielbases (3098 of3498 mm), 2 laadvermo gens (1000 en 1200 kg) en 3 ty pes carrosserieën (bestel, combi en platform-cabine) om zo veel mogelijk afgestemd te zijn op de eisen van iedere beroepsgroep. Vanaf2002 kan tevens een twee de hoogte worden geleverd. De korte en lage bestelversie heeft een nuttig laadvermoger van 5m3, een laadruimte met een lengte van 2,41 m en een binnenhoogte van 1,38 m. De va riant met lange versie komt tot sporen al heeft verdiend op ver scheidene andere modellen vaji Renault (Scénic, Laguna en Es pace), levert een vermogen van 120 pk. Later volgt de nieuwe 2.5 dCi 16v. Deze motor biedt een maximaal vermogen van 133 pk en een koppel van 310 Nm bij slechts 2000 t/min. Met uitzon dering van de 82 pk dCi krijgen alle varianten van de Trafïc een 6-versnellingsbak. De kilometerkostprij s kan voor een bestelauto een doorslagge vend aankoopargument zijn. Een kleine onderhoudsbeurt is slechts om de 30.000 km (of om de 2 jaar) nodig. Renault geeft een anti-corrosie garantie van 12 jaar. Bovendien zijn de repa ratiekosten voor kleine aanrij dingen lager geworden doordat er minder onderdelen vervangen hoeven te worden. Alle versies van de nieuwe Tra fïc krijgen vier schijfremmen. Dit krachtige en efficiënte rem- systeem is standaard uitgerust met ABS met een elektronische remkrachtverdeler. Ook de structuur van de auto is goed be keken om de Trafïc goed te laten scoren tijdens crashtests bij een snelheid van 64 km/uur in plaats van 56 km/uur conform de Europese Verordening voor per sonenauto’s. Standaard zijn een bestuurder sairbag, 3-puntsgordels met gor- delspanners en spankrachtbe- grenzers op alle plaatsen voorin en hoofdsteunen op alle plaat sen. De veiligheidsvoorzienin gen kunnen optioneel worden uitgebreid met een passagier sairbag en zij-airbags. Geïnteresseerden kunnen de nieuwe Trafic bekijken op een speciale internetsite www.newtrafic.renault.com. Er kan uit drie talen worden geko zen, Frans, Duits en Engels, wat over korte tijd zal worden uitge breid met Nederlands. Op de Spaanse markt behaalde Seat het beste resultaat van de afgelopen 20 jaar, met een ver koopstijging van 1,9 ten op zichte van 1999. Een prestatie die des te opvallender is, gezien de teruglopende Spaanse markt in 2000. In totaal werden er meer dan 176.000 Seats in Span je verkocht, waarvan ruim 168.000 personenwagens. Deze verkoopresultaten consolideren de positie van SEAT als het op een na grootste merk op de Spaanse personenautomarkt, 1 met een marktaandeel van 12,2 Bij verkopen aan particulie ren, exclusief verhuurbedrijven, is Seat echter nog steeds num mer 1 in Spanje.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 27