4 I Hyundai Santa Fe 2.4i 16V Country 4WD AutoTest I IS Hyundai Santa Fé 1 F Moet serieus genomen worden T Auto Noordhoek tien jaar Golden Dealer Nieuwjaarsreceptie ASU Elan levert nieuwe Skoda Fabia aan autorijschool Nova Vrijdag 26 januari Open dag bij jubilerend ROC c .950, .750,- <8> auto SMOLDERS TILBURG a=l| )P bij IERS r~ F"11| Elan Auto Noordhoek DE AUTOMAAT» DONDERDAG 25 JANUARI 2001 «PAGINA 3 DE TILBURGSE KOERIER 25 JANUARI 2001 «PAGINA 2 nze voorraad. nu 9.950,- nu 6.950,- Sunny LX Sedan nu 9.950,- Comfortniveau Swift nu 11.950,- In de picture Materialen Technische gegevens: Prijsbreker Bij de molen) Verbruik: Prijs: »d. evert ■ver- nditj )00, zéér speciale uitbiedingen. Louis van Laarhoven van Autobedrijf Elan overhandigt de nieuwe Skoda Fabia aan Berry van der Putten van Autorijschool Nova. ringses zaam t topsnelheid 173 km/u acceleratie Ö-100 in 11,4 sec. stadscyclus 13,1 liter/100 km buitenwegcyclus 7,8 liter/100 km gecombineerd 9,8 liter/100 km £61.595,= Primera SLX HB 0,47.000 km nu 26.950,- Mto et APK nu 1.950,- Mto od nu 12.950,- traat 20 'ILBURG 943 Hyundai Santa Fe 2.4i Country 4WD 4 in lijn 2351 cc 86,5 x 100,0 mm 145 pk bij 5500 tr/min 204 Nm bij 4000 tr/min lengte 4,50 meter, breedte 1,845 meter 1618 kg eel kent., 5-drs. W. Primera LX HB 6 Primera LX HB 6 00 km!!! 16V 75.000 km IUN\ ine lorolla oen nu 3.950,- niekopi De 2.4 C f.61.595, krijgt m« iets mine A Ihoewel een zogenaamde Sport Utility Vehi- cle in Europa tot de zogenaamde niches op Jk-de automarkt behoort, begint dit type voer tuig voor een aantal merken toch een belangrijke rol in de modellenmix te spelen. Zo ook de Santa Fe die meer is dan een imagebuilder. kocht (minimale aankoopprijs £2.000,=). Op deze manier stu ren Elan en Nova kersverse au tomobilisten aangenaam de goe de weg op. Merk en type: Aantal cilinders: Cilinderinhoud: Boring x slag: Vermogen: Koppel: Afmetingen: Gewicht: Aanhanggewicht: 1650 kg (geremd) Prestaties: na een rijopleiding bij Nova krijgt een cheque voor een gratis Pioneer radio/CD-speler (inclu sief montage) als bij Autobedrijf Elan de eerste auto wordt ge wist hij het publiek ruim een uur lang te vermaken middels een interactief optreden met als doel de samenwerking tussen de drie participerende bedrijven kracht bij te zetten. Op 3 januari jl. werd ASU (Au toschade Service Udenhout) om getoverd tot een sfeervolle ruim te voor een grote nieuwjaarsreceptie. Hiervoor waren zowel klanten, toeleve ranciers als personeelsleden uit genodigd. ASU is eigendom van Citroen Bertens (Citroën), Auto Oisterwijk (Honda) en sinds be gin vorig jaarook van Ford- dealer P. van de Ven. ASU is reeds een twintig tal jaren een universeel schadebedrijf dat Auto Noordhoek zou Auto Noordhoek niet zijn als het 10-jarig Golden Dealerschap geen voordeel voor de klant zou opleveren. Daarom wordt op alle reparaties (niet het reguliere onderhoud) in de maand februari een korting gegeven van 10 procent. Daar naast levert Auto Noordhoek in de maand februari tien exempla ren van de nieuwe Arosa 1.4 Stella voor £23.995,= gratis met een Sony radio/CD-speler. De klant kan uit diverse kleuren kiezen. Op dit moment is Auto Noordhoek nog te vinden op haar ver trouwde plek aan de Leharstraat, maar zal in de loop van dit jaar verhuizen naar haar nieuwe pand aan de Autoboulevard ‘t Kraai- ven. de het om het aantal aanbieders in eer- gaat. De precies 4,5 meter lange ers doen Santa Fe is een beslist aardig vormgegeven auto. De uitstra ling verbergt de relatief compac te afmetingen, de Santa Fe scoort vooral in de breedte en hoogte. De grille steekt uit de Bij ons staat hij klaar voor een proefrit De enige echte Hyundai-dealer voor Tilburg en omstreken Kraaivenstraat 16 5048 AB Tilburg - 013-5286900 ATC-voorzitter Piet van Kempen (rechts) spelt bij Frans van Gurkom van het Regionaal Opleidingscentrum de versierselen op die behoren bij het 25-jarig lidmaatschap. I me QQfi 998 zzz)999 Beide bedrijven hebben elkaar helemaal gevonden en hebben over en weer een aardige actie bedacht. Iedereen die namelijk bij Autobedrijf Elan een auto aanschaft kan tegen een zeer aantrekkelijk tarief een star- terspakket van tien rijlessen in clusief een examen aanschaffen bij Autorijschool Nova. Deze lessen mogen geve De 2,4 liter motor is standaard gekoppeld aan vierwielaandrij- ving. De Santa Fe beschikt over een viscokoppeling die afhanke lijk van de omstandigheden de motorkrachten over de vier wie len verdeelt. In de aandrijflijn is bovendien een limited slip diffe rentieel opgenomen. Dat bete kent dat de Santa Fe niet alleen een multifunctionele gezinsauto is voor dagelijks gebruik, maar ook onder zwaardere omstan digheden zijn mannetje staat. Vreemd genoeg mag de 2.4 een geremde aanhanger trekken van 1650 kg, terwijl de twee rnen bij het instappen nog wel eens met de knieën tegen het dasboard stoten. Achterin is het zeker niet minder gesteld, volop ruimte voor maximaal drie vol wassen passagiers. De bank is voorzien van een opklapbare middenarmsteun en drie hoofd steunen, waarvan het middelste exemplaar gelukkig laag is ge houden. De Santa Fe heeft een zeer complete standaarduitrus- ting, zeker in de Country-uitga- ve. Naast de twee standaard air bags heeft deze versie ook zij airbags in de rugleuning van de stoelen. De airconditioning werkt hier volledig automatisch en de buitenspiegels zijn niet al leen elektrisch verstelbaar r- ook te verwarmen. De centrale deurvergrendeling werkt met een afstandsbediening die me teen het alarm activeert. Elek trische portierruiten, getint glas, in de ruit opgenomen an tenne, kaartleeslampjes voor, een middenarmsteun voorin en een zonnebrilhouder zijn altijd van de partij. schades aan alle merken auto’s repareert en nauw samenwerkt met vrijwel alle verzekerings maatschappijen. Het geven van een nieuwjaars receptie in januari is geen bij zonderheid meer, echter ASU gaf een speciaal tintje aan deze bijeenkomst. Na de gebruikelij ke toespraken van de directie werd de microfoon overgegeven aan de uit België afkomstige Bob Delbecque. Op een humoris tische en zeer boeiende wijze p een interessant niveau. Country kost namelijk Voor £56.495,= men dezelfde auto in de ivvo mulder complete stan daarduitgave, maar nog steeds met twee airbags, ABS en air co. De 2.0i 2WD kost £49.995,= en is een regelrechte prijsbre ker. Op de AutoRAI staat de nieuwe 2 liter common rail die sel van de Santa Fe die gele verd gaat worden vanaf £59.495,= (2WD). kg aan gewicht naar keurige prestaties te tillen, zoals de top van 173 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 11,4 seconden. De Santa Fe komt dus probleemloos met het verkeer mee. De onaf hankelijke wielophanging rond om zorgt verder voor een prima comfortniveau, de carrosserie blijft keurig recht boven het wegdek. In ons land wordt de auto standaard geleverd met Michelin banden die mede voor een fijne wegligging zorgen. Het brandstofverbruik is met 1 op 8,3 aan de hoge kant, maar niet ongebruikelijk voor dit soort voertuigen. De brandstoftank heeft met 65 liter een relatief be scheiden inhoud. wielaangedreven 2 liter 2000 kg mag voortslepen. Daarboven zit nog de 2,7 liter V6 met auto maat die 2300 kg volgens het kenteken mag trekken. De Hyundai Santa Fe is een fan tasievolle auto met een compleet en verzorgd interieur die boven dien uitstekende rijeigenschap- pen heeft. De Santa Fe is een van de eerste Koreaanse produc ten die volledig bij de Europese wensen en eisen aansluit. Bo vendien zit de auto prijstech- Komende vrijdag 26 januari houdt het Regionaal Opleidir Centrum met vier vestigingen Tilburg een open dag van 15.00 tot 21.00 uur. Het college tech niek is gevestigd aan de Stappeg- oorweg 183 en herbergt onder meer de opleidingen Verkeers- en stedebouwkunde, Luchtvaartlo- gistiek, Luchtvaarttechniek en Proces- en milieutechniek naast de meer bekende opleidingen in de voertuigtechniek. Tijdens de open dag zijn alle praktijklokalen in de school operationeel. Daar door krijgt de bezoeker -in veel gevallen de toekomstige leerling- een goed inzicht in wat de prak tijklessen werkelijk inhouden. Dat betekent dat er bij de afde ling Motorvoertuigtechniek ook daadwerkelijk gesleuteld wordt. Uiteraard wordt er ook alles ver teld over de inhoudelijke kant van de opleidingen zoals de duur, het vakkenpakket en de kosten. Erg belangrijk is het toelichten van de beroepsprofielen. Kortom, wat kun je worden met een oplei- ding aan het college techniek. Het ROC start dit jaar met een aantal ICT-opleidingen die ont staan zijn uit een samenwerking tussen het college techniek en het college economie. Verder behoort de opleiding luchtvaarttechniek tot de paradepaardjes, omdat er slechts drie MBO-opleidingen in ons land in deze richting bestaan. De open dag wordt compleet ge maakt door stands van bedrijven en instellingen zoals de installa tietechniek, de metaalsector en De werkplaats bij Auto Noordhoek is dé plek voor onderhoud en reparaties aan uw Seat. Bij de Snel Service kan men terecht voor kleine storingen en bijvoorbeeld het vervangen van een band, accu of wisserblad. Daarnaast heeft men de wachttijd op groot on derhoud weten terug te brengen tot slechts 5 dagen. Bas Bastiaansen is zeer tevreden over zijn merk Seat: “We heb ben in 2000 de achtste plaatst in de verkoop top 10 behaald en zijn in de zakelijke markt naar een zesde positie gestegen. Zo juist hebben we de nieuwe Arosa binnengekregen, een model dat in belangrijke mate bijdraagt aan het succes van Seat. Hiermee heeft ons merk zijn vernieuwing afgerond en hebben nu alle auto’s dezelfde uitstraling.” i het arbeidsbureau. Ook het leger ings- is aanwezig met een indrukwek- en in kende truck, die ieder j aar weer volop belangstelling van de be zoekers krijgt. Tijdens de afgelopen jaarverga dering van de ATC, de landelijke vereniging van automobieltech- nici, werd het ROC, de vroegere Streekschool, gehuldigd als 25- jarig lid van de afdeling Midden- Brabant. Docent techniek Frans van Gurkom mocht namens het ROC de bijbehorende gouden speld in ontvangst nemen uit handen van Piet van Kempen, voorzitter van het ATC Midden- Brabant. Het ATC is een vereni ging voor iedereen die in de auto branche werkzaam is van monteurs tot verkopers, verzeke- Over dit optreden is op de avond zelf maar ook de dagen daarna nog veel gesproken. Hiermee werd de succesvolle samenwer king tussen de drie partners op een unieke wijze nog eens extra bekrachtigd. experts en mensen werk bij brandweer, schadeher- stelbedrijven en toeleveranciers en dat allemaal op het vlak van personen- en bedrijfswagens en de landbouwmechanisatie. De af deling Midden-Brabant organi seert iedere tweede donderdag van de maand een lezing of be drijfsbezoek met zeer uiteenlo pende onderwerpen. Meer infor matie over het ATC is te vinden op internet www.vereniging- atc.nl. Het ATC vormt een goede aanvulling op zowel een studie aan het college techniek van het ROC als tijdens de verdere loop baan in de motorvoertuigentech niek. De Santa Fe staat helemaal ge reed als er veel bagage moet worden meegenomen. Is de ach terbank normaal in positie dan is er al voor 690 liter aan ruimte beschikbaar. De bagageruimte kan met een afdekhoes aan nieuwsgierige ogen worden ont trokken en heeft een handige opberglade. De verstelbare rug leuning van de achterbank kan in ongelijke delen worden neer geklapt, waardoor een redelijk vlakke laadvloer ontstaat en er maar liefst 1475 liter voor han den is. De Santa Fe is hiermee een royale concurrent voor me- maar nig stationwagon. rale Technisch biedt de Santa Fe verschillende mogelijkheden. In ons testexemplaar huist de 2,4 liter 4 cilinder met 16 kleppen die een vermogen levert van 145 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 204 Nm bij 4000 tr/min. Met name door dit hoge koppel biedt de auto een behoorlijke souples se een weet de techniek de 1618 Afgelopen week leverde de Til- burgse Skoda-dealer Elan een splinternieuwe Fabia vijfdeurs af aan Berry van der Putten van Autorijschool Nova gevestigd aan de Naardenstraat 179 in Til burg. Dat men ook in Korea inmiddels weet wat voor materialen ge bruikt moeten worden bij het in richten van een interieur, wordt door de Santa Fe bewezen. Het dashboard is tweekleurig, zwart voor de middenconsole en het in strumentencluster en een lichte re kleur afhankelijk van de be- kledingsstof. In onze groene auto zitten stoelen met een bei ge velours, beige portierpanelen en een dito dashboard. De stoe len zijn fors bemeten en bieden een goed ondersteunde, maar vooral comfortabele zit. De zit ting van de bestuurdersstoel kan in hoogte worden aangepast en uiteraard kan ook de stand van het stuurwiel worden geva rieerd. Voorin biedt de auto in alle richtingen meer dan vol doende leefruimte. Alleen.wil zal merken dat men met name op de snelweg in de picture rijdt; vooral berijders van grote sta tionwagons van de Europese merken tonen belangstelling voor deze kloeke Hyundai. Aan de achterkant beschikt de Santa Fe over een forse vijfde deur met een fraai in het ont werp opgenomen handgreep. De achterruit kan overigens afzon derlijk geopend worden om eventueel kleine bagagestukken in te laden. Inmiddels is het zover dat grootste Koreaanse fabrikaat Hyundai een breed modellen programma heeft, waarbinnen we een aantal typen vinden die in relatief nieuwe delen van de automarkt een eigen rol kunnen gaan vervullen. Het segment compacte SUV’s is nog relatief klein, vooral als Voor het tiende jaar is Seat-dealer Auto Noordhoek door impor teur Pon Car uitgeroepen tot Golden Dealer. Directeur Bas Basti aansen is daar met recht trots op. “Dit tiende Golden Dealerschap hebben we mede te danken aan onze chef werkplaats Jan van Trier die hier tien jaar in dienst is. Jan heeft een grote inbreng als het gaat om de after sales. Als je als dealer je service goed in orde hebt, draagt dat bij tot een grote klantentevredenheid en die is weer nodig om tot Golden Dealer te worden uitgeroepen. Jan heeft de afgelopen tien jaar alle Seat-opleidingen gevolgd bij de importeur en de verworven kennis doorgegeven aan onze mon teurs. Een aantal monteurs hebben zich gespecialiseerd bijvoor beeld in de elektronica, inbouw van audioapparatuur, het onder houd van airco’s, ruitvervanging of schadeherstel. Jan van Trier is bovendien door het Innovam gecertificeerd als leermeester en heeft zodoende al tientallen monteurs opgeleid.” I Deze lessen mogen gevolgd wor den door ieder gezinslid die nog niet in het bezit is van een rijbe wijs. De lessen worden uiteraard gegeven in de zwarte Skoda Fa bia Comfort SDI met airco. Het is overigens de allereerste auto die Elan aan een rijschool heeft afgeleverd.Iedereen die slaagt Als een nieuw merk op markt komt, kan men h ste instantie niets anders dan meelopen met de gevestig de orde en producten bieden tegen een lage prijs. Zo hebben eerst de Japanse merken en later de Koreanen een deel Bp van de markt moeten “kopen’. neus naar voren en in de bum per zijn flinke ronde mistlam pen opgenomen. Door de strak ke belijning van de spatborden at de krijgt de Santa Fe aan de zij- ikant kant zijn eigen gezicht. De Country-uitvoering heeft onder meer brede randen langs de por tieren en bumpers die in een contrastkleur zijn gespoten. Daar voegt Hyundai nog dakrai- lings, lichtmetalen wielen en meegespoten buitenspiegels bij. Wie met de Santa Fe op weg is, Autorijschool B 61-GJ-KX

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 25