9 11 \^rpoiis Hans Westerhof w/ r 'In deze spelersgroep is alles bespreekbaar* Sfeersponsors Amerikaanse toestanden.... I •DONDERDAG 25 JANUARI 2001 - PAGINA 11 DE TILBURGSE KOERIER Openingsaanbieding bonnen kun- Hoofdsponsor 5 De prijzen zijn ais volgt: J II behaalde de vierde overwinning op rij. De supporters 013-543 64 01 Eeuwige stand per 01-01-2001 teren.' Keuzes ■15 aan de verdedigers. Die zette hij een fatsoenlijke en goedgeleide nen de technische staf leidde tot van hen moeten hebben. Sommr Harrie Verhoeven Peter Année Goede voornemens urg, tel. 543 40 66 te verwensen na zijn zoveelste sléchte voortzetting. Toekomst maken aan de samenstelling van de ledenraad van die amper weten of een voetbal rood of vierkant is, >5 Korvelseweg 186 tel. 013-53543 70 mr MEUBEL Koop nu een seizoenkaart voor de 2e helft van de competitie tegen gereduceerd tarief. Iseweg 27 JB TILBURG 3-542 00 27 3-542 09 00 Ook uw columnist is met goede voornemens aan het nieuwe jaar begonnen. Stoppen met roken zal zoals elk jaar wel niet lukken. Daarom wil ik mijn energie gaan stoppen in een andere zware opgave. Ik wil me in 2001 eens wat minder gaan ergeren aan zaken die zich op en rond het voetbalveld af spelen. Hoe moei lijk dat is bleek al snel. Jorien van de Herik verklaarde tijdens zijn nieuwjaarsreceptie dat hij niet alleen de beste spelers, maar ook de uitzendrechten van an dere clubs wil kopen. Ik beet op mijn tanden en zap te naar de BBC, waar uit voor- en nabeschouwingen bij wedstrijden in de FA-cup bleek dat in Engeland de topclubs nog met veel respect spreken over de klein tjes, tot in de derde divisie. Sfeer in het stadion Heb je leuke ideeën voor de sfeersponsors, stuur dan een e-mail naar sfeersponsors @willem-ii.nl. Alle reacties zijn welkom. In de 2e helft van de competitie komen er onder andere nog twee toppers en niet te vergeten de derby Willem ll - NAC. Er zijn nog en kele plaatsen beschikbaar. Wees er snel bij. Inschrijven kan op maandag tussen 13.00 en 18.00 uur en verderop dinsdag en donderdag van 17.30 tot 20.00 uur bij de Supporters Service Unit. Vergeet niet uw legitimatiebewijs mee te nemen. ƒ260,- ƒ235,- ƒ205,- t/m 12 jaar en 65+ t/m 12 jaar en 65+ t/m 12 jaar en 65+ t/m 12 jaar en 65+ t/m 12 jaar en 65+ en natuurlijk de zorg voor een goede jeugdafdeling. Per slot van rekening geldt nog steeds: 'wie de jeugd heeft, heeft de toekomst'. De band met het betaald voetbal blijft bestaan. Wel gaan beide af delingen financieel onafhankelijk van elkaar werken. Waar nodig zal men elkaar ondersteunen. In dit kader is de instelling van de ledén- raad die waakt over de Willem II- cultuur uitermate belangrijk De nieuwe structuur geeft verder een goede afspiegeling van de maatschappelijke betrokkenheid van Willem II in het Tilburgse. Wil lem II moet er voor alle inwoners zijn en zal zich daar naar gedra gen! ƒ145,- ƒ140,- ƒ115,- Ere- Noord/Zuid G E/H stadion O B/M A ist van Rooij PIN I ƒ195,- ƒ175,- zich meer profileert als een team- H O P Busreis FC Twente Op zaterdag 3 februari speelt Willem II in Enschede tegen FC Twente. Voor actuele informa tie over de busreis verwijzen wij je naar pagina 677 van NOS-te- letekst of Supporters Service Unit telefoon 013 549 05 90 2001 - PAGINA 101 t zijn de 25 ondernemer. r 7 februari in 25 en zet het Het was lang geleden dat de wave door het stadion ging. Maar juist voor de winterstop tegen NEC was het weer zover. Willem 5waren dol enthousiast. Vol ongeduld wachten zij nu op de aftrap van de wedstrijd Willem II -Sparta. Iedereen vraagt zich af of de Tri colores de stijgende lijn van voor de winterstop kan vasthouden. Die vraag legde ik op het bordje van Hans Westerhof. 180,- 165,- ƒ145,- LS (rolstoelvak) ƒ135,- LR (senioren 65+) 135,- K(ouder) uitverk. C ƒ135,- kinderen t/m 12 jaar uitverk. t/m 16 jaar f75,- Onderscheidingen Aan het slot van deze emotionele 'jaarvergadering ontvingen de scheidende bestuursleden Joop ook voor de gemeente Tilburg legt Koch, Frans Nabbe en Peter Galle een attentie. Laatstgenoemde werd door de vergadering tot lid van verdienste benoemd. Toon gouden speld fgebr*'— ':J De Willem ll-clubwinkel heeft op 31 januari als speciale openingsaan bieding de Eau de Parfum Tricolo res (voor zowel mannen als vrou wen) van 49,95 voor 34,95. Op deze aanbieding is de Seizoen Club Card korting niet van toepassing. De geheel vernieuwde dubwinkel is weer te vinden naast het suppor- terscafé. Klachten of suggesties Heb je iets op of aan te merken over supportersaangelegenhe- den, zoals seizoenkaarten of kaarten voor uitwedstrijden? Heb je ideeën of klachten in het algemeen? Mail dan naar ssu@willem-ii.nl. Radio Paloma Willem II Club show Iedere donderdagavond voor een thuiswedstrijd Van de Trico lores zendt Radio Paloma de Willem II Clqb show uit. Radio Paloma is te vinden op de fre quentie 106 FM. Radio Paloma is telefonisch te bereiken via het nummer 00-32 14 65 91 92. Willem II Pauze Cup Woensdagavond strijden de basisscholen De Kiehoorn uit Tilburg en de St. Josefschool uit Rijen tegen elkaar in de tweede ronde om de Willem II Pauzecup. De winnaar gaat door haar de derde ronde. Openingstijden SSU Je kunt terecht bij de SSU op maandag van 13.00 tot 18.00 uur en op dinsdag en donder dag van 17.30 tot 20.00 uur. Ook is de Supporters Service Unit twee uur voor aanvang van iedere thuiswedstrijd open tot een kwartier voor het begin van de wedstrijd. de krantenkoppen in het Brabants de wedstrijden. Een analyse bin- nek uitgestoken omdat ik vond Dagblad: 'Fans beginnen te mor- nen de technische staf leidde tot dat we het op de langere termijn tijdens de training bij elkaar waar- club door mensen zonder kapso- bij dan vooral Adri van Tiggelen nes. Dat klopt ook. Ik woon nu in ge supporters en sponsors toon- werd ingeschakeld. Hij gaf hen Tilburg. Geen mooie stad, maar den zich verrast en moesten wel aanwijzingen hoe beter in te grij- weinig steden zijn zo gezellig.’ even slikken. Kiezen is zelden ge- pen in één tegen één situaties, hoe rugdekking te geven enzovoorts. er in. Daar gaan we voor. We heb- niet tegen hen werd gebruikt, ben nu 18 wedstrijden gespeeld werd de sfeer steeds opener en waarvan acht thuis. Theoretisch Zelfvertrouwen Voor de trainer en zijn selectie ver- was toch verbaasd dat in de be- een liep de competitie aanvankelijk ginfase van de competitie de jon- Valk, Gentile en Prommayon of Willem II beter moest opereren, bonden voor-Willem II. Geen mo- niet van een leien dakje. Behalve .gens tijdens de training scherper Landzaat, Caluwé, Jaliens en Hill. Daarom besteedde hij vooral in de ment heb ik er spijt van. De club die paar fluitconcerten waren er Voor de dag kwamen dan tijdens Voor die laatste vier heb ik mijn eerste maanden extra aandacht heeft in het land het imago van I Bij de Champions Leaguewedstrijden was het ge bruikelijk dat voor aanvang van een wedstrijd op de middenstip met een middencirkeldoek werd ge wapperd. De sfeersponsors hebben een doek laten vervaardigen met het Willem ll-logo. Bij de thuis- I wedstrijden, voor het eerst bij de wedstrijd tegen I Sparta, zullen kinderen uit de Kids Side met het middencirkeldoek wapperen. Lcyv" I ICC.CIIVCC.I, _>IU «VV Wl i tard en NEC niet bijzonder goed, den. Het grote voordeel van deze maar waren wel steeds superieur spelersgroep is dat alles bespreek- aan de tegenstander. Tegen baar is. De openheid is heel groot. Twente en AZ was dat niet anders. In nabesprekingen komt alles op Toch werden we toen uitgefloten, tafel; ook de publicaties in de pers. Vermoedelijk omdat het publiek In de beginfase wisselde ik met de teleurgesteld was dat we niet meest ervaren spelers van gedach- wonnen. Ik ervoer trouwens dat ten en al rap bleek dat spelers als I gelijkspel tegen AZ als een neder- De Vlieger, Victoria en Bombarda laag. De doelstelling, het behalen zich niet angstig toonden om zelf van een vierde tot de achtste kritiek te uiten. Toen voor ieder- i plaats in de eindrangschikking, zit een duidelijk werd dat dat later Westerhof: 'We waren in the win- ren' en 'Willem II zet vrije val in.' ning mood. Dan komt een winter- Bracht dat Westerhof van zijn stop iets te vroeg. Je wilt immers stuk? 'Ik vond die koppen natuur de stijgende lijn vasthouden. Toch lijk niet leuk, maar echt veel deed geloof ik niet dat die lijn met het het me niet. Het riekte soms naar daarbij ontstane goede gevoel zal stemmingmakerij. Ik lette goed op zijn weggeëbd. Dat zou wel het hoe de spelers erop reageerden, geval zijn wanneer we die laatste want het is heel vervelend wan- punten met veel mazzel hadden neer kritiek het zelfvertrouwen behaald. Dat is niet zo. We voet- van hen aantast. Ze lieten zich ech- balden de laatste drie wedstrijden ter niet gek maken. Ook niet toen tegen Heerenveen, Fortuna Sit- we op de dertiende plaats ston- Later werden er bij die trainingen echte aanvallers ingeschakeld. Westerhof: 'Soms organiseerden we, wanneer we alle spelers van het eerste en tweede bij elkaar hadden, speciale trainingen per li nie. Hans Verel nam dan alle spit sen onder handen, ik de midden velders en Adri van Tiggelen de verdedigers. Het rendement van deze oefeningen wordt nu zicht baar.' De afgelopen tijd vertrokken en kele spelers. Daardoor ontstond er in het tweede elftal meer ruimte voor jonge voetballers .om door te breken. Westerhof noemt de jeugdige talenten Marcel Meeuw- is.en Danny Matthijssen. 'Danny speelt nu nog tegen de grote clubs mee in het A1 team. Daarin heeft hij een sturende functie. In de wedstrijden die hij in het tweede speelt wordt hij door anderen ge stuurd. Een dubbel leerproces dus.' Westerhof ziet in Papa Sanou een speler die straks de eer lijke concurrentie aan moet gaan met de aan TOP Oss uitgeleende Richard van der Heijden wanneer Bombarda geblesseerd zou raken of vertrekken. Van der Heijden is verhuurd om in de Totodivisie ster- kerte worden. Hij wordt wekelijks kwamen de problemen duidelijk de conclusie dat sommigen moei- speler. De Rus kan een bal lang door ons gevolgd. wordt de tweede competitiehelft op tafel. De jongens kregen het te hadden om onder druk te pres- vasthouden om andere spelers de dus gemakkelijker. Bij een gelijke idee dat er ook het nodige aan teren.' gelegenheid te bieden aan te slui- Veldwerk prestatie als voor de winterstop werd gedaan tijdens de trainin- ten,isaltijdaanspeelbaarentwee- Het bevalt Westerhof uitstekend komen we in de buurt van 50 pun- gen. Het vertrouwen in elkaar Keuzes benig. Hij heeft geen beslissende bij Willem II.'Ik ben blij dat ik weer ten. Voldoende om de doelstelling groeide en mede daardoor kwam Toen Westerhof aan zijn karwei in actie in huis maar kan wel rust in op het veld sta na het vervullen van te halen.' er ook steeds meer lijn in ons spel. Tilburg begon, moest hij lastige het team brengen.' een functie bij Ajax die door de Ik ben tevreden over de inzet en keuzes maken uit een selectie- Training omvang van de organisatie uit- motivatie van de spelers, maar ik groep van 25 man. 'Ik moest op Westerhof was er bij zijn komst groeide tot een bureaufunctie. Ik was toch verbaasd dat in de be- een zeker moment kiezen tussen van overtuigd dat de defensie van koos'bewust uit vijf clubs en twee Hans Westerhof: "Ik ben blij dat ik weer op het veld sta. In de amateurperiode (1896 -1954) heeft de tricolores 870 competitie wedstrijden gespeeld. Daarvan werden er 474 gewonnen, 157 gelijkge speeld en 239 verloren. Het doelsaldo bedroeg 2261 voor en 1472 tegen. Voor de KNVB-beker speelde Willem II60 wedstrijden. Daarvan werden er 40 gewonnen, 2 gelijkgespeeld en 18 verloren. Het doelsaldo bedroeg 224 voor en 125 tegen. In het betaald voetbal speelde Willem II vanaf 1954 tot nu toe 1580 com petitiewedstrijden, waarvan 26 in de Eerste klasse, 34 in de Hoofdklasse, 626 in de Eerste divisie en 894 in de Eredivisie Van deze 894 wedstrijden in de hoogste afdeling werden er 290 gewonnen, 207 gelijkgespeeld en 397 verloren. Het doelsaldo bedraagt 1326 voor en 1595 tegen. Voor de KNVB-beker/Amstel Cup speelde Willem II in het betaald voetbal 109 wedstrijden. Daarvan werden er 55 gewonnen, 14 gelijkgespeeld en 40 verloren. Het doelsaldo bedraagt 239 voor en 158 tegen. De wedstrijd te gen Sparta wordt competitiewedstrijd nummer 1581 in het betaald voet bal en nummer 895 in de Eredivisie. Het is de 2799e officiële wedstrijd van Willem II vanaf de oprichting. makkelijk. Kijk naar Shoukov en Abdellaoui. Beiden zijn echte link- buitens maar totaal verschillend. Yassine was nog al eens gebles seerd en speelde daarom weinig. Hij is sterk aan de bal, heeft een goede individuele actie in huis en een betere voorzet dan Dimitri die Maandag 18 december 2000. Ruim een eeuw na de oprichting in het jaar 1896, kwam er een einde aan de 'ongedeelde' vereniging. Om organisatorische, financiële porters zal ik me niet meer opwinden. Een echt voet- en personele redenen werd het baldier doorstaat immers de zwaarste ontberingen noodzakelijk om de betaalde af- en een kopje koffie in de rust was er in het oude sta- deling onder te brengen in een dion ook niet bij. Zelfs door het opportunisme in de holdingstrucuur met werkmaat- voetbalsport laat ik me het hoofd niet meer op hol schappijen. Het gevolg van deze brengen. De laatste maanden hebben weer eens be- wijziging is dat de amateur-afde- wezen hoe het kan verkeren. Sommigen bij Willem II ling van Willem II als zelfstandige haalden eind november de zaag al uit de gereed- unit verder gaat. Eigenlijk gaan we schapskist, maar na vier overwinningen op rij verto- weer terug naar de situatie van nen de stoelpoten van onze trainer nog geen krasje, voor 1954. Er is een zodanige con- De grootste beproeving voor mijn goede voornemen structie gekozen dat beide afde- wordt ongetwijfeld de arbitrage. Wat ik de afgelo- lingen indien nodig of gewenst pen tijd heb moeten aanschouwen, deed me soms met elkaar blijven samenwerken. twijfelen aan mijn gezichtsvermogen: afgekeurde goals die Willem II punten hebben gekost, eenschor- Amerikaanse toestanden..? sing van drie wedstrijden voor onze Geert, terwijl zijn Een gedeelte van de aanwezigen Binnenkort gaat de bal ook in Nederland weer rollen, collega van FC Twente voor een vrijwel identiek ver- kon zich in eerste instantie niet Ik heb me voorgenomen om Jatto Ceesay niet meer grijp werd vrijgesproken, en voortdurend gehannes vinden in de manier waarop de van grensrechters, die elkaar in onzekerheid over- personelesamenstelling vandedi- Ik zal terugdenken aan die fraaie actie, waarmee hij treffen. Om deze ergernis te kunnen onderdrukken verse nieuwe colleges tot stand Financiën dag lovend over de jaarcijfers van de basis legde voor de overwinning pp NEC. Positief heb ik moeten kiezen voor een paardenmiddel. Mijn kwam. Maar uiteindelijk ging men Bij de laatste algemene vergade- het afgelopen seizoen, maar het plan geen windeieren. denken, heet dat. Ik zal ook geen woord meer vuil huisarts wilde er niet aan meewerken, maar ik heb ze na een uitgebreide toelichting van ring in deze vorm, schetste pen- waarschuwde voor een al te groot toch weten te bemachtigen: valiumtabletten. Ik voorzitter J. Vullings, toch over- ningmeester Willems de voorde- optimisme. Vrijdag deed een op- - Willem II. Mensen die nooit lid waren van de club en neem er één bij het eerste fluitsignaal en één tijdens stag. Zij het dat over de ledenraad len van het spelen in de roep aan de politiek verantwoor- De amateur-afdeling krijgt als Melis ontving de de rust. Dat moet voor de meeste wedstrijden vol- en het bestuur van de nieuwe ver- Champions League. Dankzij deze delijke personen in Tilburg, om voornaamste taken de organisatie voor 50 jaar onafgebroken lid- moeten de Tricolores-cultuur gaan bewaken. Bijeen doende zijn. Alleen als Van Egmond fluit blijf ik voor- eniging schriftelijk moest worden wedstrijdenreeks kon Willem.ll de een snelle realisering van het plan van hetrecreatievoetbal, deoplei- maatschap. Hij heeft zich vooral democratisch genomen besluit moet je je neerleg- taan thuis bij de radio, bang als ik ben vooreen over- gestemd. Her en der lokte dit op- boeken afsluiten met een aardige 'Tricolores' mogelijkte maken. De ding van kader, versterken van de- ingezet voor het veteranenvoetbal gen. Ook over de schrijnende verschillen tussen de dosis. merkingen uit zoals "Amerikaan- winst. Dè Raad van Commissaris- inkomsten die hieruit voortvloeien relaties met de andere amateur- van Willem II. horecafaciliteiten voor sponsors en die voor de sup- Bierland se toestanden"... sen was bij monde van Joep Vrij- heeft de BVO hard nodig, maar verenigingen in de regio Tilburg, NaudJ. vanderVen ERETRIBUNE NOORD

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2001 | | pagina 11